Oplossing voor problemen O osterscheldeziekenhuizen Werklozenprojekt Kop van Schouwen start maandag Minder stakingen dan donderdag deurloo mode Minister belooft bouw opvolging Deltawerken te zoeken Overhemden 29,90 installatiebedrijf deurloo sy. Vliegtuig in luchtzak: veel gewonden Fokker lanceert Fokker-50 en Fokker-100 Kabinet en regeringsfrakties houden vast aan regeerakkoord Olietanker vast bij Terneuzen Nedlloyd investeert in bulkterminal 2 Raad kiest unaniem voor aanstelling interim-manager en benoeming van dr. C. F. J. Lampe tot beleidsadviseur GOES - De Raad voor Maatschappelijke Rekening en Verantwoording van de Stichting Oosterscheldezieken- huizen heeft gisteren (donderdag) met algemene stem men ingestemd met de voorstellen van het onlangs ge vormde interim-bestuur, die er toe moeten leiden dat de bestuursproblemen binnen de Stichting tot ierderss te vredenheid worden opgelost. De voorstellen, die gisteren op ta fel werden gelegd, houden het vol gende in: - Er wordt voor de periode van een jaar een interim-manager aangesteld met de bevoegdheden van algemeen direkteur; deze manager zal worden belast met de eindverantwoordelijk heid. - De beide zittende direkteuren be houden hun bevoegdheden voor hun beleidsterrein. - De bestuursvergaderingen wor den door de voltallige direktie bijge woond. - De heer C. F. J. Lampe wordt aangewezen als beleidsadviseur ten behoeve van het bestuur en de interim-manager. Hij doet afstand van zijn plaats in de direktie en van zijn titel als algemeen direkteur. TORONTO - Zevenentwintig men sen werden gewond toen een passa giersvliegtuig van Air Canada ter hoogte van de Amerikaanse oostkust in een luchtzak terecht kwam. De Lockheed Tristar viel 300 meter voordat de piloot het toestel weer on der kontrole had. Dit verklaarde de politie in Toronto, waar het vliegtuig donderdagavond landde. Ten minste zes mensen liepen er nstige verwondingen op, maar nie mand zou in levensgevaar verkeren. Twee artsen onder de passagiers ver leenden de eerste hulp. Het vliegtuig had 12 bemanningsle den en 154 passagiers aan boord. ,,Het gebeurde volkomen onver wacht", aldus het relaas van een in zittende, „we weten niet wat ons raakte. Handbagage, borden en bestek vlogen door het toestel". SCHIPHOL - Fokker heeft donder dag twee nieuwe vliegtuigen gelan ceerd: de Fokker-50 en de Fokker- 100. De Fokker-50 is gebaseerd op het ontwerp van de Fokker F-27. De Fokker-100 heeft de basisstruktuur van de F-28. Volgens de voorzitter van de Raad van Bestuur van Fokker, Frans Swarttouw, die dit bekend maakte, zijn er nog geen orders voor de nieu we Fokkerprodukten getekend. ,,Er is wel een goede respons van de markt op deze produkten", zo zei hij. Met de ontwikkeling van de twee nieuwe vliegtuigen is in totaal een bedrag van een miljard gulden ge moeid. Fokker wil dit op de voor de onderneming gebruikelijke manier financieren en heeft albegin dit jaar bij de rijksoverheid te kennen gege ven voor een ontwikkelingskrediet in aanmerking te willen komen. Voorts werd een nieuw bestuur ge vormd: in het bestuur, dat uit zeven personen bestaat, hebben drie leden van het nu opgeheven interim- bestuur zitting. De samenstelling is als volgt: Mr. W. Blanken te Goes, de heer S. Silvis te Haamstede, Ir. drs. H. N. J. Smits te Renesse, de heer P. P. J. den Boer te Heinkenszand, drs. J. M. M. V. Luijt-Verheij te Goes, de heer J. W. F. van Zwieten te 's-Gra- venpolder en de heer L. Q. Phernam- bucq te Kwadendamme. De beide overige ex-leden van het interim-bestuur, drs. J. W. F. van Riessen te Goes, em drs. A. F. van de Zande-Vleugel Schutter te Nieuwer- kerk, blijven voorlopig deel uitma ken van het bestuur als adviserend lid. Zij krijgen mede tot taak het nieuw benoemde bestuur in te wer ken teneinde de kontinuïteit te ver zekeren. Problemen De problemen binnen de stichting kwamen enkele maanden geleden tot een uitbarsting, toen de Raad niet akkoord ging met het door het bestuur voorgestelde ontslag van al gemeen direkteur dr. C. F. J. Lampe. Het voltallige bestuur stelde toen de zetels beschikbaar. Binnen korte tijd werd een interim-bestuur gevormd, dat onder andere de opdracht mee kreeg om zo snel mogelijk een nieuw bestuur te vormen. Ook werd ge vraagd om advies uit te brengen aan het nieuw te vormen bestuur omtrent de positie van de algemeen direk teur. De heer T. C. Hekman, voorzitter van de Raad voor Maatschappelijke Re kening en Verantwoording van de Stichting Oosterscheldeziekenhui- zen: De trein staat weer op de rails Vertrouwen De voorzitter van de Raad voor Maatschappeleijke Rekening en Ver antwoording, de heer T. C. Hekman, zegt desgevraagd uitermate gelukkig te zijn dat in alle geledingen van het ziekenhuisgebeuren duidelijk een grote wil aanwezig is om de zaken weer op het rechte spoor te zetten. „De trein staat weer op de rails. We moeten er nu met z'n allen aan gaan werken dat hij weer gaat rijden en liefst op tijd". De heer Hekman zegt met vol vertrouwen de toekomst te gemoet te gaan. „Ik wil dan ook na mens de Raad grote waardering uit spreken voor het vele werk, dat door het interim-bestuur in zo'n korte tijd is verricht". DEN HAAG - Het kabinet-Lubbers heeft donderdagavond voldoende steun ondervonden voor zijn beleid met betrekking tot het overleg in de Stichting van de Arbeid en in het ambtenarenoverleg. Alle moties van de oppositie werden verworpen door dat de regeringsfrakties van CDA en VVD - met uitzondering van de dissi denten Scholten en Dijkman van het CDA - en de kleine rechtse groeperin gen SGP, RPF, GPV en in een enkel geval de Centrumpartij ertegen stemden. DEN HAAG - Minister Rietkerk gaat niet „zonder meer" opnieuw met de ambtenarencentrales rond de tafel zitten. Hij wil eerst nagaan of nieuwe onderhandelingen sukses hebben en daartoe laat hij op het ogenblik de geschilpunten met de bonden onderzoeken. Regering en regeringpartijen in de Tweede Kamer hebben zich donder dag vastgebeten op het regeerak koord en het voorstel van de vakcen trales in het sociaal ekonomisch de bat van de hand gewezen. Dat voor-1 stel kwam er op neer de uitkeringen per 1 januari niet mer drie procent te verlagen, in ruil voor een minder gro te premieverlaging. CDA en VVD beriepen zich op het regeerakkoord dat voorziet in het te rugdringen van het financieringste kort en de omvang van de kollektie- ve sektor. TERNEUZEN - Op de Westerschel- de in de buurt van Terneuzen is vrij dagmorgen de Belgische binnen- vaarttanker G.T. 3, geladen met elf honderd ton gasolie, aan de grond ge lopen. Het sleepbedrijf Muller uit Terneuzen verwachtte dat de G.T. 3 rond twaalf uur volledig droogh zal komen te staan. Bij opkomend wa ter, rond drie uur vrijdagmiddag, zou worden geprobeerd het schip vlot te trekken. Intussen wordt de romp van het schip nauwlettend in het oog ge houden in verband met plooien of breken. De G.T. 3 van de Gentse Tank- vaartmaatschappij was op weg van Terneuzen naar het Sloegebied toen hij vastliep bij Terneuzen. ROTTERDAM - Nedlloyd gaat in vesteren in een bulkterminal in Ter neuzen. Het gaat om uitbreiding en vernieuwing van gespecialiseerde overslag van klein massagoed door Nedlloyd-dochtyer Aug. de Meyer. Onderhandelingen met het Haven schap Terneuzen, dat onlangs besloot tot verlenging van de Zevenaarha- ven, zijn in een vergevorderd stadi um. Intussen is opdracht geveven de plannen voor aanbesteding klaar te maken. Advertentie Akties streekvervoer bij ZWN DEN HAAG - Minister Winsemius van volkshuis vesting-, ruimtelijke ordening en milieubeheer heeft werkgevers en werknemers in de bouw donderdag beloofd om samen met minister Smit-Kroes van ver keer en waterstaat te zullen bekijken wat er na beëindiging van de Oosterscheldewerken kan wor den gedaan voor de sektor grond-, wegen- en water bouw (GWW). Deze sektor dreigt voor een aanzienlijk deel werkeloos te raken wan neer de werkzaamheden in de Oosterschelde gereed zijn. Thans is al een derde van de oorspronkelijke werknemers uit de GWW werkloos. Win semius deed zijn belofte in een gesprek met het Bouwberaad, waarin de Bouwbonden van FNV en CNV, alsmede de werkgeverscentrale AVBB zitten. De Vereniging van Werkgevers uit het grondwerk heeft donderdag met de bouwbonden op een perskonferentie in Den Haag aandacht ge vraagd voor de mogelijkheid om 175.000 panden alsnog aan te sluiten op het aardgasnet. Zo'n operatie zou voor 25.000 man extra werk ople veren in de komende vijf jaar. Bedoelde 175.000 percelen zijn de laatste in Nederland die nog geen aardgasleiding hebben. UTRECHT - Ook vandaag (vrijdag) wordt er in divese gebieden in ons land gestaakt bij het streekvervoer, maar minder dan donderdag. Dit blijkt uit een overzicht van de ver- voersbond FNV aan de hand van de aktievergaderingen die de afgelopen dagen gehouden zijn door personeel van de busondernemingen. Bij vier ondernemingen vielen de diensten vrijdag geheel of gedeelte lijk uit voor een staking van 24 uur. Bij Centraal Nederland gaan de chauffeurs van de volgende vestigin gen in staking: Aalsmeer, Leimui- den, Amstel 3 (Bijlmer) en Hilver sum. Bij de VAD: Almere en Le lystad. Bij ZWN: Spijkenisse en Axel (Zeeuws-Vlaanderen). Bij de ENHA- BO - Zaanstad en omgeving - rijdt geen enkele bus uit. De stakingen bij déJZWN troffen het streekvervoer in het oosten van Zeeuws Vlaanderen en dat op Voorne Putten en Rozen burg. DEN HAAG - Veel gemeenten heb ben bijna onoverkomelijke proble men met de financiering van het ba sisonderwijs. De Vereniging van Ne derlandse Gemeenten (VNG) wijdt daarom aan dat onderwerp op 2 de cember in utrecht een buitengewoon congres. Ruim 1.000 bestuurders heb ben zich inmiddels aangemeld voor deelname. ROTTERDAM - De werkgeversor- ganistie in de Rotterdamse haven SVZ en een vijftal bedrijven hebben de ambtenarenbond ABVA KABO donderdagavond gedagvaard in kort geding om een einde te maken aan hun akties in de haven met betrek king tot een aantal bruggen en slui zen, waardoor het scheepvaartver keer wordt belemmerd. De bussen van de vestiging Amstel 3 van Centraal Nederland zijn vrij dagochtend wel uitgereden, maar weer teruggeroepen door deze onder neming. Volgens een woordvoerder van het bedrijf omdat een konfronta- tie dreigde met stakende kollega's van buslijnen in de omgeving. In verband met de staking van het stadsvervoer in Amsterdam rijdt het streekvervoerbedrijf NZH slechts tot aan de gemeentegrens. De bussen van West-Nederland rijden wel Rot terdam in, maar nemen in verband met de staking van het stadsvervoer daar geen passagiers op. MOSKOU - De voormalige direk teur van een van de bekendste le vensmiddelenwinkels in Moskou, Joeri Sokolov, is ter dood veroor deeld wegens aandeel in een van de omvangrijkste corruptiezaken die in de Sowjet-Unie gedurende de laatste jaren aan het licht zijn gekomen. Dit heeft het officiële persbureau Tass donderdag gemeld. HAMBURG - De eerste onderdelen van de Amerikaanse Pershing-Il kernraketten die in de Bondsrepu bliek gestationeerd zullen worden, zijn donderdag in Ramstein aangeko men. De onderdelen werden afgele verd op de daar gelegen Amerikaan se luchtmachtbasis. Dit heeft het Westduitse persbureau DPA uit be trouwbare bron vernomen. Advertentie Kommissie openbare werken pleit voor „beusje" mooie ruitfannels vanaf 39,90 ook extra mouwlengtes! ook 100% katoen! het adres voor „merk" overhemden Mol 5-7. Zierikzee BURGH-HAAMSTEDE - Het werklozenprojekt Kop van Schouwen gaat maandag 28 november van start. On danks alle strubbelingen in een recent verleden rond dit projekt kunnen de vrijwilligers dan toch aan de slag. Dat maakte voorzitter A. J. Padmos van de kommissie openbare werken van de gemeente Westerschouwen don derdagavond bekend. ,,We hopen dat het projekt resul taat mag hebben. Niet alleen voor de betrokkenen zelf, maar ook voor het algemeen belang," zei Padmos. Staatsbosbeheer heeft voor 1983 mondeling een subsidie van 20.000,- toegezegd. Voor 1984 zal een subsidie van 60.000,- worden verstrekt en voor 1 januari 1985 tot 1 augustus 1985 een subsidie van 40.000,-. Hoe wel de subsidie voor dit jaar nog niet binnen is, adviseerde de kommissie toch om vast enkele materialen aan te schaffen, zoals onder meer een mo- torzaag, beschermende kleding en een schaftkeet. Het materiaal komt in eigendom van de Stichting Land schapsverzorging Zeeland. De Groe ne School uit Kapelle zorgt voor de edukatieve begeleiding van het pro jekt. „Beusje" Tijdens de vergadering pleitte de heerS. Roos (P.v d.A.) voor de komst van een „beusje" in Burgh. „In onze gemeente wonen veel mensen van bo ven de 65 jaar. Zij zoeken in een dorp een punt, waar ze sociale kontakten kunnen opdoen. Ik weet dat ze nu in de winter in een schuurtje bij elkaar komen", aldus Roos. Voorzitter Padmos vertelde dat het kollege van Westerschouwen niet zo happig was op de komst van het beusje. „We praten niet over één beusje, maar over zes. Want als je zo iets in Burgh neerzet, moet dit in de andere kernen ook komen. Het beus je heeft in Westerschouwen geen historische achtergrond, wat in Brui- nissc wel het geval is. Daar komt bij dat het landschappelijk gezien moei lijk valt in te passen. Je kan niet zo maar eert bank, onitimnierd met een kist, neerzetten. Ook de financiën spelen een rol," zei Padmos. Roos had wel alle begrip voor het landschappelijke argument van het kollege, maar voerde aan dat in het verleden op de plaats waar het beus je zou moeten komen wel een mu ziektent heeft gestaan. „Daar heeft toch ook nooit iemand aanstoot aan genomen?" L. Tieleman (CDA) viel de heer Roos bij. Hij pleitte voor de komst van een beusje in Haamstede. Met de stelling, dat het beusje land schappelijk moeilijk zou zijn in te passen, was hij het niet eens. „Je hoeft er trouwens vanwege de finan ciën niet zes tegelijk neer te zetten, elk jaar één is ook goed". J. Janse (VVD) was er niet zo voor om overal beusjes neer te zetten. Hij zag daar de noodzaak niet van in. J. van den Berge (RU) stelde voor om het met één beusje te proberen en te bekijken hoe dat uitpakt. Padmos voerde nog het argument aan dat dit soort objekten in een rekreatiege- meente als Westerschouwen bij een bepaald publiek aantrekkelijk zijn om te vernielen. Maar hij zegde toe dat het kollege de zaak zal bekijken na de rekonstruktie van de Burghse Ring. MOSKOU - Als tegenmaatregel voor de plaatsing van Amerikaanse raketten in West-Europa zal de Sowjet-Unie raketsystemen plaatsen „in de Oceanen en de zeeën". Van de ze raketsystemen zal een soortgelijke dreiging uitgaan voor het Ameri kaanse grondgebied als van de Euro- raketten voor de Sowjet-Unie. Dat staat in een verklaring van de Russi sche partijleider Joeri Andropov, die donderdag is voorgelezen op de Rus sische televisie. Andropov verscheen niet zelf op de televisie. Beatballetles. Iedere maandag en donderdagochtend (behalve in de schoolvakanties) Brouwershaven In de „Blokkendoos". Peuterspeel zaal. Van 9.00 tot 11.30 uur. Iedere woensdag en donderdag Zierikzee Visstraat 5. Stichting Vrouweneman cipatie Zeeland, regio Schouwen- Duiveland en St. Philipsland. Woens dag van 14.00 -17.00 uur en van 19.00 - 20.00 uur en donderdag van 9.00 -12.00 uur. Vrijdag 25 november Zierikzee Vierschaar stadhuis. Afscheidsrecep tie adj. J. Hoekman. 16.00 uur. Brandweerkazerne. Open Huis. 19.00 - 22.00 uur. Kegelhuis Geluk. Finales H.J. Doele- manwedstrijden Z.K.B., 13.30 - 16.00 uur en 20.00 - 23.00 uur. Foyer Mondragon. Najaarsvergade ring Stad en Lande. 19.30 uur. Herv. Verenigingsgebouw. Algeme ne ledenvergadering Het Groene Kruis. 19.30 uur. „Huis van Nassau". Bingo-dansatn Bond van Opzichzelfstaanden. 20.00 uur. Kerkwerve Chr. Geref. Kerk. Verkoopmiddag t.b.v. zending. Van 14.00 - 17.30 uur 19.00 - 21.00 uur. Haamstede Hotel Bom. Algemene ledevergade ring Ring Promotion. 20.00 uur. Noordwelle Dorpshuis. Regionale vogeltentoon stelling. 19.00 - 22.00 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn. 19.30 uur. weekend servlcedlenst tel. (01110) 6255 Burghsluis Haven. Aankomst St. Nikolaas. 14.00 uur. Renesse Dorpshuis. Speelspiegel Zeeuws Amateur Toneel. 10.30 - 18.00 uur. Dorpshuis. Dansavond leerlingen en oud-leerlingen van dansschool me vrouw W. Kramer-de Groot. 20.00 uur. Noordwelle Dorpshuis. Regionale vogeltentoon stelling. 14.00 - 22.00 uur. Brouwershaven Haven. Aankomst St. Nikolaas. 11.00 uur. Tonnenmagazijn. Sint-Nicolaasmid- dag. 13.30 uur. Tonnenmagazijn. Sint-Nicolaas Dis- ko bal. 19.30 uur. Nieuwerkerk Inzameling oud papier. 09.00 uur. Zondag 27 november Zierikzee Bioscoop. One from the heart. 20.00 uur. Maandag 28 november Zierikzee Prinses Julianaschool, Jannewekken 19. Schrijfavond Amnesty Interna tional. Vanaf 19.00 uur. „Huis van Nassau". Jaarvergadering ABVA KABO. 19.30 uur. „Huis van Nassau". Vergadering Verenigingsraad „Beter Wonen". 19.30 uur. Centrum Iona, Poststraat 25. Lezing „Leven in en met een groep". 20.00 uur. Kegelhuis Geluk. Finale H.J. Doele- manwedstrijden Z.K.B. 20.00 - 23.00 uur. Burgh-H aamstede Gemeentehuis. Kommissie finan ciën. 15.30 uur. Haamstede Rekreatiezaal Geref. kerk. Schrijf avond Amnesty International. Vanaf 19.00 uur. Brouwershaven Geref. kerk, Bostonplein. Schrijf avond Amnesty International. Vanaf 19.00 uur. Scharendijke Gemeentehuis. 19.30 uur. Raadsvergadering. Bruinisse Gemeentehuis. Gemeenteraadsver gadering met het houden van algeme ne beschouwingen op de gemeentebe groting van 1984. 18.30 uur. Dorpshuis. Blijspel van „De Kome dianten". 20.00 uur. Zaterdag 26 november Zierikzee Brandweerkazerne. Open Huis. 10.00 - 17.00 uur. Bioscoop. One from the heart. 19.00 uur. Kerkwerve Vertrek vanaf de kantine „Vospit" junioren WIK naar Haamstede. 19.15 uur. Dinsdag 29 november Zierikzee Rusthuis Irene. Welfare-verkoop. 14.00 uur. Renesse i Hotel „Het Wapen van Zeeland". I^a- jaarsledenvergadering VW Renes$e. 20.00 uur. Scharendijke Putmeet. Bijeenkomst CBTB, CPJ CPB. 20.00 uur. Brouwershaven Verenigingsgebouw. Bejaardenso Sint Nicolaasmiddag. 14.30 uur. Gymnastiekzaal. Damesgym. IS tot 20.30 uur. Woensdag 30 november Zierikzee Poppentheater Alteklein, Visstr&at 5. St. Nikolaasvoorstelling. 14J.30 uur. Brouwershaven „De Blokkendoos". Knutselklub voor kinderen van zes tot twaalf jaar. 13.30 uur. Bruinisse Gemeentehuis. Hoorzitting bewo ners Schipperslaan. 19.30 uur. Donderdag 1 december Zierikzee Gereformeerde Kerk, St. Domus- straat. Jaarlijkse verkoop zelfge maakte goederen dameskrans „Try- féna". 13.30 - 21.00 uur. Havenplein 24. Spreekuur Rechts winkel. 19.00 - 20.00 uur. Herv. Verenigingsgebouw. Bestuurs- bijeenkomst. 20.00 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn. tot 19.45 uur. Verenigingsgebouw 20.00 uur. Majorettes. 18.45 Volksdansen. Vrijdag 2 december Burgh Sportcentrum Krayestein. Kinder middag: 14.00 - 15.00 uur tot en met klas 2 (l.o.) en 15.30 - 16.15 uur oudere leerlingen. Brouwershaven Tonnenmagazijn. Beatballetles. 19.30 uur. Bruinisse Gemeentehuis. Raadsvergadering, met antwoord kollege op de algeme ne beschouwingen. 19.30 uur. 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 2