NIEUmBODE m Zierikzee geeft geen kadootjes aan tegenvallend Roosendaal en gaat nu afgetekend op kop DFS na achterstand naar ruime 1.-5 triomf bij reserves SKNWK 'V adidas '4' SKNWK in te hard duel naar ruim verdiende 0-4 bekeroverwinning ZSC had het moeilijk bij Wissenkerke II Duiveland in eerste helft naar volgende bekerronde: 4-0 bieding 6 Wim Oyerweel hier in een persoonlijk duel met een van de Roosendaalse middenvelders. Overweel zou ook in het be langrijke treffen met de Brabanders een belangrijke hoofdrol vertolken. ZIERIKZEE - Roosendaal, onlangs nog door de bestuurders van Steenbergen en SC Gastel aangekon digd als een tegenstander van formaat, is zondagmiddag op het sportpark Bannink in het treffen met koploper Zierikzee behoorlijk onderuit gegaan (3-0). De Roosen- daalers, die na een minder goede start vijf overwinnin gen op rij hadden geboekt en waren opgeklommen naar de tweede plaats op de ranglijst zijn er geen moment in geslaagd hun stempel op de wedstrijd te drukken. Nu dient gezegd te worden, dat Zierikzee tot nu toe een van zijn beste wedstrijden van het seizoen speelde. In feite is Zierikzee gedurende de gehele wedstrijd geen moment in gevaar geweest. Fris van de lever ging de ploeg er in de voor haar zo belangrijke ontmoeting tegen aan. Nu eens niet het spelletje van eindeloos de bal op een medespeler terugleggen maar direkt spel waarmee het tempo er flink werd in gehouden. De Brabanders bleef in vele ge vallen dan ook niets over dan achter de bal en hun tegen standers aan te hollen, zonder zelf veel potten te kunnen breken. Sporadisch waren dan ook de momenten dat Roosendaal erin slaagde enig initiatief aan de dag te leg gen en de wedstrijd te kontroleren. Een van de belangrijkste faktoren welke hieraan ten grondslag lag was wel de inzet welke zonder enige uit zondering door de gehele ploeg van Zierikzee aan de dag werd gelegd. Mede hierdoor kon de Roosendaalse aanval, die na Zierikzee toch de meeste doelpunten (25) hadden ges- koord er in aanvallend opzicht prak tisch niet aan te pas komen. Buiten verwachting kreeg doelman Ronald Lievense maar enkele keren de gele genheid om zijn talenten te tonen. Dat Zierikzee een aanvallend kon- cept verkoos werd het best tot uit-, drukking gebracht door het feit dat de mee naar voren opgerukte man Wim van der Maas op de paal schoot en voorstopper Patrick de Broekert de openingstreffer op zijn naam bracht. Dit duo deed het overigens ook in verdedigend opzicht voortref felijk hierbij goed geassisteerd door de vleugelverdedigers Han van der Sande en Rob Wijnstekers. Na het wat minder gelukkige op treden in de laatste wedstrijden bleek laatst genoemde zijn lesje deze keer te hebben geleerd. Nu geen ge- pingel in de achterste gelederen waarmee men geheel onnodig risiko's neemt maar direkt spel. Belangrijk was ook de rol van de middenvelders: Kees Verkaart, weer in goede doen, Martin Quist en Wim Overweel die gedurende de gehele wedstrijd een stevige greep op het middenveld wisten te houden. Op de vleugels excelleerden Kees en Rini Stoutjesdijk weer, terwijl in het cen trum Theo Wittenberg zeker niet on der de maat bleef zonder er nochtans in te slagen zijn stempel op de wedstrijd te drukken. Gezien hun positie op de ranglijst vielen de Brabanders toch wel wat tegen, waarvan het ontbreken van hun laatste man Jos Ebben toch niet als oorzaak mag worden gezien. Me de door het verlies van Steen bij het bezoek aan Sportklub Gastel (4-1) heeft Zierikzee nu een voorsprong van vier punten op haar naaste kon- kurrenten (Steen en DIVO), terwijl Roosendaal nu al vijf punten achter stand telt. Bij Zierikzee zal men ech ter nog wel moeten bédenken, dat de weg nog lang is en dat de tijd om al min of meer in een feeststemming te gaan verkeren nog ver weg is. Nuch ter de zaak blijven bekijken blijft de boodschap. Zondagmiddag toonde het in ieder geval duidelijk, dat het momenteel niet voor niets de leiding in de derde klasse in handen heeft. Al vanaf de aftrap maakte het Roosen daal duidelijk, dat het de aanval niet schuwde. Openingstreffer Al in de allereerste minuut mocht doelman Van der Vrede van alle ge luk van de wereld spreken dat hij de bal ni'etuit het net behoefde te halen bij een schot va'iv Wim. van der Maas dat door de paal werd gekeerd. Met uitstekend spel bleef Zierikzee hierna de wedstrijd beheersen. Kan sen wist men zich ook te scheppen, waaronder zelfs een aantal zeer fraaie, maar voorlopig slaagde de verdediging van Roosendaal erin de skore nog blank te houden. Bij de spaarzame tegenaanvallen van de Brabanders probeerde Kees Swin- kels het enige keren met schoten uit de tweede lijn welke echter weinig effekt sorteerden. Nadat de thuis- klub diverse mogelijkheden om de skore te openen had laten liggen kwam na een half uur spelen de al lang verdiende openingstreffer. Wim Overweel, weer sterk aan de bal, manoeuvreerde zich handig in het strafschopgebied langs enige ver dedigers waarna hij de bal op maat afspeelde op de mee naar voren opge rukte Patrick de Broekert die geheel vrij voor doel gekomen zonder enige problemen doelman Van de Vrede het nakijken gaf (1-0). Zierikzee bleef hierna het spel goed in handen hou den al scheelde het een keer bijzon der weinig of Van Beers was erin geslaagd bij een doorbraak de stand in evenwicht te brengen. Doelman Lievense wist echter het gevaar te bezweren door tijdig zijn doel te ver laten en Van Beers de bal van zijn schoen te plukken. Vier minuten voor het verstrijken van de eerste speelhelft kon Zierik zee de voorsprong opvoeren tot 2-0. Nadat Rini Stoutjesdijk even buiten het strafschop gebied bij een aktie min of meer de grond was ingeboord kreeg Zierikzee een vrijetrap te ne men welke met een schitterend schot in de bovenhoek door Kees Verkaart in een doelpunt werd omgezet. Beslissing Ondanks de 2-0 voorsprong werd de tweede helft met gemengde gevoe lens tege moet gezien. Al in drie wedstrijden tegen Clinge, Jong Am- bon en SC Gastel had Zierikzee de eerste helft met een 2-0 voorsprong afgesloten en evenzovele keren was de wedstrijd in een puntenverdeling geëindigd. De vrees welke er nog bestond bleek al spoedig geheel ongegrond. Geen moment werd door de Zierik- zeeënaars het spel uit handen gege ven en gedurende de gehele tweede helft slaagden zij er ook maar een keer in om het doel van de thuisklub nog werkelijk in gevaar te brengen. Voor wie er halverwege definitief de beslissing toen bij een hoge inzet Wit tenberg en Van de Vrede naar de bal sprongen waarbij het leder uiteinde lijk voor de voeten kwam van Kees Stoutjesdijk die weinig moeite had om te skoren (3-0). Direkt hierna werd het bijna nog 4-0 toen Van de Vrede een inzet van Rini Stoutjes dijk nog net op de doellijn onschade lijk wist te maken. WISSENKERKE - Dat beker wedstrijden tegen lager spelende elf tallen soms nog lastig kunnen zijn heeft ZSC zaterdagmiddag in het treffen tegen Wissenkerke II onder vonden. Het met volledige inzet spe lende team van de thuisklub gaf de bezoekers weinig speelruimte waar mee zij het hun toch knap lastig maakte. Wel had ZSC overwegend het beste van het spel maar doordat Wissenkerke het zwaarte punt in haar verdediging legde kon het toch maar moeilijk tot skoren komen. Aan de uiteindelijke 3-1 zege voor het team uit Scharendijke viel niets door de Noordbevelanders af te dingen, maar zij hadden het hen toch knap lastig gemaakt. Uit een voorzet van broer Ronald zorgde Marco van Oeveren er voor dat ZSC de eerste speelhelft met een 1-0 voorsprong kon afsluiten. Na de hervatting kwam ZSC zelfs nog even in de problemen toen Wis senkerke bij een uitval de stand in evenwicht wist te brengen (1-1). Ge heel van de kook raakten de Schou- wenarén toch niet en al direkt wisten zij weer het spel in handen te nemen. Uit een vrije trap kon Kees Snoek zijn ploeg weer voorsprong geven (1- 2) waarna Bram Coomans na goed door te zijn gegaan op een diepte pass van Marco van Oeveren de wedstrijd definitief in het voordeel van ZSC wist te beslissen (1-3). NIEUWERKERK - Met een 5-1 overwinning op de reserves van SKNWK heeft DFS zich voor de volgende bekerronde weten te plaatsen. Wisten de Nieuwerkerkers twee seizoenen geleden nog voor een verrassing te zorgen door de ploeg uit de Westhoek met 4-3 te kloppen en uit te schakelen, deze keer lieten de oranjehemden het niet zo ver komen. Toch hebben de Nieuwerker kers de overwinning zeker niet cadeau gegeven en vooral gedurende de eerste speelhelft boden zij de le klassers voortreffelijk tegenstand. een 1-1 stand zou worden afgesloten, nog net voordat de thee kon worden genuttigd was het Martin Kooman die DFS naar een 2-1 voorsprong kon schieten. Na de rust bleek al zeer snel dat SKNWK in de eerste helft haar beste kruit had verschoten waardoor DFS het spel praktisch volledig in handen kon nemen. Al zeer snel wist Simon Hart aan alle onzekerheid een eind te maken toen hij door de verde diging wist te breken en de voor sprong voor zijn team tot 3-1 kon op- Met Huib de Valk aan het hoofd slaagde de verdediging van SKNWK er voortreffelijk in de aanvallers van de bezoekers in bedwang te houden. De schrik sloeg bij de ploeg van Kees Rijnberg zelfs om het hart toen Rein van Klinken door de wat al te ver op gedrongen verdediging van oranje hemden wist te breken en vervolgens doelman Jakkie van Rees het nakij ken gaf (1-0). Toen DFS wat van de schrik was bekomen slaagde het erin het spel weer wat meer in handen te gaan nemen en druk op de Nieuwer- kerkse verdediging te gaan uitoefe enen. Volkomen in overeenstemming met het spelbeeld slaagde het er in de achterstand weg te werken. Voorsprong De mee naar voren opgerukte vleu gelverdediger Peter Fooij losste een schot op doel dat nog van richting werd veranderd waardoor het on houdbaar voor doelman Toon Wan del in het net verdween (1-1). Zag het er in de resterende tijd naar uit dat de eerste speelhelft met DFS speelde hierna in feite een ge wonnen wedstrijd daar de aanvallen de aktiviteiten van de Nieuwerker kers nog berperkt bleven bij enige schuchtere pogingen welke voor de verdediging van DFS weinig proble men opleverende. Halverwege de tweede helft werd het door Johnny Quaak 1-4. waarna Marcel van Grunsven zich de weelde kon veroor loven door een strafschop op de paal te schieten. Enkele minuten later wist hij zijn fout te herstellen door na enige verdedigers op het verkeer de been te hebben gezet de eindstand op 1-5 te bepalen. OOSTERLAND - Met een 4-0 overwinning op de reserves van Duiveland heeft SKNWK zich voor de volgende bekerronde weten te plaatsen. Hoewel Duiveland met bijzonder veel inzet speelde toonden de Nieuwerkerkers zich toch de betere ploeg. Zowel in verdedigend als aanvallen opzicht. In haar op zet om de skore zo laag mogelijk te houden en niet af te gaan, slaagden de Oosterlanders overigens voortreffelijk. Om met maar 4-0 van een eerste klas- ser te verliezen is zeker geen schande. Jan Brasser is een tweetal Oosterlanders te snel af. De kleine ex-VCK-er toon de zich de dominerende figuur in de Nieuwerkerse ploeg. Jammer was het zeker, dat het wel een tikkeltje (te) hard ging waarte gen helaas de arbiter niet afdoende o^lrad. De man wile zijn gezag doen gelden door op te treden als de spe lers aan het praten waren (overigens soms terecht), maar hij zag overtre dingen welke niet door de beugel konden over het hoofd. Kennelijk was deze wedstrijd voor deze man te hoog "'-. epen daar hij op een ver keerde manier bezig was om zich waar te maken. Gelukkig toonden de spelers toch nog zoveel zelfbeheer sing dat alles nog zonder ongelukken' afliep en waarbij het bleef bij een stevig robbertje voetbal met aan het eind een verdiende winnaar. Domineren Bij SKNWK speelde Jan Brasser weer een voortreffelijke partij voet bal. Op het middenveld speelde hij een dominerende rol waarbij hij steeds weer de aanvalslinie aan het werk wist te zetten. Al direkt na de aftrap slaagden de eerste klassers erin hun stempel op de wedstrijd te drukken en de verde diging van Duiveland aan het werk te zetten. Al in de elfde minuut kon den zij sukses boeken toen Joop Wan del, opgerukt op de linker vleugel, de bal op maat afspeelde op René van der Zande die zonder al te veel moei te voor de afwerking zorg droeg (0-1). Duiveland probeerde hierna wel wat terug te doen waarbij het wel enige keren het doel van Wim Mat- thijsse wist te benaderen zonder hem echter voor ernstige problemen te kunnen stellen. SKNWK bleef aan vallend toch gevaarlijker opereren en toen in de 23e minuut Arie Folmer bij een poging om door te breken bin nen de beruchte lijnen werd gevloerd was het Bram Roks die uit de toege kende strafschop zijn ploeg naar een 2-0 voorsprong kon schieten. In de 35e minuut kreeg Roks weer de kans om van elf meter te gaan skoren toen een van de verdedigers van Duive land even dacht dat hij aan het hand ballen was. Eindstand Roks had echter deze keer zijn vi zier verkeerd afgesteld en nu vloog de kogel die hij afvuurde over de lat. De tweede helft gaf hetzelfde spel beeld te zien met een meer aanval lend SKNWK. Toch duurde het nog een half uur in de tweede helft voor Leo Wandel uit een voortreffelijk ge nomen vrijetrap de stand op 0-3 kon bepalen. Vijf minuten voor tijd rea geerde Jan van der Velde uitstekend op een dieptepass waardoor hij door de verdediging vasn de thuisklub wist te breken en de eindstand op 0-4 kon bepalen. Jeroen Kesteloo (links) en Simon Hart in een ballet voor twee heren. Hart zou met een treffer een aandeel hebben in de 5-1 zege voor de Burgh-Haamsteedse ploeg. COLIJNSPLAAT - Zonder al te veel problemen heeft Duiveland de bekerwedstrijd tegen Colijnsplaatse Boys III in een 4-0 overwinning we ten om te zetten. Gedurende de eerste speelhelft wilden de spelers van Dui veland er nog wel wat aan doen, maar toen men eenmaal een 4-0 voor sprong had genomen geloofde men het verder wel. Na dc rust bleven de aktiviteiten dan ook beperkt tot het gesloten hou den van de verdediging en het elkaar een balletje toe spelen. Door twee treffers van Marco van der have kwa men de Oosterlanders met 2-0 voor, waarmee in feite de zaak al was be keken daar het hard werkende team van de thuisklub toch niet over de kapaciteiten beschikte om het Duive land erg lastig te maken. Nog voor dc rust was de eindstand al bereikt. Dolf Roks liet nummer drie aanteke nen. waarna Hans Rotte de vierde treffer op zijn naam bracht (0-4). Advertentie loopschoen MARATHON TRAINER van 119,- nu 83,- TOP TRAINER van 119,- nu 83,- ZENTRASPORT ZIERIKZEE

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 6