c Nieuwe supergroep Vengeance in Big S Terreinwagen wint terrein O P O R N E R MONTEZUMA IN BRUSE SOOS DE PUL PLAAT-PRAET Isuzu/ Trooper Vier verschillen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 25 november 1983 Nr. 23429 13 Verdelen Probeer twee lijnen met potlood door de te kening te trekken, zo, dat er in elk hokje dat er dan ontstaat drie ver schillende pakjes liggen. De lijnen die je trekt moeten wè recht zijn! Proberen maar. men naar beneden en gooien rotjes en schieten met pijlen en slaan er lustig op los. De politie werd het huis uitgeslagen en trok zich terug achter de muur. Maar dan komt Boris in aktie. Hij gooit vijf strijkers naar de muur én roept: .Aanvallen en opbouwen die muur!" Vier man gaan vechten en vier man gaan bouwen en het lukte nog ook. De muur werd overal verstevigd en er werd de hele nacht wacht gelopen. Er braken geen gevechten meer uit en tenslotte gin gen ze rustig slapen. Zo. Dat was weer een spannend verhaal van Kees Steketee uit Bruinisse. Leuk dat Kees ons geregeld een verhaal stuurt, maar Moet het nu écht alleen Kees zijn, die verhalen instuurt voor de Zeeuwse Babbelaar? Zijn er niet veel méér kinderen die iets kunnen verzinnen? Het hoeft echt niet zo spannend te zijn als de verhalen van Kees. niet zo vechtigerig. Het hoeft ook niet zo lang te zijn! Een heleboel klei ne stukjes maken één Zeeuwse Babbelaar vol. Eigen lijk zouden we vandaag nu Sinterklaas weer in het land is, de hele Babbelaar vulleti met jullie eigen verhalen en tekeningen van Sinterklaas. Er was er maar één die ons een (hele mooie!) tekening stuurde. Of zou het aan de poststaking liggen? We rekenen écht op jullie hoor.' Het adres is nog steeds De Zeeuw se Babbelaar, van de Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1 4300 AA in Zierikzee. Tot de volgende keer. Stoere wagens met grijs kenteken buizenrekje gemon teerd. De importeur (Hart Nibbrig en Greeve te Sassenheim) konstateert een grote vraag naar de ze uitvoering: de be langstelling is groot, zo wel in de partikuliere sektor als bij de profes sionele gebruikers van vierwielaangedreven auto's. Voor deze Pajero met men wel een stevige prijs betalen: 27.495,— (exkl. b.t.w.) als „Pick up" met een canvas top en met een metalen top is de Pajero 28.495,— (zonder b.t.w.). L Het nieuwe (Euro pese) rijbewijs wordt naar de berekeningen van de A.N.W.B. veertig tot vijftig procent duur der. HoofddirektuerlJn- tema van de A.N.W.B. verzet zich tegen deze stijging in een brief aan staatssekretaris Scher- penhuizen van Verkeer en Waterstaat. Ook blijft de A.N.W.B. voor stander van een alge meen theorie-examen en verder blijft de bond te gen het uitgeven van een afzonderlijk rijbewijs voor auo's met automa tische versnelling. L, In het jaar 2000 zui len in de Bondsrepu bliek tussen de 28,5 en 29,9 miljoen personen auto's op de weg zijn, waarmee het aantal zijn hoogtepunt bereikt heeft. Dat betekent, dat er per duizend inwoners ongeveer 500 personen auto's zullen zijn ofwel in autotermen: één op twee. Dat is evenveel als in de V.S. in 1977, zo heeft Deutsche Shell uit gerekend. BRUINISSE - De Mitsubishi Pajero vierwielaangedreven ,alles-kunner is ook verkrijgbaar als bedrijfsauto met een „grijs" kentekenbewijs. Naast het wegvallen van de bijzondere verbruiksbelasting, is een bijkomend voordeel dat geen verhoogde wegenbe lasting vanwege diesel is verschul digd. Het karakter van de Pajero wordt niet alleen be paald door het robuuste uiterlijk en een vrije hoogte van 21 cm. Vooral de onafhankelijke voorwielop hanging, slipdifferentieel op de achteras en de oer sterke 2300 cc turbo-dieselmotor zorgen voor hoge prestaties en een behoorlijk komfort. De verende bestuur dersstoel en standaard stuurbekrachtiging ma ken deze terreinauto uit ermate handelbaar. Op de normale weg vertoont de Pajero alle goede ei genschappen van een personenauto, de voor wielaandrijving kan zelfs worden uitgescha keld. De „grijze" versie be schikt over een vlakke laadvloer, doordat de achterbank ontbreekt. Op gelijke hoogte van de rugleuning van beide voorstoelen is een stalen L China is van plan binnen twee jaar autora ces in de formule 2 en 3 te houden op het circuit van Lou Shan, in de om geving van Peking. Dit deelde Yuan Zaijum mee, die voorzitter is van de Chinese Sportser vice, en leider van de vijf man tellende delega tie die de autoraces in Macau bezocht. Zaijun verwacht hulp van Ja pan, Macao en Hong kong in de ontwikkeling van de Chinese au tosport. Zwarte Piet is een echte klimmer. Hij kan zomaar tegen de schoorsteen opklimmen. Is het in allebei de plaatjes dezelfde Piet? Nee hoor! Als je goed kijkt zijn er wel vier verschillen. Zoek ze maar op! De boot van Sinterklaas vaart maar eens per jaar. Daarom heeft Sint er maar één en niet zomaar een paar. De boot van Sinterklaas heeft ook een heel groot ruim. Daar liggen alle kadoot- jes in één hoek recht, in de ander schuin. De boot van Sinterklaas geeft onderweg veel rook. Dat komt door de snelle vaart en door de Stookpiet met z'n pook. De boot van Sinterklaas heeft ook een mooie stal. Die is voor Sint z'n paard, maar dat wist je zeker al? De boot van Sinterklaas komt weer in Holland aan. En Sint, samen met zijn Piet zal langs elk kind weer gaan! De terreinwagen van Mitsubishi: de Pajero. Een stoere auto met het voordeel van een grijs-kenteken. Vogels in de winter Jullie weten dat de vo gels in de winter weg trekken. Maar alleen de huismussen blijven bij ons. Daarom strooien wij wel eens broodkrui mels en koekkruimels, omdat anders de huismussen honger lij den. We moeten maar heel voorzichtig wezen als er vogels in de buurt zijn, want ze zijn bang voor ons. Mijn vader houdt, erg van vogels en ik zelf ook. Ik zag laatst nog een roodborstje bij ons in de tuin zitten. Ik zei: Pappa, een rood borstje! Maar het vloog al weg. Dus kon hij het niet meer zien, dat was erg jammer. (Marike de Lange, Zie rikzee). Deze wel héél erg mooie tekening waarop van alles te zien valt, is van Martijn Priemis die woont in de Kabbelaarsbank nummer 11 in Zierikzee. Martijn is 11 jaar. Tekeningen voor de volgende Babbelaar moeten vóór woensdag bij ons zijn. Doe je best. p BRUINISSE - Op zaterdag 26 november staat er in de Bruse jeugdsoos De Pul een optreden op het programma van de formatie Montezuma. Vanaf negen uur klinken de tonen van deze rock and roll- formatie door het soosge- bouw. Technikus Henk Leu- verman is een bijzonder be langrijk man in Montezuma. Hij zorgt voor het prima ge luid, dat de groep tot een pri ma live-formatie maakt. Montezuma werd in 1975 opgericht door Rob Fountain en Kees Terwcl. De bedoeling was om lekkere rock and roll- muziek te gaan spelen. Na enige jaren in het Nederlands kiub-cirkuit optredens te hebben verzorgd, overigens steeds met andere bezettingen, kreeg de groep steeds een andere muzikale richting. Op liet ogenblik wordt deze richting bepaald door de vaste kern, bestaande uit gitarist Kees Terwei, organist Rob Fontain, zanger Bert Meurs, bassist Pe ter van Eyck en drummer Gijs KastüS. Alle groepsleden komen uit verschillen de bands, zoals Flavium, Mnddox en Teaser. Door gebruik te maken van allerlei muzikale stromingen, heeft Montezuma een herkenbare sound met een eigen tintje gekregen. De groep pretendeert overigens niet iets geheel nieuws te brengen, maar streeft naar een swin gend repertoire met een stevige basis, die gemakkelijk in het gehoor ligt. Vooral de toegevoegde synthesizers be-, palen mede de klankkleur van de band. De groep probeert via een goed gekozen repertoire tot de blijvers in de Neder landse popscene te gaan behoren. BURG-HAAMSTEDE - Op zaterdag 26 november is een su pergroep in wording te bewonderen in jeugdsoos Big S in Burgh-Haamstede. De hardrock-formatie Vengeance zag in juni 1983 het levenslicht in Dordrecht. De band bestaat uit vijf jonge jongens die de koppen muzikaal bij elkaar staken. Binnen twee maanden werd Vengeance het debuut van de week bij Radio Veronica. Een live-optreden in Countdown- café staat inmiddels op stapel. Manager Henk van Antwerpen is dol-enthousiast over zijn ontdekking. De ex- Picture-man noemt de Dordtse het neusje-van-de-zalm. Diverse grote bladen toon den inmiddels al belangstelling voor de groep in de wekelijkse kolommen. Interna tionaal werd er ook geïnformeerd. Pete Hinton - producer vart Saxon - zal zich be lasten met de eerste elpee van Vengeance, die in januari 1984 moet uitkomen. Vengeance bestaat uit Oscar Holleman op gitaar, Leon Goewie als zanger, bassist Jan Bijlsma. solo-gitarist leo van Breemen en drummer Matt. Big S is er bijzonder trots op, dat Vengeance vooreen optreden gestrikt kon worden. De soos is zaterdag vanaf acht uur geopend en de zeer goede hardrock-formatie begint haar optreden om ongeveer negen uur. Sozen- agenda Big ,,S", Burgh- Haanistede Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur met vanaf 21.00 uur live optreden van de hard rock-formatie Vengean ce; zondag van 14.30 tot 18.00 uur en van 19.30 tot 21.30 uur; soos voor de jeugd van 12 tot 15 jaar op woensdag van 19.00 tot 21.00 uur. De Pul, Bruinisse Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 19.30 tot 24.00 uur met vanaf 21.00 uur live optreden van dc rock and roll-formatie Monte zuma. The Well, Noordwellc Zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur en zondag van 14.30 tot 17.30 uur. Brogutn, Zierikzee Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 1400 tot 16.00 uur soos voor de jeugd van 12 tot en met 15 jaar en van 20.00 tot 01.00 uur voor de ouderen; zondag van 15.00 tot 18.00 uur. Trace, Scharcndijke Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur; zon dag van 14.30 tot 17.30 uur; woensdag van 19.00 tot 23.00 uur spellen- avond. ZIERIKZEE - „Labour Of Love" is de zesde elpee van de Engelse achtmans-forinatie UB 40. Met „Red Red Wine" als suksesvol trekpard is de elpee een zeer aanvaardbaar pro- dukt van deze in Birmingham ontsta ne formatie. Een aantal oude school kameraden, van wie de meeste werk loos wai*en formeerden de groep. Git het werkloos zijn ontstond dc naain Unemployment Benefit, ofwel WW. In 1980 bestorinde UB 40 inet „Food For Thought" voor het eerst dc hit lijsten. Deze single werd getrokken van de eerste langspeler „Signing Off" en sloeg in als een bom. UB 40's teksten zijin fel tegen on recht gericht en ook Margaret That cher komt er in „Madam Medusa" niet zonder kleerscheuren af. UB 40 maakt reggae met de grootste geme ne deler. Steekje Kezeltee gezocht! (slot) Ze kijken al'flkfnaal mee in de put en zien Joopje Fluitekruid versuft tussen het touw, de bamboestok ken, de spijkers en het hout liggen. Joopje is goed neergekomen en is alleen wat versuft. Ze trekken hem er uit en overleggen wat ze er mee zullen doen. „Ik heb hetWe maken er wapens van, dat doen we". Even later wordt er druk getimmerd, gezaagd, ge vijld en geschaafd. Niemand merkt dat de tas met eten er aan komt via de touw. Precies onder het touw en de tas zit Arie Bengel, die nogal opvliegend is. Arie krijgt de tas in z'n nek. Er werd hard door ge werkt en een paar zijn er al klaar. Tenslotte heeft iedereen een schiid op de rug, een pijienkoer met 24 brandpijlen er in en tussen de riemen zitten zelfge maakte bommen en een bus met rotjes. Een van de bommen is een polyester buisje met zwavel-benzine, met buskruit en een lontje. Ze hebben een boog in een hand en nog een knuppel in de andere. „Zeg Jan, ga jij koken, dan gaan we zo eten", kreeg Jan te ho ren, en het werd tijd. Arie werd na het eten bevolen om op de uitkijk te gaan staan. Even later komt hij terug rennen: „Help, help! Het huis is omsingeld door de politie. Er is overal politie en ze zijn de deur van het huis al aan het kraken". De bendeleden stor NOORDGOU- \VE - Een beetje onbekend, maar daarom niet onbe mind, is het merk Isuzu (van Gene ral Moters), die ook een Jeep achtige terrein wagen in de serie heeft. Isuzu brengt met zijn Trooper een voertuig op de markt dat de uitste kende kwaliteiten voor terreinrijden kombi- neert met het komfort Nieuw in november: de Isuzu Trooper. van een personenauto. De Tróoper kan worden geleverd met een 1949 cc benzinemotor van 88 pk en een 2238 cc dieselmo tor van 61 pk. Net als de Pajero van Mitsubishi, is de Trooper ook van een grijs kenteken voor zien, maar ook leverbaar met een „normaal" ken teken. Het aanhangwa gengewicht bedraagt maar liefst twee ton. Vanaf november op de Nederlandse markt, kosten: 24.500,— ex- klusief de b.t.w.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 13