Brandschade Bistro ,,'t Sc groter dan aanvankelijk v Brandschade Bistro ,,'t Schuitje" groter dan aanvankeliik voorzien VVV Burgh-Haamstede had een goed jaar Ring Promotion 1984 wordt verdeeld over zes dagen Moeilijke tijd voor Leen en Anneke Bakker Sinterklaas programma in Haamstede 6 ZIERIKZEE - „Direkt terugbellen wegens brand Mirabelle. Zelf rook- en brandscha de". Zo luidde het telexbericht, dat Anneke en Leen Bakker op woensdagochtend 16 november om negen uur (Hollandse tijd: tien uur) op het warme Gran Canaria in ontvangst moesten nemen. Ze hadden nog een week vakantie voor de boeg in hun bungalow op het komplex Barbacan. Op dinsdag 29 november zouden ze hun bistro ,,'t Schuitje" aan de Schuithaven weer openen na een welverdiende rust van enkele weken. Met frisse moed er tegenaan met in het vooruitzicht een topavond met het optreden van Rob de Nijs en direkt daarop het verzorgen van de Kerstarrangementen: een jaarlijks hoogtepunt voor vele horeca-ondernemers. Eén telexbericht kan daar plotseling verandering in brengen. Leen zat reeds aan de koffie in het zwembad toen Anneke en zijn dochter de onheilstijding als eerste onder ogen kregen. Tijd om zo'n melding op je in te laten werken is er nauwelijks.direkt terugbellen naar het Rabobank reisburo in Zierikzee om van kelner Hein te horen hoe de zaken er voor staan. Nou niet zo best: de Mirabelle is volledig uitgebrand en het belendende pand van de bistro is er niet beter op geworden, maaralles staat er nog en met hard werken moet het mogelijk zijn binnen een paar weken weer te draaien. Het gezin Bakker komt zo snel mogelijk naar huis. Mari Blom van het Raboreisburo doet zijn uiterste best te boeken op een lijnvlucht. De eerste mogelijkheid zal zich echter pas de volgende dag voordoen en dan moet er gevlogen worden via Madrid en Frankfurt Leen wil eerder terug en informeert bij de hostess van Arke-reizen. Tevergeefs. Ook op charters van Bell Air en - Neckermann blijkt geen plaats. De Bakkers gaan het toch proberen. In vijf minuten tijd worden de koffers ingepakt en de direkteur van Barbacan is bereid hen naar het vliegveld te brengen. Daar is het een kwestie van afwach ten tot iedereen is ingeccheckt op een Transavia-chartervlucht Er blijven precies drie plaatsen over en Leen, Anneke en hun dochter vliegen naar Nederland. zoals fornuis, koeling en dergelijke zul len ter plekke worden behandeld. Het kleinere bezit, zowel zakelijk als privé zal in Delft worden behandeld en na dien worden getest op bruikbaarheid, worden gehouden. De Bakkers verblij ven die eerste nacht bij Anneke's moe der, want in het pand aan de Schuit haven is het voorlopig slecht toeven. Herstellen en schoonmaken Donderdag komt de expert erbij en in opdracht van de verzekering begint het bedrijf Rodeco uit Delft reeds met de eerste schoonmaakwerkzaamhe- den. Dit bedrijf is gespecialiseerd in het schoonmaken en herstellen van brandschade, zowel wat interieur als inboedel betreft De grote stukken, zoals fornuis, koeling en drgelijke zul len ter plekke worden behandeld. Het kleinere bezit, zowel zakelijk als privé zal in Delft worden behandeld en na dien worden getest op bruikbaarheid. Pas daarna zal vastgesteld kunnen worden hoe groot de schade aan in ventaris en meubilair bedraagt Elk stukje inboedel uit het pand, zal be handeld moeten worden. Ook kleding en schoeisel zijn voorlopig onbruik baar geworden door de penetrante rookstank. „Je hebt op zo'n moment dan dus alleen maar je koffers met zomerkle ren, die je naar de Canarische Eilan den hebt meegenomen", zegt Anneke. De voedselvoorraad en alle wijnen kunnen verder als verloren worden beschouwd. „Misschien is sommige wijn nog goed, maar je kunt straks geen risico lopen en bovendien zou ze niet meer te presenteren zijn met die aangetaste etiketten", volgens Leen. Vertrouwen ,,'t Schuitje" werd dus leeggehaald op die donderdag na de brand, maar voorshand bestond het vertrouwen, dat binnen enkele weken weer gestart zou kunnen worden en zelfs dat het optreden van Rob de Nijs in het kader van de viering van het tienjarig be staan van deze bistro plaats zou kun nen vinden. Men wilde er hard tegen aan om de zaak schoon te maken en de schade zo snel mogelijk te herstellen Er werd zelfs al begonnen met ver- nissen om de stank, die diep in het hout was gedrongen, te verwijderen. Vorige week bleek dat vertrouwen echter ten onrechte, 's Maandags werd begonnen met de sloop van de Mirabelle en kort daarop kwam vast te staan, dat er tengevolge van de brand bouwtechnisch ook heel wat aan de hand was met ,,'t Schuitje". Het ziet ernaar uit, dat het pand van de Mirabelle in het verleden met het plaatsen van ijzeren balken aan het belendende pand werd vastgebouwd zonder een aparte muur te bouwen. Via het kadaster zal getracht worden dit definitief te kunnen vaststellen. In elk geval blijkt de muur van ,,'t Schuit je" verbrand met alle bouwtechnische gevolgen van dien. Er zullen nu boven dien ook aan de binnenkant heel wat ogenschijnlijk onaangetaste delen ge sloopt moeten worden om de schade aan de moederbalken precies te kun nen konstateren. Stutten Leen Bakker heeft aannemingsbe drijf Roggeband inmiddels opdracht gegeven zijn pand te stutten. Nu de Mirabelle wordt gesloopt is er immers naast de reeds geleden brandschade ook het gevaar voor sloopschade. In plaats van schoonmaken en herstellen, zal er in ,,'t Schuitje" nu eerst gedeel ten weggebroken moeten worden. Dat betekende een grote klap voor Leen en Anneke. De mensen, die gereserveerd hadden voor die 16 e december werden snel in kennis gesteld van de afge lasting. Leen zal ook met Kerstmis zijn gevarieerde menu niet in de bistro kunnen bereiden. Het zal zeker februari worden voor ,,'t Schuitje" weer gasten zal kunnen ontvangen. „Het is nu nog niet pre cies te zeggen. Eerst moet vastgesteld worden hoe groot de bouwtechnische schade is en dan speelt de winter uiteraard ook een grote rol, want als er plotseling een strenge vorstperiode komt, gaat het veel langer duren", verzucht de gedupeerde horeca-on- dernemer. Het gezin Bakker heeft inmiddels zijn intrek genomen in een bungalowtje op het ark Hoogerwerf op Aquadelta. Ook de heer en mevrouw Hessier, eigenaars van de geheel afgebrande bar, hebben op Aquadelta onderdak gevonden. Iedereen zal begrijpen, dat het voor Anneke en Leen een moeilijke periode is. „We zijn harde werkers, maar op het ogenblik kunnen we niets doen, dat is heel erg", aldus Anneke. Ze onder vond een ruggesteun aan de meele vende reakties van de vaste klanten kring van ,,'t Schuitje". Hoe groot de financiële en kommerciële strop zal zijn, is nu nog niet te zeggen. Eerst moet vastgesteld worden in hoeverre het pand is aangetast en verder zal zoals gezegd, zal de firma Rodeco de schade aan inboedel en verdere bezit tingen moeten vaststellea Wat betreft de kommercie is het afwachten. Leen kon reeds heel wat reserveringen voor de Kerst noteren, die kunnen niet wor den gehonoreerd. De praktijk zal moe ten uitwijzen of de klanten ,,'t Schuitje" na een periode van enkele maanden nog zullen weten te vinden. Verder weet Leen zich straks ook gekonfron- teerd met de honorering van drie vaste personeelsleden. Twee jaar geleden werd het pand voorzien van een nieuw dak. „Met het onbeschoten dak, dat er voorheen opzat, zou er helemaal geen houwen aan geweest zijn", menen de Bak kers. Tussen de muur met de Mirabelle werd destijds ook isolatiemateriaal aangebracht, dat tevens brandwerend is. Ook dat heeft ertoe bijgedragen, dat de schade niet nog groter is. Verder was het van belang, dat slechts één diepvrieskist stond aangesloten. In verband met de vakantieperiode ston den de koelingen op non-aktief en was de voorraad minder groot Zoals ge bruikelijk onderging ,,'t Schuitje" een flinke schoonmaakbeurt tijdens de va kantie van Anneke en Leen. Er zou nog een dag gepoetst moeten worden om alles blinkend te hebben voor een nieuwe start toen die rampzalige nacht van dinsdag 15 op woensdag 16 no vember deplanning drastisch wijzigde. Geweldige hitte Over de geweldige hitte, die zich tij dens de brand in de Mirabelle ont wikkelde, werd reeds eerder geschre ven. „Het moet enorm zijn geweest", zegt Leen: „bij ons hingen de schil derijen opgekruld aan de muur". De diner-arrangementen met optre den van Anita Meijer, Connie van den Bos en Donna Lynton bleken de afge lopen maanden een enorm sukses. Het plan bestond dan ook deze avonden in januari, februari en maart voort te zet ten. Dat is inmiddels verre toekomst muziek geworden. Eerst moet gewerkt worden aan een nieuw begin. Leen en Anneke wekken overigens de indruk hun moed daartoe niet verloren te hebben. De eerste indruk is: ,,'t Valt wel mee". Later zou echter blijken dat de schade enorm groot is. Voorzitter H. J. van Zuijlen op jaarvergadering: HAAMSTEDE - Op de vrijdag in „De Graaf van Haamstede" gehouden algemene najaarsvergadering van de VVV Burgh-Haamstede kon de voorzitter, dr. H. J. van Zuijlen, in zijn openingswoord gewag maken van een goed jaar als VVV. „Van de huidige recessie heeft men bijzonder weinig gemerkt. Het benutten van de overloopterreinen heeft een uitstekend effekt gehad en gunstig gewerkt." „Tevens heeft men", aldus de voorzitter, „kunnen pro fiteren van een goed naseizoen omdat dit, mede door de gunstige weersomstandigheden, lang doorliep. Welis waar was het voorseizoen minder gunstig omdat men, ondanks de gemaakte propaganda, toch staat of valt met de weersomstandigheden in dit tijdvak". Heeft men in het verleden wat moeilijk gezeten met de slechtweer- voorzieningen, daarin ziet de voorzit ter een zeer gunstige verandering door het realiseren van de sportak- kommodatie Krayenstein, waar vele mogelijkheden liggen, en het dorps huis, dat binnen afzienbare tijd in ge bruik kan worden genomen. Naar de heer Van Zuijlen verzekerde, zal de evenementenkommissie zeker op de geboden mogelijkheden gaan inspe len. Wel merkte hij hierbij op, dat een badplaats als Burgh-Haamstede nooit zal zijn te vergelijken met Zandvoort of Scheveningen, onulat deze plaatsen een geheel ander ach terland tot hun beschikking hebben. Om het naseizoen nog wat attraktie- ver te maken zou men graag zien, dat de musea te Zierikzee en het land bouwmuseum te Dreischor nog op een dag in de week geopend zouden zijn waardoor men de in die tijd ver blijvende gasten nog iets meer zou kunnen bieden. Belangrijk noemde de voorzitter ook de opvang van de jeugd geduren de het toeristenseizoen. Hij konsta- teerde, dat de sektor rekreatie nog de enige bedrijfstak in ons land is die nog konstant een vooruitgang geeft te zien, en dit ieder jaar nog in be langrijke percentages. Aandacht zal moeten worden be steed aan het ontbreken van pensi ons en kampeerhuizen voor de men sen. die het verblijf in een hotel te kostbaar vinden. Dit is duidelijk ge bleken uit de vraag op het VVV- kantoor. Een positieve zaak vond de voorzit ter het feit, dat in 1984 de akkommo- datiegids gratis zal worden ver strekt, een besluit dat door de Streek-VVV is genomen. Hij noemde dit een goed gebaar tegenover de i gasten en een belangrijke stap voor uit. Bezetting VVV-kantoor Belangrijk was ook het feit, dat de bezetting van het VVV-kantoor kon worden uitgebreid van vijf naar zes dagen. Door de Provinciale VVV is de vraag gesteld, om tijdens het sei zoen ook het kantoor op zondag open te stellen. ,,Dit gaat op dit moment nog net iets te ver", aldus de heer Van Zuijlen, „maar wat nog niet is kan altijd nog komen", liet hij er op volgen. Men zal er dan wel het nodige geld voor moeten hebben om de be zetting te kunnen realiseren. Oosterscheldewerken Een belangrijke toename van het toerisme wordt nog verwacht bij het openstellen van de Oosterschelde- dam. Van zeer groot belang vond de heer Van Zuijlen de bestemmingsplannen, welke bij de gemeente op stapel staan in verband met de ontwikke ling rond de Oostcrscheldc. Daar de rekreatie voor de gemeente de be langrijkste bron van inkomsten vormt, waarbij het om aller toe komst gaat. wees hij er met klem op hier de nodige aandacht aan te beste den en er tevens in mee te praten. Exploitatie De voorlopige exploitatierekening van penningmeester N. A Dam- bruin. welke een vrij gunstig beeld gaf te zien, gaf weinig reden tol op- of aanmerkingen. De begroting voor 1984 gaf inkomsten en uitgaven te zien tot een bedrag van 115.800,—. Deze werd onveranderd vastgesteld. In de begroting is een trendmatige verhoging van de kontributie van drie procent verwerkt. De voorzitter merkte hierbij op, dat de gemeente ook de verhoging van de bijdrage verhoogt met 3 procent, mede omdat het kantoor nu zes dagen open is. Hij zag het als een normale gang van za ken, dat de drie procent nu ook door de leden wordt bijgedragen. Dank bracht hij aan de heer Dam- bruin voor de wijze waarop hij in 1983 de financiën heeft beheerd, aan de informatrice mevrouw I. Deurloo voor de wijze waarop zij zich van haar taak heeft gekweten op kantoor en aan de heer D. E. Mooij voor het werk dat hij geheel belangeloos op het kantoor verricht. De periodiek aftredende bestuursleden de heren D. E. Mooij en H. T. Landegent wer den herbenoemd. Rommel en troep De heer K. Kraaijeveld uitte bij de rondvraag zijn ongenoegen over de toestand zoals het strand er momen teel bij ligt, vol met rommel en troep. De voorzitter antwoordde hierop, dat er door de gemeente tijdens de zo mer alles aan wordt gedaan om he* strand schoon te houden, wat door wethouder J. C. de Feiter volledig werd beaamd. „Het is niet niks om 17 km strand schoon te houden", zei de wethouder, die er aan toevoegde, dat het een groot deel van de rekreatiebegroting opslokt. Voorzitter Van Zuijlen zegde toe, dat hierover een brief aan het ge meentebestuur zal worden gericht. Informatiecentrum Grevelingendam Het informatiecentrum op de Gre velingendam is een volledige misluk king geworden mede doordat het cen trum tioor Rijkswaterstaat op een zij wegje is gezet. Aldus de voorzitter. In het afgelopen seizoen is het zelfs voorgekomen dat men mensen heeft moeten doorsturen naar Tholen en Zeeuws-Vlaanderen. Met de heer Kraaijeveld was hij het eens, dat er door de direkteur van de landelijke VVV een grote fout was gemaakt door in juni de uitspraak te doen dat Zeeland geheel vol was, wat in deze maand allerminst het geval was. In antwoord op een vraag van de heer P. Adam ten aanzien van de ver houdingen in de kontributie voor parken en partikuliere verhuurders, zei de voorzitter dat ten aanzien hier van eigenlijk bij iedere VVV hetzelf de verhaal speelt: De verhouding is nooit precies te bepalen omdat er bedrijven zijn, die geheel zelfstandig reklame voeren, terwijl er daarnaast ook weer bedrij ven zijn die dat niet doen en alleen via de VVV werven. De grote zwakte van de VVV's in Nederland achtte de voorzitter het feit, dat er nog altijd profiteurs zijn die van de diensten van de VVV profiteren zonder er ook maar een cent aan bij te dragen. Ruiterpaden De heer Adam stelde verder de vraag, hoe het mogelijk kon zijn dat het paardepad aan het Middenpad (dat onbegaanbaar was) door parti- kulieren is gesnoeid en begaanbaar gemaakt. De heer Van Zuijlen noem de het een netelige kwestie daar men, uitgaande van de „visie natuurge bied" (de beschermde kop van Schou- In het bestuur werd de aftredende heer J. v. d. Berge herkozen. Een na beschouwing over 1983 leverde een vrij ingewikkelde diskussie op over een wel of niet gesubsidieerde de monstratie. Diverse leden wisten van een subsidie niets af, doch dat is al vanaf de eerste Ring Promotion het geval. In het volgend jaar zullen ongetwijfeld meer demonstraties ko men, die dan in de ogen van het bestuur, goed, attraktief en verant woord moeten zijn Het is gebleken dat de Tros-uitzending vrij duur was. Een goedkopere omroep zal gezocht worden. De VéGé-winkelier C. Bilius deed zijn beklag over het, op de Ring Pro wen) die wel erg ongeloofwaardig overkomt, hier eigenlijk niets aan had mogen doen. Wethouder De Feiter zei „dat de ruiterpaden zeer kwetsbaar zijn, waarbij wel wordt getracht deze zo goed mogelijk te onderhouden". On langs is nog het ruiterpad over de voormalige trambaan tussen Haamstede en Renesse in een zodani ge staat gebracht dat de ruiters zich hierop kunnen uitleven." De ge meente doet er al het mogelijke aan, inaar ook hij liet horen, dat de be- heersvisie nogal wat obstakels vormt. Hetzelfde is ook het geval met uitbreiding van de ruiterpaden, waarop de heer Kraaijevled aan drong. Namens de gemeente sprak wet houder De Feiter woorden van dank voor de uitstekende samenwerking welke er met de VVV bestaat en wel ke naar hij hoopte in 1984 zal worden bestendigd. Voorzitter Van Zuijlen stelde vast, dat men zonder de steun van de gemeente geen schijn van kans zou hebben om rond te kunnen komen, waarvoor hij het gemeente bestuur dank bracht. motiondagen, niet bereikbaar zijn door auto's zijn zaak, hetgeen een vrij forse omzetdaling tot gevolg had. Hij had hierover een protest brief bij de gemeente ingediend. An dere deelnemers hadden een zekere konkurrentie bespeurd door verkoop op de kinderrommelmarkt. Het bestuur zal zich over deze problemen beraden. Meer leden Bij de volgende Promotion zullen de leden, bij een eventueel geldelijk overschot, een deel van hun kontri butie terug krijgen. Nu kregen de aanwezigen een staatslot aangebo- BURGH-HAAMSTEDE - Het Sin- terklaasporgramma van de Mid denstandsvereniging Burgh- Haamstede wordt vrijdagmiddag, 2 december, voortgezet met een groots kinderfeest in Sportcentrum Kray- estein met medewerking van Pom- metje Horlepiep. Tevens wordt een playback-wedstrijd gehouden voor meisjes en jongens van 9 tot en met 12 jaar. Horlepiep treedt op van 14,00- 15.00 uur voor peuters en leerlingen t/m de 2e klas en van 15.30-16.15 uur voor leerlingen vanaf de 3e klas. Zaterdagmiddag brengt de Sint een bezoek aan Burgh en Haamstede en hieraan werkt de Zwarte Pieten Band van Rust Roest uit Zierikzee mee. Vertrek uit Haamstede is om 14.00 uur en om 16.00 uur zal de Sint weer een aantal prijskaarten trek ken in hotel Het Grote Zwijn te Burgh. den. De voorzitter zei verder dat er meer leden moeten komen en minder donateurs. Er zijn 41 middenstanders in Burgh-Haamstede; 11 daarvan doet niet mee; 50 is donateur en 39 is lid van Ring Promotion. En met dit handjevol leden is het bijna onmogelijk om verder te werken en veel hoogtepunten moesten vorig jaar daardoor geweigerd worden, omdat er geen geld voor was. Met algemene stemmen werd besloten om in 1984 weer een Ring Promotion te houden en weer ver deeld over 6 dagen. Een vast pro gramma volgt in de voorjaarsverga dering, doch waarschijnlijk zullen olifanten en kamelen de trek pleisters vormen. Wethouder Padmos noemde de Ring-Promotion een prijzenswaardi ge organisatie waarmee ook de ge meente grotere aandacht krijgt. Toch waarschuwde hij de doelstelling „braderie" te behouden en niet af te glijden naar een soort scizocnmarkt met als gevolg marktverordeningen enz. Ook het geval met de VéGé- supermarkt moet goed doorgedacht worden. Hij wenste hen tot slot alle sukses in 1984 toe. Namens de aanwe zigen dankte mevrouw Jonker-v. d. Hoek het bestuur voor het vele werk dat door hen was verricht. Voorzitter C. de Goederen pleit voor meer leden bij Ring Promotion HAAMSTEDE - In hotel Bom vergaderde, onder voorzitterschap van de heer C. de Goederen, de Ring Promotion, waarbij behalve vele belangstellen den, ook wethouder A. Padmos, de heer M. O. Dijkman (VVV) en damesverte genwoordigsters van verenigingen aanwezig waren. Volgens de voorzitter is de promoting van Schouwen-Duiveland niet gebaat met een uitspraak van de heer H. Lindhout uit Zierikzee (voorzitter evenementenkommissie ZOC), waarin hij meent dat anderen het beter kunnen. Ring Promotion is hier niet meer weg te denken. Hij hoopt op eep oplossing voor de toestand in Zierikzee. De voorzitter was van mening dat een ^oede promoting door geheel Schou wen-Duiveland de mensen hier kunnen houden, mede doordat men in 1986 via de Oosterschelde-stormvloedkeringsweg binnen een kwartier in Middelburg aan de koffie zit. De evenementenkommissievoorzitter G. van Breugel stopt als voorzitter, doch blijft nog aktief meedoen. Er is nog geen nieuwe voorzit ter „voorradig". Aldus de mededelingen van De Goederen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 6