Fraaie kompetitiestart voor dames handbalploeg van Ouwerkerk: 12-7 overwinning BEN WITTENBERG DOOR BETER ALGEMEEN GEMIDDELDE KAMPIOEN 2E KLAS DRIEBANDEN NIEUWSBODE WÊÊBÊÊÊÊÊÊÊÊÊ Reserves Zierikzee laten eerste kompetitiepunt liggen tegen Terneuzen De reserves in het kort ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag IS oktober 1983 Nr. 23407 ZIERIKZEE - In sporthal Onderdak in Zierikzee is het damesteam van Handbalvereniging Ouwerkerk het sei zoen bijzonder voortvarend begonnen. De thuis wedstrijd tegen de ploeg van Atlas uit Heinkenszand le verde een 12-7 overwinning op, nadat de ploeg van trainer/coach Henk Snijders halverwege reeds met 7-3 aan de leiding was gegaan. Minder goed verging het de dames van Delta Sport. In Hulst werd met 15-11 verloren van het tweede team van Hontenisse. Verlies was er ook voor beide Delta Sport-herenteams die in afdelingsver- band uitkomen. Delta Sport II kreeg met 14-10 klop van Hontenisse II en het derde team moest zijn meerdere er kennen in het Hulsterse HVH: 17-13. gens 5-2, maar de marge werd weer uitgebreid door doelpunten van Mar- ja Otte en Erna Bakker, waarna Rian de Roo nagenoeg in het laatste fluit signaal voor 7-3 bij rust zorgde. Ook in de tweede helft duurde het erg lang vooraleer het eerste doel punt genoteerd kon worden. Na ruim vijf minuten werd Erna Bakker fiks vastgepakt bij een schotpoging en Marja Otte benutte de strafworp. Door Annemieke Bezemer en Cora Neele werd de voorsprong nog enigs zins opgepoetst, maar door twee doelpunten van Niké Swiers werd het onderlinge verschil weer terugge bracht op vijf doelpunten. Via een goed doelpunt van Adrie Harinck en een treffer van Petra Bakx stelde Ou werkerk de zege evenwel definitief veilig, ondanks de twee Heinkens- zandse doelpunten, die tussendoor nog aangetekend konden worden: 12- 7. Oefenduel Bij de jeugdteams wonnen de meis jes pupillen van Ouwerkerk met 6-4 van Walcheren II en winst was er ook voor de welpen van Delta Sport te gen Volharding: 9-3. De jongens aspi ranten van de Zierikzeese vereniging hielden Atlas er met 18-13 onder. De dames junioren van Delta Sport ver loren met 4-8 van EMM. De eerste herenploeg van Delta Sport speelde de laatste oefen wedstrijd, vooraleer de kompetitie in het landelijk gebeuren van start gaat. In een slecht gespeelde eerste helft, bleef de Zierikzeese ploeg vooral aanvallend onder de maat, waardoor de Alphense tweede divi- sieploeg Rijnstreek een 7-3 voor sprong kon nemen. Na rust zette het toen veel gemotiveerder spelend Del ta Sport de zaken recht en werd er veel beter aangevallen, hetgeen re sulteerde in een spannend duel, waarin Delta Sport steeds dichterbij sloop. Het zonder Cor Lagendijk spe lende Zierikzeese team won tenslotte met 14-13 uiterst verdiend. Petra Bakx in een fraaie aktie tijdens de door de Ouwerkerkse handbaldames met 12-7 gewonnen ontmoeting tegen het Heinkenszandse Atlas. In vergelijking met het vorige jaar is bij Ouwerkerk duidelijk gewor den, dat Henk Snijders kan beschik ken over een veel bredere basisgroep dan voordien. Bovendien komt het skorende gevaar van veel meer da mes alsdat het vorig jaar het geval was. Moest het toen voornamelijk komen van Marja Otte en Erna Bak ker, in het duel tegen Atlas werd Gevleugelde Vrienden vertonen duivenfilm ZIERIKZEE - Postduivenvereni ging De Gevleugelde Vrienden uit Zierikzee vertoont zaterdag 22 okto ber om acht uur een duivenfilm, die wordt verzorgd door de heer Donker. De vertoning zal plaatsvinden in het enkele uren eerder geopende nieuwe klubgebouw van De Gevleu gelde Vrienden aan het Kerkhof NZ 16 in Zierikzee. De toegang is voor ie dereen gratis toegankelijk. door diverse andere dames ook pro- duktief geakteerd, hetgeen een be langrijk facet bleek te zijn in 'de uit eindelijke afgetekende winst. In de oefenkampagne klopte de ploeg uit Heinkenszand de Ouwerkerkse da mes nog afgetekend met een verschil van een kleine tien treffers. Zenuwachtig Na een zenuwachtig begin was het na ruim vier minuten toch Marja Ot te, die de openingstreffer liet aante kenen. Anderhalve minuut later stonden de partijen weer op gelijke hoogte via een benutte strafworp van Niké Swiers, met Rian de Roo veruit de gevaarlijkste speelster bij Atlas. Hierna duurde het erg lang vooral eer Atlas weer wat positiefs kon doen. Voor die tijd was Ouwerkerk al uitgelopen tot 5-1 door doelpunten van Petra Bakx, Elma Binck, Anne- mieke Bezemer en Marja Otte. Door een onoplettend moment in de Ou werkerkse defensie werd het vervol- NOORDGOUWE - Ben Wittenberg, lid van de biljartvereniging Thé Coun try Renesse, is er in hotel Van der Weijde te Noordgouwe na een spannende strijd in geslaagd beslag te leggen op het kampioenschap 2e klasse driebanden van het distrikt Schouwen-Duiveland van de KNBB. Spanning is er in dit voortreffelijk door de Noordgouwse biljartvereniging KVL georganiseerde toernooi te over geweest. Het viertal Ben Wittenberg, Paul Bodbijl, Koos Dor reman en Henk de Bruin gaven elkaar geen duim breedte toe en bij het ingaan van de laatste en beslissende ronde stonden deze spelers allen nog met acht punten gelijk. In wezen waren er dan ook twee finale partijen waarbij Witten berg het moest opnemen tegen Bodbiji en De Bruin tegen Dorreman. Wittenberg had hierbij het voor deel dat hij verreweg het beste alge meen gemiddelde had waardoor hij bij winst verzekerd was van de kam pioenstitel. Gemakkelijk heeft Wit tenberg het beslist niet gehad daar hij de adem van Bodbijl steeds in zijn nek voelde. Na een bijzonder span nende strijd slaagde Wittenberg er toch in met een verschil van drie ka- ramboles de strijd in zijn voordeel te beslissen waarmee hij verzekerd was van de kampioenstitel. GENEVE - Wereldkampioen Greg Lemond heeft zijn seizoen afgesloten met een overwinning in het Criterium der Azea Deze dernykoers werd zon dag voor het eerst op Zwitserse bodem gehouden. Hennie Kuiper, de enige Nederlandse deelnemer, eindigde op de zesde plaats. Kwiek zonder overtuiging naar dikke nederlaag MIDDELHARNIS - Het Kwiek da- mesteani verloor zaterdagmiddag de derde kompetitiewedstr(jd tegen DVO kansloos met 0-3 in de Middel- harnisser sporthal Olympia. Een slecht draaiend Kwiek-blok en een weinig skoren de aanval waren de voornaamste oorzaken van de fikse nederlaag. Er zat te weinig overtui ging in het Bruse spel. De herenploeg van Kwiek boekte een gemakkelijke 3-0 zege op Intermezzo IV. DVO nam meteen in de eerste set een 1-5 voorsprong en hoewei Kwiek aardig bij kwam, behielden de bezoe kers steeds een lichte voorsprong. Door onderlinge misverstanden maak te Kwiek teveel fouten en kon het zelf niet of nauwelijks skoren. Omdat ook DVO in deze fase van het duel nog moeilijk aan het verzamelen van pun ten toekwam duurde het erg lang voor aleer de 10-15 setskore op de borden was gebracht Het slechte blok en niet aansluiten de aanvalsdekking was kenmerkend voor de tweede set Opnieuw kwam er bij Kwiek weinig offensief spel uit de bus. In een mum van tijd was de set voorbij: 6-15. Halverwege de derde set leek het enthousiasme bij Kwiek enigs zins terug te komen. Bij de stand 9-9 waren er even mogelijkheden, maar DVO bleek de sterkste en won met 11- 15. Bij de herenontmoeting van Kwiek bleek al snel, dat Intermezzo IV geen enkel probleem vormde voor de Bruse formatie. Door een regen van fouten kwam de ploeg uit Middelharnis geen moment aan de bak en verloor dan ook regelmatig met 15-3,15-9 en 15-4. Een terechte nederlaag voor de Flakkeese ploeg. ZIERIKZEE - De koppositie van Adrie Noordijke, Arie Folmer, Jack Schip per en Robert van de Zande zijn in de zesde Nieu wsbode-Toto allerminst in ge vaar geweest. Zowel Eddy de Looff als de eerste deelnemende dame Sonja Krijgsman kwamen uit op zes punten, terwijl Bart Helbers met zeven punten er net bovenuit kwam. De vele gelijke spelen speelden de drie deelnemers met name ernstig parten. De wekelijks „joker" werd alleen goed geraden door Sonja Krijgsman. Mevo kon een groot veldoverwicht niet in treffers uitdruk ken. Een strafschap wegens hands beroofde de ploeg van Toon van Tiggelho- ven van beide punten. Hoekse Waard werd afgekeurd. Een vervangende drie was het gevolg en zo dachten ook Eddy de Looff en Son ja Krijgsman er over. Korfbalploeg All Ready boekte bij Olympia een verdienstelijke 2-4 overwinning en de ploeg klimt weer naar de bovenste regionen. Alleen Eddy de Looff tipte goed. De volley baldames van Mevo'80 leverden een prima wedstrijd af tegen Setpoint, hetgeen vergezeld ging van een 3-0 overwinning. Alleen Sonja Krijgs man was te pessimistisch. De heren van Mevo'80 lieten het eerste kompe- titiepunt liggen bij Kangoeroes (2-2), een resultaat, dat Bart Helbers juist voorspelde. De damesploeg van Kwiek verloor kansloos van DVO (0- 3) en opnieuw was Bart Helbers de enige goed voorspeller. De reserves van Bruse Boys boekten een 2-4 zege bij Nieuwdorp en stegen daardoor naar de derde plaats op de ranglijst. Bruse Sonja Krijgsman tipte als eni ge goed. Dat lukte haar ook bij Zie rikzee II-Terneuzen II, maar ook Bart Helbers rekende op een puntende- ling, hetgeen prompt gebeurde (1-1). Bruse Boys boekte tegen Oranje Wit een 3-3 gelijkspel, nadat de jeug dige formatie twee keer een achter stand wegwerkte, maar vervolgens ook een voorsprong uit handen gaf. Alleen Eddy de Looff tipte hier juist. Sonja Krijgsman noteerde drie pun ten door het juist voorspellen van de „joker" en bij Clinge-Zierikzee bleek het drietal stuk voor stuk te opti mistisch. In de slotminuut verspeel de de ploeg van Jack Schipper alsnog het eerste kompetitiepunt: 3-3. Re- nesse mag verder bekeren dankzij een 3-0 overwinning op Zonnemaire. Bart Helbers was hier de enige goede voorspeller. De dames van het Nieuwerkerkse SKNWK stapten ook de volgende be kerronde binnen dank zij een 4-0 overwinning in Kerkwerve op WIK. Eddy de Looff en Bart Helbers voor spelden goed. De heren Hockeyploeg van HSD won met 2-0 van het laagge plaatste Zundert, maar de ploeg kon niet imponeren. De beide mannelijke gokkers wedden op het goede paard. De dames van HSD hoefden niet naar Mijnsheerenland. Het terrein van Renesse IV- Zonnemaire II RENESSE - Renesse IV en Zonne maire II speelden zondagmiddag op het sportpark „De Laone" een genoe- gelijk partijtje voetbal waarbij de bezoekers uiteindelijk met 4-3 aan het langste eind trokken wat hun eerste overwinning in dit seizoen be tekende. Met een kopbal wist Johan van de Vaate de thuisklub voorsprong te ge ven (1-0) waarna Andries Meijse de stand weer in evenwicht bracht (1-1). Arie van der Roest gaf de Renessena- ren hierna weer voorsprong met wel ke stand de eerste helft werd afgeslo ten. Na de hervatting boog Leo de Munnink de achterstand voor Zonne maire om in een 3-2 voorsprong. Door Piet Berrevoets kwam de stand weer in evenwicht (3-3) waarna ten slotte enkele minuten voor tijd Jan Adri- aanse de overwinning voor de bezoe kers uit het vuur wist te slepen (3-4). CO MO - SEan Kelly heeft zaterdag de laatste klassieker van het seizoen, de Ronde van Lombbardije, gewon nen. Na de 253 kilometer van Brescia was de Ier de snelste sprinter uit de kopgroep. Zierikzeese Bridge Klub ZIERIKZEE - Tijdens de onderlin ge wedstrijden op de jongste kluba- vond van de Zierikzeese Bridge Klub werden een aantal drives gespeeld, waarvan de uitslagen als volgt wa ren: Groep grijze boards: 1. mw. Sleegers-hr. Nolet, 185 pnt.; 2. hrn. Blonk-Van Hengstum, 157 pnt.; 3. da mes Becu-Van der Post, 146 pnt.; 4/5. echtp. Pomper en mw. Goedhart-hr. Molegraaf, 143 pnt.; 6. dames Eekman-Van Geesbergen, 118 pnt.; 7. dames Heuser-Tennekes, 106 pnt.; 8. hrn. Hendrikse-Sweere, 100 pnt.; 9. hrn. Duindam-Schot, 98 pnt.; 10. da mes Kops-Tuinman, 90 pnt.; 11. da mes Hoets-Weber, 80 pnt.; 12. herein ■riEvenwel-'t Hart, 74 pnt. (120 is oOw). Grdep bruine boards: groep met rusttafel: 1. mw. Sluijter-hr.' Turel, 100 pnt.; 2. dames Van Groningen- Schaalje, 94 pnt.; 3/4. hrn. Eekman- Viergever en hrn. Besamusca- Meulstee, 86 pnt.; 5. hrn. Kloet-Van der Markl 83 pnt. Groep 'zonder rusttafel: 1. hrn. Becu-VanJder Post, 103 pnt.; 2. echtp. Schults, 97 pnt.: 3. dames Verschoor- De Vlieger, 84 pnt.; 5. dames Van den Berg-Hendriksel 73 pnt. ZIERIKZEE - In de topskorerslyst kwam het afgelopen week einde weinig verandering, omdat alleen de drie KNVB-ploegen in kompetitieverband in aktie kwamen. Gedrieën produceerden Bruse Boys, Zierikzee en Mevo zes treffers, waarbij met name de produktie van Bruse Boys-gelegenheidsaanvoerderTonny van de Berge er uit sprong. Van de Berge skoorde de volledige Bruse produktie van drie treffers, waarmee hij overigens nieuwkomer is op de lijst Voor Zierikzee skoorden Theo Wittenberg, Rini Stoutjesdijk en Jan-Leen Boot, terwijl Mevo niet aan treffers toekwam, ondanks een fiks veldoverwicht In de totaalstand blijft Olivier Verwest van ZSC afgetekend leider met elf treffers, gevolgd door zijn klubgenoot René Flohil en Brouwenaar René Rhoon met ieder zeven treffers. Op de gedeelde vierde plaats werden René Waardenburg van Ouwerkerk en Joop Krips van Brouwershaven achterhaald door Rini Stoutjesdijk van Zierikzee. Het drietal produceerde elk zes treffers. Vier spelers skoorden elk vijf maal (Marcel van Grunsven van DFS, Marco van Oeveren van ZSC, William Remeeus van Ouwerkerk en Bas Terp stra van Dreischor). Jan-Leen Boot met vier en Tonny van de berge met drie doelpunten klommen enkele plaatsen. ZIERIKZEE - In de thuiswedstrijd tegen Terneuzen II hebben de reserves van Zierikzee hun eerste winstpuntje (1-1) moeten inleveren. De stormachtige wind deed in deze ontmoeting veel afbreuk aan het spel. Feit is het, dat Zie rikzee geen moment tot het spel kwam dat zij in de voorgaandë wedstrijden op de grasmat had gelegd. In wezen was deze wedstrijd een getrouwe kopy van de zaterdagmiddag op het zelfde terrein gespeelde ontmoeting tussen MEVO en Nieuwdorp. Veel breiwerk op het middenveld, waardoor het tempo volledig uit de wedstrijd werd gehaald, waarbij men zich dan uiteindelijk vastliep op de verdedigingen. De partij tussen De Bruin en Dorre man leverde een gemakkelijke over winning op voor De Bruin, daar Dor reman het in deze partij liet afweten. Met een verschil van 10 karambo- les wist de Bruin de partij in zijn voordeel te beslissen waarmee hij beslag wist te leggen op de tweede plaats met een gelijk aantal match- punten als Wittenberg maar een min der goed algemeen gemiddelde. Wit tenberg skoorde met 0.870 het hoogste partij gemiddelde in het toernooi, terwijl hij tevens met Nico van der Graaf van Onder Vrienden te Burgh met 7 karamboles de hoogste serie skoorde. Aam het slot overhandigde de ver tegenwoordiger van het distrikt, de heer J. C. Goudzwaard aan de kampi oen de bondsmedaille, terwijl hij de organisatoren dank bracht voor de uitstekende wijze waarop zij het toernooi hadden georganiseerd. Ben Wittenberg De eindstand: B. Wittenberg, The Country, Renesse10 124 231 0.536 0.870 7 H.J. de Bruine, KVL, Noordgouwe10 130 267 0.486 0.606 5 P. Bodbijl. DOS, Nieuwerkerk8 125 297 0.420 0.516 5 J. L. Dorreman, B.V. Renesse8 124 297 0.417 0.645 5 C. van Doorn. Bommenede, Zonnemaire6 116 267 0.434 0.714 6 R. de Bruin, d'Eule, Oosterland6 105 246 0.426 0.833 5 N. v. d. Graaf, Onder Vrienden, Burgh 4 113 266 0.424 0.689 7 J. de Regt, DOS. Nieuwerkerk4 94 235 0.400 0.769 4 Moment uit de ontmoeting tussen de beide koplopers Zierikzee 11 en Terneu zen 11, dat na een aanvankelijke voorsprong voor de Zeeuwsvlamingen alsnog in een 1-1 gelijkspel eindigde. Over het geheel genomen was Zie rikzee zeker meer aan de bal dan de Terneuzenaren, maar veel moeilijk werk kreeg de doelman van de Zeeuwsvlamingen ook weer niet te verrichten. Zierikzee had hierbij nog de pech, dat de voordeelregel de scheidsrechter volkomen onbekend scheen te zijn. Zowel voor als na de rust onderbrak hij bij een doorbraak van Siebrand van Alkemade het spel om Zierikzee een vrijetrap te laten nemen wat meer in het nadeel dan in het voordeel was. Met de wind in de rug verzuimde Zierikzee om voor de rust het doel van de bezoekers onder vuur te nemen. Uittrappen Ook na de rust behield Zierikzee een veldoverwicht zonder aanval lend tot grote daden te kunnen ko men. De doelman van Terneuzen benutte het windvoordeel beter dan zijn overbuurman Carlos de Medonza voor de rust had gedaan door nu met verre uittrappen zijn voorhoede aan het werk te zetten. Meer met deze uit trappen dan met hun aanvalsspcl wisten de Terneuzenaren de verdedi ging van Zierikzee in moeilijkheden te brengen. Uit een van deze uittrap pen konden de bezoekers dan ook voorsprong nemen toen een aantal verdedigers elkaar in de weg liepen en de uitlopende Medonza zich er ook nog op verkeek waardoor het leder vanuit de kluwen van spelers over de doellijn rolde (0-1). Vijf minuten later was de stand echter weer in evenwicht door André Flohil die met een fraai schot de doel man van de bezoekers kansloos liet (1-1). Zierikzee, dat een veldmeerder- beid behield, heeft er hierna nog al les aan gedaan om de wedstrijd in haar voordeel te beslissen. Hoewel men nog enige keren zeer dicht bij de winnende treffer kwam bleef de stand ongewijzigd en werden de puntjes broederlijk gedeeld. AMSTERDAM - Voorzitter drs. Ch. E. A. H. Marrcs van de Vereniging van grootwinkelbedrijven in alko- holhoudende en alkoholvrije dran ken (VGAAD) heeft zich dinsdag tij dens de ledenvergadering van zijn vereniging gekeerd tegen verhoging van de accijns op gedistilleerd en bier. Dc meer-opbrengst van accijns zal volgens hem voor de overheid veel minder zijn dan zij verwacht, omdat de verkopen zullen teruglo pen. 4 I I 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 7