el--L Begin gemaakt met plaat fkn damwanden reparatiehaven ZOC-bestuur wil voor deel permanent loopstratengehied „Huurverhoging sportvelden met tien procent plus inbreng portie zelfwerkzaamheid reëel" DE ZIERIKZEESCHE COURANT Dinsdagmiddag in Bruinisse Doorstromend verkeer zorgt voor onhoudbare situatie Wethouder van sportzaken L. J. van Gastel: VIDEOFILMS HUREN VOOR f.5,PER WEEK? lusjjpaaw?<y! Wh PÊ 61 Lr ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Schulden Eénmaands-vergunningen Een onderzoek heeft uilgewezen dat bijna Hel ««trekken van zogenaamde één- en»/. K,.iaio mini. maands-vergunningen aan de ambulante 50% van de huishoudens, die een mini mum-inkomen hebben, met schulden kam pen. (Pag. 2). handel leidde tot verdeeldheid binnen de kommissie middenstand van Zierikzee. (Pag. 3). Naaktrekreatie Morele plicht Het naakt-rekreëren aan de Schouwse Tijdens de vergadering van de Zierikzeese stranden was tijdens de dinsdag gehouden vaste kommissie van advies en bijstand van raadsvergadering van Westerschouwen sport noemde J. J. Geleijnse de aanpak van een punt van diskussie. (Pag. 4). Bannlnk een morele plicht. (Pag. 7). DONDERDAG 8 DECEMBER 1983 I40ste jaargang Nr. 23436 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Het grootste van alle plannen is dat van partij kiezen. Vauven argues BRUINISSE - Zonder officieel vertoon is het er dan toch van gekomen: dinsdag werd het eerste damwand- segment de modder van de reparatiehaven ingedreven. Het begin van een miljoenenkarwei, waarop de Bruë- naars al zo lang gewacht hebben. Geen officieel tintje dus, maar dat verhinderde niet dat talrijke toeschou wers getuigen waren van de verrichtingen van de man nen van De Koning uit Papendrecht, onder supervisie van uitvoerder W. Jumelet, van aannemer Van Oord- Werkendam. De heer C. Schot is projektleider. de gemeentelijke loswal, op 2,50 N.A.P. zouden worden geplaatst, wat de fabrieken zouden willen, zou dat een extra investering beteken van rond de 1 miljoen gulden. De heer Ju melet legt uit, dat het Rijk daar geen geld voor beschikbaar stelt, omdat dit werk een uitvloeisel is van de Deltaschadewet. De stalen damwanden die aan de kant van machinefabriek Padmos ge plaatst worden zijn twaalf meter lang en „werken" 1,20 meter. Het ge wicht bedraagt 144 kilo per strekken de meter. De damwanden worden de grond ingedreven door middel van een trilapparaat dat op de kop van de damwand wordt geplaatst en dat via een generator op de kade, elektrische trillingen voortbrengt. Een kraan zorgt er voor dat de wanden in be dwang worden gehouden. De gemeentelijke loswal is dus het eerst aan de beurt. Hier komen de damwanden op 2,50 meter boven N.A.P.in tegenstelling tot de rest van het karwei waar de damwanden op één meter onder N.A.P. worden geplaatst. Deze zijn ook wat korter: 'variërend van acht tot achtenhalve meter. 1 miljoen extra Als deze stalen segmenten, evenals Voor Van Oord, die het plaatsen van de damwanden heeft uitbesteed aan De Koning, betekent dit een or der van 1,9 miljoen. Aanvullende kosten, als planontwerp door Witte- veen en Bos, maken van dit werk een bijna 3 miljoen kostend projekt. De damwanden worden op het ogenblik geplaatst in de richting van Maaskant. Als deze rij er staat, wordt naast de „eerste paal" begon nen richting Van Duivendijk, waar voor eerst het bovendek van de stei ger van Padmos gelicht moet wor den. Padmos maakt dan zolang ge bruik van de (nieuwe) gemeentelijke loswal. Als de Maaskant-zijde aan de beurt is, maakt ook Maaskant ge bruik van de nieuwe loswal, tot het gehele karwei achter de rug is. Dat zal naar verwachting omstreeks april het geval zijn. Baggeren Als alle damwanden op hun plaats staan begint Van Oord met het bag geren: de reparatiehaven zal op drie meter onder N.A.P. worden gebracht en de toegangsgeul nog iets dieper, namelijk op 3,50 meter. Voor de heer Jumelet betekent dit werk een „thuiswedstrijd". De werkkeet met kantoor staat nog nog geen steenworp afstand van zijn huis aan de Steinstraat. Jumelet, bagge raar in hart en nieren, pleegt nor maal over de hele wereld te zwerven: zo is hij net terug uit Nigeria. De reparatiehaven in Bru, waar dinsdagmiddag een begin werd gemaakt met de aanpassingswerken: het plaatsen van stalen damwanden aan de gemeentelijke loswal naast Padmos. Op de voorgrond de generator, met behulp waarvan de damwanden in de bodem worden getrild. De kraan links houdt alles in evenwicht. ZIERIKZEE - De Zierikzeese Ondernemers Centrale (ZOC) is een voorstander van de uitbreiding van de peri ode, waarin een gedeelte van het centrum van Zierikzee als loopstraatgebied wordt beschouwd. De heer J. Littooy, vertegenwoordiger van de ZOC in de vaste kommissie van advies en bijstand voor mid denstand in de gemeente Zierikzee betoogde dit woens dagavond tijdens de halfjaarlijkse vergadering van deze kommissie in de raadzaal van het Zierikzeese stadhuis. Dertig jaar geleden werd deze opname gemaakt van de plaats waar nu de eerste damwand de grond in ging. Toen was het nog de gemeentehaven. Het meisje op de dijk is Hanna de Keyzer, op de voorgrond de Bru 30 van J. Jume let. De haven ziet er inmiddels wel wat anders uit! „De praktijk bewijst dagelijks dat het doorstromende verkeer, bijvoor beeld op de Appelmarkt, een onhoud bare situatie kreëert. Bovendien zor gen alle op het trottoir geparkeerde fietsen daar voor een ware ramp." ZIERIKZEE - „Ik heb een jaar lang gevraagd hoe het financiële plaatje er voor de verenigingen uit zou gaan zien, wanneer het nieuwe sportkomplex klaar zou zijn", merkte de heer H. Asma aan het slot van de behandeling van de tarieven voor het nieuwe sportpark en het bestaande sportpark Bannink tijdens de vergadering van de vaste kommissie van advies en bijstand voor sport van de gemeente Zierikzee op. „Nu ik zie hoe het er uiteindelijk uit is komen te zien, dan moet ik zeggen, dat het me allemaal niet tegenvalt. De gebruikers mogen blij zijn met wat er uit de bus is gekomen". Asma verwoord de met zijn konstatering de mening van zijn medekom- missieleden J. J. Geleijnse en C. Legemaate, maar on miskenbaar ook van de verenigingen, al zette met name voorzitter Leo van den Ouden van voetbalvereniging Mevo wat vraagtekens bij de naar zijn mening wat te la- konieke wijze, waarop wethouder van sportzaken L. J. van Gastel vaststelde dat de huur van de sportvelden met tien procent verhoogd zouden worden. procent zal er een aanmerkelijke bij drage gevraagd worden met betrek king tot onderhoud en de wekelijkse werkzaamheden. Dit zou vertaald kunnen worden in een verhoging van het tarief. Wanneer de verenigingen deze werkzaamheden gaan doen, dan wordt er bespaard bij gemeentewer ken". (Vervolg pag. 6) Volgens de heer Littooy zou de ZOC er geen enkel bezwaar tegen hebben als een gedeelte van het loopstraten- gebied permanent als zodanig wordt bestempeld. Men moet dan denken aan de Dam, de Appelmarkt, de Kor te St. Janstraat en de Visstraat. De ZOC-vertegenwoordiger deed het voorstel om de verkeerskommis- sie maar eens grondig te laten onder zoeken wat er haalbaar is van het ge noemde plan. Hij vertelde de kom missieleden, dat het Katholiek Ne derlands Ondernemers Verbond (KNOV) een plan heeft gemaakt, dat onder andere het bovengenoemde voorstel omvat. Verder wordt ge dacht aan het verkeersarm maken van de Melkmarkt en het scheppen van een verbreed trottoir langs de Mol. Het doorgaande verkeer zou dan moeten worden afgevoerd via de Schuithaven. VCP De heer Littooy stipte de mogelijk heid aan om het plan van het KNOV mee te nemen in het (mogelijk) op stapel staande Verkeerscirculatie plan (VCP), dat volgende week dins dag, 13 december, op de agenda van de verkeerskommissie staat ver meld. Kommissie-voorzitter L. J. van Gastel bleek direkt al weinig te voe len voor het laten meewegen van het KNOV-plan in het VCP. Een VCP zal eerst moeten worden ontworpen, Advertentie LAGE VERHUUR PRIJS' VHS EN VCC SYSTEEM. rrari Uitgaande van het gegeven, dat een tariefsverhoging redelijkerwijs moet zijn op te brengen door de des betreffende verenigingen, stelde wethouder Van Gastel voor de tarie ven voor het sportpark Bannink met ingang van 1 januari 1984 te verho gen met tien procent en op basis daarvan ook de tarieven voor het nieuwe sportpark, dat met ingang van het seizoen 1984/1985 door de voetbalverenigingen Mevo en Zierik zee in gebruik genomen zal worden, vast te stellen. „Ik denk, dat een ver hoging van tien procent in samen hang met wat er momenteel door de gemeente aan de Blokweg gespen deerd is, zeer reëel is", konstateerde Van Gastel. „Daarmee is de koek evenwel niet op, want naast deze tien voordat bepaalde veranderingen in het centrum kunnen worden aange bracht. „Voordat er ook maar iets besloten wordt, moeten alle bijko mende facetten grondig worden bestudeerd." Volgens de heer Van Gastel zal bij een VCP rekening dienen te worden gehouden met de noden en wensen Vervolg pag. 3 Dit nummer bestaat uit 16 pagina's. De vaste kommissie van advies en bijstand voor sport van Zierikzee bijeen. Links van de tafel de leden H Asma, Legemaate ep J. J. Geleijnse. Aan de andere kant voorzitter L. J. van Gastel en sekretaris L. J. Lagendijk. Op de ach tergrond een gedeelte van de goed bezette tribune. Verwachting tot vrijdagavond: Regen en wind Perioden met regen; minimumtem peratuur ongeveer 5 graden, middag- temperatuur omstreeks 8 graden; harde wind tot storm, eerst uit het zuidwesten, in de middag draaiend naar noordwest. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 12 dec. Zaterdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 70%. Min.temp.: -2 gr. Middagtemp.: 3 gr. Windkracht: n.west 7 Zondag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 60%. Min.temp.: -2 gr. Middagtemp.: 4 gr. Windkracht: n.west 6 Maandag: Zwaar bewolkt Kans op neerslag: 70%. Min.temp.: 0 gr. Middagtemp.: 5 gr. Windkracht: zuidwest 6 ZON- EN MAANSTANDEN 9 dec. Zon op 8.35, onder 16.29 Maan op 12.38, onder 21.03 Eerste Kwartier: 12 dec. (14.09) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 9 dec. 5.42 18.26 12.03 Doodtij: 14 december HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het wordt vrijdag een natte dag. Tussen vanavond en mor genavond kan zo 10-20 mm regen val len. Het ziet er naar uit dat boven de Atlantische Oceaan een storing tot ontwikkeling komt die vrijdagoch tend ten noorden van de Wadden langs naar het oosten trekt. Onzeker is nog hoe aktief deze storing zal wor den maar het lijkt verstandig om er rekening mee te houden dat aan de kust en op het IJsselmeer een zuid- westerstorm komt te staan en dat het ook in het binnenland met name in de zuidelijke provincies flink gaat waaien. De minimumtemperatuur ligt in de komende nacht rond de 5 graden. Morgenochtend kan het kwik eerst nog oplopen tot 8 graden maar later op de dag draait de wind naar het noordwesten en gaat koudere lucht binnenstromen. Dat is de inleiding tot een guur weekeinde met talrijke winterse buien en vooral zaterdag ook nog veel wind.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1