Zeeuws Koperensemble opent „Ars Musica" Concertserie deurloo Happening van 600 scholieren mode zoc Eenentwintig ontslagen bij Zeeuwse kraamzorg KAPPA sweatshirts 49,- Zaterdagavond 22 oktober Bruse aktie redde jacht „Dubbel Dik" Open dag bij Scoutinggroep Westerschouwen Vier van Schouwen-Duiveland Eén meisje overleden na vliegtuig ongeluk Verkeerskontrole wegens moord op taxichauffeur Auto tegen boom te Ouddorp Verkeersdode Jongetje dood door verstikking vergadert ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 17 oktober 1983 Nr. 23406 Het Zeeuws Koperensemble trad eerder dit jaar in Zierikzee op tijdens een concert in de Gereformeerde Kerk. ZIERIKZEE - De Ars Musica-koncertserie wordt zater dagavond 22 oktober gestart met een optreden van het Zeeuws Koperensemble in de foyer van restaurant „Mondragon". Het koncert begint om 20.00 uur. Het Zeeuws Koperensemble is in 1970 opgericht en bestaat thans uit Paul C. van Belzen en Jan Terpstra (trompet), Alco Bouwense (hoorn), Leo Geelhoed (trombone) en Jos Mol (bas-tuba). De leiding is vanaf de oprichting in handen van de trompet tist en direkteur van de Zeeuwse Mu ziekschool regio de Bevelanden/ Tholen, Paul C. van Belzen. Het Zeeuwse Koperensemble bestaat uit beroeps- en amateurmusici. BRUINISSE - Zaterdagavond tus sen half zeven en zeven uur hebben de gebroeders Dirk en Jaap Duiven- dijk met de bergingsboot „Waterbuf fel" en Wim de Graaf en Jan de Ko ning met de sportvissersboot „Alba tros" een geslaagde reddingsaktie ondernomen om het vastgevaren jacht „Dubbel Dik" vlot te krijgen. De „Dubbel Dik" was door een na- vigatiefout en door de harde storm vastgevaren bij de scheidingsboei Zijpe-Zuid-Grevelingen. Vanwege de hachelijke positie, aan de grond zit tend met golven die doorstroming en storm tot grote hoogte opgezweept werden, zond de schipper op kanaal 16 een noodsein uit. Ook werden vuurpijlen afgeschoten die door een passerend binnenvaartschip werden opgemerkt. Deze meldde dit aan de seinpost op de Zeelandbrug. Drie opvarenden De noodseinen werden ook in Bru opgevangen en terstond voeren beide schepen uit om in een gezamenlijke aktie, met gevaar voor eigen leven, het jacht met de drie opvarenden vei lig in de vissershaven binnen te sle pen. Het noodweer was afkomstig van een zich snel uitdiepende depressie die noord-oostelijk via Schotland trok. Een bijbehorende trog kwam via Engeland oostwaarts en veroor zaakte de storm die tijdens de red ding tussen kracht acht en negen schommelde. Volgens insyders is de plaats waar het jacht vastvoer een gevaarlijke plaats in het donker. Het is al het vierde jacht van dit seizoen wat daar vastliep. Ook de RP 5 was ter plaatse voor eventuele bijstand. Deze poli- tieboot was 's middags op het Greve- lingenmeer al in aktie gekomen toen daar een jacht was vastgelopen door de stormachtige wind. Advertentie Het ensemble heeft medewerking verleend aan radio- en grammofoon- plaatopnamen en trad op in België, Duitsland en Engeland. Ook in het eigen land vinden regelmatig optre dens plaats. In een door de Mirasound Studio's uitgebrachte verzamelelpee, is, naast prominente (meest militaire beroeps) orkesten en ensemble's, ook het Zeeuws Koperensemble opgenomen. Een bijzonder eervolle onderkenning van de kwaliteiten van dit ensemble. Maar ook in recensies is de kwaliteit van het Zeeuw Koperensemble meer malen geprezen. Enkele citaten: „Die Musiker steil ten sich als Meister auf ihren Instru menten vor"; „Their standard of mu sicianship is very, very high" en-' „Steunend op een solide techniek speelde dit homogenè kwintet met tintelend elan. Zeeland mag trots zijn op dit uitgelezen vijftal". Voorverkoop Op het programma voor zaterdaga vond staan werken van o.m. Gabrie- li, Morales, Speer, Scheidt, Burell en Uber. Kaarten voor dit koncert zijn uit sluitend in voorverkoop verkrijg baar bij de Zeeuwse Muziekschool van dinsdag tot en met vrijdag, 's ochtends tussen 9.30-10.30 uur. Voor de totale Ars Musica-koncertserie zijn nog een beperkt aantal abonne menten beschikbaar. Tijdens de pau ze van dit koncert wordt .door de di- rektie van „Mondragon" een kopje koffie aangeboden. BURGH-HAAMSTEDE - De afde ling Scouting in Westerschouwen, de Kaninefatengroep, houdt zaterdag 22 oktober in het klubhuis Weest Paraat achter de W. G. Bootlaan een open dag. De groep zit namelijk om lei ding en leden verlegen en wil via de open dag een grotere bekendheid bij de1 bevolking krijgen. Vorige week is voor de tweede tot en met de zesde klas van alle lagere scholen in Burgh-Haamstede al een verhaal over scouting verteld. Op de open dag zelf, die van 10.00-14.00 uur duurt, worden in en rond het klub huis tal van aktiviteiten gehouden, waaraan iedereen kan meedoen. Op het programma staan zeefdruk ken, brandmerken, knutselhoek, na- tuurweven, koekhakken en een dia vertoning over scouting. Bij de kerk in Burgh zal van 10.00-14.00 uur ook een stand staan met informatie over scouting. GOES - Bij de Zeeuwse kraaipzorg gaan 21 van de 160 vaste arbeidsplaatsen verloren. Het gaat om elf leerlingen, die na het behalen van hun diploma in december geen nieuwe arbeidsovereenkomst wordt aangeboden en om (omge rekend) tien vaste kraamverzorgsters, waarvoor bij het arbeidsbureau ont slag wordt aangevraagd. Van de elf leerlingen zijn twee meisjes van Schou wen-Duiveland afkomstig. Van de vaste krachten moeten twee meisjes van Schouwen-Duiveland met 75 terug in arbeidstijd. Dit heeft direkteur algemene za ken van het Zeeuwse Kruiswerk, P. den Boer, vrijdag op een perskonfe- rentie in Goes meegedeeld. De Zeeuwse Kraamzorg verwacht dit jaar een financieringstekort van 875.000 gulden. In 1984 zal de Zeeuw se Kraamzorg nog maar maximaal acht dagen interne hulp verlenen per geval. Nu is dat nog tien dagen. In Zeeland vinden ongeveer 4500 beval lingen per jaar plaats, waarvan er 3250 thuis of poliklinisch, waarvoor dus de hulp van een kraamver pleegster nodig is. Het tarief per verzorgingsdag be draagt momenteel 302,65 gulden per dag. Negentig procent van dit bedrag is nodig voor personeelskosten. Vol gens Den Boer mogen de dagtarieven voor kraamzorg niet zo hard stijgen als in de afgelopen jaren het geval is geweest om niet de konkurrentieslag met de ziekenhuizen te verliezen. DEN BOSCH - Na een tip heeft de politie van Den Bosch in de nacht van vrijdag op zaterdag een buit ter waarde van 646.335 gulden aan gesto len videobanden teruggevonden. De banden werden aangetroffen op een industrieterrein in Den Bosch, nog in de container die op 20 september van een industrieterrein bij Dordrecht werd gestolen. DEN HAAG/HAMBURG - Van de drie meisjes uit Amersfoort die zon dag in West-Duitsland zwaar gewond werden toen een sportvliegtuigje waarin zij zaten neerstortte, is (he den) maandagmorgen de 13-jarige Ursala van Beek in het ziekenhuis Rankenheide in Bremerhaven aan haar verwondingen bezweken. In datzelfde ziekenhuis is de even eens 13-jarige Manon Kok opgeno- mea Zij is nog bewusteloos, maar haar vooruitzichten zijn goed, aldus een woordvoerder van het ziekenhuis. Het derde slachtoffertje, de 11-ja- rige Annouk van Helden, is opgeno men in Universiteitskliniek Harmburg Ettendort Haar toestand is zeer slecht, aldus een woordvoerder van de kliniek. De drie meisjes maakten deel uit van een groep van ongeveer 30 zwemster- tjes van de zwemklub De.Amer, die aan wedstrijden hadden deelgenomen in het Westduitse Zevea De slachtof fertjes gingen een vliegtochtje maken, waarbij een ervaren 51-jarige West duitse sportvlieger het toestel vloog. Vlakbij een school in Heeslingen stort te het toestel neer. De oorzaak daarvan is nog onbekend. ARNHEM - Twintig rechercheurs van de Arnhemse politie hebben in de nacht van zondag óp maandag een grootscheepse verkeerskontrole in Arnhem gehouden in en rond de pros- titutiewijk Spijkerkwartier in Arn hem, in een poging meer aanknopings punten te vinden voor het onderzoek naar de moord op de 28-jarige taxi chauffeur Mattie vein de Beuken uit Venray. De chauffeur werd daar een week geleden door messteken om het leven gebracht Het politieonderzoek naar de moord heeft tot nu toe weinig resultaat opgeleverd. De verkeerskontrole duurde bijna vier uur. Volgens een woordvoerder van de Arnhemse politie richtte het onderzoek zich vooral op mensen, die vorige week ook in het Spijkerkwar tier en omgeving zijn geweest Hij kon maandagmorgen nog niet zeggen of de aktie resultaat heeft opgeleverd DRIEBERGEN - Zaterdagavond omstreeks 20.45 uur is in de gemeente Ouddorp een personenauto door on bekende reden van de weg geraakt en tegen een boom gereden. De bestuur der A. Troost (50) uit Stellendam werd uit de auto geslingerd en over leed ter plaatse. Dit heeft de algeme ne verkeersdienst in Driebergen ge meld. KORTGENE - De 47-jarige H. O. A. Wernickè uit West-Duitsland is vrij dag door een verkeersongeval in het Zeeuwse Kortgene om het leven ge komen. Volgens de politie kwam de man door nog onbekende oorzaak op de linkerweghelft terecht, waarna hij met zijn auto frontaal in botsing kwam met een tegenligger. De man was op slag dood. De bestuurder van de tegenligger werd zwaar gewond naar een ziekenhuis in Goes ver voerd. HOGE MIERDE - Het drie jaar ou de zoontje van het echtpaar Boumans uit Tilburg is zondagmiddag door verstikking om het leven gekomen. Het kind was in Hoge Mierde in de auto van zijn ouders gekropen en heeft daar met vuur gespeeld, aldus de politie. Daardoor vatte de voorbank vlam. Vader Boumans haalde het kind uit de wagen, waarna brandweer en EH BO mond-op-mand-beademing toe pasten. Op weg naar het ziekenhuis is het jongetje echter overleden. Ak ZIERIKZEE - Ruim 600 scholieren bezochten vorige week donderdag de feestavond, die door de Technische School Schouwen-Duiveland was georganiseerd ter gelegen heid van het honderdjarig bestaan. De Top 40 Drive-in-show van Veronica zorgde er voor dat het om zeven uur al druk was in de omgeving van het Hatfieldpark in Poort ambacht. Mol 5-7, Zierikzee Toen om half acht de zaal open ging, kwamen de leerlingen in een met parasols en zitjes versierde hal, waar ook twee tentjes waren inge richt voor de verkoop van konsump- tiebonnen. Deze konden worden in gewisseld voor drankjes en hapjes aan de bar. Deze versterking van de inwendigde mens werd verzorgd door personeel van het restaurant La Boucher. In de aula stond de Veronica-disco opgesteld. De geroutineerde diskjoc- key's Alfred Lagarde en Chiel van Praag zorgden er voor dat in minder dan geen tijd de juiste stemming erin zat. Tijdens de show werd tweemaal een twintig minuten durende pauze ingelast. Beide keren traden daarin de scholieren op, die zich hadden op gegeven voor de playback-wedstrijd. Het gehalte van het vertoonde was hoog en er moest driftig worden geju reerd, waarbij de beide diskjockey's zich beslist niet onbetuigd lieten. Uiteiendelijk werd de eerste prijs uitgereikt aan de „Heidezangers" en eindigden „The Billies" op de tweede plaats. Beide groepen waren op de planken gezet door leerlingen van de LTS. De derde prijs werd opgeëist door twee meisjes van het LHNO, met hun vertolking van „Meatlove". De prijswinnaars van de gehouden kreatieve wedstrijd werden aan het eind van de avond bekend gemaakt. De eerste en de derde plaats werden daarbij bezet door leerlingen van de LTS, respektievelijk Rob van der Zande en Leon Hendrikse. De tweede prijs werd gewonnen door Sylvia Versteeg van de LHNO. Om 24.00 uur werd het laatste mu- zic!:je ingezet. De LTS kan met dit feest terugzien op een geweldige avond, een eeuwfeest waard. ZIERIKZEE Bijeenkomst NCVB Zierikzee Woensdagavond 19 oktober 1983 houdt de Nederlandse Christen Vrou wenbond, afdeling Zierikzee haar maandelijkse bijeenkomst in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw, 't Vrije 2. In tegenstelling met wat in het jaarprogramma was aangekondigd, zal niet de film „Nestwarmte" wor den vertoond, maar de film „Zee land, vroeger en nu". Aanvang 19.30 uur. Ieder is hartelijk welkom. Ophalen oud papier Dinsdag 18 oktober haalt de chr. jeugdsoos oud papier op in Zierikzee, in de wijken Malta en Poortambacht. Degenen in de binnenstad die over oud papier beschikken kunnen kon- takt opnemen met Henk Schouls, 01110-3139. De opbrengst hiervan komt ten goede aan een kindertehuis in Kenia. Het ophalen dinsdag begint om 13.00 uur. Graag het papier tijdig gebundeld gereed zetten. Personenauto beschadigd In de nacht van vrijdag op zaterdag werd de wagen van A. J. v. d. W. uit Noordgouwe ernstig beschadigd. De auto stond geparkeerd op het par keerterrein Mosselboomgaard. De schade bedraagt 1500,—. BURGH-HAAMSTEDE Voorlichtingsbijeenkomst Groene Kruis Naast een aantal aktiviteiten, die men van het Groene Kruis gewend is, worden sinds het begin van het jaar ook voorlichtingsbijeenkomsten ge houden. Door middel van een enquê teformulier kozen leden zelf hun on derwerpen. Eén van die onderwer pen wordt behandeld op: dinsdag middag 25 oktober om 14.00 uur in de Geref. kerk te Haamstede. Marijke Entink zal het hebben over het onderwerp: „Eten we wel gezond". Deze bijeenkomst is toegan kelijk voor alle belangstellenden. RENESSE Kollekte De nationale kollekte ten bate van de geestelijk gehandikapten heeft in Renesse 999,96 opgebracht. Gevers en kollektanten wordt dank gezegd. Aanhangwagen vernield De wagen aanhangwagen van W. P. uit Renesse die even geparkeerd Stond op de Hogezoom om te laden en 'te lossen, werd door een onbekend gebleven automobilist aangereden. De aanhangwagen werd totaal ver nield. SCHARENDIJKE Botsing Op de kruising Elkerzeesweg 't Baken vond een botsing plaats. Au tomobilist P. J.-H. uit Scharendijke reed over de Elkerzeeseweg en wilde rechtsaf slaan, richting 't Baken. Op dat fnoment naderde van rechts auto mobilist P. V. uit Haarlem waardoor de wagens op elkaar botsten. ZONNEMAIRE Diefstal J. D. uit Zonnemaire deed bij de rijkspolitie aangifte van diefstal van veertien veilingkisten en een aan hangwagen, ter waarde van 500,—. Een paar veilingkisten werd bij Drei- schor, Beldert, teruggevonden. De aanhangwagen is spoorloos. BROUWERSHAVEN Navigatie computer ontvreemd Eigenaar van een zeiljacht H. L. uit Leende deed bij de rijkspolitie aan gifte van diefstal van een navigatie computer uit zijn jacht, dat in de ha ven van Brouwershaven ligt afge meerd. Door een kajuitluik te force ren, moet de dader zijn binnen geko men. De rijkspolitie stelt, in samen werking met de R.P. te water een on derzoek in. Diaserie over Polen De heer P. de Koeyer die onslangs een poos in Polen verbleef, zal hiero ver vertellen door middel van een di aserie. Dit gebeurt dinsdagavond 18 oktober in het Tonnenmagazijn voor een bijeenkomst van de Plattelands vrouwen afd. Brouwershaven. Men is welkom om 20.00 uur. ZIERIKZEE - De Zierikzeese On dernemers Centrale (ZOC) houdt haar najaarsvergadering op maan dag 31 oktober in restaurant Mondra gon te Zierikzee. Tijdens deze vergadering zullen de aktiviteiten met betrekking tot St. Nicolaas worden besproken. Tevens zal verslag worden uitgebracht van de Toeristendagen 1983. Na de pauze zullen de aktiviteiten voor het vol gende zomerseizoen ter tafel worden gebracht. De vergadering begint om 20.00 uur. Bejaardensoos Aanstaande dinsdag om 14.30 uur is het weer als vanouds bejaarden soos in het jeugdgebouw. Er zal wor den gesproken over een rondrit van een halve dag door Walcheren, die men op 26 oktober wil maken met de vaste soosbezoekers, die moeilijk een hele dag wegkunnen. Verder zijn er de gebruikelijke gezellige spelen te doen zoals bingo, domino, kaarten en sjoelen. Iedere bejaarden uit Brouw is hartelijk welkom. NIEUWERKERK Slik op de weg Bij het bouwland van G. S. v. K. uit Nieuwerkerk op de Velddamse- weg raakte een automobilist J. M. uit Oosterland in moeilijkheden, veroor zaakt door modder op de weg. De slippartij liep goed af en de schade bleef beperkt tot enkele krassen op de auto. De rijkspolitie zal er op toe zien dat slik op de weg door de ver oorzaker wordt verwijderd. BRUINISSE In memoriam: I. Reinhoud Op 88-jarige leeftijd is in Bruinisse overleden de heer Izak Reinhoud. De heer Reinhoud bezat in de vis sersplaats de laatste kuiperij en maakte ten behoeve van de oesterex port duizenden tonnen. Na de strenge winter van '63 kwam een einde aan de oesterkuituur in Bruinisse. Izak de Kuiper, zoals hij in de volksmond werd genoemd, was in Bru de laatste klokkenluider van de gemeente, tot in de '50-45 jaren de klok elektrisch werd geluid. Vooral de „klok van twaalf" lui den was belangrijk voor de dorpsge meenschap en de jeugd hielp hem graag waarbij ze meters hoog mee gingen aan het klokketouw. Deze twaalf uur klok kreeg in Bruinisse al gauw de naam: „twaalf Yiur, de pot van 't vuur". In de kuiperij van de heer Rein houd werden, naast de oestertonnen, ook veel huishoudelijke potten en pannen hersteld. Door deze aktivitei ten was Reinhoud een centraal figuur in de gemeenschap. Auto ontvreemd Voor R. H. uit Grootenboek is de herfstvakantie niet zo best begon nen. De automobilist had zijn wagen geparkeerd op het terrein bij de ap partementen Aquadelta. Koffers, kleding, laarzen etc. lagen nog in de auto. Toen hij terug kwam pm de wa gen leeg te halen, was deze verdwe nen. De dader moet een portier heb ben ontwricht, omdat de auto goed was afgesloten. In memoriam: S. Beekman Op de leeftijd van 71 jaar overleed de heer S. Beekman uit Bruinisse. De heer Beekman was vooral in scheep vaartkringen zeer bekend als de man die met z'n tonnenlegger de bakens legde waardoor hij er voor zorgde dat de wateren rond Bruinisse een halve eeuw veilig te bevaren waren voor de scheepvaart. Hij was daardoor zeer gezien in kringen van Defensie (Loodswezen), waar hij nauw mee sa menwerkte. Sam Beekman, zoals iedereen in Bru hem kende, was ja renlang sekretaris en voorzitter van „Schuttevaer", afdeling Schouwen- Duiveland, waarin hij de belangen van scheepvaart en visserij altijd sterk verdedigde. Als diaken van de Ger. Kerk was hij met name financieel zeer nauw betrokken bij het herstel van deze kerk na de verwoesting in de oorlog. De heer Beekman was Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Uitgeven B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoon Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur); 01110- 6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110- 3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbeta ling) f37,00; per jaar f 141,00; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn in clusief 4% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 18 cent per mm; „succesjes" (t(m 1 regels) f 5,92. <ontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclu sief 4% B.T.W. ,t .1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 3