4 De heer F. W. J. C. M. Smulders overhandigt de heer VV. den Boer het eerste exemplaar van het boekje ,,100 jaar technisch onderwijs op Schouwen-Duive- land". De afdeling konsumptieve techniek was maandagochtend en vanochtend nog volop in de weer om de laatste hand te leggen aan de hapjes en drankjes, die vanmiddag werden geserveerd. Eén procent van de bouwkosten van de school, oftewel 65.000,-, is besteed aan een kunstwerk. In de patio (midden in het gebouw) staat het kunstwerk sinds kort opgesteld. Ing. J. M. H. Beek, lid van het schoolbestuur van de LTS, gaf een korte toelichting. Hij vond het een herkenbaar element in de patio en noemde het kunstwerk een kombi- natie van een aantal dingen. ,,Het is een ruimtelijk pyramideachtig bouwsel en het heeft het model van de Delta", aldus de heer Beek. De bedekte punt van de pyramide was volgens hem te vergelijken met de punt van de dikke toren. De kunstenares is Carla Kaper uit Dordrecht. ZIERIKZEE - Zijn ogen gaan zoekend langs de muur. Hij zucht eens diep en geeft het maar op. Hij besluit om het maar aan iemand te gaan vragen. „Bart, hoe kan ik het licht in de aula aankrijgen?" De sportdocent en adjunkt-direkteur H. Ensing ver dwijnt in de gang om even later terug te keren met de vraag of alle lichten branden. Dat blijkt niet het geval te zijn, waarop hij voor de tweede maal naar de lichtknopjes terugkeert. Een laatste flikkering in de aula en ja, alles brandt. De bewoners van het nieuwe schoolgebouw van de lagere technische school te Zierikzee moeten nog een beetje wennen. Alles is zo nieuw en anders dan in het voormalige pand aan 't Vrije. De fase van „waar staan de bezems en waar vind ik het wiskundelo- kaal?" is nu voorbij. Leerlingen, docenten en overig personeel weten inmiddels de weg en voelen zich volgens direkteur F. G. Scherjon helemaal thuis. „Bij andere scholen is wel eens heimwee naar het verleden aan de orde, maar dat is bij ons niet het ge val. Daar was de oude situatie te beklemmend voor. De ruimte en de struktuur van het nieuwe pand wer ken rustgevend, zowel op de leerlingen als op de do centen. Het schoolgebouw wordt dan ook als bijzon der prettig ervaren", aldus Scherjon, die duidelijk zeer in zijn nopjes is met „zijn" nieuwe werkomge ving. Vanmiddag vond de officiële opening plaats. Ir. H. Vredeling, lid .van de kommissie Wagner, ver richtte de openingshandeling. Maandag en vanoch tend werden daarvoor de laatste werkzaamheden verricht. Maandagochtend legde de vierde klas van de afdeling konsumptieve techniek de laatste hand aan de hapjes, die bij de opening werden rondge deeld. De leerlingen hebben veertien uur praktijk les per week en docent C. L. Kooman vertelt dat hij met zijn klas twee weken nodig heeft gehad om de zaken voor elkaar te krijgen. Vanochtend vond de samenstelling en de dekoratie van de konsumpties plaats. Twaalf leerlingen werden vanmiddag inge schakeld om (Je ongeveer driehonderd gasten van een konsumptie te voorzien. De overige leerlingen van de lagere technische school zijn deze week vrij. Tot en met vrijdag wor den er elke dag festiviteiten gehouden, die variëren van sport en spel tot aan een feestavond. Maandagmiddag opende de heer W. den Boer, voorzitter van het schoolbestuur van de LTS de ten toonstelling over honderd jaar techniek en honderd jaar behuizing van de LTS in Zierikzee. Twee klaslokalen op de eerste verdieping zijn deze week ingericht als tentoonstellingsruimte, waarin de meest verschillende voorwerpen te vinden zijn. Werkstukjes, gereedschap, oude foto's en getuig schriften liggen keurig uitgestald op lange tafels. Er zijn zelfs enkele tangen bij, waarvan niemand weet uit welke periode het stuk gereedschap dateert en waarvoor het werd gebruikt. De heren F. W. J. C. M. Smulders, K. A. Stoel en M. C. Walkier zijn de samenstellers van het boekje „100 jaar technisch onderwijs op Schouwen-Duive- land", waarvan het eerste exemplaar maandagmid dag aan de heer Den Boer werd overhandigd. Op de tentoonstelling over honderd jaar techniek en honderd jaar behuizing van de lagere technische school in Zierikzee zijn de meest uiteenlopende en bijzondere voorwerpen te vinden. De oudste gereedschappen dateren waar schijnlijk uit het begin van deze eeuw. De betreffende kommissie, die zich voor het bijeenkrijgen van de spullen heeft ingezet kan niet achterhalen waartoe de wals op de foto werd gebruikt en uit welke periode de wals stamt. Voor de tang op de voorgrond geldt hetzelfde verhaal. De doucheruimte is fleurig en hypermodern. LTS-ers voelen zich thuis v- 'ifri; •**fflfnrr -"r - -■ was- M-'W-v f-t V kif. -'f •- ESKafiet-.'-i* i"*jg

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 4