Procedures dijkversterking worden versneld Zes miljoen voor bestrijding muskusrat Landbouw wil wel meebetalen aan onderzoek Ondernemingsraadslid KMS eist bonus Voorzitter L. J. van Gastel: Huurverhoging is reëel" High Road to China in bioskoop Zierikzee Rijkspolitie neemt vogels in beslag Iedere maand 400 files Runderhaasjes terecht Architekt krijgt Duitse onderscheiding Lelystad wil 14 miljoen van rijk Woonlasten soms drastisch omhoog Minister Smit-Kroes: DEN HAAG - De procedures bij de versterking van dij ken en waterkeringen worden versneld. Minister Smit- Kroes (verkeer en waterstaat) heeft dat woensdag mee gedeeld tijdens mondeling overleg met de kommissie voor verkeer en waterstaat uit de Tweede Kamer. On derwerp van gesprek was het onderdeel waterkeringen en de versterking van rivierdijken uit de verkeersbegro- ting. De bewindsvrouw deed op de pro vincies het dringend beroep eveneens te streyen naar een verkorting van de erg lang is. Er is, zo zette zij uiteen, alle reden voor die tijd in te korten. Met ingang van 1 januari komt de regeling te vervallen dat de bestek ken door het departement moeten worden goedgekeurd. De regionaal hoofdinspekteur voor de Rijkswa terstaat zal voortaan die bevoegheid krijgen. De bewindsvrouw deed opd e pro vincies het dringend beroep eveneens te streven naar een verkorting van de DEN HAAG - Minister Smit-Kroes voelt niets voor de gedachte van het PvdA-kamerlid Castricum om de kondukteur weer op de tram te intro duceren als bijdrage aan de bestrij ding van zwart- en grijsrijden, van dalisme en ter verbetering van het dienstbetoon in het openbaar ver voer. procedures. Met haar toezeggingen kwam de minister tegemoet aan de wens van het CDA-kamerlid Evers- dijk, die in het bijzonder had aange drongen op vereenvoudiging en be korting van de „spelregels" rond de versterking van waterkeringen. Minister Smit-Kroes verzette zich in het bijzonder tegen het pleidooi van de democraat Tommei die wil dat er meer geld voor de verzwaring van de zeedijken en voor de dijkver hogingen langs de rivieren wordt uit getrokken. Zijn verwijt dat het kabi net de daarvoor benodigde gelden mogelijk niet zal willen sanctioneren verwierp de minister. „De kostbare Oosterscheldewerken" „De fraktie van D'66 is wel de al lerlaatste, die dit verwijt mag ma ken", zo hield zij de afgevaardigden voor. De minister herinnerde eraan, DEN HAAG - Het rijk wil zes mil joen gulden vrijmaken voor de bestrijding van de muskusrat. Mi nister Smit-Kroes (verkeer) heeft dit woensdag meegedeeld in een aan de Tweede Kamer gezonden notitie. Het bedrag is in het bijzonder be doeld voor de bestrijding van „het waterkonijn" in zogenoemde gering kwetsbare gebieden en grensgebie den. Voor de bestrijding van de rat in kwetsbare gebieden is ongeveer ne gen ton beschikbaar. De bestrijding van de muskusrat is een overheidstaak met de hoofdac centen daarbij op de lagere overhe den, aldus de minister woensdag tij dens mondeling overleg met de Ver- keerskommissie uit de Tweede Ka mer. Zij bestreed de opvatting dat het rijk de daaraan verbonden kosten voor de volle honderd procent op zich moet nemen. De minister toonde zich voorstan der van deelname aan de financie ring door provincies en waterschap pen in de verhouding eenderde voor het rijk en tweederde op regionaal niveau. Uit de aande kamer gezon den notitie blijkt, dat de bestaande bestrijdingskampagne zo spoedig mogelijk in een permanente bestrij- dingsorganisatie moet worden omge zet. De bestrijdingskapaciteit wordt in Drenthe en Limburg enigszins uitge breid. Personeel dat thans voor de bestrijding van de muskusrat wordt ingezet, nu veelal in dienst van het rijk of van waterschappen, zal in pro vinciale dienst worden opgenomen. DEN HAAG - De georganiseerde landbouw is bereid met minister Braks (landbouw en visserij) te pra ten over de medefinanciering door het bedrijfsleven van het praktijkon derzoek. Het algemeen bestuur van het Landbouwschap heeft woensdag in gestemd met een notitie van het da gelijks bestuur. Voorzitter Jaap van der Veen stelde vast dat het dagelijks bestuur onder strakke voorwaarden met de minister kan onderhandelen over het financieren van de proefsta tions voor vijftig procent. De andre helft komt dan van de overheid. .Al bij het indienen van de begro ting voor 1983 en bij het vaststellen van het kabinet van besuinigingen voor de jaren '83-'86 kwam minister Braks met plannen om het praktijk onderzoek voor de helft door het be drijfsleven te laten betalen. In een tijd waarin wordt gesproken over lastenverlichting voor het bedrijfsle ven, noemden vertegenwoordigers van de verschillende organisaties het woensdag een rare zaak dat de lasten op deze wijze worden verzwaard. (Het gaat om een bedrag van vier miljoen gulden). Grote waarde Maar gezien „de grote waarde van goed werkende proefstations", zoals W. van Tilburg (Christelijke Boeren- en Tuindersbond) het noemde, stem den de organisaties er toch mee in. Voorzitter J. D. Leeuwma van de hoofdafdeling Akkerbouw stelde dat„het geld maar op tafel moet ko men als het helemaal niet anders meer kan", er daarbij op wijzend dat het hoge niveau waarop de Neder landse land- en tuinbouw zich thans bevindt mede is te danken aan het goede onderzoek. Loonvordering ingediend bij kantonrechter MIDDELBURG - De advokaat mr. J. Boogaard heeft woensdag bij de kantonrechter in Middelburg een loon vordering ingediend tegen de direktie van de Koninklij ke Maatschappij De Schelde (KMS). Hij heeft dat gedaan op verzoek van het ondernemingsraadslid van de KMS in Vlissingen, D. Meijer. Deze wil daarmee bereiken dat de kantonrechter de KMS gelast hem alsnog zijn bonus vijf procent van het jaarsalaris over 1983, uit te betalen. dat het juist de fraktie van D'66 is ge weest, die zich sterk heeft gemaakt voor de uitvoering van de kostbare Oosterscheldewerken, een projekt dat zoveel geld vergt dat andere pro- jekten „niet het gladde verloop heb ben dat wellicht wenselijk zou zijn". „Waar niet is verliest de keizer zijn recht", hielde de minister de demo craat voor. Smit-Kroes stelde zich terughou dend op wat betreft een eventuele voor-financiering van de versterking van zeedijken, zoals recent gebeurde door middel van een overbruggings financiering via de Waterschaps- bank. Volgens de minister is de mogelijk heid van een voor-financiering theo retisch aanwezig, maar dient van die mogelijkheid slechts in uitzonde ringsgevallen, in nood-gevallen ge bruik worden gemaakt. De besluit vorming in de ministerraad over de beveiliging van Texel is op korte ter mijn te verwachten, zo liet de mi nister weten. DRUNEN - In samenwerking met de veldpolitie heeft de rijkspolitie van Drunen woensdag 169 bescherm de putters in beslag genomen. De zangvogels bevonden zich in een die renhandel in Drunen. De politie vermoedt dat de vogels, die wel partikulier in een kooi mo gen worden gehouden maar niet voor de handel mogen worden aangebo den, vanuit het buitenland zijn aan gevoerd. De vogels gaan nu naar een door de provincie aangewezen beschermde opslagplaats waar zij tot aan de zo mer zullen worden verzorgd. Daarna worden ze door deskundigen opge leid om weer zelfstandig naar de na tuur terug te keren. AMSTERDAM - Tijdens een gemid delde maand vormen zich meer dan 400 files op de Nederlandse wegen. Dat zijn alleen nog maar de files die de Algemene Verkeersdienst van de Rijkspolitie meldt. Dit blijkt uit de gedetailleerde overzichten van de Dienst Verkeers kunde van Rijkswaterstaat. In juni dit jaar waren er bijvoor beeld 435 files. In de vakantiemaand juli zakte dit aantal tot 289, maar in augustus was het alweer op het ni veau van 418 gekomen. De lengte van deze maandelijkse fi les, was bijna 1.300 kilometer bij de eerste melding. Na een half uur was deze lengte teruggebracht tot ruim 1.000 kilometer, maar na een uur be droeg deze nog steeds meer dan 700 km. Volgens Rai Actueel, waarin deZe cijfers worden vermeld, moet de oor zaak van een groot deel van deze files worden gezocht in de onvoldoende capaciteit van de Nederlandse we gen. Maar ook de wegwerkzaamhe den dragen in belangrijke mate aan dit euvel bij- Het blad koppelt daar aan de konklusie dat de cijfers duide lijk aantonen dat er nog heel wat moet gebeuren voor het Nederlandse wegennet is aangepast aan de ver keersintensiteit. ROTTERDAM - De Rotterdamse politie heeft woensdag op een stuk land in Bergschenhoek 471 dozen met in totaal elf ton runderhaasjes aange troffen. Het vlees zat oorspronkelijk in een container die van een Rotter dams haventerrein was gestolen, zo heeft de Rotterdamse politie meege deeld. De politie had al een dag eerder bij Delft vijf mannen uit Schiedam aan gehouden, die de lege container ver sleepten. Wat de waarde van het vlees is, is nog niet bekend. 't Is verbie Netuurlek jullie vleeweke aol die schèrven gezie. Mittie sturm bin der vee dakpannen afgemieterd. Op 't Aevenplein lagge der ók êêl wat. Toen dattek dae zó es rond kuirde, docht ek an den tied, wè vuufteg jaer geleje, dat de jongers in de meissen dae 's aevens een rondje deeje. De jongers liepen over den Dam, de Mol, langs de Beuze nae 't Kraenplein in zó wï nae den Appelmart. Den meissen mï vee gegiechel net d'aore kant. Toen ad je op 't oekje van den Dam, wao noe de lampewienkel is, een zaekje van Krieger (Krijger). Die was vrêêt bied'and. Die plakte Zon- dagsaevens de uutslaegen van de voetbal an 't raem. 't Was ter een drukte van belang, want dat was toen wat nieuws! Aol die jonge wandelaers kochte daer ampersant een zak olienootjes vó vuuf cent. In die wiere dan on der 't kuiren mit smaek opgete. As 't wat laeter wier, zó'n uur of negene, dan verdwene ze zó zachtjes ene mit een meisse deu 't Mosselstraetje of 't Vriepöörtje nae 't Sliengerbos. Zó bin der êêl wat uuwlukken uut voort gekomme. Ma dien tied is lang verbie. Wat ök nie mï bastaet, dat bin de vrachtriejers. Die vó Duveland stonge mit paerd in karre vó 't Duve- lands koffie-uus. Vó Renisse in Aemstie op de Bao- lie. Op de Schuutaeven stonge die vó Brouw en Dreister. Die laesten was een gelegeneidszuuper. Tuus kreeg 'n de kans nie, mó assen Donderdags in de stad was, liep 'n bie 't uus van Nassau of bie van Splunder bin nen (wae noe dien brand geweest eit) in dan keek 'n zó diepe in 't glaesje, dassen zat opten bok moste draege. Tegen de ziekant van de karre viel 'n dan in slaep. 't Paerd gavve ze 'n klap op z'n kont in dae ging 'n dan. Noe mojje wete datter twêê vaeten bezine in ket tingen onder an die karre vervoerd wiere vó de mén sen op Dreister die a een stóömfiets adde. In de karre lagge nog es twêê vaeten petrolic. Da paerd brocht aoles zonder ongelukken over de Blokwegt. Aolverwege bie den Tol was een kefee. Dae stopte dat bêêst. Die vent wier wakker in pakte der nog êê- ne. In Schoddenbozze wier wï gestopt bie Dekker. Nog een slokje in dan over den diek naer uus mit aol die gevaerleke vaeten. Z'n vrouwe stong a op z'n te wachten. Vént in béd de in 't paerd uutspanne. Oe of 'n aoltöós nog goed tuus kwam, snap je nie. Opte Schuuthaeven waster Donderdags ök mart vó vèrkes, schaepen, geiten in je kon der aole boerege- rief kriege wasse nóödeg adde. 't Was vrêêt gezelleg in de kafees in op straet. Der stong ök een kóópman, biegenaamd Jan van Mien. Noe dienk je netuurlek dassen vrouw Mien êêt- te. Ma zó is 't nie, weetje! Dat was een voetballer; as sen Zondags over 't véld achter de bal anjakte, riep z'n vrouwe: „Hup Jan van mien, hup Jan van mien"!! In zó kwam die vént an z'n bienaem. Gelukkeg adde vee ménsen-d'r toen êên, dus zó érg was 't ók nie. Tot 'n aorekeer ma wï. JAOKOB Enkele weken geleden besloot de ondernemingsraad van de KMS, met uitzondering van Meijer, onder druk van de direktie af te zien van de jaar lijkse bonusregeling in ruil voor een nieuwe winstdelingsregeling. Zou dat niet gebeuren, dan zou de steun verlening door de overheid aan de KMS volgens de direktie niet door gaan. Als de kantonrechter de eis van Meijer toewijst, kan dit ernstige ge volgen hebben voor de KMS en het hele RSV-concern. Die zullen dan over dit jaar volgens mr. Boogaard nog ongeveer zes miljoen gulden aan bonussen moeten uitbetalen aan het personeel. Dat geld hebben de Schel de en RSV niet. Beide bedrijven zijn op dit moment volledig afhankelijk van de overheid. Principe Meijer zei woensdag desgevraagd dat het hem niet om het geld gaat, maar om het principe. Mag en kan S A een direktie haar personeel zo onder druk zetten vraagt hij zich af. „De bonus vormde namelijk onderdeel van ons salaris. We hebben dus nu niet alleen vijf procent ingeleverd, maar ook nog eens achthonderd ar beidsplaatsen tijdens het RSV- debacle." Volgens de voorzitster van de be- drijfsledengroep bij de KMS. T. Hof man. brengt Meijer door zijn eis bij de rechter het voortbestaan van de KMS in gevaar. „Wij en de onderne mingsraad vonden het ook een heel vervelende beslissing, maar het voortbestaan van de KMS is voor ons belangrijker dan het geld." De loonvorderingsprocedure bij de kantonrechter, die schriftelijk wordt gevoerd, kan enkele maanden in beslag nemen. De griffier van het kantongerecht verwacht, dat de zaak binnen twee drie weken in behan deling wordt genomen. Na re- en du plieken volgt over ongeveer twee drie maanden de uitspraak. DEN HAAG - De Nederlandse ar chitekt ir. K. E. Polgór uit Waddinx- veen is onderscheiden met de Duitse gouden Heinrich Tessenow Medaille 1983. Ir. Polgór ontvangt deze onder scheiding voor zijn ontwerpen van sociale woningbouw in samenhang met een humane woonomgeving. Hij zal de medaille vrijdag 9 december tijdens een bijeenkomst in de univer siteit van Hannover in ontvangst ne men. Goes Ir. Polgór krijgt de onderscheiding voor een reeks woningbouwprojek- ten die het architekten- en inge nieursbureau Treffers en Polgór in de loop van een tiental jaar heeft ont worpen voor onder meer de plaatsen Goes, Leiden, Naaldwijk, Amster dam, Den Haag, Oud Beijerland, Spijkenisse en Wageningen. Een deel van de woningbouwplannen wordt van 12 tot en met 22 januari tentoon gesteld in het Voorburgse museum Swaensteyn. De meeste plannen zijn al uitgevoerd. De medaille is ge noemd naar de Duitse architekt Tes senow (1876-1950) die zich sterk heeft ingezet voor een menswaardige ar- chitektuur en woningbouw. (vervolg van pagina 1) Besparingen De door wethouder Van Gastel ge noemde zelfwerkzaamheid van de verenigingen is vooralsnog alleen aan de orde op het nog te openen nieuwe sportpark. Met betrekking tot sportpark Bannink stelde hij, dat dat pas van toepassing wordt, wan neer daar tezijnertijd de renovatie voltooid is. „Op Bannink kunnen momenteel de verantwoordelijkheden niet goed worden afgebakend, omdat er daar voor te veel gebruikers zijn. Alles wordt nog te veel door elkaar gehus seld, maar dat wordt anders wanneer de voetbalverenigingen vertrokken zijn". Met betrekking tot het nieuwe sportpark dacht Van Gastel aan een inbreng van zelfwerkzaamheid tus sen de drie- en vierhonderd manuren. „Ik hoef niet voor te rekenen wat dan aan besparingen oplevert voor de gemeente als je uitgaat van een uurprijs van veertig gulden, maar het is in elk geval een fiks bedrag, dat de verenigingen indirekt inbren gen", memoreerde de wethouder en kommissievoorzitter. Zoals gesteld worden de huurprij zen voor de velden op beide kom- plexen met tien procent verhoogd ten opzichte van de momenteel op sport park Bannink geldende tarieven. An ders ligt dit evenwel met het hoofd- veld op het nieuwe sportkomplex. Hiervoor stijgt de huurprijs van 27,50 naar 40,-. Een snel reken sommetje bracht Mevo-voorzitter Leo van den Ouden tot de uitspraak, dat de wethouder dan wel een verte kend beeld schetste. „Wanneer ik dat even snel uitreken voor onze vereni ging, dan kom ik voor onze drie teams op een totale verhoging op jaarbasis van ruim 22 procent", stel de Van den Ouden vanaf de publieke tribune. „Ik heb overigens niet zo', moeite met het werkelijke bedrag, wat we meer moeten betalen, maar ik stoor meer aan, dat ons wordt voorgehouden, dat er sprake is van een verhoging van tien procent, ter wijl het in werkelijkheid veel meer is. We kunnen er eenmaal niet onder uit, dat het eerste team op het hoofd- veld moet spelen, omdat dat het eni ge veld is met de door de KNVB ver eiste omrastering. In het geheel geno men schroeft dit de totaalhuur flink op". Afgelastingen Voor voetbalvereniging Zierikzee liggen wat dit betreft de zaken nog even anders, omdat deze vereniging twee teams heeft, die in KNVB- verband spelen en deze teams dus beide op het hoofdveld moeten spe len. Vanuit deze vereniging werd hieraan evenwel duidelijk minder zwaar getild, omdat men hier de mo gelijkheid van entreeheffing duide lijker onderkende. Het niet voorhanden zijn van een tweede terrein met afrastering werd vanuit de zondagvereniging een gro ter bezwaar genoemd, vanwege het zeer frekwente gebruik van het hoofdveld. Dit zou met name in de wintermaanden té veelvuldige afge lastingen tot gevolg kunnen hebben, waardoor het zou kunnen voorko men, dat lagere teams wel zouden kunnen spelen, terwijl de twee in de KNVB-verband spelende teams aan de kant zouden moeten blijven. „De KNVB zou zich wat meer moeten aanpassen aan de situatie van van daag de dag", meende Van Gastel. „We zullen de opmerkingen evenwel ter harte nemen en ons er alsnog op beraden of het zinvol is eventueel een tweede veld te omrasteren, waardoor aan dit probleem het hoofd wordt ge boden". Kommissielid J. J. Geleijnse was in de stukken aangaande de huidige huurprijzen opgevallen, dat er nogal wat verschil was in de prijzen, die de verschillende sporttakken betalen. ,,lk vraag me af, hoe het mogelijk is, dat de voetbalverenigingen voor het zelfde veld meer moeten betalen dan de korfbalvereniging en de hockey- vereniging", merkte hij op. „Dat is een gegroeide situatie door de jaren heen, waar je nu a la minute weinig aan kunt veranderen", antwoordde kommissievoorzitter Van Gastel. „Als je alle verenigingen nu op dit moment gelijk zou gaan trekken, dan zou dat bijvoorbeeld voor de korfbalvereniging tot gevolg heb ben, dat ze in een klap 700,- meer zouden moeten gaan betalen. Dat zou een verhoging van vijftig procent in een keer betekenen en daar voel ik niks voor. Ik heb er geen behoefte aan om bepaalde verenigingen in een keer de nek om te draaien voor wat in vele jaren zo is gegroeid. Wel zul len we er ons op moeten beraden, dat met de herindeling van Bannink ook zal moeten worden overgegaan tot een herindeling van de tarieven". „We mogen bij het zien van deze cij fers wel konkluderen, dat de ene ver eniging een berg meer indirekte sub sidie krijgt dan de andere vereni ging, maar ik kan meevoelen met het standpunt van de voorzitter, dat daar nu meteen weinig aan te veran deren zal zijn", voegde de heer H. Asma er nog aan toe. LELYSTAD - Burgemeester en wethouders van Lelystad gaan bij de rechtbank in Den Haag een civiele procedure aanspannen tegen de Staat der Nederlanden om zo 14 miljoen gulden te krijgen waar de plaats recht o" meent te hebben. Dit heeft het stadsbestuur woensdag bekend gemaakt. Inzet van het geding is de regeling voor zogenoemd „ongewoon bevol kingsverloop". Deze betekent dat een gemeente een extra uitkering uit de landskas kan krijgen als de bevol king gedurende drie achtereenvol gende jaren sterk gegroeid is. Le lystad meent recht te hebben op die uitkering over de jaren 1977 tot en met 1979. Het Rijk wil daar niet aan omdat de stad in die tijd nog behoorde tot het Openbaar Lichaam Zuidelijke IJsselmeerpolders. Lelystad werd per 1 januari 1980 gemeente. Lelystad daagt de staatssekretaris van financiën en binnenlandse za ken, beheerders van het gemeente fonds, voor de rechter. Deze be windslieden hebben geweigerd de ex tra bijdrage toe te kennen. ZIERIKZEE - In bioscoop de Con certzaal draait zaterdag 10 en zondag 11 december de film High Road to China. In de hoofdrollen spelen Bess Armstrong en Tom Selleck, bekend door zijn rol als de privé-detective Magnum, in de gelijknamige tv-serie die Veronica elke zondagavond uit zendt. Tijdens een wild feest in Istanboel in de jaren twintig, krijgt Eve Tozer (Bess Armstrong), een rijke Ameri kaanse, bericht dat haar vader Brad ley Tozer (Wilford Brimley), die er gens in het Verre Oosten woont en die ze al vijf jaar niet heeft gezien, als verloren is opgegeven. Hij had een enorm fortuin gemaakt in de wa penindustrie. In feite is het niets an ders dan een listig plan van zijn Lon- dense partner Bcntik (Robert Mor- ley). Als deze een verklaring in han den kan krijgen dat Bradley dood is, komt de hele zaak in zijn handen. Als Bradley zich niet binnen 12 dagen bij de Engelse rechtbank meldt, is het plan gelukt. DEN HAAG - De Nederlandse glastuinbouw wil een verlaging van de prijs die hij voor aardgas moet be talen. Een eis die wordt gesteund door het Landbouwschap, dat, zo bleek woensdag, van mening is dat in de manier waarop de gasprijs thans wordt vastgesteld, een aantal ele menten is opgenomen dat er niet in thuis hoort. DEN HAAG - Minister Ruding van financiën wil na het faillissement van de Tilburgse hypotheekbank het toezicht door de Nederlandsche bank op de kredietinstellingen verbeteren. Hij denkt in dat verband aan een ak- tievere rol van de externe accoun tants van de instellingen bij het ver schaffen van informatie aan de Ne derlandsche Bank. EDE - De Protestants Christelijke Onderwijsvakorganisatie (PCO) is verbolgen over de uitlatingen van CD A-voorman Bert de Vries om bij een nieuwe afvloeiingsregeling voor onderwijsgevenden de kwaliteit van onderwijsgevenden in de scholen te betrekken. AMERSFOORT - Talrijke gemeen ten zijn van plan in 1984 de woon lasten drastisch te verhogen. Ze over schrijden daarmee in aanzienlijke mate de richtlijnen van het Rijk. Tot deze konklusie komt de Vereniging Eigen Huis na een steekproef onder 56 gemeenten. Een derde van de bij het onderzoek, betrokken gemeenten lijkt zich van die richtlijnen niets te hebben aange trokken. Tariefverhogingen van 30 j tot 40 procent voor onroerend goed- belasting, riool- en reinigingsrechten zijn geen uitzondering. Zo werden voor Lelystad en Amersfoort tarief verhogingen van 40 procent gevon den en voor Bennebroek en Nieuwe- gein van 25 procent. Uit het onderzoek van de vereni ging bleek dat de onroerend goedbe- lasting in gemeenten met meer dan 100.000 inwoners per inwoner gemid deld twee keer zo hoog is als in ge meenten tot 20.000 inwoners. De be volking krijgt daar ook verreweg met de grootste stijging te maken: ge middeld 9 procent. De onroerend goedbelasting bleek het hoogst in de provincies Noord-Holland, Zuid- Holland en Utrecht. In groeisteden en groeikernen is het OGB-tarief ho ger dan gemiddeld geldt en komt de tariefstijging door de bank genomen neer op een veelvoud van het gemid delde. Eve, gewend aan een rijk bestaan, voelt dat zij dan als erfgename zal worden uitgeschakeld en besluit haar vader te gaan zoeken. Hij is het laatst gezien in een afgelegen dorp in Afghanistan. Ze hoort dat een vroe gere legerpiloot O'Malley (Tom Sel leck) op een nabijgelegen vliegveld vlieglessen geeft. Hij heeft twee oude franse lesvliegtuigen. Zijn ver diensten besteedt hij aan alkohol. Eve weel hem, voor veel geld, over te halen met haar naar Afghanistan te vliegen, samen met zijn vriend en mecanicien Struts (Jack Weston). Na een hachelijk avontuur tijdens een noodlanding voor proviand in het dorp van Suleiman Kahn, weten ze te ontsnappen. De slavin en mai- tressc van Kahn vertelt hen dat Bradley nog leeft en in Katmandu woont. Als ze daar aankomen horen ze dat hij vertrokken is en nu in Chi na woont. Aanvang zaterdag 19.00 uur en zon dag 20.00 uur. In de hoofdrol Tom Selleck

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 6