Sint Nikolaas arriveerde in Oude Haven Zierikzee Huib van Duivendijk nam afscheid van De Zuidhoek Voorstel tot verhoging rechten en belastingen DE ZIERIKZEESCHE COUF NT Doorrijden na aanrijding in Zierikzee Auto rijdt lantaarnpaal omver WA> Wh PE gur Bezoeker met pistool in café Storm te Bruinisse ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Stakingsverbod Jaarlijkse uitvoering Werkpaard Promotie D6 Middelburgse arrondissementsrecht- De toneelvereniging Ellemeet bracht een Werkpaard Paul van Rijsbergen zorgde er De heren volleybalploeg van Kwiek zette bank heeft zaterdag stakingen bij de Pro- geslaagde uitvoering op de planken tijdens zondagmiddag voor, dat Zierikzee in de een flinke stap in de richting van promotie vinciale Stoombootdiensten verboden, haar jaarlijkse uitvoering in het dorpshuis tweede helft alsnog een 2-0 voorsprong naar de tweede klas door winst op Setpoint. (Pag. 2). van Ellemeet. (Pag. 3). moest prijsgeven. (Pag. 5). (Pag. 7). MAANDAG li NOVEMBER 1983 I40ste jaargang Nr. 23426 WAARIN OPGENOMEN ')J - 1889) Kinderen denken niet aan wat voorbij is, nóch aan wat komen zal, maar genieten van het te genwoordige, hetgeen weinigen van ons doen. La Bruyère Frank en vrij begaf de Grote Kindervriend zich onder de kinderen. Vele kleurplaten en tekeriingeti werden hem tijdens dit informele gebeuren in de- hand gedrukt. De Sint nam er de tijd voor. Aankomst in oude centrum goed voor een overweldigende belangstelling ZIERIKZEE - Vele honderden kinderen en volwassenen waren zaterdagmiddag aan wezig rond de Oude Haven in Zierikzee om de aankomst van Sint Nicolaas mee te ma ken. Ruim een half uur vóór de geplande aankomsttijd van twee uur bevolkten de in hoofdzaak zeer jeugdige inwonertjes van Zierikzee de kade. Menige verlangende blik hield de brug bij de Noordhavenpoort gevan gen om een eerste glimp van de Goe de Bisschop op te vangen. Tijdens het wachten op de gebeurtenissen werd de Stemming erin gehouden door speaker Dick Dool en passende lied jes via de geluidsinstallatie. Een kwartier voor de aankomst van de Sint werden de kleuters van Zierikzee, onder begeleiding van Kunst en Eer, naar de Oude Haven gebracht. Alle kleuterscholen had den de Willibrordusschool aan de Ho ge Molenstraat uitgekozen als verza melpunt, om vervolgens gezamelijk naar een gereserveerd gedeelte van de Oude Haven te lopen. Op deze wij ze waren de kleuters verzekerd van een goede plaats om de aankomst te kunnen volgen Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Met een kleine vertraging arriveerde Sint Nicolaas in de Oude Haven van Zie rikzee, Reikhalzend stonden zaterdagmiddag honderden kleine en grote men sen dit jaarlijks weerkerend festijn af te wachten. Welkom Even voor twee uur brak de span ning. toen de brug böij de Noordha venpoort geopend werd om een rijk versierde boot door te laten. Bij na der inzien bleek het schip Spanje" slechts een groot aantal Zwarte Pie ten te vervoeren, evenals een groot aantal pakjes. Het kindergeduld Wcrct ••nog 'zcr'Tr "tien minuten dé proef gesteld alvorens de boot van de Sint de haven indraaide; het schip vervoerde overigens niet alleen de Sint, maar ook een komplete Zwarte Pieten-band Toen de oude baas veilig en wel aan land was gestapt, werd hij verwel- V er vólg pag. 3 Gemeenteraad Duiveland DUIVELAND - Als de gemeenteraad akkoord gaat met het voorstel van b. en w. zullen in de gemeente Duiveland enkele belastingen en heffingen worden verhoogd. Het voorstel tot aanpassing van tarieven, belastingen, retri buties en tuinhuren komt aan de orde tijdens de gemeen teraadsvergadering van donderdag 24 november in het gemeentehuis te Nieuwerkerk, aanvang 20.00 uur. Een unieke werknemer Uit de toelichting van het kollege blijkt, dat verhoging van de tarieven voor de toeristenbelasting een meer- ZIERIKZEE - Automobilist J. K. uit Noordgouwe is vrijdagavond om 22.15 uur in Zierikzee doorgereden na een aanrijding te hebben veroor zaakt. De wagens van M. v D. uit Burgh-Haamstede en H. d. W.-G. uit Dreischor stonden geparkeerd aan de Oude Haven K. naderde vanaf het Kraanplein, nam de bocht te ruim en slipte D^ geparkeerde auto's werden in de flank geraakt. K. reed door, maar een onderzoek van de politie le verde de dader op. De auto van K. werd ook beschadigd. BURGHSLUIS - Automobilist IVI. v. 't H. uit Nieuwerkerk heeft zater dagochtend om UK.30 uur net na de werkhaven bij Burghsiuis een lan taarnpaal omver gereden en een ver keersbord beschadigd. V. t H. kwam vanaf de werkhaven cn reed richting damaan/.et. Net na de bocht raakte de wagen in een slip. kon nog net een verkeersbord aan de rechterzijde van de weg ontwijken cn kwam aan de andere kant van de weg terecht, waar hij tegen de lantaarn paal knalde De paal knakte door midden. De wagen schoof daarna door legen een verkeersbord, dat ook beschadigd raakte. De auto van V. 't H. liep zware schade op. opbrengst van ongeveer f 2.500,- zal hebben. De voorgestelde verhoging van de woonforensenbelasting zal een meeropbrengst van f 700,- tot gevolg hebben. De aanpassing van de leges tarieven zal vermoedelijk resulteren in een meeropbrengst van f 1.200,-. De uit verhogingen van de begraafrechten voortvloeiende meeropbrengst kan voor 1984 worden geraamd op f2.500,- en de verhoging van de tuinhuren zal vermoedelijk resulteren in een meer opbrengst van f 1.700,-. Aankoop perceeltje De raadsagenda vermeldt verder voorstellen tot aankoop van een per ceeltje grond te Ouwerkerk van de heer A. P. Bóogerd voor f 4.500,-. Het betreffende perceeltje is gelegen aan de Phoenixstraat naast de begraaf plaats. De oppervlakte van het aan te kopen stukje grond bedraagt 1350 nr. Verder stelt het kollege de raad vooreen krediet van f6.600,- beschik baar te stellen voor het plaatsen van brandkranen op dc hoek van de Ring- weg en de Rijksweg te Oosterland cn nabij de kruising van de Stolpweg- Oude Poiderdijk-Nieuwcweg-Noord- .dijk in Nieuwerkerk. De raad dient verder ook te komen tot vaststelling van het krediet in re kening-courant en tot het nemen van een kasgeldleningbesluit Ten behoe ve van bouwkundige voorzieningen voor huisvesting van de bijzondere kleuterschool in Oosterland en voorde aanschaf van leer- en hulpmiddelen wordt een krediet van f 15.352,49 ge vraagd. Verder vermeldt de agenda enkele voorsteilen tot het verlenen van ga rantie ten behoeve van de aankoop van een eigen woning. Aan het einde van deze raadsverga dering zal de ontwerp-gemeentebe- groting 1984 worden aangebodea ZIERIKZEE - Een unieke werknemer van het werk- voorzieningsschap De Zuidhoek in Zierikzee, Huib van Duivendijk, nam vrijdagochtend na bijna 25 jaar dienst verband officieel afscheid. In bijzijn van kollega's, zijn moeder en zus en medewerkers van gezinsvervangend tehuis Schouwenoord, waar Huib woont, werd hij aller eerst toegesproken door direkteur J. Pomper van de Zuidhoek. Hobby's Jarenlang vond de intocht van Sint Nicolaas plaats bij het Luitje. Dit jaar werd echter gekozen voor de sfeervolle entourage van het oude centrum en de Oude Haven. Hij gaf een korte opsomming van de hoogtepunten In het bestaan van dc Zuidhoek. „Eén daarvan is toch zeker wel de komst van Huib, toen nog in de Wevershoek. Hij is op één na de oudste werknemer, en draait wat dat betreft dus al enige jaren mee. Een hoogtepunt is ook dat we gezamenlijk in informele sfeer dit af scheidsfeest mogen vieren. Hij heeft binnen het bedrijf vele vrienden en we hopen dat dit ook na zijn afscheid zo mag blijven". Huib van Duivendijk is onlangs voor lange tijd ziek geweest. Sinds 15 november dit jaar is hij WAO-gerech- tigd en dat is de reden van zijn ver trek. De heer Pomper ging nog even te rug in de tijd. „Huib kwam 27 juli 1959 bij ons in dienst. Als werkvoor zieningsschap verrichtten we destijds nog werkzaamheden voor een Schiedamse lederwarenfabriek. Ook Huib werd op deze afdeling in gezet, waar hij 4,- per week ver diende. Gelukkig zijn de tijden wat dat betreft veranderd. Ik heb verno men dat Huib al die jaren zijn geld direkt naar de bank heeft gebracht en wat dat betreft zal hij waarschijn lijk tot één van de rijksten behoren in Zierikzee. Hij vond dat anderen maar voor zijn eten cn drinken moesten zorgen", zie Pomper gek scherend. Zuidhoek-direklcur J Pomper bood de scheidende Huib van Duivendijk (links} als dank en als herinnering een fiets aan Eén van zijn grootste hobby's is volgens de heer Pomper muziek, en met name die van de Koninklijke Harmonie Kunst en Eer. Tijdens een optreden in Zierikzee is Huib van Duivendijk zekei ter plaatse. Ook Huib's gevoel voor muziek werd nog eens onderstreept bijvoorbeeld als hij tijdens personeelsbijeenkomsten een solo weggeeft op het drumstel. Namens de werkplaats werd hem hartelijk dank gezegd voor zijn inzet dc afgelopen jaren. Als dank en als herinnering aan de Zuidhoek kroeg hij een fiets aangeboden. Van zijn Werkmeester P Klik weert, waarmee hij ruim vijf jaar Verwachting tot dinsdagavond: Koude nacht Flinke opklaringen maar in de nacht mogelijk nog een bui; mini mumtemperatuur van om het vries punt bij zee tot rond min 5 in het bin nenland; middagtemperatuur rond 5 graden; weinig wind, maar in het Waddengebied matige wind, draai end van noord naar west. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 25 nov. Woensdag: Zonnig Kans op neerslag: 10%. Minimumtemp.: -2 gr. Middagtemp.: 6 gr. Windkracht: zuidoost 2 Donderdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 30%. Minimumtemp.: 1 gr. Middagtemp.: 7 gr. Windkracht: zuid 4 Vrijdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 30%. Minimumtemp.: 3 gr. Middagtemp.: 8 gr. Windkracht: zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 22 nov. Zon op 8.11, onder 16.41 Maan op 18.03, onder 10.24 Laatste Kwartier: 27 nov. (11.50) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 22 nov. 3.50 16.22 9.51 21.54 Springtij: 22 november HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Dinsdag komen we on der invloed van een hogedrukgebied, dat maandagochtend nog bij IJsland lag, en dat zich snel uitbreid in de richting van de Britse eilanden en van ons land. Daardoor is er in de nacht van maandag op dinsdag al weinig wind: er kan dan eerst nog wel een bui val len, maar er komen ook flinke opkla ringen, waarbij de temperatuur in het binnenland tot ongeveer 5 graden onder nul kan dalen. Aan de kust wordt het wat minder koud, daar blijft het om het vriespunt. Dinsdag overdag komt er veel zon, en de tem peratuur loopt dan op tot ongeveer plus 5 graden. Ook in de nacht van woensdag op donderdag moeten we in het binnenland rekenen op lichte vorst, en donderdag wordt het weer zonnig, maar daarna, vrijdag en za terdag, komt er veel bewolking en gaat de temperatuur weer wat om hoog KOUDEKERKE - De 24;jarige L. J. Sturm uit Zoutelande is zondag overleden aan de verwondingen die hij zaterdagavond bij een verkeet - ongeluk in Koudekerke (gemeen, Valkenisse) had opgelopen. De n n werd door on bekende oorzaak jn fiets frontaal aangereden do n personenauto, aldus de politie. BRU1N1SSE - In h-acl café restau rant Storm te Bruinisse is zondaga vond G. uit Bruinisse aangehouden wegens verboden vuurwapenbezit. Eén van de café-bezoeken» waar schuwde do Rijkspolitie, nadat G. het gaspistool te voorschijn had ge haald. G word meegenomen voor verhoornaar het bureau te Zierikzee. G. was niet in het bezit van een ver gunning. heeft samengewerkt, kreeg hij een foto-kollage aangeboden met foto's van de diverse afdelingen van de Zuidhoek. Namens zijn kollega's volgde ook nog een kado een l.p. met harmonie muziek. Ten slotte kreeg de heer J. Vermeulen het woord, die dc af scheidnemende toesprak namens dc personeelsvereniging. Naast allerlei kleine attenties, werd Huib een fietstas overhandigd, waarop hij min of meer al zat te wachten nadat hij de fiets aangeboden had gekregen. Het kado was kompleet, en zo ook dc feeststemming torn vervolgens een groep kollega's van Huib hem een hartelijk lied toezongen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1