P O P c Tweede Kamer staat geen uitstel autokeuring toe Schoolkamp van de Beatrixschool ÏUVÓXM Rabbelaar t t d. 6 m p m n L.,ui O R N E R Popformatie Chivy luistert body-building festival in Goes op Single Schelde Trio landelijk uitgebracht PLAAT-PRAET Verkoop personen- en combinatie-auto's eerste halfjaar Speciale Renault Avenue" t m. O VI n t j 5 Puzzelrit bij jeugdsoos Brogum Sozen- agenda ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 30 september 1983 Nr. 23397 11 DEN HAAG - Staatssekretaris J. F. Scherpenhuizen (verkeer en wa terstaat) heeft dinsdag van de tweede- kamerfrakties van PvdA, CDA, VVD en D'66 de wind van voren gekregen in verband met de regeringsplannen om de periodieke keuring van personen auto's nog eens onder de loep te ne men. Alle woordvoerders hebben er bij de staatssekreta ris op aangedrongen zich in te spannen om de tweede fase van de verplichte autokeuring (de vrachtauto's vormen de eerste fase, die al is ingesteld) op de ge plande datum van 1 januari 1985 te laten ingaan. Zij wezen daarbij op de onrust in het be drijfsleven, onder het personeel van de rijks dienst voor het wegver keer, bij de VAM (oplei dingsinstituut voor het garagebedrijf) en onder de automobilisten, die via kentekenbewijs deel III al aan de verplichte autokëuring meebeta len. Die onrust is ont staan toen bekend werd dat het kabinet de wet inzake de verplichte au tokeuring op de lijst van de kommissie-Geelhoed had gezet. Deze kommis sie, de zogenaamde dere guleringskommissie, be kijkt op welke wijze overheidsregelingen kunnen worden vereen voudigd of overgeheveld naar partikulier initia tief. Arbeidskrachten VVD-woord voerder De Beer wees er op dat 6.000 bedrijven een aan meldingsformulier heb ben aangevraagd en dat 1.000 bedrijven zich al definitief hebben ge meld. Het bedrijfsleven heeft al zo'n 11 miljoen gulden in apparatuur gestoken en bij de rijks dienst voor het wegver keer zijn 70 arbeids- de personeelsuit breiding betreft huldigt zij een ander standpunt dan de bedoeling van de wet was. Vandaar dat na 7 september geen nieuw personeel meer is aange nomen en onomkeerbare beslissingen zijn uit gesteld. De andere akti- viteiten zijn echter ge woon doorgegaan, zoals het schouwen van be drijven en het behande len van aanvragen van bedrijven. krachten aangetrokken. Ook de VAM heeft 2,5 miljoen geïnvesteerd in de opleiding van keur meesters. Alle sprekers verwe ten Scherpenhuizen op 28 juni nog te hebben verklaard dat de voorbe reidingen gewoon door gang vonden, om op 7 september te melden dat de autokeuring door de kommissie-Geelhoed te gen het licht zou worden gehouden. Van der Doef (PvdA) sprak in dit verband van onwaarheid en een on juiste weergave van de feiten". Staatssekretaris Scher penhuizen kon in zijn antwoord niet verder gaan dan de belofte dat hij de „duidelijke bood schap van de Kamer" mee zou nemen naar het kabinet. Maar hij wees er wel op dat het hier om een besluit van het kabi net gaat en dat dus het kabinet de wet ook weer van de lijst van de kommissie-Geelhoed zal moeten afhalen. De kommissie-Geel hoed vat, aldus Scher penhuizen, haar taak erg ruim op. Met name wat 1983 1982 Totaal 290.483 250.540 w.v.: Alfa Romeo 2.355 2.414 American Motors 17 23 BMW 10.172 8.964 Chrysler USA 34 34 Citroën 14.840 14.330 Daihatsu 2.751 993 Fiat 17.312 13.456 FSO 53 33 32.153 26.344 w.v. Ford Europa 32.137 26.267 General Motors 47.536 41.851 w.v. Opel 47.309 41.406 Honda 6.972 9.810 Hyundai 2.240 1.152 5.666 5.070 Lancia 1.155 484 Leyland 5.051 4.040 Mazda 11.748 8.878 Mercedes-Benz 5.545 4.833 Mitsubishi 9.299 8.526 Nissan 14.560 10.122 Peugeot/Talbot 17.305 18.171 Porsche 142 121 Renault 17.818 20.189 Saab 2.451 2.076 Seat 296 Skoda 1.773 648 Subaru 2.317 577 Suzuki 6.543 3.740 Toyota 13.226 10.636 Volkswagen 23.449 22.914 14.636 9.500 Zastava 1.040 562 ZIERIKZEE - Renault start de komende dagen met de verkoop van een speciale Renault 18, die onder de naam Avenue op de markt wordt ge bracht. Deze Renault is gebaseerd op de 18 GTL, met een 1647 cc motor en een vijfversnellingsbak, maar onderscheidt zich daarvan door een opval lend uiterlijk dankzij de speciale kleurkombina- tie, de licht-metalen vel gen en een opmerkelijke reeks extra accessoires. De prijs van de Avenue is interessant: 23.500,-. ZIERIKZEE - De leerlingen van de Beatrixschool uit Zierikzee zijn op schoolkamp geweest in Renesse. Met z'n twintigen doen ze daar verslag van in een speciaal aan dit kamp gewijd boekje. Het staat vol met gedichtjes, verslagen en tekeningen, waaruit blijkt dat de Beatrixschoolleerlingen het prima naar hun zin hebben gehad, die week in Renesse. Met busjes en een auto vertrokken de kinderen, er kwamen veel moeders zwaaien, en zo werd koers gezet naar „De Dreef", het kamphuis in Renesse. Direkt al was er een speurtocht in de Domeinen, met opdrach ten aan de bomen. Ook werd een schat gevon den, een „zilveren" doos met drop erin! Na het eten (spaghetti) en afwas kwamen de muzikanten (Theo, Coc ky en Gabri) binnen en zongen ze een heleboel liedjes. De volgende dag was de bus spelbreker: die wilde niet starten, maar een monteur heeft hem gemaakt en konden de leerlingen gaan zwemmen. Na het eten vertelde Theo een span nend verhaal, waarna men naar Zierikzee toog op bezoek bij het pop pentheater. 's Avonds in bed werd er veel gela chen: Nel en Hilda had den Theo's broekspijpen en manchetten dichtge naaid Thee op bed De donderdag begon met thee en koek op bed. Vervolgens boterham men klaarmaken voor de picknick. Een heel eind werd er gelopen over het strand en in ,,De Witte Muis" gege ten. Gabri was de ober. De vrijdag moesten de koffers alweer gepakt worden. Jolanda was die dag jarig en dat beteken de liedjes zingen op haar bed. Na nog een hele dag plezier werd de week besloten op school met een maaltijd: brood en soep. Natuurlijk werd het kamplied van de week nog een keertje ge zongen. Tot slot van het verslag nog een paar korte gedichtjes uit het boekje. Theo verteld van het dromenland. We kregen een ijsje en klapten in ons hand. Verf en strepen op je blote bol Mark was Pipo wat hadden we een lol! Lekker uit eten in de Witte Muis. Een komplete maaltijd in je eigen huis. Voor 't vertrek poetsen en taartjes van Jo. Frieten uit een zak die aten we zo. Ad en Annrieke trakteerde in de kroeg op pils met een rietje 't was heus niet meer zo vroeg. Naar Elles Saaijers van de poppenkast. Spanning en sensatie Ieder was verrast. Cocky maakte muizen voor het diner. Dat was smullen, Renate at voor twee! Om vijf uur op school het einde van het kamp. 't Is weer voorbij Jongens wat een ramp. rrsT i* Dit is een kruis woordpuzzel. Als je deze wilt oplossen, ga je met behulp van de letters a, o, e, i en u woordjes maken. Als je een van deze letters in een leeg vakje plaatst, lees je van links naar rechts en van boven naar beneden goede woorden. Als je ten minste de goede let ters hebt gekozen. Baas Rommelbom Baas Rommelbom slaat op de trom van bom-bom-bom, klap-klap Hij slaat de maat en ja, dat gaat van paat-raat-laat, bom-bom Hij wordt erg moe Wat ik nu doe van hoe-oe-hoe, kom-kom? Baas Rommelbom zit op de trom van bom-op-kom, ha-ha! Hij zit zo fijn. Hij is erg klein. Daarom zal 't zijn, ja-ja! Baas Rommelbom woont op de trom! Dat is niet dom, ha-ha! jager Van Carla Berrevoets, Corina van Dijke en Elanda Jongejan uit Zierikzee kregen we de volgende brief, die gaat over een speelterrein. Ook de tekeningen zijn van hun. Geachte hondehouders van Zierikzee, Wij delen u mee: Bij onze school is een sport- en speelveld voor de kinderen. Maar er zijn een paar dingen die ons hinderen. Het veld bij de Jan Wouter van den Doelschool wordt gebruikt voor honden-W.C. Dat vinden wij niet leuk, nee, nee, nee! Als we gaan sporten en spelen willen wij niet in de behoefte van een hond uitglij den! Als u uw hond daar niet uitlaat krijgen we leuke tijden. Het veld grenst aan ons noodlokaal en het plein Het is een groot en ruim terein. Tijdens gym van school kunnen we er sporten en spelen En ook na schooltijd hoeven we ons niet te vervelen. Er zitten nog wat kuilen in en nu is het erg nat Maar na een poos is het vast netjes en glad. We moeten wel oppassen dat er geen ruiten kapot gaan Want anders moeten wij de spaarpot stukslaan. Na half vier speel je je eigen maar moe, Tot de volgende dag toe! Verder hoeft u niets meer te weten, Behalve dat u dit niet mag vergeten! Haasje, klein baasje, spring over de sloot. Je bent al groot! en een leuk ding! Haasje, klein baasje. Spring! De komt! Hij schiet je prompt: pief, paf, ping! 't Haasje, 't kleine baasje, springt over de sloot. Hij is al groot en weg is 't leuke ding. ZIERIKZEE - De Middelburgse popformatie Chivy luistert morgen - zaterdag 1 oktober - het eerste body-building kampi oenschap van Zeeland in de prins van Oranje in Goes op. Van af 19.00 uur tot het begin van het officiële gedeelte omstreeks 20.00 uur kan het publiek kennis maken met zangeres Inge Takken uit Renesse en de bandleden André Moehyam, Kees Daniclse, Dim Dijkgraaf en Norman Verbagen. Op 1 juli presenteerde de vijfmansformatie de eerste elpee van Chivy. „No One On The Side" werd in een eerste oplage van vijfhonderd stuks in eigen beheer uitgebracht en vond in middels zeer redelijk aftrek in de diverse platenzaken in de grotere Zeeuwse steden. De vijf bandleden waren na de reali sering van de plaat erg tevreden over het produkt en terecht, want wat de groep in het vinyl liet persen is zeer het aanhoren waard. Chivy zal in de Prins van Oranje voornamelijk nummers ten gehore brengen van „No One On The Side" en de vijf leden zullen daarnaast trachten om hun produkt aan de man c.q. vrouw te brengen. Naast de zestig minuten durende openings- akt neemt Chivy ook de pauzes tussen de body-building-de monstraties, de modeshow, het kick-boksen en een kwis voor haar rekening. Deze optredens zullen zeker uitgroeien tot een muzikaal hoogtepunt van het door de VIT Sportscholen-orga nisatie georganiseerde evenement. OOSTERLAND - In juni bracht het Schelde Trio de tweede single uit. Op de A-kant werd Zierikzee bezongen, terwijl op de B-kant het nummer ,,We Zijn Voor Elkander Geboren" staat. De plaat werd toen in loonpersing uitgebracht in een oplage van vijfhonderd stuks. Dit aantal werd in zeer korte tijd verkocht. Producent Wim Schell uit Hoogerheide, die bij de opname in de Stone Sound Studio in Roosendaal reeds waarderend sprak over de kwaliteiten van beide nummers, bracht de plaat onder de aandacht van de direktie van Platen maatschappij Telstar. Na de zomervakantie viel het besluit om de single opnieuw te persen en uit te brengen onder het label van deze bekende platenmaatschappij. De hoes van de plaat onderging ook eni ge wijzigingen. De single van het Schelde Trio is vanaf deze week in de platenwinkels in heel Nederland te verkrijgen. Cees van den Berge, John Prins en Henk Capelle hebben nu met de tweede single bereikt, dat de plaat van het Schelde Trio onder het Telstar-label is uitgebracht. Eerder gebeurde dit ook al met hun eersteling ,,De Zeeuwse Stromen" en „Sail Along Silvery Moon". Nu ook de tweede single bij Telstar is geadopteerd, lijkt het erop alsof het Schelde Trio definitief zijn kwaliteiten heeft bewezen. Het trio is in de Telstar-stal opgenomen. ZIERIKZEE - De programmakommissie van jeugdsoos Bro- gum presenteert zondag 2 oktober een fietspuzzelrit. Het is hierbij de bedoeling dat men alleen of met z'n tweeën per fiets om 13.00 uur vertrekt vanuit de soos. Iedere deelnemer krijgt een stencil met route en vragen. Voor hen die de route foutloos afleggen en daarnaast ook de vragen nog eens goed beantwoorden staan leuke prijzen te wachten. Daarnaast krijgt iedere deelnemer en deelneemsters een gratis konsumptie. Aanmelding is mogelijk tot en met vrijdagavond 30 september bij Perry Besling. Big „S", Burgh-Haamstede Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur; zon dag van 14.30 tot 18.00 uur en van 19.30 tot 21.30 uur; soos voor de jeugd van 12 tot 15 jaar op woensdag van 19.00 tot 21.00 uur. De Pul, Bruinisse Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 19.30 tot 24.00 uur. The Well, Noord welle Zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur en zondag van 14.30 tot 17.30 uur. Brogum, Zierikzee Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 01.00 uur; zon dag van 15.00 tot 18.00 uur. Trace, Scharendijkc Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur; zon dag van 14.30 tot 17.30 uur; woensdag van 19.00 tot 23.00 uur spellen- avond. ZIERIKZEE - De afgelopen dagen verscheen er in de platenwinkels een prima elpee van Burning Spear, een kombinatie van zanger/perkussionist Winston Rodney en The Burning Band, een zeven koppige formatie. Ter ondersteuning werden voor de realisatie van de langspeler nog eens vijf tien personen opgetrommeld, die van het meesle pende reggea-produkt een alleszins akscptabele elpee hebben gemaakt. Alle teksten werden ge schreven door zanger Winston Rodney en de for matie zorgde zelf ook voor de produktie. De titel van het negen nummers bevattende produkt is „The Fittest Of The Fittest". Reggae is een overheersende stroming in de Ja- maicaanse popmuziek, die gekenmerkt wordt door een monotoon ritme. Uit de Afro-Caribische volksmuziek en de rhythm and blues uit de Vere nigde Staten ontstond na de tweede wereldoorlog op Jamaica een popmuziekvorm die aanvankelijk ska werd genoemd. Het was een vrij eenvoudige dansmuziek waarin de zang werd begeleid door slagwerk en blazers. Geleidelijk werd de uitwer king van de ritmiek belangrijker en verdwenen de blazers naar de achtergrond. Tenslotte ont stond de reggae, die een melodische opbouw in overeenstemming met de komplexe ritmische struktuur en oorspronkelijke teksten heeft. De reggae kan niet los worden gezien van de bewe ging van de Ras Tafari, dié veel aanhang heeft on der de arme zwarte bevolking. Het produkt van Burning Spear is daar een schoolvoorbeeld van

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 11