All Ready na twee duels zonder punten hekkesluiter in derde klas van distriktskompetitie H. J. Doelemanbeker voor „Baanbrekers" Knappe prestatie voor Margreet Boot tijdens indoorkonkoers Renesse NIEUWSBODE Sporthuis ZZ op de rand van zaalvoetbaltitel na moeizame overwinning: 0-2 Orilla neemt meer afstand na 4-2 zege op Krayestein Ondo in slotminuten van 6-7 naar 8-7 triomf 1 Schouwse topprestatie ruitersport Hengelwedstrijd HSV De Krabbe BC Zierikzee naar ruime nederlaag: l-,7 Zaalvoetbalkompetitie Burgh-Haamstede De reserves in het kort Meeuwen III- Bruse Boys II WIK II-VCK II Zaamslag II-ZSC II ZSC IV-Bruse Boys IV SKNWK III- Brouwershaven II MIDDELBURG EEn paar ongelukkige momenten in de defensie hebben All Ready afgelopen zaterdag van de eerste puntenwinst afgehouden. Tegen het op het veld twee klassen hoger uitkomende Ondo uit Middelburg speelde All Ready een wedstrijd met twee totaal ver schillende gezichten. Voor de rust liep alles fout, leek het alsof de ploeg zich naar een gewillige nederlaag liet spe len. In de tweede helft echter kwam Alle Ready voortref felijk terug (na een 6-3 tussenstand even voor de pauze) tot maar liefst 6-7 en had eigenlijk, met nog zo'n tien mi nuten te spelen, de partij in handen. Toch wist het matig spelende Ondo in die laatste minuten nog twee maal te skoren uit „alles of niets-aanvallen, waardoor All Ready onverdiend zonder punten naar huis moest. Zoals gezegd, in de eerste helft liep alles mis, wat er mis kon gaan. In minder dan vijf minuten stond Ondo al met 2-0 voor door twee goede door- loopballen. Hoewel Leo Fonteine daarop 2-1 liet noteren middels een schot van afstand, liep Ondo toch vrij snel doornaar 4-1. Vanaf dat mo ment kwam All Ready eigenlijk pas in de wedstrijd en kwamen er (nog maar sporadisch) enkele kansen. Jaap van Gastel kreeg een strafworp mee, haar broer Hans faalde vanaf de stip. Het doelpunt kwam er enkele minuten later wel door Jaap van Gastel, die van afstand doel trof, 4-2. Toch was het weer Ondo dat verder afstand nam door de gevaarlijke man Ko Wisse, 5-2. All Ready beperkte zich op dat moment slechts tot het be houden van een kleine achterstand en dat lukte gelukkig nog redelijk. Jan Voshart prikte van achter de korf 5-3 binnen, maar toch weer On do dat de marge naar drie doelpunten dreef, 6-3. Net voor de pauze kreeg Corrie Kloet net dat beetje ruimte om te kunnen skoren, 6-4, een stand waarmee men nog kon hopen op een t>eter vervolg. Donderdspeech Een korte, maar daarom niet min der krachtige, donderspeech van coach Maurice van Goudoever in de rust, bracht waarschijnlijk de agres sie die de vorige week tegen Zuid westers wel ten toon werd gespreid, weer terug in de formatie en dat ver anderde de wedstrijd totaal. De Ondo-aanval werd lam gelegd en keer op keer werd de All Ready- offensie van ballen voorzien. Op de ze manier kon All Ready rustig naar Ondo toekruipen. Dt lukte allemaal. Leo Fonteine mikte twee keer raak (na eerst wel veel pech gehad te heb ben). Beide malen van afstand, 6-6. Bij deze stand had Ondo eigenlijk niets meer in te brengen en de ploeg was dan ook rijp voor de slachtbank. Het leek goed te gaan toen Hans van Gastel middels een aprima doorloop bal voor het eerst in de wedstrijd All Ready een voorsprong gaf, 6-7 met nog 10 minuten te gaan, maar een on verklaarbare onrust in All Ready-de- fensie bracht bij Ondo het geloof te rug en 7-7 was het resultaat. Dat leek ook de eindstand te gaan worden, maar vijf minuten voor tijd skoorde Ondo (onverdiend, daar was iedereen het wel over eens) toch nog éénmaal: 8-7. Ondo, gesteund door de voorsprong, speelde de resterende minuten op balbezit en men wenste geen risikovolle aanvallende aktivi- teiten meer te ondernemen. Die enke le keren dat de bal nog werd onder schept, was het overleg in de All Rea- dy-aanval wel erg ver te zoeken, waardoor Ondo de bal in minder dan geen tijd weer terug had om verder het spel te bevriezen. De eindstand werd dus 8-7 en All Ready staat na twee duels nog zonder punten alleen onderaan de ranglijst. Twee sterke tegenstanders achter de rug, maar ie dere partij zal in deze klas erg zwaar worden. Volgende week weer een uit wedstrijd voor de boeg. Het ook niet misselijke Stormvogels, dat maar net (7-6) van Zuidwesters verloor, is dan gastheer. Het tweede team doet het uitste kend in de 2e klas van de afdeling, waarnaar men het vorig seizoen is ge promoveerd. Twee duels betekenden al vier punten en dus een toppositie. Zaterdag werd Stormvogels II in Middelburg verslagen met 4-6 door toedoen van Ada van Tiggelhoven (2), Henk Vermeule, Jaap van Gastel, Piet de Ronde en Loes Ha ge. Ado-Ventura Sport 11-5; Top- Seolto 10-10; Zuidwesters-Stormvo gels 7-6. Stand 3e klas A, distrikt Zuid- West: 1. Zuidwesters 2. Ondo 3. Ado 4. Top 5. Stormvogels 6. Seolto 7. Ventura Sport 8. All Ready 2 2 0 0 20-16 4 2 2 0 0 18-16 4 2 10 1 16-11 2 2 0 2 0 22-22 2 2 10 1 12-12 2 2 0 1 1 19-20 1 2 0 1 1 17-23 1 2 0 0 2 17-21 0 RENESSE - De Landelijke Ruitervereniging en Ponyklub Westelijk Schou wen organiseerde in manege Grol in Renesse het eerste indoorkonkoers voor paarden voor leden van de drie Schouwen-Duivelandse ruitereverenigingen, die zijn aangesloten bij de KNF, Westelijk Schouwen, Bru en Schouwse: Ruiters. De beoordeling was in handen van de juryleden W. Reynierse en W. Priester. Zij hadden nogal wat aan te merken op de rjjstjjLvan de ruiters en amazones en de manier waarop zij de diverse onderdelen in stap, draf en galop afwerkten. Dit is evenwel niet zo verwonderlijk, aangezien na een rustperiode het eerste indoorkonkoers altijd weer even wennen is en de paarden nog niet optimaal getraind in de bak komen. Distrikt Zuid West 3e klasse A: TOP-Seolto 10-10; ADO-Ventura Sport 11-5; Zuidwesters-Stormvogels 7-6; ONDO-A11 Ready 8-7. AFDELING ZUID WEST 2e klasse A: Stormvogels II-A11 Ready II 4-6; BKC-Animo IV 7-3. 5e klasse B: Tjoba VIII-SKNWK 6- 6; KVK-Dreischor 10-10. 6e klasse B: Blauw Wit IV-TOGO V 13-2; KVK II-SKNWK II 6-0. JUNIOREN AU Ready-Blauw Wit II 11-2; KVK- TOGO II 3-4. ADSPIRANTEN 2e klasse A: Dreischor-TOP 7-3; Blauw Wit-TOGO 1-3; Swift III- Tjoba II 1-3. Klasse CI: Volharding-All Ready 5- 4; TOP-TOGO 0-4; Zuidwesters- Seolto 0-1. Klasse Dl: All Ready-Riko 1-0; Volharding-Luctor 0-2; Stormvogels- Atlas 3-4. PUPILLEN Klasse PIV: AU Ready Il-Volhar- ding 0-0; KVK-TOGO II 0-3; Animo III-TOP II 1-2. Een en ander resulteerde in slechts drie winstpunten, die door twee kom- binaties in de B-klasse werden be haald. De grootste uitschieter kwam voor rekening van Margreet Boot met haar paard Theresia van Westelijk Schouwea Deze kombinatie kreeg maar liefst 135 punten op het start- koepon. Als laatste gestart ging de kombinatie met de eerste prijs naar huis. Op eerbiedige afstand volgde Sari Hanse met Vital van de Schouwse Ruiters. Zij kreeg de oranje rozet voor de 121 punten, die haar proef waard bleek. Margreet Boot en Sari Hanse kregen voor hun prestaties respektie- velijk twee en een winstpunt Op de derde plaats legde eveneens een lid van de Schouwse Ruiters be slag. Rayonda den Boer en Silva in- kasseerden 117 punten, hetgeen net geen promotie opleverde. Op de vol gende drie plaatsen werd beslag ge legd door kombinaties van de LR en PC Bru. Janny Geelhoed skoorde met Romace 116 punten en Als Star- kenborg met Thamara en Henny Be velander met Vonny kwamen beide uit op 112 punten. René Rentmeester met Pepijn van de Schouwse Ruiters kwam uit op 110 punten. De rij werd gesloten door Janise Wisse met Joy (108 punten), Jeanet Kooman met Unica (102 punten), Yvonne van de Hoek met Sandrina (93 punten) en Esther Bodbijl met Isabelle met 90 punten. ZIEKIKZEE - De kegelklub „De Baanbrekers" heeft maandagavond de H. J. Doelemanwedstrijden van de Zierikzeese Kegelbond gewonnen. Mevrouw G. Douw van V.O.P. won de gouden speld bij de dames en P. Praet van Club X won het goud by de heren. Praet behaalde 53 hout bij het werpen van twee maal drie ballen! De wedstrijden begonnen vrijdag middag en werden vrijdag- en maan dagavond voortgezet Halverwege de maandagavond gooide Praet zijn voor- trffelijke moeilijk te verbeteren score. Nummer twee bij de heren werd C. Mulder van de Baanbrekers, eveneens met een schitterend resultaat 52 hout, M. Mouthaan van de Plankhouders werd derde met 48 hout Bij de dames bleef de spanning er langer in, want pas tegen het eind gooide mevrouw Douw haar 48 hout Tevoren bleef het bij de dames lange tijd op 44 hout hangen, maar zowel mevrouw F. Byl van Radja en me vrouw B. van derZande van Herovema overtroffen die score en werden twee en drie geplaatst, beiden met 46 hout Bekerwinnaar De Baanbrekers be haalde in totaal 224 hout, evenveel als het als tweede geplaatste Sans Souci, maar de laatsten scoorden meer poe dels. Derde in de rij werd V.O.P. met 220 hout Club X kompetitie-winnaar Deze zelfde maandagavond reikte voorzitter M. J. der Weduwen van de Z.K.B. de beker uit aan de kampioen van de kompetitie '83, hetgeen Club X was geworden. Wethouder L. J. van Gastel van Zierikzee overhandigde de gemeentebeker aan voorzitter J. van der Sande van De Baanbrekers die by de kompetitiewedstrijden het hoogste gemiddelde behaalde: 66,1 hout De wedstrijdavond van de ZKB speelde zich maandagavond af meteen gezellige drukte van belangstellendea In de LI- en L2-klasse, die in handi- kap verreden werd was de eerste prijs voor Arine Verburg met Thoret van Westelijk Schouwea Zij noteerde 115 puntea Marjolein Geelhoed met Ro bin Hood van Bru klasseerde zich als tweede met drie punten minder. Inge borg Jonker mer Courageux van Wes telijk Schouwen eindigde als derde met 111 punten en Annelies Wisse met Rapide en Nel Hanse met Lady, beide van Bru, pakte beide ook 107 puntea In de Ml- en M2-klasse, die ook in handikap reden, kwamen twee kom binaties in de ring. Anita Timmerman met Westminster van de Schouwse Ruiters bleef met 104 punten drie pun ten verwijderd van Jori van de Bijl met Rapid. Met namer de goede stap viel de jury Priester in positieve zin op. De galop was aanmerkelijk minder en dat kostte uiteraard veel punten, maar er kwamen nog voldoende punten binnen om de oranje rozet te inkasserea HAAMSTEDE/DREISCHOR - In manege Riemens te Nieuwvliet zijn vorige week de IBOP-proeven gehou den met een groot sukses voor twee Schouwse paarden. Voor de „Instel ling Bruikbaarheids Onderzoek Paarden" (IBOP) werd op zes punten gekeurd. Er waren negen deelnemen de paarden, waarvan twee uit Schou- wen-Duiveland. Theresia, eigendom van J. Boot uit Haamstede werd ge reden door Suzan Malcorps en deze kombinatie behaalde met 81 punten een B-certifikaat. Het tweede paard was Thoretta van Th. Verburg uit Dreischor, getraind en gereden door Jan v. d. Bijl. En deze behaalde het hoogste aantal punten van de dag, namelijk 94 punten, goed voor een AA-certifikaat. Verder werden 1 A- certifikaat en 6 B.-certifikaten uitge reikt. BURGH-HAAMSTEDE - De twee de kompetitiewedstrijd van Hengel sportvereniging De Krabbe uit Burgh-Haamstede trok 32 deelne mers, die gezamenlijk 29 bovenmaat se en een ondermaatse vis bovenhaal den. G. Kruithof werd met 1323 gram winnaar. Hij bleef F. Broekhuizen nipt voor. Hij skoorde 1210 gram. De verder uitslag luidt als volgt: 3. Ch. de Graaf 570 gram; 4. L. Steketee 460 gram; 5. C. Hart 430 gram; 6. M. Wessels 350 gram; 7. A. Bouwman 340 gram; 8. B. Nelisse, J. Kruithof en J. A. Wandel allen 120 gram; 11. T. Klepkc 60 gram. Bij de junioren werd Martin de Graaf eerste met 200 gram vis. De volgende wedstrijd wordt gehouden op 18 december om 09.00 uur bij de Plompetoren. BARBADOS - Stephan van den Berg is zijn tiende wereldtitel plankzeilen, die hij zondag behaalde in de Mistral klasse, kwijt De Noor Svein Rasmus sen had na de laatste race een protest ingediend tegen de Nederlander. De jury kende na een lange tijd te hebben overlegd dat protest toe en riep de Noor alsnog tot kampioen uit PARIJS - Voor de organisatoren van de Zomeruniversiade van 1987 heb ben New Delhi, Zagreb en Brisbane zich kandidaat gesteld. Dat maakte Primo Nebiolo, voorzitter van de In ternationale Studenten Sport Federa tie, maandag in Parijs bekend. De Zo meruniversiade van 1985 is in de Ja panse stad Kobe, de Winteruniversiade is dan in Belluno (Italië). ZIERIKZEE - De eerste badmin- tonformatie van BC Zierikzee heeft de thuiswedstrijd tegen het Vlaar- dings Vijfsluizen met 1-7 verloren. Petra Koster zorgde voor het eerred- dende punt door in drie sets te win nen. De eerste set werd met 11-1 ge wonnen, maar vervolgens kreeg zij met 3-11 klop. De derde set was bij zonder spannend, maar na verlenin- ging pakte de Zierikzeese speelster nipt de winst: 12-11. Dave Clarke kon weinig inbrengen in het eerste heren enkelspel en ver loor met 1-15, 6-15. Michel Delfgaauw verloor eveneens in twee sets: 4-15, 5- 15. Corry Keizer moest al eveneens haar meerdere erkennen in haar Vlaardingse opponente al ging het duel goed tegen elkaar op: 6-11, 8-11. Alle dubbelspelen moesten worden meegegeven aan de Zuidhollanders. Petra Koster en Dave Clarke kregen met twee keer 6-15 klop, terwijl Cor ry Keizer en Michel Delfgaauw dicht in de buurt bleven: 9-15, 12-15. Het herendubbel Clarke/Delfgaauw was te zwak voor de tegenstanders: 5-15, 9-15. Het dames dubbelspel van Koster/Keizer werd een driesetter. De eerste set leverde verlies op (9-15), maar de tweede werd binnenge haald: 15-7. In de derde set werd op tempo verloren: 9-15. ZIERIKZEE - Het moet inmiddels wel erg raar gaan wil de ploeg van Sport huis ZZ niet kampioen worden in het Schouwen-Duivelandse zaalvoetbalge- beuren. Hiermee wordt dan de jarenlange hegemonie van Country Club door broken. Beide ploegen kwamen overigens in de laatste kompetitieronde tot winst, maar er resteren inmiddels nog slechts vijf wedstrijden, terwijl de marge reeds is opgelopen tot vijf punten. In de tweede klas gaan de ploegen van Die Gouwe en de Steeg met een onderling verschil van een punt op kop. Stella Boys liet tegen Brogum een kostbaar punt liggen en moet daardoor een gaatje laten vallen ten opzichte van de twee leiders. In de derde klas gaat ZZ '72 na een grote zege afgetekend aan de leiding. In de laatste kompetitiewedstrijd won leider Sporthuis ZZ met erg veel moeite van het altijd lastige Skol Boys. Verdedigend zit het bij de Skol Boys vrij hecht in elkaar, waardoor zelfs de bestlopende aanvalslinie grote problemen heeft om een bres te slaan. Het lukte Sporthuis ZZ uitein delijk twee keer omdat Skol Boys ook nu niet tot skoren kwam won de koploper met 2-0, waardoor de optie op de zaalvoetbaltitel weer een stuk duidelijk is geworden. Sporthuis ZZ ontmoet in de komende wedstrijden achtereenvolgens hekkesluiter Ou- werkerk en Bruse Boys, waarna op 18 januari het grote treffen tegen Country Club op het programma' staat. Herstel Eventuele winst in dat duel levert de ploeg van coach Toon van Tiggel hoven dan vrijwel zeker de titel op. Sporthuis ZZ besluit de kompetitie met ontmoetingen tegen Bijmake laardij en Toren Boys, dat overigens ook nog meedingt naar de titel, lou ter theoretisch overigens. Country Club herstelde zich tegen Bruse Boys gedeeltelijk van een zwakke kompetitieperiode met de 8- 2 nederlaag tegen makelaardij als dieptepunt, door in een prima duel met 7-4 te winnen en komt zo terug op de tweede plaats met een punt voorsprong op Toren Boys, dat overi gens een keer minder speelde. Mor gen - woensdag 30 november - wor den in de eerste klas twee wedstrij den gespeeld. Om zeven uur ontmoe ten Bijmakelaardij en Mevo elkaar en veertig minuten later staat de ont moeting tussen Bruse Boys en FC Kerkwerve op het programma, een duel dat erg belangrijk is met het oog op eventuele degradatie uit de eerste klas. Verlies voor de Kerkwerfse for matie zou wel eens fataal kunnen zijn- De stand in de eerste klas is als volgt: Sporthuis ZZ 11 10 1 0 47-17 21 6 5 0 1 15- 8 10 6 4 11 25-12 9 7 3 3 1 21-13 9 7 3 2 2 27-24 8 6 3 0 3 18-15 6 6 2 2 2 17-18 6 6 2 13 18-22 5 7 10 6 15-25 2 5 0 14 6-25 1 Country Club Toren Boys Mevo Bijmakelaardij Skol Boys Bruse Boys 7 2 2 53-26 16 7 1 2 32-18 15 5 1 4 34-24 11 4 1 4 29-36 9 3 1 5 13-19 7 3 0 7 35-51 6 ZZ '72 Skol Boys II Mevo II Renesse Zeelandia II Brogum II PZEM Ouwerkerk II Stella Boys II 7 4 3 0 35-15 11 6 4 0 2 26-14 8 7 3 2 2 20-19 6 2 3 1 26-21 7 3 13 17-23 6 3 0 3 16-23 7 2 1 4 21-26 6 0 4 2 15-19 6 0 2 4 8-25 BURGH-HAAMSTEDE - In de zaalvoetbalkompettie in Burgh-Haamstede heeft het Renesser Orilla duidelijk afstand genomen van de konkurrentie door het duel tegen het op de tweede plaats van de ranglijst staande Kray estein met 4-2 te winnen. Krayestein verspeelt door de nederlaag - de tweede op rij - ook de tweede plaats aan Dijkman, dat met grote cijfers won van Dos- bouw, dat zich overigens steeds beter ga^t aanpassen aan de zaal. L O. Big S en Bakker delen gedrieën de vierde plaats met allemaal zeven punten. Orilla kwam tegen Krayestein al in de eerste minuut op een geruststel lende voorsprong via Kees Snoek. De marge werd na tien minuten uitge bouwd door een treffer van Martin Quist, maar Krayestein kwam door een goed doelpunt van Charles Sloot- maker weer terug in de race. Het was evenwel Voor zeer kort. Amper een minuut later zorgde een afstandstref fer van Ronald van Oeveren voor 3-1. In de tweede helft was het opnieuw Martin Quist die voor Orrilla skoor de (4-1). Een fanatiek Krayestein- offensief leverde uiteindelijk slechts een enkele treffer op via Hans Schreurs. waarmee de eindstand werd bepaald op 4-2. In de eerste wedstrijd van de avond leken de veteranen van Brouwersha ven lange tijd voor een verrassing te gaan zorgen. Halverwege leidde de ploeg nog met 2-1 tegen Bakker, 6 6 0 0 62-1J 12 6 5 0 1 37-13 10 6 4 0 2 44-19 8 6 3 1 2 20-20 7 6 3 1 2 25-27 7 6 3 1 2 26-35 7 5 1 1 3 14-20 3 6 1 0 5 10-38 2 4 0 0 4 5-48 0 5 0 0 5 8-20 0 FC Kerkwerve 10 1 2 7 18-35 4 Ouwerkerk 10 0 1 9 12-47 1 In de tweede klas boekte De Steeg een nuttige overwinning op de reser ves van Bijmakelaardij (2-5) en rukt daardoor op naar de tweede plaats op een punt van koploper Die Gouwe. Stella Boys totaliseert door een 4-4 gelijkspel tegen Brogum evenveel punten als De Steeg, maar de Boys kwamen een keer meer in aktie. Mor genavond komt koploper Die Gouwe om 22.20 binnen de lijnen tegen de re serves van Country Club, die mo menteel de ranglijst sluiten met een enkel punt. In de subtop wordt het duel tussen W Oosterschelde en Dreischor afgewerkt. De wedstrijd begint om 21.40 uur. De stand in de tweede klas: Die Gouwe De Steeg Stella Boys vv Oosterschelde Dreischor Brogum Bijmakelaardij II Zeelandia Country Club II In de derde klas lijkt ZZ '72 regel recht af te stevenen op de herovering van het tweede klasserschap. De re serves van Zeelandia kregen er van de koploper met 7-1 van langs, waar door ZZ '72 nu al een flink gat heeft geslagen met de naaste belager Skol Boys II. Mevo II blijft vooralsnog ook nog meedoen in de race om een van de twee promotieplaatsen na de 5-3 zege op de ploeg van de PZEM. De „elektriciens" komen morgenavond overigens weer in aktie. Om 20.20 uur wordt de strijd aangebonden met de reserves van Ouwerkerk. Veertig minuten laten ontmoeten de reserve- ploegen van Brogum en Stella Boys elkaar. De stand is nu in de derde klas: maar toen brak de konditie enigszins op en kon Bakker uitlopen naar 6-2. In de slotfase skoorden de Brouwe- naren nog een keer: 6-3. Scaldis boek te tegen Van Donge de eerste kompe titiezege en won met 3-1. Het duel tussen Big S en L O leverde een 2-2 gelijkspel op, nadat Big S twee keer een voorsprong had genomen. Dijk man kwam op de tweede plaats door een 9-2 overwinning op Dosbouw De stand is nu: Orilla Dijkman Krayestein Bakker L&O BigS Scaldis Vet. Br.'haven Dosbouw Van Donge ZOUTELANDE - De reserves van Bruse Boys, het team van leider Ka- rel van Kooten, is er zaterdag in ge slaagd een nuttige 2-1 overwinning te boeken op konkurrent Meeuwen III. Met de wind in de rug slaagden de Boys er in de eerste helft in een 1-0 voorsprong te nemen. In de 25e mi nuut wist Eddy Schild te profiteren van een foutje in de Meeuwen ver dediging waardoor hij vrij voor doel kwam en de uitlopende doelman wist te omspelen en vervolgens skoorde (0-1). Gesteund door de wind wist de thuis- klub gedurende het eerste kwartier na de hervatting te domineren waarbij Daaf Faase de stand weer in evenwicht wist te brengen (1-1). De thuisklub zakte hierna terug waardoor de Boys weer de beste mogelijkheden kregen. Vijf minuten voor tijd slaagden zij erin de wedstrijd in hun voordeel te beslis sen toen Herman Knop op rechts twee tegenstanders passeerde en vervol gens de bal terug trok op Frans de Oude die raak schoot (1-2). Een keer moest doelman René van der Vlist nog de handen uit de mouwen steken bij een afstandschot waarna de Boys ver zekerd waren van de zege waarmee zij aan de leiding kwamen van de reserve 3e klasse in de KNVB. KERKWERVE - In de thuiswed- strijd tegen VCK II zijn de reserves van WIK erin geslaagd een kleine maar zeer nuttige 1-0 overwinning te behalen. De wind deed veel afbreuk aan het spel waardoor het geen beste wedstrijd was. Mede door de harde wind kwamen de passes nogal eens bij de tegenstan ders terecht, terwijl daarnaast het af werken van de aanvallen van beide aanvalslinies veel, zo niet alles te wen sen over liet Van énig krachtsverschil was nauwelijk sprake. Het enige en beslissende doelpunt viel reeds in de 40e minuut van de eerste helft toen de bal eerst op de paal werd geschoten, waarna Jos den Boer vervolgens raak .schoot (1-0). ZAAMSLAG - De reserves van ZSC leverden zaterdagmiddag keu rig werk door Zaamslag II in eigen huis met 3-1 te kloppen. Door deze overwinning zag het team van ZSC kans om de Zeeuwsvlamingen op de ranglijst te passeren en zich in de kopgroep te nestelen. Aan de over winning van de bezoekers viel weinig door de thuisklub af te dingen. Over het geheel genomen hadden de Schouwenaren het beste van het spel waarbij zij zich ook in aanvallend op zicht gevaarlijker toonden dan Zaam slag. Al in de eerste spelhelft slaagde ZSC erin een 2-0 voorsprong te ne men. Uit een voorzet van Onno Kra mer slaagde Ko Louwerse de skore te openen(O-l) waarna Onno Kramer met een lob over de uitlopende doelman voor een 0-2 ruststand zorgde. Na de rust slaagde ZSC erin het spel goed in handen te houden waarbij Bert Ver hoek met een fraai genomen vrijetrap de eindstand nog op 0-3 wist te be palen. KERKWERVE - In de ontmoeting tussen ZSC IV en Bruse Boys IV ble ven de bezoekers, die zich in aan vallend opzicht produktiever toon den dan de thuisklub, met 3-0 aan de winnende hand. Ben Schot zorgde er voor dat de Boys met 1-0 voorsprong de eerste speelhelft konden afsluiten. Na de thee wist Ben Schot weer raak te schieten (0-2) waarna er voor de jon gens uit Bru geen vuiltje meer aan de lucht was, toen Nico Plandsoen voorO- 3 had gezorgd. NIEUWERKERK SKNWK III is er zaterdagmiddag in eigen huis in geslaagd met 3-0 de baas te blijven over de reserves van Brouwershaven, die gehandicapt met een aantal inval lers binnen de lijnen moesten ver schijnen. Een verdiende overw inning voor de Nlcuwerkerkers die zich in aanvallend opzicht slagvaardiger toonden dan de Brouwcnarcn. Door en doelpunt van Johnny Ter riet konden de Nieuwerkerkers de eerste speelhelft met een 1-0 voor sprong afsluiten. Na de rust werd het door Peter Regeer 2-0 waarna dezelf de speler de overwinning veilig stelde (3-0). Peter Regeer kon zich hierna zelfs nog de weelde veroorloven om een strafschop onbenut te latea

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 8