Nico van Burg algemeen kampioen onderlinge tentoonstelling „Zang en Kleur" in Zierikzee C. Hoogvliet klubka: bij HSV 't Zijpe in E C. Hoogvliet klubkampioen '83 bij HSV 't Zijpe in Bruinisse NIEUWSBODE Bert Goudzwaard naar kampioenschap in vierde klas libre Voorzitter J. de Koning bepleit zo Voorzitter J. de Koning bepleit zoute Grevelingen UITSLAGEN HANDBAL i Alle seniorenkampioenen tijdens de onderlinge vogeltentoonstelling van ..Zang en Kleur", die werd gehouden in de Zierikzeese Graanbeurs. ZIERIKZEE - Vogelvereniging „Zang en Kleur" afde ling Schouwen-Duiveland hield afgelopen vrijdag en za terdag de jaarlijkse onderlinge vogeltentoonstelling in de Graanbeurs in Zierikzee. In totaal werden 434 vogels neergezet door 43 leden van „Zang en Kleur". De vogels werden door zeven keurmeesters en een aspirant keur meester aan een deskundige keuring onderworpen en uiteindelijk kwam Nico van Burg uit Zierikzee als alge meen kampioen uit de bus. Hij eiste de titel op met een kanarie pigment zonder rood. Deze vogel oogstte als enige een waardering van 91 punten. Mevrouw S. Ar- noutse uit Zierikzee werd derby-kampioen met een ka narie pigment met rood. Deze inzending kreeg 90 punten op het konto. Jeugdkampioen werd H. de Jonge, eveneens uit Zierikzee. Zijn oranjeroodisabelpastelivoorschimmel kreeg 88 punten op het keuringsrapport. Voorzitter Jan Pipping toonde zich desgevraagd bijzonder enthousiast over de samenwerking tussen de le den en het bestuur van „Zang en Kleur", die de tentoonstelling in de Graan beurs tot het grote sukses maakte, dat het uiteindelijk werd „Ieder jaar zijn er meer leden, die zich beschikbaar stellen om mee te helpen aan het mee- organiseren van „hun tentoonstelling", stelde Pipping met de nodige trots. De voorzitter konstateerde ook, dat „Zang en Kleur" een bloeiende vereniging is. „Deze konstateringis gerechtvaardigd, wanneer men en blik in de tentoonstel lingszaal werpt Al het aanwezige ma teriaal is eigendom van de vereniging zelf'. winnaars uit de bus in de diverse ru brieken. Bij de kanaries pigment zon der rood werd N. van Burg met 91 punten winnaar, terwijl mevrouw S. Aarnoutse de titel opeiste bij de ka naries pigment met rood Bij de kanaries vetstof zonder rood ging het kampioenschap naar J. Ho- gendoorn uit Zierikzee, terwijl A Soeteman uit Ooltgensplaat met de eer ging strijken bij de kanaries vet stof met rood. In de kategorie kuif, vorm en postuur werd C. Everaers uit Renessc kampioen, terwijl bij de tro pische vogels en bastaarden zonder kanariebloed A Verstraete uit Nieu- werkerk met de titel ging strijken. A. Kik uit Zierikzee werd kampioen bij de zeebravinken en Japanse meeuwen en A Lokerse uit Zierikzee voerde de beste grasparkiet aan. J. van de Schelde uit Zierikzee werd kam pioen bij de agaporniden, terwijl zijn plaatsgenoot R. Roctus bij de grote parkieten het suksesvolst was. Kam pioen OEK totaal gehele tentoonstel ling werd A Kik en bij de stammen kanaries pakte N. van Burg zijn twee de kampioenschap. Bij de stammen van de overige vogels was het kam pioenschap gereserveerd voor T. Sin- neman uit Barendrecht De keuringen werden uitgevoerd door P. Koster uit Kloosterzande, D. Kraak uit Middel burg, C. Mol uit Sint Willebrord, M. van Broekhoven uit Bergen op Zoom, F. van de Bergh uit Halsteren en A. Ven duit uit Bergen op Zoom. Verrassende zege voor Dijkman in zaalvoetbal Burgh-Haamstede BURGH-HAAMSTEDE- In Sport centrum Krayestein in Burgh-Haam stede werd de vijfde ronde van de zaalvoetbalkompetitie afgewerkt Voor een fikse verrassing zorgde de ploeg van Garage Dijkman door het favoriet geachte Krayestein-team met maar liefst 7-2 te kloppen. Halver wege stonden beide ploegen nog op gelijke hoogte (2-2). Enorm op schot was de ploeg van BRUINISSE - Op de vrijdag gehouden jaarvergadering van de hengelsport vereniging „Het Zijpe" in het dorpshuis te Bruinisse pleitte voorzitter J. de Koning in zijn openingswoord nog eens voor een zoute Grevelingen waarmee de visserij het meest is gebaat. Hij sloot hiermee aan op de wens van de Delta Federatie welke ook een zoute Grevelingen voorstaat. Met de doorlaatsluis welke in de Brouwersdam is gerealiseerd behoeft het zout blijven geen enkel probleem op te leveren. OUWERKERK - Bert Goudzwaard, lid van de biljartvereniging d'Eu- lc te Oosterland, is er te Ouwerkerk in café Bakker in geslaagd beslag te leggen op het kampioenschap 4e klasse libre van het distrikt Schou wen-Duiveland van de KNBB. De 20-jarige Oosterlander bleef geduren de het gehele toernooi ongeslagen. Na vier overwinningen te hebben be haald wist hij zich zondagmiddag in zijn voorlaatste partij tegen Rob van Dijk reeds verzekerd van de titel. Bert Goudzwaard werd in Ouwerkerk op overtuigende wijze kampioen in de vierde klas libre. Van Dijk heeft hem in deze par tij zeker niet de titel kado bedaan. Na 28 beurten zag het er naar uit dat Goudzwaard met een voor sprong van negen karamboles (40- 31) de partij in zijn voordeel ging beslissen. Drie beurten later was de stand echter weer geheel gewij zigd en had Van Dijk een voor sprong van negen karamboles (41- 50) genomen. Moeizaam In de hierna volgende spannen de slotfase kwamen beide spelers nog maar moeizaam tot het sko- ren van de benodigde karambo les. In de 35e beurt wist Goud zwaard de stand weer recht te trekken (51-51) en in de 38e beurt drie karamboles voorsprong te nemen (56-53). Na 42 beurten had Goudzwaard nog altijd het heft in handen (59-56) maar in de volgen de beurt wist Van Dijk de partij uit te maken. Goudzwaard kreeg nog de kans om in de acquitstoot er een remise uit te halen en zich zo te verzekeren van de titel. Deze kans liet hij zich niet ontglippen waarmee de beslissing met nog een ronde te spelen was gevallen. Ook de laatste partij, waarin Goudzwaard het moest opnemen tegen Wijnand aan de Wiel, gaf een spannende strijd te zien waarin Goudzwaard uiteindelijk met slechts een karambole ver schil aan de winnende hand bleef. Een keurige prestatie leverde ook de 16-jarige Nieuwerkerker Kees Vis door op de tweede plaats beslag te leggen en naar de 3e klasse te promoveren. Promotie was er ook voor Rob van Dijk, ter wijl Daan Boonman reeds bij de voorwedstrijden was gepromo veerd. Wijnand aan de Wiel skoor- de met 27 karamboles de hoogste serie in het toernooi, terwijl hij met 3.33 ook het hoogste partij ge middelde op zijn naam bracht. Distriktsbestuurder Jaap Goud zwaard kon aan zijn zoon de bondsmedaille en de distriktswis- selbeker overhandigen, terwijl de voorzitter van de organiserende vereniging Phoenix Daaf van der Werf de prijsuitreiking verricht te. Namens de deelnemers sprak Bert Goudzwaard woorden van dank tot de organiserende vereni ging voor de wijze waarop zij hot toernooi hadden georganiseerd. De uitslag B. Goudzwaard, d'Eule, Oosterland K. Vis, OKK, Nieuwerkerk W. a. d. Wiel, DOS, Nieuwerkerk R. van Dijk, Bommenede, Zonnemaire D. Boonman, d'Eule, Oosterland A. Kort, Onder Vrienden, Burgh H. Messenmaker. De Wig, Renesse 11 360 225 16 1.81 1.60 8 334 195 16 2.50 1.71 6 337 202 27 3.33 1.66 5 311 181 12 2.50 1.71 4 286 173 12 3.00 1.65 4 305 190 10 2.14 1.60 4 303 196 11 1.73 1.54 Terugkomen Het bestuur van „Zang en Kleur" was verder bijzonder enthgousiast over de terugkeer in de Graanbeurs. „We hebben de Graanbeurs gedu rende vijf jaar niet tot onze beschik king gehad, omdat deze aan de PTT verhuurd was als voorsorteercen- trum", legde Pipping uit „Als je deze zaal na de verbouwing bekijkt ont kom je er niet aan te konstateren, dat het een prachtige ruimte is om een vogeltentoonstelling te houden. We zijn er dan ook bijzonder trots op, dat we hier weer mochten terugkomen". Het was voor Pipping verheugend, dat de leden van „Zang en Kleur" toch nog 435 vogels hadden kunnen inzen den, dit ondanks het feit dat het over het algemeen een slecht kweeksei- zoen was. „Gezien dit aantal ingeschre ven vogels blijkt „Zang en Kleur" nog steeds een prima onderlinge tentoon stelling te kunnen organiseren en is de gedachte van het bestuur bewaarheid om nog niet over te gaan op nationale of internationale wedstrijden om zo doende meer vogels op de tentoonstel ling ingezonden te krijgen, wat bij vele andere verenigingen al noodzakelijk blijkt te zijn", zei Jan Pipping. Kampioenen Naast de in de opening genoemde kampioenen kwamen er nog een aantal 3e divisie H: Volt (/-Delta Sport 10- 18; Groene Ster-Kort una B 15-17; EMM Il-Walcheren 17 11. Dongen- Rapid 19-14; Mountain Stars-Boeme rang 20-14.. Heren II: Olympu> II-DHla Sport II 24-14; Delta Spil t III-Volharding 5- Junioren (dames): GSC-Della Sport 8-16. Welpen: EMM-Delta Sport 2-7. Pupillen (meisjes): Omverkork- Marathon 5-10. Dames II: Ouwerkerk-Volharding 9-14 A ft Over het geheel genomen kon de voorzitter spreken van een redelijk goed verenigingsjaar, waarin het le dental wel iets is teruggelopen tot net onder de 500 (497). Goede kontak ten waren en zijn er met de zusterver enigingen „De Krabbe" en „Ooster- scheldeMet de Grevelingen gaat het de goede kant op gezien het feit dat er behoorlijk paling wordt ge vangen. Zowel de kontributie als de inschrijfgelden voor de wedstrijden zullen in 1984 niet worden verhoogd. Aantrekkelijker De heer De Koning deed een beroep op de leden om met ideeën te komen om de klubwedstrijden nog aantrek kelijker te maken. In liet afgelopen seizoen vonden er vier bootwedstrijden plaats welke in liet komende jaar zal worden opge voerd tot vijf. Hij deed verder een be roep op de leden om dc wedstrijden zo sportief mogelijk te laten verlo pen. De dit jaar gehouden Eilanden- wedstrijden noemde de voorzitter weer geslaagd. Het financieel jaar verslag van de penningmeester de lieer J. Rcurieh gaf een batig saldo te zien. Namens de financiële kommissie word verslag uitgebracht door de heer .1. de Bruin die verklaarde het bescheiden in orde te hebben bevon den en adviseerde tot goedkeuring van de rekening over to gaan. Onder dankzegging voor zijn stipte beheer werd dc penningmeester decharge verleend. In plaats van het aftreden de lid de heer J dc Bruin werd de heerC. Tci woldeals lid van de finan- ciële kommissie benoemd. De perio diek aftredende bestuursleden de he ren J. P. Wielaart en E. J. Wesselo werden herbenoemd. In plaats van de heer W. van der Velde, aftredend en niet herkiesbaar, werd de heer C. Hoogvliet benoemd. Klubkampioenschap Uit het verslag van de wedstrijd leider de heer J. de Hertog bleek dat de belangstelling voor de wedstrij den om het klubkampioenschap met Orilla uit Renesse. Tegen Bakker Tex tiel werd met 10-1 gewonnen en later op de avond werd een inhaalduel te gen Dosbouw met de alleszeggende cijfers 19-1 in winst omgezet Orilla gaat na vijf ronden met de maximale winst op kop, op twee punten gevolgd door Dijkman en Krayestein. De ploeg van Lakenman en Ocht- man uit Zierikzee blijft ook aardig meedraaien. Tegen Van Donge werd de derde zege geboekt in vijf duels: 5- 2. Big S en Scaldis maakten er een doelpuntenfestival van, dat uiteinde lijk door de soosploeg uit Burgh-Haam stede werd gewonnen: 9-5. De Vete ranen van Brouwershaven hadden pech de dupe te worden van een mis verstand bij Dosbouw, waardoor zij zonder tegenstander bleven. Een re glementaire 5-0 zege is de schrale troost voor de veteranen. De stand in Burgh-Haamstede is als volgt: Orilla 5 5 0 0 58- 9 10 Krayestein 5 4 0 1 42-15 8 Dijkman 5 4 0 1 28-11 8 L O 5 3 0 2 23-25 6 Big S 5 3 0 2 24-33 6 Bakker 5 2 1 2 14-17 5 Vet Brouwersh. 5 1 0 4 7-32 2 Scaldis 4 0 1 3 11-19 1 Dosbouw 3 0 0 3 3-39 0 Van Donge 4 0 0 4 7-17 0 Aanstaande maandagavond wordt de zesde ronde afgwerkt: 19.00 uur. Bakker-Vet Brouwershaven; 19.45 uur Krayestein-Orilla; 20.30 uur Scal dis-Van Donge; 21.15 uur BigS-L& O; 22.00 uur Dijkman-Dosbouw. Zaalvoetbal Onderdak ZIERIKZEE - Voor morgen - woensdag 23 november - staat in sporthal Onderdak in Zierikzee een zestal zaalvoetbalwedstrijden op het programma. 19.00 uur: Bijmakelaardij II-De Steeg; 19.40 uur: Brogum-Stella Boys; 20.20 uur: Bruse Boys-Country Club; 21.00 uur: Skol Boys-Sporthuis ZZ; 21.40 uur: PZEM-Mevo II; 22.20 uur: Zeelandia II-ZZ '72. Steen II- Zierikzee II ST. JANSTEEN - De reserves van Zierikzee hebben hun leiderspositie in dj reserve 3e klasse van de KNVB nog weten te verstevigen door naaste konkurrent Steen II in eigenhuis met 2-0 te kloppen. De zenuwen speelden klaarblijkelijk beide ploegen nogal parten wat het spelpeil niet ten goe de kwam. Door het onzekere spel, waardoor de passes veelal bij de te genpartij terecht kwamen, had de wedstrijd over zijn geheel een rom melig karakter. Gedurende de eerste helft ging het bij Zierikzee nog redelijk goed, maar na de hervatting vierde de onzeker heid ook in de rood-zwarte gelederen hoogtij. Al in de tiende minuut kre gen de lijstaanvoerders een belang rijke ruggesteun, toen Marco Does uit een voorzet van Aart van der Lin de skoorde (0-1). Steen probeerde hierna wel v\at terug te doen maar hun aanvalslinie bleek volkomen schot loos. Tot vijf minuten voor tijd bleef de 0-1 stand op liet skor.e-bord gehand haafd. Bij een uitval van Zierikzee brak Erik Berrevoets door de ver op gedrongen verdediging van Steen, waarna hij met een boogschot van ongeveer 40 meter over de uit lopende doelman de overwinning veilig stel den (0-2). een gemiddelde van 70 deelnemers weer goed was te noemen, hoewel de vis niet gretig beet. Klubkampioen 1983 werd C. Hoog vliet die uit handen van voorzitter De Koning een trofee in ontvangst mocht nemen. Op de tweede plaats eindigde J. Gooshouwer; 3. L. van de Plas; 4. J. Prooi: 5. F. van den Ein den; 6. C. van der Kooij; 7. J. Groen; 8. A. van der Linde; 9. C. van der Lin de; 10. A. Czenki. In totaal werd er 190 meter en 93 cm vis gevangen. In de pauze werd er nog een geslaagde kabeljauw (200 kg) verlo ting gehouden welke een opbrengst van 1503,50 opleverde. De vergade ring werd afgesloten met een mossel maaltijd welke men zich goed liet smaken. Voorwedstrijden 2e klas libre ZIERIKZEE - Door twaalf spelers zullen aan de voorwedstrijden 2e klasse libre van het distrikt Schou wen-Duiveland van de KNBB wor den deelgenomen waarvan er uitein delijk acht zullen kunnen deelnemen aan het finaletoernooi. Het twaalftal is ingedeeld in twee poules. In poule A zullen uitkomen: J. C. Goudzwaard, L. Hokkc. T. C. van Be- veren, F. van der Lee, A. Schouwe- naar en J. de Bruin. De deelnemers in poule B zijn: J. L. Dorreman, J. C. Everaers, M. de Rij ke, A. Krijnse Locker, J. den Haan en J. Verboom Sr. De wedstrijden in poule A zullen worden gespeeld op woensdag 30 no vember (DOS), woensdag 7 december (KVL) en woensdag 14 december (Bommenede). De wedstrijden in de poule B zullen plaats vinden op maandag 28 novem ber (Witte van Haemstede), dinsdag 6 december BV Renesse) en woensdag 14 december (Entre Nous) De lengte van de partijen is vast gesteld op 100 karamboles Finaletoernooi 3e klas libre RENESSE - Door de biljartvereni ging „The Country" zal op vrijdag 25, zaterdag 26 en zondag 27 novem ber in de biljartzaal van de Country Club te Renesse het finale toernooi 3c klasse libre van het distrikt Schou wen-Duiveland van dc KNBB wor den georganiseerd. Uit de voorwedstrijden hebben zich voor het finale toernooi weten te plaatsen: J. Dalebout, B.V. Renessc; J. van Almkerk, C. de Wit, C. van Doorn en A. Smits, allen Bommene de, Zonnemaire; J. Stols, DOS, Nieu werkerk; D. Snijders, The Country, Renesse en D. de Jonge, Witte van Haemstede, Haamstede. In de eerste ronde, waarmee vrij dagavond te 19.00 uur een aanvang wordt gemaakt, worden de volgende partijen gespeeld: J. Stols-C. van Doorn; C. de Wit-D. Snijders; J. van Almkerk-D. de Jonge en J. Dalebout- A. Smits. De Lengte van de partijen is vast gesteld op 80 karamboles. Voorzitter J. dc Koning overhandigt de klubkampioen van HSV 't Zijpe C. Hoogvliet de bij de titel behorende trofee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 8