Tennisvereniging „De Bru-Tèn" groeide in tien jaar uit tot de grootste Bruse vereniging NIEUWSBODE Nieuwsbode-Toto zes De „joker" van de week All Ready moet winnen om aansluiting niet helemaal kwijt te raken 6 X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X MEV O-NIEU WDORP Nipte zege voor eerste team TTV Kerkwerve Afdelingskompetitie handbal van start Standaardteams HSD moeten volle winst pakken Schaakvereniging Zierikzee Willem Vonk (links) en Peter Coppoolse tilden de jubilerende vereniging „De Bru-Tèn' in het afgelopen seizoen naar een aanmerkelijk hoger niveau door beide C-speler te worden. Afzonderlijk en samen in het dubbelspel zorgden zij voor heel wat sportieve suksessen. BRUINISSE - Tennisvereniging „De Bru-Tèn" uit Bruinisse vierde de afgelopen dagen haar tienjarig bestaan. Tijdens een diner-dansant in het AC-restaurant op de Grevelingendam - omlijst met een super-gezellig typisch Bruus sfeertjes - werd dit heugelijke feit her dacht. „De Bru-Tèn" is inmiddels met zijn 230 leden uit gegroeid tot de grootste sportvereniging van Bruinisse. Een gegeven om terecht trots op te zijn. Voorzitter Henk Groeneveld stak dit feit dan ook met de nodige trots niet onder stoelen of banken tijdens zijn welkomstwoord aan de ruim honderd leden. In de tien jaar van het bestaan bouwde de jubilerende vereniging overigens een akkom- modatie op om van te watertanden. Rondom het sfeer volle klubgebouwtje 't Mep'uusje verrezen in die tijd vier prima tennisbanen. Een van de weinige dingen, die de klub nog niet rijk was, was een klubvlag. Bij gelegen heid van het tweede lustrum werd die aan voorzitter Groeneveld aangeboden. „Dat die er nu pas is typeert onze vereniging", konkludeerde deze. „Na tien jaar heb ben we pas een klubvlag. Andere dingen waren voordien noodzakelijker". ZIERIKZEE - In onze zesde Nieuwsbode-Toto van dit seizoen een ab solute primeur. Voor het eerst wordt een rijtje ingevuld door een vrou welijk sportster. Het derde rijtje werd voorzien van dertien kruisjes door Kwiek-volleybalster Sonja Krijgsman. Zij moet het daarbij opne men tegen Eddy de Looff, speler van het herenteam van Mevo'80 uit Zierikzee en Bart Helbers, van origine uitkomend voor de hoofdmacht van voetbalvereniging Zierikzee, maar door een blessure voorlopig ak- terend in het Zierikzeese reserveteam, dat zondagmiddag overigens een bijzonder belangrijke ontmoeting voor de kiezen krijgt. Op sportpark Bannink komt Terneuzen II knokken voor de toppositie in de derde klas van de KNVB. Beide ploegen zijn nog zonder puntenverlies. Na vijf Toto's wordt de ranglijst nog altijd aangevoerd door WIK-trainer Adrie Noordijke met tien punten, gevolgd door een drietal gokkers, dat negen keer goed aankruiste. llllllllljl Eddy de Looff H 3ar elbe r s Kr Sonja lirsman 1 Bruse Boys-Oranje Wit 2 Mevo-Nieuwdorp (JOKER) 3 Clinge-Zierikzee 4 Zonnemaire-Renesse 5 WIK-SKNWK (dames) 6 HSD-Zundert (heren) 7 Hoekse Waard-HSD (dames) 8 Olympia-All Ready 9 Mevo '80-Setpoint (d) 10 Kangoeroes-Mevo '80 (h) 11 Kwiek-DVO (dames) 12 Nieuwdorp II-Bruse Boys II 13 Zierikzee II-Terneuzen II ZIERIKZEE - Het gaat allerminst naar wens met de Zierikzeese zater dag vierde klasser Mevo. In vier duels kon het team van trainer Toon van Tiggelhoven nog geen overwinning laten aantekenen. Na twee ge lijke spelen in de eerste twee wedstrijden, telkens na een ruime voor sprong, moesten de oranje mannen ook twee nederlagen innemen, ne derlagen die met name voor de oefenmeester erg teleurstellend waren. In alle vier de ontmoetingen, die Mevo tot nu toe in de kompetitie af werkte waren er wel degelijk mogelijkheden, „maar", zo stelt Van Tig gelhoven vast, „Mevo is veel te lief. Er komen kansen voor doelpunten volop, maar we maken ze om de een of andere reden gewoon niet af. De overtuiging lijkt te ontbreken". Henk Groeneveld ging in op de ge schiedenis van het Bruse tennis en het tennissen in het algemeen. „Je hoorde holle tikken in een bepaald ritme. Daar tussendoor klonken stemmen van mensen. Een enkele keer enig flauw handgeklap. Er was een hoogwerk. Tussen de kieren door zag je het rode veld en daarop flitsten witte gedaanten heen en weer. Het leek een reservaat voor een heel bij zonder soort mensen zei Henk Groeneveld in een lyrische bui. Wat verder haalde de voorzitter een zins nede aan het kollege van Burge meester en Wethouders van Bruinis se: „In antwoord op uw raads voorstel om GEEN tennisbaan aan te leggen wilde ik graag stellen, dat het juist voor de jeugd van essentieel be lang is, 'dat wij hen een ontspan ningsmogelijkheid bieden". Agressieve drang „Zo begon het allemaal en zie wat er van gekomen is", stelde hij vervol- AU Ready had tegen Tjoba III de mogelijkheid om de koppositie in de eerste klas over te nemen. Dan zou er evenwel gewonnen moeten worden. In een matige, gelijkopgaande wedstrijd besliste Rien Francke hal verwege de tweede helft de partij met twee doelpunten van afstand. Kort erna kon All Ready nog wel te rugkomen tot 4-3, maar de definitie ve genadeklap was toen al uitge deeld. In de eerste helft waren de doelpunten bijzonder duur geweest. Tjoba kwam op voorsprong, maar uit een toegekende strafworp zette Hans van Gastel de partijen weer op gelij ke hoogte. In de tweede helft kwam Tjoba.op- nieuw op voorsprong, maar nu was het Corrie Kloet, die AU Ready via een goede doorloopbal weer naastzij bracht. Meteen hierop kwam de ge noemde fase met Rien Francke in de gens vast. Hierna refereerde Groene veld ook nog aan de sociale gevolgen van het huidige tennis. „Historisch gezien zijn spelen en spelletjes altijd hoofdzakelijk een uiting van agressieve drang. De ten nissport is bij uitstek een spel om je agressie kwijt te raken. Het stelt de speler in staat op een aanvaardbare wijze naar iets of iemand te slaan zonder er schuldgevoelens aan over te houden. Wat mooi is aan tennis? Vanaf het stuiteren van de bal, alvo rens te serveren, wat duidt op een persoonlijkheid die behoefte heeft aan regelmaat, tot het feliciteren na afloop wat slechts in enkele takken van sport voorkomt, en alles wat er tussen gebeurt. Je moet wel bijna ly risch worden, als je zo over de ten nissport denkt en je spitst dat toe op de Bruse tennisvereniging". Na het ontvouwen van de nieuwe klubvlag werd het bestuur van „De Bru-Tèn" voor haar vele werk en enorme inzet in de bloemetjes gezet. Tevens werd een koperen scheeps klok aangeboden. Deze kan in het klubgebouw gebruikt worden bij het hoofdrol. Binnen twee minuten tilde hij de skore naar 4-2. Met het eerste aanvalsvak weer onder de korf kon Gerda Kloet All Ready weer naar 4-3 brengen, maar het laatste woord was aan de thuisploeg, die via een straf worp de eindstand op 5-3 bepaalde. Het fanatieke offensief van AU Rea dy kreeg daarmee een averechtse uit werking. De stand in de eerse klas is momen teel: Tjoba III Atlas Togo Seolto All Ready Olympia Blauwwit Swift II inluiden en afbellen van onderlinge partijtjes tijdens speciale klubdagen. Voorafgaand aan de feestavond wer den op de banen van de feestvierende vereniging onderlinge mixed-wed strijden gespeeld. Ook de jeugd van af de middelbare school deed hieraan mee, waardoor er erg leuke partijen ontstonden. De jongere jeugd ging gezamenlijk een partijtje bowlen, na afloop waarvan pannekoeken wer den gegeten in het pas geopende pan- nekoekenhuisje „De Cleene Mossel". Suksessen In de voorbije tien jaar heeft de Bruse tennisvereniging ook sportief danig van zich doen spreken. Het eerste herenteam promoveerde twee jaar geleden naar de hoofdklasse van de zaterdagkompetitie en werd daar in vervolgens ongeslagen kampioen. Het eerste damesteam maakte dit seizoen de overstap naar de hoofd klasse door een knappe overwinning op Sfruburg. Het tweede damesteam bleef goed in het spoor door te pro moveren naaf "dë^rste klas. Om het lustrumjaar nog te voorzien van een extra feestelijk tintje werd het twee de herenteam eveneens poulewin naar en reikte het mixedteam tot de finale. Al met al een serie sportieve suksessen, die weer een bredere groep spelers en speelsters enthou siast maakte om aan de diverse kom petities en toernoeien deel te nemen. Vooral de toernooien die „De Bru- Tèn" zelf organiseert zijn een dave rend sukses gebleken en hebben een goede naam tot ver buiten de regio. Het „Mosseltoernooi", drie jaar gele den opgestart als D-toernooi, maar in het tweede jaar al uitgebreid met een C-toernooi, bleek in een suksesfor- mule te zijn gegoten. Kwa gezellig heid en typische sfeer heeft het nau welijks zijn gelijke. Voor het „Mos seltoernooi" worden door deelne mers vakanties verzet en werksche ma's aangepast, want de strijd om de Zilveren Mossel, de gezellige omlijs ting van het toernooi en de hartelijke ontvangst op en rondom de Bruse tennisbanen zijn spreekwoordelijk geworden in tennisminnend zuid west-Nederland. Ook het in juni 1983 voor het eerst gespeelde E-toernooi voor beginners en niet-kompetitie- spelende dames sloeg bijzonder aan en zal zeker de start zijn geweest van een nieuwe traditie. Advertentie DEN HAAG - De afdeling Den Haag van de Abva/Kabo zal haar le den oproepen in aktie te komen op 2 november. Op die dag hebben verte genwoordigers van de bonden een gesprek met minister Rietkerk van binnenlandse zaken over diens plan de ambtenarensalarissen met 3,5 pro cent te verminderen. DEN HAAG - De gehele Tweede Kamer vindt dat minister De Koning (sociale zaken en werkgelegenheid) moet afzien van zijn voornemen de werknemers bij de omroep, bedrijfs verenigingen en ziekenfondsen aan te wijzen als trendvolgers. KERKWERVE - Het eerste toi'el- tennisteam van Kerkwerve boekte een nipte overwinning op Big Smash IV. Halverwege de ontmoeting leidde Big Smash met 2-3, waardoor duide lijk werd, dat Leen van der Wekken, Jaap Huigens en Apple Kroezeman het erg moeilijk zouden krijgen. Alle drie wonnen ze evenwel vervolgens een partij en werd de achterstond omgezet in een 5-3 voorsprong. Rob Simonse was duidelijk de grote sta-in-de-weg voor de Kerkwervena- ren. Hij won alle drie de enkelspelen en boekte ook winst in het dubbelspel. In de laatste partij moest daardoor de beslissing vallea Na drie boeiende games haalde Kerkwerve het nipt, waardoor de 6-4 overwinning een feit werd. Een heel wat simpeler avondje be leefde Kerkwerve IV in Yerseke. Nel- leke Flikweert, Jan en Jan-Jaap Land man wonnen zeer eenvoudig met 10-0, waarbij Yerseke geen moment de in druk wekte ook maar enige kans te hebben een game te kunnen winnen. ZIERIKZEE - Zondag aanstaande gaat het afdelingshandbal weer in al zijn hevigheid losbranden. In sport hal Onderdak in Zierikzee begint de eerste wedstrijd om 11.00 uur. De da mes juniorenploeg van Delta Sport valt de eer te beurt het spits af te mo gen bijten. De leeftijdsgenotes van EMM uit Middelburg fungeren als te genstandsters. Een uur later is het de beurt aan de meisjes-pupillen van Ouwerkerk. Deze ploeg ontmoet Walcheren en om 12.50 uur is het de beurt aan de Ou- werkerkse dames om de kompetitie in te luiden. Atlas uit Heinkenszand is de eerste opponent en een kleine overwinning behoort hier zeker tot de mogelijkheden voor de ploeg van coach en trainer Henk Snijders. De jongens-aspiranten van Delta Sport sluiten het programma van de ope ningsdag. Ook dit team rioet het op nemen tegen een formatie van Atlas. Drie seniorenteams van Delta .Sport wacht zondag een uitwedstrijd. Ge zamenlijk trekken deze ploegen naar Hulst, waar om 12.50 uur wordt ge opend door de dames van de Zierik zeese vereniging. Hontenisse is de te genstander. Om 15.30 uur speelt het tweede herenteam zeventig minuten later treedt het nieuwe derde heren team aan. De Delta Sport welpen be ginnen hun kompetitie in ,'s- Gravenpolder. Om 13.20 is Volhar ding de tegenstander. Oefenwedstrijd Zondagmiddag staat er in Zierik zee ook nog een oefenwedstrijd op het pgrogramma voor de in de lande lijke derde divisie uitkomende eers' e herenploeg van Delta Sport. Om drie uur begint de wedstrijd te gen tweede divisionist Rijnstreek uit Alphen aan de Rijn, een opponent waartegen in de op zijn eind lopende oefenperiode ook al uit werd gespeeld en waar de ploeg van coach Cor Mol een nederlaag bij moest in nemen. Na de goede resultaten van de laatste wedstrijden lijkt het niet uitgesloten, dat de ploeg, die volle dig aantreedt voor een revanche kan zorgen. ZIERIKZEE - De beide standaard teams van hockey vereniging HSD moeten in staat geacht worden het komende weekeinde beide winstpun ten in Zierikzee bezit te brengen. De herenploeg moet op sportpark Ban nink aantreden tegen Zundert, ter wijl de damesformatie op bezoek moet bij Hoekse Waard. Na de prima overwinning op Goes moet de kans, dat de HSD-heren- ploeg zondagmiddag de zegereeks voortgezet zeer groot worden ge noemd. Desondanks moet wel dege lijk gewaakt worden voor onder schatting, zeker wanneer men in een winning-mood verkeert. Zundert is een stugge formatie, die vooral ook de hardheid niet schuwt. De Zierik zeese heren zullen daarom attent moeten spelen en zich niet laten ver leiden tot het overnemen van het Brabantse spel. De damesploeg van HSD moet op bezoek bij Hoekse Waard, een nieu we opponent van de Zierikzeese ploeg. In Mijnsheerenland moet de ploeg van aanvoerster Aleid Hoos in staat geacht worden om beide punten binnen te halen. In de voorbije we ken werd de ploeg twee keer op rij gekonfronteerd met een nederlaag (tegen Goes en Pelikaan), maar des ondanks was met name het spel te gen de Roosendaalse koploper alles zins akseptabel. In deze vorm moet een zege voor de hand liggen. Het tweede herenteam van HSD liet afgelopen zondag een lelijke steek vallen tegen Prinsenbeek II. Ondanks een bijna voortdurend overwicht werd toch met 0-3 verlo ren. Zondag krijgt de ploeg de kans de misser goed te maken bij Den Dune II. Het derde herenteam gaat op bezoek bij Etten-Leur. Van de jeugdteams komen er slechts vier in aktie. Bij de jongens speelt het A- team zaterdag om een uur thuis tegen Made. Dit wordt een zware klus, waar een gelijkspel mogelijk is. Een thuiswedstrijd hebben ook de D- jongensploeg en de A2- en C-meisjes- formatie. Van Tiggelhoven wil allerminst bikkelvoetbal propageren, maar denkt, dat zijn ploeg wel degelijk meer fanatisme in de strijd mag werpen. „We proberen het met mooi voetbal te bereiken, maar dat kan doodleuk niet. De meeste ploegen, zo niet allemaal, knok ken zich ten koste van een goed re sultaat helemaal leeg. Dat mis ik bij Mevo. Als het even niet lukt, dan zit de ploeg in de punt en krijgt de tegenstander de kans om de zaak af te maken. Gevolg is dan wel, dat we bij een eventuele achterstand helemaal niet meer in de wedstrijd komen en vaak al na een helft zo goed als geklopt zijn". Koncentratie Een voetbalwedstrijd duurt ne gentig minuten en juist dit simpe le gegeven lijkt bij de Mevo- mannen nogal op wat problemen te stuiten. „De ploeg heeft er duidelijk moeite mee om gedurende ander half uur de koncentratie vast te houden. Ik heb mijn formatie nog geen wedstrijd van begin tot eind voluit bezig gezien. Tegen Wol- faartsdijk en SPS gaven we in beide gevallen een ruime voor sprong van twee doelpunten uit handen, terwijl tegen Veere en Meeuwen pas enigszins gevoet bald werd, toen we op achter stand stonden. Dat is voor mij on begrijpelijk. Individueel moet de ploeg in staat zijn om redeljk met de bovenstend mee te draaien, maar de snit is er helemaal uit". Zaterdagmiddag krijgt Mevo bezoek van een uiterst lastige op ponent. Nieuwdorp bezorgde Me vo het vorig jaar na een flonke rende seizoenstart van de Zierik zeese formatie in de stromende re gen de eerste nederlaag en won la ter ook de return in Nieuwdorp. Na deze overwinning leek Nieuw dorp probleemloos naar het kam pioenschap te zullen stomen, maar plotseling stokte het toen ook in de Nieuwdorpse gelederen. Het reeds binnen bereik lijkende kampioenschap ging alsnog verlo- ZIERIKZEE - In de huishoudelijke kompetitie van Schaakvereniging Zierikzee werden tijdens de laatste klubavond tien partijen afgewerkt. In de top van het klassement won H. Uil van A. J. Scheele en kwamen J. A. J. van der Made en J. van Loon re mise overeen. ren en zelfs een extra promotiedu el kon niet meer in winst worden omgezet, waardoor de ploeg van trainer Herman Schotman het als nog een jaar in de vierde klas moest gaan proberen ondanks het feit, dat de ploeg veruit het mooiste voetbal in de klas speel de. Gemotiveerd „Op het moment, dat ze er echt in geloofden, dachten ze dat ze er al waren", denkt Schotman. „Doordat we op kop stonden, waren bijna alle tegenstanders te gen ons voor tweehonderd pro cent gemotiveerd. Het is jammer dat we het niet gehaald hebben, maar aan de andere kant is het zo. dat je een kampioenschap niet kunt verliezen, alleen maar win nen". Nieuwdorp lijkt in het nog prille seizoen op weg om de mis ser van het vorig jaar weer recht te trekken. Met zeven punten uit vier duels deelt de formatie van Herman Schotman, evenals Toon van Tiggelhoven bezig aan het derde seizoen bij dezelfde vereni ging, de koppositie met Veere. De Nieuwdorp-formatie werd dit seizoen in de breedte zeker sterker. Piet de Jager is geduren de lange tijd uitgeschakeld we gens ziekte, maar daar tegenover staat de terugkeer van Marius Priester en de aan de knie geope reerde Jan Koole. Bovendien kwam een sterke Brabander rich ting Nieuwdorp. Ben Driessen kwam uit voor Groen Wit in Bre da en toonde zich inmiddels een fikse aanwinst. „We zijn met een schone lei begonnen en er wordt kompleet niet meer gepraat over het gemiste kampioenschap van het vorig jaar. Dat moet ook niet, want dat zou de snit weer uit de ploeg halen. We draaien weer pri ma, al ben ik over het verdedigen de werk niet zo te spreken. De ploeg verwaarloost dit deel wel eens. omdat men te gretig aan valt. We beginnen echt iedere wedstrijd om te winnen en dat zal ook tegen Mevo het geval zijn". H. Uil-A. J. Scheelde 1-0 J. A. J. van der Made-J. van Loon W-Va T. Donker-A. Riemens 1-0 H. C. Jukkenekke-R. van der Veken 1-0 J. Krijger-P. Wiebols Va - »/a J. J. Hoogstrate-S. J. Stoel 1-0 P. J. Legerstee-A. M. van de Westen 0-1 J. Verkerk-J. L. Bom 1-0 C. van Eldik-P. Klumper 1-0 P. C. van de Schee-J. Vos W-W ZIERIKZEE - De Zierikzeese korfbalformatie van All Ready moet zaterdag middag op bezoek bij Olympia in een ingelast duel in de eerste klas van de af deling zuid-west van het KNKV. De formatie van trainer coach Maurice van Goudoever zal daar moeten winnen wil de ploeg na een aantal goede presta ties, maar ook na de 5-3 nederlaag van afgelopen zaterdag bij koploper Tjoba III niet helemaal de aansluiting met de top van de klassering gaan kwijt spe len. All Ready bezet momenteel met vijf punten uit vijf duels de vijfde plaats, maar omdat de krachtsverschillen elkaar in de eerste klas bijzonder weinig ontlopen moet enige stijging zeer zeker mogelijk zijn. Winst op Olympia is dan evenwel de eerste noodzaak, waarna All Ready de positie via twee thuis wedstrijden, voordat het korfbalgebeuren zich verplaatst naar de zaal, kan konsolidcren. 5 4 1 0 32-16 9 6 4 1 1 40-27 9 5 3 0 2 29-33 6 4 2 1 1 17-11 5 5 2 1 2 25-27 5 5 2 0 3 26-29 4 6 1 1 4 25-32 3 6 0 1 5 22-41 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 6