De Kerkwerfse kleuters hebben een taxi-probleem Bollen bloeiden om Parijs BRANDWEERKORPS ZIERIKZEE WINT HOGE DRUK WEDSTRIJD Kursussen Stichting Jeugd drukwerk en vergaderen Ouderavond kleuterschool „Piggelmee" De Naaf biedt show en dans in Bruinisse Inbraak Bruinisse Woensdag raadsverkiezingen in de Hoeksche Waard Proef met doorgedraaide tomaten in zuiverings installaties Geloof waardigheid leerplan ontwikkeling onderwijs in geding Jaarvergadering Unie van Waterschappen Behandeling bloedkanker in EO's Tijdsein Voor ruim vier ton aan goederen gestolen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag li oklober 1983 Nr. 23403 5 KERKWERVE - Maandagavond waren zo'n dertig ou ders bijeen in kleuterschool „Piggelmee" aan de Bea- trixstraat te Kerkwerve. Hoofdleidster mevrouw Bos sprak een woord van welkom. Naast de ouders kon ze mevrouw Lemsom (de taxi-chauffeuse), de heer Lind- hout, die een praatje zou houden en vertegenwoordigers van de openbare lagere school verwelkomen op de jaar lijkse ouderavond. Nadat zij had meegedeeld dat de voorzitster van de ouderkommissie, mevrouw O. W. Kloet-Kristalijn we gens ziekenhuisopname niet aanwe zig kon zijn, gaf zij het woord aan de heer H. Lindhout uit Zierikzee. Hij toonde de aanwezigen allerlei speelgoed, te gebruiken door drie- tot zesjarige kinderen. Hij gaf wat ad- viezen mee, hetgeen hij ook in de Zie- rikzeese winkel doet. Het werd ie dereen duidelijk wat het verschil is tussen goedkoop en duur speelgoed. BRUINISSE - De cabaretgroep De Naaf uit Lelystad geeft zaterdag 15 oktober in het Pleintheater van Aquadelta te Bruinisse een show met cabaret, zang en dans. De Naaf bestaat uit twintig jongeren, varië rend in leeftijd tot zeventien jaar. Artistiek leidster van de groep is Imke Stad, die jaren geleden al be kendheid kreeg met een andere dans groep. De show biedt onder meer de bekende Franse „Can Can" met kleurrijke kleding, moderne dansen, zoals ,,Fame" en „Hands up" en ook de klassieke dans ontbreekt niet. Het optreden van De Naaf in Aquadelta is alleen toegangkelijke voor mensen die op het park verblijven. Aanvang 14.00 uur. BRUINISSE - Maandag deed de heer J. v. V. uit Oosterland aangfite van een inbraak in zijn supermarkt aan de Nieuwstraat in Bru. Tot nog toe onbekenden betraden het pand via geforceerde deuren en ramen. De Schade aan het winkelpand bedraagt naar schatting 2.500,-. Eenmaal bin nen waren vooral tabaksartikelen het onderwerp van hun zoekaktie: voor een waarde van 4.000,- aan si garetten, shag en sigaren verdween uit de supermarkt. De politie stelt een onderzoek in. Na het boeiende referaat werd de spreker bedankt door mevrouw Klap-Bil die de leiding had over het vervolg van de ouderavond. Na de pauze, waarin ieder kon bij praten onder het genot van wat kof fie, werd het woord gegeven aan me vrouw T. M. den Boer-van den Hoek die de notulen van de vorig jaar ge houden ouderavond voorlas. Me vrouw K. Scheele-van de Velde had zorg gedragen voor het financieel verslag. De ouders waren in de gele genheid gesteld om dit thuis al te bestuderen. Gelukkig geen financië le problemen voor „Piggelmee" zo dat de beide „juffen": Bos en Rooy, de hoogtepunten van een jaar kleu terschool naar voren konden bren gen. Medezeggenschapsraad Hierna werd tegelicht wat het doel van de ingestelde medezeggenschaps raad was. De dames Coomans-van de Bovenkamp en Peute-van IJsseldijk zijn de aangewezen personen die overleg zullen plegen met de gemeen telijke overheid. De verkiezing van de ouderkommissie verliep dit jaar vrij voorspoedig. Nieuw in deze on misbare kommissie kwam mevrouw K. Bevelander-de Bruine, terwijl de dames Kloet-Kristalijn en Klap-Bil werden herkozen met algemene stemmen. Van mevrouw Scheele werd afscheid genomen. Taxi-problemen Het enig wat op deze ouderavond tegen zat waren de ontstane proble men met de taxi. Dit extra agenda punt ontlokte een hevige diskussie. In de afgelopen week werd een brief van de gemeente Middenschouwen ontvangen waarin stond dat de taxi route met 66 kilometer per maand in gekort moet worden. Negen kleuters worden momenteel per taxi opge haald en binnenkort willen er nog drie kinderen vanuit de polder per taxi naar de Kerkwerfse kleuter school vervoerd worden. En nu, ondanks een flinke eigen bijdrage van de ouders, wordt de rou te ingekort en wordt voorgesteld om zogenaamde „opstapplaatsen" in te voeren. Dit leidt ertoe dat verschil lende ouders hun kind eerst ander- DEN HAAG - De inwoners van elf gemeenten in de Hoeksche Waard gaan woensdag (12 oktober) naar de stembus voor gemeenteraadsverkiezingen in verband met de gemeentelijke herindeling. Per 1 januari 1984 verdwijnen jjie elf gemeenten voor drie nieuwe: Binnenmaas, Cromstrijen en Korendijk. In totaal hebben zes politieke partijen lijsten uitgebracht voor de verkiezingen. In Binnenmaas doen VVD, PvdA, D'66, Gemeentebelangen, SGP en CDA mee, in Cromstrijen PvdA, VVD, CDA en SGP en in Korendijk CDA, PvdA, VVD, SGP en Gemeentebelangen. In de huidige elf gemeenten zijn 107 raadsleden. Binnenmaas, Cromstrijen en Korendijk krijgen er straks samen 45. Voor de verkiezingen zijn 28.130 kies gerechtigden opgeroepen. Bij de raadsverkiezingen in 1982 was het opkomstpercentage 76,6. In Binnen maas zijn 13.033 stemgerechtigden voor zeventien zetels. In Cromstrijen kunnen 8.149 mensen hun stem uit brengen voor vijftien raadszetels. Korendijk kent na 1 januari dertien raadsleden, er zijn daar 6.903 kiesge rechtigden. Van de gemeenten die straks niet meer bestaan, hebben Klaaswaal en Puttershoek landelijke bekendheid. Klaaswaal strijdt sinds jaar en dag met de gemeente Asperen (ZH) om als eerste in het land de uitslag van verkiezingen door te kunnen geven. Puttershoek kwam bij de schaats- suksessen in de zestiger jaren in het nieuws als woonplaats van Cees Ver kerk. Puttershoek krijgt met Heine- noord, Maasdam, Mijnsheerenland en Westmaas een plaats in de nieuwe gemeente Binnenmaas. Klaaswaal en Numansdorp gaan samen over naar het nieuw te vormen Cromstrij en. De nieuwe gemeente Korendijk wordt samengesteld uit Gouds waard, Nieuw-Beijerland, Piershil en Zuid-Beijerland. In alle drie de ge vallen is overigens sprake van een aantal grenskorrekties. Omgerekend naar de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen van 1982 is in alle drie de nieuwe gemeenten de PvdA de grootste partij. In Cromstrijen behaalde de socialisten in '82 40,3 procent van de stemmen, de VVD 25,7, het CDA 23,3 en de SGP 10,7. In Binnenmaas heeft de PvdA 30,3, de VVD 25,1, het CDA 27,0, de. SGP 8,0, Gemeentebelangen 6,6 en D'66 3,0 procent van de stemmen. In Korendijk is het beeld omgerekend: PvdA 27,7, VVD 25,0, SGP 21,0, CDA 18,6 en Gemeentebelangen 3,3 pro cent. Bij de raadsverkiezingen in 1982 deed daar (Piershil) tevens de Protestants Christelijke Groepering mee, die 4,4 procent van de stemmen wist te verwerven. halve kilometer weg moeten brengen voordat het in de taxi van mevrouw Lemsom-Vos kan stappen. Op deze manier wordt er wel op een „rampzalige manier" bezuinigd en de ouderkommissie heeft dan ook een protestbrief naar de gemeente gestuurd. Hopenlijk ziet met op het gemeentehuis te Scharendijke in dat je niet kunt bezuinigen met je ogen dicht. Na dit hete hangijzer, waarvan de afloop afgewacht moet worden, had niemand nog puf om een vraag op tafel te leggen tijdens de rond vraag zodat mevrouw Klap de ouder avond 1983 kon sluiten. DELFT - Het Hoogheemraadschap Delfland neemt proeven om doorge draaide tomaten te verwerken op installaties voor het zuiveren van ri oolwater. Dit gebeurt op verzoek van de veilingen Delft, Westerlee, West- land-Noord en Westland-Zuid. Bij veilingen ontstaan problemen door rotting van grote hoeveelheden door gedraaide tomaten, waarvoor geen bestemming kan worden gevonden. In het laboratorium van Delfland worden nu proeven genomen om de invloed van de tomatendrab op het gistingsproces te bekijken. Wanneer de proeven een gunstig resultaat opleveren, zullen in de zuiverings installaties proeven worden geno men. Door het gistingsproces van de to matendrab zal extra gas vrijkomen, dat gebruikt kan worden om energie voor de zuiveringsinstallaties te win nen. Door de verwerking van de to maten van de nu aanwezige overca paciteit van de zuiveringsinstallaties van Delfland worden benut, aldus het Hoogheemraadschap Delfland. ENSCHEDE - De geloofwaardig heid van de Stichting Leerplanont wikkeling (SLO) in het onderwijs komt in het geding. Dit stelt het bestuur van de SLO in zijn jaar verslag. Gebleken is dat er steeds meer werk voor de minister moet worden gedaan, en dat er zodoende steeds minder geld is om voor de scholen te werken. Vrijwel alle nieuwe aktivi- teiten zijn gebaseerd op opdrachten van de minister, aldus de SLO. Gevolg daarvan is ook dat bezuini gingen die bij de SLO moeten wor den doorgevoerd, volledig ten koste gaan van dat gedeelte van het bud get, waarover SLO zelf beslist. Dat is dus het geld dat in hoofdzaak besteed wordt aan projekten die berusten op vragen vanuit het onderwijs zelf. UTRECHT - De Unie van Water schappen houdt op maandag 7 no vember de jaarlijkse algemene ver gadering in het Jaarbeurs congres centrum te Utrecht. Tijdens het huishoudelijk gedeelte in de ochtenduren komen onder an dere het Beleidsvoornemen 1984, de begroting '84 en het rapport van de Beraadsgroep ontwikkeling Unie aan de orde. 's Middags zijn er toespraken door minister N. Smit-Kroes van Verkeer en Waterstaat en direkteur-generaal van Rijkswaterstaat ir. J. van Dix- hoorn. Tot slot zal voorzitter L. J. Ruiter, die tevoren zijn jaarrede zal houden, zijn funktie overdragen aan ir. W. J. L. J. Merkx. Nieuw afleg-systeem TERNEUZEN - Zaterdag 8 oktober werden in Terneuzen voor de eerste maal de hoge druk wedstrijden gehouden volgens het nieuwe aflegsystecm. Dit houdt in dat er nu met 6 personen per ploeg gewerkt wordt, waarvan 5 man met perslucht apparatuur. De pompbediende heeft bij dit systeem een dubbele taak gekregen. Hij moet zowel de watertoevoer verzorgen als met de portofoon de verbinding in stand houden tussen bevelvoerder en alarmcentra le. In het vrij grote pand in Terneuzen moesten de bevelvoerders en hun manschappen twee slachtoffers uit het geheel verduisterde pand halen. De vuurhaard lokaliseren en de uit breiding via een luikje in het plafond trachten te vinden. Aan deze zeer zware oefening werd door 3 korpsen van Schouwen-Duiveland deelgeno men. Brouwershaven, Dreischor en Zierikzee. In twee verschillende pan den werd er gespeeld. Zierikzee, on der bevelvoering van H. van Dongen, wist met 34 punten verschil op nr. 2 als eerste te eindigen op baan B. Voor het korps Zierikzee een prachtig re sultaat bij deze eerste wedstrijd vol gens het nieuwe afleg-systeem. Brou wershaven wist met 368 punten beslag te leggen op de 10e plaats van Baan B. En Dreischor kwam in baan A als 11 uit de bus. De prijsuitreiking vond plaats door de burgemeester van Ter- neuzen. de heer C. Ockeloen. Baan A Nr. 1. De Schelde III; 2. Heinkens- zand; 3. De Schelde I; 4. Wemeldinge; 5. Westdorpe; 6. Axel; 7. Middelburg; 8. Sas van Gent; 9. Philippine; 10. Co- lijnsplaat; 11. Dreischor. Baan B Nr. 1. Zierikzee; 2. Kamperland; 3. Yerseke; 4. De Schelde II; 5. Ovezan- de; 6. P.Z.E.M. Borsele; 7. Terneuzen; 8. Krabbendijke II; 9. Krabbendijke I; 10. Brouwershaven; 11. Oostburg. DEN HAAG - NCRV-presentator Kick Stokhuyzen („Ja natuurlijk") is door de WD aangetrokken om in deze tv-uitzendingen van de partij een poli tieke quiz te leiden. De VVD denkt op die manier haar politieke opvattingen „direkter" onder de aandacht van de kijkers te brengen. TILBURG - „Schilderen op zijde" is de naam van een tentoonstelling die men tot en met 13 november kan be zoeken in het Nederlands Textielmu seum in Tilburg (zaterdags van 11.00 tot 17.00 uur, zondags van 12.00 tot 17.00 uur, overige dagen van 10.00 tot 17.00 uur). HILVERSUM - EO's aktualiteiten- rubriek Tijdsein besteedt dinsdag (Nederland 2, 20.20 uur) aandacht aan de behandeling van bloedkanker, waarvan in Nederland drie- tot vijf honderd gevallen per jaar voorko men. De professoren in de ekonomie Hartog (RU Groningen) en Wemels- felders (TH Eindhoven) bespreken in Tijdsein de noodzaak van een volstrekt ander financieel beleid dan de regering voorstaat om van de nati onale schuldenlast af te komen. Mr. Fioris Bakels vertelt over zijn nieuwe boek „Uitzicht, de lessen van Nacht und Nebel". Bakels kreeg be kendheid door zijn eerdere boek „Nacht und Nebel" over de drie jaar die hij in Duitse gevangenissen en koncentratiekampen doorbracht. Woensdag 12 oktober Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 10.00 uur Schooltelevisie 15.30 uur Calimero 16.00 uur Zoo is de dierentuin 16.35 uur De blufkwis 18.25 uur Teleac 18.55 uur Het verhaal 19.00 uur Sanne 19.25 uur Kenmerk 20.00 uur Journaal 20.28 uur Socutera 20.30 uur Walter en June. Film over de geestelijk gehandicapte Walter die in aanraking komt met een jonge moe der met zelfmoordpogingen. Zij heet June. Ze besluiten eeri zelfstandig le ven op te bouwen buiten de inrichting. 21.40 uur Tijdverschijnselen 22.30 uur Audition 23.35 uur Journaal 23.40 uur Nieuws voor doven Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 18.25 uur Staatsloterij 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Journaal 19.10 uur Politieke partijen 19.20 uur Voetbal Nederland-Ierland 21.15 uur Van gewest tot gewest De veemarkt in Den Bosch wordt bezocht. Een kijkje wordt genomen bij een brandweeroefening in Oosterbroek. 22.00 uur Socutera 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.30 uur Nieuws voor doven Donderdag 13 oktober Ned. 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 10.00 uur Schooltelevisie 15.45 uur Poldark 16.40 uur 1 voor 1 18.25 uur Teleac 18.55 uur Wordt vervolgd 19.20 uur Blokletters 20.00 uur Journaal 20.28 uur Televizier 21.00 uur Platengala 1983 internatio naal. O.a. zijn te zien Elkie Brooks, Rita Coolidge, Roberta Flack, Hot Chocolate, The Nylons, The Treme- loes, Mari Wilson en vele anderen. 22.50 uur Journaal 22.5 uur Nieuws voor doven Ned. 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 18.20 uur Paspoort 18.30 uur Sesamstraat 19.00 uur Journaal 19.10 uur Folclorica di Mexico 19.50 uur The Jazzsinger. Film met in de hoofdrol Neil Diamond. 21.30 uur Denkbeeld 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.30 uur Nieuws voor doven ROTTERDAM - Uit een kleding zaak aan de Kastéelweg in Rotter dam is maandagavond voor circa 100.000 gulden aan avondjurken gestolen. De dieven, die door een raam naar binnen zijn gegaan, heb ben onder andere kreaties van mode ontwerpster Fong Leng meegeno men. Dit heeft een woordvoerder van de Rotterdamse politie dinsdag mee gedeeld. Daarnaast is' het afgelopen week einde een vrachtwagen met oplegger gestolen aan de Stadionweg in Rot terdam. Daarin zat geluidsappara tuur ter waarde van 300.000 gulden. De kombinatie werd maandag leeg teruggevonden in de Haarlemmer meerpolder, aldus de Rotterdamse politie. DEN HAAG - D(rö'ofgenomen ac cijnsverhoging op bier (acht procent) en gedistilleerd (vijftien procent) be tekent voor de horeca op basis van de huidige situatie een omzetverlies van in totaal 34 miljoen gulden. Daardoor komen vierhonderd arbeidsplaatsen in gevaar. Het Bedrijfsschap Horeca heeft dit de Tweede Kamer geschre ven in verband met de algemene poli tieke beschouwingen. ROTTERDAM - De Rotterdamse Rivierpolitie heeft maandag op de Maas enige tijd naar een „vrouw in bikine" gezocht, nadat daarover een melding van een treinpassagier was binnengekomen. De reiziger had vol gens de politie de „vrouw" in het water zien drijven toen zijn trein over de Willemsspoorbrug reed. De rivierpoli tie vond niet waar zij naar zocht, maar trof bij de Willemskade wel een 1,65 meter lange opblaaspop aan, voorzien van een geschilderde bikini De speur- aktie werd daarna beëindigd Donderdag 13 oktober. 19.10 uur. Nederland 2: ..Folclorieu di MexicoEen wervelende show van muziek, zang en dans. ZIERIKZEE - De Stichting Jeugd Schouwen-Duiveland start over enige tijd met twee kursussen ten behoeve van vrijwilligers in het verenigings werk en jeugd- en jongerenwerk. Op de woensdagen 2, 9, 16 en 23 november wordt op vier avonden de kursus „Druk met drukwerk" gegeven een praktische kursus voor redakteu- ren en medewerkers van dorpskran ten en klubbladen, bestuurders, jeugd- leiding en verenigingswerk. Aandacht wordt besteed aan het ver vaardigen van folders, affiches, klub bladen, uitnodigingen en drgelijke. Be handeld wordt het organiseren van drukwerk, tips bij het schrijven, re- daktie en inhoud, druktechnieken (off set, stencilen, zeefdruk, fotcopieën), vormgeving, formaat, indeling letters en illustraties, technische uitwerking, omslagen enz. De kursus wordt gegeven door Ga- bri de Groot, iedere genoemde woens dag van 20.00 tot 22.15 uur. De tweede kursus handelt over „Beter vergaderen", waaraan drie donderdagavonden in december wor den gewijd. De eerste is op 1 december, de twee de op 8 en de derde op 15 december, van 20.00 tot 22.15 uur. Ook deze kur sus wordt gegeven door jeugdwerklei der £abri de Groot Er wordt theoretisch en praktisch aandacht besteed aan organisatievor men, taakverdeling, gesprekstechnie ken, vergadervoorbereiding en het houden van een goede vergadering. De kursus is speciaal opgezet voor men sen die veel aan gespreksvoering doen, zoals leden van dorpsraden, vereni gingsbesturen en kommissieleden. 63 Hij was misschien eenzaam ge weest, nee hij was vast en zeker eenzaam geweest. En daarom had hij Claudette meegevraagd zo was het natuurlijk begonnen. Hoe goed was het eigenlijk, eens in dezelfde si tuatie te verkeren. En Koos had die wereldwijze, zieke Koos dat aan gevoeld? Had hij haar daarom naar Parijs gestuurd? Wilde hij, dat ze zelf de ervaring zou opdoen, hoe eenzaam een mens zich kon voelen in een we reldstad? In Nita welde plotseling het verlangen op naar de plek te gaan, waar Henk had gelogeerd, ze wist het adres,'het stond in haarzak boekje. Hotel Aroga, Rue de la Gla- cière Maar niet nu, deze dag moest afgesloten worden, anders was ze morgen niets waard Morgen was het maandag, dan begon haar eerste werkdag dus, ze moest schrij ven over alles naar Koos, verzenden per luchtpost Het afrekenen ging vlug en zake lijk, het was wel een beetje duur, maar ook erg lekker gc ^eest. Als ie mand, die op een vast doel afgaat, liep Nita met flinke stappen terug naar het hotel. Ze had een gevoel in zich, alsof ze al maanden in Parijs woonde. Op haar kamer maakte ze vlug enkele aantekeningen, spreidde het métro-kaartje uit op de tafel en zocht de plek waar zij zich bevond. Ze had het vrij vlug, zette er een stip bij, alsof ze bang was. dat ze het de volgende morgen kwijt zou zijn. Dan zocht ze het métrostation Gobelins, het lag een heel e*'nd uit de buurt, maar met die ondergrondse trein scheen je heel eenvoudig overal te kunnen komen. In ieder geval had ze thuis al heel wat reizen gemaakt met de open kaart op tafel, ze had er zelfs het vergrootglas bij gebruikt om de namen goed te kunnen lezen. Ver vuld van deze plannen ging Nita sla pen, ze voelde de moeheid haar benen door NEL SCHUTTEVAÊR-VELTHUYS uittrekken, toen ze op haar rug lag, heel even verschenen de jongensge zichten haar nog voor de geest, dan viel ze weg in een droomloze slaap. De volgende morgen werd ze al vroeg wakker van allerlei geluiden die ze niet thuis kon brengen. Ze sprong uit bed, liep naar het raam, dat ze op een kier had laten staan en duwde de blinden open. Met één oogopslag zag ze, dat het straatbeeld van gister geheel veranderd was. Gister was het stil geweest, nu werd gewerkt, waar ze ook keek. Uit de trottoirband stroomde een brede golf water, mannen van de gemeente dienst waren bezig met lange bezems al het straatvuil hier in te vegen, zo dat de waterstroomdoor de goot met al het meesleurende vuil verdween. Eerst nu kwam Nita tot de ontdek king, dat de straat helde, het water kwam van het hoge deel en werd weggevoerd door een put in het lager gelegen gedeelte. Vrouwen wierpen blikken vol stof en rommel in de stroom, hier en daar zag Nita ook een hand tussen de blin den dooreen stofdoek uitkloppen. Ze dacht, dat dit nu werkelijk de Franse slag was, waar de Hollandse huis vrouwen zo laatdunkend over rede neerden. In haar pyjama bleef ze aan dachtig alles in dc smalle straat be kijken. voor dc gister nog onooglijke winkeltjes met hun gesloten blinden werden allerlei waren uitgestald. Groente, fruit, vis en tegenover het hotel werd zelfs een hokje geopend zo groot als een bedstee, waar vlees werd uitgestald Nita's huisvrou wenhart sprong plotseling open, ze moest naar buiten, want hier lag de eerste copy, die ze naar Koos kon stu ren. Met het wassen maakte ze net zo weinig drukte, als de jongens meestal deden, ze haalde slechts een washandje over haar gezicht Ze kon- troleerde vluchtig de pleister om haar teen en trok de sandalen weer aan, dan nam ze haar reistas, met al leen haar portemonnee en zakdoek er in en daalde de trappen af. Nu stond, ze in de straat, jonge mannen en vrouwen liepen haar haastig voorbij, sommigen hadden een stuk brood in de hand, waarvan ze onderweg pluk ten, het rook vers en croquant ze kreeg er honger van. Ver behoefde ze niet te lopen om ook vers brood te ko pen, ze ging gewoon op de reuk af. dc winkel stond al vol vrouwen en kin deren. Maar Nita nam de tijd om al les te bestuderen, ze mengde zich on der het publiek luisterde gesprekken af, was blij als ze er een tiende deel van begreep en lette op. wat voor geld de vrouwen op dc toonbank neertelden. Ze was er al gauw achter hoe ze doen moest, wierp nonchalant een briefje van twintig francs neer en kreeg daarvoor een behoorlijk stuk vers brood. Ze kon er niet afblijven, plukte uit het zachte gedeelte en rook aan de korst, waarvan ze tenslotte ook proefde. In een andere winkel kocht ze nog een fles cider, omdat ze geen zin in wijn had op haar nuchtere maag, evenmin als in zwarte koffie. Thee dronken ze hier nauwelijks, had ze van Then gehoord Ze stond nog een beetje in de rij bij een co- mestiblcswinkel, waai ze drie soor ten kaas kocht. De prijs viel haar te gen, het geld stroomde haar porte monnee uit en ze besloot wat voor zichtiger te zijn bij haar inkopen De slager liep ze dus voorbij, wel kocht ze bij een kruidenierswinkel nog een zakje biscuit, eigenlijk alleen om de sensatie van boodschappen doen in een vreemde stad. Overal begrepen ze haar direkt en met het geld had ze ook al gauw in de gaten wat de waar de betrof. gd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 5