Bollen bloeiden om Parijs Minister Rietkerk krijgt laatste woord in affaire rond Lockef eer Vervolging roofvogels is weer begonnen Keuringsdienst van Waren ontdekt te hard knallend vuurwerk Vaste grond onder voeten Centrumpartij twijfelachtig Gezicht Tweede Kamer grondig gewijzigd Geen aanleiding tot strafrechtelijke vervolging Brand verwoest deel school Vogelbescherming: Den Haag denkt aan parkeergarages in Scheveningen Koeweits vrachtschip aan de grond Vuurwerk maakt jaarlijks 2000 slachtoffers Scheveningen Cabaretprijs voor Herman van Veen Prins Edward uit kroeg gestuurd PvdA-promovendus: ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag: 8 december 1983 Nr. 23436 li MIDDELBURG - De officier van jusfitie in Middelburg mr. R. Daverschot zal geen strafrechtelijke vervolging instellen tegen de Zeeuwsvlaamse burge meester drs. W. Lockefeer uit Aardenburg. Het rapport dat de rijksrecherche naar aanleiding van gebeurtenissen enkele weken geleden in een restaurant in Waterlandkerkje heeft opgesteld, geeft daartoe geen aanleiding, meent hij. TERNEUZEN - Een brand die dins dagmorgen in alle vroegte een groot deel van de Sint Willibrordus avond- Mavo in Terneuzen heeft vernield, is vermoedelijk aangestoken door in brekers. De politie is nog op zoek naar de daders, aldus een medede ling. De aan de Mavo gebouwde lagere school heeft rook- en waterschade op gelopen. De kinderen van deze school mochten daardoor een dag langer met hun sinterklaascadeautjes blij ven spelen. De avond-Mavo is door de brand die in de gan van de school is ontstaan onbruikbaar geworden. De politie schat de schade op ruim drie ton. Mr. Daverschot zei overigens wel dat het onderzoek dat de rijksrecher che op verzoek van de commissaris van de koningin in Zeeland, dr. C. Boertien, over deze zaak heeft in gesteld, dar ook niet zozeer op ge richt was. Het moest duidelijkheid verschaffen over hetgeen er nu pre cies gebeurd is tijdens een uitstapje van de burgemeester samen met een wethouder en een architekt uit Ter- neuzen. Na afloop van het bewuste etentje in een bistro zou de burgemeester zich handtastelijk hebben gedragen tegenover de uitbaatster van de zaak. Ex-wethouder J. de Ridder van Aardenburg, zijn echtgenote en de plaatselijke D'66-voorzitter hebben toen een klacht over het gedrag van de burgemeester ingediend bij de commissaris van de koningin. De burgemeester op zijn beurt diende naar aanleiding van deze brief een klacht in tegen de schrijvers van de brief bij de Middelburgse rechtbank. UTRECHT - Sinds het aantal roofvogels in Nederland door het verbod van landbouwgif als DDT de laatste jaren enigszins is hersteld, worden tegen woordig met name haviken en buizerds weer bij honderden geklemd en ver giftigd. De daders zijn ,,oude bekenden": jagers en jachtopzieners, die vanwe ge „komfortaele misverstanden" over roofvogels deze dieren naar het leven staan. Dit schrijft drs. Siegfried Woldhek van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Vogels in het maandblad „Natuur en Milieu" van de gelijk namige milieustichting. Door het terugdringen van het gebruik van land bouwgif is het aantal roofvogels in Nederland de laatste tien jaar aanmerke lijk gestegen: in 1981 registreerde de vogelbescherming zo'n 500 paar haviken, 1.500 paar sperwers, 1.700 paar buizerds en 5.700 paar torenvalken. In 1982 kwamen de Vogelbescher ming echter ruim honderd gevallen van het opzettelijk doden van wette lijk beschermde roofvogels ter ore. De eerste helft van dit jaar kreeg de Vogelbescherming nog eens honderd meldingen binnen. Het werkelijk aantal is volgens Woldhek veel hoger dan wat de Vogelbescherming weet. De meest voorkomende doods oorzaak is vergiftiging met in land bouwgif gedrenkt aas. Alle aariwijzingèn over dé daders gaan volgens Woldhek in de richting van de jachtwereld. Als er mensen werden betrapt, waren het jagers en jachtopzieners en de meldingen kwa men steeds van anderen dan de ja gers en jachtopzieners die op een ge bied moeten toezien. Klein aantal daders Het aantal daders is betrekkelijk klein. Velen in de jachtwereld keu ren de vervolging van roofvogels af, zo nuanceert Woldhek zijn beschuldi gingen. Woldhek stelt echter wel vast dat in de jachtwereld „regelmatig kwaad wordt gesproken over de roofvogels". Het belangrijkste mo tief voor de jacht op roofvogels is volgens de vogelbeschermer „de angst bij sommigen dat de enigszins herstelde roofvogelstand nadelig is voor het jachtbedrijf". Onderzoeken hebben uitgewezen dat roofvogels ten onrechte als een bedreiging voor andere diersoorten worden gezien. Toch gaan sommige jagers en jachtopzichtes nog uit wan „komfortabele misverstanden" als zouden roofvogels hun prooidieren uitroeien en de jacht nadelig beïn vloeden, zo schrijft Woldhek. De Vogelbescherming zal alle ge melde gevallen natrekken en zich vervolgens met de Koninklijke Ne derlandse Jagers Vereniging en het ministerie van landbouw en visserij op nadere stappen beraden. Wold hek: „De tijd zal leren of de eeuwen oude draad van vervolging van alles wat een kromme snavel heeft weer ongehinderd wordt opgevat of dat nieuwe inzichten eindelijk de oude vooroordelen zullen opruimen". Dr. Boertien zei dinsdagmorgen dat hij minister Rietkerk van bin nenlandse zaken op de hoogte zal stellen van het rapport van de rijks recherche. Hij zei in dit stadium ab soluut geen officiële verklaring over de zaak te willen afleggen. De kwestie ligt zeer gevoelig in Aarden- burg. De bestuurlijke problemen tus sen raad en b. en w. lopen steeds weer hoog op. De Zeeuwse commissa ris van de koningin heeft al enkele keren geprobeerd te bemiddelen tus sen de vechtende partijen. DEN HAAG - De gemeente Den Haag wil automobilisten voor de badplaats Scheveningen in de toe komst laten parkeren in enkele par keergarages. In totaal moeten 2000 openbare parkeerplaatsen beschik baar komen. Dit blijkt uit een stede- bouwkundige notitie van de Dienst Stadsontwikkeling van de gemeente. Het is de bedoeling dat de parkeer garages verrijzen aan de noordoost zijde van de badplaats. In dit gebied is volgens de gemeente ook plaats voor minstens 350 woningen, waar voor ook overdekte parkeervoorzie ningen nodig zijn. De gemeentelijke plannen, waarin ook nog de bouw van kantoren boven de tramremise in Scheveningen, is opgenomen, zijn voorlopig van aard. Zij worden voorgelegd aan de raads- kommissie voor ruimtelijke orde ning, verkeer en vervoer, en aan drie projektontwikkelaars, die in het ver leden al belangstelling hebben ge toond voor dit gebied Zij kunnen hun plannen aanpassen aan de ge meentelijke wensen. Volgens de ge meente gaat het om het laatste stukje badplaats dat nog wacht op ontwik keling. ZEEBRUGGE - Woensdagmorgen rond acht uur is voor het Belgische Zeebrugge het 15.400 brt metende Arabische vrachtschip Al Fujairah uit Koeweit aan de grond gelopen." Sleepboten uit Zeebrugge, Terneu zen en Vlissingen hebben rond kwart voor elf het vrachtschip vlot getrok ken. Het schip was woensdagmorgen in de Westerschelde-monding nabij Zeebrugge aan de grond gelopen. Het schip, dat geladen was met stukgoe deren, was op weg van Antwerpen naar zee. De Al Fujairah zal terug gaan naar de rede van Vlissingen waar het op eventuele schade zal worden onderzocht. Bij de reddingso peratie waren vier sleepboten van de Belgische Union en vier van de nieu we Vlissingse sleepdienst betrokken. HAARLEM - Er zijn in ons land vier merken vuurwerk in de handel die een te harde knal veroorzaken. Dat heeft een woordvoerder van de Keurings dienst van Waren in Haarlem desgevraagd meegedeeld. Om welke merken het gaat wilde hij niet zeggen. Sinds november vorig jaar mag op grond van het vuurwerkbesluit geen vuurwerk verkocht worden dat een hardere knal veroorzaakt dan 150 decibel. Vorig jaar bleken er nog oude partijen in de handel, waardoor deze norm vaak overschreden werd. Een woordvoerster van de Federa tie Vuurwerkhandel Nederland zegt voor een raadsel te staan als haar ge vraagd wordt om een reaktie. Vol gens haar heeft de federatie - waarbij alle zeven importeurs van vuurwerk en achttien grossiers zijn aangesloten - maatregelen getroffen om te voor komen. dat dit jaar te hard knallend vuurwerk in de handel zou komen. Vrijwel al het vuurwerk in ons land komt uit China. Slechts een klein deel van de vuurpijlen komt uit Duitsland. De Federatie Vuurwerk- handel heeft aan de producenten in China specifikaties gestuurd van meetapparatuur, waarmee de ge luidssterkte van de knal vastgelegd kon worden. In China is men daarom tot aanschaf van deze apparatuur overgegaan. Bovendien beschikt de federatie zelf ook over dergelijke ap paratuur, waardoor monsters nage meten kunnen worden. De federatie wil dan ook nagaan hoe de Keurings dienst tot haar bevindingen is geko men. De Keuringsdienst van Waren kon- troleert overigens alleen de knal van het vuurwerk uit een oogpunt van volksgezondheid. Volgens een woordvoerster van de Federatie Vuurwerkhandel is er een verschui ving merkbaar van knalvuurwerk naar siervuurwerk. Een tendens die al bestond voor het vuurwerkbesluit in november 1982 gewijzigd was. Veiligheid De veiligheid van het vuurwerk wordt gekontroleerd door het korps kontroleurs gevaarlijke stoffen, dat een drukke maand achter de rug heeft. Het merendeel van het vuur werk komt in november in ons land aan en de importeurs zijn verplicht het aangevoerde vuurwerk aan te melden bij het korps. Volgens een Advertentie Wat dacht u van een originele Kerstsurprise. Bijvoorbeeld bec*rukt met naam en adres plus enveloppen in een leuke verpakking. lakenman ochtman voor een originele Kerstsurprise DRUKKERIJ LAKENMAN A OCHTMAN BV JANNEWEKKEN M 4301 HH Z1ER1KZEE TEL. 01110-6551 DEN HAAG - Een meerderheid van de Tweede Kamer verzet zich tegen een verhoging van de grens waaron der de fiskus te veel betaalde loonbe lasting niet teruggeeft. Staatssekre- taris Koning (financiën) wil het mini mumbedrag dat met een zogenoemd T-biljet kan worden teruggevorderd optrekken van 124 naar 300 gulden. Deze maatregel moet ongeveer 39 miljoen gulden opbrengen. Konings belangrijkste argument is echter de werklast van de belastingdienst te verminderen. De PvdA en de rege- ringsfrakties CDA en VVD vinden dat de staatssekretaris met de maat regel de gelijke behandeling bij de belastingheffing in gevaar brengt. DEN HAAG - Herman van Veen is dinsdag de eerste Scheveningen Ca baretprijs uitgereikt door burge meester drs. F. Schols van Den Haag. De onderscheiding van de Stichting Scheveningen Bad kreeg de klein kunstenaar voor de beste theater prestatie op kabaretgebied in het sei zoen '82/'83. Een jury had hem voorgedragen. Daarin zaten voorzitter J. Fransman en de leden R. Gortzak van de kring van Nederlandse theaterkritiek J. J. d'Ancona van de Vereniging van Schouburg- en koncertgebouwdirek- teuren en M. Morijo van de Theater school. De prijs, een beeldje van de hand van Theo van der Nahmer, kan ook worden toegekend voor een prestatie van formaat van een kabaretgroep, een schrijver of schrijfster, of lied jesmaker. LONDEN - Miljoenen trouwe aan hangers van de Britse monarche kre gen dinsdagochtend voor het ontbijt een flinke schok toegediend: ver scheidene nationale ochtendbladen meldden groot opgemaakt op de voorpagina dat de jongste zoon van koningin Elizabeth, de 19-jarige prins Edward, in de studentenstad Cambridge met zijn makkers uit de kroeg „Bakers Arms" was gezet. De prins en zijin vrienden, zo stond te lezen, hadden zich niet aan de goe de Engelse gewoonte gehouden om in de rij op hun beurt te wachten: zij hadden zich hevig--en onbetamelijk giechelend aan de tapkast en tap kraan gemeld. Hun gedrag had een juist begonnen Dart-toernooi onder broken, het in Britse Pubs geliefde pijlwerpspel. Daarop waren zij door de kroeghoütier, Peter Adams, be leefd maar beslist aan de deur gezet. Vrijdag 9 december Ned. 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 10.30 uur Schooltelevisie 16.00 uur Dag huis, dag tuin, dat op- bergschuur 16.15 uur Zoethout 16.30 uur Toppop 18.25 uur Teleac 18.55 uur Belfi en Lillibit 19.15 uur Tom en Jerry 19.20 uur Q en Q 20.00 uur Journaal 20.28 uur De een-twee-drie-show. Een rechtstreekse uitzending van uit de oude Bloemenveiling in Aalsmeer al waar Rudi Carrell een spelshow pre senteert waarvan de baten bestemd zijn voor een nieuw schip voor de Zonnebloem. 21.45 uur Brandpunt 22.30 uur De alles is anders show. Praatprogramma. 23.35 uur Journaal 23.40 uur Nieuws voor doven Ned. 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 18.20 uur Paspoort 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Kanaal 13 19.40 uur Spop 20.25 uur Agatha Christie. ,,De schoe nen van de gezant". 21.20 uur Rondom tien. De krisis in de jaren dertig vergeleken met de huidige. Mensen van toen vertellen over hun ervaringen. 22.10 uur De minister-president 22.30 uur Journaal 22.45 uur H.V. 23.20 uur Lullaby of Broadway. Een Amerikaanse musicalfilm uit 1951. De hoofdrol van zangeres wordt ver tolkt door Doris Day. LEIDEN - Het is nog maar de vraag of de Centrumpartij er in zal slagen zich vast te nestelen in de Nederlandse samenleving. Ervaringen in de afgelopen jaren met andere zogenoemde één-themagebonden partijen in Europa wijzen uit dat de aanhang beperkt blijft. Plotselingen stijgingen in aanhang worden gewoonlijk gevolgd door weer even snelle dalingen, zonder dat de problema tiek waarop deze partijen inhaken aan aktualiteit hebben ingeboet. Dit is een van de konklusies in het dinsdag geplubiceerde rapport „stem men op de Centrumpartij, de opkomst van anti-vreemdelingen partijen in Ne derland" van het Centrum voor Onderzoek van Maatschappelijke Tegenstel lingen (COMT) van de Rijksuniversiteit Leiden. De onderzoekers halen vergelijk bare gevallen in Engeland (National Front) en Frankrijk (Front National) aan, waar partijen zijn ontstaan als reaktie op de emigratiegolven uit het gebied rond de Middellandse Zee of de voormalige koloniën. Het verval van het National Front is daarbij il lustratief. Dit soort groeperingen lijkt de min of meer gerichte onlust van een aantal kiezers tegen levens omstandigheden en tegen de ge vestigde politiek tijdelijk te kunnen kanaliseren. Gebrek aan blijvend elektoraal sukses wil overigens niet zeggen dat van het optreden van anti-vreemde- lingenpartijen geen invloed zou uit gaan. In omliggende landen hebben de gevestigde partijen het soms no dig gevonden om, uit elektorale over wegingen, ideeën over te nemen van anti-vreemdelingen partijen. Daar door kan er wel degelijk een pressie- funktie van uitgaan. De bnderzoekers merken op dat een dergelijke neiging zich bij de po- LEIDEN - De Tweede Kamer is sinds 1848 grondig van gezicht veranderd. Begonnen als een „deftige, vrijblijvende notabelensociëteit" is deze tak van de Staten-Generaal uitgegroeid tot een breden vertegenwoordiging van aller lei lgen en groepen in de samenleving". Aldus Joop van den Berg, direkteur van de Wiardi Beekman Stichting, het wetenschappelijk bureau van de Partij van de Arbeid. sociale samenstelling van de Tweede Kamer. Het gevolg daarvan is, zo stelt hij, een versnelde versmalling in de „rekrutering" van kamerleden uit naar milieu, opleiding en beroep betrekkelijk bevoorrechte groepen. woordvoerder van het korps zijn dit jaar vrijwel geen onregelmatigheden aangetroffen. „Incidenteel" is een partij aangetroffen die te veel kruit in het vuurwerk bevatte. Als de politie tot aktie overgaat ie- gen vuurwerk gaat het dan ook veeï- al om het bewaren van te grote parti jen in strijd met de voorschriften of het verkopen buiten de daarvoor gestelde termijn, die van gemeente tot gemeente kan verschillen, eve nals de voorschriften over de leeftij den van de kopers van vuurw.erk. De gevaren van vuurwerk lijken dan ook vooral te schuilen in licht vaardig gebruik. Volgens het Veilig heidsinstituut moeten elk jaar op nieuw zo'n tweeduizend mensen naar de dokter wegens letsel door vuur werk. Ongeveer vijftig mensen ko men in ziekenhuizen terecht. Van wie de meesten met oogletsel. Een analyse van de cijfers leert, dat het vooral gaat om de leeftijdsgroep van vijf tot negentien jaar. Het zelf experimenteren met vuurwerk, Het „bundelen" van vuurwerk, het in de hand afsteken en het opnieuw afste ken van vuurwerk dat niet wilde knallen blijken de belangrijkste oor zaken van het letsel. Zijn dissertatie „De toegang tot het Binnenhof" bevat onderzoek naar de maatschappelijke herkomst van wel geteld 1216 leden van de Tweede Ka mer in de periode 1848-1970. Van.den Berg konkludeert dat de Tweede Ka mer tot in de vroege jaren zestig „niet zo zeer een volksvertegenwoor diging was, maar een vertegenwoor diging van de georganiseerde samen leving". Als gevolg van ontzuiling en demo- kratisering is er volgens Van den Berg nvj sprake van een breuk in de Los van maatschappelijke organi saties is de Tweede Kamer nu gewor den tot „de werkplaats van be roepspolitici". Volgens Van den Berg is er nu sprake van een te smalle ba sis, althans vergeleken met de perio de tussen 1900 en 1970. litieke partijen in Nederland nog niet duidelijk manifesteert. Er wordt nogal resoluut afstand genomen van de Centrumpartij en haar program ma. Enkele maatregelen die moge lijk schade aan de positie van etni sche minderheden zouden kunnen toebrengen lijken eerder geïnspi reerd door de wens tot bezuiniging dan door elektorale overwegingen. De nog steeds groeiende aanhang van de Centrumpartij kan volgens het rapport op twee manieren wor den verklaard. Zo is er een toenemen de vreemdelingenhaat als gevolg van verscherpte konkurrentieverhoudin- gen tussen autochtone Nederlanders en leden van etnische minderheids groepen. In de tweede plaats kan stemmen op de Centrumpartij wor den beschouwd als een uiting van „diffuus protest", een algemeen ge voel van onbehagen met wat er in de samenleving gaande is. Hoe de partij zich verder zal ont wikkelen hangt niet alleen af van de manier waarop zij op beide ver schijnselen kan inspelen, maar even zeer van de mate waarin zij daarbij konkurrentie zal ondervinden van andere politieke partijen. De Cen trumpartij bevindt zich als het ware op een tweesprong, konstateren de onderzoekers. DEN HAAG - Het Tweede- Kamerlid Kosto (PvdA) vindt dat moet worden voorkomen dat het pu bliceren van foto's van verdachten gewoonte wordt. Volgens Kosto moet het beleid er in principe op ge richt blijven dat foto's niet aan de TV en de pers worden verstrekt. DEN HAAG - Steeds meer mensen voor wie de rechter-kommissaris voorlopige hechtenis heeft bevolen, worden wegens plaatsgebrek in de huizen van bewaring in vrijheid gesteld. Daardoor wordt het gezag van de rechterlijke bevelen steeds meer aangetast en dat betekent een ernstige inbreuk op de rechtsorde en het ontstaan van rechtsongelijkheid. Dit schrijven de rechters-commissa- ris in strafzaken in Nederland in een brief aan de voorzitters van de vaste kommissies voor justitie van de Eerste en Tweede Kamer. 96 Terwijl Henk op kantoor alle voor bereidingen trof voor zijn reis, liep ten zuiden van Parijs Claudette langs de velden. Hollandse bollen deden het wel in de Franse bodem, de knop pen stonden op springen en over niet te lange tijd zouden ze in volle schoonheid opbloeien. Met branden de ogen staarde ze over de velden, waar gebogen figuren liepen te wie den. Het waren dezelfde mannen van het vorige jaar over een paar we ken kwam Henk misschien weer om ze te kontroleren. Een droge snik welde op uit haar borst, nog altijd voelde ze de grote verlatenheid van die zondag, toen hij haar had laten wachte Ze wist heel zeker, dat hij voor haar verloren was, anders zou hij wel geschreven hebben, maar ze kon hem niet vergeten. Ze wist. dat hij niet waard was nog langer be treurd te worden maar er was nie mand die de leegte kon vullen in haar hart. Ze nam zich voor niet meer naar de velden te gaan, nu Henk iedere dag kon komen. Terwijl de bollen bloeiden om Pa rijs, reed Henk met vaste hand de lichtstad door, Wim zat met de kaart naast hem. Henk was er diep van overtuigd, dat hij een jaar lang niet zó gelukkig was geweest als op dit moment. Ze kwamen in de namiddag aan, pas de volgende morgen zouden ze doorrijden naar de bollenvelden. Dan was het zondag. Wim uitte tel kens vreugdekreten, vroeg allerlei door NEL SCHUTTEVAÊR-VELTHUYS inlichtingen en Henk gaf antwoord met een superieure glimlach. Alles vond Wim prachtig of mieters, zelfs de vrij eenvoudige hotelkamer, na tuurlijk een heel andere dan de vori ge. Henk wenste geen enkele herin nering op te halen van zijn eerste reis. In de avonduren leerde hij Wim nog met de Métro te reizen, ze geno ten van de fonteinen en de schijnwer pers, het leven was voor vader en zoon een waar feest. Pas de volgende morgen viel een lichte schaduw over Henks gelukki ge stemming. Terwijl Wim. met de kennis die een jongen uit een bollen- dorp nu eenmaal meegekregen heeft, tussen de bloeiende velden kuierde, viel Henks blik op een tenger fi guurtje, dat op de kant zat van de landelijke weg. Haar brandende blik hield de zijne een moment vast, ze herkende hem duidelijk en kwam zijn kant uitlopen. Zijn eerste impuls was, Wim achterna te gaan. de jongen trachtte juist een praatje te maken met een andere bezoeker. Maar dan vond hij zichzelf laf en liep haar tege moet. Ze zag er slecht uit. wat hem door de ziel sneed, maar hij wist on omstotelijk zeker, dat zijn hart op veilig stond, de liefde was vervlogen. Ze moest zijn gedachten gelezen heb ben, want ze bleef tot op enkele pas sen afstand staan en zei weemoedig: „Wees maar niet bang, dat ik je terug wil winnen, Henk, ik kom hier alleen maar om gelukkig te zijn met mijn herinneringen. Ik zie, dat je zoon bij je is, hij is dus niet gestorven toen „Arme Claudette ik ben niet waard, dat je nog maar een enkele ge dachte aan mij wijdt." „Nee dat is waar maar jij hebt Nita en de jongens ik heb mijn moeder en de herinnering aan de grootste liefde in mijn leven. Bol len bloeien ieder jaar opnieuw om Parijs, Henk Hollandse bollen maar de liefde van een Hollandse man heeft voor mij maar één lente gebloeid. Ik zal gaan. ik weet, dat je het vreselijk zou vinden als je zoon ontdekte, dat je hier een vriendin had zitten. Vaarwel voor altijd Henk stak een sigaret aan. toen Claudette hoog opgericht terugkeer de naar de weg. Hij moest zijn zelfbe heersing terugvinden, zijn handen beefden van emotie. Nu wist hij ze ker, dat hij nooit werkelijk van Clau dette had gehouden, ze was op een onnaspeurlijke manier in zijn leven gekomen, ze was iemand geweest die zijn ijdelheid op het juiste moment streelde, het moment toen hij zich zo armzalig en eenzaam voelde. Bollen bloeiden ieder jaar op nieuw, de liefde tussen man en vrouw bloeide slechts één keer in dit mensenleven. EINDE

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 11