Heineken-concern bereid losgeld te betalen diensten apulüeuk Heropening overleg met Rietkerk KMS maakt kans op order uit Taiwan Post nagenoeg geheel plat GS Zeeland willen exportvergunning voor duikboten Taiwan Benzine weer duurder Honderd gewonden bij aardbeving in Italië Wielrijdster verongelukt Vrouw doodt baby Staking treft Rotterdam C.S. 2 Ontvoering Freddy Heineken Advertentie AMSTERDAM - De Amsterdamse politie heeft al onge veer 30 tips binnen gekregen naar aanleiding van de ont voering woensdagavond van de biermagnaat Freddy Heineken en diens chauffeur. Volgens een politiewoord voerder is nog niet te zeggen of er bruikbare tips bij zijn. Tot nog toe is er in ieder geval nog een enkel bij die noopt tot direkt ingrijpen, zei hij. De tips zijn binnengekomen van zo wel kollega-politiemensen uit het land als van partikulieren. Een aan tal mensen heeft zich telefonisch bij de politie gemeld nadat het nieuws over de ontvoering op het NOS- journaal was geweest. Ook zijn er mensen bij die getuige zijn geweest van de ontvoering nabij het Heineken-kantoor in Amsterdam. AMMAN - In de Jordaanse hoofd stad Amman is woensdag een tijd bom van zes kg TNT tien minuten voordat die zou exploderen onscha delijk gemaakt. Naar het ministerie van binnenlandse zaken meedeelde, stond de bom in een doos bij het kan toor van de Saoedische luchtvaart maatschappij dat in een drukke za kenwijk ligt. ROTTERDAM - De meeste olie maatschappijen en houders van vrije pompen gaan met ingang van vrijdag opnieuw de benzineprijzen verhogen. Een liter superbenzine gaat 1,8 tot 2,4 cent per liter meer kosten en een liter normaal stijgt 1,4 tot 2,0 cent in prijs. De prijzen van dieselolie, gasolie en huisbrandolie worden een cent per li ter hoger. Autogas (LPG) wordt niet in prijs verhoogd. De meest voorkomende prijzen bij de zelftankstations zijn vrijdag voor superbenzine 183,6 cent, voor nor maal 177,4 cent en voor diesel 118,8 tot 119,6 cent per liter. De prijs van stookolie gaat twintig gulden per ton omhoog en gaat met ingang van vrijdag aanstaande 591,15 gulden per ton kosten. De prijsverhogingen zijn een ge volg van de ontwikkelingen op de in ternationale produktenmarkt. ROME - Bij een aardbeving in midden-Italië zijn woensdag onge veer 100 mensen gewond geraakt. In ziekenhuizen in Parma verbleven rond middernacht drie personen, voor wier leven wordt gevreesd. De schok, met een intensiteit van 8 op de schaal van Mercalli die tot 12 loopt, was zeer hevig. Dat er niet veel meer slachtoffers zijn gevallen hangt samen met de omstandigheid dat het epicentrum ongeveer 30 km onder de grond lag. Het zwaarst getroffen zijn Parma en omgeving. Ongeveer 200 gebou wen werden beschadigd, waaronder drie kerken en een ziekenhuis. Dui zenden mensen brachten de nacht buiten door, omdat zij bang waren voor nieuwe aardbevingen. Het verhoor van de twee vrouwen die op het moment van de ontvoering de Heineken-vestiging binnen wil den gaan om te werken en daarbij een van de ontvoerders tegenkwa men, heeft evenmin nog bijster veel opgeleverd, Nog- geen kontakt met ontvoerders De politie van Amsterdam had even na drie uur in de nacht van woensdag op donderdag nog geen kontakt gehad met de ontvoerders. Burgemeester Ed van Thijn van Amsterdam heeft zich woensdaga vond laat op het hoofdbureau van po litie over de ontvoeringszaak laten informeren door hoofd-officier van justitie mr. Van Steenderen. De taxichauffeur die woensdaga vond rond zeven uur getuige was van de ontvoering en op verzoek van de politie de vluchtende bestelauto met ontvoerders en hun slachtoffers is ge volgd, blijkt op de Weesperzijde te zijn gestopt. Een van de kidnappers kwam daar uit de bestelbus en liep gewapend op de taxi af. De chauffeur wist evenwel door achteruit te rijden te ontsnappen. In de taxi bevond zich ook een passagier. AMSTERDAM - Het Heineken- koncern zal „uiteraard" ingaan op eventuele eisen van de ontvoerders van Freddy Heineken en zijn chauf feur Ab Doderer. Dat betekent dat het bedrijf bereid is om losgeld voor de vrijlating van beide mannen te be talen. Dit heeft woordvoerder R. G. H. Elfrink van het koncern donderdag desgevraagd verklaard. GENÈVE - Verscheidene Libanese groeperingen, die in Genève bijeen zijn voor overleg over wijzigingen in de verdeling van machtsposities in het door oorlog verscheurde land, hebben woensdagavond gemeld dat zij het globaal eens zijn over de be ginselen van hervormingen in de grondwet en op politiek, gp^ied. NEW YORK - Een Amerikaanse fe derale rechter heeft woensdag in kort geding het verzoek van een aan tal Britse vrouwen verworpen, een verbod af te kondigen op de statione ring van kruisraketten in Groot-Brit- tannië. De plaatsing ervan op de luchtmachtbasis Greenham Common begint waarschijnlijk in december, tenzij de Sowjet-Unie en de Verenig de Staten het bij het INF-overleg in Genève voordien eens worden over een aanzienlijke vermindering van de raketten voor de middellange af stand in Europa. JERUZALEM - De mobilisatie oefening die het Israëlische leger ge houden heeft is donderdagmorgen om 06.00 uur geëindigd. Dit heeft een woordvoerder in Jeruzalem bekend gemaakt. De oefening was erop ge richt binnen de kortst mogelijke tijd het grootst mogelijke aantal reser visten op te roepen. Het verzoek aan de ministerraad wordt gesteund dooreen meerderheid uit het kollege van gedeputeerde sta ten. Als argument voor de afgifte van de exportvergunning voert het Zeeuwse kollege nog aan, dat Zeeland volgens het Centraal Planbureau over enkele jaren tot de zwakste regio's van Nederland zal gaan behoren. Die ont wikkeling moet volgens gs worden voorkomen. Een aanzet daartoe zou de afgifte van de exportvergunning kun nen zijn, aldus de brief van gedepu teerde staten aan de ministerraad. VLISSINGEN - De Koninklijke Maatschappij De Schelde in Vlissingen onderhandelt met de dircktic van de Taiwan Power Elektriciteiscentrales over de ombouw van olie- naar kolencentrales, waarvoor de KMS de ketels zouden mogen bouwen. Met de opdracht is een bedrag gemoeid van zestig miljoen gulden. Volgens financicel-dirckteur van de KMS, drs. C. Hartog, is de order nog niet getekend. Wel is er een zogenaamde „Letter of Intent" opgesteld, waarin het voornemen tot het verlenen van de order aan De Schelde is beschreven. Drs Hartog verwacht dat de definitieve order over twee maanden ondertekend zal worden. Het gaat hier om een civiele order die voortvloeit uit de bouw van oor logsschepen voor de Taiwanese ma rine. Destijds is bij het afsluiten van deze kontrakten volgens drs Hartog met Taiwan overeengekomen dat uit de opdracht voor defensie-orders ci viele orders zouden voortvloeien. Daar om is volgens Hartog het ook van zo groot belang, dat de exportvergunning voor de bouw van twee nieuwe onder- zeeboten voorTaiwan zo snel mogelijk wordt afgegeven door de Nederlandse regering. Dat kan nieuwe civiele op drachten tot gevolg hebben en die heeft De Schelde en de andere Ne derlandse bedrijven heel hard nodig, aldus Hartog. „Wij zijn in angstige afwachting van het moment dat de ontvoerders kontakt met ons zullen opnemen. Wij hopen dat dit zo snel mogelijk zal ge beuren", aldus Elferink. Het Heineken-koncern heeft de Amster damse politie gevraagd zich zo terug houdend mogelijk te gedragen in de ontvoeringszaak „omdat de eerste prioriteit is dat er kontakt met de ontvoerder tot stand komt". Volgens de Heineken-woordvoer- der wil de Amsterdamse politie aan dat verzoek voldoen. Bij het koncern is inmiddels een cirsiscentrum inge richt, evenals bij de Amsterdamse politie. MENS1NGEWEER - Door een ver keersongeval is woensdagmiddag de 35-jarige mevrouw D. Roeters- Sander uit Wehe-Den Hoorn om het leven gekomen. De vrouw reeds op haar fiets samen met haar 9-jarige dochter op de weg Mensingeweer- Ranum (gemeente Leens) toen een au tomobilist van achteren tegen haar aan reed, aldus de politie. De vrouw werd op slag gedood. Het dochtertje dat naast haar moeder fietste bleef ongedeerd. STICHTING THEATER vertoont in de concertzaal a.s. zaterdag 19.00 uur a.s. zondag 20.00 uur alle leeftijden Ambtenarenbonden verdeeld DEN HAAG - Het besluit van de ambtenarencentrale om het overleg met minister Rietkerk te hervatten is door de Centrale van Middelbare en Hogere Ambtenaren (CMHA) met vreugde ontvangen. De Abva/Kabo daarentegen heeft er geen goed woord voor over. De CMHA had zich al eerder bereid verklaard over de salarisvoorstellen voor het jaar 1984 te onderhandelen, tenminste als de minister voor de ja ren daarna een gelijke behandeling wil garanderen voor ambtenaren en werknemers uit het bedrijfsleven. Ook de CNV-ambtenarenbond CFO huldigt.dat standpunt. D,e' CjvlHA schrijft in een communi- Roosendaal werkt MIDDELBURG - Gedeputeerde staten van Zeeland hebben de ministerraad dringend verzocht een exportvergunning te verlenen voor de bouw van onder meer twee onderzeeboten voor Taiwan. In een brief aan de ministerraad wijzen gedeputeerde staten op het grote belang die deze order heeft voor de werkgelegenheid met name bij de Koninklijke Maatschappij De Schelde in Zeeland. Uit die orders kunnen namelijk ook civiele opdrachten voortvloeien en die heeft De Schelde hard nodig om de werkgelegenheid in stand te kunnen houden. DEN HAAG - Het postverkeer in ons land lag donderdagmorgen vrij wel geheel plat. Van de twaalf expe ditieknooppunten in ons land werk ten alleen die van Roosendaal en Sit- tard normaal. In Zwolle werd nog slechts op halve kracht gewerkt en in Den Bosch werd alleen binnenkomende post verwerkt Ook dreigt door de stakingen het funktioneren van het Giro-kantoor in Arnhem ernstig belemmerd te wor den. Dat winkeliers in ons land terug houdend worden om girocheques te aksepteren zegt de PTT-woordvoer- der zich goed te kunnen voorstellen. Hij wijst er echter op, dat mensen met een girorekening in de postkantoren hun cheques kunnen verzilveren. Door stakingen worden de brieven bussen in de steden Groningen, Zwol le, Utrecht, Amsterdam, Rotterdam, Den Bosch, Venlo en Maastricht niet meer geleegd. Geen posttreinen Nu ook het expeditieknooppunt in Den Haag in staking is gegaan en er door staking geen treinen rijden in Eindhoven en omgeving zal donder dag in ons land in het geheel geen post per trein vervoerd worden, aldus een woordvoerder van de PTT. HEERLEN - De aktiebereidheid bij de Heerlense gemeente-ambtenaren blijkt niet erg groot te zijn. Een voor woensdagmiddag aangekondigde protestmars door de stad moest wor den afgelast bij gebrek aan voldoen de deelnemers. Zelfs bestuursleden doen niet mee aan de akties, zo klaagde een woordvoerder van de vakbonden. ROERMOND - De Katholieke On derwijs Verenigirig KOV weigert mee te doen aan de invoering van het basisonderwijs als de regering geen waterdichte garanties geeft over de arbeidsplaatsen bij dit onderwijs en over de rechtspositie van de onder wijsgevenden. DINTELOORD - Een 24-jarige in woonster van Dinteloord heeft woens dagmiddag haar 10 maanden oude zoontje om het leven gebracht Daar na heeft zij de hand aan zichzelf ge slagen. Dat heeft de rijkspolitie ter plaatse meegedeeld. Het drama werd ontdekt door de echtgenoot die tegen vier uur thuis kwam. Volgens de rijkspolitie is de vrouw waarschijnlijk tot haar daad ge komen tengevolge van een post-natale depressie. Iedere donderdag Zierikzee Wereldwinkel. Thema-koffie-uurtje: 10.00 -11.00 uur en 20.00 - 21.00 uur. Brouwershaven Verenigingsgebouw. Majorettes. 18.45 tot 19.45 uur. Noordgouwe Dorpshuis: kaartavond, 20.00 uur. Drcischor „De Drie Schapen". Bridgen, 13.30 - 17.00 uur. Nieuwerkcrk Algemene Leesbibliotheek, „Reho- Zaterdag 12 en zondag 13 november Dokter W. Bontkes, Zierikzee, tel. (01110) 2280, neemt waar voor dokter Van Geer, dokter Vis ser en dokter Sleegers. Spreekuur voor dringende gevallen zaterdag- en zondagmorgen van 11.00-11.30 uur. Dokter J. Ph. P. Stengér, Burghse- weg 54, Haamstede. Tel. (01115) 1861 neemt waar voor dokter Bruel, dokter Flach en dokter Vei beek-van Beek. De weekenddienst loopt van vrijdag middag 18.00 uur tot maandagmor gen 08.00 uur. Voor spoedgevallen is er spreekuur van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur, zowel op zater dag als zondag. Buiten spreek uurtijden alleen dringende gevallen. Dokter A. M. Dorrestein, Dorps weg 5, Bruinisse tel. (01113) 1280, neemt waar voor dokter Van den Berg en dokter Speel man. Tandarts F. van der Vliet, Varre- markt 1, Zierikzee, tel. 01110- 6190 neemt waar voor Schou- wen-Duiveland. De weekenddienst bestaat uit twee spreekuren voor spoedgevallen na melijk van zaterdag- en zondagmid dag van 17.00-17.30 uur. Zr. W. Verkaart, Zevengetijstraat 03, Zierikzee, tel. (01110) 5023 neemt waar voor Zierikzee. Zuster C. Bos, Looperskapelle, Ka- pelleweg 17, tel. (01117) 1943 neemt waar voor Bruinisse en Duiveland. Zuster A. v. d. Schelde,Spuislop 14, Brouwershaven. Tel. (01119) 1682 heeft dienst voor geheel Schouwen. qué dat bij de nieuwe besprekingen ook de suggestie van CDA-fraktielei- der De Vries, om vanaf 1985 de lasten voor iedereen gelijk te trekken via BTW-verhogingen, moet worden meegenomen. De centrale spreekt tenslotte haar bezorgdheid uit over de toenemende grimmigheid van de akties. Op diverse plaatsen in het land gaan de aktievoerders er „te drastisch" op los, vindt de CMHA.. De Abva/Kabo is minder vrolijk gestemd over de toenaderingspoging van de ambtenarencentrale. „Die zal heel wat aan zijn aktievoerende le den hebben uit te leggen", aldus de Abva/Kabo, doelend op voorzitter Roefs van de ambtenarencentrale. Dierenarts S. Bergsma, Zierikzee tel. (01110) 2180 heeft dienst voor Schouwen-Duiveland. Apotheek C'. C'. H. Verschuren, Zie rikzee, Dam 18 is op zaterdag geopend van 9.00-12.30 uur en van 16.30-17.30 uur. Op zondag van 12.00-12.30 uur en van 18.00-1B.30 uur. Bel voor noodgevallen alarmcen- truni Noord- en Midden-Zeeland, tel. (01100)14444. Vrijdag zal er weer post per trein vervoerd worden tussen de knooppun ten waar nog wel gewerkt wordt: Roo sendaal, Den Boschh, Sittard en Zwol le. DEN HAAG - Het NS-personeel in het gebied rond Deventer en Zutphen legde donderdagochtend vanaf aan vang reizigersdienst tot negen uur het werk neer uit protest tegen de voorgenomen korting op de ambte narensalarissen. Tot de werkonder breking is opgroepen door de Ver- voersbond FNV, de FSV en de Ver- voersbond CNV, aldus een FNV- woordvoerder. De werkonderbreking in ver- keersleidingsgebied Deventer is de vierde verrassingsaktie bij de spoor wegen van deze week. Maandag staakte het NS-personeel in de kop van Noord-Holland tot negen uur, dinsdag was het gebied rond Hengelo speerpunt en woensdag viel de beurt aan het rayon in Heerlen. De staking rond Deventer houdt in dat tijdens de ochtendspits geen trei nen rijden op de volgende trajekten: Zwolle-Deventer vanaf Wijhe, Amersfoort-Deventer vanaf Apel doorn, Arnhem-Dventer vanaf Die ren, Hengelo-Zutphen vanaf Goor en op de lijn Almelo-Deventer vanaf Rijssen. Naast de verrassingsaktie zijn er donderdag zoals aangekondigd 24- uurs-stakingen in Oost-Brabant, Noord-Limburg, rond Nijmegen en op Rotterdam-CS. Gehandicapten adviesbureau land. (Tel. 01110-4743). Zee- Nederlandse Multiple Sclerose, afde ling Schouwen-Duiveland. Kontakt- adres Laura v. d. Zande, Kapelleweg 4, Nieuwerkerk. Tel. 01110-5017. Hodgkin-kontaktgroep, kontakl- adres Elly Gebraad, Oude Moolweg 36, Renesse, tel. 01116-1602. Niet gewenst zwanger? Bel voor hulp aan moeder en kind Werkgroep „Laat Leven Schouwen-Duiveland", tel. 01114-2131 of landelijk diensten centrum VBOK 033-620244. both". Uitlenen van boeken. 18.30 tot 19.15 uur. Oosterland „Oosterhof". Bejaardensoos. 14.00 tot 17.00 uur. Dorpshuis. Strip-o-theek. 18.30 -19.30 Donderdag 10 november Zierikzee Parochiecentrum, Mosselstraat 4. Thema-avond „Vrede en gerechtig heid" o.l.v. Pax Christi Zeeland. 20.00 uur. Lange Nobelstraat 44. C.D.A.-vrou- wenberaad. 20.00 uur. Herv. Verenigingsgebouw. Herv. Vrouwengroep „Wees een Zegen". 20.00 uur. Brouwershaven Jeugdgebouw. Majorettes. 18.45 tot 19.45 uur. Jeugdgebouw. Volksdansen. 20.00 Vrijdag 11 november Haamstede Geref. Kerk. Lezing alternatieve ge neeswijze Groene Kruis Burgh- Haamstede. 20.00 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn. Jaarvergadering Smalstads koor. 19.00 uur. Tonnenmagazijn. 19.00 en 20.00 uur. Beatballetlessen. Plaatsenhuis Dreischor. Welfare Ro de Kruis, verkoping van 14.00 - 16.00 uur. Zaterdag 12 november Zierikzee Bioscoop. Flashdance. 19.00 uur. Brouwershaven Markt. Vertrek bus naar Dreischor voor bejaardenmiddag. 13.00 uur. Tonnenmagazijn. Vergadering wa tersportvereniging. 15.00 uur. Ouwerkerk Dorpshuis, Ring 42. Start Puzzelrit m.a.c. „Sparta". 19.15 uur. Zondag 13 november Zierikzee Bioscoop. Flashdance. 20.00 uur. Maandag 14 november Zierikzee Stadhuis. Gemeenteraadsvergade ring. 19.30 uur. Hotel „Het Wapen van Zeeland". Jaarvergadering IJsvereniging Re- nesse. 20.00 uur. Brouwershaven Groene Kruisgebouw. Handwerk- verkoop Welfarewerk Rode Kruis. 14.00 tot 16.00 uur. Dinsdag 15 november Zierikzee Hema. Regionale koopochtend oude ren en gehandikapten. 9.30 - 10.30 uur. Centrum Iona, Poststraat 25. Kursus Voerreflexologie. 20.00 uur. Kerkwerve Consistorie Hervormde Kerk. Zon- dagsschoolkursus. 20.00 uur. Rekreatiezaal Ger. kerk. Bijeen komst NCVB, afdeling Burgh- Haamstede. 19.45 uur. Brouwershaven Verenigingsgebouw. Bejaardensoos. 14.30 uur. Ouwerkerk Dorpshuis. Verkoping Welfare goe deren Rode Kruis. 14.00 - 16.00 uur. Woensdag 16 november Brouwershaven De Blokkendoos. Knutselklub voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar. 13.30 uur. Donderdag 17 november Zierikzee Havenplein 24. Spreekuur Rechts winkel. 19.00 - 20.00 uur. Sirjansland Verenigingsgebouw. Vergadering Reformatorisch Contact Orgaan. 19.45 uur. Vrijdag 18 november Zierikzee Graanbeurs (Huis van Nassau). Vo geltentoonstelling Zang en Kleur. 19.00 - 23.00 uur. Mondragon. Lezing dia's Groei en Bloei. 20.00 uur. Kantine sportpark „De Laone". Jaarvergadering S.V. Renesse (afd. voetbal). 19.30 uur. Zaterdag 19 november Zierikzee Graanbeurs (Huis van Nassau). Vo geltentoonstelling Zang en Kleur. 13.00 - 23.00 uur. Kantine Sportpark Bannink. Prijs- klaverjassen v.v. Zierikzee. 20.00 uur. Dorpshuis. Toneeluitvoering Elle- meet, 19.30 uur. Bal na tot 02.00 uur. Zonnemaire Groene Kruisgebouw. Welfare Rode Kruis, verkoping van 9.00 - 12.00 uur. Dinsdag 22 november Zierikzee 's Landskamer. Algemene bestuurs vergadering Waterschap Schouwen- Duiveland. 19.30 uur. Centrum Iona, Poststraat 25. Kursus Voerreflexologie. 20.00 uur. Burgh Busstation vertrek reisje Ned. Ver. van Huisvrouwen, afdeling Wester- schouwen. 08.00 uur. Woensdag 23 november Zierikzee Hervormd Verenigingsgebouw. Bij eenkomst C.P.B. en N.C.V.B. met le zing van majoor Bosschardt. 19.45 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn. Lezing museum Boysmans, de Roode Lelie. 20.00 uur. Donderdag 24 november Zierikzee Parochiecentrum, Mosselstraat 4. Thema-avond „Vrede en gerechtig heid" o.l.v. Pax Christi Zeeland. 20.00 uur. Vrijdag 25 november Zierikzee Vierschaar stadhuis. Afscheidsrecep tie adj. J. Hoekman. 16.00 uur. Kegelhuis Geluk. Finales H.J. Doele- manwedstrijden Z.K.B., 13.30 - 16.00 uur en 20.00 - 23.00 uur. Maandag 28 november Zierikzee Centrum Iona, Poststraat 25. Lezing „Leven in en met een groep". 20.00 uur. Kegelhuis Geluk. Finale H.J. Doele- manwedstrijden Z.K.B. 20.00 - 23.00 uur. Woensdag 30 november Bruinisse Gemeentehuis. Hoorzitting bewo ners Schipperslaan. 19.30 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 2