diensten SCHEIDING WATERREKREANTEN DOOR MIDDEL VAN ZONERING Personeel KMS zwicht onder druk minister van ekonomische zaken Minister onderzoekt aanleg buitenhavens Terneuzen Streekvervoer Zeeuws- Vlaanderen vrijdag plat Nieuw Zeeuws opiniemaandblad Staatssekretaris Ploeg: oplossing voor drukte aan, op en in het water DEN HAAG - Staatssekretaris Ploeg van landbouw en visserij voelt wel iets voor zonering als oplossing voor de drukte aan, op en in het water. Eventuele regels in tijd of plaats zullen wel zo sober mogelijk moeten zijn en het is in de eerste plaats aan lagere overheden zoals gemeen ten, water- en rekreatieschappen om die op te stellen. De bewindsman zei dat woensdag tijdens een uitgebreide vergadering van de kamerkommissie voor visserij. Ploeg was het eens met een aantal kamerleden die stelden dat de re- kreatieve druk op het water steeds groter wordt. Ons land telt volgens Ploeg ongeveer anderhalf miljoen sportvissers. Daarnaast zijn er hon derdduizenden die in zeil- of motor boot of op de surfplank hun tijd op, of als sportduiker in, het water door brengen. Bovendien zijn er nog een kleine 700 beroepsbinnenvissers. Het probleem van de druk neemt volgens de bewindsman nog steeds toe. Als meer mensen hun vakantie in eigen land gaan doorbrengen moe ten we oppassen dat het niet uit de hand gaat lopen, aldus Ploeg. Via voorlichting en opvoeding van de watergebruikers kan volgens hem ook worden geprobeerd ieder zijn deel te geven. PvdA-kamerlid Veldhoen hield de bewindsman voor dat de centrale overheid wel degelijk zelf een rol kan spelen, bij voorbeeld bij het aan wijzen van nationale landschappen. De liberaal* Te Veldhuis klemde Ploeg op het hart eventuele regelin gen zo sober en decentraal mogelijk te laten opstellen. De staatssekreta ris nam de waarschuwing van Van der Sanden (C.D.A.) dat een eventue le zonering niet tot vermindering van sportvisserijmogelijkheden mag lei den over. Afschaffen gesloten seizoen De staatssekretaris gaf de kamer leden de verzekering dat in 1984 het gesloten seizoen voor het vissen met een zogenoemde gewone hengel" op ad hoc-basis wordt opgeheven. Voor de jaren daarna zal worden gezocht naar een meer permanente basis. De Nederlandse sportvissers, bijna alle verenigd in de Nederlandse Vereni ging van Sportvissersfederaties NWS, pleiten al jaren vor het af- -':"V Staatssekretaris Ploeg: ,,Het is zeker niet de bedoeling geweest om de sportvisserij als werklozensport te kwalifice ren VLISSINGEN - De FNV-leden werkzaam bij de Koninklijke Maatschappij De Schelde in Vlissingen zijn maandagavond akkoord gegaan meteen nieuwe winstdelingsregeling. De „oude" bonusregeling hebben zij laten vallen. Dat komt neer op het inleveren van vijf procent loon. Volgens de voorzitter van de be- drijfsledengroep van de FNV, T. Hof man, is de beslissing om in te stemmen CAPELLE AAN DEN 1JSSEL - De verkoop van wens- en prentbrief kaarten in de winkels is gedaald tot het nulpunt. De uitgevers van deze kaarten zijn geheel afhankelijk van de PTT en vrezen voor de werkgele genheid in hun bedrijven als de poststaking voortduurt. VOORSCHOTEN - De Nederlandse bloemisterij ziet de ambtenarenak- ties bij de PTT van de zonnige kant. Steeds meer mensen sturen, nu het niet meer mogelijk is een wenskaart te verzenden, een bloemengroet. Al dus woensdag de Vereniging Fleurop Interflora met een van de weinigste positieve reakties uit het bedrijfsle ven op de PTT-akties. met de nieuwe, minder gunstige, winst delingsregeling „met de rug tegen de muur genomen": het afschaffen van de bonusregeling was een van de voor waarden die minister Van Aardenne van ekonomische zaken heeft gesteld aan de steunverlening aan de KMS. Het personeel van de KMS toonde zich maandagavond zeer teneergesla- gen. De lonen bij de KMS behoorden altijd al tot de laagste binnen het RSV- concern. Ondrhandelingen over loons verhogingen werden steeds afgewe zen omdat het Schelde-personeel voor deel zou hebben van de eindejaars(vijf procent) bonusregeling. Die werd dan ook tot het normale loon gerekend. De nieuwe winstdelingsregeling le vert volgens Hofman de eerste twee jaar zeker niets op. De KMS is door het RSV-debacle zo in de problemen geraakt, dat de komende jaren van de eventuele winst eerstde schuldeisers en nieuwe investeringen moeten wor den betaald. UTRECHT - De staking bij het goe derenvervoer van de spoorwegen in Rotterdam en omgeving - waaronder het grote rangeerkomplex Kijfhoek - gaat niet door. Op de twee aktiever- gaderingen die de vervoersbond FNV en de FSV woensdag hebben gehou den was weliswaar een ruime meer derheid van de opgekomen leden voor een 24-uursstaking op donder dag, maar de bonden vonden de op komst te gering om de aktie toch te laten doorgaan. ROTTERDAM - De gemeente Rot terdam zal scherp in de gaten houden of nieuwe akties van ambtenaren bij het openbaar vervoer en bij bruggen en sluizen onevenredig grote schade aan stad en haven toebrengen. Is dit wel het geval dan zal de gemeente naar de rechter stappen. Een woord voerder heeft dit woensdag meege deeld. schaffen van het gesloten seizoen (half maart tot 1 juni). Ploeg wees er wel op dat enkele soorten aas (worm, slachtafval) ver boden blijven. Ook kunnen eige naars van water of de visrechtheb benden anders besluiten. Voor het nachtvissen voelt de staatssekretaris voor een verbod-mits", hetgeen be tekent dat het vissen 's nachts in be ginsel verboden blijft maar dat ont heffingen, bij voorbeeld voor bepaal de maanden of uren van de nacht, kunnen worden verleend, Géén sport voor werklozen De bewindsman distantieerde zich van het idee dat sportvisserij een sport voor werklozen zou zijn. Veld hoen proefde deze kwalifikatie van de sportvisserij in de begroting van landbouw en visserij. Ploeg zei dat het zeker niet de bedoeling is ge weest de sportvisserij als werklozen sport te kwalificeren. De staatssekretaris zegde Van der Sanden toe met de minister en staats sekretaris van financiën te zullen overleggen over de bestemming van het geld dat jaarlijks binnenkomt via de uitgifte van grote en kleine visvergunningen en bijdragebewij- zen. Daarvan gaat het merendeel naar de algemene middelen. Op ver zoek van de CDA-er zal Ploeg onder zoeken of het geld meer doelgericht (voor de sportvisserij) kan worden aangewend. Advertentie VLISSINGEN - Het streekvervoer Zuid-West-Nederland in Zeeuws- Vlaanderen gaat vrijdag plat. Er is volgens aktieleider C. Ollebek nog overleg gaande of de staking in heel Zeeuws-Vlaanderen zal plaatsvinden of alleen in Oost-Zeeuws- Vlaanderen. Het personeel van de standplaats Draaibrug dat in West- Zeeuws-Vlaanderen rijdt, heeft nog bedenkingen tegen het platleggen van het openbaar vervoer ook in dat deel van Zeeuws-Vlaanderen. Het personeel van de Provinciale Stoombootdiensten in Zeeland, die de veerboten over de Westerschelde bemannen op de trajekten Vlissingen-Breskens en Kruiningen- Perkpolder, zullen maandag en dins dag opnieuw overleg plegen over het voeren van nieuwe akties. Die zullen er op neerkomen dat een van de twee veerdiensten uit de vaart wordt ge nomen. De rechter verbood afgelopen za terdag een volledige staking bij de Zeeuwse veerdiensten omdat door die staking Zeeuws-Vlaanderen on bereikbaar was geworden via Neder lands grondgebied. De leiding van de ABVA KABO konstateerde direkt na het uitspreken van het vonnis al, dat andere akties dan een volledige stakingsaktie bij de veerdiensten, door dit vonnis niet zijn uitgesloten. Het personeel zal zich de komende week over nieuwe akties uitspreken. Zaterdag 26 en zondag 27 november Dokter A. W. van Geer, Zierikzee tel. (01110) 2080,neemt waar voor dokter Bontkes, dokter Visser en dokter Sleegers. Spreekuur voor dringende gevallen zaterdag- en zondagmorgen van 11.00-11.30 uur. Dokter L. A. M. Bruel, ,,De Waag", Markt Brouwershaven, tel. (01119) 1280, neemt waar voor dokter Flach, dokter Stenger en dokter Van Beek-Verbeek. De weekenddienst loopt van vrijdag middag 18.00 uur tot maandagmor gen 08.00 uur. Voor spoedgevallen is er spreekuur van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur, zowel op zater dag als zondag. Buiten spreek uurtijden alleen dringende gevallen. Dokter M. M. van den Berg, weth. v. Klinkenstraat 10, Nieuwer- kerk, tel. (01114) 1810, neemt waar voor dokter Dorrestein en dokter Speelman Tandarts P. A. J. Bruynzeel, Karne- melksvaart 2, Zierikzee, tel. 01110-2693 De weekenddienst bestaat uit twee spreekuren voor spoedgevallen na melijk van zaterdag- en zondagmid dag van 17.00-17.30 uur. Zuster Poley, Vloedstraat 1, Kerk- werve. Tel. (01110) 2309, neemt waar voor Zierikzee. Zuster P. v. d. Velde, Oosterland, Lange Achterweg 10, tel. (01114) 2050 neemt waar voor Bruinisse en Duiveland. Zuster C. v. d. Haven, Haamstede, Bernardstraat 2, tel. (01115) 1423, neemt waar voor geheel Schouwen. Dierenarts S. Bergsma, Zierikzee tel. (01110) 2180 heeft dienst voor Schouwen-Duiveland. DEN HAAG - De AOW-uitkering die bejaarden in januari zullen krij gen zal schoon gelijk zijn aan het be drag van december. Bruto zal de uit kering een half procent lager zijn. Premier Lubbers zei dit woensdag tijdens de algemene beschouwingen in de Eerste Kamer. UTRECHT - De meest aankomende huisartsen vinden een praktijk van ongeveer 2.200 patiënten groot ge noeg. Dit blijkt uit het jaarlijkse on derzoek. MIDDELBURG - Het ministerie van ekonomische zaken onderzoekt of er geld vrijgemaakt kan worden voor een onderzoek naar de ekonomische en nautische mogelijkheid om bij Terneuzen buitenhavens aan te leggen. Dit zei de Zeeuwse gedeputeerde R. Barbe (ekonomie) dinsdag tijdens de jaarlijkse bcgrotingsvergadering in de Zeeuwse staten. Het verzoek tot de aanleg van dergelijke havens is ingediend door het Havenschap en de gemeente Ter neuzen. de eerste plaats worden onderzocht, aldus Barbe. Terneuzen heeft geen havens die in open verbinding staan met zee in te genstelling tot Vlissingen die over de ouiten- en Sloehavens beschikt Het vervoersaanbod in de Vlissingse ha vens neemt elk jaar fors toe, terwijl dat in Terneuzen juist afneemt YERSEKE - Het nul-nummer van een nieuw Zeeuws opniniemaand- blad is dinsdag in Yerseke ten doop gehouden. Het blad heet „Nieuw Zeeland". De meeste redaktieleden zijn afkomstig uit het milieu-aktie- wezen, zoals de aktiegroep Oosterschelde open. Enkele van hen hebben tot deze maand zitting gehad in het per 1 januari op te heffen lijfblad van de Vereniging Milieuhygiëne Zeeland „De Gouden Delta". Woordvoerder Kees Slager van „Nieuw Zeeland", zei dat het nieuwe blad geen spreekbuis wil zijn van aktie- of politieke groe pen maar onafhankelijke, kriti sche en opiniërende verhalen wil brengen die betrekking hebben op Zeeland. Het maandblad streeft naar duizend vaste abonnees. Als dat streefgetal wordt gehaald, is het financieel mogelijk iedere maand uit te komen. De redaktie overweegt bij het bedrijfsfonds voor de pers of an dere subsidiërende instellingen een startsubsidie aan te vragen. Nu hebben de vijftien redaktiele den het geld dat nodig was voor de start, via een opgerichte stich ting geleend, zodat uitgifte van het 0-nummer, dat in drieduizend exemplaren is gedrukt, kon wor den uitgegeven. Het is de bedoeling begin janua ri het eerste nummer van Nieuw Zeeland uit te brengen. Donderdag 24 november Zierikzee Stadhuis. Gemeenteraadsvergade ring behandeling ontwerp-begroting 1984. 14.00 uur. Hervormd Verenigingsgebouw. Bij eenkomst „Wees een Zegen". 18.30 uur. Parochiecentrum, Mosselstraat 4. Thema-avond „Vrede en gerechtig heid" o.l.v. Pax Christi Zeeland. 20.00 uur. Haringvlietstraat 9. CDA Vrouwen- beraad. 20.00 uur. Concertzaal. Optreden Internatio naal Folkloristisch Danstheater met „Het eeuwig ritueel". 20.00 uur. Burgh-Haamstede Gemeentehuis. Kommissie jeugd en kuituur. 19.30 uur. Gemeentehuis. Kommissie openbare werken. 19.30 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn. Majorettes. 18.45 tot 19.45 uur. sport, Het Havenschap Terneuzen ver wacht een opleving van het vervoers aanbod als schepen via buitenhavens kunnen aanlanden en niet eerst de omslachtige weg via de sluizen in Ter neuzen moeten nemen, waarvan ook al het scheepvaartverkeer dat bestemd is voor het Belgische Gent gebruik moet maken. Die verwachting moet in DEN HAAG De partikuliere koeriers- en bodediensten in ons land varen wel bij de problemen die de ak- tievoerende ambtenaren veroorza ken voor de PTT. Doordat het staats bedrijf der posterijen niet kan funk- tioneren. hebben de partikuliere diensten omzetstijgingen geïnkas- seerd van veertig tot vijftig procent. Dit heeft sekretaris Bosch van de vervoersorganisatie NOB- wegtransport donderdagmorgen ge- zegd. ZOETERMEER - üe vier ambtena- rencentrales - ACOP, CCOOP. Amb- tenarencentrum en CMHA - hebben besloten geen kort geding tegen de Staat der Nederlanden aan te span nen. De centrales kondigden dinsdag aan de juridische mogelijkheden te willen bekijken van een geding om dat het kabinet geweigerd zou heb ben open en reëel overleg te voeren niet de centrales. Dit heeft een woordvoerder van de ACOP donder dag bevestigd. Verenigingsgebouw. Volksdansen. 20.00 uur. Nieuwerkerk Dorpshuis. Volksdansbal voor oude ren. 14.00 - 16.30 uur. Gemeentehuis. Gemeenteraadsver gadering Duiveland. 20.00 uur. Vrijdag 25 november Zierikzee Vierschaar stadhuis. Afscheidsrecep tie adj. J. Hoekman. 16.00 uur. Brandweerkazerne. Open Huis. 19.00 - 22.00 uur. Kegelhuis Geluk. Finales H.J. Doele- manwedstrijden Z.K.B., 13.30 - 16.00 uur en 20.00 - 23.00 uur. Foyer Mondragon. Najaarsvergade ring Stad en Lande. 19.30 uur. Herv. Verenigingsgebouw. Algeme ne ledenvergadering Het Groene Kruis. 19.30 uur. „Huis van Nassau". Bingo-dansatn Bond van Opzichzelfstaanden. 20.00 uur. Chr. Geref. Kerk. Verkoopmiddag t.b.v. zending. Van 14.00 - 17.30 uur 19.00 - 21.00 uur. Haamstede Hotel Bom. Algemene ledevergade ring Ring Promotion. 20.00 uur. Noordwelle Dorpshuis. Regionale vogeltentoon stelling. 19.00 - 22.00 uur. Beatballetles. Apotheek C. C'. H. Verschuren, Zie- rikzee, Dam 18 is óp zaterdag geopend van 9.00-12.30 Uur en van 16.30J17'.30 uur. Op zondag van 12.00-12.30 uur en van 18.00-18.30 uur. Bel voor noodgevallen alarmcen- truin Noord- en Midden-Zeeland, tel. (01100)14444. Gehandicapten adviesbureau Zee land. (Tel. 01110-4743). Nederlandse Multiple Sclerose, afde ling Schouwen-Duiveland. Kontakt- adres Laura v. d. Zande, Kapelleweg 4, Nieuwerkerk. Tel. 01110-5017. Hodgkin-kontaktgroep, kontakt- adres Elly Gebraad, Oude Mooi weg 36, Renesse, tel. 01116-1602. Niet gewenst zwanger? Bel voor hulp aan moeder en kind Werkgroep „Laat Leven Schouwen-Duiveland", tel. 01114-2131 of landelijk diensten centrum V'BOK 033-620244. Brouwershaven Tonnenmagazijn. 19.30 uur. Bruinisse Gemeentehuis. Gemeenteraadsver gadering met het houden van algeme ne beschouwingen op de gemeentebe groting van 1984. 18.30 uur. Dorpshuis. Blijspel van „De Kome dianten". 20.00 uur. Zaterdag 26 november Zierikzee Brandweerkazerne. Open Huis. 10.00 - 17.00 uur. Bioscoop. One from the heart. 19.00 uur. Kerkwerve Vertrek vanaf de kantine „Vospit" junioren WIK naar Haamstede. 19.15 uur. Burghsluis Haven. Aankomst St. Nikolaas. 14.00 uur. Renesse Dorpshuis. Speelspiegel Zeeuws Amateur Toneel. 10.30 - 18.00 uur. Dorpshuis. Dansavond leerlingen en oud-leerlingen van dansschool me vrouw W. Kramer-de Groot. 20.00 uur. Noordwelle Dorpshuis. Regionale vogeltentoon stelling. 14.00 - 22.00 uur. Brouwershaven Haven. Aankomst St. Nikolaas. 11.00 uur. TonnenmagazijnSint-Nicolaasmid- dag. 13.30 uur. Tonnenmagazijn. Sint-Nicolaas Dis- ko bal. 19.30 uur. Zondag 27 november Zierikzee Bioscoop. One from the heart. 20.00 Maandag 28 november Zierikzee Prinses Julianaschool, Jannewekken 19. Schrijfavond Amnesty Internati onal. Vanaf 19.00 uur. „Huis van Nassau". Jaarvergadering ABVAKABO. 19.30 uur. „Huis van Nassau". Vergadering Verenigingsraad „Beter Wonen". 19.30 uur. Centrum Iona, Poststraat 25. Lezing „Leven in en met een groep". 20.00 uur. Kegelhuis Geluk. Finale H.J. Doele- manwedstrijden Z.K.B. 20.00 - 23.00 Burgh-Haamstede Gemeentehuis. Kommissie finan ciën. 15.30 uur. Haamstede Rekreatiezaal Geref. kerk. Schrijf avond Amnesty International. Vanaf 19.00 uur. Brouwershaven Geref. kerk, Bostonplein. Schrijf avond Amnesty International. Vanaf 19.00 uur. Scharendijke Gemeentehuis. Raadsvergadering. 19.30 uur. Dinsdag 29 november Zierikzee Rusthuis Irene. Welfare-verkoop. 14.00 uur. Hotel „Het Wapen van Zeeland". Na jaarsledenvergadering VVV Renesse. 20.00 uur. Scharendijke Putmeet. Bijeenkomst CBTB, CPJ en CPB. 20.00 uur. Brouwershaven Verenigingsgebouw. Bejaardensoos. Sint Nicolaasmiddag. 14.30 uur. Gymnastiekzaal. Damesgym. 19.30 tot 20.30 uur. Woensdag 30 november Zierikzee Poppentheater Alteklein, Visstraat 5. St. Nikolaasvoorstelling. 14.30 uur. Brouwershaven „De Blokkendoos". Knutselklub voor kinderen van zes tot twaalf jaar. 13.30 uur. Bruinisse Gemeentehuis. Hoorzitting bewo ners Schipperslaan. 19.30 uur. Donderdag 1 december Zierikzee Gereformeerde Kerk, St. Do- musstraat. Jaarlijkse verkoop zelf gemaakte goederen dameskrans „Tryféna". 13.30 - 21.00 uur. Havenplein 24. Spreekuur Rechts winkel. 19.00 - 20.00 uur. Herv. Verenigingsgebouw. Bestuurs- bijeenkomst. 20.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 2