Sportvereniging Duiveland en de heer J. A. Waasdorp hielden 25ste uitvoering Felle kritiek op uitlatingen oud-voorzitter Jos Ce vaal tijdens najaarsvergadering ERIC DE NOORMAN De reserves in het kort Ambtsdragers vergaderingen Flakkee-Zeeland De ring van Honoria ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 8 november 1983 Nr. 23419 7 Trampolinespringen door de jongsten, en OOSTERLAND - Voor de vijfentwintigste maal in haar bestaan gaf de Sportvereniging Duiveland afge lopen vrijdag de jaarlijkse uitvoering. Het publiek werd getrakteerd op een zeer gevarieerd program ma, waarin alle facetten van het turnen werden be licht. Van kleutergymnastiek tot de zeer populaire jazz-gymnastiek en aerobic-dancing. Dat turnen door iedereen kan worden beoefend en het lichaam in konditie houdt, werd bewezen door enkele deelne mers van boven de veertig jaar, die met het grootste gemak nog een salto sprongen. Veelvuldig werd gebruik gemaakt van de vrije oefening-vloer. Het mag uniek worden genoemd, dat een vereniging zo'n vloer in eigendom heeft. Naast het turnen waren er speelse elementen, zoals een hin- dernisbaan. een cowboy-dans en een sensationele rythmische gymnastiek voor de ouderen. show met crossfietsen. Bij de jazz-gymnastiek werd naast licht-effekten ook gebruik gemaakt van een rook-apparaat, dat een bijzonder aspekt aan het ge heel toevoegde. In zijn slotwoord memoreerde de waarnemend voorzitter, de heer J. J. van der Have, het feit, dat de Uitvoering werd gegeven voor de vijfentwintigste maal. In die periode heeft de turnsport een stormach tige ontwikkeling ondergaan, zowel in variatie (zo als recentelijk de jazz-gymnastiek en aerobic dancing zijn toegevoegd) als in akkommodatie. Van een krakkemikkige zaal naar een sporthal. De lei ding kreeg een speciaal aandenken ter herinnering aan het jubileum. Bijzonder feit hierbij was, dat de heer J. A. Waasdorp alle vijfentwintig uitvoeringen de organisatie in handen had. Bondsbestuur bepleit inspelen verenigingen op zaalvoetbal KAPELLE - De uitlatingen welke de oud-voorzitter van de KNVB afdeling Zeeland Jos Cevaal zaterdag 29 oktober in een artikel in een provinciaal dagblad heeft gedaan zijn niet alleen bij het bondsbestuur maar ook bij de verenigingen in het verkeerde keelgat geschoten. Dit bleek zaterdag overdui delijk op de in „De Vroone" gehouden voorjaarsvergadering van de afdeling. Bondsvoorzitter Jan Schaalje zei maar een verklaring voor de uitlatingen van het ere-lid en oud-voorzitter te hebben „zielig en zeer onfatsoenlijk". In het bewuste artikel had Cevaal kritiek uitgeoefend op het funktioneren van voorzitter Schaalje in de bond. Volgens hem zou Schaalje te weinig in zijn sporen zijn getreden, te weinig aan de weg timmeren en het doen en laten op het bondsbureau maar overlaten aan de administrateur Wim Jagt die hij kwalificeerde met de titel „Wim Macht". Onge zoute kritiek op de uitlatingen van Cevaal leverde Sal Simonse (ere lid van de afdeling, oud-voorzitter van Middelburg en oud-bondsafgevaardig- de voor Zeeland) die het zag als een slag onder de gordel „Ik neem aan", zei Simonse, „dat de uitlatingen, zoals die in de krant staan vermeld inder daad door Cevaal zijn gedaan daar hij van het tegendeel niets heeft laten horen. Drie jaar geleden heeft Cevaal afscheid genomen waarna hij niets meer van zich heeft laten horen en nu komt hij ineens met een aantal loze kreten", zei Simonse. „Kritiek op het bestuur mag, maar dan wel op een andere manier. Cevaal had vandaag hier moeten staan om de door hem geuitte beschuldigingen hard te ma ken, maar hij schittert door afwezig heid". „Het is allemaal beneden peil en ik protesteer met de meeste klem te gen de door Cevaal gemaakt uitspra ken", aldus Simonse die zijn uitspra ken zag onderstreept met een luid applaus van de vergadering: Verscheuren Bondsbestuurder Henk Hoogerland voerde nog een act op door zich in het jasje te steken van een gewoon lid en plaats te nemen voor de microfoon welke door de afgevaardigden werd gebruikt om daar demonstratief de krant met het gewraakte artikel te verscheuren. Namens de verenigingen gaf de voorzitter van Kloetinge, Puck Haas donk van het ongenoegen over de scheve schaats welke door Cevaal werd gereden blijk. „Trekje er niets van aan", zei hij tegen het bonds bestuur. „Op het natrappen in de voetbalwereld bestaat maar een straf en die is bekend". Over het geheel genomen had de vergadering verder een rustig verloop. In zijn openingswoord drong voor zitter Schaalje bij de verenigingen aan op een meer gestruktureerd overleg zoals dat onder meer op Schouwen- Duiveland plaats vindt De automati sering op het bondsbureau verloopt naar wens en zal naar het zich Iaat aanzien het begrote bedrag van f 85.000,- niet overschrijden. Dat de regering onlangs heeft besloten om de Kaderwet Specifiek Welzijn niet in te voeren zag hij nu niet direkt als een verliespost De sport in zijn totaliteit heeft zeker niet staan trappelen van ongeduld om ook de sport te laten vallen onder de werking van de Kader wet Het niet doorgaan van de KSW betekent echter niet dat ook de wei planning van gemeenten en provin cies van de baan is. Lotto-Toto Gezien het grote aantal boetes welke nu reeds aan het begin van het seizoen zijn gevallen was de voorzitter van mening dat er bij een aantal vereni gingen nog al lichtvaardig met de fi nanciën wordt omgesprongen. Opvallend is ook de terug loop in Zeeland van de toto-lotto opbreng sten bij de verenigingen welke voor hen toch een belangrijke bron van in komsten zij n. In het kader van de pro paganda is bij het bondsbestuur het idee gerezen om aan iedere vereni ging een afdeling zaterdag- of zon dagvoetbal, damesvoetbal en zaal voetbal te koppelen. Voor het komen de voorjaar ligt het in de bedoeling een inschrijving open te stellen voor een meisjes zeventallen kompetitie. De ontwikkelingen binnen het zaal voetbal in de afdeling is tot heden nog niet tot stilstand gekomen. Het rayon Goes werd uitgebreid met een nieuwe 3e klasse, spelend in 's-Gravenpolder. Ook startte er een nieuwe kompetitie te Kruiningen, terwijl ook een zaal voetbalkompetitie van start ging te Burgh-Haamstede. Naar de mening van het bondsbestuur houden zich echter nog te veel veldvoetbalvereni- gingen afzijdig van het zaalvoetbal, wat wild zaalvoetbal met zogenaamde café-ploegen in de hand werkt De béste manier om de vereniging en spe lers te beschermen zal toch zijn, dat men zelf een zaalvoetbal afdeling op richt Bestuursverkiezing Bij de bestuursverkiezing werd in de vakature J. Quaars voorzien door de benoeming van de heer C. J. Lobbezoo te Vlissingen. De periodiek aftredende bestuurs leden M. F. Nagelkerke, B. C. Lcynse cn H. W. Hoogerland werden herbe noemd. Als afgevaardigde amateur voetbal werd in plaats van het aftre dende lid (niet herkiesbaar) J. J. Korstanje de heer I. Vogelaar te Krabbendljkc benoemd. Als lid van de kommissie van beroep werd de heer L Haverhoek herbenoemd, als leden van de financiële kommissie de heren F. Jcllcma en M. A. Slaakweg Duiveland II- Meeuwen IV OOSTERLAND - In het treffen tus sen de reserves van Duiveland en Meeuwen IV gaf uiteindelijk de bete re konditie van de bezoekers de doorslag. Tot aan de rust wist Duive land aardig gelijke tred te houden met het team uit Zoutelande. Hans van der Werf gaf Duiveland voorsprong (1-0), waarna Leen Dinge- mans dc stand weer in evenwicht bracht (1-1). Duiveland kwam hierna weer voor door Hans van der Werf (2- I) maar nu was Het Daaf Franke die er voor zorgde dat er met gelijke stand kon worden gerust (2-2). Uit een hoekschop kwam Duiveland door Jaap Brekelman na de hervat ting weer aan de leiding (3-2) maar naar later zou blijken had de aanval hiermee al haar kruit verschoten. Door Piet Boone kwam Meeuwen weer op gelijke voet (3-3), waarna Daaf Franke en Piet Boone (2x) de wedstrijd in het voordeel van de be zoekers wisten te beslissen (3-6). Brouwershaven II- MEVO II BROUWERSHAVEN - Het duel tussen de reserves van Brouwersha ven en MEVO is in èen ruime 6-2 voor het Zierikzeese team uitgevallen. Brouwershaven, dat met drie inval lers moest aantreden, was vooral in aanvallend opzicht de mindere van de oranjehemden die zelfs alle acht geskoorde doelpunten voor hun reke ning namen. Door Marcel Lagendijk kwam ME VO op voorsprong (0-1) welke hierna door Remo Faber werd opgevoerd tot 0-2. Wim de Vries gaf hierna zijn ei gen doelman Jan van der Linde het nakijken (1-2), waarna vervolgens Hans Smits met een kopbal voor een 1-3 ruststand zorgde. Uit een door Martin Timmerman benutte straf schop werd het na de thee 1-4. Hans Smits wilde klaarblijkelijk hierna wat terug doen voor de Brouwenaren en schoot de bal langs zijn eigen doel man (2-4). Met de milde gaven was het hierna gebeurd en door Remo Fa ber en Dick Schults werd de eindstand op 2-6 bepaald. MEVO III- SKNWK IV en als leden van de tuchtkommissie de h^ren P. H. Janssen en C. M. Blomaard. Het voorstel van de vereniging RCS te Souburg om over te gaan tot het in voeren van een hoofdklasse boven en onder de Westerschelde voor C-ju- nioren werd op voorstel van het bonds bestuur aangehouden tot de voorjaars vergadering. Apollo III- Duiveland III 'S-GRAVENPOLDER - Door een 3- 0 overwinning op Apollo 111 heeft Duiveland III de rode lantaarn over kunnen doen aan het team uit 's-Gra- venpolder. Voor de Oosterlanders betekende het de eerste overwinning in dit sei zoen, na een gelijkspel en zes neder lagen. Huib Pannekoek zorgde er met twee treffers voor dat Duiveland de eerste helft met een 2-0 voor sprong kon afsluiten. Na de rust wisten de Oosterlanders de verdedi ging goed gesloten te houden, terwijl Huib Pannekoek (deze middag pro- duktief) nog een keer de doelman van de thuisklub wist te verschalken (0-3). ZIER1KZEE - In het treffen inet SKNWK IV toonde MEVO III zich za terdagmiddag op het sportpark Ban- nink met 3-0 de sterkste. Al voor de rust nam de thuisklub een 2-0 voorsprong. Ad Altena open de voor de oi-anjehemden de skore (1- 0), waarna Ko de Vlieger voor 2-0 zorgde. Na de rust wist Aad Altena nog een keer de doelman van de Nieuwerkei-kers te verschalken (3-0). Wissenkerke III- DFS III WISSENKERKE - Het is DFS III zaterdagmiddag gelukt om koploper Wissenkerke III haar eerste neder laag (2-3) in dit seizoen te bezorgen. De bezoekers wisten door Ad Wan del voorsprong te nemen (0-1), waar na de thuisklüb de achterstand wist .om te buigen in een 2-1 voorsprong. Lang heeft het er naar uitgezien dat dit ook de eindstand zou worden. Drie minuten voor tijd slaagden de oranjehemden er door Peter Boogerd in op gelijke hoogte te komen (2-2), waarna in de allerlaatste minuut Ad Wandel door DFS de overwinning nog uit het vuur wist te slepen (2-3). Zierikzee III- Renesse II ZIERIKZEE - Door het beter benut ten van de geboden kansen bleef Zie rikzee III zondagmiddag op het sportpark Bannink met 3-0 de baas over de reserves van Renesse. Door een doelpunt van Sjors Net ten kon Zierikzee de eerste speelhelft met een 1-0 voorsprong afsluiten. Na de rust was de zaak voor Zierikzee bekeken toen Gerard de Groot uit een strafschop de voorsprong kon op voeren tot 2-0. De thuisklub speelde hierna een gewonnen wedstrijd waarin Antoine van Velthoven nog de eindstand op 3-0 wist te bepalen. Goes IV- Zierikzee IV GOES - Zierikzee IV leverde ver dienstelijk werk door Goes IV in ei gen omgeving met 4-2 te kloppen. In de beginfase zag het er zeker niet naar uit dat de bezoekers beide punt jes mee naar huis zouden nemen. Goes slaagde erin een 2-0 voor sprong te nemen waarna Zierikzee nog net op tijd werd wakker ge schud. Nadat Jurry Snijders de ach terstand tot 2-1 had weten te reduce ren zorgde Dirk Verloo er voor dat met gelijke stand (2-2) kon worden gerust. Na de hervatting wist Zierik zee de verdediging goed gesloten te houden, terwijl Jurry Snijders (2-3) en Jan van Bemden (2-4) de overwin ning veilig stelden. Dreischor III- Cortgene III DREISCHOR - Met een duidelijke 7-1 overwinning op het bezoekende Cortgene III heeft Dreischor zich aan de leiding van de 4e klasse B van het zondagvoetbal kunnen handhaven. Rinus de Rijke wist voor de thuis klub de skore te openen (1-0), waarna de gasten de stand weer in evenwicht wisten te brengen (1-1). Al spoedig hierna bleek dat Cortgene hiei-mee al haar kruit had verschoten. Met een onvervalste hattrick zorgde Jaap Fonteine er hierna voor dat Drei schor met een 4-1 voorsprong de eerste helft kon afsluiten. Na de rust hield Dreischor het heft stevig in handen. Rinus de Rijke 'voerde mit twee treffers de voorsprong op tot 6- 1, waarna ten slotte Jan Bodbijl voor de 7-1 eindstand zorgde. Renesse III- Ouwerkerk II RENESSE - In de thuiswedstrijd tegen de reserves van Ouwerkerk trok Renesse III zondagmiddag met 3-1 aan het langste eind. Met een doelpunt van Wim Veerhoek kon Re nesse de eerste speelhelft met een 1-0 voorsprong afsluiten. Na de thee slaagde Ouwerkerk erin de stand weer in evenwicht te bren gen (1-1), maar Renesse kreeg hierna toch het laatste woord. Weer door Wim Veerhoek kon voorsprong wor den genomen (2-1), waarna Kees Veerhoek de wedstrijd definitief in het voordeel van Renesse wist te beslissen (3-1). Patrijzen IV- Renesse IV 'S-HEERENHOEK - Renesse IV zorgde zondagmiddag voor een ver rassing door het hoog op de ranglijst geplaatste Patrijzen IV in eigen om geving nipt met 1-0 te kloppen. Beide partijen waren in dit treffen na aan elkaar gewaagd. Nadat de eerste helft met blanke stand was af gesloten wist Piet Berrevoets na een half uur spelen in de tweede helft de enige en beslissende treffer te skoren (0-1). Vopr de Renessenaren beteken de dit de eerste overwinning in dit seizoen.' MIDDELHARNIS - Traditiege trouw belegt het hoofdbestuur van dè Gereformeerde Bond in de Herv. Kerk in het najaar een achttal regio nale ambtsdragers vergaderingen, verspreid over geheel Nederland. Ook dit jaar is men op de ingeslagen weg voortgegaan en zijn op de vrijda gen 11 en 18 november weer acht ver gaderingen uitgeschreven. Op elke vergadering zullen twee le den van het hoofdbestuur aanwezig zijn, waarvan één de leiding heeft en de andere de inleiding houdt. Het thema van de bijeenkomsten in dit jaar „Ambt en sacrament". Op deze vergaderingen zijn behal ve kerkeraadsleden ook kerkvoog den, bestuursleden van evangelisa ties en afdelingen, alsook andere be langstellenden hartelijk welkom. Regio Flakkee en Zeeland Flakkee en de provincie Zeeland staan als Regio VII genoteerd. De vergaderplaats is Middelharnis, ge bouw „De Hoeksteen", Ring 13. Da tum: vrijdag 11 november, nam. 7.30 uur. De leiding heeft ds. J. Maasland te Waddinxveen (oud-predikant van Middelharnis), terwijl de inleiding zal worden gehouden door ir. J. van der Graaf, de algemeen sekretaris van genoemde Bond. Acila, 7-10 rede Bahrain Acmaea, 13-10 te Dublin Aldabi, 7-10 van Uddevalla naar Massawa Nedlloyd Dejima, 6-10 van Hong Kong Nedlloyd Delft, 8-10 te Singapore Nedlloyd Houtman, 7-10 te Fos Onoba, 7-10 870 no Sombrero naar Hambuxg Vitrea, 8-10 te Hamburg Oud Gereformeerde Gem. in Ned. Bruinisse Op donderdag 10 november is er kerkdienst bij de Oud Ger. Gem. in Ned. Voorganger in deze dienst, die om 19.30 uur begint, is de heer Muil wijk uit Dordrecht. Benoemingen In de Ned. Hervormde kerk van Bruinisse zijn de twee vakatures van ouderling opgevuld. De heer Jac. de Jonge is benoemd tot ouderling in de vakature H. Hoofdman en de heer L. Kik is benoemd in de vakature D. van Tuyl. Beiden hebben hun benoe ming aanvaard. Youth for Christ Bruinisse Aanstaande weekend van 11 tot en met 13 november organiseert de Youth for Christ soos „De Vonk" uit Strijen een weekend op de kampeer boerderij „De Grote Wei" in het Noordbrabantse Gilze. Deze YFC-groep, die al enkele ke ren op bezoek is geweest in Bruinis se, stelt ook de Bruse jeugd in de ge legenheid dit weekend mee te bele ven. YFC wil het weekend met el kaar praten, wandelen, zingen, kor tom fijn en geïnspireerd bezig zijn. Voor inlichtingen en opgeven bij Ds. Teekens. Bruinisse Jeugddienst Op D.V. zondag 13 november wordt om vijf uur weer een jeugddienst ge houden in de Ned. Heiv. Kerk. Medewerking wordt verleend door het kinderkoor „Hallelujah" onder leiding van de heer J. P. Knop en door de jongerenvereniging „Daniël II". Het thema van de middag is: „Lammeren temidden van de wol ven", naar Luc. 10:3 oftewel: „Hoe moet je in je omgeving (de klas, het werk, omgeving) uitkomen, voor je principes". Ds. W. F. Teekens is de voorganger. Om vier uur wordt de jeugd uitge nodigd om thee te drinken in het Ned. Herv. Jeugdgebouw. Na de dienst wordt daar dan een brood maaltijd aangeboden en kan worden nagepraat over de dienst. Nederlandse Hexwox-mde Kerk Bei'oepen door de Genex-alë Synode der Nederlandse Hei-vormde Kerk tot predikant voor buitengewone werkzaamheden (koopvaardijpredi- kant te Rotterdam en Antwerpen): M. C. Baart te Hoensbroek, die het beroep heeft aangenomen. Beroepen te Bleskensgxaaf: H. Vis ser te Katwijk aan Zee. Bedankt voor Stellendam: J. Smit te Hilvex-sum. Gei-eformeei-de Kei-ken Beroepen te Assen: W. Nawijn te Treebeek. Aangenomen naar Emmen: H. E. Bijleveld te Woerden; naar Zuidland: H. Vollmuller te Lemmer. Gerefoi-meex-de Kerken Vrijgemaakt Bexoepen te Velp: R. J. Blok, kan didaat te Den Haag. Beroepbaai'stelling: A. J. Pol, Bëethovenlaan 578, 8031 CK Zwolle. Bedankt voor Groningen-noord: Tj. Boersma te Apeldoorn; voor Hat- tem: H. Folkers te Eindhoven. Christelijke Gereformeerde Kerken Aangenomen naar Purmex-end: H. de Bruijne, kandidaat te Apeldoorn, die bedankte voor 's-Gravendeel, voor Haamstede, voor Kornhorn, voor Ridderkerk en voor Winscho ten. Gereformeerde Gemeenten Bedankt voor Doetinchem: M. Burggi-aaf, kand.. Rotterdam. 15. Svein staat al te briesen van ongeduld om de vluchteling achterna te gaan, maar Eric houdt hem tegen en blijft kalm wachten tot even later het troepje krijgers te voorschijn komt. „Ga hem achterna", zegt Eric tot de aanvoer der, „maar veel lawaai en rijdt dan de ver keerde kant op zodat hij de indruk krijgt, dat hij z'n achtervolgens kwijt is. Dat zal het ons gemakkelijker maken hem te volgen". Gehoorzaam schreeuwend rijdt het roepje krijgers weg en na nog even gewacht te heb ben, volgen Eric en Svein stapvoets het verse spoor van de „ontsnapte" gevangene. Dit voert regelrecht naar het noorden, door dicht struikgewas en smalle wild-paadjes, tot ze een breed open veld voor zich zien. „Nu oppassen", fluistert Eric. „Dat het een sluwe kerel is, weten we. Ik wed er wat om, dat hij aan de andere zijde van deze vlakte tus sen de bomen zit om te zien of iemand hem nog volgt. We moeten een omweg maken, Svein, want als hij ons nu ontdekt, zullen we nooit achter het geheim van die kerel komen".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 7