Oorzaak brand Mirabelle niet vast te stellen Vit I w Gemeente Zierikzee volgend jaar volledig kontingent Nieuw parkeerterrein voor vrachtwagens in Nieuwerkerk Snuffelmarkt DE ZIERIKZEESCHE COUr Adviès H.I.D. Volkshuisvesting: Ongeluk met vier gewonden bij Serooskerke UW TAXATEUR ÉK 't Kraanplein M.P.PANKOW zaterdag 26 november veilinghal, GOES ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Werklozenprojekt van start Het werklozenprojekt Kop van Schouwen Begroting Duiveland Zilveren jubileum De financiële positie van de gemeente Dui- Het dameskoortje van de bejaardensoos in gaat maandag aanstaande van start. Aan veland is bepaald niet rooskleurig te noe- Brouwershaven bestaat 25 jaar. Volgende het projekt kunnen maximaal 15 werkloze jongeren deelnemen. (Pag. 4). men, zo blijkt uit de gisteren aangeboden week wordt het zilveren jubileum in beslo- begroting. (Pag. 4). ten kring gevierd. (Pag. 5). Bruse Boys Zaterdag tweede klasser Bruse Boys speelt op eigen terrein tegen Arnemuiden. Oefen- meester Jan Englebert is optimistisch over de afloop. (Pag. 8). VRIJDAG 25 NOVEMBER 1983 140ste jaargang Nr. 23429 WAARIN OPGENOMEN I - 1889) Alle waarom heeft zijn daarom. Shakespeare Stutten worden aangebracht en restant van dak verwijderd om ongelukken te voorkomen Het uitgebrande en deels ingestorte pand van bar-bodega Mirabelleaan de Schuithaven zal volledig gesloopt moeten voorden. Uit voorzorg verwijdert men reeds de resten van het dak. ZIERIKZEE - De technische recherche van het dis- trikt Middelburg van de Rijkspolitie is samen met experts van de verzekeringsmaatschappij drie da gen bezig geweest met het onderzoek naar de oor zaak van de brand, die bar-bodega „Mirabelle" aan de schuithaven in Zierikzee vorige week volledig in de as legde. Het onderzoek is inmiddels afgerond, maar de oorzaak van de brand heeft men niet kun nen vaststellen. Wel is duidelijk geworden dat de hitte tijdens de brand immens moet zijn geweest. In het pand aanwezig porcelein, dat een smeltpunt heeft tussen 1.600 en 1.800°C, was volledig gesmolten. De recherche heeft het pand in middels vrijgegeven en het sloop bedrijf van de Gebroeders Van Groningen uit Lisse, een bvedrijf dat regelmatig samenwerkt met verzekeringsmaatschappijen bij het slopen van afgebrande pap den, is inmiddels begonnen met het verwijderen van de restanten van het dak van het pand. Niets meer waard De heer L. J. Zondag van de af deling Bouw- en Woningtoezicht van de Zierikzeese Dienst Ge meentewerken zegt te hopen, dat de eigenaar van het pand zal besluiten tot herbouw. ,,Want het zou erg jammer zijn als op die plek een gat zou vallen." Tech nisch gezien is het pand van Mira belle niets meer waard, volgens de heer Zondag. ,,We gaan de voorgevel uit voorzorg stutten en momenteel wordt het restant van het dak verwijderd om te voorko men dat de zaak nog verder in stort als er onverhoopt een storm opsteekt." Volgens de heer Zondag is het pand van bistro ,,'t Schuitje" technisch gezien nog in goede staat. Alleen zal een onderzoek moeten uitwijzen of de zijmuur, die door de brand een flinke knauw heeft gekregen, kan blij ven staan. Waar nodig zullen stut ten worden aangebracht om te voorkomen dat door instorten of afbrokkelen persoonlijke onge lukken zullen plaatsvinden. ZIERIKZEE - Wellicht bestaat de kans, dat Zierikzee volgend jaar toch de beschikking zal hebben over een volledig kontingent voor de woningbouw. Aanvankelijk was bepaald, dat van dat voor 1984 toe te kennen wo- ningkontingent reeds 26 woningen in 1983 waren ge bouwd. De vrees bestond dan ook, dat het voor volgend jaar ingediende bouwprogramma niet gerealiseerd zou kunnen worden. De kontingenten, die de laatste jaren worden toegekend zijn reeds zeer beperkt en het reeds genomen „voorschot" van 26 woningen wekte derhalve geen hoge verwachtingen voor de mogelijkheden in 1984. in die situatie is inmiddels enige verandering gekomen. De H.I.D. voor de Volkshuisvesting liet de ge meente Zierikzee donderdag weten te zullen adviseren genoemde 26 wo ningen alsnog af te schrijven op 1983, zodat voor het woningbouwkontin- gent voor 1984 met schone lei kan worden begonnen. Deze mededeling deed raadsvoor zitter burgemeester Th. H. de Meester donderdagmiddag tijdens de behandeling van de gemeentebegro ting. Voorafgaand hadden de raads- frakties reeds hun bezorgdheid uit gesproken over de krappe kontingen ten. Monopolie „Beter Wonen" Een ander punt, dat in het kader van de volkshuisvesting aan de orde kwam was het al of niet verlenen van een monopoliepositie aan woning bouwvereniging „Beter Wonen". De P.v.d.A.-fraktie signaleerde in haar algemene beschouwingen reeds een klaim daarop van de zijde van de wo ningbouwvereniging. De P.v.d.A. liet weten het niet eens te zijn met een monopoliepositie voor „Beter Wonen". V.V.D.-woordvoerder L. Becu speelde donderdagmiddag tijdens de begrotingsraad in op deze opmerking van de P.v.d.A. Hij.was van mening, dat „Beter Wonen" geen monopolie positie klaimt, maar dat men nieuw bouw en vervangende nieuwbouw moet plegen om te blijven leven, het geen volgens hem ook van belang is voor de gemeente. De voorzitter liet weten, dat bij so ciale woningbouw de voorkeur uit gaat naar het bouwen door woning bouwverenigingen in plaats van door gemeenten zelf. Voor mogelijkheden tot bouwen dient volgens het kollege echter niet slechts één woningbouw vereniging in aanmerking te komen, maar moeten andere af en toe ook een kans kunnen krijgen. Overigens werd opgemerkt, dat ook het kollege het belang van kontinuering van wo ningbouw voor „Beter Wonen" in ziet. Ook P.v.d.A.-woordvoerder D. van der Wekken zei begrip te hebben voor de noodzaak tot kontinuering voor „Beter Wonen". Anderzijds bleef hij erbij, dat ook andere een kans moeten hebben woningen te realiseren. C.D.A.-fraktievoorzitter C. Bij de Vaate merkte op, dat „Beter Wonen" natuurlijk niet alleen goed genoeg kan zijn voor het opvullen van gaten in de binnenstad, maar dat haar mogelijkheid tot kontinuering van de woningbouw geboden moet worden. De voorzitter bracht nog maals naar voren overtuigd te zijn van de noodzaak voor „Beter Wonen". Hij wees erop, dat niet al leen „Beter Wonen", maar ook ande re toegelaten instellingen weieens moeilijke gevallen tot het realiseren van woningbouw opnemen. Grondexploitatie Ten aanzien van dP grondexploita tie wilde de P.v.d.A.-fraktie een wat konkreter antwooi-d van wethouder P. de Rijke betreffende de mogelijk heden tot het vragen van huur of pacht; het zelf gaan bewerken van de grond en de verkoop van verpachte gronden. De wethouder liet weten, dat een en ander een hele studie ver gt. Hij zegde toe rond of even na de jaarwisseling met nadere gegevens te komen. De heer J. J. Geieijnse (VVD) her haalde zijn vraag uit de algemene be schouwingen hoelang nog kan wor den doorgegaan met het toevoegen van bedragen aan de reserve. „Nade lige verschillen bij verkoop gronden". Wethouder L. J. van Gastel liet weten, dat voor de komen de jaren met een jaarlijkse toevoe ging aan de reserve wordt rekening gehouden. Te zijner tijd dient de ren tebijschrijving te worden stopgezet en het kapitaal dient dan te worden overgedragen naar de gewone dienst. Bewijs De voorzitter zag in de problemen rond de grondexploitatie het bewijs hoe moeilijk besturen vaak is. Hij memoreerde, dat het kollege vier jaar geleden nog werd aangespoord SEROOSKERKE - Ter hoogte van de afslag Hoos- jesweg bij Serooskerke heeft zich heden-vrijdag ochtend op de Provinciale weg tussen Zierikzee en Haamstede een ernstig on geluk voorgedaan. Vier in zittenden van de twee be trokken personenwagens raakten gewond. Even na half elf raakten door onbe kende oorzaak twee auto's met el kaar in botsing. Volgens de Rijkspo- litiegroep Schouwen-Duiveland, die vanochtend nog geen nadere gege- A(1 vertentie van onroerende goederen in geheel z.w.-Nederland MEELJS/DE KOEPEL. Breda Roosendaal 076-222511 01650-40150 Bergen op Zoom Haamstede 01640-41900 01115-1224 NIEUWERKERK - Sinds kort beschikt Nieuwerkerk over een afzonderlijk parkeerterrein voor vrachtwagens en bussen. Het terrein, aangelegd door het plaatselijke Aannemingsbedrijf Wandel, is gelegen langs de Stolpweg in het verlengde van het tennis-komplex. Door het realiseren van deze voorziening is thans een definitieve oplossing gevonden voor het weren van de „grote voertuigen" uit de straten in de bebouwde kom van Nieuwerkerk. vens kon verstrekken, reed één van de wagens vermoedelijk op de ver keerde weghelft. Drie dames, die sa men in een personenwagen zaten, werden naar Dijkzigt vervoerd. In de andere wagen zaten twee inzitten den, waarvan er één licht gewond raakte. Hij werd naar het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee gebracht. De „Algemene Politieverordening Duiveland" kent een bepaling, dat het de eigenaar of houder van een groot voertuig (langer dan 6 meter en breder dan 2.05 meter) verboden is, dit voertuig in de bebouwde kom te parkeren, buiten de door burge meester en wethouders aangewezen parkeergelegenheden. In dit verband heeft het kollege van burgemeester en wethouders van Duiveland voor Nieuwerkerk, het terrein aan de Stolpweg aangewezen en hiervan zo veel mogelijk - bij hun bekende - meer voortvarendheid te betrachten bij het verwerven van industrie- en bouwgrond. De ekonomisclie recessie had inmiddels drastische wijzigin gen veroorzaakt in de noodzaak daartoe. „Wat vandaag de hoogste wijsheid is, is morgen soms heel an ders", aldus de voorzitter. Ten aanzien van de aanleg van fietspaden van Zuidwellebrug naar Nieuwe Kooiweg en van Westbrug naar Hoofdpoortstraat, legt het kol lege de hoogste prioriteit bij de aan leg van eerst genoemd fietspad. (Vervolg pag. 7) Advertentie wijnhandel-slijterij Uw adviseur in goede en passende relatiegeschenken KRAANPLEIN 2 ZIERIKZEE TEL. 01110-3053, B.G.G. 4669 Dit nummer bestaat uit 16 pagina's. vrachtwagen- en bus-chauffeurs op de hoogte gesteld. Voorheen was er sprake van een tijdelijke oplossing en werd het ter rein achter de loods van de fa. Van der Have aan de Deltatstraat als par keergelegenheid gebruikt. Dc ge meente had voor dit doel een brui kleenovereenkomst gesloten met ge noemd bedrijf. Uiteraard komt door realisering van het nieuwe parkeer terrein, deze parkeerruimte voor vrachtwagens en bussen tc verval len. Het nieuwe terrein kan worden be reikt vanaf de Stolpweg. Verwachting tot zaterdagavond: Perioden met regen Veel bewolking en af en toe regen; minimumtemperatuur ongeveer 7 graden, middagtemperatuur om streeks 10 graden; vrij krachtige, n de kust af en toe harde zuidw<~ n- wind. WEERSVOORUITZICI1EN Verwachting t/m dinsdag 29 nov.: Zondag: Veel bewolking Kans op neerslag: 80%. Min.temp.: 7 gr Middagtemp.: 9 gr. Maandag: Veel bewolking Kans op neerslag: 50%. Min.temp.: 5 gr. Middagtemp.: 8 gr. Dinsdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 20%. Min.temp.: 2 gr. Middagtemp.: 8 gr. ZON- EN MAANSTANDEN 26 nov. Zon op 8.17, onder 16.37 Maan op 22.51, onder 13.46 27 nov. Zon op 8.19, onder 16.36 Maan op onder 14.10 28 nov. Zon op 8.20, onder 16.35 Maan op 0.15, onder 14.30 Laatste Kwartier: 27 nov. (11.50) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 6.38 19.37 26 nov. 27 nov. 28 nov. 7.41 20.40 8.55 21.53 0.25 13.00 1.22 14.07 2.35 15.23 Het nieuwe parkeerterrein voor vrachtwagens ie Nieuwerkerk is bereikbaar vanaf de Stolpweg. Doodtij: 29 november HET WEEROVERZICHT DE BILT - Boven ons land is een krachtige zuidwestelijke luchtstro ming ontstaan, waarmee zachte ocea nische lucht afkomstig van de Golf van Biscaje wordt aangevoerd. Hier in komen uitgebreide wolkenvelden en perioden met regen voor. Er zal dan ook weinig zon zijn, terwijl er za terdag ook op regen gerekend moet worden. Wel is de temperatuur 2 gra den boven normaal met c n middag temperatuur van cirka 10 graden. Grootse rommelmarkt, 250 kramen struingoed. Open van 9 tot 17 uur

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1