Eiland in Sasput wordt weer broedvogel-eiland Chaotische aanrijding in zeer dichte mist ...De Groot versus De Groot... „Hout- en Bouwbond CNV begrijpt ambtenaren niet" Ruilbeurs Speelgoed en sportartikelen De natuur een handje geholpen In Speel-o-theek Eenzijdig- ongeval Brouwershaven Hoofdzakelijk regionale post in de bestelling" Aanrijding Kerkwerve Deeltijdbanen bij de provincie Brandstichter en vernieler in kraag gevat Veilig Verkeer test banden en lichten in Brouwershaven Provinciale kommissies Aktie voor St. Nicolaaskerk Brouwershaven suksesvol ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE CNV-jaarvergadering Bruinisse ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 7 november 1983 Ni' 23418 3 DREISCHOR - De Natuur- en vogelwacht Schouwen- Duiveland organiseerde zaterdag een aktiedag „aktief terreinbeheer": de Sasput werd onder handen genomen. De aktie is zeer geslaagd. Ongeveer dertig vrijwilligers gingen aan de slag, soms in zeer dichte mist overgezet per roeiboot door de pachter van het eilandje de heer Kloet die deze dag als veerman optrad. Het objekt was soms vanaf de kant nauwelijks te zien. Onder de vrijwilligers waren leden en niet-leden van de Natuur- en Vogel wacht. Ook meerdere leden van de vogelwerkgroep lieten zich niet onbetuigd en een aantal leden van de onlangs op SchouwenrDuiveland weer aktief ge worden N.J.N. (Nederlandse Jeugdbond voor Natuurstudie) stak ook flink de handen uit de mouwen. Door de meeste aanwezigen werd er gewerkt van half tien tot ongeveer half drie 's middags. In de middagpauze liet men zich door één van de leden zelfgemaakte soep (,,potage la Barbe") weer goed smaken. ZIERIKZEE - „Om half tien stonden er al mensen voor de deur", antwoordt Lea van Ballegooien op de vraag of er zaterdagochtend veel belangstelling bestond voor de speelgoed- en sportartikelenbeurs in de speel-o-theek in de Mosselstraat. Als bestuurslid van de speel-o-theek was zij betrokken bij de organisatie van deze ruilbeurs, die uiteraard ook bedoeld was als financiële ondersteuning voor de speel-o-theek. Voor de ruilbeurs in de Speel-o-theek bestond veel belangstelling. De vraag overtrof zelfs het aanbod. De ruilbeurs had eenzelfde op zet als de kledingbeurs. Donder dag kon het ter verkoop aan te bieden speelgoed worden ingele verd. In overleg met de mensen, die speelgoed en sportartikelen inleverden werd dan de prijs be paald. Bovendien werd erop toe gezien, dat er geen kapotte spul len werden aangeboden. Na afloop van de beurs werd er afgerekend. Een provisie van twintig procent kwam ten goede aan de speel-o-theek en dat lever de dit keer een bedrag van 220,- op. Het speelgoed ging zaterda gochtend zeer vlot van de hand. Voor de sportartikelen bleek de belangstelling wat minder. Met vrijwilligers De speel-o-theek in Zierikzee draait inmiddels enkele maanden met een groep enthousiaste vrij willigers. Elke zaterdagochtend' tussen tien en twaalf uur is het ge- bouwjte achter de Cornelia Stich ting geopend en kan men er te recht om speelgoed te huren en om er ter plaatse ook even mee te spe len. De speel-o-theek richt zich in de eerste plaats op kinderen, die zich anders ontwikkelen en op kinderen, die door langdurige ziekte zijn aangewezen op aange past speelgoed. Het aantal leden bedraagt inmiddels ongeveer vijf tig, onder wie twintig van de doel groep. Voorzitter Lukkie Nederhoed-Zijlstra is er dan ook van overtuigd, dat er nog een fik se groei van dat ledental mogelijk is. Bekendheid geven aan de speel-o-theek wordt in dit ver band ook van belang geacht. Het gebouwtje in de Mos selstraat blijkt prima te voldoen als speel-o-theek, maar het betreft hier wel een tijdelijke huis vesting. Het bestuur houdt der halve oren en ogen open ten aan zien van mogelijkheden in de toe komst elders een onderkomen te vinde'n.' De gehele rietkraag om het eiland werd gemaaid en enkele wilgen wer den gekapt. Drie wilgen bleven staan en werden omgevormd tot knotwilg. Een reusachtige braambos moest worden verwijderd en dat leverde al leen al heel wat werk op. Na deze werkzaamheden werd het eiland gro tendeels gemaaid en enkele plekken zijn volledig van vegetatie ontdaan. Op die plekken kwam de oude schel penlaag weer tevoorschijn. ZIERIKZEE - Op de provinciale weg tussen Zierikzee en Haamstede raakt H. A. uit Wageningen zondaga vond 22.30 uur met zijn auto in de berm en kwam vervolgens na stuur- korrektie aan de andere zijde van de weg in de sloot terecht. Schade aan rechter voorspatbord en linkerpor tier. Het ongeluk gebeurde omstreeks kwart voor een in de middag. A. B. uit Brouwershaven reed met zijn per sonenauto op de Oude Schouwsedijk en wilde linksaf de Delingsdijk op toen op dat moment de nog onbeken de traktor naderde. De derde betrok kenen, C. D. uit Zonnemaire (perso nenauto met aanhangwagen) beland de op genoemd punt opzij van de traktor en schampt de wagen van B. De aanhangwagen raakte bij de deze Met het bootje, dat heen en weer kon worden getrokken, werd hooi, takken, enzovoorts naar de vaste wal gebracht om op een bestaande stook plaats te worden verbrand. Niet één dag De organisatoren zijn zeer tevre den over de grote opkomst en de enorme hoeveelheid werk die er is verzet. Het achterstallig onderhoud van het eilandje is in de loop der ja ren echter zodanig opgelopen dat zulks niet in één dag kon worden goedgemaakt. De organisatie zal minimaal nog een dag Aktief Terreinbeheer aan de Sasput besteden om het eilandje weer geschikt te maken als broed plaats voor meeuwen en vooral sterns. Overigens zal het eilandje ook aan trekkingskracht gaan uitoefenen op pioniervogels als Kluut en Kleine Plevier. Op 3 december organiseert men weer een dag Aktief Terreinbe heer en belangstellenden kunnen nu manoeuvre total loss. Verder was er bij betrokken een P.T.T.-auto bestuur door N. v. B. uit Scherpenis- se, die links-voor zwaar werd bescha digd. Nummer vijf, een vrachtwagen met oplegger bestuurd door W. IJ. uit Oosterland kon door vol op de rem men te gaan staan (waarbij de vrachtwagenkombinatie schaarde) veel onheil voorkomen. Veel schade dus zaterdagmiddag op de Delings dijk, veroorzaakt door mist. al één van de volgende telefoonnum mers draaien voor nadere informa tie. (01110-6269 en 01112-2017). Beetje kaal De meeste vrijwilligers vonden dat het eilandje er wat kaal bij lag toen ze aan het eind van de dag een blik wierpen op hun werk. De gedachte aan broedende sterns, Kluten en Ple vieren op het eilandje gaf hun echter een tevreden gevoel na een dag lek ker werken in de buitenlucht. De na tuur laat zich best een handje helpen. PTT-direkteur C. Karremans: ZIERIKZEE - De postbestelling op Schouwen-Duiveland zal op normale wijze worden uitgevoerd. In het post- distrikt Middelburg staan geen ak- ties op het programma. Doordat ech ter de aanlevering van de post van buiten het postdistrikt Middelburg ernstige vertraging zal ondergaan, zullen de bestellers hoofdzakelijk provinciale en streekpost te bezorgen hebben. PTT-direkteur C. Karremans zegt in dat verband deze week de nodige moeilijkheden te verwacht. .Omdat er geen post van buiten het distrikt wordt aangeleverd kunnen er men sen worden gedupeerd. Ik denk daar bij bijvoorbeeld aan uitkeringstrek kers, die wekelijks een cheque ont vangen van de Sociale Verzekerings band. Die mensen worden door de akties gedupeerd". De heer Karre mans verwacht daardoor van de zijde van het publiek nogal wat reakties. KERKWERVE - Op de Lokkersweg hoek Kakkersweelweg onder Ker kwerve was mist en het daardoor niet verlenen van voorrang de oor zaak van een aanrijding. M. B. ko mend uit de Lokkersweg zou door de mist geen voorrang hebben verleend aan L. C. uit Scharendijke. Het ge volg van de aanrijding was voor'de" politie aanleiding om beide kente kenbewijzen te vorderen. Jan de Jon ge voerde de zwaar beschadigde au to's af. Eveneens bij Kerkwerve, op de Heuvelsweg (bij de uitrit van perceel no. 1) deed zich later op de ochtend een aanrijding voor tussen twee au to's van C. B. uit Utrecht en D. J. V. uit Kerkwerve. C. B. kwam de uitrit uit en zou daarbij geen voorrang ver leend hebben aan de van links ko mende V. Ook hier was mist in het spel. MIDDELBURG - In navolging van het rijk bekijkt het provinciaal bestuur of bij vakatures volledige bannen kunnen worden omgezet in 32-uurs-funkties. Op die manier wordt werk geboden aan nieuwko mers op de arbeidsmarkt, zoals jeug dige werklozen, getrouwde vrouwen die lang buiten het (betaalde) ar beidsproces stonden. De restanten van 8 uur worden ge bundeld tot een nieuwe 32-uurs- funktie. Gs schrijven aan de staten, dat het in het algemeen niet mogelijk zal zijn die restanten tot een afgeron de baan te maken; in de praktijk zal het er op neerkomen, dat een ambte naar op diverse afdelingen werkt. ZIERIKZEE - De brandstichter die vrijdagochtend het pand aan de En gelse Kade in brand stak en vervol gens schade aanbracht aan een wo ning in de Korte Groendal, werd vrij dagmiddag reeds in de kraag gevat door de Zierikzeese politie. Het bleek W. v. M. te zijn, die na een nacht in de cel te hebben doorge bracht tot een bekentenis kwam: hij moest er eerst nog ,,een nachtje over slapen Als motief gaf W. v. M. op, dat de panden ontsierend in het stadsbeeld zouden zijn in zijn ziens wijze. v. M. is afkomstig uit Rotter dam. BROUWERSHAVEN - De afdeling Brouwershaven van Veilig Verkeer Nederland organiseert op donderdag- en vrijdagavond 10 en 41 november een banden- en lichtenkon- trole voor personenauto's. Evenals voorgaande jaren gebeurl dit weer in samenwerking met Auto mobielbedrijf Slager B.V., Poort- dijkstraat te Brouwershaven. Van 19.00 tot 20.00 uur zijn belangstellen de automobilisten weer welkom voor deze kont role. De afdeling Brouwershaven orga niseert deze kont role mede in het ka der van de landelijke aktie ,,Kijk 'm na". Veilig Verkeer Nederland gaa,t namelijk in de komende maanden nog eens extra onder de aandacht brengen, dat men met een goed on derhouden auto een stuk veiliger uit is. Dat er verband bestaat tüf>seii de technische staat van- voortfligen' vh verkeersongevallen is zeker. De genoemde kontrole op 10 en 11 november is geheel gratis ,,De Hout- en Bouwbond CNV kan niet begrijpen waarom de ambtenaar zich zo druk maakt over inleveren. Heel Nederland moet op z'n kop wor den gezet, want er mag niet gekort worden. Nu, als men dat niet wil, dan zullen er net als in de vrije marktsek- tor ontslagen moeten vallen. Een voorbeeld: ASD-Zierikzee kende een financieringstekort, ging failliet, 44 man de straat op. Het financie ringstekort van de overheid is zeer groot, maar geen ambtenaar vliegt de laan uit", aldus de heer Reijgers berg. Hij vroeg zich af of dat recht vaardig is. Hij was van mening dat ambtenaren ten opzichte van arbei ders in de vrije sektor sterk bevoor deeld zijn. Zielig ,,Ik raad de ambtenaren aan om bij zichzelf te rade te gaan. Er zijn van uw CNV-kollega's van onder andere de Hout- en Bouwbond reeds 150.000 werkloos en niemand hoor je er zielig over doen, dus dan ook niet over ambtenaren. Een stiptheidsaktie kan niet. Het betekent dat je in het verle den dan maar wat gerommeld hebt. Een werknemer die zijn taak ver richt is altijd stipt en punktueel. Als dat alleen in een aktie moet of kan, dan heb ik mijn bedenkingen. Amb tenaren, blijf je werk doen waarvoor MIDDELBURG - Woensdag 9 no vember, 14.00 uur vergadert de pro vinciale raad voor het milieu. Aan de orde komen' o.a. het milieuverslag van de provinciale waterstaat en de deruglering van stiltegebieden. De statenkomissie voor milieu hygiëne vergadert vrijdag 11 novem ber, 16.00 uur. Op de agenda staan de gemeenschappelijke regeling metin gen luchtverontreiniging en subsidie voor de stichting Zeeuws coördina tieorgaan voor natuur-, landschaps- en milieubescherming (75% van de exploitatiekosten). Beide vergaderingen zijn open baar. je betaald wordt, zelfs goed betaald wordt, beter dan in de marktsektor." Triest Spreker zei verder: „Sleep dus geen uitkeringstrekkers mee onder het mom van wij vechten ook voor u. Houdt de zaak gescheiden. Als CNV zullen wij regionale protestbijeen komsten houden, juist voor de uitke- BROUWERSHAVEN - De burgers van Brouwershaven hebben spon taan gereageerd op de aktie „Laat te klok maar luiden", georganiseerd door de Hervormde gemeente. Bin nen tien dagen werd het streefbedrag van f 1.250,- nodig voor de reparatie van de grote luidklok in de St. Nico laaskerk, ruimschoots bijeenge bracht. Via de bussen die in de levensmid- delenbedrijven opgesteld stonden, en het bankrekeningnummer kwam er een bedrag van 1.525,50 binnen. Overigens blijft het bankrekening nummer voor de laatkomers nog even geopend. Leuke reakties Volgens ds. Schneider, predikant van de Hervormde gemeente, is er leuk gereageerd op de aktie. „Het verraste mij dat er ook van buiten Brouwershaven, tot uit Tilburg toe, reakties kwamen" zei ds. Schneider. Alle gevers worden hartelijk be dankt en men hoopt nu op korte ter mijn met de reparatie te beginnen zo dat over niet al te lange tijd de ver trouwde klanken van de grote klok weer over Brouwershaven zullen gal men. ringstrekkers. Voor bouwvakkers is het verhaal nog triester. Het toege wezen woningcontingent voor 1984 in Zeeland is minder dan in 1983". Verder werd tijdens deze vergade ring het feit herdacht dat de CFO- afdeling Bruinisse 25 jaar bestaat en de Hout- en Bouwbond CNV afdeling Bruinisse 35 jaar. „Ik feliciteer beide bonden met hun jubileum, wens hen sterkte en wijsheid toe voor de toekomst, maar bovenal begrip en liefde tot de naaste, want CNV-ers zijn een schild voor de zwakken. Bewijs het door uw daden", aldus de heer Reijgers berg ten slotte. Uitgever B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Dtrektie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaal. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor. Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon; 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110- 6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110- 3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbeta ling) f 37,00; per jaar (141,00; losse nummers f 0,75. De. abonnementsprijzen zijn in clusief 4% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 48 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 5.92. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclu sief 4% B.T.W. BROUWERSHAVEN - Zaterdag deed zich in dichte mist een aanrijding voor op de Delingsdijk, waarbij vijf voertuigen waren betrokken. De waar schijnlijke veroorzaker, een traktor met aanhangwagen, die onverlicht en met een voor een trekker grote snelheid zou hebben gereden, verdween in de dichte mist. Een nader onderzoek naar de identiteit van de bestuurders heeft tot nog toe niets opgeleverd. BRUINISSE - Zelden zal een bruid door de ambte naar van de burgerlijke stand worden gekust na de voltrekking van een huwelijk: in Bruinisse gebeurde dit wèl, vrijdagmiddag. Zelden zal een ambtenaar van de burgerlijke stand een bruidegom manen dat hij wel eens wat meer aandacht aan z'n opa mag schenken: in Bruinisse kan dat wèl. En zelden zal zo'n ambtenaar ook eerlijk zeggen dat hij best wel moeite heeft met een voltrekking van een huwelijk: in Bru kan dat en gebéurt dat ook. Het geschiedde al lemaal vrijdagmiddag in het gemeentehuis, toen ge- meentesekretaris B. de Groot (als een variant op een bekende film De Groot versus De Groot) zijn zoon Han en schoondochter Conny in de echt verbond. Zoon Johan Cornelis (23) gaf ten overstaan van zijn vader het ja-woord aan Cornelia v. d. Spek (19), en in het bijzijn van een overvolle trouwzaal. Hoewel de gemeenteskretaris aanvankelijk een zekere afstan delijkheid ten toon spreidde, werd de huwelijksvol trekking na het officiële ja-woord een privé aangele genheid. waarin vaderlijke vermaningen ten beste werden gegeven. Het was ook in een persoonlijke toespraak dat De Groot tot z'n ontboezeming kwam dat dit voor hem een niet eenvoudig karwei was. ..Han je hebt er niet om gevraagd en dacht dat dit vanzelfsprekend was. Je dacht: Het zal wel moeten. Maar het is als vader niet zo gemakkelijk om het hu welijk van je eigen zoon en schoondochter te voltrek ken. Normaal doe je zoiets in de anonimiteit". De ge- meentesekretaris hield het gezelschap voor. dat Han en Conny voor elkaar waren bestemd, en verheelde niet dat ze al geruime tijd ..de sterren van de hemel vrijden". Toch is het bijzonder, dat een vader z'n kin deren naar eigen smaak (verpicht is het niet meer) de verplichtingen van een huwelijk kan voorhouden, en ook wel weer eens goed om te horen voor al diegenen in de trouwzaal die de heugelijke dag al lang achter zich hadden. Volstrekt privé eindigde de heer De Groot aldus: ..Mijn dochter en mijn zoon. ik wens jul lie behouden vaart!" BRUINISSE - Tijdens de CNV-jaarvergadering afde ling Bruinisse, hield de heer L. J. Reijgersberg, bestuur der van de Hout- en Bouwbond CNV, een toespraak, die hij toespitste op de ambtenarenakties. t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 3