streeknieuws „Kunst en Eer" maakt bezwaar tegen korting op subsidie Bruse jeugd aktief voor Rode Kruis Hervormde Vrouwengroepen bijeen op Ringdag in Kerkwerve Hoorzitting welzijnsprogramma Zierikzee „Beter voor Bert" ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Veel belangstelling ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 10 november 1983 Nr. 23420 3 ven en de Nieuwe Boogerdstraat vond dinsdag een aanrijding plaats tussen een personenauto en een vrachtauto. De bestuurder van de vrachtauto, T. F. W. uit Zierikzee, reed in de rich ting van de Zuidhavenpoort en zou daarbij teveel links hebben geredep. Daardoor raakte de personenauto, bestuurd door mevrouw J. M. de M.- P., de achterzijde van de vrachtauto toen de bestuurster vanuit de Nieu we Boogerdstraat rechtsaf de Nieu we Haven opreed. Verlichtingskontrole Dinsdagmorgen heeft de rijkspoli tie Schouwen-Duiveland een ver- keerskontrole gehouden op rijksweg 18. Daarbij werd voornamelijk aan dacht geschonken aan de verlichting van de voertuigen. Er werden vele waarschuwingen gegeven en zes processen-verbaal uitgereikt. In de stad Zierikzee werd tegelij kertijd een kontrole uitgevoerd op de verlichting van rijwielen. Koopochtend voor bejaarden Dinsdag 15 november wordt de jaarlijkse koopochtend gehouden in de Hema voor bejaarden en gehandi capten, die niet meer zelfstandig kunnen winkelen. In de Hema zijn dan vrijwilligsters aanwezig om de bezoekers te begeleiden. Ook voor vervoer kan worden gezorgd. Na af loop wordt gezamenlijk een kopje koffie gedronken in de Graanbeurs van het Huis van Nassau. Deze och tend wordt georganiseerd door de Unie van Vrijwilligers (UW) in sa menwerking met andere vrijwilli- gersgroepen. Belangstellenden die aan de koop ochtend willen deelnemen, en die naar de Hema gebracht willen wor den, kunnen bellen: mevrouw v. d. Linde, 01110-2085, mevrouw v. d. Wekken 01110-2874 en mevrouw v. d. Pol 01110-3344. BRUINISSE - Alle zesde klassers van de Openbare la gere school „De Meerpaal" en van de Chr. lagere school „Op Dreef" plus de B-opleidingsgroep van 14-16 jarigen trekken zaterdag 12 november door Bruinisse om te pro beren het Suske en Wiske-boek „Beter voor Bert" verko pen. Deze Suske en Wiske-aktie is een initiatief van het Ned. Jeugd Rode Kruis en wordt in Bru begeleid door het Jeugd Rode Kruis van Bruinisse. De opbrengst van dit boekje wordt geheel aangewend voor de aanschaf van een kampeerbus, die aangepast is voor gehandikaple jongeren. Het is, volgens het Jeugd Rode Krijs, voor gehandikapte jongeren erg duur geworden om te reizen. Steeds meer dreigt hun vakantie be perkt te worden tot de eigen achter tuin. Samen Om nu gehandikapte jongeren de zelfde vakantiemogelijkheden te bie den maar tevens om jeugd en jonge ren met en zonder handikap meer met elkaar in kontakt te brengen om zodoende wat meer begrip voor el kaar te krijgen, wil het Jeugd Rode bracht. Dit was meer dan vorig jaar, en men is dubbel tevreden omdat veertig procent van de opbrengst voor het eigen klubwerk in Brou wershaven besteed mag worden. Aan de kollektanten wordt hartelijk dank gezegd. Jaarvergadering Smalstad Koor Op vrijdag II -november zal het Smalstads koor haar jaarvergade ring houden om 19.30 uur in het Ton- nemagazijn. Na de opening, de notu len, het jaarverslag en het financiëel verslag komt de tweejaarlijkse bestuursverkiezing aan de orde. Af tredend en herkiesbaar zijn de dames van Mourik-Maliepaard en Bokelaar- van de Velde. Tevens moet worden voorzien in de lege plaats, die ont staan is in het bestuur door het aftre den van de heer P. van Rhoon. Aan de orde komen verder een voorstel tot kontributieverhoging, en wat er in de rondvraag ter sprake zal wor den gebracht. SCHARENDIJKE Reanimatie kursus In Scharendijke werd met sukses een reanimatie kursus afgesloten. Na deze kursus v,an drie avonden, waar bij de toepassing van hartmassage en Kruis deze bus aanschaffen om zo doende samen op vakantie te kun nen. In deze vakantiebus komt een kom- plete kampeeruitrusting, zoals ten ten, kookgerei, slaapspullen enz. Op deze manier kunnen groepen jonge ren met en zonder handikap samen van een machtige kampeerweek ge nieten. Het boekje is speciaal voor dit doel geschreven door de Vlaamse schrij ver Willy Vandersteen en kost 3,95. Peter Beye, Lenie Jumelet, Marjan Maaskat en Hannie de Graaf van het Jeugd Rode Kruis trekken vanaf tien uur zaterdag met „hun" kinderen duur Bru om de boekjes aan te bie den. Ook de Colonne-groep van Bru heeft z'n medewerking toegezegd, terwijl een geluidswagen het doel van de aktie nog eens haarfijn uit legt. beademing worden bijgebracht, kon den veertien deelnemers een welver diend diploma in ontvangst nemen. KERKWERVE Oud papier Zaterdag 12 november is het weer zover, dan haalt de sportvereniging WIK, afdeling voetbal, weer oud pa pier op in de dorpen Kerkwerve, Noordhouwe en Schuddebeurs. Wilt u het papier gebundeld klaarzetten? De sporters-ophalers zullen u er dankbaar voor zijn! OUWERKERK Hond gevonden In Ouwerkerk is een hond gevon den, die kennelijk zijn tehuis niet meer kon vinden. Het dier werd bij de rijkspolitie afgeleverd, die het vervolgens in een dierenasiel heeft ondergebracht. De hond, een reu, is dertig centime ter hoog en draagt de kleuren wit, geel en bruin. OOSTERLAND 85-jarig jubileum „Oosterlands Fanfare" Bijbel wel altijd leerlingen blijven". De Bijbel moet geschreven worden voor iedereen, dat wil ook zeggen dat iedereen moet kunnen begrijpen wat er in staat. De Bijbel geeft ons troost in het leven, en het is de Geest van God die ons hart kan treffen met het Woord. De Bijbel leert ons tevens hoe we in het leven hebben te staan ten opzichte van God en onze naaste. De meditatie werd besloten met de vraag hoe wij ons opstellen in deze wereld om leesbare brieven van Christus te zijn. Bijbelgenootschap Na het zingen van Psalm 87 en het lezen uit Mattheus 28 kreeg de heer A. Boelens het woord. Hij sprak op deze morgen over het werk van het Nederlands Bijbelgenootschap, een van de zesenzestig Bijbelgenoot schappen ter wereld. De vertegen woordiger van het N.B.G. vertelde over het ontstaan ervan. Tussen 1700 en 1800 was de Bijbel zeer schaars, nu wordt ze gedrukt in maar liefst 1672 verschillende talen. Dit vertalen is een moeilijk karwei. De heer Boelens noemde als voorbeeld Afrika. Voor dat aan het vertalen kan worden be gonnen moet men eerst het vertrou wen winnen van de bevolking voor wie de Bijbel bestemd is. Daarna moet de taal van dat volk geleerd worden, deze moet zowel gelezen als geschreven kunnen worden. Vooral bij de jonge kerken in Afrika is veel vraag naar de Bijbel. „Is daar een woord voor?" was de titel van de film die werd vertoond. Hierin was de heer Van der Jagt (Zeeuw van ge boorte) in gesprek met enkele Afri kanen, om zo tot een juiste vertaling van de Bijbel te kunnen komen. Naast Bijbels in vele verschillende talen zijn erook uitgaven voor slecht zienden, onder meer op cassettes, en voor geestelijk gehandikapten. Groot Nieuws Bijbel De spreker vertelde ook uitvoering over de nieuwe Groot Nieuws Bijbel, waarin zowel het Oude als het Nieu we Testament in hedendaagse taal is geschreven. Er bestaat veel be langstelling voor deze nieuwste uit gave. De Bijbel is met al haar verta lingen, nog steeds het meest verkoch te boek ter wereld. De presidente be dankte de N.B.G.-spreker voor de in teressante lezing. Na de middag maaltijd was er een korte pauze en om half twee zat iedereen weer klaar met het goed verzorgde programma boekje in de hand, om het H.V.G.- lied te zingen. Daarna werd de film „De mantel" vertoond, die handelt over het leven van de eerste Christe nen. Het was een boeiende middag voor de aanwezigen. Met het zingen van enkele verzen uit Gezang 459 werd de geslaagde Ringdag besloten. De vice-presidente, mevrouw Den Bleijker, bedankte mevrouw Tee- kens voor de leiding op deze dag en bood haar bloemen aan. Vrijdag 18 november en zaterdag 19 november zullen geheel in het te ken staan van het 85-jarig jubileum van de Muziekvereniging „Ooster lands Fanfare". Vrijdag zal een grootse reünie worden gehouden van alle leden en oud-leden. Zaterdag wordt een jubileumconcert gegeven om 19.30 uur in het dorpshuis „Oosterhof". Aan deze avond wordt medewerking verleend door het jubi lerende korps en de brass-band „Wil- helmina" uit Colijnsplaat. Dit con cert is alleen toegankelijk voor dona teurs. Opbrengst kollekte Mbuma-zending De maandopbrengst van de kollek te voor de Mbuma-zending is vast gesteld op een bedrag van 320,40. Milde gevers geefsters worden har telijk dank gezegd. De ijverige kol- lektantjes waren Jolande Verhoek, Carola de Jonge, Arianne Morks, Ir ma Pieper, Elna Steenpoorte, Trijnie Verhoek en Joanke IJzelenberg. Uitgeven B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoon Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110- 6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110- 3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbeta ling) 37,00; per jaar 141,00; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn in clusief 4% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 48 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 5,92. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclu sief 4% B.T.W. Tijdens de hierna volgende open bare vergadering van de welzijns- kommissie werd nader ingegaan op deze subsidie aan „Kunsten Eer". De heer Asma gaf er blijk van deze avond uitsluitend de muziekpet te dragen: Op de mededeling van wel- zjjnsambtenaar de heer J. Lagendijk, dat van „Kunst en Eer" voor 1984 niet eens een begroting was inge diend, antwoordde hij verbaasd: „Die verplichting was ons niet bekend". Kommissielid de heer J. J. Geleijnse vond, dat de muziekvereniging op de hoogte diende te zijn van de zoge naamde SONM O-normen, volgens welke de gemeentelijke subsidie wordt toegekend en drong aan op het be schikbaar komen van de ontbrekende gegevens van de zijde van „Kunst en Eer". Geleijnse adviseerde het thans voorgestelde subsidiebedrag te hand haven en na de ontvangst van een reële begroting alsnog te kijken of een aan vullende subsidie verstrekt zou moe ten worden. De heer C. Bij de Vaate vond het beter een bepaald bedrag ten behoeve van konkoursen te reserve ren, maar drong in dit verband ook aan op een begroting van de muziekvereni ging. „Formalistisch" De koninklijke Muziekvereniging ..Kunst en Eer" te Zierikzee moet het volgend jaar doen met duizend gulden minder aan gemeentelijke subsidie. Zeer onelegant", was de mening van voorzitter H. Asma. ZIERIKZEE - De voorzitter van de Koninklijke Mu ziekvereniging „Kunt en Eer", de heer H. Asma, vindt „het zeer onelegant", dat de gemeente Zierikzee zonder voorafgaande mededeling f 1.000,- wil korten op de jaarlijkse subsidie. Hij zei dat dinsdagavond tijdens een hoorzitting in de raadzaal van het stadhuis naar aanlei ding van het jaarprogramma sociaal-kulturele aktivitei- ten 1984. Volgens dit programma zal „Kunst en Eer" volgend jaar een bedrag van f 8.292,10 aan subsidie ontvangen. In dat bedrag wordt dan geen rekening meer gehouden met een bijdrage van f 1.000,- ten behoeve van konkoursen. Voorgaande jaren werd dat wel gedaan. subsidiebedrag voor volgend jaar op genomen. Bij de penningmeester van „Kunst en Eer" bleef de angst bestaan, dat het huidige voornemen van de ge meente om het bedrag van f 1.000,- voor konkoursen te schrappen ook nog invloed zal hebben op de nog te ontvangen afrekeningen over 1981 en 1982. De heer Asma liet weten, dat b. en w. van Zierikzee van de onjuiste ver onderstelling uitgingen, dat slechts in beperkte mate aan konkoursen werd deelgenomen en dat slechts een zeer gering bedrag daarvoor nodig zou zijn. Hij cijferde de leden van de wel- zijnskommissie voor, dat de vervoers kosten wel f 300,- a f 400,- zouden vergen, ware het niet dat getracht wordt door middel van eigen vervoer die kosten te drukken. Deelname aan konkoursen brengt echter nog andere kosten met zich mee, zoals de aanschaf van extra muziekstukken en het hou den van extra repetities. Een en ander kwam echter niet tot uiting in de door Kunst en Eer" overgelegde jaarreke ning en zodoende was het kollege tot de konstatering gekomen, dat niet of nauwelijks aan konkoursen werd deel genomen en dat daar dan ook geen bedrag van f 1.000,- voor nodig was. Oneigenlijk De heer Asma verwees in zijn „Kunst en Eer"-pleidooi ook naar de voorge nomen trip volgend jaar naar Saint Hilaire, waar de muzikanten een eigen bijdrage van f 80,- a f 100,- voor zullen neertellen. „Om daar de vlag van Zie rikzee naar buiten te dragen", aldus Asma Verder had hij ook moeite met het feit, dat de gemeente nu nog eens extra f 1.000,- wilde bezuinigen op de subsidie een Kunst en Eer terwijl men al f 4.000,- voordeel heeft in verband met de zaalhuur dit jaar. Penningmeester van genoemde mu ziekvereniging, de heer J. D. van Wil- legen, vulde hem aan met de verwij zing naar het volgens hem oneigenlijke feit, dat de leden straks gekonfron- teerd zullen worden met een kontri butieverhoging enkel en alleen omdat ze bereid waren voor eigen vervoer te zorgen en derhalve geen hoge kosten bij de gemeente werden gedeklareerd. vooral nu hij merkte hoe formalistisch de welzijnskommissie naar zijn me ning bezig was. Die opmerking had een interruptie van voorzitter J. Groen tot gevolg. Hij wees de Kunst en Eer voorzitter erop, dat hier juist helemaal geen sprake was van een formalistisch bezig zijn. Ondanks het ontbreken van een begroting was immers toch een ZIERIKZEE i- --.or4 Aanrijding Op de kruising van de Nieuwe Ha- Lezing Groei en Bloei De heer en mevrouw Sacré, leden van „Groei en Bloei" geven vrijdag avond 18 november in de zaal van Mondragon in Zierikzee een lezing met dia's over Equador en de 1100 km ten oosten daarvan gelegen Gala pagos eilanden. De lezing begint om 20.00 uur. Introducé's zijn van harte welkom. HAAMSTEDE Bijeenkomst NCVB In de rekreatiezaal van de Ger. kerk te Haamstede houdt de afdeling Burgh-Haamstede van de NCVB dinsdag 15 november een bijeen komst. Mevrouw R. van Leeuwen- Brouwer spreekt over bewust-zijn. BROUWERSHAVEN Kollekte De kollekte voor Jantje BÏet'öh, <3ie in Brouwershaven onder leiding stond van mevrouw Anjo Rouw, heeft een bedrag van f 295,65 opge- KERKWERVE - Honderdvijfentwintig vrouwen, aan gesloten bij de verschillende Hervormde Vrouwengroe pen van Schouwen-Duiveland, waren dinsdag bijeen op de Ringdag te Kerkwerve. De presidente van het Ring- bestuur, mevrouw P. M. E. Teekens-Krijgsman, opende omstreeks tien uur de vergadering die in het gemeente lijk verenigingsgebouw werd gehouden. „Het is goed", sprak zij, „om één keer per jaar bij elkaar te zijn, om el kaar te zien en te spreken, maar ook om samen te luiste ren. Daardoor blijft de band, die noodzakelijk is om als plaatstelijke vereniging, en als verenigingen samen, goed te kunnen funktioneren". Naast de Hervormde vrouwen kon de presidente de burgemeester van Middenschouwen, de heer W. den Boer, en zijn echtgenote welkom he ten. Verder waren ds. J. B. Duk, Her vormd predikant van diezelfde ge meente en afgevaardigden van de N.C.V.B. aanwezig. Meditatie Na het zingen van enkele verzen uit Psalm 98 en gebed volgde de medita tie over het thema van de dag „Want ik schaam mij het Evangelie niet! Daartoe werd door de presidente vooraf gelezen uit Handelingen 8, het verhaal van Filippus die een ontmoe ting heeft met de Ethiopiër. Filippus vraagt aan deze vreemde of hij ook begrijpt wat hij leest. En die vraag werd op de jaarlijkse Ring dag gesteld aan alle aanwezigen. Me vrouw Teekens haalde in haar medi tatie Maarten Luther aan, wiens vijf honderdste geboortedag vandaag (10 november) wordt herdacht. Luther heeft eens gezegd: „Wij zullen in de De heer Asma liet vanaf de publieke tribune weten het zeer te betreuren, dat die begroting niet was ingediend. Honderdvijfentwintig dames, aangestoten bij de Hervormde Vrouwengroepen op Schouwen-Duiveland kwamen dins dag op de Ringdag bijeen in Kerkwerve.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 3