Brandweer Zierikzee houdt Open Huis Oosterlands Fanfare vierde jubileum ZOC organiseert grote Sint- en Kerst-verkoopaktie Erehaag voor onderwijzeres Inzamelingsaktie bestrijdings middelen op Schouwen- Duiveland geen sukses DE ZIERIKZEESCHE COUR .ra. Grootser van opzet, langer van duur Twee schapen overreden Vrijdag 25 november van 19.00 tot 22.00 uur en zaterdag 26 november van 10.00 tot 17.00 uur OOSTERLAND - De muziekvereniging ..Oosterlands fanfare" vierde vrijdag en zaterdag, als één van de oudste verenigingen van Oosterland, het 85-jarig jubileum. Vrijdag verzamelden zich vanaf vijf uur in de middag uit alle windstreken de oud-leden van de vereniging Omstreeks zeven uur zal dan ook een gezel schap van ruim honderd (ex-)muzikanten hom een goed verzorgde koffie-tafel. De avond werd voortgezet met afwisselende optredens van enkele leden van de vereniging en van oud-leden zelf. Hierbij bleek dat een aan tal het musiceren nog steeds niet verleerd is. Uiteraard werden de nodige herinneringen opgehaald en enkele foto's dienden als bezienswaardigheid van de tijd van weleer. De zaterdagavond stond in het teken van een jubileum-koncert ten behoeve vah de donateurs van de vereniging. Een goed gevulde zaal beluisterde de op tredens van „Oosterlands Fanfare" en de brassband „Wilhelmina" uit Colijnsplaat. Het beste huis is datgene, dat niets overtolligs verlangt en niets nodigs mist. Pittacus Dit nummer bestaat uit 12 pagina's. Verwachting tot woensdagavond: Zonnige perioden Zonnige perioden maar in het Wad dengebied veel bewolking en eerst mogelijk wat regen of natte sneeuw; minimumtemperatuur van plus 1 graad in het Waddengebied tot min 3 graden in het zuidoosten van het land; middagtemperatuurcirca 6 gra den; tot zwak afnemende wind uit uiteenlopende richting, in het Wad dengebied eerst nog krachtige weste lijke wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 26 no v.: Donderdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 30%. Min.temp.: 1 gr. Middagtemp.: 7 gr. Windkracht: zuid 4 Vrijdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 40%. Min.temp.: 5 gr. Middagtemp.: 8 gr. Windkracht: zuidwest 5 Zaterdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 40%. Min.temp.: 6 gr. Middagtemp.: 10 gr. Windkracht: zuidwest 5 ZON- EN MAANSTANDEN 23 nov. Zon op 8.12, onder 16.40 Maan op 18.58, onder 11.34 24 nov. Zon op 8.14, onder 16,39 Maan op 20.07, onder 12.30 Laatste Kwartier; 27 nov. (11.50) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 23 nov. 4.33 17.06 10.31 22.40 24 nov. 5.03 17.54 11.15 23.33 Doodtij: 29 november HET WEEKOVERZICHT DE BILT - In de nacht van dinsdag op woensdag wordt het wat minder koud dan in de nacht daarvoor. In het zuidoosten wordt het nog wel enkele graden onder het vriespunt, maar in de rest van het binnenland komt de temperatuur maar even beneden nul, en aan de kust blijft hij daar iets bo ven. Dit hangt samen met een depres sie die van het zeegebied ten noorden van Schotland naar Hoorwegen en verder naar Rusland trekt. Het lage drukgebied zorgt bij ons voor een westenwind, waarmee wat minder koude lucht wordt aangevoerd. Ook overdag wordt het iets warmer dan dinsdag. Het lagedrukgebied kan in het Waddengebied eerst nog wa>. e- gen oi' natte sneeuw geven, maar ver der worden perioden met zo::, ver wacht. De komende dagen neemt de kans op vorst steeds verder af, tegen het weekeinde blijft het 's nachts ver bo ven nul, en overdag wordt het dan een graad of 10. Er is dan wel veel V- wolking waaruit nu en dan regen 1 u vallen. Dc inzamelingsaktie van land- bouwbestrydingsmiddclen heeft de eerste dag een wisselend beeld te zien gegeven. Op enkele van de. acht tien gemeentelijke en twee partiku- licre inzamelingspunten is vrij veel gebracht; op andere punten daaren tegen niets. Dit laatste is vooral het geval op Schouwen-Duivcland; dat is niet zo verwonderlijk omdat de rei nigingsdienst Schouwen-Duiveland in februari van dit jaar al een dergelijke aktie heeft gehouden. De inzamelingsaktie loopt nog lot en met woensdag. Niet alleen landbou wers, maar ook partikulieren met b.v. een (volks)tuin kunnen restanten van bestrijdingsmiddelen inleveren. Eind deze week haalt provinciale waterstaat de ingezamelde bestrij dingsmiddelen op. Ze worden opge slagen in een centraal depot Waar schijnlijk volgende week - dit is wat afhankelijk van eventuele stiptheids- akties - worden de ingezamelde res tanten verbrand in de Afval Verbran dingsinstallatie Rijnmond. Een deel zal worden afgevoerd naar Duitsland. WAARIN OPGENOMEN II?'/ - 1889) Woonwagencentrum Het woonwagencentrum in Zierikzee blijkt moeilijk te realiseren, stellen 8. en W. in hun antwoord op de Algemene Beschou wingen. (Pag. 3). Algemene Beschouwingen De raadsleden van de gemeente Midden- schouwen dienden maandagavond per fraktie de Algemene Beschouwingen in. (Pag. 4 en 5). Begroting Westerschouwen Het kollege van B. en W. heeft maandag avond de begroting voor 1984 aangeboden aan de raadsleden. (Pag. 6). Zang en Kleur Vogelvereniging „Zang en Kleur" hield in de Graanbeurs in Zierikzee haar onderlinge vogeltentoonstelling. Nico van Burg werd algemeen kampioen. (Pag. 8). DINSDAG 22 NOVEMBER 1983 140ste jaargang Nr. 23427 ZIERIKZEE - Het korps vrijwillige brandweer van de gemeente Zierikzee houdt het komende weekend Open Huis voor iedere belangstellende. Zowel vrijdagavond, van 19.00 tot 22.00 uur, als zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, kan iedereen, die daar belang in stelt, een kijkje ko men nemen in de brandweerkazerne aan de Regen boogstraat in Zierikzee. king staat, is een schuimbluswagen. Deze wagen staat ter beschikking van alle korpsen, die bij de Regiona le Brandweer zijn aangesloten. De wagen wordt op afroep „geleverd" met chauffeur, maar dient döor het aanvragende korps bemand te wor den. De schuimbluswagen zal ver schillende malen worden gede monstreerd, zij het zonder schuim. Eigen materieel De brandweer van Zierikzee zal bo vendien demonstraties geven met het eigen materieel. Zo zal het waterka non worden gedemonstreerd; niet al leen zal het brandblussend vermogen te zien zijn, maar zal ook worden ge toond op welke wijze met het kanon een brandwerend waterscherm kan worden gerealiseerd. Mede dank zij de medewerking van de garages Braai en de Nobelpoort heeft de Zierikzeese brandweer hei komend weekend de beschikking over enkele sloop-auto's, die zullen worden gebruikt om het beschikbare hulpmateriaal te demonstreren. Hierbij valt te denken aan de uit rusting, die kan worden gebruikt om slachtoffers, die bekneld zijn geraakt na een ongeval, te bevrijden. Bovendien zal Ansul, een leveran cier van brandblusmaterieel, een stand inrichten, waar alle mogelijke inlichtingen op dat gebied zal wor den verstrekt. Vervolg pag. 2 OOSTERLAND-ZIERIKZEE - Het ioas vorige week vrijdag voor mejuffrouw M. W. Kusse uit Middelburg de grote dag van haar leven, toen zij in Middel burg haar ja-woord gaf aan de heer J. M. v. d. Weide, mede-eigenaar van het gelijknamige hotel-café-restaurant in Noordgouwe. Na de huwelijksvoltrek king trok het gezelschap naar Oosterland, waar de receptie werd gehouden. •Mejuffrouw Kusse was gedurende het schooljaur-1982/1983 onderwijzeres aan- de Jan Wouter van den Doelschool in Zierikzee en dat was er dan Ook de reden van dat de oud-leerlingen uit haar klas massaal naar „De Blauwe Keet" wa ren getogen om daar een erehaag met erebogen te vormen bij aankomst van het kersverse echtpaar. De meisjes waren verkleed als serveerster en de jongens als kok; deze ver kleedpartij was geënt op het feit dat het bruidspaar, samen met de ouders van de bruidegom, het genoemde horeca-bedrijf gaan runnen. ZIERIKZEE - Wie razend benieuwd is geworden door de geheimzinnige Z.O.C.-hartjes, die de afgelopen dagen in de krant werden afgedrukt, zal vandaag kunnen ver nemen wat er nou precies gaat gebeuren. Het zal weinig fantasie vergen om reeds te hebben vermoed, dat het iets te maken heeft met een speciale aktie van de Zierikzeese ondernemers. Dit keer echter geen Sint Nicolaasaktie, zoals vanouds bekend, maar een grootser opgezet evene ment ten behoeve van konsumenten en ondernemers. De winkelaktie start donderdag 24 november, zal wel op dezelfde leest zyn geschoeid als voorgaande jaren, maar zal dit keer voor het eerst door lopen tot na de Kerst Het Z.O.C. bestuur tracht op deze wijze zowel de Sint Nicolaas- als de Kerstinkopen een extra impuls te geven. De datum van aanvang heeft te ma ken met de wetbepaling, dat midden- standsakties niet langer dan een be paalde periode mogen duren. Derhal ve moet dit keer een week later wor den gestart dan voorheen het geval was. Bonnen en kaarten Het publiek ontvangt bij besteding van elke vijf gulden weer een bon Deze bonnen dienen op een kaart te worden geplakt Elke volgeplakte kaart (met twintig bonnen) vormt een lot, dat kans maakt op een grote of kleinere geldprijs. De kaarten dienen ingele verd te worden in de speciale Z.O.C.- bus bij de firma De Vries aan het Ha venplein. Vanaf de start van de aktie op 24 november tot en met de laatste dag, 24 december zullen dagelijks tien waardebonnen van f 25,- worden ge trokken. Een dagelijkse prijzonpot van f 250,- derhalve. Het grotere werk gaat plaatsvinden op zaterdag 3 december. Op die dag zullen, onder toeziend oog van notaris D. van Eek vijf prijzen van duizend gulden worden getrokken. De geluk kige winnaars zullen aan het einde van die zaterdagmiddag telefonisch wor den benaderd met het verzoek naar restaurant „Mondragon" te komen voor het in ontvangst nemen van hun prijs. Genoemde duizend gulden zal worden uitgekeerd in coupures van f 25,- zodat de winnaars brede beste dingsmogelijkheden wordt geboden. Sint Nicolaas zal persoonlijk aanwezig zijn om de prijzen uit te eiken. Op 28 december, de woensdag na Kerst, zal voor de tweede maal de trek king plaatsvinden van vijf prijzen van duizend gulden. Deelnemers De ruim tachtig Z.O.C.-winkeliers, die aan de aktie deelnemen zijn te her kennen aan het bekende Z.O.C.-vignet en de prijskaartjes met hartje. De aktie draagt namelijk de naam „Van Harte"- aktie. In dit kader worden ook van harte-stickers uitgedeeld voor het in vullen van de naam van degene voor wie het kadootje is bedoeld. PARIJS - In Engeland zullen op 31 december in totaal 16 Amerikaanse kruisraketten operationeel zijn. Dit aantal en deze datum noemde de Britste minister van defensie Mi chael Heseltine in een vraaggesprek dat maandag verscheen in het Franse linksradikale blad ,,Le Matin de Pa ris". KERKWERVE - Van een uitgebro ken kudde schapen, waarvan L. C. H. uit Kerkwerve de eigenaar is, zijn vannacht (00.50 uur) twee schapen overreden. De schapen waren uit de wei ontsnapt op de hoek Provinciale- weg Bootsweg. Het was A. A. V. uit Renesse, die op de onverwachte die ren met zijn auto inreed, waarbij de twee de dood vonden. Uiteraard had V. ook schade aan zijn auto. Er zal een tentoonstelling worden ingericht met behulp van materiaal van de Rijksbrandweerinspektie van het Ministerie van Binnenlandse Za ken. Daarbij zullen foldermateriaal en film- en videobeelden gebruikt worden. De in te richten expositie zal te bezichtigen zijn in de kantine. Zaterdag 26 november zal boven dien in de kazerne de aandacht wor den gevestigd op de praktijkgerichte zaken. Daartoe zal de commando- verbindingswagen, een mobiele cen trale, van de Regionale Brandweer Noord- en Midden-Zeeland die dag bij de Zierikzeese brandweerkazerne ter bezichtiging aanwezig zijn. Een ander bijzonder brandweervoertuig, dat in regionaal verband ter beschik- Deze archieffoto, van een werkelijk gebeurde situatie, geeft bij benadering aan welke demonstraties de Zierikzeese brandweer zaterdag (zonder schuim of water overigens) zal geven.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1