II Jan Englebert: „Tegen Arnemuiden staan er dertien gemotiveerde spelers bij Bruse Boys in het veld" NIEUWSBODE Nieuwsbode-Toto twaalf De „joker" van de week Steenbergse oefenmeester overtuigd van fiks herstel Loopschoenen llllllllljlllllllll 12 X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X 8 BRUINISSE - „Bruse Boys is nog lang niet dood, inte gendeel, de Bruse tweede klasser is springlevend". Dit is de stelregel, die de Steenbergse oefenmeester Jan Engle bert aan de vooravond van de ontmoeting tegen Arne muiden hanteert. „Ik ben inderdaad vol goede moed voor dit duel, maar ook voor de ontmoetingen, die ons daarna nog resteren vooraleer de winterstop een feit is. Na Arnemuiden moeten we achtereenvolgens op bezoek bij WHS, SSC '55 en AZVV. Zo op het oog geen gemakke lijk programma, maar ik denk toch dat we daar een aan tal punten uit halen". Englebert baseert zijn optimisme op het uitstekende duel dat Bruse Boys afgelopen zater dag afwerkte tegen Yerseke. Bruse Boys leidde met 3-1 tot het moment dat Englebert Tonny van de Berge wis selde. Twee foutjes in de verdediging hielpen Yerseke toen alsnog aan een 3-3 gelijkspel. „Het resultaat is ei genlijk niet zo belangrijk. Van groter belang was het spel. Dat was gewoon goed verzorgd en het geeft mij het vertrouwen voor de ontmoeting met Arnemuiden. Bo vendien werd er de voorbije weken meer trainingsarbeid verricht op konditioneel gebied dan voor deze tijd ge bruikelijk is. De ploeg heeft er duidelijk weer zin in". Het vorig seizoen speelde Bruse Boys in Bruinisse met 1-1 gelijk te gen Arnemuiden. „We speelden toen geen beste wedstrijd en werden gro tendeels door Arnemuiden over klast. De Walcherse ploeg heeft dit seizoen ook duidelijk aan kwalitei ten ingeboet en draait bovendien ook niet zo best. Als iedereen aan Bruse zijde zich aan de opdrachten houdt, dan zie ik geen enkel probleem waarom wij niet met een overwin ning zouden kunnen afsluiten", kon- kludeert Jan Englebert, die de afge lopen week slaagde als Oefenmeester I en daardoor gerechtigd is om alle niveaus bij de amateurs te trainen. Ook mag hij als assistent optreden in het betaalde voetbal. Englebert is daarmee een van de hoogst, zo niet de hoogst gekwalificeerde trainer in het Zeeuwse voetbalgebeuren. Optimistisch Voor het begin van de kompetitie toonde Englebert zich redelijk opti mistisch over de afloop van de kom petitie voor zijn ploeg, waarmee hij toen het tweede seizoen inging. „Natuurlijk was ik optimistisch, want ik was ervan overtuigd, dat we een groot aantal zeer begaafde spe lers in huis hadden, ondanks hun jeugdige leeftijd. Dat de oude garde een keer zou opstappen zat er gewoon dik in. De jeugd zou het dan moeten opvangen. In het vorige seizoen mochten de meesten al een tijdje proeven en dat ging goed. Dit jaar werden ze plotseling in het diepe ge gooid. Tot nu toe ging het nog niet goed, maar we hadden gewoon wat meer tijd moeten hebben, dan was dit niet gebeurd. Jammer is het, dat enkelen met hun studie zitten, waar door maar een keer getraind kan worden. Dat is op dit niveau beslist te weinig, maar je hebt er mee te ma- Advertentie ZEHTRaSPORT IHTWMÖTIOHM. SCHUITHAVEN 2-4 TELEFOON 2298 SINT-AANBIEDING: DIABLO 84,75 NU 59,- OCEANIA 92,75 NU 64,75 INTREPID 117, NU 82,25 Skimutsen f 24,50 Sleutelhangers f 3,50 Kleuterschoentjes vanaf maat 18 ZENTRASPOWT ■■■I Ttefpunt voor sporters ken. Op het ogenblik komt er echter duidelijk meer lijn in de ploeg en het staat voor mij vast, dat de resultaten er geleidelijkaan ook zullen komen", meent de Steenbergenaar, die zelf ja renlang op eerste klas-niveau speel de in het Haagse Vlug en Lenig. Essentieel in de matige prestaties van Bruse Boys noemt Englebert dat enkele spelers het totaal lieten afwe ten door vormverlies, terwijl er ook waren die naast hun schoenen gingen lopen. „Jos van Unen had duidelijk mogelijkheden in zich e dat gold voor Klaas Verspoor ook. Zij maakten echter de fout door te veronderstel len dat ze er al waren na een paar wedstrijden", stelt hij. Volgens Eng lebert is er in de diverse linies meer evenwicht gekomen. Aanstaande za terdag maken twee oud-gedienden hun come-back in de Bruse hoofd macht. Fred Hooftman en Adrie de Jonge komen uiterst geladen aan de start. „Ik hoop dat de jongeren zich aan hen zullen optrekken. Het is overigens jammer, dat het nog niet zeker is, dat Jan Minnaart kan spe len. Donderdagavond kon hij vanwe ge een lichte blessure niet trainen, dus dat wordt even afwachten. De te rugkeer van het tweetal zat er overi gens al een poosje aan te komen. Fred Hooftman was steeds beschik baar, maar hij ging erg laat op va kantie en had bovendien last van een lichte, maar vervelende blessure. Adrie de Jonge heeft zichzelf ook be schikbaar gesteld en geloof maar van mij, dat die optimaal gemotiveerd is, maar dat geldt voor de hele ploeg". Puur aanvallend Jacob van de Berge is zaterdag ook weer de hele wedstrijd van de partij, maar of hij optimaal zal funktione- ren durft Englebert niet te stellen. „Een jaar niets doen kan natuurlijk Verdienstelijk gelijkspel voor damtiental DC Zierikzee BERGEN OP ZOOM - In de derde ronde van de klubkompetitie hoofd klasse Zeeland hebben de dammers van DC Zierikzee een verdienstelijk gelijkspel geboekd in de uit wedstrijd tegen BDV in Bergen op Zoom. Een prima resultaat tegen een ploeg, die al diverse keren een twee de plaats behaalde in de Zeeuwse damhoofdklasse. Door dit resultaat draait Zierikzee goed mee en bezet de ploeg met vijf punten de tweede plaats achter koploper Tholen, die uit drie duels de volle winst behaal de. De wedstrijd begon niet erg geluk kig voor Zierikzee. Rinus de Wild overzag een damkombinatie van zijn tegenstander en moest even later op geven. Vervolgens kwamen er zes re misepartijen op rij, waardoor de stand op 8-6 in het voordeel van de Brabanders kwam. Met name Anton Saman en Chris van de Wielen had den het geluk niet aan hun zij door hun voordelige standen in remise te zien eindigen. Invaller Cees van de Velde leek op remise af te stevenen, maar in het eindspel verloor hij door enkele zwakke positiezetten. Jaap Huigens en Cor Boot zorgden door overwinningen evenwel toch nog voor het eindresultaat van 10-10. In de tijdnoodfase toonden beiden zich de sterkste. De eerstvolgende wedstrijd is die van 25 november tegen Lammeren- burg, dat ook hoogop de ranglijst staat. De ontmoeting in het Vereni gingsgebouw aan 't Vrije wordt met spanning tegemoet gezien, temeer daar Zierikzee in het verleden meestal verloor tegen de ploeg uit Vlissingen. Tholen Zierikzee Lammerenburg Middelburg II BDV Souburg 's-Gravenpolder III 's-Gravenpolder II Aagtekerke St. Laurens 3 3 0 0 36-24 6 3 2 1 0 35-25 5 3 2 0 1 37-23 4 3 2 0 1 36-24 4 3 1 1 1 30-30 3 3 1 1 1 29-31 3 2 1 0 1 19-21 2 3 0 1 2 21-39 1 2 0 0 2 16-24 0 3 0 0 3 21-39 0 Jan Englebert: ...optimistisch... niet ongestraft voorbij gaan. Als het team beter gaat draaien, dan zal ook Jacob van de Berge weer beter gaan. Hij zal voor zichzelf van het idee af moeten, dat hij alleen voor de pro- duktie moet zorgen. Tonny van de Berge skoort dit seizoen meer dan hij ooit gedaan heeft. Tegen Yerseke prikte hij er ook weer twee in. Ver der kan ook Adrie de Jonge doelpun ten aandragen, terwijl Peter Cop- poolse van wedstrijd tot wedstrijd beter gaat". Englebert zal zijn ploeg de opdracht meegeven om tegen Ar nemuiden puur aanvallend te spelen, „want", zo meent hij, „aan verdedi gen hebben we niks. We zullen Arne muiden op de eigen helft moeten zet ten. De wedstrijd van zaterdag is op het ogenblik voor mij het belan grijkste. Als we winnen, dan gaan we zeven dagen later met een heel ande re instelling naar WHS toe dan wan neer we verliezen. Een overwinning kan plotseling alles doen veranderen en daar hoop ik echt op, zeker voor de ploeg, want geloof maar dat ze stuk voor stuk op scherp staan voor deze wedstrijd". Schaakvereniging Zierikzee ZIERIKZEE - Bij Schaakvereni ging Zierikzee werd de tiende ronde uit de huishoudelijke kompetitie af gewerkt. Hierin won J. A. J. van de Made op de veertigste zet van H. C. JUkkenekke. In de onderste regio nen versloeg S. Stoel zijn jeugdige te genstander Peter Klumper. Aan de top van het klassemant kwamen de nummers een en twee, Tonnie Donker en Huib Uil remisie overeen. In de Zeeuwse kompetitie moet het tweede team van Zierikzee het maandagavond 28 november op nemen tegen Middelburg III. De uitslagen uit de tiende ronde van de huishoudelijke kompetitie waren als volgt: H. Uil-T. Donker V2-V2; J. A. J. van de Made-H. C. JUkkenekke 1-0; R. v. d. Veken-A. Scheele 0-1; J. J. Hoogstrate-A. Riemens 1-0 (Na arb.); B. S. Spiegels Sr.-J. Verkerk 1-0; J. Krijger-A. v. d. Westen 0-1 (na arb.); J. Spiegels Jr.-P. Legerstee 0-1; P. v. d. Schee-A. Louws V2-V2; J. Vos-C. v. Eldik V2-V2; P. Klumpers-S. Stoel 0-1. Rekreatievolleybal sporthal Onderdak ZIERIKZEE - In de rekreatieve volleybalkompetitie boekte Casano va in poule A een gemakkelijke 3-0 overwinning op Zeelandia. In dezelf de poule won de ploeg van het Zweedse Rode Kruisziekenhuis met 2-1 van Van Oeveren Reizen. Bij de dames won Mevo'80 met 3-0 van de dames van WIK. Het duel tussen de twee ziekenhuisploegen leverde winst op voor het derde team: 0-3. De overige resultaten waren als volgt: poule B: Onderdak-RSC 0-3; Cluzona-Kwiek 1-2; poule C: SAZ- Mevo '80 IV 1-2; Renesse II- Willibrordus 2-1; ZRK ziekenhuis II- Opel Team 2-1; poule DII: Kwiek II- Brouw 0-3; DFS III-Mevo'80 II 3-0; poule E: Zeelandia II-DZS II 2-1; Rabobank-Brogum 3-0; DFS-VCS 3-0; poule J: Kwiek III-Kwiek II 2-1; Me- vo'80-CSG 0-3. Programma HSD ZIERIKZEE - Het komende week einde gaan de hockeyers voor de laatste keer het veld op, vooraleer de warme zalen worden opgezocht. De beide standaardtcams van HSD heb ben een vrij weekeinde, maar het tweede herenteam gaat op bezoek bij Goes II, precies een week nadat de twee ploegen elkaar in Zierikzee ont moetten en HSD met 3-0 won. De ve teranen hercnploeg trekt naar Olym- pia B. waar revanche genomen wordt voor de fikse 7-1 nederlaag, die de Zicrikzeesc ploeg een week geleden in Middelburg leed. Het jeugdprogramma is als volgt: jongens: Made A-HSD A: HSD B- Prinsenbeek B2, 10.00 uur: HSD C- Tempo C2, 14.30 uur; HSD D-Etten Leur D2, 11.30 uur: HSD ED-Rapide ED, 13.30 uur; meisjes: Tempo A- HSD A; HSD A2-Tempo A4. 13.00 uur; Made C2-HSD C; HSD ED- Olympia ED, 11.30 uur. Volgens Englebert ging het met na me in de eerste kompetitie wedstrij den echt fout. „Kwa spel draaide de ploeg toen goed, maar door bepaalde omstandigheden, die je nauwelijks kunt verklaren, werd toch verloren tegen SSC '55 en Roda Boys. Die wedstrijden hebben doorgevreten op het vervolg. Als je in die partijen een positief resultaat had gepakt, dan had je enkele punten gehad en krijg je waarschijnlijk een hele andere ploeg met een hele andere instelling. Door het verliezen van goed gespeel de wedstrijden wordt zo'n jonge ploeg onzeker en wil het helemaal niet meer lukken. Ik geloof, dat we dat stadium nu voorbij zijn en dat we nu eindelijk de vruchten gaan pluk ken van de kwaliteiten, die er onte genzeggelijk in de ploeg schuil gaan. van diverse ploegen in de tweede klas hoeven we niet te verliezen en dat zal vanaf zaterdag blijken. Dat is mijn vaste overtuiging". Langlaufen op Aquadelta BRUINISSE Vanaf 26 november beschikt Aquadelta over een lang laufbaan van 500 meter van kunststof. Langlaufen is naast een voorbereiding op de wintersport ook een ideale en optimale vorm van kon- ditietraining, die bij wijze van afwis seling ook voor leden van sportvere nigingen zeer nuttig kan zijn. Boven dien is langlaufen naast een sportie ve, tevens een aangename tijdspasse ring. De langlaufbaan is dagelijks geo pend van tien uur 's morgens tot vijf uur 's middags. In de huurprijs zit de prijs van de skies, de schoenen en de stokken inbegrepen. Een aansluitend gebruik van de sauna behoort even eens tot de mogelijkheden. Aquadel ta heeft naast de mogelijkheden van een langlaufbaan en een sauna ook een overdekt verwarmd zwembad. Duiven- tentoonstelling Gevleugelde Vrienden ZIERIKZEE - Op zaterdag 26 no vember houdt de Zierikzeese Post duivenvereniging Gevleugelde Vrienden haar jaarlijkse klubten- toonstelling. Dit gebeurt dit keer voor het eerst in het prachtige eigen klubhuis aan het Kerkhof NZ 18 in Zierikzee. In totaal zullen tweehonderd dui ven te bezichtigen zijn, die gekeurd worden door de heer W. Buys uit Achthuizen, de kampioen-generaal van Goeree-Overflakkee. Buys is niet alleen goed in keuren, maar weet ook zijn mannetje te staan in de wedstrijden. De tentoonstelling is vrij toegankelijk voor iedereen. De opening is om twee uur 's middags en er wordt vrijdagavond vanaf zeven uur ingemand. Jeugdteams Scaldina bijna kampioen ZIERIKZEE/KERKWERVE - De beide jeugdteams van tafeltennisve reniging Scaldina uit Zierikzee staan beide op de drempel van het kampi oenschap, al liet het eerste team een steekje vallen tegen het laagge plaatste Sint Laurens II. Zonder Mar tin van de Houten werd met 5-5 ge lijk gespeeld. Cor van der Wekken won drie keer. Het tweede jeugd- team won met 10-0 van Arnemuiden IV. Tegen Kerkwerve kan zaterdag 26 november de kampioensvlag mo gelijk in top, wanneer de winst wordt gepakt. Kerkwerve boekte tegen Zand VIII een 9-1 overwinning, waardoor de Kerkwer-fse ploeg een theoretische kans behoudt op het kampioenschap. Miranda Kristalijn en Willeke Hui gens skoorden honderd procent, ter wijl Annemarie 't Hart twee keer tot winst kwam. Het tweede Kerkwerf- se jeugdteam verloor nipt met 6-4 van Middelburg Zuid XIV. Marten bij de Vaate won twee keer en Mari anne Klink een keer, terwijl het dub belspel het vierde punt opleverde. Het eerste seniorenteam van Scal dina boekte een 7-3 overwinning op hekkesluiter Goes III. Hans Volkeri en Michel Holm verloren iede een partij, terwijl ook het dubelspel ver loren ging. Ton ten Hove skoorde honderd procent. Scaldina II won met 6-4 van Batavo in een slappe ver toning. Ad de Graaf won drie keer en Jan Kik en Rita van de Zande boek ten ieder een zege. Scaldina III behield kampioeskan- sen door met 2-8 te winnen van Wilno III. Invaller Camiel Faber boekte drie overwinningen, terwijl Hans Sa- man en Rob van Pinxteren ieder twee keer met de eer gingen strijken. In het duel tegen Oudelande III (woensdag 30 november) valt de beslissing over de titel. Het tweede team van TTV Kerkwerve verloor met 7-3 bij Goes. SToffel van der Wekken won twee keer, terwijl Bud dy Mathey voor het derde punt zorg de. Tegen Yerseke II werd met 5-5 ge lijk gespeeld. Kerkwerve IV boekte een monsterzege (10-0) op Yerseke IV. ZIERIKZEE - In de twaalfde editie van de Nieuwsbode-Toto zitten onmiskenbaar een hele serie uiterst lastige problemen, hetgeen het zeer aannemelijk maakt, dat de leiderspositie van het duo Ico van de Berge van Duiveland en Jacco de Jonge van Brouwershaven deze week niet in gevaar zal komen. Beiden skoorden twaalf punten. Met de handbaltop per tussen Delta Sport en Mountain Stars als „joker" van de week krijgt ons drietal hoe dan ook een moeilijke opgave, maar ook de voetbal-ontmoetingen tussen Steen en Zierikzee, tussen ZSC en Rillan- dia en zeker ook tussen Bruse Boys en Arnemuiden mogen er zijn. Bru se Boys-trainer Jan Englebert, WIK-speler Han van de Sande en Delta Sport-doelman Koos van Zwieten vulden elk een rijtje in en menen toch een serieuze poging te hebben ondernomen om het Duiveland Brouwershaven-duo uit het zadel te wippen. Jan Enelebert Han van de Sande Koos van Zwieten 1 Bruse Boys-Arnemuiden 2 Mevo-BWR 3 DFS-Apollo 4 VCK-Duiveland 5 Kruiningen-SKNWK 6 ZSC-Rillandia 7 SVD-WIK 8 Steen-Zierikzee 9 Kwadendamme-Ouwerkerk 10 Delta Sp.-Mountain Stars (Joker) 11 Ondo-All Ready 12 Mevo '80-Volley/vdB (h) 13 SKNWK-Zeelandia (d) Cor Mol is met zij'n ploeg dus goed gestart in het nog prille sei zoen. Dat was het vorige seizoen wel even anders. Delta Sport stapte bijzonder optimistisch de kompetitie in, maar kreeg eigen lijk vanaf het begin af te rekenen met een vormkrisis, waardoor de ploeg in de onderste regionen kwam te verkeren. Later werd dat wel weer rechtgetrokken en kon de ploeg beetje bij beetje toch weer naar een positie in de bovenste helft, maar kansen op een plaats bij de allerbeste forma ties waren toen allang verkeken. „We verspeelden een berg energie in de oefenkampagne en konden toen ook nauwelijks verliezen. Toen de kompetitie begon waren we over de topvorm heen", herin nert Cor Mol zich. Goede vorm Nu verliep de oefenkampagne een stuk wisselvalliger en er werd ook een stuk minder fanatiek gespeeld. „Met name Bert de Vos atten deerde me er voortdurend op, dat de ploeg het vorig jaar te vroeg in vorm was. Dat moest nu koste wat kost voorkomen worden en ik geloof, dat we daar aardig in geslaagd zijn", konstateert de Goese oefenmeester. „Ik denk, dat ook het feit, dat we als ploeg een nog betere eenheid zijn gewor den erg positief doorwerkt op de prestaties. We zijn niet zo snel uit ons spel gebracht als het eens een periode niet zo erg wil vlotten. Ik denk, dat we een van de betere ploegen zijn, als we spelen naar gelang we kunnen, maar het is na tuurlijk niet gemakkelijk oni voortdurend de goede vorm vast te houden". Het is overigens opmerkelijk, dat momenteel twee ploegen de dienst uitmaken in de derde divi sie, die twee jaar geleden geza menlijk promoveerden vanuit het afdelings handbal. In de vorige kompetitie werd al duidelijk dat beide aanwinsten waren, maar dat ze alle overige ploegen zo snel zouden overtroeven leek toch bij na niet mogelijk. Mountain Stars startte uitstekend met vijf over winningen op rij, waarbij het ge mak van de winstpartijen opviel. Dat was ook het geval bij Delta Sport. De Zierikzeese ploeg kende in diverse wedstrijden al een blik- semstart, die dan door de tegen standers niet meer rechtgezet kon worden. .'.ör T i;' .7. y-i- Ti'"".' r-T- v\.:ï' V':' '?'k, :7' DELTA SPORT-MOUNTAIN STARS ZIERIKZEE - In sporthal Onderdak in Zierikzee staat zondagmiddag om een uur een absolute topper op het programma in de derde divisie van het handbalgebeuren. De herenploeg van Delta Sport krijgt dan be zoek van het als eerste op de ranglijst prijkende Mountain Stars uit Ze venbergen. In de eerste vijf wedstrijden veroverde de Brabantse equipe de maximale winst van tien punten. Delta Sport bezet de tweede plaats met twee punten minder. De eerste wedstrijd leverde een ruime over winning op tegen het tweede team van EMM uit Middelburg en hierna werd twee keer gelijkgespeeld tegen achtereenvolgens Rapid en Groene Ster. De laatste twee wedstrijden leverden weer ruime overwinningen op tegen Boemerang en Volt. Zondagmiddag zal blijken of de ploeg van trainer coach Cor Mol een serieuze gooi zou kunnen wagen naar de koppositie in de landelijke derde divisie, maar dan zal wel gewonnen moeten worden. Bruikbare kracht Dat was ook afgelopen zondag het geval tegen het Tilburgse Volt, toen Delta Sport binnen twintig minuten uitliep naar 0-9. „Ik denk, dat Volt ons schrome lijk onderschat heeft", denkt Cor Mol. „De Tilburgers speelden bijzon der nonchalant en vooral de doel man bakte er niet veel van. De Tilburgse ploeg had erg veel oude re spelers in de kontreien. Dat gaf een beetje de doorslag in negatie ve zin. Delta Sport speelde een prima wedstrijd,, waarin erg goed werd gekombineerd. Als dat te gen Mountain Stars ook zo gaat dan ben ik er niet ongerust op". Evenals Volt heeft ook Delta Sport enkele geroetineerde spe lers in de ploeg, die voor de op vang moeten zorgen als Delta Sport zichzelf dreigt voorbij te gaan lopen. Zo'n man is onder an dere Frank Thierry. Drijvend op zijn roetine is hij een zeer bruik bare kracht in de ploeg van coach Cor Mol. Thierry valt vrijwel nooit op, maar Mol zou hem niet graag meer willen missen, even min als trouwens good-old Koos van Zwieten, nog steeds een doel man met een voortreffelijke ti ming, die Delta Sport herhaalde lijk over de dode punteh helpt door de onmogelijkste situaties positief op te lossen. In aanvallend opzicht heeft Del ta Sport sterke kleppers in de broers Bert en Kees de Vos, de laatste skoorde tegen Volt maar liefst tien keer, terwijl ook Jaco Vleeshouwer een uitermate be langrijke pion is in de ploeg van Cor Mol. De ploeg wordt gekom- pleteerd door André Hartoog, Wim van de Welle, Bert en Rinus Nuyens, reserve-doelman Piet Bos en Cor Lagendijk, de laatste aanwinst van de blauwwitte bri gade. die vooral stuwend erg goed werk doet. De zwakke plekken in de ploegen liggen voornamelijk •bij de hoekspelers, maar ook daarin is het voorbije jaar verbe tering gekomen, zodat de zorgen daaromtrent ook wat afnamen. Delta Sport zal de Brabantse op ponent ontegenzeggelijk met hot volste vertrouwen tegemoet tre den. ondanks het feit. dat men zich er terdege van bewust is, dat het een bijzonder zware klus zal worden, waarin de Brabanders toch licht als favoriet van start gaan. Het duel wordt om een uur van start gefloten en zeventig mi nuten later zal bekend zijn of de Zierikzeese ploeg staande is kun nen blijven.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 8