NIEUmBODE Eigen doelpunt BWR bezorgt Mevo alsnog nauwelijks verdiend gelijkspel (1-1) Brouwershaven in tiende kompetitieduel naar eerste seizoennederlaag Goedspelend Duiveland in tweede helft naar ruime 3-1 nederlaag bij VCK Veel beter SKNWK pakt nipte 0-1 overwinning bij pover Kruiningen ZSC valt weg na 0-3 verlies op eigen veld tegen Rillandia UITSLAGEN BASKETBALL Uitslagen jeugdvoetbal 6 BWR-doelman Berry Jacobs wordt belaagd door Mart Koopman en Marco Bijdevaate, maar blijft de situatie meester. Dick Lunenburg kijkt toe. ZIERIKZEE - Aanvallend zit vierde klasser Mevo mo menteel wel in een bijzonder diep dal. Doordat de ploeg er al weken maar niet in slaagt om tot skoren te komen neemt de besluiteloosheid een steeds grotere plaats in. Ook tegen het bepaald niet sterke Roosedaalse BWR vierde deze aanvallende onmacht hoogtij. Weliswaar had Mevo een optisch overwicht, maar uit de vrijel voor tdurende gang in de richting van het doel van keeper Berry Jacobs ontstonden nauwelijks noemenswaardige skoringskansen. Het had er dan ook alle schijn van, dat BWR met een 0-1 zege terug naar Roosendaal zou gaan,1 totdat voorstopper Ad van Hemert een negental minu ten voor tijd een inzet van Dick Schults dusdanig van richting veranderde, dat hij zijn eigen doelman passeer de en Mevo alsnog met een punt van het veld stapte: 1-1. ,,We mogen bepaald niet mopperen over deze uitslag", moest Mevo- trainer Toon van Tiggelhoven na af loop eerlijkheidshalve toegeven. „Het was ronduit zwak wat de ploeg liet zien. De vorige week konden we ook niet skoren, maar toen werden er tenminste nog kansen gekreëerd en werd er nog met flink wat inzet gespeeld. Dat was er vandaag ook niet bij. De ploeg zit gewoon ver schrikkelijk in de put door het feit, dat de afwerking al weken faalt. Hierdoor weten ze gewoon niet meer hoe ze de zaken moeten aanpakken en dan krijg je zulke slechte wedstrij den. Het zijn doorlopend voorspelba re akties. Enige fantasie zit er ge woon niet in". Mevo had ai in de eerste minuut op voorsprong kunnen komen, toen Jan Heikamp oog in oog met Berry Ja cobs verscheen, maar zoals zo vaak ging de mogelijkheid verloren. Hierna duurde het erg lang voora leer er weer een Zierikzeese kans ont stond, die het predikaat kans ver diende. In de zestiende minuut kwam BWR vrij onverwacht op voorsprong, toen Marco Bijdevaate de bal met de hand speelde in het strafschopgebied en Koos Heeren vanaf elf meter doel man Jan-Leen van Liere kon passe ren. De Roosendaalse ploeg trok zich hierna massaal terug en liet Mevo rustig komen om dan via de counter te trachten de voorsprong indien mo- BROUWERSHAVEN - Na negen achtereenvolgende overwinningen heeft Brouwershaven zaterdagmiddag op het sportpark Onder de Molen in het treffen met de reserves van Colijnsplaatse Boys met 2-1 in het zand moeten bijten. Bij de Brouwenaren, die het in deze ontmoeting moesten stellen zonder Flip Bokelaar, Arjan Visser en Rolf den Boer, liep het van geen kant Al in de eerst helft, toen de thuisklub met de wind in de rug een grote veldmeerderheid had, hadden zij de wedstrijd in hun voordeel moeten beslissen. Meer nog dan met hun tegenstanders hadden de spelers alle moeite om de baas te blijven over de bal. Gejaagd door de wind waren de passes vaak veel te hard waardoor deze buiten de lijnen terecht kwamen of een gemakkelijke prooi werden van de tegenpartij die het zwaartepunt in de_verdediging had gelegd. Al vrij snel wisten de bezoekers uit een counter, waarbij de Brouwse verde diging verzuimde om afdoende in te grijpen, voorsprong te nemen(O-l). Wel wist Jacco de Jonge al vrij snel hierna met een afstandschot de zaak weer recht te trekken (1-1) naar hierna zat de Brouwse aanval muurvast De schoten welke nog op het doel van de Boys werden afgevuurd waren te onzuiver om de doelman te kunnen verschalken of vlogen naast of over het doel Na de rust nu spelend met de wind in het nadeel, slaagde Brouwershaven er niet in haar stempel op het spel te drukken. Toen de bezoekers erin slaagden voorsprong te nemen (1-2) zagen de Brouwenaren geen kans om de bres nog te dichten waarmee hun eerste nederlaag in dit seizoen een feit werd KOPENHAGEN - De Nederlandse bokspleg heeft bij het internationale toernooi in Kopenhagen drie gouden medailles gewonnen. De Amster dammers Raymon Voorn en Romeo Kensmill wonnen zondag in de finale op punten van respektievelijk San- ford Robinson (V.ST.) en Konrad Ko ning (OOS.). Pedro van Raamsdonk kwam alleen in de ring. Zijn Keni- aanse tegenstander Martin Ojwang werd zaterdagnacht wegens een aan val van malaria naar het ziekenhuis gebracht. Van Raamsdonk moest tot grote hilariteit van het 2500-koppige publiek van de Noorse scheidsrech ter wel aantreden en de bokshouding aannemen. Hij werd vervolgens tot winnaar verklaard. 3e klasse (dames): Volharding 11- MEVO 22-28; MEVO-Delta Colijin 27- 28; SV De Polder-J. Crabs II 18-50. KOUDEKERKE - Een vooral in de eerste helft voortreffelijk spelend Dui veland heeft in de tweede helft van het duel tegen mede-koploper VCK toch genoegen moeten nemen met een 3-1 nederlaag, nadat de ploeg van coach Piet Roks na 45 minuten nog een 0-1 voorsprong had gehad. „We speelden nauwe lijks minder dan in de voorgaande wedstrijden, toen we met grote cijfers van GPC en Kruiningen wonnen, maar toen we er niet in slaagden om de 0-1 marge uit te bouwen profiteerde VCK attent van de onzekerheid, die enige tijd in de ploeg sloop", stelde Roks vast. Duiveland begon in Koudekerke voorvarend en niets leek erop, dat Piet Roks en zijn mannen tegen een nederlaag zouden lopen, zeker niet toen Hans Rotte na twintig minuten in het eerste bedrijf de skore opende. Adrie Bal loste een schot, dat terug het veld instuitte, waarna Hans Rot te voor de afwerking zorgde. Na deze treffer hield Duiveland het initiatief en er kwamen enkele goede moge- Renê Roon passeert wel de Colijnsplaatse doelman, maar kan de hal niet meer onder kontrole houden, waardoor hij niet tot skoren kwam. Brouwershan-n verloor verrassend met 1-2. gelijk uit te bouwen. De beide spit sen Eddy Schil en Peter Brouwers waren bij hun sporadische akties ze ker zo gevaarlijk als Mevo met het vrijwel voortdurende offensief. Een goede mogelijkheid was er voor Mevo in de 29e minuut. Martin Quist plaatste een vrije schop precies op hoogte in de doelmond, maar met een vuist expedieerde Berry Jacobs het leer over het doel. Minder ade- kwaat trad hij vervolgens op, toen Mart Koopman de toegekende hoek schop gevaarlijk voor het doel liet draaien. Jacobs liep onder de bal door en Peter van de Linde had sim pel kunnen inkoppen. Hij volgde ech ter het voorbeeeld van de Roosen daalse doelman en een schitterende mogelijkheid was om zeep. Vijf mi nuten later had Berry Jacobs weer al le moeite van de wereld om een schot van .Martin Quist na een van de de weinige vlotlopende Zierikzeese ak-, ties te verschalken, maar de Roosen daalse doelman liet zien uit het goede keepershout te zijn gesneden. Schouderduw Een vijftal minuten voor het rust- signaal van scheidsrechter Paul Cen se ontstond er aan de andere kant plotseling een prima mogelijkheid voor Ad van Luyk na onnodig bal verlies in de Mevo-défensie. De Roosendaalse middenvelder schrok evenwel zo van zijn plotselinge sko- ringskans, dat hij de bal met een rol- lertje in de handen van Jan-Leen van Liere deed belanden. Ook in de tweede helft met Rinus van Net voor André Kort in de ploeg bleef Mevo verkrampt de aanval zoe ken, maar echte mogelijkheden kwa men er nauwelijks. In de 14e minuut kwam de thuisploeg zelfs erg goed weg, dat de doorgebroken Eddy Schil alsnog via een schouderduw van Marco Bijdevaate van skoren afge houden kon worden. Schil bleef hier na de gevaarlijkste aanvaller van het veld, zij het dan dat hij aanzienlijk minder aan de bal kwam dan de Mevo-voorwaartsen. Met nog twintig minuten te gaan probeerde Toon van Tiggelhoven nog iets te veranderen door Dick Lunnenburg binnen de lij nen te brengen voor Jan Heikamp, maar ook deze wijziging leek op niets uit te draaien. Negen minuten voor tijd echter als nog de gelijkmaker voor de thuisploeg. Verdediger Dick Schults mocht op de zijkant plotseling vrij aanleggen, maar de bal leek voor het doel langs te draaien. Enige assisten tie van Ad van Hemert zorgde even wel voor de Mevo gunstige ontwik keling. Twee minuten later plotse ling nog een ideale kans voor Mevo om zelfs nog beide punten in Zierik- zee te houden, maar Rinus van de Neut knalde in het zijnet. De laatste skoringskansen van de wedstrijd wa ren voor Eddy Schil en Jan Bele- mans, maar ook zij konden de schoonheidsprijs op aanvallend ge bied niet opeisen. Het was en bleef 1- 1, een skore waar BWR-trainer Peter van Groninge allerminst tevreden over was. „We waren wel wat minder in de aanval, maar we kregen wel veruit de meest goede skoringskan sen én daarop afgaand hadden we hier met beide punten weg moeten gaan", konstateerde de Roosendaal se oefenmeester, die voor het vol gend seizoen aast op een tyrainers- baantje bij Smerdiek als opvolger voor Chiel van de Meeberg Groep All MEVO AI-Bruse Bo>s AI 1-1; Duiveland AI-Wolfaartsdijk AI 2-0. Groep Bill WIK Bl-SKNWK BI 6- 0. Groep El: ZSC EI-SKNWK EI 0-2; Renessc EI-Dreischor El 1-5. KRUININGEN - Voor de tweede keer in acht dagen heeft Kruiningen een nederlaag moeten inkasseren tegen een Duivelandse ploeg in de eerste klas van het zaterdagse afdelingsvoetbal. Na de 5-2 nederlaag bij Duiveland werd het nu in eigen huis met 0-1 verloren van het Nieuwerkerkse SKNWK, dar daardoor enige afstand neemt van de onderste plaats in deze klas. De winnen de treffer kwam voor rekening van Jan Tierie, die daarmee voor de zoveelste keer een belangrijk doelpunt achter zijn naam mocht schrijven. De overwin ning viel gezien het vertoonde spel overigens erg mager uit, maar dat is een gegeven, dat niet alleen SKNWK kenmerkt, maar waarmee wel degelijk di verse Schouwen-Duivelandse ploegen dit seizoen kampen. „SKNWK was veel beier dan Krui ningen, dat een erg povere indruk achterliet", konkludeerde de Nieu werkerkse oefenmeester Kees van de Linde. „Het veldspel was bij SKNWK bijzonder goed verzorgd, maar zoals zo vaak hadden we het weer erg moeilijk om doelpunten te kunnen laten aantekenen. Een marge van vier doelpunten had er na minu ten minimaal moeten staan, maar we moesten uiteindelijk genoegen ne men en een dubbelblanke ruststand". SKNWK kreeg over de hele wedstrijd genomen zeker een achttal voortreffelijke skoringskan sen, terwijl Kruiningen genoegen moest nemen met twee mogelijkhe den. De Nieuwerkerkers vonden elkaar prima en er werd goed en gediscipli neerd gespeeld Het enige manke bleef evenwel de afwerking. Pas in de veertiende minuut van de tweede helft kon de ploeg juichen, toen Jan Tierie goed doorging op een diepte pass van Arie Folmer en de Krui- ningse doelman het nakijken gaf. Eerder had Jan Brasser op de paal ge schoten, terwijl René van der Zande voor open doel miste. Ook Leo Wan del kreeg een prima kans, maar hij kopte nipt over. Jan Tierie was nog dichter bij een tweede treffer, maar hij knikte op de deklat. Na de Nieu werkerkse openingstreffer drong Kruiningen wat meer aan, vooral toen Adriaan van Nieuwenhuyzen zich meer met de aanval ging bemoei en, maar de tegenstoten waren toch te zwak om de Nieuwerkerkse defen sie te verontrusten, zodat de U-l vrij gemakkelijk mee over de meet kon worden getrokken. lijkheden om de skore uit te bouwen, maar de akkuratesse ontbrak bij de Oosterlandse formatie. „Als je op 0-2 kunt komen, dan ga je wat rustiger spelen, maar het bleef nu zoeken naar de opening, die er maar niet wil de komen. Belangrijk was aan de an dere kant, dat spits Michel Dek goed uit de wedstrijd gehouden kon wor den, waardoor VCK nauwelijks aan een kans toe kwam". Geforceerd In de tweede helft viel Duiveland enigszins terug en hier profiteerde de thuisploeg attent van. Door Michel Dek kwam de gelijke stand op het skorebord. Duiveland ging hierdoor wat gefor- ceerder spelen en met name cen trumspits Ico van de Berge werd wat verloren gespeeld. Toch kwam er via Bert Goudzwaard een goede moge lijkheid om opnieuw op voorsprong te komen, maar vooraleer de vleu gelspits zijn geplande lob kon losla ten plukte de VCK-doelman de bal van zijn schoen en was het gevaar be zworen. Even later had VCK aan de andere kant meer sukses, toen Mi chel Dek goed profiteerde van een verdedigingsfoutje. Na een een tweetje werd het even later 2-1. Duiveland leek geklopt, toen Mar co van der Have een VCK-aanvaller net binnen de gevarenzone blokkeer de, maar Eddy ten Klooster stopte de strafschop. Duiveland putte hieruit moed, maar de gelijkmaker wilde maar niet vallen, integendeel, na een foutje van René le Conté was Michel Dek andermaal ter plaatse en was de 3-1 een feit. In de slotminuut had Duiveland nog wat dichterbij kun nen komen, maar nu miste Cees Zwa ger een strafschop. „Al met al was de VCK-zege wel verdiend, maar de sko re viel duidelijk wat te hoog uit", konstateerde Piet Roks. „Het is overigens jammer, dat beide punten niet gepakt werden, wat er na de eerste helft wel inzat. Met de thuis wedstrijd tegen Middelburg nog voor de boeg hadden we de eerste kompe titiehelft toch nog wat kleur kunnen geven". GRONINGEN - De wedstrijd Mamio-Middelstum voor de vierde klasse C van het distrikt Noord is za terdag in Groningen gestaakt, nadat het paspoort en de portefeuille van scheidsrechter Wouda uit Ureterp was gestolen. WIK niet ontevreden over gelijkspel bij SVD: 1-1 DRIEWEGEN - WIK-trainer Adrie Noordijke toonde zich na afloop van het duel tussen SVD en WIK niet on tevreden over het behaalde 1-1 ge lijkspel van zijn ploeg. „Gezien de kansen verdien je eigenlijk niet meer dan met 3-1 of 4-1 te verliezen. Als je echter louter op het vertoonde spel afgaat dan is de uitslag wel juist. In de eerste helft waren beide ploegen gelijkwaardig, maar in de tweede 45 minuten was het voornamelijk SVD, dat het spel dikteerde", liet hij we ten. Door goed optreden van doelman Peter Noordijke bleef de SVD—skore beperkt tot een treffer. Deze viel nauwelijks een minuuut nadat Ad den Boer voor WIK de skore had geo pend. Dat gebeurde na ruim een half spelen. Bij een rommelige situatie voor het SVD-doel kon de Drieweeg- se defensie de bal niet wegkrijgen, waarna de bal via het hoofd van Ad den Boer in de touwen verdween. „De ploeg stond nog feest te vieren vanwege het doelpunt, waardoor SVD simpel kon afronden uit een schitterende kombinatie. Dat had niet mogen gebeuren, maar je hebt er mee te maken". In de tweede helft begon de druk van SVD steeds groter te worden. De thuisploeg wilde persé winnen en ge bruikte daarvoor nogal forse midde len. maar de WIK-defensie met Peter Noordijke aan het hoofd wenste niet meer te kapituleren. Dat gebeurde nog wel een keer aan de andere kant, maar bij het doelpunt dat Joost Rotte meende te hebben geskoord stond Ad den Boer in de baan van het schot in buitenspelpositie, waardoor het feest niet doorging „Het was jam mer, dat SVD alle mogelijke onge oorloofde middelen mocht gebruiken om haar doel te trachten te bereiken. Hierdoor werd het nauwelijks een voetbalwedstrijd. WIK speelde over igens geen goede partij, waardoor we best tevreden moeten zijn met de puntendeling". stelde Adrie Noordij ke vast. SCHARENDIJKE - In de belangrijke thuiswedstrijd tegen Rillandia is ZSC zaterdagmiddag resoluut terug gewezen. Met 3-0 trok Rillandia aan het langste eind waarmee zij nog eens duidelijk hun kandidatuur voor de kampioenstitel stelden. Aan de overwinning van de Zuid- Bevelanders viel weinig of niets door de jongens uit Scharendijke af te dingen. Rillandia vormde een beter geheel, zat veel fanatieker op de bal en toonde zich in aanvallend opzicht gevaarlijker dan de thuisklub. Spelmoment uit de wedstrijd lussen ZSC en Rillandia, die door de Scharendijkse ploeg met 0-3 werd verloren. Technisch is het allemaal wel aardig bij ZSC onderbouwd, maar het team mist nog voldoende body om zich tegen fanatieker spelende teams afdoende te kunnen weren. Opvallend hierbij is de afwachtende houding welke vaak in de verdediging wordt aangenomen in plaats van resoluut in te grijpen. Al in de beginfase wist Rillandia duidelijk zijn stempel op de wedstrijd te drukken en wist het de ZSC verdediging aan het werk te zetten. Wel dwong de thuisklub achtereenvolgens drie hoekschoppen af, maar hierbij werden de lengte en de kop-kapaciteiten van Olivier Verwest in de spits toch wel gemist Geheel in overeenstemming met het spclbeeld nam Rillandia na een half uur wedstrijd uit een doelscrimmage de leiding (0-1), een stand waarmee ook de eerste helft werd afgeslotea Ook na de hervatting bleef Rillandia overwegend het beste van het spel behoudea Wel schiep ZSC zich bij tegenaanvallen enkele kleine kansjes, maar geskoord werd er niet Halverwege de tweede helft kon Rillandia de voorsprong opvoeren tot 2-0, waarna met nog acht minuten te spelen de eindstand op 0-3 werd bepaald.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 6