Konsumentenbond neemt grote verschillen in tarieven en diensten waar Politie-officieren ondersteunen akties Bejaardenoorden moeten zes procent bezuinigen Kabinet komt bejaarden met klein pensioen beetje tegemoet VRIJE TIJD BETEKENT NIET AUTOMATISCH MEER REKREATIE Ook personeel Provinciale Stoomboot diensten Zeeland in aktie Bussen „omsingelen" Binnenhof 2 DEN HAAG - De Konsumentenbond heeft bij een on derzoek in tien gemeenten verspreid over het land grote verschillen gevonden in zowel de plaatselijke over- heidstarieven en -heffingen als in het peil van de over heidsvoorzieningen. Plaatselijke kostenverschillen hoeven totaal niet te maken te hebben met plaatselijke verschillen in dienst verlening en voorzieningen, meent de bond uit het on derzoek te kunnen konkluderen. Met andere woorden: een gemeente die haar burgers zwaar laat betalen, levert daar lang niet altijd de passende tegenprestatie voor. Dit konkludeert de Konsumentenbond na afronding van het maandag gepresenteerde onderzoek „Test uw plaats", dat de afgelopen weken heeft plaatsgevonden in Apel doorn, Breda, Enschede, Leeuwarden, Lelystad, Maassluis, Middelburg, Nieuwegein, Venlo en Zaanstad. Wat de partikuliere sektor betreft, bestaan er verschillen van vijf gul den op honderd gulden boodschap pen tussen verschillende plaatsen, geven banken uiteenlopende devie zen over hetzelfde onderwerp (bij voorbeeld hoe geld mee te nemen voor een reis door de V.S.) en varië ren de kosten van vliegreizen tussen Amsterdam en Athene bij reisbu reaus zo'n driehonderd gulden. RIJSWIJK - De minimumprijzen voor Nederlandse gepasteuriseerde verpakte melk gaan met ingang van 18 oktober zeven cent per liter omlaag. De minimumprijs voor volle melk wordt dan 1,17 gulden en de minimum prijs voor halfvolle melk 96 cent Het bestuur van het Produktschap voor Zuivel heeft dit maandagavond tij dens een extra vergadering besloten. DEN HAAG - Het wetsontwerp op de vermogensaanwasdeling (VAD) is maandag door het kabinet ingetrok ken. Minister De Koning van sociale zaken en werkgelegenheid heeft dit de Tweede Kamer per brief laten weten. De VAD moest gaan regelen dat„over- winsf'van bedrijven ten goede zouden, komen aan werknemers. Akties ambtenaren De uitkomsten bevestigen volgens de bond de reeds bestaande opvat ting dat de gemeentelijke en regiona le belastingen een steeds groter beslag op het besteedbare inkomen van de konsumenten leggen. En aan gezien, naar de bond vreest, dit nog wel door zal gaan (minder rijksgeld, meer decentralisatie) zullen ook de verschillen tussen gemeenten §terker uiteen gaan lopen. Uit het onderzoek naar partikulie re prijzen en diensten moest de Kon sumentenbond ook konkluderen al dat er een financiële straf staat op het simpele feit dat men in een be paalde plaats woont. De konsumen- tenorganisatie meent dat de lokale en regionale overheden meer even wicht moeten brengen in de lasten die zij opleggen en de diensten die zij leveren en dat waar die verschillen onrechtvaardig zijn, deze ook moeten verdwijnen. Om dat te bereiken zullen de bur gers druk moeten uitoefenen op hun plaatselijke vertegenwoordigers en op de overheden zelf. Prijsverschil len moeten verklaarbaar zijn en goed geïnformeerde konsumenten moeten hun overheden zo nodig om die ver- DEN HAAG - De stiptheidsakties van PTT-ambtenaren tegen de voorge nomen korting van 3,5 procent op de salarissen van ambtenaren en trend volgers zullen zich de komende dagen uitbreiden als gevolg van de grote ak- tiebereidheid van het PTT-personeel, zo verwachten de bonden ABVAKABO, CFO en AC. Akties ambtenaren VLISSINGEN - Het georganiseerd personeel bij de Provinciale Stoom bootdiensten in Zeeland heeft maan dagavond besloten volgende week woensdag eri donderdag met stiptr heidsakties te beginnen. Dat betekent in de praktijk extra kontrole op bij voorbeeld het vervoer van gevaarlijke stoffen, uitgebreide kontrole op passen en bootkaarten, .stipt toepassen van regels bij het laden en lossen van veerponten. Dat kan extra lange wachttijden tot gevolg heb ben voor het verkeer dat van de veer ponten gebruikt maakt De Provinciale Stoombootdiensten Zeeland (PSD Zeeland) onderhouden half uursdiensten op de trajekten Vlis- singen-Breskens en Kruiningen-Perk- polder, tussen Zeeuws-Vlaanderen en de rest van Zeeland. Bij de Provinciale Stoombootdiensten in Zeeland wer ken 400 mensen. De organisatieraad is volgens ABVA/KABO distriktsbe- stuurder Jacobs hoog. DEN HAAG - Bijna zestig - behou dens de bestuurders - lege bussen van streekvervoerbedrijven uit West- Nederland hebben dinsdagmorgen een ring gevormd rond het Binnen hof in Den Haag. Het gaat om een ak tie van de Vervoersbond CNV tegen de aangekondigde korting van 3,5 procent op de salarissen van ambte naren en trendvolgers. De Tweede Kamer begint dinsdag met de alge mene beschouwingen, waarin de ka binetsplannen aan de orde komen. Het was volgens een woordvoerder van de Vervoersbond aanvankelijk de bedoeling het Binnenhof helemaal of te sluiten, maar toegangen moesten op last van politie en brand weer open blijven. De verzamelde chauffeurs werden toegesproken door Cor Groenendijk van de Ver voersbond CNV en CNV-voorzitter Harm van der Meulcn, Volgens Groe nendijk moeten de bussen de muur tussen parlement en regering ener zijds en de bevolking anderzijds sym boliseren. klaring vragen, aldus de Konsumen tenbond. Overheidstarieven Wat de overheidstarieven betreft, blijkt een pakket van zeven kosten posten (onroerendgoedbelasting, elektra, water, reiniging, rioolrecht, kabel-tv en zuiveringsheffing) een gezin in Lelystad 1745 gulden per jaar te kosten, tegen 2416 gulden in Zaanstad. In een deel van Zaanstad loopt dat nog op tot 2537 gulden, om dat de stroom daar van een duurder stroombedrijf komt. De onroerendgoedbelasting per hoofd bedraagt in Lelystad 93 gulden en in Nieuwegein 155 gulden. Le lystad heeft 48 procent van de ruimte die er voor belasting bestaat ver bruikt, Enschede al 92 procent, wat betekent dat de belasting daar niet meer omhoog kan. Vuilnisophaal in Leeuwarden kost 67 gulden per adres, in Zaanstad 138 gulden. Kabel-tv in Breda (vijf kana len meer dan bij de normale antenne- tv) kost 117 gulden, in Zaanstad 180 (zes kanalen). In Enschede betaalt men 70 gulden voor een kanaal, dat niet met een gewone antenne te ont vangen is. Dienstverlening Wat de dienstverlening betreft, slaagden slechts Apeldoorn, Middel burg, Nieuwegein en Zaanstad erin tien vragen van „nieuwe bewoners" over de gemeente goed te beantwoor den. In Leeuwarden was niet een lo ket van een gemeentelijke dienst bui- ten kantoortijd open, in Enschede, Maassluis, Middelburg en Venlo was sprake van vriendelijke openstel lingstijden voor vrijwel alle diensten. Tevredenheid in alle gemeenten over de vuilnisophaal, ontevreden heid in Breda, Enschede, Venlo en Zaanstad over de vervuiling van de stad in zijn algemeen. Huis vestingsproblemen zijn er voorname lijk bij één of tweepersoonshuishou dens en bijzondere groepen. Middel burg kent slechts 20 hoogurgente wo ningzoekenden. Wachten op een huis kan toch lang duren, in Maassluis ze ven zeven jaar voor een eengezings- woning en in Zaanstad vijf jaar (Le lystad een jaar). Angst Bioscoop- en schouwburgbezoek (in Maassluis en Nieuwegein kan dat niet) staat op een laag pitje, vanwege de dure kaartjes. Uit angst voor van dalisme gaat negen procent van de inwoners van Maassluis 's avonds de straat niet op, tegen ongeveer een kwart van de inwoners van Ensche de, Venlo, Breda en Leeuwarden. Landelijk is dat 18 procent. DORDRECHT - De Vereniging van hogere politie-ambtenaren (VHPA) heeft haar leden opgeroepen model- en stiptheidsakties te ondersteunen, mits deze geen gevaren voor de sa menleving opleveren en mits de openbare orde niet ernstig wordt ver stoord. Werkstakingen worden door de vereniging afgewezen. De akties mogen er niet toe leiden dat het ni veau van de hulpverlening onaan vaardbaar laag wordt. Dit blijkt uit een brief die het hoofdbestuur van de VHPA aan de ongeveer 750 leden (on geveer 85 procent van alle politie officieren in Nederland) heeft gestuurd. De brief is opgesteld na overleg met de centrale van middelbare en hogere ambtenaren CMHA, waarbij de VHPA is aangesloten. De CMHA is een van de vier centrales van over heidspersoneel die aktie voeren te gen de voorgenomen korting op de ambtenarensalarissen. Ook de politie-officieren vinden de ongelijke behandeling van ambtenaren en werknemers in het bedrijfsleven on aanvaardbaar. Het bestuur van de VHPA heeft on der de leden een grote aktiebereid- heid gekonstateerd. De leden van de VHPA zullen de komende dagen de opvattingen van het hoofdbestuur in konkrete plan nen uitwerken. DEN HAAG - Minister Brinkman van WVC heeft alle bejaardenoorden laten weten dat zij voorlopig rekening moeten houden met een korting van vy f a zes procent ten opzichte van hun uitgaven in dit jaar. Zoals bekend wil de regering 200 miljoen gulden bezuinigen op de be jaardenzorg. Dat bedrag wil men voor al vinden door te bezuinigen op de bouw. Op 20 juni werd een bouwstop afgekondigd, maar dat zal niet vol doende zijn om aan 200 miljoen gul den te komen. Zoals de zaken nu staan zullen de oorden het met vijf tot zes procent minder moeten doen dan met de goedgekeurde begroting voor dit jaar. Voor 1 december 1983 moeten de oorden de begroting 1984 bij het mi nisterie indienen. Daarna zal de mi nister de goedgekeurde begrote lasten van de instellingen vaststellen, mede aan de hand van de cijfers over wat de bouwstop zal opleveren Intussen zul len de voorschotten voor 1984 aanvan gen op bais van reeds bekende ge gevens van de voorgaande jaren Pas als de financiële gevolgen van de ontwikkelingen in de bouwsfeer voldoende duidelijk zijn zal de mi nister het percentage van de aan te brengen kortingen definitief vaststel len, aldus een woordvoerder van het ministerie van WVC. DEN HAAG - De ministerraad is het vrijdag eens geworden over een rege ling die bejaarden iets meer over laat houden van hun kleine pensioen. Deze bejaarden moeten nu meer aan het Ziekenfonds betalen dan bejaarden met uitsluitende A.O.W. en houden daardoor minder over. Omdat het kabinet vindt dat de maatregel het rijk geen geld mag kosten zal het er op neer komen dat de gehuwde bejaarden wat minder ziekenfondspremie gaan betalen en de ongehuwde wat meer. Staatssekretaris Van de Reijden (volksgezondheid) zal de regeling maandag in detail bekend maken in een brief aan de Tweede Ka mer. De premie voor gehuwden in de be jaardenziekenfonds verzekering wordt volgend jaar zo gesteld dat over het pensioen naast de A.O.W.- uitkering niet meer dan ongeveer zestig procent extra premie en be lasting moet worden betaald dan wanneer men alleen een A.O.W.- uitkering heeft. Voor de ongehuwde, bejaarden met pensioen wordt dat percentage op 35 gebracht. Voor bejaarden in de vrijwillige ziekenfondsverzekering wil de rege ring de premiereduktie vloeiend la ten verlopen in verhouding tot het neveninkomen. Het plafond ligt bij zeventig procent van de loongrens, ofwel A.O.W. plus 13.788. De regeling moet gelden totdat er een nieuw stelsel van ziektekosten verzekeringen is. De staatssekretaris werkt daar aan. DEN HAAG - Vrije tijd betekent over het algemeen niet automatisch meer rekreatie. Dat geldt zeker niet voor de traditionele vormen van rekreatie. Bij korter werken hebben mensen zelfs de neiging langer over de zelfde aktiviteit te doen en bovendien bevinden de extra aktiviteiten zich vooral in de kategorie „huishoudelijke aktiviteiten". George de Vink van de Stichting Rekrea tie zegt dit naar aanleiding van onderzoeken van het So ciaal Cultureel Planbureau (SCP) dat mogelijk deze maand het rapport „Een week tijd" zal uitbrengen. De Stichting Rekreatie houdt 21 oktober in Utrecht een stu diebijeenkomst over de effekten van arbeidstijdverkor ting op de (openlucht)rekreatie. AMSTERDAM Do prijs voor de dagbladjournalistiek is dit jaar toe gekend aan Alexander Munninghoff, redakteur van de Haagsche Courant (Sijthoff Pers). De jury onder leiding van kamervoorzitter Dolman be kroonde een serie artickelen van de ze journalist over Turkije. Samen met vertegenwoordigers van het SCP, de vakbeweging, de ANWB en het Nederlands Research Instituut voor toerisme en rekreatie wil de stichting proberen de effeken van de verschillende vormen van ar beidstijdverkorting op de rekreatie te meten en de betekenis daarvan voor het rekreatiebeleid in de toe komst aan te geven. Arbeidstijdverkorting is niet in de eerste plaats gericht op rekreatie of vrije tijd en bovendien is er tot nu toe daarvan weinig op grote schaal tot stand gekomen. De Vink konstateert dat vanuit de werknemersorganisa ties vooral de mogelijkheden van be houd of uitbreiding van de werkgele genheid worden beklemtoond. Hij verwacht echter dat de veranderende ekonomische situatie grote verande ringen teweeg zal brengen in de ma nier waarop gewerkt wordt. Omdat de werkgevers zich door de schaarste aan banen in een machtspo sitie weten, zullen oproepkontrak- ten, onregelmatig werken, werken op tijdelijke kontraktbasis, oefen- kontrakten en stages toenemen, de zoegenoemde teritaire arbeidsmarkt, aldus voorspelt De Vink. Informele ekonomie Er lijkt een informele ekonomie te ontstaan. Dit houdt in dat er op vrij grote schaal eigen toonvormend werk wordt gedaan, min of meer bui ten de wettelijk geregelde kaders om. aldus De Vink. Wanneer dit Informele werk van de positieve kant wordt bezien zijn er nogal wat plezierige aspekten aan te onderscheiden, zoals vrijheid, zelfstandigheid en ontplooiing. Deze begrippen zijn echter tot nu toe bij uitstek geassocieerd met rekreatie en vrijetijdsbesteding. In de diskussie over de effekten van arbeidstijdverkorting betrekt de Stichting Recreatie de effekten van de vervroegde uittreding, de deeltij darbeid, het edukatief of kreatief verlof, de algemene arbeidstijdver korting, de werkweekverkorting en de werkdagverkorting. Meer spreiding Bij de vervroegde uittreding is een van de effekten dat, doordat een gro tere groep ouderen niet meer werkt, de vakanties meer gespreid zullen plaatsvinden. Deeltijdarbeid zal vol gens De Vink een betrekkelijk gering effekt op de openluchtrekreatie heb ben. Hetzelfde geldt voor edukatief of kreatief verlof. Het groter aantal vakantiedagen door de algemene arbeidstijdverkor ting, zal meer besteed worden aan verblijfsrekreatieve mogelijkheden in eigen land en meer korte vrije pe rioden voor dagrekrcatic. De Vink wijst er echter op dat de beschikbare geldmiddelen uitmaken in welke mate die effekten zullen op treden. Ook de werkweekverkorting zal een toename van dagrekreatie als ge volg hebben, maar van de werkdag verkorting verwacht De Vink geen grootscheepse effekten op de open luchtrekreatie. „Men zal vooral wat gemakkelijker gaan leven". Iedere woensdag Zierikzee Consistoriekamer Gasthuiskerk. Re petities Herv. Chr. gemengd koor. 19.30 - 21.30 uur. Consistoriekamer Gasthuiskerk. Op gave leden kinderen i.o, 19.00 - 19.30 uur. Zweedse Rode Kruis ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio 20.15- 21.45 uur. Noordgouwe Verenigingsgebouwtje, 14.00-16.00 uur, kinderklub. Nieuwerkerk „Rehoboth". Strip-o-theek. 18.30 -19.30 uur. Oosterland „Open lessen". Bejaardengymnas- tiek. 9.15 - 10.15 (v.m.). Iedere donderdag Zierikzee Wereldwinkel. Thema-koffie-uurtje: 10.00 -11.00 uur en 20.00 - 21.00 uur. Noordgouwe Dorpshuis: kaartavond, 20.00 uur. Dreischor „De Drie Schapen". Bridgen, 13.30 - 17.00 uur. Nieuwerkerk Algemene Leesbibliotheek, „Reho both". Uitlenen van boeken. 18.30 tot 19.15 uur. Oosterland „Oosterhof". Bejaardensoos. 14.00 tot 17.00 uur. Dorpshuis. Strip-o-theek. 18.30 -19.30 uur. Iedere vrijdag Schouwen-Duiveland Op alle politieburo's op Schouwen- Duiveland: spreekuur, van 14.00 tot 17.00 uur. Zierikzee Rode Kruis ziekenhuis. Uitzending Nomen Nescio. 15.45 - 16.45 uur. Burgh Café „Het Grote Zwijn". Klaverjas sen. 20.00 uur. Brouwershaven Gemeenschapsruimte. Nutsbiblio- theek. 19.30 - 20.30 uur. Iedere tweede dinsdag van de maand Rode Kruis-gebouw, 16.00-17.00 uur, adviesburo van de A.N.I.B. Elke eerste en derde donderdag van de maand Zierikzee Rechtswinkel, Havenplein 24. 19.00 - 20.00 uur. Iedere tweede donderdag van de maand Zierikzee Stadhuis Zierikzee, Meelstraat. Zit ting huurkommissie van 9.00 tot 11.30 uur. Dinsdag 11 oktober Zierikzee „Huis van Nassau". Bijeenkomst Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Schouwen. 13.45 uur. LTS. Opening. 14.20 uur. Marktzicht. Ledenvergadering PvdA-afdeling Zierikzee. 20.00 uur. Kerkwerve Verenigingsgebouw, Beatrixstraat. Bejaardensoos. 14.30 uur. Haamstede Geref. Kerk. Ned. Vereniging van Huisvrouwen afd. Westerschouwen, lezing „Wonen en werken in Saoedi- Arabië". 14.00 uur. Rekreatiezaal Geref. Kerk. Bijeen komst NCVB-Burgh-Haamstede. Nieuwerkerk Zwembad Dolfijn. Nationale Zwem- vierdaagse (Nieuwerkerk 15.30 -16.30, Oosterland 16.30-17.30, Ouwerkerk en Dreischor 17.30-18.30, Sirjansland 18.30-19.30 uur). Bruinisse Ned. Herv. Verenigingsgebouw. Bij eenkomst Hervormde Vrouwengroep „Helpt Elkander". 19.30 uur. Woensdag 12 oktober Zierikzee LTS. Bezichtiging school voor be langstellenden. 14.00 - 17.00 en 19.00 - 21.00 uur. Visstraat 5. Oziewieziewozie. 14.30 uur. Stadhuis. Vergadering regionale stuurgroep werkloosheid. 15.00 uur. Jan Wouter van den Doelschool (kleuter- en lagere school). Kinder- boeken-Kijkavond. 19.00 -21.00 uur. „Huis van Nassau". WD gekomb. fraktie en bestuursvergadering. 20.00 uur. Nieuwerkerk Zwembad Dolfijn. Gratis rekreatief zwemmen, 13.00 - 17.00 uur. Vloot- show modelboten, 19.00 uur. Par keerplaats. Bengaals vuurwerk. 20.30 uur. Openbare kleuterschool. Jaarverga dering. 20.00 uur. Donderdag 13 oktober Zierikzee LTS. Sportdag klas 1 t/m 4, 8.30 -15.30 uur. Zeskamp. 15.30 - 16.30 uur. Chr. Scholengemeenschap, De Huy- bertstraat 35. Algemene ledenverga dering Christelijke Schoolvereni ging. 19.30 uur. Verenigingsgebouw. Introduktie- avond vakbondsschool. 19.30 uur. Herv. Verenigingsgebouw. Bijeen komst „Wees een Zegen". 20.00 uur. LTS. Feestavond voor leerlingen m.m.v. Veronica's drive-in show. 20.00 - 24.00 uur. Brouwershaven Jeugdgebouw. Volksdansen voor plattelandsvrouwen. 20.00 uur. Nieuwerkerk Zwembad Dolfijn. Nationale Zwem- vierdaagse (Nieuwerkerk 15.30 -16.30, Oosterland 16.30-17.30, Ouwerkerk en Dreischor 17.30-18.30, Sirjansland 18.30 - 19.30 uur). Oosterland Dorpshuis Oosterhof. Landelijke tentoonstelling „Kolibrie". 20.00 -22.00 uur. Vrijdag 14 oktober Zierikzee LTS. Bezichtiging school voor reü nisten, 14.00 - 19.00 uur. Feestavond reünisten m.m.v. Maarten Bruijnes en Goldsteel and friends, 20.00 - 01.00 uur. Scharendijke De Putmeet. Bijeenkomst officiële opening postkantoor, 15.00 uur. Ouwerkerk Dorpshuis. Uitvoering Culturele Vereniging. 20.00 uur. Nieuwerkerk Zwembad Dolfijn. Nationale Zwem- vierdaagse (Nieuwerkerk 15.30 -16.30, Oosterland 16.30-17.30, Ouwerkerk en Dreischor 17.30-18.30, Sirjansland 18.30-19.30 uur). Parkeerplaats Zwembad Dolfijn. Waterorgel, 16.00 - 21.30 uur. Oosterland Dorpshuis Oosterhof. Landelijke tentoonstelling „De Kolibrie". 10.00 - 23.00 uur. Vergaderzaal Geref. Gemeente. Alge mene ledenvergadering Staatkundig Gereformeerde Studievereniging Schouwen-Duiveland. 19.45 uur. Zaterdag 15 oktober Oosterland Dorpshuis Oosterhof. Landelijke tentoonstelling „De Kolibrie". 10.00 - 19.30 uur. Maandag 17 oktober Zierikzee Stadhuis. Vergadering gemeente raad. 19.30 uur. „Huis van Nassau". Vergadering postzegelvereniging. 20.00 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn. Beatballetlessen. 19.00 en 20.00 uur. Dinsdag 18 oktober Brouwershaven Jeugdgebouw. Bejaardensoos. 14.30 uur. Tonnenmagazijn. Plattelandsvrou wenbijeenkomst met dia's over Po len. 20.00 uur. Woensdag 19 oktober Zierikzee Visstraat 5. Oziewieziewozie. 14.30 uur. Kerkwerve Consistorie van de Hervormde Kerk. Dia-middag Herv. Vrouwengroep. 14.00 uur. Verenigingsgebouw Beatrixstraat. Vergadering N.C.V.B. 19.45 uur. Scharendijke Putmeet. Hoorzitting over te nemen verkeersmaatregelen in Scharendij ke. 20.00 uur. Donderdag 20 oktober Zierikzee Havenplein 24. Spreekuur Rechts winkel. 19.00 - 20.00 uur. Maandag 24 oktober Zierikzee Eethuis Marktzicht. Najaarsvergade ring VARA afdeling Schouwen-Dui veland. 20.00 uur. Dinsdag 25 oktober Haamstede Geref. Kerk. Ned. Vereniging van Huisvrouwen, afd. Westerschouwen, lezing „Eten we wel gezond". 14.00 uur. Woensdag 26 oktober Zierikzee Visstraat 5. Oziewieziewozie. 14.30 uur. Scharendijke Restaurant De Koepel. Bijeenkomst modelbouwvereniging in oprichting. 19.30 uur. Vrijdag 28 oktober Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw. Dans avond voor jong en oud. 20.00 uur. Donderdag 3 november Zierikzee Mosselstraat 1. Inleveren speelgoed- en sportartikelen voor beurs speel-o- theek. 16.00 - 21.30 uur. Havenplein 24. Spreekuur Rechts winkel. 19.00 - 20.00 uur. Zaterdag 5 november Zierikzee Mosselstraat 1. Speelgoed- en sport - beurs, speel-o-theek Schouwen- Duiveland. 10.00 - 12.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 2