Drie tennistalentjes breken door naar Zeeuwse top door middel van pittige fasetraining NIEUWSBODE Kerkwerve moet afhaken in tafeltennisstrijd na 7-3 verlies in Yerseke Nieuwsbode-Toto negen ■jl 111 ■■I I 1 ■1 ■I 1 III 1 ■I De „joker" van de week Patricia Kort, Jörg Frank en Martijn Bijdevaate II ■Ill Illlliilllllilllll llillll I Tiggelhoven I Mooij X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X SSV-ZSC 6 BURGH-HAAMSTEDE - Sinds een paar weken be schikt Schouwen-Duiveland over drie piepjonge ten nistalentjes, die zich in hun leeftijdsgroep tot de besten van Zeeland mogen rekenen. Patricia Kort en Martijn Bijdevaate, beiden negen jaar en beiden lid van de LTC Zierikzee en Jörg Frank, op het moment dat u dit leest nog zeven jaar en lid van de TV Scelveringhe uit Renes- se, maken sinds die tijd deel uit van de zogenaamde fase training, een extra centrale training over heel Zeeland, die in de Schelde International Tennishal in Goes wordt gegeven. Door deze training krijgt het drietal op meerde re terreinen tennisles en staat het buiten kijf, dat het aantal uren, dat per week met het tennisracket wordt ge werkt reeds aanzienlijk is. Het drietal werd geselek- teerd uit een legertje regio-leerlingen, die jaarlijks in de maand september in Goes moeten voorspelen voor een keuzeteam, dat wordt gevormd door de klubtrainer, de regio-trainer en de bondstrainer. „Het bewijst, dat we op de goede weg bezig zijn", stelde Theo Gorsse, regio trainer van de Schouwen-Duivelandse jeugd. „Van de acht geselekteerden over heel Zeeland kwamen er drie van Schouwen-Duiveland. Dat is een leuk percentage". De drie jeugdige spelers, die sinds een paar weken deel uitmaken van de Zeeuwse tennistop in de leeftijdsgroep tot tien jaar. Van links naar recht Jörg Frank, Martijn Bijdevaate en Patricia Kort. Patricia Kort, Martijn Bijdevaate en Jörg Frank begonnen in de loop van het jaar met nog een groepje jeugdige tennissers en tennisters op het park van de TV Duiveland met de regio-training. Behalve voornoemd trio maken daar ook Lianne de Looff, Jan-Kees van der Stichel en Emile Wielaard, allen van de LTC Bru-Tèn, Femke Clerx van de TV Westerschouwen, Jeromy Harms van de TV Brouwershaven, Cisko Ansems-de Vries van de TV Duive land en Winfred de Kreuk en Martine de Groene van de LTC Zierikzee deel van uit. Dit elftal krijgt zijn training É^zamenlijk in de pas gereed geko men tennishal in Burgh-Haamstede. ..Als er nog meer Schouwen-Duive landse kinderen in de fasetraining Oefenkampagne All Ready voor zaalkompetitie ZIERIKZEE - Morgen - zaterdag 5 november - start de oefenkampagne voor de twee seniorenteams van korfbalvereniging All Ready uit Zie rikzee. Het in de derde klas van het distrikt uitkomende eerste team speelt in Goes tegen Olympia uit Wil- helminadorp, terwijl het tweede team de reserves van dezelfde vereni ging ontmoet. AU Ready II speelt het komende seizoen in de tweede klas van het afdelings zaalkorfbal. Op maandag 7 november komen beide teams opnieuw inaktie, dit keer met ODO uit Maasland als te genstander. De Zuidhollandse forma tie promoveerde de afgelopen kom petitie naar de eerste klas van het distriktskorfbal. De reserves ont moeten elkaar om half negen in sporthal Onderdak in Zierikzee, ter wijl een uur later de standaardteams tegen elkaar in het strijdperk treden. C)p zaterdag 12 november speelt AU Ready om kwart voor drie in Zie rikzee tegen DVS '69 en op maandag 14 november ontvangt de ploeg van trainer/coach Maurice van Goud oever Merwede uit Sliedrecht. Aan vangstijd is nu negen uur. De kompe titie begint voor de hoofdmacht op 19 november, terwijl de reserves een week eerder aan de slag gaan. ren, omdat ze vooral in het begin veel zullen verliezen bij wedstrijdjes. Hier komen we echter bij een punt van belang. Het is van essentiële im portantie, dat de kinderen überhaupt kunnen spelen. Daar ontbreekt het echter aan. Dit wordt veelal veroor zaakt, omdat er per vereniging meestal maar een of twee kinderen zijn, die het hogere niveau halen. Een bundeling van een groepje sterke spelers en speelsters onder één noe mer is de ideale oplossing. Gelukkig wordt dat meer en meer ingezien door de verenigingen. Een goede rol speelt hierin de Tennisstichting Schouwen-Duiveland Kampioene Gorsse weet wel degelijk waarover hij praat. ,,Hoe jonger dat de kinde ren bij een trainer komen, hoe beter. De voorbeelden daarvan zijn er te over. Neem nou eens een voorbeeld. Emerance van Wingen uit Kapelle kreeg ik voor het eerst op les, toen ze zes was. Nu is ze tien jaar en is zij in deze leeftijdsgroep officieus kampi oene van Nederland, officieus omdat ergeen officiële leeftijdsgroep tot tien jaar is. In de kategorie tot twaalf jaar be hoort zij als tienjarige bij de beste twaalf van ons land. Zoiets derge lijks hebben sommige kinderen hier ook in zich, maar het vergt bijzonder veel opoffering van de kinderen en van de ouders, die onmiskenbaar een belangrijke rol meespelen. Zij moe ten voor een fiks stuk van de motiva tie zorgen. Als er maar veel over ten nis gepraat wordt in huis, dan blijft het kind bezig met zijn of haar sport. Zoals ik reeds zei, we zijn hier op de goede weg. Overal zit talent, als het maar aangeboord wordt en goed be geleid wordt. Dan komt het vast en zeker boven drijven". ROTTERDAM - De Rotterdamse politie gaat vanaf maandag stiptheids- Oakties voren. Er zullen geen bekeu ringen worden uitgeschreven voor overtredingen Fout parkeren wordt dus niet meer bestraft met een boa Bovendien gaat de politie in de och tendspits verkeerskontroles houden op alle doorgaande wegen in de Maas stad Schaakvereniging Zierikzee ZIERIKZEE - In de zevende ronde van de huishoudelijke kompetitie werden tien partijen afgewerkt. In de kop van het klassement boekten Huib Uil en Tonnie Donker prima overwinningen op hun naaste bela gers Martin Krijger en Herman Juk- kenekke, waardoor zij nog verder weglopen in de tussenstand. De uitslagen op een rijtje: H. Uil-M. M. Krijger 1-0 T. Donker-H. C. Jukkenekke 1-0 (na arb.) A. J. Scheele-J. A. J. v. de Made V2-V2 (na arb.) J. Krijger-A. Riemens 0-1 B. S. Spiegels-J. J. Hoogstrate 1-0 R. v. d. Veken-P. Wiebols 1-0 J. Verkerk-J. Vos 1-0 C. van Eldik-A. M. v. d. Westen 0-1 J. F. Spiegels-P. C. v. d. Schee 1-0 S. J. Stoel-A. Louws 0-1 Het tweede team van Schaakvere niging Zierikzee speelde een uit wedstrijd tegen Oost-Souburg II. Het was voor de wedstrijdleider onmoge lijk om een volledig Zierikzees team op de been te brengen. Door een tekort van een speler moest al begonnen worden met een achterstand van 1-0. Enigszins ont moedigd probeerde het reseterende zevental alsnog een positief resultaat mee naar huis te nemen. Souburg kwam evenwel te sterk voor de dag, daardoor een regelmatige 5lh-2 V2 ne derlaag volgde. De gedetailleerde uitslagen waren als volgt: E. van Boven-niet opgekomen 1-0 R. Vermeulen-B. Spiegels 1-0 J. Passenier-H. van de Made 0-1 C. Zeegers-J. Hoogstrate 1-0 E. van Boven-C. van Eldik 1-0 A. Vermue-S. Stoel 1-0 F. Sies-J. Vos V2-V2 B. Mulder-A. Louws 0-1 Snertmiddag in Bru BRUINISSE - Zaterdagmiddag 5 november organiseert de Bruse ten nisvereniging „De Bru-Tèn" als af- scheidstoernooi van het jaar én als laatste evenement ter viering van het tien-jarig bestaan een onderling toer nooi. Gespeeld zal worden in de mixed- formule a la gezelligheid. Jeugd van af de middelbare school kan even eens meedoen. In het gezellige „Mep'uusje" zorgen de dames van de kantinekommissie dat er voor iedere deelnemer erwten-soep beschikbaar is. Om één uur is het „alle ballen ver zamelen". ZIERIKZEE - Aanstaande maandagavond valt de beslissing over de eventu ele promotie van het eerste tafeltennisteam van Scaldina uit Zierikzee. De ploeg bestaande uit Ton ten Hove, Hans Volkeri en teamleider Michel Holm moet het dan opnemen tegen de ploeg van Yerseke. Gemakkelijk zal het zeker niet zijn, getuige de 10-0 nederlaag die de Zierikzeese ploeg in de openingsron de van de kompetitie opliep, maar toen werd gespeeld zonder Ton ten Hove, de gangmaker in de Zierikzeese formatie. De afgelopen dagen ondervond Kerkwerve de kracht van de ploeg uit Yerseke. Kerkwerve moest met 7-3 zijn meerdere erkennen en kan daardoor eventueel gekoesterde kampioenskansen opbergen tot mogelijk in de voorjaarskompetitie van 1984. Scaldina won erg gemakkelijk bij Kapelle met 2-8 en speelde derhalve een goede generale voor de topper tegen Yerseke. zouden raken, dan zou deze training vast en zeker in Burgh-Haamstede plaats vinden en niet in Goes, maar zo ver zijn we nog niet. Dat zit er bin- -nen afzienbare tijd echter wel in, want het spelpeil gaat momenteel wel met sprongen vooruit", meent Gorsse. Tennis-examen Het voorspelen van de regio kinderen betekent een heus tennis- examen, want het keuze team be paalt wie er blijft zitten, overgaat of zelfs een stap terug moet. „De zicht baar getalenteerde kinderen worden opgenomen in de fasetraining, de ge woon goede blijven in de regio training en zij, waarvan duidelijk lijkt, dat ze de aanleg missen, wor den helemaal teruggestuurd naar de klub", konstateert Theo Gorsse. Bij de beoordeling weegt zwaar hoe oud een kind is. „Een ouder kind wordt natuurlijk strenger beoor deeld, dan bijvoorbeeld een kind van zeven jaar. Verder wordt gekeken naar de balvaardigheid van de speler of speelster en of er al een bepaalde vorm van techniek aanwezig is. Kin deren, die al een behoorlijke tech niek in huis hebben, gaan door de band genomen door naar de fasetrai ning. Punt van beoordeling is verder de korrektiegevoeligheid, hetgeen betekent: is hij of zij ontvankelijk voor aanwijzingen van de trainer. Natuurlijk spelen ook inzet en men taliteit een niet te verwaarlozen rol". In principe kan iedere vereniging kinderen in de regio-training krij gen, want alle verenigingen die zijn aangesloten bij de KNLTB - en dat zijn op Schouwen-Duiveland zeven van de acht verenigingen - hebben het recht om een speler of speelster aan te melden. De uiteindelijke ka- paciteiten bepalen of een speler of speelster zich handhaaft, hogerop komt of weer afvalt. „Kinderen die in de fasetraining komen hebben over het algemeen een goede ten- nistoekomst", denkt Theo Gorsse. In tegenstelling tot bij veel teamspor ten komt het bij tennis slechts spora disch voor. dat spelers of speelsters die zich tot in de fasetraining hebben gewerkt om motivatie-redenen afha ken. „Belangrijk punt is vooral, dat de kinderen moeten kunnen inkasse- Michel Holm en Hans Volkeri ver loren ieder een keer in de ontmoeting met Kapelle. Holm moest zijn meer dere erkennen in R. Lodérus, terwijl R. Eversdijk Hans Volkeri te mach tig was, al was het slechts nipt via 21- 19 in de derde game. Ton ten Hove skoort over de hele kompetitie geno men nog steeds honderd procent. Bij Kerkwerve, dat tegen het sterke Yer seke aantrad wonnen alleen Leen van der Wekken en Appie Kroeze- mann ieder afzonderlijk een partij en pakten zij ook samen het dubbelspel. Piet van Iwaarden en Sjaak Tange skoorden ieder drie keer voor de thuisploeg. Animator Ruime winst was er ook voor Scal dina II. Grote animator in de met 7-3 gewonnen partij tegen Goese Polder IV was Ad de Graaf met drie over winningen. Rita van der Zande won een keer, terwijl Jan Kik zich van zijn goede kant liet zien door twee keer de winst te pakken. De Graaf en Advertentie Heeft u ze ook gezien? O'NEILL SWEATSHIRTS met opdruk Gedragen door de wereldcup in Schevingen. Beperkte oplage. Nu 55,— Exclusief bij: ZÉNTRASPORT ZIERIKZEE Schuithaven 2-4 Tel. 01110-2298 Kik wonnen samen ook het dub belspel. Kerkwerve II speelde thuis met 5-5 gelijk tegen Middelburg Zuid XIII. Stoffel van der Wekken, Henk 't Hart en Buddy Matthey moesten een 1-3 achterstand inlopen om in ieder geval nog een punt voor de thuisploeg vast te houden. Kerkwer ve III speelde uit bij Yerseke II en kwam ook op 5-5 uit. Sami Vinakur was de held van de avond met drie overwinningen, terwijl Jan van Urk en Daan van den Hoek ieder een par tij naar zich toe trokken. Scaldina III bleef opnieuw ongesla gen. Bij Batavo III werd met 3-7 ge wonnen, doordat Gerrie Schanssema en Rob van Pinxteren afzonderlijk en gezamenlijk alles wonnen wat er te winnen viel. Goed werk verrichtte Scaldina IV. Aanvankelijk moest het uit Anton Saman, Gerrie Schansse ma en Camiel Faber bestaande team een 1-4 achterstand toestaan aan Slagvast II, maar uiteindelijk werd toch nog met 6-4 gewonnen door de Zierikzeese ploeg. De enige neder laag voor een Scaldina-team kwam voor rekening van het vijfde team, dat bij Kapelle III via 6-4 bakzeil moest halen. Het vierde team van Kerkwerve speelde met 5-5 gelijk te gen Kapelle IV. Na zes partijen leid den Gerard Knol, Nelleke Flikweert en Jan Landman met 4-2, maar uit eindelijk zou Kapelle nog naastzij komen. Jeugdploegen Het eerste jeugdteam van Kerk werve speelde thuis tegen Arnemui- den IV. Annemarie 't Hart, Miranda Kristalijn en Willeke Huigens blik ten hun tegenstanders volledig in en wonnen ruim met 9-1. Het tweede jeugdteam kwam met dezelfde skore winnend uit het strijdperk bij Zand VIII. Marten bij de Vaate, Marlène van der Wekken en Marianne Klink hadden geen kind aan de tegenpartij. Scaldina I won thuis met 7-3 van Zand IV, een overwinning die tot stand kwam door een honderd pro- centskore van Cor van der Wekken en Martin van den Houten. Het twee de Scaldina-team tenslotte won met 1-9 bij Middelburg Zuid XIV. Hans Brandenborg en Reitse van der Wek ken staan nog steeds op honderd pro cent, maar ook Ralph van Dijk draait uitstekend mee. ZIERIKZEE - Deze week Nieuwsbode-Toto nummer negen met een hele serie uiterst moeilijke problemen voor onze drie Totoïsten. Op de zaterdag staan de derby SKNWK-Duiveland en de tweede klasse topper SSV-ZSC voorop waar het de moeilijkheidsgraad betreft. Bo vendien fungeert het duel tussen de ploegen van Bas de Zeeuw en Bram Coomans als de „joker" van de week, waardoor een juiste voorspelling hier drie punten kan oploeveren. Klapstuk van het zondagprogramma is zonder enige twijfel het treffen op sportpark Bannink tussen de beide koplopers Zierikzee en Steenbergen. Een eventuele verliezer valt hier voorlopig af in de race naar de titel, die overigens nog erg lang duurt. Aardig is mogelijk ook het eilandelijke treffen tussen Renesse en Drei- schor op sportpark Laone in Renesse. Het formulier werd deze keer van kruisjes voorzien door DFS-speler Rudy Mooij, Mevo-trainer Toon van Tiggelhoven en Stella Boys-voorzitter Joop Kleppe. Zij gaan proberen de koppositie van Michel Holm van TTV Scaldina aan te vallen. Er zal dan in ieder geval elf keer goed aan gekruist moeten worden. ■111 IIIIIIIIIIII1IIII (II _9 h Joop Lleppe 1 Hoek—Bruse Boys 2 Nieuwland-Mevo 3 Middelburg-DFS 4 SKNWK-Duiveland 5 SSV-ZSC (JOKER) 6 Waarde-WIK 7 Oostkapelle-WIK (d) 8 SKNWK-Nieuwdorp (d) 9 Dreischor-Kloetinge (d) 10 Zierikzee-Steenbergen 11 's-Heer Arendsk. II-Brouwershaven k 12 Renesse-Dreischor 13 Vlissingen IV-Ouwerkerk SCHARENDIJKE - In de tweede klas van het zaterdagse afdelings voetbal staat zaterdagmiddag een topper op het programma. Weliswaar gaat het hierbij om een Bevelandse en een Schouwen-Duivelandse formatie, op de bank zitten zowel bij SW en ZSC oefenmeesters van het meest noordelijke deel van Zeeland, Sinds zijn vertrek by Zierikzee is Bas de Zeeuw trainer bij de Goese formatie. Tot het afgelopen weekein de skoorde de Zierikzeeënaar met zijn ploeg honderd procent Bij Dauwendaele, de ploeg van Jong Ambonspeler Jimmy Pentury moesten de Goesenaren hun eerste punt laten liggen (2-2), hetgeen met name voor ZSC een welkom resultaat was. Hierdoor werd voor Bram Coo mans en de zijnen de mogelykheid geschapen om in de uitwedstrijd tegen SSV by winst naast de koploper te komen. ZSC begon de kompetitie 1983/- 1984 flitsend. In de openingswed strijd werd Kats op eigen veld ge makkelijk naar een 6-0 nederlaag gespeeld en vervolgens moest Spui er met 8-0 aan geloven Derde slachtoffer van de skoringsdrift van de Scharendijkse ploeg werd Wis- senkerke. Op Bevelandse bodem won ZSC met 0-4 en vervolgens werd WIK in de eilandelijke derby erg gemakkelijk aan de kant ge schoven. Zonder een aantal basis spelers werd het 5-2 en voerde ZSC inmiddels de ranglijst aan met acht punten uit vier wedstrijden en het alleszeggende doelsaldo van 23 voor en twee treffers tegen. Pittig duel In de vijfde ronde ging het plotse ling fout bij het na een zwakke seizoenstart plotseling fiks opruk kende Waarde. In een bijzonder pittig duel ging de jeugdige Scha rendijkse formatie met 4-3 onder uit Inmiddels nog zonder punten verlies en was het zaak voor de Scharendijkse equipe om in ieder geval geen punten te laten liggen. Dat gebeurde een week later vrij verrassend toch. Pas in de slotfase van het duel tegen het bepaald niet imponerende Gadzand kon een 0-2 achterstand nog enigszins worden rechtgezet en leverde het alsnog een puntenverdeling op. Bij SVD herstelde de ploeg zich weer door een 0-2 zege. In datzelf de weekeinde won SSV de eerste topwedstrijd tegen medekoplopcr Rillandia met 0-2, waardoor de Goese ploeg als enige op honderd procent bleef staan. De afgelopen weck verspeelden SSV en Rillan dia op de vrije dag ieder weer een punt, waardoor ZSC weer hele maal terug is In de race. Om dit te blijven staat het wel als een paal boven water dat de jeugdi ge ploeg zaterdag in Goes moet winnen om niet te ver op afstand te komen van SSV, dat ook al bol staat van de jeugdige voetbaltalenten. Bram Coomans en de zijnen moe ten in staat geacht worden om het duel op hun naam te schrijven, maar duidelijk is inmiddels wel gewor den, dat ook Bas de Zeeuw de be schikking heeft over een prima equipe, waarin het voetbalspel als eerste voorop staat SSV heeft een voetballende ploeg, zoals dat tegen woordig zo fraai gezegd wordt Dat kan probleemloos ook gesteld wor den bij ZSC. Mits de formatie kom pleet kan aantreden beschikt Bram Coomans over een aantal zeer aan vallend ingestelde spelers, die graag en veel skoren, wanneer hen daartoe de gelegenheid wordt ge boden. Trefzekerheid Met Olivier Verwest heeft ZSC waarschijnlijk de beste spits van Schouwen-Duiveland in zijn mid den, maar het hoeft bij de Scharen dijkse ploeg bepaald niet alleen van hem vandaan te komen. Ook de vleugelspitsen René Flohil en Marco van Oeveren we ten hoe een vijandelijke doelman geklopt moet worden. Tegenover de trefzekerheid van dit drietal (in zeven wedstrijden skoorden zij samen al 25 keer) staat vanzelf sprekend een defensie, die nog wel eens de fout in wil gaan, door de aanvallende instelling, die ook dit gedeelte van het team doorlopend aan de dag legt Tegen een even eens aanvalssterke ploeg als SSV zal ZSC zeker binnen deze gelede ren voortreffelijk op zijn tellen moeten passen. HSD-dames moeten weer eens winnen ZIERIKZEE - Na een aantal zwak ke prestaties op rij willen de dames van de Zierikzeese hockeyklub HSD zondagmiddag onmiskenbaar weer eens een keer de winst binnenhalen. Olympia uit Terneuzen komt daartoe op bezoek op sportpark Bannink. De ontmoeting begint om half een. liet tweede herenteam speelt uit bij Wa rande VII en de heren veteranen- ploeg treedt aan in en tegen Zeven bergen. Zaterdagmiddag spelen zowel de hoogste meisjes- als jongcnsploeg op sportpark Bannink. Ook hier zullen ongetwijfeld revanchegedachten meespelen na de matige resultaten van de afgelopen week. De meisejs A-ploeg speelt om een uur tegen Li berty en om half drie ontmoeten de A-jongens Etten-Leur. In beide ge vallen moet winst mogelijk zijn. Van de resterende zeven teams ko men er zes in aktie. Alleen de aller- jonsgte meisjes hebben een vrije dag.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 6