De nieuwe loten liggen klaar. Laat de kurken maar vast knallen. streeknieuws Sint feestelijk ontvangen in dorpshuis Noordgouwe Kleuters ,,Het Schuitje" vierden Sinterklaasfeest Huisnummering straten in Zierikzee gewijzigd Leerlingen presenteerden een gevarieerd programma Sinterklaas en Pieten in Scharendijke Zierikzeese sportvelden ter diskussie in kommissie Spiiisluis in Brouwersdam opengezet De meeste kans in de Staatsloterij. -♦< Sinterklaasfeest in Kerkwerve ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 5 december 1983 Nr. 23434 Met muziekvereniging Con Amore op de achtergrond, wandelde de Sint en zijn Piet gevolgd door vele kinderen rich ting dorpskuis in Noordgouwe. NOORDGOUWE - Ook Noordgouwe stond afgelopen zaterdagmiddag op z'n kop om de goedheiligman uit Spanje feestelijk te ontvangen. Het dorp liep uit en ver der was natuurlijk ook de plaatselijke muziekvereni ging Con Amore aanwezig, om de Sint een muzikaal wel kom te geven. De middenstandvereniging had een feestelijk programma samen gesteld in het dorpshuis, dat echt bomvol was. Voordat voor de kinde ren een aantal tekenfilms werd ver toond, riep de Sint allereerst enkele jeugdige dorpsbewoners bij zich, waarmee hij een praatje maakte of die voor hem een liedje mochten zin gen. Vervolgens een play-back-show, waaraan in totaal 12 groepen deelna men. De Smurfen met vader Abra ham rolden als besten uit de bus, ge volgd door de Starsisters en de derde prijs ging naar een vertolking van Johny m'n pony van Kinderen voor kinderen. Alle deelneemsters/deelnemers kregen na afloop een attentie aange boden. Het werd een ouderwets ge zellige middag in het dorpshuis, een geslaagd Sinterklaasfeest dat rond half zes was afgelopen. BROUWERSHAVEN - Kleuterschool „Het Schuitje", die door de 51 leerlin gen, door middel van tekeningen en andere plakwerkjes mooi was versierd, verleende vrijdag 2 december een ochtend gastvrijheid aan de goedheiligman en zijn knecht. Aanvankelijk was het alleen Sin terklaas, die zijn intrede deed, want Piet was door de heiligman op zoek gestuurd naar de kadootjes die hij kwijt was geraakt. Na het welkomst woord van juffrouw B. Quant, kwam Zwarte Piet vanuit een totaal onver wachte hoek toch opduiken, maar nog steeds zonder kadootjes. Het bleek niet alleen een beetje domme Piet te zijn, maar ook een ondeugen de. Hij werd door juffrouw Quant na melijk duchtig aan de tand gevoeld over zijn gedrag in de klas, tijdens een nachtelijk bezoek verleden week. Telefoonboek Zwarte Piet had bij die gelegen heid namelijk alle stoeltjes op de wc gezet. Bovendien lag er in de klas een sinterklaaskado met het opschrift „Verhalenboek", dat een telefoon boek bleek te bevattenEn alsof dat nog niet genoeg was, waren er door zwarte Piet ook Spaanse bonbons achtergelaten, die knopen bleken te zijn. Zwarte Piet deed een beetje ver drietig, zodat de juffrouw en de kleu ters medelijden kregen en besloten hem ook een kadootje te geven. En hiermee kreeg Piet, tot groot plezier van de kleuters, een koekje van eigen deeg. Want dit pak bleek, inplaats van lekkere kluifjes, zoals de ver pakking vermeldde, houten plankjes te bevatten! Juffrouw Quant moest vervolgens heel hard rennen om, me de door ingrijpen van de kinderen, aan zwarte Piet te ontkomen. Gesprekje Sinterklaas hield vervolgens met alle kinderen een persoonlijk gesprekje, dat afgewisseld werd met het zingen van liedjes. De goedheilig man kreeg hierbij verschillende ge schenkjes aangeboden. Tot slot kwamen ook de dames van de ouderkommissie en Carola van Ast, die als kwekeling stage loopt op „Het Schuitje", aan de beurt. Zij kwamen er niet zo gemakkelijk van SCHARENDIJKE - Vergezeld van vier Pieten arriveerde Sinterklaas zaterdag in Scharendijke. Met het motorschip, de m.s. Wilford, maak ten ze, begeleid door een vaartuig van de Rijkstpolitie te water, hun in tocht in de haven. Vele kinderen en ouderen stonden de Sint op te wach ten. Burgemeester W. den Boer van Middenschouwen verwelkomde de Sint. Voorafgegaan door het majoret- tenkorps Jong Leven uit Stellendam en het muziekgezelschap Nut en Uit sponning uit Zonnemaire maakte Sinterklaas per schimmel een rond gang door het dorp. Daarna werd er in de Putmeet een kinderprogramma verzorgd, nl. te kenfilmpjes voor de jongere kinde ren en een Tarzanfilm voor de wat oudere jeugd. af, want onder luide aanmoedigingen van de kleuters, moest er een wedstrijdje zaklopen naar Sinter klaas gedaan worden. Moeilijkheid hierbij was, dat sommige zakken dichtgenaaid bleken te zijn door zwarte Piet. Mevrouw L. van Beve- ren wist tenslotte als eerste bij de Sint aan te komen. Zwarte Piet had tenslotte zijn zak met kadootjes ge vonden en hier bleek, zowel voor de kleuters als voor het onderwijzend personeel en de ouderkommissie wat in te zitten. Vandaag, maandag 5 december, be zoeken Sinterklaas en zijn gevolg, de lagere scholen te Brouwershaven. ZIERIKZEE Kop-staart botsing De automobilisten B. K. uit Zierik- zee en D. W. uit Zierikzee raakten vrijdag betrokken bij een kop-staart- botsing. K. stopte voor de kruising P. D. de Vosstraat-Zuidwellestraat, maar moest iets achteruit om een an dere weggebruiker voorrang te verle nen. W. was inmiddels achter de wa gen van K. komen te staan. Beide voertuigen raakten door de botsing beschadigd. Geen voorrang Op de kruising Slabberswerf-P. D. de Vosstraat raakten twee auto's be trokken bij een aanrijding. E. F. uit Zierikzee reed zaterdag in de d'Ail- lystraat in de richting van de P. D. de Vosstraat. F. zou geen voorrang heb ben verleend aan J. v. D. uit Zierik zee, die uit de Slabberswerf kwam. Beide voertuigen liepen schade op. Deur ingetrapt De voordeur van de kledingzaak Buyse herenmode aan de Mol is in de nacht van zaterdag op zondag inge trapt. De eigenaar, J. B. uit Zierik zee, vertelde dat er uit de zaak niets is verdwenen. Herv. Vrouwengroep De Herv. Vrouwengroep Wees een Zegen komt donderdag 8 december bijeen in het Herv. Verenigingsge bouw. Aanvang 20.00 uur. UVV-kontaktavond In het UVV-gebouw houdt de afde ling Zierikzee van de UW donder dag 8 december een kontaktavond. Op de agenda staat onder meer de bespreking van de kerstmiddag op 16 december en het uitwisselen van ge gevens van werkobjektleidsters voor het jaarverslag. De kontaktavond begint om 19.30 uur. WESTENSCHOUWEN Kerstbomen Dit jaar kunnen de belangstellen den geen gratis kerstbomen halen in de BoswachterijDe aannemer, die elk jaar een partij dennen rooit en de toppen beschikbaar stelt voor de lief hebbers, komt pas na de kerstdagen, zodat de belangstellenden een ander adres voor hun kerstboom zullen moeten zoeken. BURG-HAAMSTEDE Koffie ochtend NCVB In de rekreatiezaal van de Ger. Kerk houdt de NCVB, afdeling Burgh-Haamstede dinsdag 6 decem ber een koffie-ochtend. Op deze bij eenkomst worden door de dames kerststukjes gemaakt. De samen komst begint om 9.30 uur. HAAMSTEDE Doorgereden na aanrijding Een onbekend gebleven automobi list is doorgereden na de wagen van J. M. uit Haamstede te hebben aange reden. De auto stond geparkeerd aan het Siuispad en liep schade op aan de zijkant. M. deed zondag aangifte bij de politie. RENESSE Botsing Op de kruising Mauritsweg-Laone- Lange Reke-Lindelaan zijn vrijdag avond twee auto's tegen elkaar gere den. P. v. d. P. uit Renesse reed op de Laone en sloeg linksaf de Maurits- weg in. Vanaf de Lange Reke nader de automobilist J. B. uit Renesse, V. d. P. zou geen voorrang hebben ver leend, waardoor beide wagens tegen elkaar botsten. KERKWERVE Musical tijdens Sinterklaasmiddag bejaarden Morgenmiddag, dinsdag 6 decem ber, zal de bejaardenmiddag in het teken staan van Sint Nicolaas. Het bestuur heeft gezorgd voor een aar dig programma. De leerlingen van de vijfde en zesde klas van de Christelij ke Nationale School zullen voor de derde maal de musical „Dokter Pom pelmoes in groenten en fruit" uitvoe ren onder leiding van de heer Van Sluys. De bejaardenmiddag, die zo als gewoonlijk in het gemeentelijk verenigingsgeouw zal worden gehou den, begint om half drie. Zwarte Piet zat op dak „Piggelmee" Voor de kleuters van kleuterschool „Piggelmee" te Kerkwerve is vrij dag een onvergetelijke dag gewor den. Het begon al met het gemis van de schoen van één van de leidsters. Toen Sint en Piet de kleuters ver blijdden met hun bezoek, kon dit raadsel worden opgelost. Hiervoor 'moest Zwarte Piet op het dak van de school om de vergeten zak op te ha len. Voor de juf bestond het kado on dermeer uit een zakdoek zodat de ge plengde tranen om de verloren schoen weggewist konden worden. De kleuters vermaakten het gezel schap met zang en voordrachten. Ze mochten daarvoor van de goedheilig- man een kadootje in ontvangst ne men. BRUINISSE Vergadering G. J. Peelen In het hervormd verenigingsge bouw komt de vereniging van phila- telisten „G. J. Peelen" weer bijeen voor de maandelijkse ruilavond, op woensdag 7 december, aanvang 19.30 uur. Mbuma-kollekte In de maanden oktober en novem ber werd in Bruinisse gekollekteerd voor de Mbuma-zending door: Mar- greet Schot, Hetty v. d. Bos, Martin van Dommele, Wilma en Andrea Slingerland, Martin van Dommele (J.P.zn.), Leo van Dommele en Arie v. d. Meer. De opbrengst was totaal 289,15. Gevers en kollektanten be dankt. ZIERIKZEE - Morgen, dinsdaga vond 6 december komt de vaste kom missie van advies en bijstand voor sport in de raadszaal van het raad huis in openbare zitting bijeen. Op de agenda staat onder meer vermeld de verhoging tarieven voor het gebruik van de sportvelden. In de toelichting hierover staat, dat gelet op de door de gemeente gedane investeringen ten behoeve van de sport en de daar uit voortvloeiende jaarlijkse lasten dient te worden gestreefd naar een zo groot mogelijke opbrengst uit het ge bruik, dat de verenigingen van de sportvelden maken. Gekozen is voor gelijke tarieven voor zowel het oude als nieuwe sport park. Uitgaande van het gegeven dat een tariefsverhoging redelijkerwijs moet zijn op te brengen door desbe treffende verenigingen wordt voor gesteld de tarieven voor het sport park Bannink met 10 te verhogen en op basis daarvan ook de tarieven voor het nieuwe sportpark vast te stellen. Ten aanzien van het realise ren van kleedakkommodatie en klubgebouw op het sportpark aan de Lange Blokweg zal tijdens de verga dering een toelichting worden gege ven op de plannen om te komen tot een kleedakkommodatie en klubge bouw. Tevens zal de mogelijke finan ciering van een en ander aan de orde worden gesteld. Nu het nieuwe sport park zijn voltooiing nadert wordt het gewenst geacht om thans reeds te on derzoeken op welke wijze tot, een^her- inrichting van het bestaancfé sport park kan •worden>g©komenDerhalve is het noodzakelijk dat de raad een voorbereidingskrediet beschikbaar stelt waardoor een herinrich tingsplan kan worden ontworpen. BRUINISSE - De spuisluis in de Brouwersdam is vrijdag open gezet om opnieuw het zoutgehalte op het Grevelingenmeer te regelen. Dit blijft zo tot het voorjaar, zodat de in het Grevelingenmeer voorkomende aal de kans krijgt naar de Noordzee te ontsnappen. Voor de palingvissers betekent dit tevens het einde van het seizoen, een seizoen dat niet uitmuntte door spek- takulaire vangsten. Integendeel, er waren weer perioden van schrale vangsten dan omgekeerd. Zo zat men vorige week eigelijk te wachten op stormachtigweer om de schieraal op te jagen, of uit haar schuilplaatsen te lokken. De storm die vorige week over trok deed in dit opzicht wel zijn werk; de daarop vol gende dagen zorgden voor grotere vangsten. Die duurden echter niet lang, want vorst en zon zorgden voor helder water. En dat moet een pa lingvisser nu juist weer niet hebben. Advertentie Ze zijn er weer. Staatsloten, met een kans van één op twee. Gemiddeld natuurlijk. Een prachtkans op een prachtprijs. Van een tientje tot 'thalf miljoen. Adressen van lotenverkopers vindt u in de Gouden Gids. Speelt u liever per giro mee? Dat kan ook Bel voor inlichtingen de Staatsloterij, 070-47 74 84- ZIERIKZEE - In verband met de bouw van een aantal nieuwe woningen in Zierikzee, zijn de huisnummers in een aantal straten gewijzigd. Het betreft de Lange Groendal, Molenstraat, Venkel, St. Domusstraat, Ravestraat, Wevers- hoek en Zevengetijstraat. Hieronder een overzicht. Onevenzijde Lange Groendal 1 Lange Groendal Lange Groendal Lange Groendal 7 Lange Groendal Lange Groendal Lange Groendal Lange Groendal 17 Lange Groendal 19 Lange Groendal Lange Groendal 23 Lange Groendal 25 Lange Groendal Lange Groendal Evenzijde Reservenummer, Lange Groendal 11 nieuwe woningen, Lange Groendal De nummers 26, 28 en 30 zijn komen te vervallen. Bewoond pand, Reservenummer, Nieuwe woning, Bestaande garage, Nieuwe woning, Nieuwe woning, Nieuwe woning, Leegstaand pand, Bestaand pakhuis, Nieuwe woning, Bewoond pand B. W. Schot, Bewoond pand N. A. C. C. Meerdink, Nieuwe woning, Nieuwe woning, blijft 1 wordt 3 wordt 5 blijft 7 wordt 9 wordt 11 wordt 13 vernummerd in 15 vernummerd in 17 wordt 19 vernummerd in 21 vernummerd in 23 wordt 25 Wordt 27 wordt 4 t/m 24 Bestaand pakhuis, Nieuwe woning, Bewoond pand J. P. Verwest, Nieuwe woning, Reservenummer, Leegstaand pand, Nieuwe woning, Niewe woning, Nieuwe woning, Nieuwe woning, Nieuwe woning, Nieuwe woning, Bestaand nummer 104 komt te vervallen. Molenstraat 11 Molenstraat Molenstraat 15 Molenstraat Molenstraat Molenstraat Molenstraat Venkel Venkel St. Domusstraat 9 St. Domusstraat St. Domusstraat Nieuwe woning, Nieuwe woning, Pakhuis, Leegstaand pand, Leegstaand pand, Nieuwe woning, Nieuwe woning, Nieuwe woning, Bestaand nummer Nieuwe woning. Ravestraat Ravestraat blijft 11 wordt 13 blijft 15 wordt 17 19 blijft 21 wordt 23 wordt 27 wordt 31 blijft 98 wordt 100 wordt 102 wordt 4 wordt 18 Regenboogstraat 6a vernummerd in 8 Regenboogstraat 8 vernummerd in 10 Regenboogstraat lOvernummerd in 12 Regenboogstraat wordt 14 Regenboogstraat wordt 16 Wevershoek 35 komt te vervallen. Wevershoek wordt 33 wordt 43 Pakhuis, Pakhuis, Nieuwe woning J. C. Verkaart, Zevengetijstraat 10 blijft 10 Zevengetijstraat 12 vernummerd in 10a Zevengetijstraat wordt 12 KERKWERVE - De openbare lagere school „Prinses Irene" in Kerkwerve vierde vrijdagavond in het ge meentelijk verenigingsgebouw een zeer geslaagde Sin terklaasavond. Na welkomstwoorden door het hoofd der school, de heer H. A. Schip per, vermaakten de kinderen het uit vijftig koppen bestaande publiek uitstekend. Zelf hadden de kinderen van de school uitgedokterd wat ze op deze avond ten tonele zouden voeren. Zo kreeg men ballet te zien, op een vrolijk muziekje van Verdi, maar ook debuteerden verschillende leer lingen met zang en voordracht. Truc Vooral goochelaar Hutseflats wist zijn publiek te boeien met de beken de truc van het jongetje in de doos dat helemaals niets overkomt, hoe wei de doos voigeprikt wordt met de gens een zwaarden. Poppenkastspel over Bloedhond en Haakneus, twee zeerovers, tovenaar Barebas en een leerling met een gedresseerde (speel goed) hond waren onder meer te be wonderen. Na de pauze, waarin een verloting werd gehouden, arriveerden Sinter klaas en zijn makker. Het werd een warm welkom, er werd gezongen en het gebouw was fraai versierd met door de kinderen gemaakte slingers. Informatiekrant De kinderen van de laagste drie klassen kwamen een voor een bij Sint om het een en ander aan te ho ren. Voor alle kinderen was er een presentje. Van een mineurstemming, om de krantenberichten over de min der rooskleurige toekomst van de school, was weinig te merken op deze avond. De meeste ouders vertrouwen erop dat de school zal kunnen blijven bestaan. „Er zal hard worden ge werkt om het juiste aantal leerlingen te krijgen en te behouden", zo werd verzekerd. Om de ouders in tc lichten over de gang van zaken is een infor matiekrant samengesteld. Uitgeven B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Direktie: D. L, van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor. Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: ftedaktie (na 17.30 uur): 01110- 6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 0.1110- 3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbeta ling) f 37,00; per jaar f 141,00; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn in clusief 4% B.T.W. Versphijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 48 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 5,92. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclu sief 4% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 3