EEN VAN DE VIER VOORTVLUCHTIGEN OP SCHIPHOL AANGEHOUDEN Partner werkloze moet baan zoeken Bezorgdheid bij Stuurgroep over houding ministeries i Race sr Hoor I het stof diensten agenda Geen treinverkeer in noorden en Arnhem Staking: bij kadaster Breda Bezuiniging op bibliotheken Geen normaal overleg door akties 2 Heineken en Doderer bevrijd SCHIPHOL - De marechaussee heeft woensdagavond laat op Schiphol een van de vier nog voortvluchtige (hoofd)verdachten in de Heineken-zaak gearresteerd. Het gaat om de 34-jarige R. G. De man kwam uit Londen. Hij was bij zijn aanhouding niet in het bezit van losgeld, aldus donderdagmorgen de Amsterdamse politie. G. ar riveerde via Londen uit Spanje. De recherche vermoedt dat een of twee van de drie nu nog gezochte verdachten zich ook in Spanje bevinden. Zij denkt dat een verdachte in Nederland zit, aldus een politiewoordvoerder. Tot dusver zijn in de ontvoeringszaak Heineken 25 personen aangehouden, 11 mannen en 14 vrouwen. De hoofdstedelijke politie maakte met een inval in een loods op een in dustrieterrein in het westelijk ha vengebied in Amsterdam woensdag morgen vroeg een einde aan de ont voering van Alfred Heineken en diens chauffeur Ab Doderer. De twee mannen, die bijna drie weken ge boeid in de loods gevangen gezeten hebben, verkeren in goede gezond heid. Een anonieme tip, de 547e in een rij van bijna 750, zette de politie tenslot te op het goede spoor. In een brief aan het Heineken-concern werden de namen van drie mannen genoemd, die met de ontvoering te maken zou den hebben. Speurwerk van de poli tie leidde naar de loods. Niemand aanwezig Al snel kwam het vermoeden op dat Heineken en Doderer zich daar zouden bevinden. Bij de inval door zeventig politiemensen bleek er bui ten de ontvoerden niemand aanwezig te zijn, maar binnen drie uur waren er 24 arrestaties verricht in Amster dam, Zwanenburg, Heerhugowaard en Den Helder. Bijna alle verdachten behoren tot één familie. Toen waren nog vier man, die de politie be schouwt als belangrijke verdachten in de zaak voortvluchtig. Het losgeld, volgens het Heineken- concern „miljoenen" is maandag morgen 28 november al betaald. En kele miljoenen daarvan zijn terugge vonden. Freddy Heineken en Ab Doderer werden woensdagavond 9 november door vijf gemaskerde en gewapende mannen ontvoerd bij het hoofdkan toor van het concern aan het tweede Wèteringsplantsoen in Amsterdam. Aan de ontvoerders van Heineken DEN HAAG - Een niet-werkende partner zal in de toekomst een baan moeten gaan zoeken als zijn of haar langdurige werkloze partner er bin nen een jaar niet in slaagt een baan te vinden die voldoende inkomen ople vert voor beiden. Deze wijziging van de Rijksgroeps regeling Werkloze Werknemers (RWW, een werkloosheidsuitkering op bijstandsniveau na 2,5 jaar wer kloosheid) heeft staatssekretaris De Graaf van sociale zaken en werkgele genheid woensdag aangekondigd. Het zal in het bijzonder gaan om jonge mensen met kinderen. De ar beidsplicht vervalt als er medische of sociale redenen zijn, zoals leeftijd of de aanwezigheid van jonge kinderen. Volgens De Graaf maken veranderin gen in de opvattingen over rolverde ling tussen mannen en vrouwen het thans minder vanzelfsprekend dat slechts één van de partners voor het inkomen zorgt en wordt bij de herzie ning van de RWW daar nu rekening mee gehouden. Onbetaald werk Een andere wijziging van de RWW houdt in dat verrichten van onbe taald werk met behoud van (RWW-) uitkering mogelijk wordt Het gaat om niet beroeps- of bedrijfsmatige werkzaamheden die ook niet kon- kurrentie- of subsidievervalsend zijn. Gedurende de tijd dat de RWW- er dit werk doet moet hij blijvedn solliciteren of aangeboden werk aan vaarden. Is men langer dan een jaar werkloos dan kan men de gemeente vragen, in verband met het deelne men aan onbetaald werk, tijdelijk ontheffing te verlenen van de ver plichting werk te zoeken. Maar ten hoogste voor de duur van een jaar. De gemeente mag dat doen als er niet direkt uitzicht op betaald werk bestaat. Passende arbeid die wordt aangeboden moet wel worden aan vaard. en Doderer is tussen de 32 en 35 mil joen gulden aan losgeld betaald. Dat bedrag werd uitgekeerd in guldens en vreemde valuta. De juiste hoogte van het bedrag is afhankelijk van de omrekeningskoers. Behalve in biljet ten van honderd gulden is er betaald in coupures van honderd dollar, vijf honderd Franse franc en honderd Duitse mark. Dat heeft het ANP woensdagmiddag uit betrouwbare bron vernomen. Volgens die bron is van het losgeld ongeveer acht mil joen gulden teruggevonden. Van het teruggevonden bedrag is drie miljoen gulden aangetroffen in de auto van een van de verdachten. In een pand in Amsterdam-Noord werd woensdagochtend veertig kilo aan bankbiljetten gevonden, aldus dezelfde bron. Akties NS DEN HAAG - Er rijden vandaag (donderdag) geen treinen in Fries land en Groningen. Na nachtelijke vergaderingen van de FNV- en FSV- leden in die regio's is besloten tot een 24-uursstaking. Een woordvoerder van de dienstenbond FNV in Utrecht heeft dit in de nacht van woensdag op donderdag bevestigd. De staking in Friesland geldt al leen voor donderdag. Dezelfde avond vergaderen de leden in de regio Gro ningen over een mogelijke verlen ging met 24 uur. Ook in de regio Arnhem en Nijme gen is donderdag bij NS de hele dag gestaakt. Daardoor valt een groot aantal lijnen uit. Wel kan vanuit Zutphen tot Winterswijk worden ge reden, aldus NS. BREDA - De afdeling bewaring ju ridische zaken van het kadaster te Breda is donderdag en vrijdag geslo ten, omdat veertig ABVA KABO- leden staken. De 23 andere werkne mers, die lid zijin van de drie andere ambtenarenbonden, zijn solidair en zullêp.geen besmet werk doen. Dat heeft liét' stakingskomité donderdag morgen meegedeeld Bij de afdeling wordt al weken stipt gewerkt. Het aktiekomité bij het kadaster heeft inmiddels besloten, op grond van een stemming onder de 75 mede werkers, stiptheids- en stakingsak- ties op de afdeling bewaring juridi sche zaken maandag definitief te ein digen. Het aktiekomité ziet de sta king als een goede afsluiting van de stiptheidsaktie. Oosterschelde blijft zaak van Rijk, provincie en gemeenten MIDDELBURG - De Stuurgroep Oosterschelde maak te zich woensdagmiddag bij monde van voorzitter mr. J. P. Boersma ernstige zorgen over de afwachtende hou ding van enkele ministeries ten aanzien van het aangaan van een gemeenschappelijke regeling. In maart 1981 nam de Stuurgroep een besluit, waarmee werd duidelijk ge maakt dat er een intentieverklaring moest komen, die per 1 november van dit jaar in werking is getreden, voor het Rijk, de provincie en de gemeenten en dat er moest worden toegwerkt naar een gemschappelijke regeling. „Toen hebben wij geen afkeuring van de zijde van de departementen gehoord. Nu bestaat er bij ons te leurstelling over de houding van de ministeries, omdat zij geen engage menten aangaan met de Stuurgroep. Volgens de ambtelijke informatie, waarover wij beschikken heeft het ministerie van Verkeer en Wa terstaat afgehaakt en wil het mi nisterie van Landbouw en Visserij wel overwegen een gemeenschappe lijke regeling aan te gaan. Wij blij ven hopen dat de stilzwijgende hou ding van het ministerie van Land bouw en Visserij geen stiptheidsak tie van een gepakte minister is", zei Boersma. Enkele jaren terug werd het „pakket Oosterschelde" van CRM overgeheveld naar Landbouw en Visserij. „Materieel gezien lopen de zaken wel goed, maar de formele betrokkenheid bestaat alleen maar uit het ondertekenen van de intentie verklaring. Het gezamenlijk beheer ontbreekt. Op korte termijn lopen de zaken wel, maar wat de lange ter mijn betreft weet ik het niet. We heb ben die Oosterscheldedam er toch niet voor de korte termijn ingedon- derd", zei Boersma. Hoe verder? Volgens de voorzitter staat het da gelijks bestuur van de Stuurgroep momenteel nog niet helder voor ogen hoe nu verder te gaan. Boersma deel de mee dat er dan maar moet worden overgegaan tot het oprichten van een zwak schap a la het Veerse Meer, zo dat er in elk geval een stukje samen werking tussen de gemeenten en de provincie bestaat. „We kunnen de Stuurgroep dan laten funktioneren als een bestuur voor degenen, die de intentieverklaring hebben aange gaan. Dat bestuur kan naast het schap blijven bestaan". Boersma vroeg zich af of de om schakeling naar het milieu de mi nisteries niet tot een engagement zou moeten verplichten. „Als dat uit blijft zullen we die verantwoorde lijkheid moeten oppakken. Laat ik er wel uitdrukkelijk bij zeggen: voor zover in ons vermogen ligt. Volgens mij is bij de departementen een ande re wind gaan waaien. Ik denk dat het een kwestie van centen is. Als die er niet zijn dan kunnen de be heersmaatregelen niet worden ge troffen. De Oosterschelde betreft een zaak van het Rijk, de provincie en de gemeenten", aldus voorzitter Boersma. Burgemeester J. van Bommel van Duiveland dacht dat het goed zou zijn als de Stuurgroep de zorgen van de voorzitter zou delen. Burge meester Th. H. de Meester verklaar de ook achter de woorden van Boersma te staan. De hele Stuur groep kon met deze mening instem men. Advertentie Wat dacht u van een origineel Sint Nicolaas kado. Bijvoorbeeld bedrukt met naam en adres plus enveloppen in een leuke verpakking. lakenman ochtman voor een origineel Sint Nicolaas kado DRUKKERIJ LAKENMAN OCHTMAN BV JANNEWEKKEN 11 4301 HH ZIERIKZEE TEL. OM 10-6551 Advertentie STICHTING THEATER vertoont in de concertzaal a.s. zondag 19.00 uur Voel je wagen Vlijmscherp als een mes! Geen politie haalt je in "King of the Mountain" 0 Harry Hamlin Joseph Bottoms Deborah van Valkenburgh 0 57*7 Po'yG'an» Piciums CONCORDE FILM «jfe alle leeftijden Zaterdag 3 en zondag 4 december Dokter H. J. M. Sleegers, Noordgou- we, tel. (01112) 1480, neemt waar voor dokter Bontkes, dokter Van Geer en dokter Vis ser. Spreekuur voor dringende gevallen zaterdag- en zondagmorgen van 11.00-11.30 uur. Dokter J. L. Flach, Jan van Renesse- weg 6, Renesse. Tel. (01116) 1280, neemt waar voor dokter Bruel, dokter Stenger en dok ter Van Beek-Verbeek. De weekenddienst loopt van vrijdag middag 18.00 uur tot maandagmor gen 08.00 uur. Voor spoedgevallen is er spreekuur van ^1.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur, zowel op zater dag als zondag. Buiten spreek uurtijden alleen dringende gevallen. Dokter A. M. Dorrestein, Dorps weg 5, Bruinisse tel. (01113) 1280, neemt waar voor dokter Van den Berg en dokter Speel man. Tandarts L. Lekkerkerk, Nieuwe Boogerdstraat 25, Zierikzee, Tel. (01110) 6066, neemt waar voor geheel Schouwen- Duive land. De weekenddienst bestaat uit twee spreekuren voor spoedgevallen na melijk van zaterdag- en zondagmid dag van 17.00-17.30 uur. Zr. W. Verkaart, Zevengetijstraat 43, Zierikzee, tel. (01110) 5023 neemt waar voor Zierikzee. Zuster E. v. d. Velde, Zierikzee, Schouwenbank 34, tel. (01110) 6397 neemt waar voor Bruinis se en Duiveland. Zuster Adriaanse, Dreischor, tele foon (01112) 1341, heeft dienst voor geheel Schouwen. DEN HAAG - Minister Brinkman van welzijn, volksgezondheid en cul tuur houdt vast aan de voorgenomen bezuinigingen op het bibliothee kwerk volgend jaar ter grootte van 55 miljoen gulden. Bij de voortzetting van de behan deling van de onderdelen welzijn en cultuur van zijn begroting zei Brink man woensdag in de Tweede kamer dat hij waardering heeft voor het al ternatieve plan dat het Nederland Bibliotheek en Cultuurcentrum heeft vervaardigd, maar dat hij er toch een aantal negatieve kanten in ziet. De Kamer drong er vorige week bij de bewindsman op aan om het plan se rieus te bekijken en te bezien of hij het zou kunnen overnemen. Brinkman noemde een drietal be zwaren. De salariskorting van drie procent op 1 januari is door het NBLC ingeboekt bij de kroting en dat is volgens Brinkman onjuist. Volgens de berekeningen die bij de overheid worden gevolg komt die sa lariskorting op een aparte rekening. Ok zei Brinkman bezwaar te hebben tegen het inzetten van wachtgelden voor het behoud van banen. Wacht gelden zijn een aflopende verplich ting, maar als het besteed wordt om mensen aan het werk te houden zul je op den duur toch weer elders geld moeten vinden, was de redenering van de bewindsman. Als derde kant tekening zei Brinkman dat het NBLC veel somberder dan hij is over de ont wikkeling van het aantal uitlenin gen. Brinkman wees het verwijt van de oppositie, dat vooral de laagstbe taalden worden getroffen, van de hand. Het vragen van een eigen bij drage van de lezer noemde Brinkman volstrekt gerechtvaardigd. Lubbers: HAARLEM - Volgens minister-pre sident Lubbers is het buitengewoon jammer dat akties een normaal over leg over de arbeidsvoorwaarden overheidspersoneel onmogelijk heb ben gemaakt. Nog voor het overleg moest begin nen vonden al akties plaats. Het eerste gesprek met minister Riet kerk was slechts dekor voor akties en demonstraties en zo is het verder gegaan. Lubbers deed deze uitspraken woensdagavond tijdens een CDA- bijeenkomst in Haarlem. Volgens hem werd reëel overleg met de mi nister geweigerd als niet eerst de FNV-plannen - namelijk alle kortin gen weg - door het kabinet overgeno men werden. Dit nu was onmogelijk en zou ook ondemokratisch geweest zijn. Tot drie keer toe hebben inmid dels parlementaire meerderheden zich erover uitgesproken dat tekor ten van de overheid en de zeer hoge belasting- en premiedruk omlaag moeten opdat de weg naar herstel in geslagen wordt. Het kabinet heeft zijn plannen wel bijgesteld, de 3,5 procent ging naar 3 procent, de huurverhoging van 4 pro cent naar 3, de schoolgeldheffing ging nier door, 5000 man meer dan in de begroting krijgen werk in de bouw. „Het kabinet heeft echter niet willen wijken voor intimidaties en vastgehouden aan de weg naar her stel." Iedere woensdag en donderdag Zierikzee Visstraat 5. Stichting Vrouweneman cipatie Zeeland, regio Schouwen- Duiveland en St. Philipsland. Woens dag van 14.00 - 17.00 uur en van 19.00 - 20.00 uur en donderdag van 9.00 -12.00 uur. Donderdag 1 december Zierikzee Gereformeerde Kerk, St. Domus- straat. Jaarlijkse verkoop zelfge maakte goederen dameskrans „Try- féna". 13.30 - 21.00 uur. Havenplein 24. Spreekuur Rechts winkel. 19.00 - 20.00 uur. Herv. Verenigingsgebouw. Bestuurs- bijeenkomst. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Gemeentehuis. Kommissie openbare werken. 19.30 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn. Majorettes. 18.45 tot 19.45 uur. Verenigingsgebouw. Volksdansen. 20.00 uur. Vrijdag 2 december Zierikzee „Huis van Nassau". Bingo-dansant van Bond voor Opzichzelfstaanden. 20.00 uur. Burgh Sportcentrum Krayestein. Kinder middag: 14.00 - 15.00 uur tot en met klas 2 (l.o.) en 15.30 -16.15 uur oudere leerlingen. Brouwershaven Beatballetles. Dierenarts M. K. Buth, Hogezoom 9, Haamstede (tel. 01115-2254) heeft dienst voor Schouwen- Duiveland. Apotheek C. C. H. Verschuren, Zie rikzee, Dam 18 is op zaterdag geopend van 9.00-12.30 uur en van 16.30-17.30 uur. Op zondag van 12.00-12.30 uur en van 18.00-18.30 uur. Bel voor noodgevallen alarmcen trum Noord- en Midden-Zeeland, tel. (01100) 14444. Gehandicapten adviesbureau Zee land. (Tel. 01110-4743). Nederlandse Multiple Sclerose, afde ling Schouwen-Duiveland. Kontakt- adres Laura v. d. Zande, Kapelleweg 4, Nieuwerkerk. Tel. 01110-5017. Hodgkin-kontaktgroep, kontakt- adres Elly Gebraad, Oude Moolweg 36, Renesse, tel. 01116-1602. Niet gewenst zwanger? Bel voor hulp aan moeder en kind Werkgroep „Laat Leven Schouwen-Duiveland", tel. 01114-2131 of landelijk diensten centrum VBOK 033-620244. Iedere donderdag Zierikzee Wereldwinkel. Thema-koffie-uurtje: 10.00 -11.00 uur en 20.00 - 21.00 uur. Brouwershaven Verenigingsgebouw. Majorettes. 18.45 tot 19.45 uur. Noordgouwe Dorpshuis: kaartavond, 20.00 uur. Dreischor „De Drie Schapen". Bridgen, 13.30 - 17.00 uur. Nieuwerkerk Algemene Leesbibliotheek, „Reho- both". Uitlenen van boeken. 18.30 tot 19.15 uur. Oosterland „Oosterhof". Bejaardensoos. 14.00 tot 17.00 uur. Dorpshuis. Strip-o-theek. 18.30-19.30 uur. Iedere vrijdag Schouwen-Duiveland Op alle politieburo's op Schouwen- Duiveland: spreekuur, van 14.00 tot 17.00 uur. Zierikzee Rode Kruis ziekenhuis. Uitzending Nomen Nescio. 15.45 - 16.45 uur. Iedere maandag en donderdagochtend (behalve in de schoolvakanties) Brouwershaven In de „Blokkendoos". Peuterspeel zaal. Van 9.00 tot 11.30 uur. Tonnenmagazijn. 19.30 uur. Bruinisse Gemeentehuis. Raadsvergadering, met antwoord kollege op.de algeme ne beschouwingen. 19.30 uur. Zaterdag 3 december Brouwershaven Oud papier ophalen door A.S.V. Van af 9.00 uur. Dreischor Sasput. Aktiedag Aktief Terreinbe heer, door Natuur- en vogelwacht. 9.00 uur. Scharendijke Haven. Aankomst Sinterklaas. 13.45 uur. De Putmeet. Kinderprogramma. 15.00 uur. Dinsdag 6 december Zierikzee Mondragon. Jaarvergadering leden P.v.d.A. 20.00 uur. „Huis van Nassau". Vergadering Vereniging Oudleerlingen Tuin- bouwwinterkursussen. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Gemeentehuis. Raad Westerschou- wen. 19.30 uur. Brouwershaven Gymnastiekzaal. Damesgym. 19.30 tot 20.30 uur. Woensdag 7 december Zierikzee Stadhuis. Kommissievergadering Middenstand. 16.30 uur. LTS, Hatfieldpark. Ontspanningsa vond bejaarden en minder validen, georganiseerd door UW. 19.30 uur. Vrouwenontmoetingscentrum, Vis straat 5. Thema-avond „Help, mijn portemonnaie wordt te groot". 20.15 uur. Brouwershaven „De Blokkendoos". Knutselklub voor kinderen van zes tot twaalf jaar. 13.30 uur. Dreischor „De Drie Schapen". Algemene leden vergadering landbouwvereniging „Dreischor". 19.30 uur. Donderdag 8 december Brouwershaven Het Tonnenmagazijn. Majorettes. 18.45 tot 19.45 uur. Vrijdag 9 december Brouwershaven Het Tonnenmagazijn. Beatballetles. 19.30 uur. Dreischor Dorpshuis. Vergadering H.S.V. Drei schor. 20.00 uur. Zaterdag 10 december Scharendijke De Putmeet. Bingo-dansavond. 20.30 uur. Nieuwerkerk Ons Dorpshuis. Tentoonstelling dui- venvereniging Duiveland. 14.00 -22.00 uur. Dinsdag 13 december Ouwerkerk Dorpshuis. Informatie-avond Kruis werk, lezing „Veiligheid in en om het huis". 20.00 uur. Donderdag 15 december Zierikzee Havenplein 24. Spreekuur Rechts winkel. 19.00 - 20.00 uur. Vrijdag 16 december Wcstenschouwen Café-restaurant Zeelust. Vergade ring landbouwvereniging C. et C. 19.30 uur (18.00 uur, palingmaaltijd). Noordgouwe Dorpshuis. Prijsklaverjassen. 20.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 2