Bollen bloeiden om Parijs Jan Dalebout na verlies in eerste ronde niet meer te stuiten in derde klas libre Mevo '80-volleybalploeg naar 2-2 puntendeling tegen Volley/vdB in prima wedstrijd SKitek IfeuiF* 4 t Damesteam BC Mevo '80 wint derby tegen Volharding met 22-28 m 8 de tegen het hooger geplaatste Yum een prima wedstrijd, ondanks het feit, dat met invalsters gespeeld moest worden voor Gerda Nicolaas en Krianne van Doorn. Lydia Mol en Gien Quaak fungeerden als betrouw bare invalsters. Nadat de eerste twee sets met prima volleybal overwin ningen hadden opgeleverd met de cij fers 15-9 en 15-6 leek de ploeg gemak kelijk door te stomen naar een 3-0 ze ge, toen het skorebord op een gege ven moment 11-3 aangaf. Een blessu re voor Dieneke Bolle zorgde even wel voor een plotselinge terugval, waardoor Yum nog terug kon komen tot 12-11. Een goede opslagbeurt van Mieke van der Post en een knappe smash van spelverdeelsters Rian van de Velde zorgden evenwel nog voor de verlossende 15-11 winst. VALKENSWAARD - Roland Libo- ton heeft zondag met overmacht de internationale wielerveldrit in Val- kenswaard gewonnen. De wereld kampioen legde de 24 kilometer af in 1 uur, 6 minuten en 12 seconden. Het betekende zijn achtste zege in negen optredens dit seizoen. Hennie Stams- nijder bezette de tweede plaats en Reinier Groenendaal eindigde als derde. Dinsdag 29 november Ned. 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 10.00 en 14.00 uur Schooltelevisie 15.30 uur RVU 16.50 uur Globetrotten 17.00 uur James Herriot 17.10 uur Yakari 18.25 uur Teleac 18.55 uur Popeve 19.00 uur Nils Holgersson 19.25 uur Zeg 'ns AAA. Het komische verhaal over een doktersgezin met twee kinderen. 20.00 uur Journaal 20.28 uur Transport. Rob sterft en daar is ook Henk flink door aan geslagen. Zijn baas minder en als zijn optreden Henk niet zint neemt hij ontslag. Bij de firma Maes rommelt het ook behoorlijk en daar ziet Henk wel brood in. 21.20 uur Achter het Nieuws 22.00 uur Pisa. Satirisch programma. 22.15 uur Sonja op dindag. Praats how. 23.15 uur Speelgoedaklie 23.30 uur Journaal, 23.35 uur Nieuws voor doven Ned. 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 18.20 uur Paspoort 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur De Kinderkrant 19.45 uur Zestig jaar Nederlands Christelijke gemeenschapsbond. Do- kumentaire over deze instelling. 20.00 uur Geef mij maar Amsterdam. Dit programma belicht eens de posi tieve kanten van de hoofdstad. 21.30 uur Omnibus 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Socutera 23.10 uur Nieuws voor doven Het wordt steeds duidelijker, dat de Meyo'80 damesploeg een van de be langrijkste kandidaten is voor de ti tel in de derde klas. Het Mevo'80- team nam in de eeste minuten me teen een voorsprong en bepaalde het wedstrijdritme. Marjan Mol fungeer de als een prima spelverdeelster. De twee teams ontliepen elkaar niet erg veel en de skore ging goed ge lijk op. De damesploeg van Mevo'80 kon toch een kleine voorsprong ne men door treffers van Annemarie Molenaar en Hetty Mol (10-16). In de tweede helft nam de Zierikzeese ploeg geen enkel risiko meer en werd de bal lang binnen de ploeg gehou den. Volharding ging meer en meer pressie voeren wat toch herhaalde lijk op balverlies voor Mevo'80 kwam te staan. Door goed verdedigingswerk van Karin Peute en Petra van Eugen kon de kleine marge toch worden vastge houden. In de slotminuten probeerde coach Bob Noomen via een time-out het ritme uit de Goese aanval te ha len en tevens zijn ploeg de nodige in- struktie te geven om vooral rustig te blijven spelen. De Zierikzeese ploeg slaagde erin om zijn raad op te vol gen en zo de marge van zes punten vast te houden: 22-28. Het tweede damesteam speelde in sporthal Onderdak tegen Delta Co- lijn. Vooral in de eerste helft kon Me vo'80 niet goed uit de voeten. Toch werd er over en weer veel geskoord, waardoor de ruststand werd bereikt met een 18-25 skore. In de tweede helft speelde de thuisploeg beter en de achterstand werd beejte bij beetje ingelopen. Mevo'80 zette de eindsprint echter te laat in, waar door de bezoeksters met het kleinst mogelijke verschil de winst konden pakken. Gewestelijk Daar Dalebout afzag van deelname aan het gewestelijk kampioenschap zal het distrikt op 28- en 29 januari 1984 te Etten-Leur worden vertegen woordigd door Van Almkerk die op de tweede plaats eindigde. ZIERIKZEE - Het afgelopen weekeinde kwamen er maar twee teams van basketballvereniging Mevo'80 in aktie. Het eerste damesteam won in Goes de derby tegen Volharding met 22-28. Het tweede damesteam moest in sporthal Onderdak nipt haar meerdere erkennen in Delta Colijn: 27-28. Het eerste damesteam was bijzon- om de kompetitiewedstrijd tegen der gemotiveerd afgereisd naar Goes Volharding in winst om te zetten. RENESSE - Dat de eerste klap niet altijd een daalder waard is heeft Aart Smits van de biljartvereniging Bom- menede te Zonnemaire ondervonden in het finale toer nooi 3e klasse libre dat in het afgelopen weekeinde door de biljartvereniging The Country in de biljartzaal van de Country Club te Renesse werd georganiseerd. Niet Aart Smits legde uiteindelijk beslag op de kampioenstitel maar wel de man die hij in de eerste ronde klopte, Jan Dalbout van de biljartvereniging Renesse. In 26 beurten had Dalebout zijn meerdere (80-75) in Smits moeten erkennen, een nederlaag waardoor de Renessenaar zich allerminst van de wijs liet brengen door zich in de volgende ronde keurig te herstellen. nog Jan van Almkerk met 8 match- punten en een algemeen gemiddelde van 2.79. In deze laatste ronde moest Smits het opnemen tegen Van Alm kerk, terwijl Dalebout nog in het strijdperk moest treden tegen Stols. Terwijl Van Almkerk in deze beslis sende fase van de strijd zich zelf uit stekend meester wist te blijven, werd Smits geplaagd door een overvloed aan zenuwen, waardoor hij er niets van terecht bracht en door zijn klubgenoot werd gedegradeerd tot een figurant In 25 beurten maakte Van Almkerk de 80 te spelen karamboles vol, waarbij Smits met een hopeloze achterstand op 41 geskoorde karamboles bleef staan. Door het resultaat van deze partij had Dalebout tegen Stols aan een remise partij genoeg om zich verzekerd te zien van de kampioenstitel Zo ver liet de Renessenaar het ech ter niet eens komen door al direkt het initiatief in handen te nemen waarna hij eigenlijk geen moment meer werd bedreigd. In 36 beurten besliste hij de partij in zijn voordeel met een ruime voorsprong op Stols die op 47 karam boles bleef steken. De hoogste serie in het toernooi werd in de vijfde ronde ronde door Dalebout geskoord in zijn partij tegen Cees de Wit met 31 ka ramboles. Het beste partij gemiddelde bracht Van Almkerk met 5.00 op zijn naam. Distriktsvourzitter J. A. Vasseur overhandigt kampioen Jan üalebout de bij het kampioenschap behorende beker. Tot en met de derde ronde bleven Smits en zijn klubgenoot Jan van Alm kerk ongeslagen de ranglijst aanvoe ren. In de vierde ronde zorgde Hans Stols van de Nieuwerkerkse biljartver eniging DOS voor een verrassing door Van Almkerk in 35 beurten te kloppen (80-73) waarmee Smits alleen aan de leidng kwam Tot aan de zesde ronde wist hij zich aan de leiding te handha ven, maar toen moest hij de partij tegen Dick Snijders zijn riante positie prijs geven. In een bijzonder spannen de partij slaagde Snijders er in 39 beurten in om Smits met een karam- bole verschil te verslaan. Kanshebbers Daar Dalebout, die na de eerste ronde geen misstap meer had begaan, in deze ronde in 28 beurten Van Alm kerk zijn tweede nederlaag(80-66) had bezorgd kreeg hij bij het ingaan van de zevende en laatste beslissende ronde de leiding in handen. De situatie was zo, dat Dalebout Smits een gel^k aantal matchpunten (10) hadden waarbij echter het alge meengemiddelde van Dalebout (2.68) aanmerkelijk beter was dan dat van Smits (2.35). Derde kanshebber was De eindstand: Aan het slot overhandigde de dis- triktsvoorzitter de heer J. A. Vasseur aan de kampioen de bondsmedaille en de distrikts wisselbeker, terwijl daarnaast ook alle overige deelne mers een prijs uit zijn handen in ontvangst mochten nemen. Namens de deelnemers sprak de heer Dale bout woorden van dank tot de organi serende vereniging The Country voor de voortreffelijke wijze waarop zij het toernooi hadden georganiseerd en de familie Rijstenbil voor de gastr vrije ontvangst en het beschikbaar stellen van het materiaal. J. Dalebout, B.V. Renesse12 555 213 3.63 2.60 31 J. van Almkerk, Bommenede, Zonnemaire10 539 189 5.00 2.85 16 A. Smits, Bommenede, Zonnemaire10 520 228 3.07 2.28 12 D. Snijders, The Country, Renesse6 499 248 2.58 2.01 15 J. Stols, DOS, Nieuwerkerk6 495 248 3.33 1.99 12 C. de Wit, Bommenede, Zonnemaire6 438 235 2.22 1.86 17 D. de Jonge, Witte van Haemstede4 486 280 2.00 1.73 16 C. van Doorn, Bommenede, Zonnemaire2 441 215 2.71 2.05 13 ZIERIKZEE - In een prima wedstrijd hebben de herenploegen van Mevo '80 Met een weer formidabel spelende en Volleybal/vdB zaterdagavond met 2-2 tegen elkaar gelijkgespeeld in de Gerrit van Splunder als absolute uit- tweede klas van de volleybalkompetitie, waardoor de ploeg van coach Hans ke'r" "erd al aehfeTstTnd omgezYtYn Boot haar twee punten voorsprong op de ploeg uit Mijnsheerenland behield. een 12-11 voorsprong, waarna beide Na de eerste set zag het er overigens allerminst naar uit, dat Mevo'80 en posi- ploegen over een weer skoorden. Bij tief resultaat zou boeken tegen het uit de eerste klas gedegradeerde team. De zorgde invaller-spelverdeler .-,-v Herbert Schwartz met een listig bal bezoekers wonnen deze set ogenschijnlijk met gemak (7-15), maar daarna let^c yoor 14 u waarna hij ook het kwam de thuisploeg steeds beter in haar spel en werden de beide volgende vijftiende punt' voor zijn rekening sets in winst omgezet. In de vierde en beslissende set leek Mevo'80 vervolgens nam door een smash van Piet de Jong de volle winst te gaan pakken, toen een 10-6 voorsprong werd genomen. Toen keurig af te blokken: 15-13. bespeurde Volley/vdB echter het zwakke punt in de Mevo'80-verdediging In de derde set nam Mevo.80 aan_ waardoor de set alsnog kon worden opgeëist en beide ploegen met een winst- vankelijk het initiatief, hetgeen re- punt loon naar werken kregen. De damesploeg van Mevo'80 boekte een ver- sulteerde in een 13-7 voorsprong, rassend gemakkelijke overwinning op het teleurstellende Yum: 3-0. v°or^ v?n Splunder Moment uit de dameswedstrijd tussen Mevo '80 en Delta Colijn. die door de Zierikzeese dames met 27-28 werd verloren. HWHHWWHWWWWWWWflWWWWWWWCWHGWWMC-K 90 door NEL SCHUTTEVAÊR-VELTHUYS Volley/vdB begon overdonderend in de eerste set en kwam in minder dan geen tijd op een 0-4 voorsprong door een goede opslagbeurt van Hans Schilstra. Mevo '80 kreeg geen vat op het gevarieerde aanvalsspel, totdat Hans Boot bij 1-6 een rustgevende time-out aanvroeg. Dit werkte goed en door goed blojeken van met name Eddy de Looff en goede opslagen van Koos Vrolijk werd een 7-7 tus senstand bereikt. Bij deze stand ging de opslag acht keer op en neer en was het wachten op welke ploeg de door braak zou forceren. Het werd uitein delijk Volley/vdB dat het eerst de impasse doorbrak. Mevo'80 kon nog wel herhaaldelijk de opslag terugha len, maar was dan niet bij machte om zelf punten te skoren. Tussendoor de den de bezoekers dat evenwel her haaldelijk, zodat de eindstand kwam bij 7-15. Rendement Mevo'80 brengt Volley/vdB te weinig in de problemen met de smash. De meeste ballen worden te kort gespeeld, terwijl juist achterin de zwakke punten liggen", konsta- teerde Mevo'80-trainer Peter Draver. In de tweede set werd hierop beter gelet door de Zierikzeese ploeg en het rendement bleef niet uit. Na een langdurige openingsfase, waarin erg weinig werd geskoord kwam Volley/vdB met 6-9 aan de leiding, maar toen toonde Mevo'80 karakter. Met een weer formidabel spelende Gerrit van Splunder als absolute uit blinker in een team met harde wer kers werd de achterstand omgezet in een 12-11 voorsprong, waarna beide ploegen over een weer skoorden. Bij 13-13 zorgde invaller-spelverdeler Herbert Schwartz met een listig bal letje voor 14-13, waarna hij ook het vijftiende punt voor zijn rekening nam door een smash van Piet de Jong keurig af te blokken: 15-13. In de derde set nam Mevo'80 aan vankelijk het initiatief, hetgeen re sulteerde in een 13-7 voorsprong, waarin vooral Gerrit van Splunder en Eddy de Looff een leeuwenaan deel hadden. Toch bleek de marge nog allerminst een garantie voor de winst, want een aantal onnauwkeu righeden in verdedigend opzicht bood Volley/vdB de gelegenheid om toch weer terug te komen tot 13-11. Met een extra aanvaller - Koos Vro lijk voor Herbert Schwartz - maakte Mevo'80 de set echter positief af: 15- 11., ,Op dat moment leek Volley/vdB rijp om naar een nederlaag te worden gespeeld", merkte Peter Daver op en hij leek gelijk te krijgen, toen Mevo'80 met 4-0 aan de leiding kwam in de vierde set uit een goede opslag beurt van Van Splunder. Een aantal technische fouten in de defensie bracht Volley/vdB evenwel tijdelijk weer terug in de race: 5-6. Een nieuwe opslagbeurt van Van Splundert ver zette de bakens echter weer: 10-6. Juiste uitslag Toen bespeurde Volley/vdB even wel een manko in de Mevo'80-verde- diging. De lange pass leverde een aantal keren op rij sukses op bij Ton- ny Merle. Voornamelijk hierdoor ontglipte de vierde set Mevo'80. Via 10-11 en een Zierikzeese time out werd het 10-13, waarna Hans Boot een wissel toepaste. Gerard Janse werd vervangen door Koos Vrolijk, hetgeen nog een Zierikzees punt opleverde, maar toen maakten harde klappen van Ruud Wagenaar en de boomlange Bob Beerends de set en de partij uit: 11-15 en 2-2. ,,Ik denk, dat het over het geheel geno men de juiste uitslag was in een voor treffelijke partij volleybal", konsta- teerde Peter Daver, „maar er zat meer in voor Mevo'80. Ik neem het de ploeg evenwel niet kwalijk. We zijn nog maar een paar maanden bezig, en de ploeg leert snel. Binnen afzienba re tijd is het gegarandeerd een goede eerste klasser". De damesploeg van Mevo'80 speel- Eindelijk hoorde hij haar voetstap op de trap, licht en luchtig, omdat ze zo tenger was: om haar te verrassen opende hij de kamerdeur. Hij schrok van haar bleek gezichtje en trok haar aan beide polsen vlug de kamer bin nen. „Kleine lieveling, wat zie je er ver pieterd uit, waar kom je in vredes naam vandaan? Je moest jezelf wat meer ontzien, kindje Claudette bleef hem zwijgend aan kijken, ze nam iedere trek van zijn gezicht goed op, alsof ze met zichzelf wilde overleggen of deze man werke lijk waard was, dat zij zó om hem leed. Vreemd was het, maar nu ze Ni- ta had gesproken, was het of Henk een ander was geworden, ze kon hem niet meer zien als een man die ze als levenspartner begeerde. Of kwam dat alleen maar, omdat ze zo vrese lijk vermoeid was van die ongemak kelijke reis? Nadat ze hoed en mantel had weg gehangen, ging ze bij de tafel zitten en liet haar gezichtje in de handpal men rusten. Henk voelde zich steeds onbehaaglijker, prikkelbaar zei hij daarom: „Doe niet zo star, Claudette, misschien ben je ziek, ik zie wel, dat je iets hebt dat je dwarszit, maar blijf niet zwijgen, daar kan ik niet te gen." Ze sloeg haar oogleden op en keek hem vrij koel aan, ze overlegde nog steeds, wat ze hem moest zeggen. Misschien was die jongen heel erg ziek, misschien was hij haar later dankbaar, dat zij hem had gewaar schuwd. Maar om wie ging het hier nu eigenlijk? Niet om Henk, die dacht alleen maar aan zichzelf, hij kwam om een beetje met zijn vrien dinnetje te vrijen en Nita wat had ze radeloos gekeken wat moest ze toch doen? Natuurlijk be hoorde hij nu naar huis te gaan, naar zijn vrouw om haar te steunen, naar de twee andere jongens, die hun va der nodig hadden. Maar waarom dan maar niet direkt een streep onder al les zetten? Hij liet zijn gezin immers toch niet voor haar in de steek? Dat had hij toch al vaak gezegd? „Je moest maar naar het huis gaan waar je thuishoort, Henk, ik ben ziek van het wachten, ik wil je niet meer." Zulke dingen had ze vaker gezegd, in Henk kwam weer iets van de vrou wenveroveraar boven, het was wel goed, dat ze niet zo toeschietelijk deed. Met een teder gebaar boog hij zich over haar heen, kuste een oorlel letje, maar ze stond met een ruk op en duwde hem van zich af. „Ik zei, dat je weg moest gaan, je gebruikt mij toch alleen maar als speelpop, je moest je schamen. Eerst heb je gedaan, alsof je liever weg zou gaan van Nita, om met mij een nieuw leven te beginnen, maar nu je bang bent geworden, omdat Nita ook eens op avontuur is gegaan, klamp je je weer aan haar vast." Dit was iets nieuws, maar alles was beter dan dat halsstarrig zwij gen, ze zag er bovendien allerliefst uit in die vurige houding. Klein ding, hij kon haar maken en breken als hij wilde. Weer probeerde hij haar te be naderen, voor hem werd het een spel, maar Claudette was nog nooit zo ern stig geweest in haar houding als nu. Ze voelde zich als een hysterische vrouw, het kon haar niets meer sche len, als hij werkelijk van haar hield, kwam hij wel terug. En onverwacht gaf zij hem een klap midden in zijn gezicht en het deed haar zó goed. dat ze hem met haar lange nagels nog en kele halen over zijn wangen gaf. Ze lachte luid van leedvermaak, toen zijn neus begon te bloeden, weer wilde ze hem te lijf, maar handig schoof hij een stoel tussen hen in. waardoor ze haar knie stootte. Het deed helse pijn en nu geheel en al bui ten zichzelf, riep ze luid: ..Ga maar naar huis, daar ligt een van die jon gens van je ziek, maak dat je er bij komt voor het te laat is." DEN HAAG - De allround-schaats kernploeg heeft zich dit weekeinde massaal achter coach Henk Boer op gesteld. Tijdens een gesprek in Schoorl, waar de allrounders een trainingskamp meemaakten, beslo ten de zes schaatsers van Boer niet deel te nemen aan de wedstrijd om de Dom-trofee,'die op zondag 11 decem ber in Utrecht wordt gehouden. Van der Duim, Kramer, Schalij, Vergeer, Vunderink en Sibrandy, die weer is hersteld van zijn nekblessure, prefe ren een langdurig trainingskamp in Inzeil, waardoor de deelneming aan de Dom-trofee onomogelijk is. Henk werd bleek, hij was zeker, dat ze hem nog dieper wilde kwetsen, maar het triomfantelijke lichtje in haar ogen maakte hem verward. Hij gooide de stoel opzij, greep nu de fij ne polsen beet tot ze kermde van pijn en siste tussen zijn tanden: „Wat weet jij van mijn jongens wat weet jij van ziek zijn mijn jon gens zijn zo gezond als een vis en jij bent een echte xantippe, dat ben je." „Wel waar, die grote jongen is ziek, ik was vanmiddag bij Nita, ze was radeloos van angst, wel waar wel waar Henk liet haar plotseling los, zodat ze tegen de tafel tuimelde. Het deer de haar niet, ze vond het fijn naar zijn van angst vertrokken gezicht te kijken, dat besmeurd was met bloed uit zijn neus. „Je liegt, ik weet dat je liegt Nita zou je een emmer water over je hoofd gesmeten hebben als je aanbel de je liegt, Claudette zo onbe schaamd durf je niet op te treden te gen mijn vrouw." „Ha, ha, mijn vrouw, zeg je toch, ze zou blij zijn als ze met goed fatsoen van je verlost was, weet je dat wel?" Een harde tik op de kamerdeur bracht de twee woedende mensen tot bedaren, Claudette riep nuchter: „Wie is daar?" De deur, die zij vergeten had te sluiten, werd op een kier geopend, het boze gezicht van de huiseigenaar keek de kamer in. „Ik zou u willen verzoeken, mam- sel, van uw kamer geen circus te ma ken, de oude dame, beneden ligt on geveer in een stuip van de herrie die u samen maakt." Zijn blik gleed minachtend over Henk, die liefst door de grond had willen zakken. Daarna deed hij de deur weer dicht en ze hoorden zijn sloffende voetstappen op de zolder trap wegsterven. (wordt vervolgd) Moment uit de volleyhultoppcr lussen Mevo '80 en Volley/ Van den Berg. tlie een 2 2 gelijke stand opleverde ilil iiiittiiiiiii ILi nu n»»i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 8