Piet Beekmans heeft beste eindschot in finale 5e klas libre Zwart weekeinde voor standaardteams HSD: verlies dames en heren 'J (IT- NIEUWSBODE NIEU Zierikzee II blijft koploper na 1-5 triomf Tonnie Donker valt weg uit kopgroep na verlies •v-'r'-V. c" ■-" 'ï£~i -SSSfj De reserves in het kort Bruse Boys II- Dinteloord II Bruse Boys II- SKNWK III Mevo III- Bruse Boys IV ZSC II-WIK II 's Heer-Arendsk. II- Brouwershaven II Kwadendamme III- Zierikzee III Zierikzee IV- Hansw. Boys III Zierikzee V- Dreischor II Volharding II- Renesse II Hansw. Boys IV- Renesse III Ouwerkerk II- RoburIV Cafébezoekers overvallen en beroofd 6 ZIERIKZEE - Het dameselftal van HSD heeft zondag op sportpark Bannink een grote steek laten vallen in haar opmars naar de bovenste regionen van de ranglijst. Het bezoekende Forcial uit Rockanje hoefde zich niet hijzonder in te spannen om Zierikzee een 2-4 nederlaag toe te brengen. Forcial, dat tot nu toe nog niet een wedstrijd had gewonnen, deelde een gevoelige tik uit en dat zou het Zierikzeese elftal tot nadenken moeten stemmen. Het eerste herenelftal van HSD heeft ook een slechte zondag achter de rug. In de uitwedstrijd tegen Made werd zeer onverwacht met 2-1 verloren. Heren 2 speelde 0-0 gelijk tegen Zwart-Wit 8 en de veteranen boekten een monsterscore tegen Vlissingen A, 9- 0. ?',4 iy- I, Johanna Zuiderveld in duel met een van de dames van Forcial uit Rockanje, die de Zierikzeese dames-ploeg van HSD nogal pijnlijk op een 2-4 nederlaag trakteerden. Het damesteam, dat een vierde plaats op de ranglijst bezette, begon misschien een tikje te lakoniek aan de ontmoeting met Forcial. Het elftal uit Rockanje was voor de HSD- dames een onbekende tegenstander, maar uit de tot nu toe gespeelde wedstrijden viel af te leiden dat een Zierikzeese overwinning tot de mo gelijkheden moest behoren. Hoe an ders liep het. Al in de beginfase werd HSD met de neus op de feiten ge drukt, toen Forcial via een snelle doorbraak de komplete HSD-achter- hoede verrastte en op voorsprong kwam. HSD moest wat terugdoen en inderdaad, luttele minuten later trok Jolanda Kraaijeveld middels een frommelgoal de stand gelijk, 1-1. Kontroleren In die fase van de wedstrijd kon- troleerde HSD het spel en dook af en toe gevaarlijk voor het Forcial-doel op. Twijfelachtig hockey van de Forcial-achterhoede hinderde Jolan da Kraaijeveld echter dusdanig dat zij geen kans zag om in de buurt van het goal te komen. Even later was het haar zus Arian- ne, die toch kon skoren, 2-1. In plaats van dat HSD de wedstrijd helemaal naar haar hand zette leverde het zeer matig hockey af, waarbij de moge lijkheden op de vleugels nauwelijks werden benut. HSD maakte fouten, leed balverlies en met name in de achterhoede vielen te veel gaten, waardoor Forcial de stand gelijk kon trekken. Na rust namen de dames uit Rockanje de touwtjes in handen en liepen uit naar 2-4. Aanstaande zon dag moet het HSD-elftal uit tegen Hoekse Waard, welke ontmoeting voor Zierikzee bijzonder zwaar zal worden. Het heren standaard-elftal van HSD liet ook een steek vallen. In Ma de werd van het gelijknamige elftal met 2-1 verloren. HSD vertrok naar Made met in het achterhoofd het idee de beide puntjes wel te pakken, maar ook voor dit HSD-elftal liepen de za ken anders. HSD bezette een tweede plaats achter Zevenbergen met drie verliespunten. Made, dat een positie in de onderste regionen innanm, was dan ook niet daadwerkelijk een moeilijke tegenstander voor HSD. Van de zeventig minuten hockey is HSD zeker zestig minuten aanval lend geweest. De voorhoede, zondag bestaande uit Stef Kouijzer, links buiten, Jacco Geleijnse, mid-voor en Jacco van de Berge, rechtsbuiten, kreeg vele kansen om te scoren. Slechts één daarvan werd benut. Doelpunten In de vijftiende minuut maakte Roel Jansen 0-1. In de zestiende mi nuut was het weer raak, maar nu voor Made. HSD, dat zonder Lex van Geer en Frank Streng speelde, draai de na de rust nog beter. De verdediging kwam nauwelijks in de problemen, het middenveld werd door HSD beheersd en de aan vallen bleven doorgaan. Alleen, niet één HSD-er bleek in staat de keeper van Made te passeren. In die tweede helft had Made drie aanvallen. De eerste poging ging naast het doel, de tweede werd gestopt door keeper Pe ter van de Berge en de derde aanval trof doel, 2-1. Drie minuten voor tijd werd HSD geklopt en zakte daardoor naar de derde plaats op de ranglijst. Goes, dat zondag met 7-0 van HCGO won, nam de tweede positie over. BRUINISSE - Na een eerder zwak begin in het nieuwe seizoen, hebben de reserves van Bruse Boys zich aar dig weten aan te passen in de voor hen nieuwe omgeving. De reserves van Dinteloord, welke tot nu toe al zes winstpuntjes hadden vergaard, werden met duidelijk verschil (4-0) aan de zegekar gebonden. Een verdiende overwinning voor de Boys die naast een veldmeerder- heid zich ook de beste skoringskan- sen wisten te scheppen. Gedurende de eerste 45 minuten wogen beide partijen vrij aardig tegen elkaar op. Adrie de Jonge, deze middag weer eens in een produktieve bui, zorgde er voor dat de Boys met een 1-0 voor sprong de thee konden gaan nutti gen. Na de hervatting sloeg de thuis- klub definitief haar slag. Nadat Adrie de Jonge voor een 2-0 stand had gezorgd bracht Bert van den Berg het Bruse team op fluweel (3-0). Adrie de Jonge wist hierna nog een keer de Brabantse verdediging te verschalken en de eindstand op 4-0 te bepalen. BRUINISSE - Bruse Boys III en SKNWK III waren zaterdagmiddag op het Bruse sportpark aan elkaar gewaagd. De aanvallers van de thuis klub toonden zich net iets produktie- ver dan hun kollega's uit Nieuwer- kerk waarmee zij de wedstrijd met 2- 0 in hun voordeel konden beslissen. Al in de derde minuut kon Jan van den Bos de Bruse formatie voor sprong geven (1-0) een stand welke tot een minuut voor tijd bleef ge handhaafd. In de allerlaatste minuut was het Jacob van Boven die de eindstand nog op 2-0 wist te bepalen. ZIERIKZEE - Mevo III en Bruse Boys IV waren zaterdagmiddag op het sportpark Bannink aan elkaar gewaagd, en van enige krachtsver schil was er nauwelijks sprake. De verdedigingen speelden een do minerende rol, terwijl de aanvallers bij de kansjes welke zij zich nog wisten te scheppen zich nu niet be paald van hun produktieve kant toonden. Nadat de eerste helft nog met blanke stand was afgesloten wist Diet den Boer met de enige tref fer de wedstrijd in het voordeel van Mevo te beslissen (1-0). SCHARENDIJKE - Door de reser ves van ZSC en WIK werden zater dagmiddag op het sportpark te Scha- rendijke de puntjes broederlijk ge deeld (1-1). Over het geheel genomen had ZSC wel een licht veldoverwicht wat echter niet in doelpunten tot uit drukking kon worden gebracht. Gedurende de eerste 45 minuten domineerden beide verdedigingen met als resultaat een 0-0 ruststand. Direkt na de thee had de thuisklub pech toen Ronald van Oeveren zijn schot door de paal zag gekeerd. Door Harry Linders kwam ZSC op voor sprong (1-0) waarna Gerrit Kooman uit een doelworsteling de stand weer in evenwicht wist te brengen (1-1). 's HEER ARENDSKERKE - De re- serves van Brouwershaven hebben zaterdagmiddag het iiog zonder ver liespunten zijnde team van 's-H. Arendskerke II voortreffelijk partij gegeven. Hoewel de Brouwenaren er in deze ontmoeting alles aan hebben gedaan om hun eerste team een hand je te helpen door de thuisklub een winstpuntje afhandig te maken moesten zij uiteindelijk toch nipt met 3-2 de vlag strijken. Overigens dient eerlijkshalve te worden gezegd dat deoverwinning terecht kwam bij de ploeg die hierop ook de meeste aanspraak mocht ma ken. 's-H.Arendskerke speelde net iets beter voetbal dan de bezoekers waardoor zij over het geheel geno men ook een licht veldoverwicht hadden. Nadat de thuisklub erin was geslaagd de skore te openen wist Ton Fischer de stand weer in evenwicht te brengen (1-1). Toch slaagde de thuisklub de eerste speelhelft met een voorsprong af te sluiten door van een foutje in de Brouwse verdediging te profiteren (2-1). Na de rust leek de strijd gestrèden toen 'sH.Arendskerke de voorsprong tot 3-1 had weten op te voeren. De Brouwse ploeg wenste zich echter niet bij deze achterstand neer te leg gen en de spanning keerde weer te rug toen René Dalebout de achter stand tot 3-2 had weten te reduceren. HAAMSTEDE - Piet Beekmans, lid van de biljartvereniging KVL te Noord- goujve, is er in hotel Bom te Haamstede in geslaagd beslag te leggen op de kampioenstitel 5e klasse libre van het distrikt Schouwen-Duiveland van de KNBB. Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat de titel naar Beekmans zou gaan. Bij de aanvang van de zaterdag avond nog te spelen ronde had Beek mans al vijf partijen gespeeld waar van hij er drie had gewonnen, een verloren en een in remise was geëin digd. Rob van Veen, die nog maar drie partijen had gespeeld, had de beste papieren in handen daar hij ook drie keer winst had geboekt. In de zaterdagavond gespeelde partij tussen Van Veen en Daaf van der Werf zorgde Van der Werf voor een verrassing door Van Veen zijn eerste nederlaag te bezorgen. Finalepartij Voor de aanvang van de finale par tij had Van Veen nog altijd de beste papieren daar hij zondagmiddag de voorlaatste partij tegen Leo Pankow in winst had omgezet. Naast een beter algemeen gemid delde had hij ook nog een matchpunt meer dan Bcekmans met wie hij de strijd moest aanbinden. Tot aan de skore van 20 karamboles gaf de par tij een aardig gelijk opgaande strijd te zien. Beekmans nam hierna het initiatief in handen om onbedreigd de partij in winst om te zetten (40-29). De jongste deelnemer aan het toer nooi, de 13-jarige Richard de Bruin die hiervoor nog dispensatie moest worden verleend, smaakte in zijn laatste partij tegen Leo Pankow het genoegen zijn enige winst partij te boeken. Het beste partij gemiddelde werd in het toernooi geskoord door Nico van den Berg met een partij van 1.81, terwijl Beekmans en de jeugdi ge De Bruin met 10 karamboles de hoogste serie op hun naam brachten. In het uitstekend door de biljartvereniging Witte van Haemstede georganiseerde toernooi overhandigde de voorzitter van het Dc eindstand: Piet Beekmans: sterk in de finale. distrikt, de heer A. J. Vasseur aan het slot de kampioen de bondsme- daille en de distrikts wisselbeker. Uit handen van de voorzitter van de organiserende vereniging, de heer D. de Jonge, mochten alle deelnemers een prijs in ontvangst nemen, waar na Beekmans namens de deelnemers woorden van dank sprak tot de orga nisatoren. P. Beckmans, KVL, Noordgouwe 9 236 229 1.42 1.03 10 R. van Veen, DOS, Nieuwerkerk 8 218 193 1.73 1.12 9 D. v. d. Werf, Phoenix, Ouwerkerk 7 218 195 1.53 1.11 8 N. v. d. Berg, De Wig, Renesse 7 231 209 1.81 1.10 7 J. Steenis. The Country, Renesse 7 210 262 1.11 0.80 7 R. dc Bruin, D'Eule. Oosterland 2 212 175 1.63 1.21 10 L. Pankow, KVL. Noordgouwe 2 187 239 0.97 0.78 9 KWADENDAMME Zierikzee III had zondagmiddag geen kind aan het onderaan de ranglijst bengelende Kwadendamme III dat in eigen om geving een zware 9-1 nederlaag moest inkasseren. Zierikzee maakte het karwei reeds in de eerste speelhelft af. Door Toine van Velthoven (4x), Sjors Netten (2x), Bert Does en Bart de Jonge kon Zie rikzee een 8-0 voorsprong nemen waarna de thuisklub nog net voor het verstrijken van de eerste helft wisten tegen te skoren (1-8). Na de rust bleek de doelpunten honger bij Zierikzee volkomen gestild te zijn en was het alleen Bert Does die nog een keer het net van de thuisklub wist te vinden (1-9). ZIERIKZEE - Zierikzee IV en Hansweertse Boys III waren op het sportpark Bannink goed aan elkaar gewaagd. De bezoekers wisten de skore te openen (0-1) waarna Dirk Verloo, dank zij een kapitale blunder van de doelman van de gasten, er voor zorg de dat de eerste speelhelft met een 1-1 stand kon worden afgesloten. Na de rust werd met veel inzet door beide teams voor de winnende treffer gestreden waarin Rini Ravia er voor zorgde dat de volle winst in Zierikzee bleef (2-1). ZIERIKZEE - Zierikzee V zorgde zondagmiddag voor een verrassing door de reserves van Dreischor op het sportpark Bannink met 2-1 te kloppen. De wedstrijd gaf twee hardwer kende ploegen te zien die elkaar niet veel ontliepen. Chris Tetteroo wist de skore voor Dreischor te openen (0- 1) waarna Ravia Zierikzee weer op gelijke hoogte bracht (1-1). Na de rust had de aanvoerder van Dreischor de pech zijn eigen doelman te passeren waarmee de volle winst (2-1) in han den kwam van Zierikzee. OVEZANDE - De reserves van Vol harding en Renesse waren aan elkaar gewaagd en de 2-2 puntenverdeling gaf de krachtsverhouding in het veld dan ook vrij goed weer. Renesse begon uitstekend en door Martin Jonker en Kees Kraayen- brink slaagde het erin een 2-0 voor sprong te nemen. Nog net voor het verstrijken van de eerste helft slaags de Volharding erin wat terug te doen (1-2). De tweede helft gaf een gelijk- opgaande strijd te zien waarbij de thuisklub erin slaagde de stand in evenwicht te brengen (2-2), waarna beide verdedigingen meester van hun terrein bleven. HANSWEERT - Met een 3-0 over winning in de uitwedstrijd tegen hekkesluiter Hansweertse Boys IV heeft Renesse III zich wat verder van de laatste plaats van de 4e klasse A weten te verwijderen. De Renessenaren wisten in deze ontmoeting de verdediging goed gesloten te houden, terwijl Jaap Ver boom sr. een groot aandeel had in de zege door alle drie de doelpunten op zijn naam te brengen. Nadat Renesse de eerste helft met een 2-0 voor sprong had weten af te sluiten wist het na de hervatting nog een keer te skoren (0-3). OUWERKERK - De reserves van Ouwerkerk bleven zondagmiddag in eigenhuis met 4-2 de baas over Robur IV. Een verdiende overwinning voor de thuisklub die aanvallend gevaar lijker was en beter van de geboden kansen wist te profiteren dan het Goese team. De eerste helft gaf een gelijkop- gaahde strijd te zien waarin de bezoe kers voorsprong wisten te nemen (0- 1) en Nemie Vijverberg voor de ge lijkmaker zorgde (1-1). Na de hervat ting kwamen de aanvallers van Ouwerkerk beter op dreef. Nadat Paul Rouw de Ouwerkerkers naar een 2-1 voorsprong had geschoten wist Hans van Bemden de stand op 3- 1 te brengen. Robur zorgde hierna nog even voor spanning door de ach terstand terug te brengen tot 3-2. Harm de Vrieze maakte ten slotte aan alle onzekerheid een eind met een goed gericht schot (4-2). ROTTERDAM - Ongeveer twintig bezoekers van een café aan de Hille- dijk in Rotterdam zijn zondagnacht Het slachtoffer geworden van een ge wapende roofoverval. Volgens de politie drongen rond half drie gemaskerde mannen het ca fé binnen. Zij bedreigden de bezoe kers met vuurwapens en dwongen hen hun geld af te geven. Daarna werden de aanwezigen in de kelder van het café opgesloten. De overval lers verdwenen met 4000 gulden kas- sageld en 10.000 gulden van de bezoe kers. ZIERIKZEE - In onze zevende aflevering van de Nieuwsbode-Toto waren de problemen blijkbaar weer niet van de lucht getuige de uiterst matige skore, die we konden laten aantekenen. Doordat Ouwerkerk-oefenmeester Peter Goedegebure als enige de „joker" bijna vanzelfsprekend goed voorspelde, kwam Goedegebure in ieder geval nog uit op acht punten. Adrie Geelhoed met zes en Loes Kotoun met vier goede voorspellingen moeten genoegen nemen met een plaats in de staart van het tussenklassement. WIK-trainer Adrie Noordijke blijft al met al met tien goede aankruisingen nog op de eerste plaats, gevolgd door Jack Schipper, Arie Folmer en Robert van de Zande met ieder negen punten. Drie foutieve voorspellingen wa ren het resultaat bij Zierikzee-Jong Ambon. De ploeg van Jack Schipper liet een 2-0 voorsprong glippen en mocht uiteindelijk nog blij zijn met een 2-2 gelijkspel. Bruse Boys kreeg in Raamsdonksveer andermaal een gevoelige nederlaag geoffreerd door Good Luck. Alleen Peter Goedegebu re zag het onheidl aankomen. Sukke len blijft het vooralsnog ook gebla zen voor Mevo. De ploeg van Toon van Tiggelhoven levert redelijk voet bal af, maar kan het vijandelijke doel erg slecht vinden. In Sint-Maar tensdijk volgde een 3-1 nederlaag te gen Smerdiek, hetgeen andermaal drie foutieve voorspellingen oplever de. Verrassend was het optreden van DFS bij koploper VCK. Kees Rijn berg en de zijnen wonnen met 3-4 in een prima duel. Loes Kotoun voorzag de verrassing. Het blijft tobben met de andere eerste klassers SKNWK en Duiveland. Beide Duivelandse ploe gen verloren op eigen bodem van respektievelijk Heinkenszand en Be velanders. Drie onjuiste aankruisin gen bij SKNWK en goede voorspel lingen van Loes Kotoun en Adrie Geelhoed bij Duiveland waren het gevolg. ZSC boekte een regelmatige 0-2 overwinning bij SVD, een resul taat dat Peter Goedegebure en Loes Kotoun voorzagen. WIK en Wissen- kerke speelden in Kerkwerve tegen elkaar gelijk en dit keer skoorde Adrie Geelhoed juist. Een prima resultaat leverde Ou werkerk af in Kortgene. De ploeg van Peter Goedegebure won het ,,jo- ker"-duel met 0-3 en Goedegebure zelf was de enige, die de drie punten opstreek. Goed kwam ook Dreischor voor de dag bij het hooggeplaatste Noormannen. Het 1-1 gelijke spel le verde zowel Peter Goedegebure als Adrie Geelhoed een punt op. De da mes van WIK en Dreischor konden het niet bolwerken tegen respektie velijk SKNWK en Krabbendijke. De 5-0 en 6-0 skores spreken voor zich. Vijf van de zes aankruisingen ston den op de goede plaats. De enige fou tieve skore kwam voor rekening van Loes Kotoun en ook dat spreekt voor zich. MIDDELBURG - In een uitstekend gespeelde wedstrijd zijn de reserves van Zierikzee erin de Zeeuwse hoofd stad in geslaagd de reserves van Jong Ambon met ruim verschil (5-1) te kloppen. Het Zierikzeese team ver viel in deze ontmoeting niet in dé fout van het eerste elftal door het team van Jong Ambon met een soort zaalvoetbal te gaan bekampen, wat juist een kolfje naar de hand is van de teams van Jong Ambon. Fris van de lever met open spel werden de za ken aangepakt waarmee het team van Zierikzee eigenlijk geen moment in gevaar is geweest. Zonder aan het spel van de overige spelers ook maar enige afbreuk te doen mogen in dit treffen Bart Hel- bers, Jaap Stoutjesdijk en Sybrand Alkemade als de uitblinkers worden genoemd. Zierikzee boekte al zeer snel sukses toen in de vijfde minuut een fraaie diepte pass van Bart hel- bers in het bezit kwam van de uitste kend reagerende Rob van der Zande die met een harde knal de doelman van de thuisklub kansloos liet (0-1). In de elfde minuut was het weer raak toen de meet opgekomen Hans Ver- kaart de bal in de doelmond plaatste waarna Sybrand Alkemade met een kopbal voor de afwerking zorgde (0- 2). Zierikzee bleef hierna het spel goed in handen houden waarbij de aanval met goed opgezette open aan vallen niet werd verwaarloosd. Al in de 25e minuut zaten de bezoekers in wezen op fluweel toen in eerste in stantie een voorzet van Hans Ver- kaart uit de doelmond werd gekopt waarna Rob van der Zande uit de tweede lijn met een verwoestend schot uithaalde (0-3). Ook na de rust bleef Zierikzee het beste van het spel behouden en gaf het de thuisklub, die er vaak nogal hard inging, weinig kans om het spel te dikteren. Al in de zesde minuut kon Zierikzee de voorsprong nog ver der uitbouwen toen een door Johan Oveverweel genomen hoekschop door Sybrand Alkemade werd inge kopt (0-4). Jong Ambon slaagde er hierna in de eer te redden (1-4) maar verder liet de verdediging van Zie rikzee de aanvallers van de thuis klub niet komen. Vijf minuten voor tijd kon de eindstand nog op 1-5 wor den bepald toen Sybrand Alkemade, deze middag produktief met het hoofd, met een kopbal uit een voor zet van Aart van der Linde wist te skoren. ZIERIKZEE - In de kantine van Rijkswaterstaat aan de Van Veenlaan in Zierikzee werd de vierde ronde van het persoonlijk kampioenschap voor jeugdschakers van Zeeland afgewerkt De Zierikzeese favoriet Tonnie Donker moest aantreden tegen mede-koploper Ad de Feyter van de Axelse schaakklub Landau. Tot de elfde zet gingen de beide spelers in hun partij gelijk op. Door een foutief beoordeeld kwaliteitsoffer van de Zierikzeeënaar kwam de Feyter in de twaalfde zet evenwel plotseling beter te staan en ging de partij voor Donker verloren. Tonnie Donker kijkt al voor de partij tegen Ad de Feijter, alsof hij toen reeds het dreigende verlies vermoedde. Door de nederlaag zakt Donker weg uit de kopgroep in groep A. De overige twee Zierikzee-spelers Albert Riemens en Peter Klumper speelden respektievelijk remise en een verliespartij tegen J. Westdorp en J. Lauret Doorzijn overwinningen het verlies van Tonnie Donker en Eelco Haak - de titelverdediger - tegen Ed ward Janse heeft Ad de Feyter nu een vol punt voorsprong in de tussenstand na vier ronden in de A-groep. Vier spelers volgen op een punt van de leiders: Tonnie Donker, P. Ton, E. Jan- se en J. De Wolf Albert Riemens staat in de middenmoot met anderhalf punt uit vier partijea In de B-groep gaan na de vierde ronde twee spelers aan de leiding met elk vier punten uit vier duels. M. Man tens en M. Vos skoorden beiden de volle honderd procent M. van Kampen viel weg door een nederlaag tegen M. Martens. Peter Klumper blijft na zijn verliespartij op twee punten staan. In de C-groep speelden de beide koplopers D. Brouwer en G. J. Poley tegen elkaar remise, hetgeen voor bei den het eerste halve verliespunt bete kent De toernooileiding was in han den van de jeugdleiders van de Schaakvereniging Zierikzee J. A J. van de Made en J. J. Hoogstrate.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 6