Prins Willem Alexander laatste keer op bezoek Openbare Werken begroting 1984 Brouwershaven Subsidieverzoek organisatie Zeeuwse Beroepenmanifestatie ZEEUWS KAMPIOEN Stiptheidsakties op Schouwen-Duiveland Brouwse bejaarden op reis DE ZIERIKZEESCHE COURANT Tweemaal doorgereden na aanrijding WA> Diefstal uit auto in Zonnemaire Auto's zwaar beschadigd bij botsing Sirjansland ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Leerlingenvervoer GS van Zeeland hebben de gemeentebestu- Vijftig jaar dominee De agrarische vrouw Zaterdag werd in het Bruse In 't Opper het Dinsdag werd in Kapelle een studiedag Eerste verlies In de rekreatieve badmintonkompetitie leed ren een cirkulaire gezonden, waarin ze een feit herdacht dat dominee M. G. Westerhof houden onder het motto „Hé, Agrarische DFS in de eerste klas de eerste nederlaag. Vrouw, is de Koöperatie ook van jouw?". Zierikzee stopte de zegereeks .via 4-2 winst. „handreiking" geven voor verantwoord leer- dat ambt vijftig jaar heeft bekleed. (Pag. 3). Ungenvervoer. (Pag. 2). DONDERDAG 27 OKTOBER 1983 140ste jaargang Nr. 23412 (Pag. 4). (Pag. 6). WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Ik benijd het leven van een predikant niet als een gemakkelijk leven, en ook benijd ik de pre dikant niet, die zijn leven gemakkelijk maakt. Shutteworth In streekvervoer Dit nummer bestaat uit 12 pagina's. ZIERIKZEE - Met aan boord vijftig minder-valide en bedlegerige zieken van het Belgisch Rode Kruis, koos de ,,Wil- lem Alexander" het schip van de Nationale Stichting Varende Rekreatie voor Zieken en verpleegden, woensdag lig plaats aan het Zierikzee's Luitje. De overwegend uit Antwerpen afkomstige opvarenden kregen als welkomstgroet een fleurige attentie dóór de heer en mevrouw Hage-Speelman aangeboden. Noordgouwe verzorgde het verdere pro gramma met onder meer een optreden van het koor van de Bond van Plattelandsvrouwen van de afdeling, onder lei ding van dirigent M. W. van 't Veer (zie foto). Nog meer muziek uit Noordgouwe, viel te beluisteren: de muziekvereni ging ..Con Amore" gaf een koncert, voor en na de pauze. Omstreeks half tien werd het optreden beëindigd. B. en W. Zierikzee aan onderwijscommissie: Meer ruimte voor godsdienstonderwijs aan openbaar lager onderwijs ZIERIKZEE - In februari 1984 zal in de veilinghallen te Goes de tweede Zeeuwse Beroepenmanifestatie worden gehouden. In het najaar van 1981 is voor de eerste maal een dergelijke manifestatie gehouden, waarvoor erg veel belangstelling bleek te bestaan. Het doel van deze manifestatie is onderwijs en arbeid met elkaar in kontakt te brengen. Om het geheel te financieren wordt - naast bijdragen van andere instanties, zoals het bedrijfsleven en de provincie Zeeland - aan alle Zeeuwse gemeenten om financiële steun gevraagd. Om die reden zal de kommissie onderwijs van de gemeente Zierikzee zich in haar vergadering op maandag 31 oktober buigen over dit verzoek om geldelij ke steun. ZIERIKZEE - In Zeeland doen de chauffeurs van de streekvervoers- maatschappij Zuid-West-Nederland niet mee aan de 24-uurs-stakingen. Direkteur J. Deïst te Zierikzee vertel de dat het in Zeeland betrekkelijk rustig is. „Ik heb wel enkele stiptheidsakties gekonstateerd, die een vertraging van 5 a 10 minuten opleveren. Maar op Schouwen-Duiveland wordt het ver- voersschema daardoor niet ernstig vertraagd. De nawerking naar het pu bliek toe valt mee. Maar ik moet wat voorzichtig zijn in mijn uitlatingen, want de stiptheidsakties op Schouwen- Duiveland kunnen best het gevolg zijn van akties elders, dus het initiatief hoeft niet persé uit te gaan van de bus chauffeurs hier"i aldus de heer Deïst Stakingen In Brabant Zuid-Holland en Fries land ligt het streekvervoer vandaag (donderdag) voor een groot deel lam. Chauffeurs bij de BBA (Brabantse Buurtspoorwegen en Autodiensten) van de vestigingen Tilburg, Den Bosch, Veghel en Oss staken zowel donder dag als vrijdag voor 24 uur. Ook bij de NZH in Leiden en Voorburg (250 chauffeurs) zijn dondrdagochtend sta kingen begonnen voor 24 uur. Tussen Lisse, Noordwijk en Den Haag rijden daarom geen bussen, aldus een woord voerder van de vervoersbond FNV. De tachtig chauffeurs van de GSM in Deventer hebben woensdagnacht be sloten ook aan de 24-uurs-stakingen mee te doen. Het vervoer in Deventer ligt stiL Volgens de vervoersbond FNV zal het vervoer van en naar Deventer onder meer vanuit Neede en Arnhem grotendeels platliggen. Verder houden buschauffeurs van de FRAM in Friesland een werkonder breking van vier uur. Tot negen uur 's morgens zal niet worden gereden. Jan van de Bijl werd in Arnemuiden uiterst verrassend Zeeuws kampioen veelzijdigheid in de L-klasse. In het duel met Marina de Fouw kwant de ruiter van Westelijk Schouwen met zijn paard Scoobidoo winnend uit de strijd in veruit het zwaarste onderdeel van de paardensport. Verdere informatie op on- Op de agenda voor deze vergade ring staan nog een tweetal andere punten. De kommissieleden dienen zich uit te spreken over een wijziging van de verordening subsidie godsdienst- en vormingsonderwijs aan openbare lagere scholen. De regeling, die nu nog van kracht is, bepaalt dat om voor die subsidie in aanmerking te komen, een groep leerlingen moet bestaan uit ten minste veertig procent van het aan tal leerlingen dat als regel voor ande re vakken in groepsverband onder wijs ontvangt van de aan de school verbonden onderwijzers. Een ver vangende norm is dat de groep dient te bestaan uit tenminste tien leerlin gen van dezeifde school. Momenteel kan aan geen van de openbare lagere scholen in Zierikzee uit de leerlingen van het vijfde en zesde leerjaar een groep van tien leerlingen worden ge vormd. Burgemeester en wethouders van Zierikzee stellen dan ook voor om de subsidievoorwaarden te verruimen in die zin, dat het totaal aantal leer lingen van de openbare scholen geza menlijk, dat godsdienstonderwijs ontvangt, minimaal tien dient .te be dragen. Het derde agendapunt betreft het voorstel om een tweetal Zierikzeese kleuterscholen te voorzien van toestellen voor kleutergymnastiek. Tijdens de vergadering zal informa tie worden verstrekt over de moge lijkheden daarvoor.. De vergadering begint om 16.30 uur, is voor iedereen vrij toeganke lijk en, met toestemming van de voorzitter, mag het aanwezige pu bliek voorafgaand aan elk agenda punt daarover het woord voeren. ZIERIKZEE - Automobilist J. v. O. uit Zierikzee is doorgereden,nadat hij aan een andere auto, bestuurd door F K. uit Kerkwerve, licht scha de had toegebracht. V. O. reed de St. Anthoniesdam in vanuit de verkeer de kant (éénrichtingsverkeer) en ont moette daar K.. die vanuit het Janne- wekken kwam. K. ging achteruit om V. O. door te laten raakte de voor bumper van K. en reed door. In Renesse werd de wagen van S. K uit Renesse geraakt door een an dere auto, waarvan de bestuurder nog gehoord moet worden K had zijn auto geparkeerd aan de Lange Reke. De andere automobilist reed vanuit de parkeerstand achteruit en Het kollege zal de raad voorstellen een krediet beschikbaar te stellen van f 50.000,- voor herbestrating van het woonerf „de Roos" in Brouwershaven. Verder een bedrag van f 9.750,- voor onderhoud van een deklaag voor de Trambaan in Zonnemaire en een kre diet van f 53.500,- voor incidenteel on derhoud van wegen en straten. Een bedrag van f 15.000,- is geraamd voor nader aan te wijzen herbestratingen van wegen in de gemeente. Voor het vastgestelde „Beheerplan Bomenbestand Brouwershaven" wordt een voortgangskrediet gevraagd van f 20.000,-. In verband met de fi nanciële positie van de gemeente heeft het kollege gemeend dit krediet ten opzichte van voorgaande jaren met f 5.000,- te moeten verlagen. Om die reden zal de totale uitvoering van het plan met enkele jaren worden ver traagd. Rioleringsplan Met het door de raad verleende voor bereidingskrediet heeft de gemeente het Raadgevend Ingenieursbureau Wittenveen en Bos opdracht verleend tot het maken van een plan ter uitvoe ring van de eerste fase Rioleringsplan bebouwde kernen, onderdeel Gracht- weg/Kromwal in Brouwershaven. Dit m> pt BIJ.T BROUWERSHAVEN - „De toestand waarin de wegen, straten en de pleinen verkeren in de gemeente Brouwershaven is goed" staat in de nota van toelichting op de begroting 1984 van deze gemeente. Voor het komende .begrotingsjaar staan er echter toch nog Jieel wat wensen op het programma. plan is inmiddels gereed en verkeert nu in de overlegfase met het waten- schap Schouwen-Duiveland. Daarna zal het bestekgereed worden gemaakt Een bedrag van f 300.000,- afkom stig uit vroegere dienstjaren, is reeds voor dit doel gereserveerd. Het riole ringsplan is overigens nog niet door gedeputeerde staten van Zeeland goedgekeurd. Op bouwkundig gebied staat er ook het één en ander op het programma: nieuwbouw van een werkplaats voor gemeente werken met daarbij even tueel verplaatsing van brandweerga- rage (gereserveerd bedrag f200.000,-); aanpassing toegankelijkheid stadhuis en uitbreiding gemeentesecretarie (ge reserveerd f 200.000,-); renovatie ber- ging en nieuwbouw aula en aanleg parkeerplaatsen begraafplaats Zonne maire; renovatie kleuter- en lagere scholen te Zonnemaire, met dien ver stande dat duidelijkheid zal moeten bestaan over het voortbestaan van de ze scholen; vernieuwing en vervanging elektriciteitsvoorziening camping „De Bulke" le Brouwershaven. Verder de renovatie van de vishoek in jachthaven te Brouwershaven, de rekonstruktie van de stadswallen en de realisering van een jachthaven Den Osse. Verwachting tot vrijdagavond: Veel bewolking Aanvankelijk veel bewolking en enige buien; de wind is eerst zuid west, matig aan de kust en op het IJs- selmeer krachtig, later draaiend naar noordwest en afnemend. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 31 okt. Zaterdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 40%. Min.temp.: 2 gr. Middagtemp.: 10 gr. Windkracht: noordoost 4 Zondag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: 0 gr. Middagtemp.: 10 gr. Windkracht: oost 2 Maandag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: 3 gr. Middagtemp.: 11 gr. Windkracht: oost 3 ZON- EN MAANSTANDEN 28 okt. Zon op 7.27, onder 17.21 Maan op 22.18, onder 14.31 Laatste Kwartier: 29 okt. (4.37) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 28 okt. 6.45 19.32 0.34 13.03 Doodtij: 31 oktober HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Een frontensysteem be horende bij een depressie bij Scandi navië zal de komende nacht over ons land naar het zuiden trekken. Het gaat vergezeld van regen. De zuid westen wind draait na het voorbij trekken ervan naar west waarna koele lucht wordt aangevoerd. Hier in komen overdag buien tot ontwik keling. De middagtemperatuur komt daarbij niet hoger dan circa tien gra den. DEN HAAG - De Haagse politie vreest een aanzienlijke vergroting van de verkeersproblemen in Den Haag als er zaterdag ondanks de vre desdemonstratie minder treinen rij den. ZONNEMAiRE- Uit dc auto van C. v. d. B. uit Zonnemaire werden in de nacht van maandag op dinsdag cas settebandjes, oen ANWB-boek en een zonnebril gestolen. De wagen stond geparkeerd aan de Margrictstraat DEN HAAG - De NS zijn niet in staat om het Britse systeem van gra tis vervoer van de fiets per trein over te nemen. Minister Smit-Kroes van -Verkeer en Waterstaat zegt dat in antwoord op schriftelijke vragen van het kamerlid Van Es (PSP). SIRJANSLAND - Ter hoogte van de afslag naar Sirjansland heeft zich woensdagavond rond 22.30 uur op de N 59 een aanrijding voorgedaan tus sen twee auto's. Beide wagens reden achter elkaar in de richting Bruinisse. De voorste, M. d. V. uit Goes, zou te laat hebben gezien dat de afslag naar Sirjansland voor de Blauwe Keet is en niet daarna D. V. minderde vaart, gaf op het laatste moment richting aan en sorteerde voor. D. V. zag in zijn bui tenspiegel dat de achter hem rijdende wagen, bestuurd door J.LL uit Mid delburg, met een behoorlijke snelheid naderde en D. V. dacht dat L hem links wilde passeren. Daarom week D. V. iets naar rechts uit, maar L wilde juist aan de rechterkant passeren. Door de botsing vloog de wagen van D. V. in de sloot, rechts van de parallelweg. Zijn auto is total loss. De wagen van D. V. bleef op de weg en werd aan de voor zijde zwaar beschadigd. Er deed zich BROlWERSHA VEN - In opperbeste stemming, cn met mooi zonnig weer maakten 49 mensen van de bcjnardensoos Brouwershaven woensdagmiddag een rondrit door Walcheren Men passeerde hierbij het Veerse meer en het natuurgebied I)e het waar zich, zoals men vernam van de chauffeur de heer N. Hagen s. de broedplaatsen bevinden van allerlei watervogels. Via het vliegveld Midden Zeelanden Arnemuiden ging het naar Middelburg waar een uurtje gewinkeld kon worden. Hierna toog men richting Missingen waar men vanuit het Strandhotel aan de boulevard, tijdens de koffie een prachtig uitzicht op zee had Via rustieke Walcherse dorpjes en steden zoals Koudekcrke. Westkapelle, Domburg en Vcere voerde de rit weer naar het overigens ook rustieke Brouwershaven Hier stond de heerd Wessels al klaar met pannekoeken Pr bejaarden waren vol lof over de prachtwe middappn de dechundinr. ..ijk

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1