Klipper voor Zeeland verloren Deltadienst waarschuwt voor demotivatie bij Oosterscheldewerken BOEKEN A. L. van Geesbergen benoemd in Kroonorde van Leopold II 'SLi c &H.CU DE ZIERIKZEESCHE COURANT hEt GE5chEnkEnhuis Sluisdeur kapot gevaren Bromfietser tegen auto Mosselhandel weer levendig Jliafniste Fietser door onbekende aangereden Ms Prins Willem Alexander in Zierikzee WA> Wjh PB &u.r ',;*X ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Modeshow/hobby Vliegende Henry Dunant Zwemvierdaagse Tafeltennis-interland Dat men door het intensief bedrijven van De heer A. Lock uit Bruinisse was één van De jaarlijkse zwemvierdaagse, die op Op woensdag 9 november wordt in Sport- een hobby tot opmerkelijke prestaties kan de zeventig passagiers, die de jaarlijkse Schouwen-Duiveland in drie zwembaden centrum Krayestein de tafeltennis- komen, bleek donderdagavond tijdens een dagtocht van het Rode Kruis, per DC 9, werd georganiseerd, sloeg goed aan. Er wa- interland tussen Nederland en België afge- modeshow in „De Pitshoeve". (Pag. 3). meemaakte. (Pag. 3). ren bijna 1.300 deelnemers. (Pag. 4). werkt (Pag. 6). VRIJDAG 21 OKTOBER 1983 140ste jaargang Nr. 23409 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Men kent verloren goed eerst als men 't missen moet. Huygens BRUINISSE - Deze week is voor het laatst het silhouet te bewonderen geweest van de nog in originele staat varende klipper ,,Door VertrouwenHet schip is bij Duivendijk Bruinisse de helling op getrokken voor een keuring van de Scheepvaart Inspektie. De ..Door Vertrouwen" heeft zeven jaar aan de Engelse kade in Zierikzee gelegen, waar het be woond werd door de familie v. d. Meulen. Deze heeft indertijd de klipper in de originele staat terug gebracht zoals het was bij de bouw in 1899 op een werf in Papendrecht. Daar werd het schip gebouwd voor de vrachtvaart, specifiek voor de Zeeuwse wateren. Het fraaie ouwetje is deze week gekocht door Gerrit Reinier Veer en Hans de Lange, twee en thousiastelingen op maritiem gebied uit Leeuwarden. Het schip is inmiddels naar het noorden vertrokken waar het charterreizen gaat maken op het IJsselmeer en het Wad. Het inwendige wordt daartoe omgebouwd zodat een akkov - rnodatie ontstaat voor 22 gasten. ZIERIKZEE - Naar schatting reeds ver over de 300 me dewerkers van de Deltadienst hebben hun handtekening gezet onder een manifest, waarin wordt geprotesteerd tegen de extra korting van 3,5 procent op de ambtenaren salarissen. In dit manifest wordt ervoor gewaarschuwd, dat verdere korting van salarissen demotiverend kan werken en dat demotivatie een negatieve invloed zal hebben op de voortgang van de Oosterscheldewerken. Begin volgende week, wanneer naar verwachting nog meer handte keningen zullen zijn gezet, wordt het manifest aangeboden aan de voorzit ter van het centrale overleg met mi nister Rietkerk, terwijl afschriften worden verstrekt aan de Direkteur- generaal van Rijkswaterstaat en de a mbt ena ren-cent ra les Het manifest is ter tekening gereed gelegd bij vestigingen van de Delta dienst in Den Haag, Bergen op Zoom, Middelburg, Zierikzee en Burghsluis, waar in totaal 660 men sen in dienst zijn. In de oproep lot het zetten van de handtekeningen wijst de dienstkommissie van de Delta dienst erop, dat door de salariskoi-- ting het verschil in beloning met de werknemers in het bedrijfsleven nog meer wordt vergroot en dat gebleken is dat met minister Rietkerk niet te onderhandelen valt. De letterlijke tekst van het mani fest luidt ais De medewerkers van de Delta dienst van de Rijkswaterstaat geven hierbij blijk van hun ongenoegen over de voorgenomen extra korting van 3,5% per 1 januari 1984 in de col lectieve sector. Ondanks de reeds in het recente verleden verwerkte kortingen heb ben zij zich altijd loyaal opgesteld om hun werk naar behoren uit te voe ren. Dit geldt in het bijzonder voor de medewerkers die in vol- en semi- continue dienst de Oosterschelde werken begeleiden. Indien de regering continuering van een dergelijke loyale houding wenst', moet zij zich ervan bewust zijn dat verdere korting van salaris sen demotiverend kan werken en de motivatie zal een negatieve invloed hebben op de voortgang van de Oosterscheldewerken. De medewerkers van de Deltadienst. Advertentie FA. W J. GOUDZWAARD ZN HOOGERHUIS B.V NOOROSTRAAT 33-35 H00GE200M J94-200 432B AK HAAMSTEDE 4325 BJ RENESSE TEL 011 \5-.1331. TEL. 01116 1343 DEN HAAG - Een motortankschip dat van Duitsland op weg was naar Antwerpen, heeft donderdagavond laat een sluisdeur van de Kree- kraksluizen in het Schelde-Rijn- Kanaal stuk gevaren. De Rijkspoli tie te water schat de schade op ruim één miljoen gulden. Het schip is ei gendom van de BV Amstelland. Per soonlijke ongelukken deden zich niet DEN HAAG - In de Sociaal- Economische Raad (SER) zijn het CNV en de werkgeverscentrales het in tegenstelling tot de FNV eens met het kabinetsvoorstel de basisbedra gen van de kinderbijslag per 1 janua ri en 1 juli volgend jaar te bevriezen. Bij het voorstel het minimumloon en de WAO-, WW- en WWV-uitkeringen per 1 januari met 3,5 procent te verla gen staan werkgevers en werkne mers als gesloten blokken tegenover elkaar. ZIERIKZEE - Op de Julianastraat kwamen donderdag een bromfietser en personenauto met elkaar in bot sing. De automobilist M. F. S. uit Antwerpen, zocht de weg en reed wat langzaam. De bromfietser F. S. uit Ouwerkerk zou dit te laat hebben ge zien, en botste er bovenop. Hij liep verwondingen op aan zijn neus en waarschijnlijk een lichte hersen schudding. YERSEKE - De schade door het on juiste bericht over ondeugdelijke mosselen, is gelukkig beperkt geble ven. Het was vooral de heer Lucas, di- rekteur van het Mosselkantoor van het Produktschap van Vis en Vispro- dukten, die op de eerste tekenen van een kopers-staking voor mosselen, de kwaadaardige geruchten de kop in drukte. Uiteraard werd de terugslag op de binnenlandse markt direkt gevoeld, maar het herstel kwam vlug en zo was er deze week weer een levendige handel op de veiling te Yerseke. Er werd vlot ingeschreven tegen re delijke prijzen, die voor de meeste aanvoerders een tientje of meer bo ven de minimumprijs liggen. Zij no teerden f 30,— tot f 35.— per ton. De grotere soorten gaan voor belangrijk hogere prijzen van de hand. Er is vo lop aanvoer. De inleggerijen draaien eveneens op volle toeren Advertentie Advertentie Restaurant Renesse Geef eens een REISB0N kado....! Verkrijgbaar in elke prijs voor elke reis... Bij: REISBURO. APPELMARKT 21 ZIERIKZEE TEL. 01110-5036 Wegens verdiensten voor Nederlands-Belgische Vereniging Dit nummer bestaat uit 12 pagina's. ®@v©(f©iR) if©iim©iRi ZIERIKZEE - In de Noordhaven poort kwam een fietser in botsing met een personenauto, waarvan de naam van de automobilist nog niet bekend is. De bestuurder reed na het ongeluk door. De fiet§ter, mevrouw A. M. N. moest met lichte verwondin gen naar het Rode Kruis Ziekenhuis worden vervoerd. Via getuigen is de politie inmiddels in het bezit van het kenteken van de personenauto. ZIERIKZEE - Het schip van de Na tionale Stichting Varende Rekreatie voor zieken en verpleegden, de Prins Willem Alexander", brengt woensdag 26 oktober een bezoek aan de haven van Zierikzee. Aan boord zijn vijftig minder-validen en bedle gerige zieken van het Belgische Rode Kruis, afdeling Antwerpen-stad. Het personeel bestaat uit vijftig vrijwilligers van het Belgische Rode Kruis, onder wie een geneesheer en acht verpleegkundigen. De Belgische Zeemacht heeeft een kok ter beschik king gesteld. Maandag 24 oktober vertrekt het schip uit Antwerpen, twee dagen later zullen de opvaren den om tien voor zeven (woensdag) worden welkom geheten door het Ro de Kruis, afdeling Zierikzee. Op het programma staan onder meer een optreden van het koor van de Bond van Plattelandsvrouwen, af deling Noordgouwe en omstreken en een koncert door muziekvereniging ,,Con Amore" uit Noordgouwe. MIDDELBURG - Wegens zijn grote verdiensten als voorzitter van de Nederlands-Belgische Vereniging in Zeeland kreeg de heer A. L. van Geesbergen uit Zierik zee donderdagmiddag de Kroonorde van Leopold II om gehangen. Zijn benoeming tot commandeur in deze orde gebeurde door de heer W. H. M. J. Verkammen, consul- generaal van België in de Gedeputeerde Staten-zaal in Middelburg. Ook in zijn zestien jaar lange lidmaatschap van GS van Zeeland heeft Van Geesbergen veel werk verzet om de betrekkingen tussen Nederland en België te verstevigen. ,,Het overschrijden van een grens is in eerste instantie een bestuurlijke aangelegenheid en dat kan vanuit het besef dat door samenwerking grenzen worden verlegd. Dat hebt u nooit uit het oog verloren," aldus de heer Verkammen. ,,U bent zestien jaar lang lid geweest van GS met de portefeuille kuituur, rekreatie en toerisme en daardoor kon u natuur lijk een heleboel doen, onder de voor waarde dat u voor ogen hield dat even verderop de grens ligt en de mensen daaroverheen gefild moesten worden. En dat heeft u gedaan." Naast gedeputeerde heeft Van Geesbergen ook tal van andere funk- ties vervuld. De consul-generaal noemde zijn voorzitterschap van de Stichting Jeugd Orkest en van het Zeeuws Museum. De eerste funktie houdt een hoop kansen in om de jeugd samen te brengen en via het Zeeuws Museum kunnen de mensen aan beide kanten van de grens het le ven van hun voorouders bekijken. Op die manier zien ze hun punten van overeenkomst, ,,n dat brengt de men sen bij elkaar", meende Verkammen. Vervolg pag. 4 Verwachting tot zaterdagavond: Koude nacht Heldere en koude nacht: enkele mistbanken; weinig wind en een mi nimumtemperatuur van om het vriespunt; overdag zonnig; middag- temperatuur rond 12 graden; tot ma tig toenemende oosten wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 25 okt.: Zondag; Zonnige perioden Kans op neerslag; 30%. Min.temp.: 5 gr. Middagtemp.: 12 gr. Windkracht: zuid 4 Maandag: Af en toe zon Kans op neerslag: 50 Min.temp.: 6 gr. Middagtemp.: 12 gr. Windkracht: zuid 2 Dinsdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 20%. Min.temp.: 6 gr. Middagtemp.: 12 gr. Windkracht: zuidwest 3 ZON- EN MAANSTANDEN 22 okt. Zon op 7.16, onder 17.33 Maan op 18.08, onder 7.32 23 okt. Zon op 7.18, onder 17.31 Maan op 18.27, onder 8.48 24 okt. Zon op 7.20, onder 17.29 Maan op 18.52, onder 10.05 Laatste Kwartier: 29 okt. (4.37) HOOG Zierikzee 22 okt. 23 okt. 24 okt. EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 3.32 15.15 4.00 15.52 4.40 16.30 9.00 21.19 9.32 21.51 10.07 22.25 De heer W H. M. J. Verkammen, de consul-generaal hangt de heer Van Geesbergen de onderscheiding om. Links kijkt dr. C. Boertien, kommissaris van de Koningin belangstellend toe. Ook de echtgenote van de heer Van Geesbergen kijkt vol trots toe. Springtij: 24 oktober HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het wordt vannacht be hoorlijk koud. De kern van een krachtig hogedrukgebied trekt dan vlak langs of over ons land naar Duitsland. Bij een heldere hemel en weinig wind daalt de temperatuur dan tot om het vriespunt waarbij het op uitgebreide schaal tot nachtvorst komt. Zaterdag overdag zal het waarschijnlijk zonnig zijn met een middagtemperatuur van ongeveer 12 graden. De wind wordt dan matig, kracht 4 uit het oosten. Zondag komt een wolkengebied over de Noordzee dichterbij maar het ziet er niet naar uit dat het ons al zal bereiken. We krijgen daarom een mooi herfst- weekeinde.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1