pabbthux P O P C O R N E R ïb ïtmtezt Ferdy Lancee schiet met zijn V.O.F. De Kunst in de roos Service Center Irene verwerft dealerschap SEAT Verhaaltjes telefoon „Het handschrift van Piet lijkt op dat van jou" Elpee „Maandagmorgen, Haf Zeven" sterke Opvolger „Suzanne" Nieuwe Citroën BX: Een kapitale diesel met middenklas-prijs Schrijven Nieuwe caravan: Cantara van Chateau ZIERIKZEESOHE NIEUWSBODE Vrijdag 9 december i983 Nr. 23437 5 Sozen- agenda Big ,.S", Burgh-Haamstede Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur; zon dag van 14.30 tot 18.00 uur en van 19.30 tot 21.30 uur; soos voor de jeugd van 12 tot 15 jaar op woensdag van 19.00 tot 21.00 uur. De Pul, Bruinisse Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 19.30 tot 24.00 uur. The Well, Noordwelle Zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur en zondag van 14.30 tot 17.30 uur. Brogum, Zierikzee 'Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur voor de jeugd van 12 tot en met 15 jaar en van 20.00 tot 01.00 uur voor de ou deren; zondag van 15.00 tot 18.00 uur. Trace, Scharendijkc Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur; zon dag van 14.30 tot 17.30 uur; woensdag van 19.00 tol 23.00 uur spellen- avond. gen baas hoeft dat niet, want nie mand van de groep, die louter bestaat uit bazen, heeft personeel indienst. ,,Op deze manier", zo zegt Frans Baudoin, „kosten wij als groep veel minder en worden we aantrekkelijker voor een zaal- houder, waardoor we weer veel meer werk krijgen en dat is uit eindelijk waarvoor we het doen. Onze opzet is gewoon om veel te spelen, omdat we ervan moeten leven". Eerstgeborene Eén van de eerste daden van V.O.F. De Kunst was het maken van een single. „Suzanne" werd hun eerstgeborene en het werd in een mum van tijd een dijk van een hit. Het vreemde aan de single is, dat alles „live" werd opgenomen in de studio. De groep nam daar toe een groot aantal vrienden en bekenden mee. „De sfeer tijdens de opnamen was geweldig", herinnert Bau doin zich. „Dat was écht heel leuk, we hebben een hoop lol ge maakt die dag en dat hoor je er ook van af. Dat is de grote kracht van het door Ferdy Lancee ge schreven lied. Die sfeer was zo enorm groot, dat we zelfs een klein foutje hebben laten zitten, toen het publiek te vroeg inviel. Het was een spontane fout, maar het was alsof het daar hoorde. Ik was ook stomverbaasd over de reakties, die wc kregen van al de mensen die de plaat hoorden, ter wijl we zelf dachten, nou, zouden ze het wel pikken". Na „Suzanne" is er nu de elpee gekomen met de illustere titel „Maandagmorgen, Half Zeven", een titel gebaseerd op een lied van de elpee, waarbij de hoofdpersoon zich elke morgen naar het station haast om naar zijn werk te gaan. Elke morgen weer dezelfde gang, maar op een maandagmorgen om half zeven ontmoeten zijn ogen een beeldschoon meisje, maar hij is té verlegen om een woord uit te brengen. „Nee, het zijn geen moei lijke nummers geworden", zegt Frans Baudoin, „maar in die zin, dat we persé geen boodschap wil len brengen, maar het mag ook geen loos gebral zijn. We willen wel iets zeggen, maar in onze ogen zijn er al te veel mensen, die er gens tegenaan willen schoppen. Dat doen we niet, maar denk nou niet, dat wij de wereld alleen maar goed vinden. Er zijn num mers waar we iets van onszelf in terugzien". Emotioneel Een van de voorbeelden dien aangaande is het lied over de mi sère van flatbewoners „Zeventien Hoog". „Enkelen van ons hebben aan den lijve ondervonden wat dat is", voegt Baudoin eraan toe. Ook het gevoelige lied schuwt V.O.F. De Kunst niet, zoals in „Japie", waarin een geestelijk gc- handikapt jongetje uitgelachen wordt door de buurt. Een liedje, dat niet alleen een erg mooie tekst heeft, maar ook een emotionele melodie, waardoor maar weer blijkt, dat de onderlinge band in de groep goed ligt. „We kunnen goed met elkaar opschieten", zegt Frans Baudoin, „maar we zijn dan ook een stel gezellige mensen en ik denk, dat we daardoor lang kunnen blijven bestaan. Wc zijn op vakmanschap bij elkaar geko men, we weten van elkaar best wat we kunnen, maar daarnaast moet het ook nog maar klikken. In de afgelopen lijd is er een heel goed band tussen ons gegroeid BRUINISSE - Zaterdag (10 decem ber) houdt de firma Ijzelenberg, beter bekend als „Service Center Irene", „open huis" voor een ieder die be langstelling heeft voor de sterk uitge breide garage. Aan het inmiddels al vijf jaar bestaande bedrijf werd in september een begin gemaakt met de aanbouw van een showroom met ma gazijn, nodig voor een nieuwe aktivi- teit: het dealerschap van de Spaanse Seat. De opening zal niet ongeveer 14.000,-) met officieel vlagver- komt, omdat de Spaanse toon plaatsvinden, hoe- regering veel geld pompt wel voor de belangstel- in deze fabrieken, lenden wel een feestelijk Naast de redelijk drankje klaar staat, plus goedkope prijs van deze alle modellen van de Europese auto heeft de Spaanse Seat-serie. Seat-serie opmerkelijk veel te bieden. Stan- Alie Seat-modellen daard zijn bijvoorbeeld hebben vijf deuren en op alle modellen: een vijf versnellingen en zijn klokje, hoofdsteunen wat je noemt „populair voor, kindersloten ach- geprijsd". Dat de Seat's ter, slaapstoelen, onaf- zo goedkoop zijn (vanaf hankelijke wielophan- ZIERIKZEE - Auto Louis Goedbloed heeft 'm: de nieuwe Citroën BX-diesel, die in twee uitvoeringen op de markt kwam: BX 19 RD 26.960,—) en BX 19 TRD 29.950,-). Met de BX-diesel maakt Citroën zijn entree in de markt der middenklasse dieselauto's. Een belangrijke markt, die zich steeds uit breidt: steeds meer mensen aarzelen tussen benzine en diesel-rijden. Beide modellen ver- automatische systemen, schillen slechts op het van een geheel geauto- punt van uitrusting met matiseerde montage, elkaar en komen bij de terwijl de beproevingen bestaande BX-benzine van de motor door een modellen. Het BX-pro- computer werd gekon- gramma omvat nu zeven troleerd. modellen: vier motorty pen en drie uitrustingen. Kwa prestaties mag de BX-diesel er ook zijn: in De diesel is uitgerust 19,6 sekonden van 0 tot met een XUD 9 motor 400 m, in 36,9 sek. tot met een cylinderinhoud 1000 m en van 0 tot 100 van 1905cm3. Het is een km/u in 15,5 sekonden. motor met alle karakte- De maximumsnelheid is ristieken van een moder- 157 km/u. Het verbruik: ne motor met de garan- bij 90 km:, 4,7 per 100, tie van een goede be- bij 120 km/u 6,2 en in het trouwbaarheid en gerin- stadswerk verbruikt de ge onderhoudskosten. diesel 6,5 1 per 100 km. Bij de fabrikage van de Het gemiddelde ligt motor is ruim gebruik rond de 5,8 per 100 km of gemaakt van robots en bijna 1 op 18. ZIERIKZEE - Het is slechts enkele dagen geleden dat iedereen over Sinterklaas sprak en dat je hem werkelijk overal zag rondlopen. Inmiddels worden de St. Nicolaasversieringen in de winkels wegge haald en komen mooie kerstballen er voor in de plaats. Toch nog even een kort verhaaltje, dat de moeder van Robert-Jan uit Haamstede ons vertelde. Robert-Jan is acht jaar. Hij twijfelt eraan of Sin terklaas inderdaad uit Spanje komt. Volgens hem is het „gewoon" iemand uit het dorp, die zich heeft ver kleed. Zijn zusje Barbara van bijna vier denkt er anders over en daarom vond hij het beter er niet met haar over te praten. Een avond reden ze door het dorp, ze stonden even te wachten voor de stoplichten, en plots schieten er twee Zwarte Pieten op een fiets voorbij. „Zou het verhaal over Sint en Pieten dan toch waar zijn? dacht hij in zichzelf. Het was al donker en dan ziet de wereld er toch heel anders uit. „Ik zet voor alle zekerheid een schoen, niet ééntje, maar laat ik er maar twee zetten, dan kan ik kontro- leren of dat Pieten verhaal echt waar is", bedacht hij zich. Ze gingen naar bed, met voor de openhaard twee dezelfde schoenen en één kleintje van zijn zusje, die ook een bakje water had neergezet voor het paard. De volgende dag was hij hevig verantwaardigd. Er zat een briefje in zijn schoen: „Kinderen die veel vra gen, worden overgeslagen". In de andere zat wel een klein pakje. „Mam, er zit een brief in m'n schoen van Zwarte Piet" zei hij en liet het aan zijn moeder zien. „Vind je ook dat zijn handschrift erg veel op dat van jouw lijkt" zei hij lachend. Zijn test was gelukt. Nu wist hij het zeker. De Sint komt niet uit Spanje, maar het is daarom nog net zo leuk om dit feest uitgebreid te ivieren. „Ik houd erg veel van schrijven. Ik schrijf heel erg vaak een brief. Soms naar mijn nichtje en soms naar mijn neefje. Ik stuur ook vaak een brief naar opa en oma. Op school kan ik heel netjes schrijven. Schrij ven is zowat mijn hobby. Als ik eenbrief naar oma schrijf, zeggen ze meestal dat ik zo netjes kan schrijven. En thuis doe ik haast niks anders. Ik doe vaak een spelletje met het schrijven. En nu schrijf ik een keer naar de krant." Natali Brull Krammerstraat 18 Zierikzee, 8 jaar nooit meer uit te mogen komen. Hij wil dolgraag kreatief bezig zijn, maar het werd hem onmoge lijk gemaakt. Daarom heeft hij voor deze oplossing gekozen. Ja, hij is altijd zanger geweest en nu moet hij zijn mond houden, maar hij zegt dat het hem niet zwaar valt". Leuke truc De letters V.O.F. staan voor Vennootschap Onder Firma. Een wat moeilijke naam voor een leu ke truc, die een popgroep kan uit halen en er financieel wijzer van kan worden. In het algemeen treedt een groep voor een bepaald bedrag op. Dat is een netto-bedrag en de zaal houder mag daarna nog eens een groot bedrag spenderen aan het voldoen van sociale lasten. Met een V.O.F. is het anders. Daar ontvangt een groep een bepaald bedrag in handen voor bewezen diensten en ze moeten zelf maar zien hoe de sociale lasten afgedra gen worden. Voor de jaaleigenaar is deze situatie een stuk voordeli ger en naar de rompslomp van so ciale lasten heeft hij nu geen om kijken meer. De sociale zorgen zijn nu de last van dc groep gewordtn, maar de ze lasten zijn nu veel ninder, om dat ze baas zijn in hvr eigen fir ma. Een baas moet vel werkge verslasten betalen, naar een ei TILBURG - V.O.F. De Kunst is een groep, die door de oude rot in het vak Ferdy Lancee werd opgezet. Lancee werd een dikke zes jaar geleden gelanceerd als een nieuw talent, maar om een of andere wijze brak hij niet door. Na enkele vruchteloze pogingen stapte hij eind vorig jaar over op de Nederlandstali ge toer. De single „Als Ze Lacht, Dan Lacht Ze Echt" mocht bijna het sukses proeven, waarop Lan cee had gehoopt. Hoewel de radio de single veelvul dig de ether in slingerde, wees het grote publiek de plaat uiteindelijk toch af. Voor Ferdy Lancee was dat het sein om de bakens drastisch te verzetten. Of hij stopte helemaal, of hij pakte het anders aan. Hij richtte een groep op, waarin hij niet zong, niet op de voorgrond trad en zich alleen maar onopvallend over het podium zou begeven. Hij trok Frans Bau doin aan als toetsenist, Ferd Berger werd gitarist en Roel Jongenelen ging de bas bespelen. Nol Havens mocht vervolgens het vokale gedeelte voor zijn re kening nemen en Lancee's oude makker Jos van den. Dries werd goed bevonden om achter de drums plaats te nemen. V.O.F. De Kunst was geboren. ging met als resultaat een sublieme weglig- ging, mist-achterlicht en halogeen koplampen. Ronda De serie die zaterdag in Bruinisse te bewonde ren is (het merk was tot dusver niet via een dea ler vertegenwoordigd op Schouwen-Duiveland) is de Ronda, in vier afleve ringen: de GL, GLX, SX en de 1,7 diesel. Ver bruikscijfers: de 1,2 GL verbruikt bij 90 km/u 5,5 liter brandstof, de GLXC 1,6: 6 liter en de SX 6,1 liter per 100 km. Verder heeft de Seat een traditioneel dashboard, dat stijlvol is uitge voerd. Ook een kooi- konstruktie werd toege past voor meer veilig heid. Alle merken In de overweging, dat stilstand achteruitgang betekent heeft de heer L. IJzelenberg dit dealer schap op zich genomen, naast de bestaande akti- viteiten: uitlaatcen- trum, bandencentrum, akku's en reparatie aan (met nadruk:) alle mer ken auto's. De „open dag" begint zaterdag om 10.00 uur en duurt tot 18.00 uur. Een puzzelplaat met drie puzzels om alvast in kerststemming te ko men. Bovenaan een re bus. De tweede puzzel staat in de sneeuwpop. Begin bij het bovenste hokje en vul er de laatste letter van het onderwerp in. Dan verschijnt er een woord. De derde puzzel staat in de kerstboom. Zoek de gezichten van de kerstballen bij die in de balk onder de kerst boom. De letters komen dan in de goede volgor de. Zie je wat er staat? Sukses „Ferdy Lancee wil niet zingen in de groep", vertelt Frans Bau doin. „Hij wil echt niet meer op de voorgrond treden. Miskenning door de pers en een beetje door Hilversum 3 liggen daaraan ten grondslag. Hij maakte eerst En gelstalig werk en ging over op Ne derlandstalig repertoire en dat werd hem niet in dank afgeno men. Blijkbaar word je in een hoekje geduwd om er vervolgens Een ruim interieur is een van de kenmerkenpan de nieuwe Cantara-caravan van Chateau. Bij de Cantara is geen detail ontsnapt aai de aan dacht van de ontwerpers. Terecht verw'acht De Smokkelhoek dan ook een stormachtig sakses: de nieuv/e caravan biedt bijna alles wat een veeleisende caravanliefhebber zich maar kan wensen/Ondanks de ver doorgevoerde aero-dynamica (laffere lucht- weerstand) kon het interieur toch op ruiin twee me ter breed gehouden worden, aangevuld n^et een veel voud aan extra's. Geen bijkomende kojten dus: de caravan is wérkelijk kompleet. De uantaraserie heeft vijf basismodellen, in formaat vAriërend van 360 tot 585 cm opbouwlengte. Puzzeltjes HAARLEM - Ooit gehoord van een verhaal tjestele- foon? Dan moet je voor de aardigheid het nummer 023-356784 bellen. Dan krijg je een kort verhaaltje te horen, dat wordt verteld door kinderboeken schrijfster Thera Coppens. Ze heeft ze ook zelf ge schreven. Dit verhaaltjesnum- mer is een iedee van het maandblad Kinderen. Het is vooral bedoeld voor ouders, die voor de kinderen voor het slapen gaan nog een kort ver haaltje willen vertellen. Het is best moeilijk om iedere dag weer iets nieuws te bedenken, en daar komt de verhaal tjestelefoon tegemoet. Het maandblad Kinde ren heeft deze maand een volledig nieuwe se rie verhaaltjes in roula tie gebracht. Men kan het nummer dag en nacht bellen. KAPELLE - Op de komende caravan-beurzen zal de „Cantara" van Chateau ongetwijfeld een grote blikvanger zijn. De nieuwe serie modellen van dit merk worden permanent geshowd bij Caravancen trum De Smokkelhoek in Kapelle-Biezelinge.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 5