stukken Speelspiegel: ontmoetingsdag voor Zeeuws Amateurtoneel Mosselprijzen hoger L LM ERIC DE NOORMAN lakenman &ochtman DE JONG In Dorpshuis Renesse: KERSTKAARTEN NIEUWJAARSKAARTEN maakt vakwerk van drukwerk SUCCESJES „PRIVÉ" 9 RENESSE - „Schouwen-Duiveland is voor ons eigen lijk nog een braakliggend gebied", zei Reggie den Os, één van de organisatoren van de Speelspiegel, die zater dag werd gehouden in het dorpshuis te Renesse. Die Speelspiegel hield in: een open dag voor iedereen die be moeienissen heeft met of geïnteresseerd is in amateurto neel. Het Zeeuws Centrum voor Amateurtoneel (Z.C.A.) koos bewust voor een Speelspiegel op Schouwen-Duive land dit keer, juist omdat men in deze regio in de meeste gevallen nog niet zo bekend is met hetgeen het Z.C.A. in begeleidende of ondersteunende zin voor het amateurto neel kan betekenen. Het fraai verbouwde dorpshuis in Renesse vormde een prima akkommodatie voor deze Speelspiegel met een zeer gevarieerd programma. Tijdens de theater-instuif, een onderdeel van de ZCA-Speelspiegel, die zater dag werd gehouden in het Dorpshuis te Renesse, gaven Jan Wollfers en zijn leerlingen enkele grime-demonstraties. „Beginnen is belangrijker dan ope nen", vond Z.C.A.-voorzitter Bram le Clerq toen hij de bezoekers aan het begin van deze dag welkom heette. Desalniettemin maakte hij uiteraard wel van de gelegenheid gebruik erop te wijzen, dat het Z.C.A. een belang rijke schakel kan zijn tussen toneel vereniging en publiek. Hij konsta- teerde dat amateurtoneel duidelijk in de lift zit en was ervan overtuigd, dat het ook op Schouwen-Duiveland kan opbloeien. Tot zijn grote spijt moest Le Clerq konstateren, dat de provincie geen gehoor had gegeven aan de uitnodi ging het eerste exemplaar uit te. rei ken van het toneelstuk „De Heks van Kwadendamme" van de Zeeuwse schrijfster Ans Schilders. Van de pro vincie Zeeland bleek geen afgevaar digde aanwezig. De Z.A.C.-voorzitter nam derhalve zelf de taak op zich het eerste exem plaar aan de schrijfster zelf uit te rei ken. Ans Schilders richtte dank woorden tot degenen, die bijdroegen aan de totstandkoming van dit boek en liet weten zonder Z.C.A. nooit tot het schrijven ervan te zijn gekomen. Theaterinstuif Na dit officiële gedeelte was het de beurt aan „De Harmonische Scheet" een groepje tonelisten van het Chr. Lyceum in Goes. Vier jongens speel den, begeleid door een gitarist een scène, die het wachten op een trein uitbeeldde. De theaterinstuif bleek een prima gelegenheid voor het leg gen van kontakten en vernieuwen van kennismaking, want uiteraard wisten veel toneelliefhebbers zater dag het dorpshuis in Renesse te vin den. Tijdens deze theaterinstuif kon men een indruk krijgen van hetgeen aan bod komt tijdens de spel- en re- Markt leeft op BK li IN I SS E'ZIERIKZEE - Na en kele wekeu van flauwe kooplust tui lage prijzen, was er tlèze week te V cr- seke op tic mijn waar de mosselen worden verkocht een toch ook voor insiders wel verrassende opleving. Een aantal kwekers Het. gezien de lage prijzen gedurende de maand no vember. verstek gaan en zijn begon nen met het ver/aaien (het van het ene perceel naar het andere brengen van de mosselen). Kwekers die van de goede prijzen in de eerste maanden van het seizoen hebben geprofiteerd vn die hun boe ken per !il december afsluiten, zijn evenmin van plan hun nog resteren de voorraden bij lage prijzen op le ruimen, omdat dan de fiskus daar van meer profiteertdan zij /elf. Ook zij laten de jaarwisseling voorbij jaar werd gehouden. Met twee korte scènes werd een indruk gegeven van de teksten, die tijdens deze weekend- kursus tot stand kwamen. Voorzitter Le Clerq bleek in luttele uren heel wat jaartjes ouder te zijn geworden: ook hij was onder handen genomen door enthousiaste gri meurs. Deze geveinsde ouderom be lette hem niet een afsluitend woord enthousiast te zijn over het sukses van deze Speelspiegel op Schouwen- Duiveland. DEN HAAG - Burgemeester Quarles van Ufford van Amstelveen is benoemd tot Direkteur van het Kabinet van de Koningin. Premier Lubbers deelde dit mee tijdens zijn wekelijkse perskon- ferentie. Quarles volgt mejuffrouw De Graaff op, die met pensioen gaat ROTTERDAM - De Rotterdamse po litie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag met steun van de Mobiele Eenheid een einde gemaakt aan de bezetting van de Taxi Telefoon Cen trale (TTC) in de Maasstad, die bezet was door taxichauffeurs die de direk- tie van wanbeheer beschuldigen. AMSTERDAM - Een totaal onbe kende Ierse firma, Bonna Trading heeft op een perskonferentie bij de Nederlandse Scheepsbouw Maat schappij NSM in Amsterdam voor stij gende verbazing en ongeloof bij de verzamelde pers gezorgd. Bonna Tra ding maakte bekend een order te heb ben geplaatst van 30 miljard dollar voor de bouw van 150 duwboten en 300.zeegaande voortgeduwde schepen als onderdeel van een projekt voor de bouw van 500 duwboten en 1000 bak ken. giekursussen van het Z.C.A. Verder waren er demonstraties door Jan Wolffers en zijin leerlingen (grime ren) en Chiel Gabriëlse (belichting). „De Zeeuwse Komedie" uit Vlissin- gen werkte tussentijds ook een improvisatie-opdracht uit. De scènes, die door de deelnemende groepen op de planken werden gezet, werden vastgelegd op videoband en dat bood de mogelijkheid na afloop van het optreden even rustig terug te blikken en desgewenst enkele des kundige aanwijzingen in ontvangst te nemen van Ad van Noort en Anke Brouwer. „Kom doe eens wat" van Neil Si mon staat dit seizoen op het repertoi re van toneelvereniging ,,'s-Heer Hendrik" uit 's-Heer Hendrikskin deren. Zaterdagmiddag werden er vier scènes uit gespeeld. Jubileumviering' Voor toneelvereniging „Op Drift" uit Renesse betekende het optreden tijdens deze Speelspiegel een thuis wedstrijd. De Renesser tonelisten Voerden een scène op uit het blijspel „Miranda" van Peter Blackmore. Dit stuk zal ook de hoofdmoot vormen van de zilveren jubieluemviering van ,,Op Drift" op zaterdag 10 de cember. De vrijwel voltallige Toneelgroep üuwerkerk was naar deze Speelspie gel getogen om ruggesteun te geven aan twee leden uit hun groep, die zich waagden aan een scène uit „Bedden" van Dimitri Frenkel Frank. De finale van deze amateurtoneel- dag werd gevormd door een terug blik op het Z.C.A.-schrijversweek end. dat op 16, 17 en 18 september dit De redactie behoudt zich heb recht voor ingekomen stukken in te korten. Plaatsing betekent niet dat de inhoud door de redactie wordt onderschreven. Inge zonden stukken zijn buiten verantwoordelijkheid van je redactie en uitsluitend voor rekening van de brief schrijver, waarvan naam en adres bij de redactie bekend moeten zijn. Kampagne tegen vereenzamen De- Stichting Ideële Reclame (SIRE) zal binnenkort in één van haar lande lijke kampagnes dé- aandacht gaan vestigen op een van de meest onder schatte problemen dan deze tijd: mensen die geleidelijk dreigen te vereenzamen. Daarbij denkt men aan: Mensen die na een verhuizing weinig aansluiting kunnen vinden in hun nieuwe omge ving: mensen die werkloos worden; alleenstaanden die moeilijk kontak ten leggen; mensen die na een onge luk invalide en/of geïsoleerd raken; mensen van wie de partner weggaat of overlijdt; etc., etc. De bedoeling van de kampagne is om deze mensen te motiveren om zélf het groeiende isolement te doorbre ken. In Zeeland wonende mensen kunnen daarbij bijvoorbeeld een be roep doen op de Telefonische Hulp dienst Zeeland, 01180-15551 die kan zorgdragen voor een eerste telefoni sche opvang, door samen over de pro blemen te spreken en zonodig infor matie te geven over voorzieningen voor en adressen van instellingen en initiatieven die zich speciaal bewe gen op dit terrein. Omdat de Telefonische Hulp diensten niet onbekend zijn met de eenzaamheidsproblematiek (ruim 10 van de gesprekken gaat daaro ver) verwijst SIRE in de kampagne naar Telefonische Hulpdiensten, in Zeeland is het telefoonnummer daar van 01180-15551. De hulpverlening is gratis, vrijwil ligers staan u te woord, de gesprek ken zijn anoniem en vertrouwelijk en er worden geen persoonlijke gege vens gevraagd. 't Kan soms helpen om er over te praten Telefonische Hulpdienst Zeeland: 01180-15551. G. J. Wolters, koördinator Blij zijn wij met de geboorte van onze dochter ALIDA JOHANNA (Aline) JOHAN HART COR1NNE HART- VAN WINGERDEN 26 november 1983 Oude Zandweg 9 4327 SH Serooskerke OuweiHeih (Zld| Telefoon- 01114-1575 VOO. BARBECUE FONDUE PARTIJEN LEKKER ETEN De winnaars van de dagprijzen van 25,— (waardebon) in de Zierikzeese „Van Harte" Aktie zijn: Donderdag 24 november 1983 D. M. de Meij, Burghse Ring 22, Burgh A. Hogesteijn, Burgh T. Biemond. Dr. Schutterstraat 28, Oosterland Mevr. De Bode, Oesterstraat 4, Bruinisse B v. d. Wekken, Heuvelsweg 3, Kerkwerve N. v. d. Weele, Hogeweg 7, Scharendijke C. N. de Vries-Stoon, Strandweg 5, Haamstede Mevr. Neerhout, Oudeweg 9, Zierikzee J. de Bakker, Hogeweg 12, Scharendijke C. Joziasse, Noordhogeweg 1. Sirjansland Vrijdag 25 november 1983 J. A. Schiettekatte, Erling-Steenstraat 4, Nieuwerkerk N. P. M. Sprangers, De Huijbertstraat 38, Zierikzee T. C. J. Hanse-ten Haaf, Platteweg 6, Zierikzee J A. Dorst, Mr. Pieter Moggestraat 32, Dreischor A. P. den Reijer, Kabbelaarsbank Zierikzee H. W. de Vrieze, Steenovenseweg 4, Zierikzee S. Willemse, d'Aillystraat 30, Zierikzee W. v. Hout, Havenplein 25, Zierikzee v. d. Wekken, Verseputseweg 30, Kerkwerve G. N. Mafïhee, Leeuwenstraat 1, Oosterland Zaterdag 26 november 1983 Mevr. v. d. Riet, Poststraat 33, Zierikzee L. Flikweert, Muyeweg 4, Nieuwerkerk J. v Dijke, Boeyerstraat 9, Bruinisse T. A. Hanse, Nw. Boogerdstraat 30, Zierikzee L. Knop, St Joostdijk 10, Oosterland j. C Smits, Nieuwe Haven 65, Zierikzee L. J. v. d. Have, Deurloostraat 9, Zierikzee A. Tromper. Oesterstraat 15, Zierikzee v. Haringen, Rooiedal 15, Westenschouwen M. A. v. Arkel, Dam 12, Zierikzee Koop in Zierikzee, want waar heeft u tot de Kerst kans op duizenden guldens aan prijzen? Abida, 1-12 te Santos verwacht Moordrecht 24-11 van New York naar Tilbury Nedlloyd Houtman 24-11 van Bremen- haVen naar Zeebrügge Nê'dllóyd Rotterdam, 25-11 te Kuwait Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Nieuw-Lekkerland: L. H. Oosten te Wouterswoude; te Rot terdam: G. A. Cnossen te Delft. Aangenomen naar Harlingen: R. L. de Vries te Heukelum. Bedankt voor Schoonhoven: F. van Roest te Uddel; voor Bleskensgraaf: H. Visser te Katwijk aan Zee. Gereformeerde Kerken Beroepen te Nieuwerkerk a/d IJs- sel: (half-time): R. W. Scholten te Lin- schoten; te Emlichheim in Duitsland: L. W. Kwast te Kollum. Beroepbaarstelling: B. J. Rama ker, Haldellaan 58, 8031 EP, Zwolle, tel. 038-220142. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Groningen: F. Harinck te 's-Gravenhage Zd.; te Tricht Gel- dermalsen: J. Mijnders te Veenen- daal. Bedankt voor Alblasserdam: J. C. Weststrate te 's-Gravenpolder. Oud Ger. Gemeente in Ned., Zierikzee Woensdag 30 november: Dankdag: 10.00 uur, 14 30 uur (bed. H.D.) en 19.00 uur ds. M. Pronk uil Ede. De nieuwe kollektie Kerst- Nieuwjaarskaarten nu bij Drukkerij Lakenman Ochtman. I Een ruime keuze in Romantische kaarten, Moderne kaarten en de niet meer weg te denken Anton Pieck kaarten. I Kies nu alvast uw persoonlijke Kerst- Nieuwjaarsgroet voor familie, vrienden en relaties. Gedrukt bij de vakman, dat staat toch nét even beter! DRUKKERIJ LAKENMAN OCHTMAN BV JANNEWEKKEN 11 4301 HH ZIERIKZEE TEL. 01110-6551 Te koop: Met de fiets alles ontdekken. Grote sortering en keuze in sport-, trim- en racefietsen. Tweewielercentrum C. Hart, tel. 01110-2248, Kerkwerve. De winter nadert: Verzorg uw gazon, boRen en andere planten tegen vorst. Turf strooisel, tuinturf, com post in voorraad bij: C. Zwa ger, Molenweg 30, Ooster land. Tuincentrum „Sluijs", Hoogezoom 44, Haamstede. De verzamel winkel: Munten, postzegels, prentbriefkaar ten, albums, stockboeken, enz. November- en december- aanbieding: Spaar de kassa bonnen bij besteding van 50,- 1 zilveren gulden uit de jaren 50 of een komplete serie julianacenten kado. Ope ningstijden: Dinsdag, don derdag en zaterdag. St. Do- musstraat 24, 01110-3118, Zie rikzee. Z.g.a.n. schaatsen (lange no ren) merk Viking, maat 39. Prijs 75.-. Tel. 01110-3493. CV-ketel 22 kW, gasgeijser, 4 pits gasstel. Alles aardgas. Tel. 01114-2020. SlacH-tkippen a 2,50 p.st. t/m 12 dec. S. J. Bij de Vaate, Heereweg 37, Noordgouwe, tel. 01.112-1218. Alle verlichting 25 kor ting. Elektro Lievense Nieu werkerk. Tel. 01114-1368. Honda comino damesbrom fiets bj. 1981, z.g.a.n. 500,-; 1 kinderhelm z.g.a.n. 50,-; 1 dameshelm 40,-. Tel. 01110- 4954. Hout- en plaatmaterialen, gipsplaten, isolatiemateriaal enz. enz., bij Bouwmarkt Zie rikzee, Mol 21, tel. 01110- 2033. T/m 5 december a.s. Zeer leu ke aanbiedingen in onze ko persshop met 15% korting. Kannen, weegschalen, akers, plantenhangertjes enz. enz. Tel. 01115-1383 Bloemen- en Tuincentrum C. W. Jonker, Hogezoom 20, Haamstede. Autorijschool voor uw komplete rijopleiding Eerste 10 lessen f 30,- p.u. Vervolglessen f 37,- p.u. Theoriecursus v.a. 17 jaar. Telefoon 01110-5511 b.g.g. 01110-3757 U blijft op de hoogte met de ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE SCHOONMAAKBEDRIJF „Multi-service" „Van huis uit schoner" 4307 BP Oosterland Dr. Schutterstraat 42 Telefoon (01114) 1813 Tapijtreiniging vanaf f 1,75 m2 Schoonmaken en onderhoud Reinigen Timmerwerk Beveiliging Raambewassing Tapijtreiniging Schoorsteenvegen De ring van Honoria gaan. om in januari weer mei de le\ e- i ing te beginnen. En dan is er de kategorie die door tegenslag echt niet meer over grote voorraden beschikt. Ook /ij moeten werkloos in de haven blijven. Ger» lopaanvoer Zodoende w as er (in het hartje van het seizoen) echt geen sprake van een lopaanvoer en dat had zijn weerslag op de prijzen, want de handelaren verkopen nog goed Mosselen die vo rige weck nog in het Fonds terecht kwamen, worden nu weer verkocht. Ook dat is een moedgevende oniw ik- keling, wan*, hoe minder het fonds moet uitbetalen, hoe nicer men uit het Fonds van de heffing straks te rugkrijgt. 26. Eric stoort zich verder niet aan de tegen werpingen en waarschuwingen van Gondalf en de anderen, en hen in grote onrust achterla tende, vertrekt hij even later alleen langs het spoor van Prins Padmond. Zelfs Svein Lang tand wil hij deze keer niet meehebben. waar schijnlijk is het meeste te bereiken door oen gesprek van man togen man met de weer barstige prins. In de stilte van de nacht is slechts het gestamp van de paardehoeven hoorbaar als Eric, uur na uur het nog verse spoor volgt Va naf een kleine heuvel ontwaart hij een groepje jeneverbesstruiken, de enige begroeiing in wijde omtrek on daarheen voert Padmond's spoor. Vermoedelijk heeft de gevluchte prins hier voor de nacht een schuilplaats gezocht en na een korte aarzeling besluit Eric te voet verder te gaan. Het geluid van het naderende paar zou hem kunnen verschrikken en dan wordt het al leen maar moeilijker, hem te benadren. Do Noorman legt zijn wapens af en loopt kalm op het bosje toe, tot hij - op korte afstand gekomen - stil staat en Padmonds naam roept Zijn stem is nog niet verklonken, als een ge daante eensklaps oprijst van tussen het struik gewas. ,,lk zag je komen!" snauwt Padmond Eric toe. ..Denk niet, dal ik me zomaar laat beslui pen" „Ik kom als vriend, prins Padmond". roept Eric de ander toe, „ik ben ongewapend en ver zoek u een gesprek met mij te hebben Er klinkt een zoevend geluid en met een nij dige tik boort zich een pijl vlak voor Erics voe ten in de grond. „Scheer je weg. zwerver", snauwt Padmond. „of mijn tweede pijl zal je hart treffen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 9