Illl sola hEtGEsdiEJikEnhuis pa gar Scharendijke heeft nu een echt postkantoor Grote belangstelling bij eerste presentatie van gerestaureerd Gravensteen DE ZIERIKZEESCHE COURANT Surfplanken ontvreemd WA> Storm De storm, die het afgelopen weekeinde over grote delen van West-Europa raasde, kost te een aantal mensenlevens en richtte veel schade aan. (Pag. 2). Ars Musica van start De Ars Musica-concertserie wordt zaterdag 22 oktober gestart met een optreden van het Zeeuws Koperensemble in de foyer van Mondragon. (Pag. 3). Eerste kompetitiepunt Een zeer jeugdig Bruse Boys-team verover de zaterdag het eerste kompetitiepunt te gen Oranje Wit uit Dordrecht. Drie keer skoorde Tonny van de Berge: 3-3. (Pag. 7). Eerste verliespunt De hoofdmacht van VV Zierikzee verspeel de in Clinge het eerste kompetitiepunt, doordat de thuisploeg in de slotminuut raak schoot: 3-3. (Pag. 8). MAANDAG 17 OKTOBER 1983 140ste jaargang Nr. 23406 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Het verstoken blijven van verdiende waarde ring is even gevaarlijk voor iemands karakter als het verkrijgen van teveel lof en bewiero king. Wijnaendts Francken Expositie van Willem Dolphyn luidt ingebruikname in ZIERIKZEE - In het historische en bijna geheel ge restaureerde Gravensteen aan de Mol in Zierikzee waren vrijdagavond meer dan tweehonderd genodigden aan wezig bij de opening van de tentoonstelling van het werk van de Belgische schilder Willem Dolphyn. Deze vernis sage'' werd geopend door de konsul van Koeweit in Ne derland, de heer M. S. Rabbani, in aanwezigheid van de Belgische ambassadeur, de heer F. Baekelandt en de konsul van Thailand, de heer H. H. M. Ruijgrok. In ver band met de opening van deze tentoonstelling, welke tot 6 november in het Gravensteen zal zijn te bezichtigen, waren vrijdagavond de meeste monumentale gevels en historische bezienswaardigheden van Zierikzee feeste lijk verlicht. De konsul van Koeweitde heer M. S. Rabbani, opende vrijdagavond de tentoonstelling van de Vlaamse schilder Wil lem Dolphyn in het Gravensteen. Behalve de heer Rabbani (tweede van links) was ook de Belgische ambassadeur in Nederland, de heer F. Baekelandt (derde van links), als eregast aanwezig. Als gastheer trad burgemeester Th. H. de Meester op. De initiatiefneemster tot deze ten toonstelling, de Zierikzeese Moniek Verschuren-Verdonct, stelde in haar inleiding tot de opening, dat Willem Dolphyn zich deze avond wel „als een dolfijn in het water moest voe len. Zijn werk ademt de sfeer uit van de eeuw, waarin het Gravensteen werd gebouwd, naar een ontwerp van de Vlaamse bouwmeester Her man van Aken". Aldus mevrouw Verschurem Mevrouw Verschuren benadrukte de bijzonder vriendelijke geste van het gemeentcbestuur~vair Zierikzee om ter gelegenheid van deze opening de stad Zierikzee zo feestelijk te ver lichten: „Zierikzee heeft ons letter lijk en figuurlijk met de rode loper uit ontvangen." De aanwezigheid van de heer Rabbani werd door me vrouw Verschuren als een bijna van zelfsprekendheid genoemd, gezien het feit dat de heer Rabbani aange merkt kan worden als een autoriteit op kunstgebied. „Hij is een groot kunstkenner en -verzamelaar. Ik ben dan ook bijzonder blij dat hij zich be reid heeft verklaard om deze ten toonstelling te openen". Nederlander De heer Rabbani noemde het een grote eer om deze vernissage te mo gen inleiden. „Als Nederlander van Palestijnse orgine ben ik doordron gen van het feit dat de invloed van de kuituur zich uitstrekt tot ver buiten de staatsgrenzen. Het is dan ook geen wonder dat de eenheid in kuituur tussen Nederland en Vlaanderen wordt verpersoonlijkt in het werk van Dolphyn". Aldus Rabbani, die duidelijk liet blijken dat hij het werk van Dolphyn eens te meer kon waarderen, omdat deze zich sterk heeft laten beïnvloeden door de Oosterse kunst. „Zijn werk is helder, fijnzinnig en direkt aansprekend aan een groot publiek". Na een dankwoord van mevrouw Verschuren, gericht aan de heer Rab bani, stelde zij vast dat, wanneer schilder Willem Dolphyn ooit eens in „olie"verfproblemen mocht gera ken, hij zonder meer daarvoor zou kunnen aankloppen bij de heer Rab bani. In een korte toespraak meldde am bassadeur Baekelandt, dat hij zie- zelfde dag in Amsterdam ook al een tentoonstelling had geopend, zij het een tentoonstelling van geheel ande re kunst: „Metrokunst uit Brussel". „Nu ben ik echter in deze parel van een stad, bij een opening van een kunsttentoonstelling, die daarin past. SCHOUWEN-DUIVELAND - Het afgelopen weekend werden op Schouwen-Duiveland weer surfplan ken ontvreemd die op gepar- keerdstaande auto's waren vastge bonden. Dit overkwam de Duitser H. L. die zijn auto met surfplank voor een zomerwoning op het bungalow park Den Osse had geparkeerd. Ook in Renesse verdwenen surfplanken Deze waren bevestigd op auto's die geparkeerd stonden op de Laone voor een pension. Gedupeerden wa ren eveneens twee Duitse toeristen. Eerste presentatie Burgemeester Th. H. de Meester van Zierikzee betoogde in zeer gloed volle bewoordingen, dat hij zich bij- Een groot aantal genodigden was om die reden bijeengekomen in de Putmeet in Scharendijke. Behalve burgemeester W. den Boer en zijn echtgenote en wethouder L. C. Hart, beiden namens de gemeente Scharen dijke, waren aanwezig de heer J. de Wilde, direkteur van het postdistrikt Zeeland en de oud-direkteur van het PTT-kantoor Zierikzee, de heer H. M. v. d. Post en zijn echtgenote. De heer C. Karremans, direkteur van het PTT-kantoor te Zierikzee, noemde het een feestelijke dag en be gon met het uitreiken van een bloe- menattentie aan mevrouw Den Boer en aan de kantoorhoudster mevrouw J. Kiesenberg-Poot. Daarna verraste zonder gelukkig prijsde met deze ten toonstelling. „Het is een eerste pre sentatie van het Gravensteen na de recente restauratie. Hoewel de restauratie nog niet geheel is vol tooid: zo ontbreken de verwarmings radiatoren, maakte de burgemeester gewag van een hartverwarmende ontvangst, waarbij geen verwarming nodig is. De heer De Meester gaf te kennen zeer onder de indruk te zijn van het werk van Dolphyn. „Het is zeer levensecht en bovendien een ver ademing wanneer je bedenkt dat kunstkenners tegenwoordig alleen nog maar dót werk als kunst erken- nen, dat onherkenbaar is." Burgemeester De Meester dankte mevrouw Verschuren hartelijk voor het feit dat zij in staat is geweest om een tentoonstelling van dit formaat te realiseren in Zierikzee. De tentoonstelling is in het Gra vensteen te bezichtigen tot en met 6 november, dagelijks van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur, behalve 's zondags. hij alle aanwezige dames in de zaal met eveneens een bloemenattentie. Het kantoor in Scharendijke was volgens de heer Karremans niet zo maar een postkantoor. „Er is in het verleden tweemaal sprake geweest van een overval. Laten we hopen dat de beveiligingen, die in het nieuwe kantoor zijn aangebracht, effekt zul len hebben". Spreker zegde de aannemer, het bouwbedrijf Louwerse en de onder aannemers dank voor de geleverde werkprestatie. Dank werd ook ge bracht aan de oud-direktuer, de heer Van der Post, voor het vele voorbe reidende werk voor de totstandko ming van het nieuwe kantoor. Bezorgd De heer J. de Wild, direkteur van het Postdistrikt Zeeland, wees er op, dat 1983 het internationaal jaar van de kommunikatie is. „Korrespon- dentie is tot dusver het belangrijkste kommunikatiemiddel. 15 miljoen stuks post worden per dag in Neder land verwerkt. In Zeeland heeft de opkomst van het toerisme veel te ma ken met de toeneming van de kor- respondentie". Spreker was enigs zins bezorgd over de aangekondigde stiptheidsakties van het PTT-perso- neel, daar de PTT het publiek een zo goed mogelijke service wil bieden. Hij bracht zijn felicitaties over aan het kollege van B. enW. met het nieu we kantoor en zegde dank voor de goede kontakten. Goede kontakten waren er ook met het architektenbureau Rothuizen en 't Hooft, het bouwbedrijf Louwerse onderaannemers, Barendregt Elec- tra b.v. te Hellevoetsluis, Tamse b.v. te Goes en mevr. Kiesenberg, de kan toorhoudster. Burgemeester Den Boer gaf een in teressant overzicht van het postver voer in vroegere jaren. De feitelijke organisatie hiervan op Schouwen- Duiveland kwam in 1851 tot stand. De schoolonderwijzers speelden een belangrijke rol als bushouder voor het verzamelen van de post. Interessant uit historisch oogpunt was ook op welke wijze het postkan toor in 1892 van Eikerzee naar Scha rendijke werd verplaatst. Burgemeester Den Boer toonde zich verheugd met het nieuwe post kantoor, zodat de dienstverlening aan het publiek voor een hele reeks van jaren is verzekerd. Hij wenste in het bijzonder mevr. Kiesenberg ge luk met het nieuwe kantoor, waar het voor haar prettig werken zal zijn. Het huidige postkantoor was sedert 2 jaar ondergebracht in een portocabin aan de Dijkstraat. Ir. J. Poleij zei namens het archi tektenbureau Rothuizen en 't Hooft, dat het kontakt met het gemeente bestuur van Middenschouwen en met de aannemers en onderaannemers ontzettend plezierig is geweest en zei allen daarvoor hartelijk dank. Hij wenste mevrouw Kiezenberg een he le fijne tijd toe tijdens haar werk zaamheden in het nieuwe postkan toor. Hij bood voor het kantoor een luchtfoto van Scharendijke aan. Opening Het gezelschap begaf zich hierna naar het nieuwe postkantoor aan de Dijkstraat. Leerlingen van de chr. nat. school van van de kleuterschool lieten ballonnen op. Uit een tros bal lonnen haalde mevrouw Kiesenberg de sleutel van het nieuwe kantoor te voorschijn en overhandigde die aan burgemeester Den Boer. Burgemeester Den Boer opende de deur van het kantoor. De genodigden konden hierna het nieuwe kantoor bezichtigen. Volledig aandacht is ge schonken aan het toegankelijk ma ken van het kantoor voor rolstoelge bruikers. Burgemeester Den Boer had in de Putmeet een kennisgeving van een aangetekende brief gekregen van de direkteur van het PTT-kantoor Zie rikzee. In het nieuwe kantoor kon hij de aangetekende brief in ontvangst nemen met als inhoud een verzame ling van alle postzegels, die bij de PTT verschenen in 1982. 's Avonds was er open huis voor al le belangstellenden. Advertentie IA Hl» /WWi AM MOORDSTRAAT 33 35 - 43» AK HAAMSTEDE - TEL. 011 IS 1311 Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. Verwachting tot dinsdagavond: Half tot zwaar bewolkt Half tot zwaar bewolkt en af en toe regen; minimumtemperatuur om streeks 6 graden, middagtempera- tuur ongeveer 14 graden; vrij krach tige, aan de kust af en toe harde zuid westelijke wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 21 okt. Woensdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 90%. Minimumtemp.: 7 gr. Middagtemp.: 13 gr. Windkracht: west 6 Donderdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 90%. Minimumtemp.: 4 gr. Middagtemp.: 11 gr. Windkracht: n.west 5 Vrijdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 30%. Minimumtemp.: 4 gr. Middagtemp.: 12 gr. Windkracht: n.west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 18 okt. Zdn op 7.09, onder 17.41 Maan op 17.07, onder 2.46 Volle Maan: 21 okt. (22.53) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 18 okt. 0.57 13.08 6.38 19.03 Springtij: 24 oktober HET WEEROVERZICHT DE BILT - In de komende nacht trekt een in betekenis afnemende uit loper van een hogedrukgebied over het land naar het oosten. Er is dan niet veel bewolking en de wind neemt in het binnenland tot matig af. Omdat er eerst niet veel bewolking is, daalt de temperatuur tot 5 3 gra den. Aan zee tot 10 8 graden. Tegen het einde van de nacht komt van het westen uit bewolking op. Deze hangt samen met een regengebied dat van de oceaan oostwaarts koerst. In de loop van de ochtend kan het in het zuidwesten en westen al gaan regenen of motregenen. In het noord oosten van het land schijnt de zon eerst nog enige tijd. De middagtem- peratuur wordt ongeveer 14 graden. De wind wordt zuidwest en neemt tot vrij krachtig toe. Aan de kust is hij nu en dan hard, windkracht 7. Het lagedrukgebied, dat tijdens het weekeinde onstuimig weer bracht, trekt langs de Noorse west kust naar het noorden weg. Een nieuw lagedrukgebied is ten zuiden van IJsland langs op weg naar het noorden van de Noordzee, alwaar het morgenavond laat zal aankomen. I Het oplaten van een groot aantal ballonnen luidde de opening van het nieuwe postkantoor in Scharendijke in. Burge meester W. den Boer verrichtte vrijdagmiddag de officiële handeling. Alle postkantoren op Schouwen-Duiveland nu in nieuw jasje SCHARENDIJKE - „Met het gereedkomen van dit. postkantoor is een einde gekomen aan de nieuwbouw of vernieuwbouw van de postkantoren op Schouwen-Dui veland. Dit is voor de PTT dan ook terecht een feestelij ke dag". Deze woorden sprak de heer C. Karremans, di rekteur van het postkantoor te Zierikzee vrijdagmiddag ter gelegenheid van de officiële ingebruikname van het nieuwe postkantoor aan de Dijkstraat in Scharendijke.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1