u C616 V erkeerscirculatieplan in verkeerskommissie Bru's kollege spervuur van opnieuw met vragen belaagd Ware verrassing aan vooravond van het Sint-Nicolaasfeest DE ZIERIKZEESCHE COURANT Vijf keer duizend gulden in ZOC-aktie P£ BIJ.T Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Sint Nicolaas in Noordgouwe Langdurig Riante positie Vijf van de zeven De Sint werd zaterdag in het Noordgouwse De Bruse raad hield zich vrijdagavond lang- De positie van de voetbalhoofdmacht van Tijdens de komende ledenvergadering van Dorpshuis op bijzonder feestelijke wijze durig bezig met de antwoorden van kollege ,w Zierikzee is er na de tiende kompetitie- de LTC Zierikzee wordt het bestuur flink ontvangen. (Pag. 3). van b. en w. op de Algemene Beschouwin- ronde nog rianter op geworden door de 3-0 ververst. Vijf van de zeven bestuursleden gen. (Pag. 4 en 5). winst op Roosendaal. (Pag. 6). stappen op. (Pag. 7). MAANDAG 5 DECEMBER 1983 140ste jaargang Nr. 23434 WAARIN OPGENOMEN {1797 - 1889) De wetenschap van het ontwerpen bestaat in het voorkomen van de moeilijkheden der uit voering. Vauvenargues Kommissie verkeer moet advies uitbrengen over betaald parkeren in de binnenstad ZIERIKZEE - De advieskommissie voor verkeer van de gemeente Zierikzee zal op dinsdag 13 december de opstelling van een verkeerscirculatieplan (VCP) voor de gemeente Zierikzee bespreken. BRUINISSE - Aan het eind van de vorige week werden de langverwachte stalen damwanden in de Bruse haven gelost. Vrijdagavond nog kwam de vermeende vertraging van het werk aan de orde in de marathon-vergadering van de Bruse raad, waar de wethouder van Openbare Werken, de heerM. J. v. d. Velde de raad meedeelde dat vandaag (maandag) de eerste paal zou worden geslagen. Nadere informatie leerde, dat dit pas dinsdag zal geschieden. Aannemersbedrijf Van Oord-Werkendam voert het miljoenenkarwei uit. Een VCP is te beschouwen als een systematisch overzicht van de bestaande verkeers- en vervoers voorzieningen in de gemeente, een overzicht van de gewenste of noodza kelijke wijzigingen daarin en een ak- tieplan. Een dergelijk plan is noodza kelijk, wanneer een gemeente in aan merking wenst te komen voor ver schillende rijksbijdrageregelingen met betrekking tot het treffen van verkeersvoorzieningen en maatregelen. Wanneer er in kleinere gemeenten bepaalde onderwerpen zijn, die ter plaatse geen problemen opleveren, dan kunnen deze in het VCP buiten beschouwing worden gelaten. Dan ,U heeft er zich met een Jantje van Leiden vanaf gemaakt'' BRUINISSE - De belangrijkste Bruse raadsvergadering van het jaar, de begrotings- raad, is traditioneel ook de langdurigste vergadering van het jaar. Vrijdagavond was het weer zover: klokslag middernacht kon raadsvoorzitter T. C. Hekman de voorzit tershamer laten rusten, nadat ieder raadslid uitvoerig in de gelegenheid was gesteld om het antwoord van het kollege op de algemene beschouwingen van een spervuur van vragen te voorzien. Een beetje irritatie, twee schorsingen maar vooral veel humor kenmerkte deze raadsvergadering. Maar het doel werd bereikt: de gemeentebegroting voor het komende dienstjaar werd met algemene stemmen goedgekeurd, al liet de S.G.P. weten op bepaalde principiële punten geacht te hebben tegengestemd. Al in het begin van de marathon-zitting zag het er naar uit dat (zoals in de goede oude tijden) de pan met mossels op het vuur kon worden gezet: het zou een latertje worden. De vergadering begon als een soort „leesdienst": het kol lege las de op schrift gestelde eerste antwoorden voor (zie elders in dit num mer), waarna de frakties de gelegenheid kregen om op de antwoorden te rea geren. Meteen al volgde de eerste schorsing van deze avond: raadslid W. M. F. Vonk (A.B.) vroeg hierom, omdat zo „heet van de naald" reageren schier on mogelijk leek. De schorsing kreeg een ludiek einde door het luiden van de bel in het gemeentehuis door gemeentebode Geluk. speelterrein: er hebben zich twee gebruikers aangemeld, waarom werden die dan afgewezen? Krotwoningen: de opslagplaat sen verwijzen naar het kleine lood-r senterrein. bijdrage R.P.C..Z.: huiverig te gen over intergemeentelijke regelin gen. Nü overdenken of die regeling moet wórden opgezegd ja dan nee. watertoeristenbelasting ook voor passanten: u omzeilt de proble men! sporthal: Wordt de storting in het fonds per jaar bekeken en hangt de beslissing af van het sluitend ma ken van de begroting? Met dit „huiswerk" op zak schorste de raadsvoorzitter ten twee- Vervolg pag. 5 kan worden volstaan met een VCP van beperkter opzet, waardoor te vens de kosten van dat VCP aanmer kelijk kunnen worden beperkt. In de struktuurschets van de bin nenstad van Zierikzee, die is op gesteld in 1976, is ook aandacht ge schonken aan bepaalde verkeersas- pekten. De verkeersproblemen zijn in die schets echter alleen in grote lij nen behandeld en bovendien nog met de nadruk op de wegen met een over heersende funktie voor rijdend ver keer. Een VCP gaat verder en kijkt ook naar mogelijkheden voor bestemmingsverkeer, éénrichtings verkeer, mogelijkheden voor fiet sers, voetgangers en openbaar ver voer, verkeersveiligheid, en dergelij ke. De kosten voor het opstellen van een VCP voor de gemeente Zierikzee zal een uitgave vergen van ongeveer 30.000,-. Parkeerverbod Schouwenbank Op de agenda van de vergadering staat verder het verzoek van bewo ners van de Schouwenbank, Midden- bank en Steenbank tot het instellen van een parkeerverbod op de Schou- wenbank. Aanleiding ;tot dit verzoek is het parkeren vaii auto's voor de woningen nrs. 1 tot en met 33a, waar door een vlotte doorstroming van het verkeer wordt belemmerd. B. en w. hebben al in juni van dit jaar een schriftelijk verzoek gedaan aan de bewoners van deze woningen om de auto's te parkeren op de in voldoende mate aanwezige parkeerruimte. Er zal ook worden gesproken over een rapport, dat is opgesteld door het personeel en de ouderkommissies van de o.l.s. 't Kofschip en de o.k.s. 't Mierenest. Het rapport beschrijft de huidige verkeersproblemen en ver meldt de mogelijke verbeteringen ter bevordering van de verkeersveilig heid in de Scheldestraat. Na de schorsing bleek, dat alle raadsleden moeite hadden met de wijze van beantwoording door het kollege. Vonk: „Als we de antwoor den van het kollege een dag van te voren hadden kunnen krijgen, waren we wat meer beslagen ten ijs geko men. De tijd is nu echt te kort om u voldoende van repliek te dienen". M. Meeuwsen (C.D.A.): „Wij hebben ons best gedaan zoveel mogelijk zinnigs op papier te zetten, maar het kollege heeft er zich met een Jantje van Lei den afgemaakt!" De S.G.P.-er L. J. v. d. Bos en de voorman van Lijst v. d. Velde, A. J. Bal lieten zich in ge- lijkstrekkende bewoordingen uit. En het was raadslid Bal die het boekje antwoorden van het kollege blad voor-blad wederom aan een beschou wing onderwierp, gevolgd door alle fraktievoorzitters. P.v.d.A. Enkele kanttekeningen van de heer Bal: bij het hoofdstuk brandweer: tóch aanvulling zoeken met perso neel van gemeentewerken. bij oude gemeentehuis: niet eerst schilderen dan dan gaan slopen. bij baarmoederhalskankeron- derzoek: een opkomstpercentage van ongeveer de helft is best nog de moei te! Advertentie CAFE RESTAURANT PAVILJOEN Ouwerkerk (Zld.) Tel. 01114-1575 Voor: BARBECUE FONDUE PARTIJEN LEKKER ETEN bij uitbreiding personeel T.D.: beter geweest eerst de raad monde ling uitleg te geven. bij Riekusweel: sneller grond- verwerven bij de Padjes achter de Dorpsweg en in fase uitvoeren. bij onderhoud sportveld: zelf la ten maaien. CDA. Een paar kanttekeningen van M. Meeuwsen in tweede termijn: Geen woorden maar daden, bij hoofdstuk openbare verlichting. Een kerngroep formeren met specialisten, bij het onderdeel brand weer. Krijgen we wéér een hoorzit ting?, bij herinrichting visserijha ven. Géén extra kracht voor de hef fing van watertoeristenbelasting van passanten. S.G.P. Ook de heer V. d. Bos had namens de S.G.P.-fraktiel wat opmerkin gen: Over het terugbrengen van eve nementen in Bru tot slechts de visse- rijdagen, had hij niets gehoord. Nu de B.B. wordt opgeheven, kunnen deze mensen die toch ook een brandweer-opleiding hebben gehad, best worden ingedeeld bij de Bruse brandweer. Slopen oude gemeentehuis? We geven er niets om! We geven overal subsidie op, waarom dan niet voor het baarmoe- derhalskankeronderzoek? Dat is erg nuttig en zeer nodig! Van het trap- en speelveld heb ben we altijd al gezegd dat het onzin is. En nu zitten we er mee! A.B. De onderwerpen van het A.B. in' tweede instantie waren o.m.: supermarkt: er is ons niets be kend van interesse van de onderne mer. ZIERIKZEE - Dat is natuurlijk wel een verrassing zo vlak voor het feest van de Goedheiligman te worden op gebeld voor de mededeling: ,,U hebt duizend gulden ge wonnen". Dat overkwam zaterdagavond vijf echtparen. Zij waren de eerste vijfgrote winnaars in de winkelaktie van de Zierikzeesche Ondernemers Centrale (Z.O.C.). Voorts zullen de resultaten van een onderzoek naar de invoering van be taald parkeren in de binnenstad op tafel komen. Na behandeling van dit onderwerp in de verkeerskommmis- sie van 22 december 1982 is een derge lijk onderzoek gehouden; de kom missie zal er nu een afgerond advies over uit moeten brengen. Tot slot zullen de leden van de ver keerskommissie zich buigen over een plan van de ondernemers in de Lange Nobelstraat en omgeving. Na behandeling in de verkeerscom- missie van 17 mei 1983 is het plan be oordeeld op de technische mogelijk heden. Nu dient de verkeerskommis sie daarover een advies uit te bren gen. De vergadering wordt gehouden in de raadzaal van hel stadhuis en be gint om 19.30 uur. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. Om kwart over vijf zaterdagmid dag verrichte notaris mr. D. van Eek de officiële trekking van de vijf loten waarop duizend gulden zou worden uitgekeerd. Deze hoofdprijzen ble ken bestemd voor: fam. De Kreuk, Zierikzee; fam. Botbijl, Brouwersha ven; fam. Hillebrand, Ouwerkerk; Vervolg pag. 5 De heer en mevrouw C. J. Hillebrand-Kuyper uit Ouwerkerk worden door de Sint en Zwarte Piet gefeliciteerd met hun hoofdprijs uit de ZOC-aktie. Rechts kijkt de familie J. de Kreuk uit Zierikzee, ook één van de'gelukkigen toe. Verwachting tot dinsdagavond: Wisselend bewolkt Wisselend bewolkt en de nacht en ochtend een enkele bui; minimum temperatuur rond 2 graden, middag- temperatuur circa 7 graden; tot ma tig afnemende noordwestelijke wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 9 dec. Woensdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 10%. Minimumtemp.: -1 gr. Middagtemp.: 5 gr. Windkracht: variabel 3 Donderdag: Zwaar bewolkt Kans op neerslag: 30%. Minimumtemp.: 1 gr. Middagtemp.: 6 gr. Windkracht: zuidwest 6 Vrijdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 80%. Minimumtemp.: 5 gr. Middagtemp.: 8 gr. Windkracht: zuidwest 7 ZON- EN MAANSTANDEN 6 dec. Zon op 8.31, onder 16.30 Maan op 10.36, onder 17.54 Eerste Kwartier: 12 dec. (14.09) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 6 dec. 3.37 16.29 9.54 22.08 Springtij: 6 december HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het koude weer is voor bij. In de loop van de nacht van zon dag op maandag begon de tempera tuur al op te lopen. In Den Helder wees de thermometer plus 8 graden aan. Het weer wordt gedurende een etmaal bepaald door een depressie die van west Noorwegen naar zuid Finland trekt. Een bijbehorend re- gengebied trekt vanavond en van nacht sterk in betekenis afnemend van noord naar zuid over Nederland. In de noordwestelijke luchtstro ming die dinsdagmiddag boven de Noordzee staat kunnen enkele buien ontstaan maar die drijven waar schijnlijk alleen het noordoosten van het land binnen. In de loop van dinsdag komt Ne derland al weer in de invloedssfeer van een in betekenis toenemend ho- gedrukgebied dat van het zeegebied ten westen van Ierland in onze rich ting trekt. Komende nacht ligt de mi nimumtemperatuur rond plus twee graden. Morgen overdag is het onge veer 7 graden. De noordwestenwind is morgen meest matig ongeveer kracht 4. ZOETERMEER - Dc gemiddelde premie voor de ziektewet zal in 1984 evenals dit jaar op 6,25 p/rocent uit komen. Voor de wachtgeldverzeke ring (werkloosheid) is een gemiddel de premie berekend voor 1984. van 0,91 procent. Dit betekent een stij ging van 0,02 procent ten opzichte van dit jaar. Dit heeft de Sociale Ver zekeringsraad (SVR) vrijdag bekend gemaakt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1