P O P C O R N E R ^fb ïttvtozt Rabbelaar TSE-Formation treedt op in jeugdsoos De Pul Bruinisse Autokeuring vereenvoudigd Suske Wiske zorgen voor een fijne vakantie PLAAT-PRAET ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 14 oktober 1983 Nr. 23405 11 Sinds augustus van dit jaar passeert met grote regelmaat een niet alledaags schip de Volkeraksluizen om via de Krammer richting Vlissingen te varen. Het is een voormalig binnenvaartschip voor de containervaart, dat is omgebouwd en geschikt gemaakt voor het vervoer van nieuwe personenauto's. Het twee jaar oude schip werd in augustus in bedrijf genomen en is eigendom van kapitein F. Elbert. Het schip maakt gemiddeld anderhalve reis per week en vervoert per keer 650 a 700 auto's. De pendeldienst wordt afgelegd tussen Keulen en Vlissingen. In Keulen worden Ford-automobielen ingeladen, die in Vlissin gen weer worden overgeladen in een roll on-roll off-schip voor export naar Engeland. Voor deze spektakulaire wijze van transport is een samenwerkingsverband tot stand gekomen tussen een tweetal expediteurs: Interrijn te Rotterdam en Harms te Keulen. Het hierdoor ontstane bedrijf Interrijn- Harms b.v. chartert het schip vervolgens van de eigenaar kapitein. De foto werd genomen bij Zijpe. DEN HAAG - Er komt een vereen voudigd systeem van de periodieke keuring van personenauto's. Het kabi net streeft ernaar nog in 1985 met de eerste keuringen te beginnen, aldus premier Lubbers. Het parlement kan een voorstel te gemoet zien, de wet zo in te stellen dat de keuringsplicht voor personenauto's na vijf jaar verdwijnt, tenzij wordt besloten ermee door te gaan. Staatsse- kretaris Scherpenhuizen (verkeer en waterstaat) heeft dit de Tweede Ka mer meegedeeld. In die vijf jaar komt een evaluatie-onder zoek. Het plan de auto keuring te vereenvoudi gen sluit aan bij de uit gangspunten van de kommissie-Geelhoed, die vermindering en ver eenvoudiging van over heidsmaatregelen onder zoekt. Zoals in een reeds in gediend wetsontwerp is voorgesteld, zal de rijks dienst voor het wegver- -keer tenminste drie pro cent van het aantal goed gekeurde auto's herkeu ren. Aan de hand van te lefonische afmeldingen bepaalt de rijksdienst welke gekeurde auto's voor herkeuring in aan merking komen. Het nieuwe systeem voorziet er in dat gara ges en keuringsinstan ties voor een bepaalde tijd kunnen worden vrij gesteld van deze telefo nische afmelding. Voor waarde is wel dat uit steekproeven blijkt dat dat verantwoord is, in de periode waarin be drijven zijn vrijgesteld zullen kontroleurs van de rijksdienst onaange kondigd tussentijdse kontroles uitvoeren, laat Scherpenhuizen we ten. Als de kontroleurs bij hun bezoek een auto-aan treffen die juist werd ge keurd, dan zullen zij die auto aan een herkeuring onderwerpen. Het nieu we systeem, dat de kosten van de keuring aanmerkelijk vermin dert, wordt zo-snel mo gelijk in een memorie van antwoord aan de Kamer uiteengezet. Volgens de jongste be rekeningen is met de nieuwe opzet in de eind fase ongeveer 22 miljoen gulden aan apparaat kosten gemoeid. Dat is ruim eenderde van het oorspronkelijk geraam de bedrag. Ook zijn er nu naar ra ming uiteindelijk 273 ambtenaren nodig. Het nieuwe keuringssysteem zal een opslag betekenen van circa vijf gulden op deel-3 van het kenteken bewijs. Ook dit is aan zienlijk lager dan was verondersteld, aldus de bewindsman. De sympathieke ,,Samba-Sympa". ÏOO.OOOSTE PEUGEOT 205 ZIERIKZEE - Het grote sukses van de nieuwe Peu geot 205, onlangs in Nederland geïntroduceerd en in Zierikzee bij garage „De Nobelpoort", is met een sprekend cijfer te illustreren: op 5 oktober rolde de 100.000ste 205 van de fabrieksband in Mulhouse. Op die datum bedroeg het produktie-tempo 920 stuks per dag, een aantal dat eind november zal worden opgevoerd tot 1000 auto's per dag. In de vijf Europese landen waar de 205 werd gelanceerd is de ont vangst van de wagen veelbelovend: Zwitser land bestelde er 3500, Duitsland 7200, Oosten rijk 1100, België 3500 en Nederland ook 3500. Verder wordt de 205 in oktober ook in Italië verkocht en zal de nieu weling eveneens in En geland en de Scandinavi sche landen gaan ver schijnen. In het moeder land neemt de 205 al 5% van de totale markt voor z'n rekening. Samba „Sympa" Peugeot-Talbot brengt overigens in de loop van oktober nog een nieuwe auto op de Nederlandse markt: de Talbot Samba „Sympa". De Sympa is sympathiek in prijs, heeft een motorinhoud van 954 cm3, heeft een brandstofverbruik van 5,2, 7,0 en 6,9 bij 90 km, 120 km en in het stads verkeer. De Samba Sym pa waarvan er slechts 400 op de weg komen, is uitsluitend leverbaar in grijs geverniste metaal- lak. Uiterlijk herkenbaar aan de zwart-gele stri ping langs de flanken, de Sympa-aanduiding op de achterklep en aan de gele velgen met roestvrij stalen sierringen. Tot de standaarduitrusting be hoort verder o.m. een dakspoiler, wis-was op de achterruit, getint glas rondom, een stereo ra dio, open hoofdsteunen en een opbergvakje in het portier. Voorzien van deze ex tra's zou de Sympa 17.250,-moeten kosten, maar de prijs werd vast gesteld op 14.995,-, een voordeeltje van 2.255,- derhalve. ZIERIKZEE - Goed nieuws voor de fans van Suske Wiske. Er ligt weer een nieuw stripboek in de winkels, ge titeld: „Beter voor Bert". Het is een heel speciaal boek geworden, een uit gave van het Jeugd Rode Kruis en het gaat over een jongen in een rolstoel. Zijn vrienden zijn de bekende stripfi guren Suske, Wiske, Lambik, Sidonia en Jerom. seerd in bestaande va kantiehuizen. Als we praten over handicap, dan bedoelen we niet al leen lichamelijke handi caps, maar ook een geestelijk handicap of kinderen met sociale problemen. Het stripboek kost slechts 3,95 en is ver krijgbaar in alle boek winkels of supermark ten waar ook tijdschrif ten en stripboeken wor den verkocht. Verder kun je dit Suske en Wis ke boek kopen bij leden van de afdeling Jeugd Rode Kruis Zierikzee, Kerkwerve en Bruinis- De opbrengst van de verkoop van het boekje is dit keer niet bestemd voor de uitgever of de schrijver, maar gaat naar het Jeugd Rode Kruis. Van dit geld wor den vakanties georgani seerd voor kinderen met en zonder handicap. PS: Pony's zijn de allerliefste wezens hier op aar de!!! De Praatpaal ZIERIKZEE - Uiter aard staat de school krant van de Theo Thijs- senschool en de Woelwa ters, „De Praatpaal", in het teken van de pas in- gebruik genomen nieu we school. Allerlei ver halen over die feestdag staan in de krant, maar ook de uitslg van de bal lonnenwedstrijd. Bij de officiële opening door de wethouder, werden bal lonnen opgelaten zoals julli misschien nog wel weten. De ballon van Pa trick van Burg kwam het verst: helemaal in Doncaster. Als je de at las erbij haalt, kun je zien dat dat in Engeland ligt, bij Manchester. Die van Wim Bolier en Karin Henning kwamen ook in Engeland: bij de plaats Ely. Daniëlle Jumelet werd de derde prijswin- •*'haar, haar ballon be landde in Sudbury (ook Engeland) en de vierde prijs ging naar Richard van Luijk, wiens ballon in Hadley terecht kwam. De laatste pz'ijs gaat naar Frans Groenendijk met Zoutelande als ver ste Nederlandse plaats. In de krant staat ook te lezen, dat de ouder avond dit jaar gehouden wordt op woensdag 26 oktober. Op die avond kunnen onder andere de foto's bekeken worden, die op de dag van de ope ning van de school ge maakt werden. Kleuterpraat Björn Kenters wijst naar zijn wenkbrauwen en zegt: „Dit zijn mijn wimpschouders Mischa v. d. Wekken: „Mijn tante woont in Koordambacht Vooral voor gehandi capte kinderen is het rei zen een dure liefhebberij geworden. Steeds meer dreigt hun vakantie be perkt te blijven tot de ei gen achtertuin of een kort uitstapje. Het Jeugd Rode Kruis vindt dat gehandicapte jonge ren dezelfde vakantie mogelijkheden moeten hebben als niet gehandi capte jongeren. Daar naast probeert het Rode Kruis om kinderen met en zonder handicap met elkaar in kontakt te brengen om zodoende wat meer begrip voor el kaar te krijgen. Dit kan bijvoorbeeld door samen op vakantie te gaan. Maar dan moet er wel geld beschikbaar zijn om dat te kunnen betalen. Daarom is in samen werking met de Standaard-uitgeverij in Antwerpen een speciaal Suske Wiske boek ge maakt over kinderen met een handicap. Van de opbrengst kunnen va kanties worden georga niseerd. Van dit geld wordt bij- Leerlingen van de Willibrordusschool poseren hier met het Suske en Wiske-boek. voorbeeld een bus ge kocht die is aangepast voor gehandicapte kin deren. In deze bus komt een komplete kampeer uitrusting, zoals tenten, kookgerei, slaapspullen etc. Op deze manier kun nen groepen jeugd en jongeren met en zonder handicap samen van een fijne kampeerweek ge nieten. Ook kunnen straks dergelijke vakan ties worden georgani- Hallo, Zeeuwse Babbelaar. Ik ben Annette v. d. Have, en een verwoed paarden-fan. Ik zelf heb ook een pony FANNIE (op de tekening is ze niet helemaal hetzelfde hoor). Ze heeft vier witte sokken en een bles (witte streep op haar neus). Ze is tussen de licht en donkerbruin in. Haar manen en staart hebben al lerlei kleurtjes, maar het meest zwart. Ze is 1,24 m hoog en vreselijk ondeugend, maar wel lief. Ze is ze ven jaar oud. Ik heb haar nu twee jaar ongeveer. En in het nieuwe seizoen mag ik met mijn vriendin op ponyklub „De Schouwse Ruiters". Groetjes van een paarde-fan en een hinnik van haar pony FANNIE. TSE-Formation Aken en zanger gitarist Jaap Geelhoed vormen samen sinds die tijd The Schrumbled Eggs. TSE-Fromation maakt Engelstalige rock, waarbij het repertoire nage noeg in zijn geheel geschreven wordt door de leden van de groep. De groep heeft zich met name op Schouwen- Duiveland een goede naam verworven. Veel minder lang zijn Jamesson and Friens aktiefDe ze formatie maakt voornamelijk muziek, die gebaseerd is op de rock uit de jaren zestig. Daarnaast verwerken de leden ook new-wave, soft-rock en reggae in hun re pertoire. Het eigen werk gaat bij Jamesson and Friends ook een steeds voornamere plaats innemen. De formatie komt voor het grootste gedeelte uit Bruinisse. Drum mer Jurjen Groenendijk vormt hierop een uitzondering. Hij is afkomstig uit Burgh-Haamstede. Bassist Cor Stouten, gitarist Arjen Hoek en zanger Hans Otte spe len zaterdagavond evenwel een thuiswedstrijd. BRUINISSE - De Bruse jeugdsoos De Pul krijgt zater dag 15 oktober bezoek van twee Schouwen-Duivelandse pop groepen. Vanaf ongeveer half tien vult TSE- Formation uit Zonnemaire het podium, nadat de tijd daarvoor - vanaf acht uur - Jamesson and Friends aktief is geweest. Met de komst van beide groepen wil het bestuur van De Pul weer wat meer aktiviteit krijgen in het soosgebouwtje in Bruinisse. De laatste maanden is het opmerkelijk stil geworden in en om De Pul en daar moet wat aan gebeuren. TSE-Formation uit Zonnemaire bestaat inmiddels al weer heel wat jaartjes. De laatste vier jaar speelt de for matie al weer in dezelfde bezetting. Drummer Jan Post, gitarist Nico van Nieuwenhuise, bassist Frans van Sozen- agenda Big „S", Burgh-Haamstede Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur; zon dag van 14.30 tot 18.00 uur en van 19.30 tot 21.30 uur; soos voor de jeugd van 12 tot 15 jaar op woensdag van 19.00 tot 21.00 uur. De Pul, Bruinisse Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 19.30 tot 24.00 uur met een live-optreden van de Schouwen-Duivelandse groepen TSE-Formation en Jamesson and Friends. The Well, Noordwelle Zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur en zondag van 14.30 tot 17.30 uur. Brogum, Zierikzee Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 01.00 uur; zon dag van 15.00 tot 18.00 uur. Trace, Scharendijke Gedurende de hele maand oktober geslo ten wegens verbou wingswerkzaamheden ZIERIKZEE - Het gebeurt - helaas - niet al te vaak dat instrumentale elpees hoog in dc hitpara des reiken. Bij hoge uitzondering is dit evenwel toch het geval. De afgelopen week kwam er een langspeler op de markt, die onmiskenbaar moge lijkheden heeft in deze richting. Samen met het Philharminisch Orkest onder leiding van Christopher Warren-Green zette toetsenist An drew Powell een aantal van de beste nummers van The Alan Parsons Project op een elpee, her schreven met een klassiek jasje. De opmerke lijkste produkten van het illustere duo Alan Par sons en Eric Woolfson zijn er zo mogelijk nog be ter op geworden. Andrew Powell maakte in de glorietijd deel uit van The Alan Parsons Project Met zijn prima toetsenspel droeg hij een niet onbelangrijke in breng aan in het geluid van deze formatie. Van tijd tot tijd zorgde hij ook voor een deel van de kompositie. Van zijn hand is vooral „Games Peo ple Play" bekend geworden, maar ook „Pavane" ging in Amerika voortreffelijk van de hand. Bei de nummers staan ook op de verklassiokte langspeler, die Powell samen met het grote orkest van Los Angeles als eerste eigen produkt op dc markt brengt. Powell speelt zelf op alle mogelij ke toetsen-instrumenten. maar hij is ook aktief op basgitaar. Hiernaast zorgde hij voor de arran gementen, de leiding en de produktie van het pri ma produkt, dat meer dan wat ook het beluiste ren waard is.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 11