i Dollline Basisschool Binnenstad niet te realiseren vóór van kracht wording Wet op Basisonderwijs Bruse Beusje wordt wind- en waterdicht Speciale Koopochtend besloten met geanimeerd koffie-uurtje DE ZIERIKZEESCHE COUF ANT Nutsbestuur gaat weer meepraten Een nieuwe naam voor haar MARCO HOLM COIFFURES Voor gehandikapten en bejaarden Granaat gevonden in Zierikzee Sint in Bruinisse ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Oosterlands Fanfare 85 jaar De muziekvereniging „Oosterlands Fanfa re" bestaat vandaag 85 jaar. Dit jubileum wordt gevierd met een grootse reünie en een jubileum-koncert. (Pag. 3). Nieuwe zaken Het centrum van Zierikzee is deze week twee nieuwe zaken rijker geworden: Bouw markt Zierikzee aan de Mol en De Orangerie in de Passage. (Pag. 4). Zaalkorfbal Kampeerwet Zaterdag gaat de zaalkorfbalkompetitie in Of de Kampeerwet inderdaad ingesteld distriktsverband van start. Na een goede gaat worden, is volgens een woordvoerder oefenkampagne gaat All Ready opti- van het ministerie van landbouw nog een mistisch van start. (Pag. 5). onzekere zaak. (Pag 9). VRIJDAG 18 NOVEMBER 1983 140ste jaargang Nr. 23425 WAAR IN OPGENOMEN i ,97 - 1889) Een eenzijdig leven is maar half: eerst in het sa menleven komt ieders leven tot zijn volle ont plooiing. Vosmaer ZIERIKZEE - „Ik wil het verleden laten rusten. Ik ga niet trachten een schuldvraag beantwoord te krijgen. Ik ben uitermate blij, dat het zo gedraaid is, dat we weer verder kunnen werken aan de totstandkoming van een basisschool in de binnenstad". Aan het woord wethou der J. Groen donderdagmiddag tijdens een openbare ver gadering van de kommissie onderwijs aan het slot van zijn uiteenzetting over de ontwikkelingen van de bespre kingen met het bestuur van de Nutskleuterschool. De wethouder van onderwijs kon mededelen, dat het gesprek tussen gemeente enerzijds en sekretaris van het Nutsbestuur de heer P. Sehotte en hoofdleidster van de kleuter school mevrouw M. Speelman ander zijds maandagmiddag zeer nuttig en vruchtbaar was geweest. Duidelijkheid was gekomen over de vraag wanneer die basisschool in de Raamstraat daadwerkelijk gerea liseerd zal zijn. Het Nutsbestuur heeft in eerdere instantie te kennen gegeven niet vóór 1 augustus 1985 be reid te zijn tot die school over te gaan. Voor de gemeente is dat inmid dels een reële datum geworden om naar toe te werken. Gezien de bouw kundige aspekten zal volgens de heer Groen een en ander niet veel eerder rond kunnen zijn. Was men tot een eerdere samenwerking gekomen, dan had de binnenstad wellicht een jaar eerder de beschikking kunnen hebben over een geïntegreerde basis school in'de Raamstraat. Volgens wethouder Groen was in de officiële stukken die datum van 1 augustus 1984 echter nooit genoemd en thans leek het hem dan ook maar zinvol met het Nutsbestuur verder te spre ken over de totstandkoming van die basisschool per 1 augustus 1985, de officiële datum waarop de wet op het basisonderwijs van kracht zal wor den. Bouwkommissie De wethouder liet weten, dat het Nutsbestuur zich nu wel bereid heeft verklaard van nu af aan mee te pra ten over de inrichting van het school gebouw in de Raamstraat. De eerste vergadering van de bouwkommissie zal plaatshebben op maandag 28 no vember. Toegezegd is door de ge meente dat getracht zal worden een zo goed mogelijke school gereali seerd te krijgen, maar anderzijds werd wel gewezen op de richtlijnen van het ministerie in deze. Van veel moeilijker aard, zo ver wachtte de wethouder, zullen echter de besprekingen worden over de ver dergaande integratie tussen Nuts kleuterschool en Binnen de Veste en over de toekomstige bestuurlijke vorm. Wel hebben de teams van bei de scholen verklaard bereid te zijn de besprekingen daarover weer op te nemen op het punt waarop ze destijds werden afgebroken. Hoofd leidster van de Nutskleuterschool mevrouw Speelman zal zitting ne men in zowel de bouwkommissie als in de integratiekomissie. Lid van de kommissie onderwijs mevrouw M. R. Bij de Vaate- Roozendaal sprak haar waardering uit voor zowel het Nutsbestuur als voor de gemeente nu men is ingegaan op de suggestie van haar en haar raadskollega de heer J. J. Geleijnse de besprekingen weer op te pakken. Ze was ervan overtuigd, dat het Nutsbestuur dit zeker in het belang van de kinderen heeft gedaan. Ten aanzien van mogelijke hete hangij^" zers in de besprekingen van de bouw kommissie stelde mevrouw Bij de Vaate voor, indien gewenst, de kom missie onderwijs bemiddelend te la ten optreden. Prognoses bijstellen De heer Geleijnse sprak eveneens Advertentie St. Domusstraat 40 - Zierikzee opent op zaterdag'19 november BeJ al vast voor ccn afspraak Telefoon 01110-6043 Uw haar onze zorg Marco Holm Coiffures INTERIEURBOUW zijn waardering uit over de her nieuwde voortgang van de zaak. Hij verwees naar de prognoses, die ten behoeve van deze te vormen basis school werden geproduceerd. Hij achtte het niet onmogelijk, dat daar inmiddels enkele bijstellingen in aangebracht dienen te worden. De. wethouder zegde hem toe dit te zul len natrekken en te trachten er het maximale uit te halen. Hij had echter niet de verwachting, dat een eventue le bijstelling van die prognoses in grijpende veranderingen tot gevolg zal hebben. Van de zijde van kommissielid D. van der Wekken (PvdA) kwam wat minder juichende geluiden. Hij liet weten bijzonder blij te zijn met de doorbraak die nu tot stand is geko men, maar had er toch ook behoefte aan nog wel even over het verleden te spreken en op die wijze uiting te ge ven aan zijn reeds lang ingehouden ongenoegen over de houding van het Nutsbestuur. Zo had de heer Van der Wekken zich verbaasd over het feit, dat dit Nutsbestuur in enkele weken plotse ling volledig was teruggekomen op een standpunt, dat eerst een jaar lang heel star werd volgehouden. Volgens de PvdA-woordvoerder had dit niet in de eerste plaats te maken met een suggestie vanuit de kommissie on derwijs, maar veel meer met de druk van de publieke opinie en met de me ning van. vele het rok ken ouders.-die het niet eens waren met het aanvan kelijke standpunt van het Nuts bestuur. Zelf had hij zich steeds afge vraagd of het Nutsbestuur wei besef te welke verantwoording men op de schouders nam door zich zo star op te stellen. „Tijdrekken" Hoeweltijdrekken" in dezen mis- Vervolg pag. 3 Het Beusje op de Noorddijk, dat als het kollege zijn zin krijgt, tegen weers invloeden zal worden beschermd. Voorstel kollege Bruinisse: BRUINISSE Het ziet er naar uit dat een lang ge koesterde wens van degenen, die gebruik maken van het Bruse praat- en schuilhuis op de Noorddijk, beter be kend als het „Beusje", in vervulling gaat. Op de raads- agenda van de gemeenteraadsvergadering op vrijdag 25 november (aanvang 18.30 uur), prijkt tenminste een voorstel van het kollege om het gebouwtje wind- en wa terdicht te maken. Het „Beusje" blijkt in een grote behoefte te voorzien. Op voorstel van de ge bruikers, die zich per brief van 17 augustus tot de gemeente wendden, werd onderzocht wat de mogelijkheden zijn voor de wind- en waterdicht maken, en welk prijskaartje er aan komt hangen. Het kollege koos voor de uitvoering in JLexam, de kosten bedragen 2.600,—. Het kollege verzoekt de raad dit als krediet beschikbaar te stellen. Vervolg pag. 4 ZIERIKZEE - Er heerste een gezel lige drukte dinsdagochtend in de fraai verbouwde Graanbeurs bij het „Huis van Nassau". Ruim zestig be jaarden en gehandikapten waren daar bijeen, nadat een grote groep vrijwilligers hen hadden begeleid tij dens een speciale koopochtend in de Hema. Deze koopochtend was speci aal bedoeld voor hen, die op andere wijze geen gelegenheid hebben zelfstandig te gaan winkelen. Het initiatief werd jaren geleden reeds genomen door de U.V.V.- Zierikzee en wordt sinds vorig jaar in groter verband uitgevoerd door meerdere vrijwilligersorganisaties. De koördinatie is daarbij in handen van-de Stichting Welzijn voor Oude ren. Door deze bredere opzei is hel nu ook mogelijk gebleken ook bejaar den en gehandikapten van buiten Zierikzee aan deze koopochtend te la ten deelnemen. Medewerking Howel de vrijwilligers bij de orga nisatie van dit evenement veel spon tane medewerking ontvangen van het Groene Kruis, de politie en firma Van Oeveren, zou het toe te juichen zijn als ook eens wat enthousiaster partikuliere auto's beschikbaar zou den worden gesteld, volgens één dei- begeleidsters. Misschien had dan ook voorkomen kunnen worden, dat en kele bejaarden uit Bruinisse verstek moesten laten gaan. feliciteert Marco Holm Coiffures met de opening van zijn nieuwe en moderne kapsalon in Zierikzee. ZIERIKZEE - Bij het rooien van een boom op het terrein van de plant soenendienst aan de Boerenweg werd donderdag een granaat gevon den. Het wapen heeft een lengte van ongeveer 35 cm en is 12 cm dik. De Explosieven Opruimingsdienst is ge waarschuwd. BRUINISSE - De grote kinder vriend Sint Nicolaas komt ook in Bruinisse z'n opwachting maken. Het kinderfeest is in Bruinisse op za terdag 26 november, en Bru zou Bru niet zijn als de aankomst niet per boot gebeurde. De ontscheping van de grijze eminentie met een groot aantal geteinte medewerkers zal om twee uur in de middag geschieden op het havenplateau. Daar opgewacht door een grote kinderschare en de muziekvereni ging „Nu met Hope" zal het gezel schap na de debarkatie zich naar de muziektent begeven, uiteraard met de Sint als een volleerd ruiter te paard. Daar wordt hij namens het ge meentebestuur welkom geheten door burgemeester T. C. Hekman. Na een korte rondgang door het dorp brengt de Sint een bezoek aan het Dorpshuis an Bruinisse om nader kennis te maken met de jeugd, de braven en de bengels. Dit geldt alleen voor de kleuters en de jeugd van de lagere schooi, klassen één tot en met drie. Jeugd vanaf de vierde klas kan naar het Jeugdgebouw waar een film wordt gedraaid. De organisatie van het een en an der ligt bij de Stichting F.B. en de on dernemersvereniging „Bru". Dit nummer bestaat uit 14 pagina's. ffih PE eur Het ging de deelnemers aan de koopochtend niet in de eerste plaats om het inkopen doen op zich, maar veel meer om het ontmoeten van ou de bekenden. Het uurtje in de Graan beurs, waar koffie met een stukje bo terletter werd aangeboden door de Hema, werd dan ook duidelijk op prijs gesteld. Om ai een beetje in Sinterklaass- feer te komen las eer, der vrijwil ligsters, mevrouw N. Schol, een aar dig gedichtje voor, waaim ij ook een oproep deed oen kleine bijdiage le la ten glijder» in dc gleuf van Sints mij ter ter bestrijding van do kosten voor deze ochtend. Verwachting tot zaterdagavond: Veel bewolking Veel bewolking en tot de avond droog; minimumtemperatuur onge veer 2 graden; middagtemperatuur circa 8 graden; tot matig toenemende zuidwestenwind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 22 nov.: Zondag: Veel bewolking Kans op neerslag: 807r Min.temp.: 4 gr. Middagtemp.: 7 gr. Windkracht: west 6 Maandag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: F' Min.temp.: 0 gr. Middagtemp.: 5 gr. Windkracht: n.west 6 Dinsdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 70%. Min.temp.: 0 gr. Middagtemp.: 5 gr. Windkracht, n.west 5 ZON- EN MAANSTANDEN 19 nov. Zon op 8.06, onder 16.44 Maan op 16.31, onder 6 28 20 nov. Zon op 8.07, onder 16.43 Maan op 16.54, onder 47 21 nov. Zon op 8.09, onder 16.42 Maan op 17.28, onder 9.07 Volle Maan: 20 nov. (13.29) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee 19 nov 20 nov. 21 nov. Hoogwater 2.30 14.19 2.57 3.20 15.00 15.40 Laagwater 7.57 20.20 8.30 20.46 9.09 21.16 even genieten van een kopje koffie met een stukje boterletter Springtij: 22 november HET WEEROVERZICHT DE BTLT - Er is morgen veel bewol king maar het blijft tot de avond droog. In de komende nacht zal hel niet meer zo koud zijn als in de afge lopen nacht. De minimumtempera tuur komt te liggen op ongeveer twee graden. In de middag wordt een tem peratuur van acht graden bereikt. Op de oceaan ligt ten westen van 'Ierland nog altijd een krachtig hoge- drukgebied. Een uitloper ervan strekt zich via onze omgeving uit tot boven zuidoost Europa. In de omge ving van IJsland bevindt zich een vrij diepe depressie. In de loop van de dag breidt de depressie haar in vloed naar onze omgeving uit. Als ge volg hiervan neemt de wind in ons land langzaam toe tot matig uit zuid westelijke richting

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1