Zierikzeese bibliotheek protesteert ook tegen drastische bezuinigingen Uf4C y@ _J= jgsSff";i Toch nog lichtpuntje voor integratie Nutskleuterschool en o.l.s. „Binnen de Veste" Bitr DE ZIERIKZEESCHE COURANT Kommissie Onderwijs Zierikzee Auto tegen laadschop: total loss „Centrifuge- projekt" Katten-haat WA> Wi* PE NIEUWSBODE Bezwaar tegen korting Het bestuur van Kunst en Eer heeft moeite met de door het kollege van Zierikzee voor gestelde korting op de gemeentelijke subsi die. (Pag. 3). Ringdag De Ringdag van de Hervormde Vrouwen groepen, die dinsdag werd gehouden in het Verenigingsgebouw te Kerkwerve, trok erg veel belangstelling. (Pag. 3). Sinterklaas in Brouw Zaterdag 26 november arriveert St. Niko- laas in Brouwershaven. De plaatselijke mid denstandsvereniging organiseert tal van aktiviteiten. (Pag. 4). Ruime overwinning De Nederlandse tafeltennisploeg behaalde een ruime 6-1 overwinning op België en leidt nu in de Europese eerste divisie. (Pag. DONDERDAG 10 NOVEMBER 1983 140ste jaargang Nr. 23420 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Wie ondervonden heeft, hoe merkwaardig don ker de nacht soms kan zijn, weet ook, wat een licht een enkele glimworm in een bosje kan werpen. Wilh. Raabe ZIERIKZEE - De openbare bibliotheken houden vrij dag 11 november een landelijke aktiedag als afsluiting van een serie akties onder het motto „Help, uw bieb ver zuipt" tegen de bezuiniging van 55 miljoen gulden voor volgend jaar op de bibliotheken. In Amsterdam wordt van het Beursplein af een demonstratieve tocht onderno men naar het Leidseplein. Daar wordt de bezorgdheid geuit over de gevolgen van de bezuinigingen die onder andere het verlies betekenen van zo'n 2000 medewerkers van bibliotheken. Ook in de Zierikzeese openbare bi bliotheek zit men aanstaande vrijdag UITGELEEND niet stil. Hoofd van deze bibliotheek Tosca Loth vertelt: ,,Het is logisch dat ook het bibliotheekwerk niet aan de bezuinigingen kan ontkomen, maar wij vragen ons af of dat meteen zo drastisch moet. Een kwart van de rijksbijdrage voor het openbaar bi bliotheekwerk wordt volgend jaar niet uitgekeerd. Op deze manier wordt het hetgeen wij de afgelopen jaren hebben opgebouwd, in één keer afgebroken." Sluiten „Hiertegen komen wij in protest. In eerste instantie wilden wij de bieb vrijdag sluiten, maar het publiek hoeft niet de dupe te worden van de plannen van Brinkman. We hebben daarom besloten voor een andere vorm van protest te kiezen: de bezoe kers informeren en een handtekenin- gen.aktie". De medewerksters van de biblio theek vinden de bezuinigingen een i: SR treurige zaak en gaan daarom vrij dag in stijl (in 't zwart) gekleed. Een folder getiteld „Help, uw bi bliotheek verzuipt" geeft duidelijke informatie over de bezuinigingsplan nen. Deze wordt vrijdag aan de be zoekers uitgedeeld. Verder tonen posters heel konkreet aan wat de toe komstverwachtingen zijn: minder boeken, kontributie verhogen, ver sleten boeken worden niet vervan gen, informatie veroudert, service wordt minder, geen gratis abonne ment voor de jeugd en arbeidsplaat sen gaan verloren. De verzamelde handtekeningen zullen worden over handigd aan de fraktievoorzitters van de politieke partijen in Den Haag. Op deze manier wordt op hen een beroep gedaan om niet in te stem men met de plannen van de minister. Service „Het rijk heeft voor 1984 dus be duidend minder over voor de biblio theken. De gemeenten op Schouwen- Duiveland zouden dit gat misschien kunnen opvangen, maar om eerlijk te zijn mogen we daar niet te veel van verwachten, want ook de gemeenten zullen het met minder moeten doen. Wij proberen in de toekomst het aan tal openingsuren te handhaven, maar we weten niet zeker of het werk dan nog door hetzelfde aantal werk neemsters kan worden gedaan. Op die manier vermindert de servicever lening en zullen de wachttijden lan ger worden", zegt mevrouw Loth. Al eerder werd een handtekenin- genaktie gehouden in de Zierikzeese A bibliotheek, eveneens om protest aan te tekenen tegen de bezuinigingen. Deze lijst zal 15 november (tezamen met die van overige openbare biblio theken) worden overhandigd aan de voorzitter van de vaste kamerkom missie van welzijn en cultuur G. M. P. Cornelissen. De bibliotheek in Zie rikzee is vrijdag als gebruikelijk ge opend van half twee tot vijf uur. Advertentie Geef eens een REISB0N kado....! Verkrijgbaar in elke prijs voor elke reis... VQlRl @©Wlf©lfil lf@itë©fR) REISBURO: APPELMARKT 21 ZIERIKZEE - TEL. 01110-5036 ZIERIKZEE - Woensdagmorgen botste A. de H. uit Zierikzee met zijn personenauto tegen een geparkeerde laadschop. Deze laadschop stond, in verband met bestratingswerkzaam heden, rechts geparkeerd op de Schouwenbank nabij de Roggen- plaat; het voertuig voerde een in wer king zijnd zwaailicht. De H., die in de richting van het centrum reed, werd door de laagstaande zon zodanig verblind, dat hij de laadschop niet zag staan. De bestuurder van de personenauto kwam er zonder kleerscheuren van af, maar zijn auto raakte total loss. ZIERIKZEE - Enkele agenten van de rijkspolitie ontdekten woensdag avond tijdens een surveillance door het centrum van Zierikzee op de stoep van de firma Van der Heide aan het Havenpark een tweetal cen trifuges en een wasmachine. Omdat men het winkelpand niet kon betre den, hebben de agenten de apparaten meegenomen naar het bureau, om ze vandaag (donderdag) weer af te leve- OOSTERLAND - Deze week zijn bij de rijkspolitie te Oosterland een tweetal aangiften gedaan in verband met het schieten op katten met een luchtbuks. In beide gevallen is de dader onbe kend; de politie stelt een onderzoek in. Een van de katten was dermate e2-nstig gewond, dat de kogel langs operatieve weg verwijderd diende te worden. Dit nummer bestaat uit 14 pagina's. Verwachting tot vrijdagavond: Zonnige perioden Droog en zonnige perioden; mini mumtemperatuur ongeveer 3 graden; middagtemperatuur ca. 12 graden; matige oosten wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 14 nov. Zaterdag: Wolkenvelden Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: 1 gr. Middagtemp.: 9 gr. Windkracht: oost 4 Zondag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: -1 gr. Middagtemp.: 7 gr. Windkracht: oost 4 Maandag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: -1 gr. Middagtemp.: 7 gr. Windkracht: oost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 11 nov. Zon op 7.52, onder 16.56 Maan op 14.09, onder 22.12 Eerste Kwartier: 12 nov. (16.49) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 11 nov. 6.29 19.24 0.29 13.04 Doodtij: 15 november HET WEERO VERZICHT DE BILT - Ook vrijdag wordt droog weer verwacht en zonnige peri oden. De middagtemperatuur wordt met waarden van om en nabij de 12 graden wat lager dan we gewend wa ren, maar is dan nog altijd zo'n graad of 2 boven wat normaal is voor de tweede week van november. Dit weerbeeld wordt veroorzaakt door een omgevingrijk hogedrukgebied dat zich van IJsland tot over zuid oost-Europa uitstrekt. Dit hogedruk gebied houdt over onze omgeving een oostelijke luchtstroming in stand, waarmee de komende dagen geleide lijk wat koudere lucht zal worden aangevoerd. ZIERIKZEE - Er blijkt toch nog een lichtpuntje te bestaan voor de integratie tussen de openbare lagere school „Binnen de Veste" en de Nutskleuterschool. Dat bleek woensdagavond tijdens een openbare vergadering van de kommissie onderwijs in de raadzaal van het stad huis. Kommisievoorzitter wethouder J. Groen gaf te kennen niet uitgebreid op deze materie in te willen gaan, omdat eerst nogmaals een bespre king moet plaatsvinden tussen de ge meente en het bestuur van de Nuts kleuterschool. Dat gesprek staat ge pland op maandagmiddag 14 novem ber. Het bestuur van de Nutskleuter school heeft zich, zoals bekend, voor alsnog niet kunnen verenigen met de voorstellen reeds nu te komen tot de vorming van een geïntegreerde basis school. Nutskleuterschool en „Bin nen de Veste" zouden daartoe gehuis vest dienen te worden in het school gebouw in de Raamstraat. Toestemming Het ministerie verleende reeds toestemming tot aanpassing van dit gebouw in de Raamstraat, echter op voorwaarde dat inderdaad die geïn tegreerde basisschool zou worden ge vormd. fliïfw\A f-.-fU LEUTERSCHOOL Het bestuur van de Nutskleuter school gaf de gemeente eerder dit jaar echter te kennen zich niet te kun nen verenigen met de daartoe ont wikkelde plannen. Wel liet men we ten bereid te zijn verdere besprekin gen te voeren over de integratie met „Binnen de Veste" met ingang van 1 augustus 1985. De wethouder van onderwijs toon de zich voorstander zo spoedig moge lijk gestalte te geven aan een geïnte greerde basisschool in de binnenstad. De bouwkundige mogelijkheden moeten daartoe op korte termijn worden geschapen. ■V. -v V Toen bleek, dat de gemeente en Nutsbestuur - ook na vele besprekin gen - niet tot overeenstemming kon den komen, werden andere mogelijk heden onderzocht. Om zelf een kleu terschool te kunnen stichten, had de gemeente een schriftelijke verkla ring nodig van het Nutsbestuur met de mededeling, dat deze kleuter school zich met ingang van 1 au gustus 1985 zou opheffen. Op het ver zoek deze verklaring af te geven, rea geerde het Nutsbestuur afwijzend. Men liet weten zichzelf niet te kun nen en mogen opheffen. Bovendien was het Nutsbestuur van mening, dat het gemeentebestuur nog niet alle mogelijkheden tot integratie had on derzocht. Gesprek met inspektrice Inmiddels heeft de inspektrice voor het kleuter- en lager onderwijs mevrouw W. P. Bouman besprekin gen over deze materie gevoerd met de wethouder van onderwijs, het hoofd van „Binnen de Veste" en met de hoofdleidster van de Nutskleuter school. De sekretaris van het N s- Vervolg 4 ..Naar welke school doen we onze kleuter, als we er zeker van willen zijn, dal ons kind straks op een geïntegreerde ba sisschool komt te zitten?". Deze vraag wordt heel aktueel voor ouders van kinderen, die binnenkort vier jaar worden. In de wijken Malta en Ponrtamhacht heeft het openbaar onderwijs reeds de beschikking over geïntegreerde scholen. In de binnenstad echter nog niet. De plannen om Binnen de Veste" en dc Nutskleuterschool te laten samengaan tot een geïntegreerde basisschool in het gebouw in de Raamstraat zijn tot nu toe niet verwezenlijkt Kan elders al inhoudelijk gestalte worden gegeven aan het geïntegreerd onderwijs; in de binnenstad is men bouwkundig nog niet eens zover

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1