Mirjam Quartel, Jacco Geleijnse en André Goedegebure zonder verlies naar laatste zestien NIEUWSBODE Jaco Stoutjesdijk schiet All Ready in laatste minuut naar eerste punt Weer twee kampioenen voor TTV Scaldina: jeugdteam I en seniorenformatie III 6 BURGH-HAAMSTEDE - Zondag werden in Sport- en Rekreatiecentrum Krayestein in Burgh-Haamstede de eerste 36 partijen van het grote tennis-invitatietoernooi voor jeugdspelers en -speelsters van Goeree- Overflakkee, Noord- en Zuid Beveland en Schouwen- Duiveland afgewerkt. Aanstaande zondag staat de twee de helft van de voorwedstrijden op het programma. In totaal nemen 24 meisjes en 24 jongens aan het toernooi deel. Op zondag 18 december wordt het toernooi besloten met de achtste, kwart-, halve en hele finales. Ontegen zeggelijk mogen de winnaar en winnares zich van een voortreffelijk tennisniveau noemen, want reeds tijdens de openingsdag sneuvelden enkele spelers en speelster, die toch aardig met het racket en de kleine bal overweg kunnen. Zo mogen Hans-Jan Goedegebure en Niels Ge braad zich gevoegelijk als uitgeschakeld beschouwen, terwijl bij de meisjes Diana Coppoolse en Linda Prins onder de afvallers kwamen. Van de Schouwen-Duive- landse afvaardiging bleven Mirjam Quartel, André Goe degebure en Jacco Geleijnse ongeslagen. Bij de meisjes kwam Mirjam Quar tel als enige Schouwen-Duivelandse speelster rechtstreeks in de achtste finales, maar via een achterdeurtje mocht uiteindelijk ook Angelina Ge leijnse alsnog naar de laatste zestien, die op zondag 18 december met el kaar in het strijdperk gaan. De num mers een en twee van iedere poule gaan rechtstreeks over naar de dag van de finales, maar ook de vier beste nummers drie uit de zes voor ronden mogen verder. Angelina Ge leijnse werd zondag de beste nummer drie, zodat zij in het ongunstigste ge val altijd nog als vierde beste over gaat. Diana Coppoolse en Linda Prins kwamen ieder ook een keer tot winst, evenals Angelina Geleijnse, maar zij kwamen met een minder goed gamesaldo uit de bus. Theore tisch kunnen zij alsnog kwalifikatie afdwingen, maar dan zullen zij minstens twee nummers drie van ko mende zondag minder goed uit de bus moeten komen dan zij nu deden. Ongenaakbaar Mirjam Quartel was ongenaakbaar ih poule B. In de openingsronde klop te de WIK-speelster Angelina Ge leijnse met 9-5, vervolgens moest Linda Prins er met 9-3 aan geloven en in de slotpartij won Mirjam Quartel van de vooral technisch uiterst be kwame Ellen de Jong van TV Rei- merswaal. In een boeiend gevecht beschikte Mirjam Quartel over de langste adem, hetgeen werd uitgedrukt in een 9-6 zege. Doordat Ellen de Jong het tot zes gewonnen games bracht, legde zij uiteindelijk wel beslag op de veilige tweede plaats, die haar meteen toegang verschafte tot de laatste zestien. Evenals Angelina Ge leijnse en Linda Prins won de Hans- weertse speelster een partij, maar omdat zij met 9-4 won van Linda Prins en slechts met 9-8 verloor van Angelina Geleijnse kwan zij met het Achtste plaats voor Simon Blom in derde wedstrijd crosskompetitie MIDDELBURG - Delta Sport- atleet Simon Blom is als achtste geëindigd in de St. Nicolaascross, de derde Zeeuwse cross, die meetelt voor de provinciale crosskompetitie 1983/1984. Blom had tachtig sekon- den achterstand op winnaar Huib Dalebout van het Goese AV'56. Zijn klubgenoot Leon van de Velde klas seerde zich als tweede op bijna tien sekonden. Sam Polderman van Ma rathon bleef nog het dichtst bij het winnende AV'56-duo. Van de overige Delta Sport- senioren legden Herman Padmos en Martien Moermond beslag op de 30e en 31e plaats op ruim drie minuten van de winnaar. Hans van Elzelingen werd 60e op bijna "ijf miruten en de 65e plaats was voor Jos Geluk op ruim vijf minuten. Harry Boot werd 73e en de veteranen Cor Muller, Ad Bouwens en Jan Kloet klasseerden zich verderop in de uitslag, evenals Wim Schot en Jaap van Laere. Bij de dames ging de zege naar Trijnie Smeenge van de organiserende ver eniging Dynamo'70. Marja Caspers eindigde als enige Delta Sportlid als zeventiende. Bij de jeugd presteerden de Delta Sport-A-jongens veruit het beste. Achter AV'56-atleet Frits Bolle legde Jan Konijnenburg beslag op de twee de plaats, eindigde John Teuthof als vierde en was de zesde plaats voor Robert Begemann. Bij de jongens A- pupillen was er een vijfde plaats voor Ralph Koper, een veertiende voor Rogier Izebout en een 24e voor Michiel van de Ruyt. Bij de B- pupillen eindigde Maikel de Vos als twaalfde. Bij de meisjes-B-pupillen eindigde Nadia Belgith als tiende en bij de A- pupillen was de twaalfde plaats voor Annemieke Klompe. Yanthe Hoekstra en Marjan de Regt klas seerden zich hier als zestiende en ze ventiende. Bij de D-meisjes werden Angeline van de Linde en Janine van de Hoek respektievelijk 25e en 35e en bij de C-junioren legden Suzan Bergsma en Mascha Geleijnse beslag op de dertiende en 27e positie. Jeska Doeswijk werd elfde bij de B- meisjes. Bij de D-jongens eindigde Serge Schot als 29c en bij de C- juniogen bezetten Mark van de Riet en Roger van Veken respektievelijk de 20 en 3le plaats. Niels Gebraad: voorlopig uitgescha keld, maar mogelijk nog via een ach terdeurtje alsnog terug bij de laatste zestien. beste gamesaldo uit de bus, op de voet gevolgd door Angelina Geleijn se, die op haar beurt had verloren van Linda Prins, maar wel de schade beperkte tot 9-7. De TV Westerschouwen-speelster zou bij de eindafrekening ook door mogen naar de laatste zestien, dank zij de beste derde klassering. In poule A waren de twee Schouwen-Duivelandse vertegen woordigsters Charlotte Groeneveld van LTC Bru-Tèn en Angelina de Spirt van LTC Zierikzee niet opge wassen tegen de Flakkeese koalitie Denise van Bergen en Carina Ver- wey. Denise van Bergen eindigde na een verwoed gevecht met haar direk- te opponente op de eerste plaats. Ca rina Verwey werd met 9-8 geklopt, waardoor zij naar de tweede plaats werd verwezen, hetgeen met het oog op de achtste finales nog van belang zou kunnen zijn, doordat zij nu een sterkere tegenstandster treft. Beide Flakkeese speelsters hielden zich de regionale speelsters van het lijf. In het onderlinge duel klasseerde Char lotte Groeneveld zich als derde in de poule door met 9-8 te winnen van haar Zierikzeese opponente Angelina de Spirt. Pas bij de allerlaatste klap viel de beslissing in het voordeel van de Bruse speelster. Invalster Ook in de derde meisjespoule moesten de beide Schouwen- Duivelandse vertegenwoordigsters het afleggen tegen de oppositie. San dra Reinhoud van TV Reimerswaal werd hier winnares door overwin ningen op Liesbeth Kik (9-3), Diana Coppoolse (9-6) en Liselore Groene veld (9-4). Ook Liesbeth Kik van TC Menheer- se bleef de beide Bruse speelsters de baas. Diana Coppoolse moest met 9-3 haar meerdere erkennen in de Flak keese, terwijl Liselore Groeneveld met 9-1 geklopt werd. Diana Cop poolse pakte in de eindstand de der de plaats door met 9-6 te winnen van haar jeugdige klubgenote Liselore Groeneveld, die zich een waardig in valster toonde. Diana Coppoolse kwam tijdens de openinsdag als tweede beste nummer drie uit de bus en heeft zeker nog een redelijke kans om zich bij de laatste zestien te plaat sen, nadat de overige drie poules zijn afgewerkt. Bijzonder fascinerend ging het er in sommige jongenspartijen aan toe. Met name de duels tussen René Ge leijnse en André Goedegebure ener zijds en Jacco Geleijnse en Hans-Jan Goedegebire anderzijds waren boei end tot de laatste slag. Toch was eer duidelijk verschil bij de afrekening. Bij het eerste duel stond louter de poulezege op het spel, terwijl bij het tweede duel de zege van Jacco Ge leijnse het gevolg was. Zowel Jacco Geleijnse als Hans-Jan Goedegebure kwam voor het eerst sinds geruime tijd in aktie als tennisspeler. Geleijn se bleek de rustperiode net iets beter te hebben doorstaan, hetgeen hij de monstreerde door drie - nipte - over winningen. Eric Bernard kreeg met 9-7 klop, Mike van Noordenne moest met 9-8 het 'onderspit delven en ook Hans-Jan Goedegebure moest er na zeventien boeiende games met 9-8 aan geloven, zodat Jacco Geleijnse terugkomt bij de laatste zestien. André Goedegebure Hans-Jan Goedegebure verloor be halve tegen Jacco Geleijnse ook met 9-8 van Mike van Noordenne, terwijl hij tegen Eric Bernard met 9-4 ver loor in de openingsronde. Bernard zou uiteindelijk beslag leggen op de tweede plaats door en 9-6 zege op Mi ke van Noordenne, die de derde plaats pakte. De speler van TV Ouddorp zal moe ten wachten tot de volgende week om te weten of hij mogelijk alsnog door gaat naar de beste zestien via zijn 23- 26 gamesaldo. Drie overwinningen waren er ook voor André Goedegebu re. De TV Duiveland-speler won met 9-5 van Gerjo Prins en met 9-2 van Robert-Jan de Goey, voordat hij moest aantreden tegen René Geleijn se, die inmiddels ook van de twee Flakkeese spelers had gewonnen. Prins werd met 9-7 geklopt door de TV Westerschouwen-speler. terwijl De Goey het niet verder bracht dan 9- 3. Het treffen tussen Goedegebure en Geleijnse kon daarom ontspannen worden uitgevochten, waarbij André Goedegebure over iets meer geduld bleek te beschikken. Via een 5-7 ach terstand werd hij alsnog winnaar met 9-7. Met de twee Schouwen-Dui velandse spelers sloop Gerjo Prins als beste nummer-drie uit de drie poules mee naar de laatste zestien. Tegen een verrassende - voorlopige - uitschakeling liep in poule A Scelveringhe-kampioen Niels Ge braad} maar de kans is zeker niet uit gesloten, dat hij zich alsnog voor de achtste finales plaatst door een 22-24 gamesaldo. Gebraad heeft zijn ver- - rassend lage klassering voorname lijk te danken aan een 9-6 nederlaag tegen de sterk spelende Hans Wohl, maar Gebraad voorkwam in de slot fase alsnog een enorme afstraffing, nadat hij aanvankelijk met 7-0 ach ter stond. Wohl begon erg goed. Te gen de latere poulewinnaar Gerard Roelofs skoorde hij zeven games, na dat het in nagenoeg de hele partij ge- lijkop was gegaan. Tegen Wim Du- cloe kreeg de jeugdige Zierikzeeë- naar evenwel de terugslag van deze inspanning (1-9), hetgeen hem waar schijnlijk de plaats bij de laatste zestien kostte. Gerard Roelofs won alle drie zijn partijen en Wim Ducloe werd met een gewonnen partij twee de met het beste gamesaldo ten op zichte van Niels Gebraad en Hans Wohl en ook in dit geval speelde de 9- 1 zege Hans Wohl een grote rol. HILVERSUM - Het dagelijks bestuur van de Koninklijke Neder landse Lawn Tennis Bond (KNLTB) heeft besloten het voorstel een ten- nismagazine nieuwe stijl op te rich ten van de agenda voor de bondsle- denvergadering van 10 december af te voeren. Het voorstel zal nu op de agenda komen van de vergadering van maart volgend jaar. Het besluit is genomen omdat een aanzienlijk aantal verenigingsbesturen nog niet in de gelegenheid blijkt te zijn ge weest het plan in de ledenvergade ringen ter beoordeling voor te leg gen. BC Zierikzee weer naar verlies: 2-6 ZIERIKZEE In sporthal Onder dak in Zierikzee verloor het eerste badmintonteam van BC Zierikzee met 2-6 van het Gorinchemse Rap- tim. De twee winstapartijen kwa men op naam van Harry Koster in het heren enkelspel en het gemengd dubbel Clave Clarke en Petra Koster. De overige partijen moesten worden meegegeven aan de bezoe kers. Harry Koster begon de ontmoeting hoopvol. Hij verloor nog wel de eerste set met 10-15, maar toonde zich daarna superieur: 15-8, 15-10. De tweede heren enkelspepartij werd eveneens een driesetter. Dave Clarke verloor echter van zijn tegenstander. Clarke won de eerste set met 15-12, maar ging daarna de boot in via 10-15 en 915. Corry Keizer verloor haar partij in twee sets. Na in de eerste set geruime tijd te hebben voorgestaan, verloor zij met 8-11. In de tweede set kwam zij veel te kort. hetgeen werd gede- PARIJS - Het toernooi om de Open Franse kampioenschappen, één van de vier groot SLEM toernooien in de wereld, is volgend jaar gedoteerd met 1,8 miljoen dollar (5,5 miljoen gulden). Bekertoernooi KNBB-distrikt Schouwen- Duiveland ZIERIKZEE - Door het distrikt Schouwen-Duiveland van de KNBB zal dit seizoen weer een bekertoer nooi worden georganiseerd. Voor deelname aan het toernooi hebben twaalf verenigingen ingeschreven t.w.: O.K.K., D.O.S. en Alweer Mis (allen Nieuwerkerk); K.V.L. (Noord- gouwe); De Wig en B V. Renesse (Re- nesse); Phoenix (Ouwerkerk); D'Eule (Oosterland); Witte van Haemstede (Haamstede); Onder Vrienden (Burgh); Windenburg (Dreischor) en Bommenede (Zonnemaire). De teams zullen met de volgende spelers uitkomen, O.K.K.: J. C. Vis (65), A. Radewalt (33), M. a. d. Wiel (31) en Th. Goudzwaard (41); De Wig; P. Mataheroe (38); C. Veerhoek (35); J. Theunisse (31) en J. Boersma (29); K.V.L.: J. v. d. Weijde jr. (140), H. J. de Bruine (75), R. den Engelsman (53) en P. Beekmans (38); Onder Vrien den: N. van der Graaf (75), D. van Wijk (53), J. Speelman (44) en A. J. van de Weel (35); D.O.S.: J. de Regt (56), A. de Wit (47), W. de Graaf (35) en J. Leijdens (31); D'Eule: J. Capelle (50), P. Flikweert (41), W. de Jonge (38) en A. Stins (38); B.V. Renesse: J. L. Dorreman (90); J. C. Everaers (65), J. Meganck (35); R. L. Boerma (35); Witte van Haemstede: J. den Haan (100), D. de Jonge (62), J. A. G. Jans sen (69) en T. Stoel (41); Phoenix: C. den Boer (53), P. S. Vijverberg (47), H. Boogert (41) en D. Bakker (31); Bommenede: J. van Almkerk (65), C. de Wit (59), A. Oosse (50) en T. de Bie (47); Windenburg: L. Fonteine (44), A. P. de Wit (41), P. van Donge (41) en C. van Velzen (35); Alweer Mis: J. Lode- wijk (38), G. Constandse (25), M. Bod bijl (25) en J. Tierie (19). Na loting in de eerste ronde wor den gestart met de wedstrijden: O.K.K.-De Wig; K.V.L.-Onder Vrien den; D.O.S.-D'Eule; B.V. Renesse- Witte van Haemstede; Phoenix- Bommenede en Windenburg-Alweer Mis. In de periode tussen 5 december en 15 januari 1984 zullen deze wedstrijden en de return wedstrijden worden gespeeld. Voor de volgende ronden plaatsen zich de zes winnende'en de twee best verliezende teams. Ook voor de twee de ronde zal het programma weer na loting worden vastgesteld. De finale zal plaats vinden op de traditionele jaarlijkse distriktsdag welke aan het eind van het seizoen zal plaats vin den bij de biljartvereniging Witte van Haemstede in hotel Bom te .Haamstede. MIDDELBURG - Het eerste punt is binnen voor de Zierikzeese korfbalfor- matic van All Ready. In de uitwedstrijd bij Stormvogels in Middelburg be haald de ploeg een meer dan verdiend 9-9 gelijkspel. Het leek er overigens op dat All Ready op dezelfde manier als een week tevoren tegen een nederlaag aan zou lopen, nadat de ploeg eerder in de wedstrijd verzuimde om de tegen stander naar een grote achterstand te spelen. Met nog ruim een minuut te spe len keek All Ready tegen een 9-7 achterstand aan, maar een ontketende Jaco Stoutjesdijk zorgde in die korte periode met twee puike afstandsschoten als nog voor de puntendeling. Een vlek op dit resultaat is ongetwijfeld het feit, dat aanvoerder Hans van Gastel al na twintig minuten in de eerste helft met een vrij zware blessure naar de kant moest. Het is uiterst twijfelachtig of hij er aanstaande zaterdag weer bij is, wanneer Ventura Sport in sporthal Onder dak op bezoek komt. De eerste de beste All Ready- aanval betekende al 0-1. Hans van Gastel profiteerde uitstekend van een defensieve misser bij Stormvo gels, maar de thuisploeg kon via een strafworp weer naastzij komen. Even eerder mistten de hoofdstede lingen al een strafworp. Via Jan Vos- hart kwam All Ready weer op voor sprong en kort hierna raakte Hans van Gastel bij een spronduel gebles seerd. Jaap van Gastel werd zijn ver vanger. Andermaal Jan Voshart skoorde 1-3, maar door het benutten van een nieuwe strafworp bepaalde Stormvogels de ruststand op 2-3. Profiteren In de tweede helft liep de doelpun- tenmachine aan beide kanten wat gesmeerder. All Ready was de ge vaarlijkste ploeg, maar de mooiste kansen bleven liggen en Stormvogels profiteerde daarvan. Enig geluk kon de thuisploeg daar bij niet ontzegd worden. Van afstand werd het 3-3, maar via Karin den Dekker werd het weer 3-4 in Zierik- zees voordeel. Stormvogels kreeg de mogelijkheid om te blijven aanklam pen en liet zich deze kans ook niet ontgaan: 4-4. In deze fase had All Ready van zijn tegenstander moeten weglopen, maar het kwam er niet van. In de twaalfde minuut kwam de ploeg via een doorloper van Jaap van Gastel nog wel op voorsprong, maar door een benutte strafworp en een goed afgeronde aanvalskatie kwam Stormvogels voor het eerst op voor sprong: 6-5. ZIERIKZEE - Tafeltennisvereniging Scaldina uit Zierikzee heeft een bijzon der suksesvolle najaarskompetitie achter de rug. Nadat eerder al het tweede jeugdteam en het vierde seniorenteam kampioen werden, eisten het afgelopen weekeinde ook het eerste jeugdteam en het derde seniorenteam de titel voor zich op. De vier kampioenschappen maken een flink deel goed van het gemis van de titel van het eerste seniorenteam. Michel Holm, Hans Volkeri en Ton ten Hove moesten in hun klas de eer laten aan Yerseke, maar het drietal zal in de aanstaande voorjaarskompetitie ongetwijf-? een nieuwe poging onderne men om naar de tweede klas te promoveren. monstreerd via een 1-11 nederlaag. Nagenoeg hetzelfde verging het Pe tra Koster. In de eerste set ging het nog vrijwel gelijk op, maar in de tweede set moest zij toch diep buigen voor haar tegenstandster. Het tweede puntje werd door Zie rikzee binnengehaald door het eerste gemengd dubbel. Dave Clarke en Pe tra Koster hadden drie sets nodig om hun tegenstanders te verslaan. Het werd een bijzonder spannende wedstrijd. Na 9-15 verlies wonnen de Zierikzeese dubbelspelpartners met twee keer 15-12. Michel Delfgaauw en Corry Keizer hadden in hun partij geen schijn van kans: 5-15, 6-15. Het herendubbelspel werd de vier de driesetter. Harry Koster en Mi chel Delfgaauw wonnen'de eerste set met 18-16. Daarna ging het slechter met de koncentratie en de precisie. De tweede en derde set gingen kans loos verloren: 6-15, 4-15. De dames- dubbels waren goed tegen elkaar op gewassen. Petra Koster en Corry Keizer verloren de eerste set na ver lenging met 15-17 en ook de tweede set ging nipt verloren: 13-15. Zater dag aanstaande wordt weer in Zie rikzee gespeeld, dan met het Roosen- daalse Blauwwit als tegenstander. Het derde seniorenteam van Scal dina kreeg de titel zonder zelf te spe len in de schoot geworpen. Konkur- rent Oudelande III verloor van Veere II, waardoor Scaldina zich zelfs een nederlaag kon permitteren. Zover lieten Rob van Pinxteren, Rob van Noord en Hans Saman het evenwel niet komen. Batavo III werd gedeci deerd met 8-2 teruggewezen. Van Pinxteren en Saman wonnen ieder drie keer en Rob van Noord boekte zijn eerste twee winstpartijen. Het dubbelspel ging in drie games verlo ren. Het Zierikzeese team promo veert nu naar de vierde klas. ÏTV Kerkwerve Het tweede Scaldina-team verloor met 6-4 bij Slagvast, dat hierdoor kampioen werd. Ad de Graaf boekte twee overwinningen en Jan Kik en Rita an de Zande wonnen ieder een keer. Het dubbelspel draait nog steeds niet lekker. Het derde team van TTV Kerkwerve verloor met 6-4 bij Ka- pelle III. Jan van Urk won twee keer en Daan van den Hoek en Sami Vina- kur pakten ieder een winstpartij. Het eerste Kerkwerfse jeugdteam boekte een 1-9 zege bij Arnemuiden. Miranda Krstalijn, Annemarie 't Hart en Willeke Huigens waren veel te sterk voor de thuisploeg. Ook Kerkwerve II won met 9-1. Het drie tal van Zand VIII was niet opgewas sen tegen Marlène van der Wekken, Petra Landman en Marten bij de Vaate. Het eerste jeugdteam van Scaldina werd door een 4-6 overwinning bij Zand IV tweede klasser. De Scaldina- ploeg, die moest aantreden zonder de beste speler Martin van de Houten had zijn zege voor een belangrijk deel te danken aan de gekonstreerd spelende Mark van de Burg, die twee keer tot winst kwam. Cor van der Wekken skoorde honderd procent en ook het dubbelspel van Van de Burg en Van der Wekken leverde winst op. Reitse van der Wekken nam de plaats in van de afwezige Martin van de Houten. Hij kwam niet tot winst, maar het was zeker een leerzaam middagje. Het tweede jeugdteam, dat al een week eerder kampioen werd, won met 10-0 van Middelburg Zuid XIV. Ralph van Dijk, Hans Brandenborg en invaller Paul de Graaf onderstreepten daarmee het reeds veroverde kampioenschap. Leo Fonteine kreeg toen de gele genheid om de partijen weer op gelij ke hoogte te brengen, maar hij liet een toegekende strafworp onbenut. Twee minuten later was de zesde Zie rikzeese treffer er toch en het was an dermaal Jan Voshart die raak schoot. Hét leek er hierna op, alsof All Reay andermaal in de slotfase het loodje zou moeten leggen, toen Stormvogels in twee minuten tijd wegliep naar 8- 6. Inmiddels was Karin den Dekker gewisseld voor Monique Linders. Vijf minuten voor tijd sloot All Rea dy via Leo Fonteine weer aan, maai de thuisploeg ging goed door. Met nog ruim anderhalve minuut te gaan werd het 9-7 en het loten leek bezegd voor de bezoekers. Op dat moment ging de weer in de ploeg teruggekeer de Jaco Stoutjesdijk zich met het ge beuren bemoeien, nadat hij daarvoor nagenoeg onzichtbaar was geweest. Binnen een minuut doelpuntte de grillige speler twee keer en werd als nog het verdiende eerste kompetitie- punt binnengehaald. Betere positie Het eerste Zierikzeese punt derhal ve, dat aan de vooravond van de tweede thuiswedstrijd van belang kan zijn. De ploeg van trainer Maurice van Goudoever kan zich dan een betere positie spelen ten koste van het har de Ventura Sport. De Strijense for matie zorgde in het afgelopen v wek einde overigens voor een aardig re sultaat door tegen koploper Zuid westers met 9-9 gelijk te spelen. On- do leed de eerste nederlaag tegen het Arnemuidense TOP (13-15) en Seolto boekte de eerste zege ten koste van ADO. De stand is na drie ronden a?s volgt: Zuidwesters 3 2 1 0 29-35 5 TOP 3 1 2 0 37-35 4 Ondo 3 2 0 1 31-31 4 Stormvogels 3 1 1 1 21-21 3 Seolto 3 1 1 1 26-26 3 ADO 3 1 0 2 22-18 2 Ventura Sport 3 0 2 1 26-31 2 All Ready 3 0 1 2 26-30 1 Zaalvoetbal Onderdak ZIERIKZEE - In sporthal Onder dak staan woensdagavond zes kom petitiewedstrijden op het program ma in het zaalvoetbalgebeuren. Als vijfde en zesde wedstrijd staan eerste klaswedstrijden gepland. Om 21.40 uur moet hekkesluiter Ouwerkerk het opnemen tegen koploper Sport- huis ZZ en veertig minuten later krijgt Skol Boys het aan de stok met Toren Boys, dat relatief de naaste be lager is van Sporthuis ZZ op vier punten. De avond wordt om 19.00 uur ge opend door de derde klaswedstrijd Skol Boys II-Renesse, gevolgd door Mevo II-ZZ'72, eveneens uit de derde klas. Om 20.20 uur begint het blokje tweede klaswedstrijden. Eerst ont moeten Zeelandia en Brogum elkaar, gevolgd door de ontmoeting tussen Bijmakelaardij II en Stella Boys. Zaalvoetbal Krayestein Het vierde seniorenteam won TTV Scaldina dat de titel opeiste en daardoor promoveert. Van links naar rechts Gerrie Schanssema, Camiel FaherHené Boot en AntoA Saman. BURGH-HAAMSTEDE - Vrijdag avond werden in de zaalvoetbalkom petitie in Sportcentrum Krayestein in Burgh-Haamstede drie wedstrij den afgewerkt. Koploper Orilla won overtuigend met 8-1 van Scaldis, maar Dijkman blijft goed volgen door een 6-3 zege op Bakker. Van Donge veroverde de eerste punten door een 5-2 overwinning op dc Vete ranen van Brouwershaven. Aanstaande maandag 12 december worden er weer vijf wedstrijden af gewerkt. Het spits wordt afgebeten door L O en koploper Orilla en om kwart voor acht ontmoeten Scaldis en de Brouwse veteranen elkaar. Om half negen is het de beurt aan Van Donge en Krayestein, gevolgd door het duel tussen Dosbouw en Bakker. Om tien uur wordt de achtste kompe titieronde afgerond door Dijkman en Big S. GOS1EH - De Nederlandse plank- zeiler Stephan van den Berg heeft dc eerste race voor het wereldkampi oenschap in de open klasse gewon nen. De wedstrijden worden bij Go- sier, op het eiland Guadeloupe, ge houden. Tijdens de eerste race stond er een sterk in kracht wisselende wind. Van den Berg werd gevolgd door de Fransen Querrien en Guille- rot. 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 6