Jan Hart voor derde keer op rij klubkampioen HSV De Krabbe Gerrit Bakker zeer suksesvol tijdens tentoonstelling van Postduivenvereniging Zierick Geweldige tennisdemonstraties boeiend slot van aantrekkelijk toernooi voor jeugdtennissers ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 14 november 1983 Nr. 23422 7 Martin de Graaf suksesvolste junior in besloten seizoen BURGH - Op de vrijdagavond gehouden jaarvergadering van de hengel sportvereniging ,,De Krabbe" in café-bar ,,De Westhoek" te Burgh kon de voorzitter de heer G. Kruithof zijn voldoening uitspreken over de uitstekende opkomst waaronder afgevaardigden van de zusterverenigingen 't Zijpe en Oosterschelde. In zijn openingswoord sprak de voorzitter van een goed ver enigingsjaar waarin alles naar wens verliep met een goede opkomst op de ge organiseerde wedstrijden. Een minder optimistisch geluid liet hij horen over de Vroonpias te Renesse. Door een tweetal leden van de Delta Federatie zijn hierin watermonsters genomen waarbij bleek, dat het water niet van optima le kwaliteit is. Overeengekomen is, dat de vereniging nu zelf de beschikking krijgt over materiaal van de Delta Federatie om watermonsters te nemen en het water op te sturen. Vanaf februari gaat dit gebeuren waarbij er adviezen zullen worden verstrekt voorwat er aan verbetering kan worden gedaan. Onrustbarend noemde de voorzitter de kwaliteit van het water allerminst, daar dit voor ruim 95 9r goed werd bevonden. Hij dacht, dat met drie- tot vier jaar het viswater weer optimaal zou zijn. Voor het viswater in de Vroonpias zullen in het vervolg week-, maand en jaarkaarten worden uitgegeven. Met het uitgeven van de week-en maandkaarten dacht men tegemoet te komen aan de in de gemeente ver blijvende gasten welke willen vis sen. Verder zullen er vissteigertjes worden aangelegd, dit om beschadi ging van de oevers te voorkomen. In het voorjaar van 1984 zullen in de Vroonpias regenboogflorel, snoek baars en voorn worden uitgezet door de O.V.B. in opdracht van De Krab be. Klubkampioenen Door de wedstrijdleider de heer A. van den Bos werden hierna de resul taten bekend gemaakt van de in het afgelopen seizoen gehouden wedstrijden. Klubkampioen werd voor de derde achtereenvolgende keer de heer J. Hart met 23 punten; 2e Chr. de Graaf 25 punten; 3. M. A. van der Wielen 28 punten; 4. G. Kruithof 32 punten; 5. D. van der Bijl 39 punten; 6. J. Kruit hof 39 punten; 7. L. Steketee 56 pun ten; 8. P. de Rijke 62 punten; 9. A. de Rijke 62 punten; 10. M. Wessels 65 punten. Bij de junioren legde Martin de Graaf beslag op het klubkampi- oenschap met 11 punten voor Arjan van der Zande met 13 punten en Mar co de Braai met 22 punten. Martin de Graaf was in het afgelo pen visseizoen toen bijzonder sukses- vol daar hij bij de junioren ook be kerkampioen werd en de zwaarste vis ving (825 gram). Bij de senioren werd G. Kruithof bekerkampioen, J. Kruithof ving de zwaarste vis (840 gram) en M. A. van der Wielen ving de meeste vis (4920 punten) op een wedstrijd. Na de prijsuitreiking deelde voorzitter mee, dat in 1984 er bij de eilandwedstrijden er een apart klassemente zal komen voor de juni oren. De eerste wedstrijd zal plaats vinden op 2 maart en worden georga niseerd door De Krabbe. De laatste wedstrijd zal worden georganiseerd door de Oosterschelde en zal plaats vinden op 20 oktober. Voor de twee de wedstrijd, welke zal worden geor ganiseerd door 't Zijpe, is nog geen datum vastgesteld. Palingvissen Door het bestuur van 't Zijpe is het plan geopperd om deze wedstrijd te laten plaats vinden in de Grevelin- gen waarbij dan op paling kan wor den gevist, mits alle drie de vereni gingen hiermee akkoord gaan. Desgevraagd werd door de verga dering kenbaar gemaakt hier tegen geen bezwaar te hebben. Daar men ook bij 't Zijpe hiervoor reeds de toestemming van de leden heeft ge kregen moet nu nog alleen worden afgewacht hoe men hier tegenover staat bij de Oosterschelde. Mocht de ze wedstrijd doorgang vinden dan zal deze in april plaats vinden. Mocht dit niet zo zijn dan zal de wedstrijd op 22 juni worden gehouden. In plaats van het aftreden en niet herkiesbaar zijnde lid van de finan ciële kommissie de heer N. Pland- soen werd de heer J. Plandsoen be noemd en als reserve de heer F. Broekhuizen. Tot leden van de wedstrijdkommissie werden be De kampioenen en hun naaste belagers bij Hengelsportvereniging De Krabbe. Van links naar reehls Jaap Kruit hu]. Gerrit Kruithof, Martin de Graaf, Dries van der Bijl en Jan Hart. noemd de heren J. Hart, Chr. de Graaf, M. A. van der Wielen en B. Ne- lisse. Tot leden van de konkourskom- missie werden benoemd de heren P. de Rijke, J. van Leenen, Chr. de Graaf, M. A. van der Wielen, J. Hart, A. van den Bos, M. Wessels en A. J. Deurloo. De voorzitter voegde hier aan toe, dat het in het volgend jaar wel eens de laatste keer zou kunnen zijn dat er een internationaal kon- kours zal worden georganiseerd als de belangstelling hiervoor zich niet in een stijgende lijn gaat bewegen. Belangstelling Dank bracht de voorzitter aan de wedstrijdleider de heer A. van den Bos voor de voortreffelijke wijze waarop hij zich in het afgelopen sei zoen van zijn taak heeft gekweten. Dank bracht de heer Kruithof aan de heer M. Wessels die een fraaie be ker beschikbaar stelde. Ruim vol doende belangstelling bleek er bij de aanwezige leden te bestaan voor een boot nachtwedstrijd op kabeljauw welke van 10 op 11 december zal wor den gehouden. Bij de rondvraag kwa men nog enige zaken aan de orde zo als het vissen van de eilandwedstrijd te Bruinisse vanaf de zeedijk, de ka- beljauwwedstrijden vanaf de kant of vanaf de boot, het vissen onder slech te weersomstandigheden en het uit zetten van 200 forellen in de Vroon- plas. Gerrit Bakker was bijzonder suksesvol op de jaarlijkse tentoonstelling van de PV Zierick. Cor van 't Veer (links) kreeg de beker voor het beste jeugdlid. ZIERIKZEE - Postduivenvereniging Zierick uit Zierikzee hield afgelopen za terdag de jaarlijkse postduivententoonstelling in de bovenzaal van het Huis van Nassau, waarbij ongeveer tweehonderd postduiven tentoon werden gesteld. De keuring werd verricht door de heer H. Heiden uit Barendrecht, lid van de groep van keurmeesters. Heiden noemde de kwaliteit van de duiven in zijn geheel boven het gemiddelde van de normale toestand van de dieren. Gerrit Bakker werd in de diverse klassen de grote winnaar. In vijf van de zes klassen ging hij met de eerste prijs strijken. Alleen in de klasse jarige doffers moest hij de eer aan een ander laten. Jeugdlid Jacco Bolle pakte hier de zege. Bij de drietallen ging de overwinning ook naar Gerrit Bakker. Hij werd in dit onderdeel gevolgd door oud-keurmeester H. Slagboom en jeugdlid Cor van 't Veer, die de derde prijs, voor zich opeiste. Ver der was er een jeugdprijs, die gewonnen werd door Joop Hilleman. Bij de oude doffers pakte Gerrit Bakker de eerste en de derde prijs, terwijl H. Slag boom de tweede en vierde prijs voor zich opeiste. Voorzitter J. Verwijs mocht de vijfde prijs in ont vangst nemen. J. den Hengst. F. Maijsen M. K. Krij ger eindigden als zesde, zevende en achtste. Bij de oude duivinncn opnieuw een overwinning voor Bakker. Deze kampioen werd tevens de kampi- oensduif van alle tentoongestelde duiven. J. van de Sande werd in deze katcgoric tweede en M. van de Wielen pakte de derde en vijfde prijs. J. den Hengst eindigde als vierde. Jacco Bolle werd met een van zijn duiven winnaar in de katcgoric jarige doffers met Bakker dit keer op de tweede plaats. J. den Hengst, C. van 't Veer en F. Maijs klasseerden zich respcktievelijk als derde, vierde en vijfde. Bij de jarige duivinnen moesten de liefhebbers op nieuw de eer aan Gerrit Bakker laten met J. van de Sande als goede tweede. H. Slagboom werd derde en C. van 't Veer en M. van de Wielen pakten de vierde en vijfde positie. Bij de jonge doffers waren de eerste en derde prijs voor Bakker. J. J. Vermeule werd hier tweede en IV. Heijboer bleef C. van 't Veer net voor voor de vierde prijs. J. den Hengst, H. Slagboom en M. K. Krijger eindigden als zesde, zevende en achtste Bij de jonge duivinnen andermaal een eerste en een derde plaats voor Gerrit Bakker en een twee de plaats voor H. Slagboom. J. Verwijs werd vierde en F. Maijs vijfde. J. van de Sande pakte de zesde prijs en M. van de Wielen en C. van 't Veer respektie- velijk de zevende en achtste. Dc tentoonstelling werd om drie uur geopend voor het publick, dat bijzonder veel belangstelling toonde voor het geheel. Om tien uur reikte voorzitter J. Ver wijs in samenwerking met dc tentoonsteilingskom- missie dc prijzen uit. Aansluitend bedankte Verwijs alle schenkers en anderszins betrokkenen voor hun medewerking bij het slagen van dc tentoonstelling. HAMILTON - Plankzeiler Stephan van den Berg heeft op de zee voor Ha milton (Bermuda-eilanden) zijn we reldtitel op de Windglider, de zeil plank die komend jaar ook op de Olympische Spelen in Los Angeles wordt gebruikt, geprolongeerd. In de zesde en zevende race klasseerde de Noordhollander zich respektievelijk als eerste en achtste. GIETEN - Renier Groenendaal heeft zondag in Gieten een internati onale veldrit gewonnen. In het sterke veld had de kleine man uit Sint Mi chielsgestel pech, toen kort na de start zijn voorwiel in het ongerede raakte. Door een geweldige inhaalra ce kwam hij uiteindelijk toch nog bij de koplopers, Hennie Stamsnijder en Adri van der Poel. Die twee hielden elkaar voortdurend in het oog. Daar van maakte Groenendaal gebruik door in de laatste ronde onverwacht weg te springen en met ruime voor sprong te winnen. ZEIST - René Eijkelkamp van Go Ahead Eagles is door bondscoach Bert van Lingen opgesteld in het elf tal van Jong Oranje, dat dinsdag in Malaga in het beslissende duel voor een plaats in het toernooi om het Eu ropees voetbalkampioenschap uit komt tegen Jong Spanje. Eijkelkamp was op het laatste moment aangewe zen als vervanger van zijn ploegge noot Michel Boerebach, die met een gebroken middenvoetsbeentje moest afhaken. BURGH-HAAMSTEDE - Met drie geweldig tennisde monstraties van de eredivisiespelers Mark Albert en Johan Vekemans van de Tilburgse tennisvereniging Peli kaan werd zaterdagavond het aantrekkelijk tennistoer nooi voor jeugdspelers en -speelsters van Schouwen- Duiveland en Goeree-Overflakkee afgesloten. Albert en Vekemans werden daarbij gekoppeld aan de finalisten van het toernooi, dat eerder op de dag werd afgerond. Bij de meisjes werd Elles Visser van Tennisvereniging Melis sant Winnares door in twee sets te winnen van Astrid Verspeek van Tennisvereniging Scleveringhe uit Renes se, zonder twijfel de verrassing van het uitstekende toernnoi. Bij de jongens was er geen kruid gewassen tegen Jurgen Ensing van de LTC Zierikzee. Hij klopte in de finale de uitgebluste Peter Coppoolse van de LTC Bru- Tèn. In de halve finale had Coppoolse tot de bodem van zijn kunnen moeten gaan om zich André Goedegebure van de TV Duiveland in tweeëneenhalf uur van het lijf te houden. In de finale brak hem deze inspanning duidelijk op. In de kruisfinales, die volgens het proset-systeem werden afgewerkt, zo- aals dat ook in de poulewedstrijden het geval was geweest, een weekeinde eerder bleven bij de meisjes twee Schouwen-Duivelandse en twee Goe- ree-Overflakkeese meisjes over. Inge borg Reydon van de TV Westerschou- wen won met 9-3 afgetekend van Lies- beth van TC Menheerse en Mirjam Quartel van TV WIK, die in de poules bijzonder sterk had gespeeld, moest het afleggen tegen Elles Visser van Ty Melissant (9-5). Verrassemd was de 9- 5 nederlaag die Zierikzeèse Roxane Speelman geoffreerd kreeg van Astrid Verspeek. De Renesser seniorenkam pioene klopte de Zierikzeese vooral door haar beter technisch inzicht, ter wijl zij steeds een goed antwoord voor handen had op de harde klappen van Speelman. De vierde kruisfinale lever de een zege op voor Denice van Bergen van TV Ooltgensplaal Zij klopte Ca rina Verwey van de LTC Westrak uit Oude Tonge met 9-6. Meisjes-finale In de halve finales kwamen de beide Schouwen-Duivelandse meisjes As trid Verspeek en Ingeborg Reydon te genover elkaar te staan. Dit keer ging de strijd over twee gewonnen sets. Reydon won de eerste set met 7-5, maar moest toen verder het initiatief laten aan de bijzonder krachtig spelen de Astrid Verspeek. Met 1-6 en 2-6 in de volgende twee sets speelde dc Renesse kampioene zich in de finale. In de andere halve finale won Elles Visser afgetekend met 6-3 en 6-1 van Dcnice van Ber- gen. In de poulcwcdstrijden had Van Bergen zich nog de sterkste getoond over de als eerste geplaatste speel ster uit Melissant Door een speling van het schema-lot ontmoetten de twee Flakkeese rivales elkaar iun de halve finales opnieuw. In de finale tussen Astrid Verspeek en Elles Vis ser bleek de Flakkeese over iets meer inhoud te beschikken. In de eerste set nam zij een 5-0 voorsprong, die door Astrid Verspeek volledig werd weg gewerkt Toen was het verzet even wel gebroken en drukte Elles Visser door naar 7-5, 6-3. Bij de jongens bleven na de kruis finales louter Schouwen-Duivelandse deelnemers over. Jurgen Ensing won met 9-1 van de als eerste geplaatste Gerard Roelofs van TC Menheerse en Niels gebraad toonde zich in de slot fase net iets sterker dan Mike van Noordenne van TV Ouddorp. De Oud dorper had nagenoeg de hele partij een voorsprong, maar moest uiteindelijk toezien hoe Gebraad, die senioren kampioen is van de TV Scelveringhe, hem voorbijglipte. André Goedegebu re duldde Kees Traas tot 4-4 naast zich, maar won daarna vijf games op rij. Nagenoeg dezelfde strategie hiel Pe ter Coppoolse erop na Gerjo Prins kon ook volgen tot 4-4, maar skoorde toen geen game meer. In de halve finales werden veruit de mooiste partijen van het hele toernooi gespeeld met daarbij de partij tussen Peter Coppoolse en André Goedegebure als klapstuk. Coppoolse kwam met 7-5 en 4-1 voor, maar kreeg toen een ontketende An dré Goedegebure tegenover zich. De Nieuwerkerker sleepte met fantastisch spel een derde set uit het vuur(6-7) om vervolgens lange tijd gelijke tred te houden. Bij 3-3 in de beslissende set verloor Goedegebure evenwel zijn op slag en de partij (6-4). Jurgen Ensing leek tegen Niels Gebraad gemakkelijk te gaan winnen, toen hij de eerste set met 6-0 won. In de tweede set her- stelde Niels gebraad zich evenwel en won met 3-6. Het verzet was toen echter gebroken en Jurgen Ensing won de derde set met 6-1. Demonstraties In de finale tussen Peter Coppoolse en Jurgen Ensing liet de Zierik- zeeënaar weinig aan het toeval over. De Bruse speler had zichtbaar moeite van zijn krachtsinspanning eerder te gen André Goedegebure en verloor door slechts een gewonnen game met 6-0 en 6-1. In de demonstratiepartij, waarbij de finalisten gekoppeld waren aan dc beide ercdivisiespclcrs Mark Albert en Johan Vekemans boekte Peter Coppoolse een revanche. Met Johan Vekemans won hij van het duo Mark Albert en Jurgen Ensing met9-6. Ook in het gemengd dubbelspel volgde een revanche. Astrid Verspcek en mark Albert wonnen met 9-6 van El les Visser en Johan Vekemans, waar bij het opviel dat de beide regionale speelster zich bijzonder goed van hun taak kweten. Albert en Vekemans reikten tussen beide partijen in de prijzen uit van de winnaars van het jeugdtocmooi. Tevens speelden zij tegen elkaar een boeiende enkelspel- partij, waarvan het publiek met volle teugen genoot De finalisten van het tennistoernooi voor jeugdspelers van Sehouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee met de beide demonstrerende eredivisiespelers samen op een plaat. Van links naar rechts toernooiwinnaar Jurgen Ensing. Mark Al- bert. Astrid Verspeek. Johan Vekemans. toernooiwinnures Elles Visser en Peter Coppoolse.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 7