NIEUWSBODE Voorzichtig Vlissingen schakelt Zierikzee uit in bekertoernooi door twee vroege treffers: 2-0 ZSC pas in slotfase naar 2-2 gelijkspel op Cadzand Dreischor geeft in tweede helft 2-0 voorsprong weg tegen Vlissingen IV Ouwerkerk in slecht duel toch naar ruime zege: 3-0 DFS BOEKT PRIMA GELIJKSPEL TEGEN TELEURSTELLENDE FORMATIE KRUININGEN0-0 UITSLAGEN KORFBAL ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 10 oktober 1983 Nr. 23402 5 VLISSINGEN - Twee vroeg geskoorde treffers hebben Zierikzee bij tweede klasser Vlissingen uit het KNVB- bekergebeuren gestoten. Weliswaar domineerde de ploeg van trainer Jack Schhipper het grootste gedeelte van de wedstrijd, maar het door het stugge, maar vooral ook degelijke verdedigen van de thuisploeg, bleven de skorings- mogelijkheden nagenoeg de hele wedstrijd uit voor de roodzwarten. Onder leiding van laatste man Jaap Meer man toonde Vlissingen aan, dat de lichte aanvalslinie van Zierikzee, hoe snel en getruckt ook, fysiek wel het een en ander tekort komt, wanneer op tweede klasniveau ge speeld moet worden. „We zijn naar deze wedstrijd toege- leefd, als of het een kompetitiewedstrijd betrof', vertelde Vlissingen-trainer Bert Pentury. „Natuurlijk zijn ook bij ons de goede verrichtingen van Zierikzee niet onopge merkt gebleven en we willen toch eigenlijk wel graag zo lang mogelijk mee blijven doen in het bekergebeuren. Promotioneel heeft het beslist wel aardig wat waarde". Van teleurstelling was er bij Zierikzee na de 2-0 neder laag niets te bespeuren. „Er is in de afgelopen week nauwelijks over deze wedstrijd gepraat", konstateerde Jack Schipper. „Voor ons is de kompetitie primair. We hadden hier best wel willen winnen, maar nu dit niet gelukt is, liggen we daar ook niet wakker van. We nemen een aardige recette mee naar huis en dat is ook lekker". Vlissingen ging fanatiek uit de start blokken met zeer agressief voetbal vanaf het eerste fluitsignaal van arbi ter Baert uit Sint Jansteen. „We wil den voorkomen, dat Zierikzee onmid dellijk in de wedstrijd zou kunnen ko men. De enige oplossing was zelf fa natiek starten en dan later de zaken konsolideren", meende Pentury. De taktiek van de gewiekste Vlissingen- trainer slaagde, al had de ploeg wel enige assistentie nog van de wedstrijd leider. Na elf minuten dreigde Rob Baljeu door te breken, maar met een gave sliding op het doorweekte veld onderbrak voorstopper Patrick de Broekert zijn rush. Als een stervende4 zwaan stortte Baljeu zich ter aarde en een snerpend fluitsignaal kondigde een vrije trap aan net buiten het straf schopgebied. Even later lag de bal achter Ronald Lievense, doordat Huib Meerman fraai de muur omzeilde. „Deze vrije trap had nooit gegeven mogen worden", vond Jack Schipper. „Het was een korrekte aktie van Pa trick de Broekert, maar door de valpar tij van Baljeu veronderstelde de fluitist .iets anders". Jaap Meerman Zierikzee trok na de treffer duide lijker dan voordien in de aanval en er ontstonden enkele hachelijke momen ten voor de veste van doelman Hans de Rover. Echt in gevaar kwam de slot man evenwel niet, omdat de Vlissingse defensie er niet voor terugdeinsde de Zierikzeese aanvallers fel en vaak te hard attakeren. Onder aanvoering van Jaap Meer- man werd bijzonder kort op de man gespeeld, waardoor de ruimte, die de snelle Zierikzee-aanvallers zo graag hebben, volledig ontbrak. De beste mogelijkheid kregen de bezoekers na 20 minuten, maar het schot van 25 meter van Martin Quist zeilde enkele centimeters over het doel van De Rover. Twee minuten later was het aan de andere kant opnieuw raak en andermaal kwam een belangrijk deel van de inleiding voor rekening van een niet-Vlissinger. Rob van Splunder mocht een hoek schop nemen, die moeiteloos wegge werkt leek te kunnen worden door een overmacht aan Zierikzee-verdedigers. Rob Wijnstekers besloot evenwel met een lobje de bal in de handen van zijn doelman te spelen, een aktie waar Ro nald Lievense niet op gerekend had. Doordat Johnny Livramento zich in de baan van het lobje bevond reageerde Lievense dusdanig geschrokken, dat de bal via zijn been het veld terug insprong, waarna Livramento de hoek mocht uitzoekea Zierikzee leek allerminst aangesla gen en trok opnieuw fanatiek in de aanval, daarbij echter geen moment verder reikend dan de rand van de zestien meterzone. Op een enkel schot van Martin Quist na kwamen er bij zonder weinig ballen richting Hans de Rover. „Vlissingen verdedigde bijzon der stug en konsekwent Er staan na tuurlijk ook een aantal prima voetbal lers in deze ploeg en bovendien speel de Vlissingen het spelletje erg voor zichtig met veel terugkomende men sen, waardoor er vaak veel te weinig speelruimte resteerde", legde Jack Schipper uit De tweede helft was kompleet voor Zierikzee. Met de moed der wanhoop werd er veel en snel aangevallen, maar DREISCHOR - In de eerste helft leek er voor Dreischor in de ontmoe ting tegen Vlissingen IV geen vuiltje aan de lucht. De verdediging wist de Vlissingse aanvallers goed in bed wang te houden, terwijl de aanval lers zich een aantal goede mogelijk heden wisten te scheppen waarvan er twee werden benut. Evenals in de voorgaande thuiswedstrijd tegen Cortgene bleek de thuisklub na de rust plotseling als bij toverslag ge heel van slag te zijn. Niets wilde er meer lukken waardoor Vlissingen het spel in handen kon nemen en de 2- 0 achterstand nog omzetten in een 2-2 puntenverdeling. Al in de allereerste minuut knalde Richard Drubbel op de paal. De thuisklub bleef hierna het spel goed in handen houden en aanvallend kwamen de Vlissingers, mede door dat zij herhaalde keren in de bui- tenspelval liepen, niet aan bod. In de 19e minuut kon de thuisklub de skore openen toen Iman Westdorp na een goede aktie de bal op maat af- het korte spel resulteerde herhaalde lijk in breiwerk, dat konsekwent vast liep in de Vlissingse verdedigingsfuik. Gevaarlijk werd het alleen, wanneer Rini Stoutjesdijk en Theo Wittenberg (en later Kees Stoutjesdijk) om de muur heen snelden, maar ook dat lukte slechts sporadisch doordat Ronald Aarnoutse, Barend Vader en invaller Taco van de Velde veelal vroegtijdig dergelijke akties afbraken. „We vielen te weinig aan uit de diepte, waardoor de Vlissingen-ver- dediging ons voortdurend kom op wachten. Het verrassingselement was daardoor niet of nauwel^ks aan wezig. In de kompetitie plegen we veel terug te plooien, maar dat werd nu niet gedaan, hetgeen voor een belangrijk deel verklaart, waarom Vlissingen eigenlijk probleemloos de stormlopen kon pareren". Door de speelwyze van Zierikzee kon Vlissin gen van tijd tot tijd nog levensgevaar lijk counteren, maar Ronald Lieven se hield verder het doel schoon. Een kwartier voor tijd mocht John Rey- nen nog invallen voor de geblesseer- geraakte Rob Wijnstekers, hetgeen hem vijf minuten later nog zijn derde boeking opleverde, toen de van SW overgekomen Frans Schaap driegde door te stomen en hij hem fiks atta- keerde. Zierikzee kan zich nu gaan opmaken voor het verdere verloop van de kompetitie, waarvoor de ploeg zondag op bezoek moet bij Clinge, anderlaa geen gemakkelijke opgave. Afdeling Zuid-west Senioren IA: Tjoba III-All Ready 5- 3; Swift II-Atlas 5-11; Togo-Olympia 4-3; Seolto-Blauwwit 5-2. Senioren 4A: Blauwwit Il-Animo V 5-3; Stormvogels Ill-Atlas II 5-3; All Ready II-Tjoba V 2-2. Aspiranten hoofdklasse: Zuidwes- ters-AU Ready 2-3; Animo-Luctor 9-2; Swift-Volharding 20-0; Ondo-Tjoba 0-8. Klasse C3: Olympia-KVK 0-3; AU Ready-Volharding 1-0. Pupillen klasse P5: Volharding-All Ready 0-8 (All Ready kampioen); Swift III-TOP 0-3. Klasse Q3: All Ready-Blauwwit 0-1 (Blauwwit kampioen); Tjoba- Olympia 0-3. Veteranen: Olympia-SKNWK 3-5; Blauwwit-Volharding 4-4. SCHARENDIJKE - Een in het veld veel sterker ZSC' heeft tegen het op de counter spelend Cadzand genoegen moeten nemen met een 2-2 puntenverde ling waarmee weer een kostbaar winstpuntje voor de ploeg uit Scharendijke verloren ging. Reeds in de eerste helft, tegen de wind in spelend, had ZSC een groot veldoverwicht en moest Cadzand zich in aanvallend opzicht in hoofd zaak bepalen tot uitvallen. speelde op de vrijstaande Bas Terpstra die met een beheerst schot de Vlissingse doelman kansloos liet (1-0). Vijf minuten later was het weer raak toen na een uitstekende kombi- natie -Bas Terpstra direkt afrondde met een onhoudbare schuiver in de hoek (2-0). De thuisklub kwam zelf nog zeer dichtbij een derde treffer toen een schot van Wim van der Linde door de paal werd gekeerd. Een keer ont snapte het doel van Dreischor ter nauwernood aan een doorboring bij een schot van de linker spots dat doelman Hans Hoek niet zonder veel moeite onschadelijk wist te maken. Na de rust was Dreischor geen scha duw meer van daarvoor. Vlissingen kon domineren al had Wim van der Linde nog een keer pech met een kop bal op de lat. Na een half uur spelen brachten de Vlissingers de achterstand terug tot 2-1, waarna zij kort hierna met een kopbal uit een hoekschop de gelijk maker skoorden (2-2). Prima wedstrijd levert Zierikzee II koppositie op: 4-0 ZIERIKZEE - In een door de Zierik zee reserves uitstekend gespeelde wedstrijd zijn zij erin geslaagd een ruime 4-0 overwinning op het bezoe kende Sluiskil II te behalen. Met vijf overwinningen uit evenveel gespeel de wedstrijden zijn de rood-zwarten nu de trotse leiders in de reserve 3e klas van de KNVB. De ploeg van co ach Kees Struik kwam ook in deze ontmoeting voortreffelijk voor de dag met een aantrekkelijke partij voetbal. Voor de rust had Zierikree een licht veldoverwicht. Na een kwartier spe len wist Rob van der Zande, goed profiterend van een foutje in de Zeeuwsvlaamse verdediging, Zierik zee voorsprong te geven (1-0). Na de rust had de thuisklub overwegend het beste van het spel met Jaap Stoutjesdijk als voortreffelijke spel verdeler op het middenveld. Toch kregen de bezoekers een goe de kans om de stand in evenwicht to brengen toen zij om onbegrijpelijke reden een strafschop kregen toege wezen. Met een fraaie safe wist doel man Carlos de Medonza, die zich deze middag bijzonder betrouwbaar toon de, de strafschop onschadelijk te ma ken. Direkt hierna wist Bart Helbers met een bijzonder fraai doelpunt, een kogel van 25 meter, de voor sprong tot 2-0 op te voeren. Zierikzee nam hierna het spel volledig in handen. Uit een fraai opgezette aanval werd het door Siebrand van Alkemade 3-0, waarna Marco Does tenslotte de eindstand op 4-0 wist te bepalen. Zonnemaire pakt 3-1 zege op Robur III BROUWERSHAVEN - Zonnemaire heeft op het bezoekende Robur III haar tweede overwinning in dit sei zoen binnen weten te halen (3-1). De overwinning kwam terecht bij het team dat hierop de meeste aanspraak mocht maken. Hoewel het krachtsverschil in het veld niet groot was, wist Zonnemaire beter van de geboden kansen te profi teren. Wim Fonteine zorgde voor de nodige rust in de gelederen van de thuisklub door zijn team een 1-0 voorspronmg te geven. Na een uitste kende solo wist Peter de Munnik hierna de voorsprong op te voeren tot 2-0. Robur skoorde bij een van haar te genaanvallen tegen (2-1), met welke stand de eerste helft werd afgesloten. Na de rust wist de verdediging van Zonnemaire de aanvallers van de be zoekers goed aan banden te leggen en kregen zij weinig kans om gevaarlijk te worden. Wim Fonteine stelde uit eindelijk de zege voor Zonnemaire veilig (3-1). MOSKOU - In een wedstrijd voor groep 2 van de voorronden van het toernooi om het Europees voetbal kampioenschap heeft de Sowjet- Unie zondag in Moskou met 2-0 ge wonnen van Polen. De ruststand van de ontmoeting, die werd geleid door de Nederlandse scheidsrechter Jan Keizer was 1-0. In de tiende minuut bracht Demjanenko de Sowjet-Unie aan de leiding. In de 62e minuut zorg de Blosjin voor 2-0. Er waren in Mos kou 72.000 toeschouwers. Ondanks de opeenhoping van spe lers voor het Cadzand doel kregen de ZSC aanvallers toch een aantal goede mogelijkheden om tot skoren te kun nen komen. Bij de spelers welke voor de afwerking moesten zorgen ont brak het deze middag echter aan het nodige overleg om sukses te kunnen boeken. Alles ging veel te gehaast, terwijl men dan ook nog liefst de bal zo hard mogelijk in de touwen wilde schoppen wanneer dit met een be heerst balletje veel meer resultaat zou hebben opgeleverd. Blanke stand De eerste helft werd dan ook met blanke stand afgesloten. Na de her vatting, nu met de wind in de rug bleef ZSC domineren. Het kwam echter in de problemen toen de Zeeuwsvlamingen bij een uit val invaller doelman Henry de Voogd (Maaren van der Weele was nog niet geheel hersteld van een bles sure) wisten te verrassen (0-1). Gek ker werd het nog toen een van de aan vallers van Cadzand een terugspeel bal van Sjaak Dorreman wist te on derscheppen en de stand op 0-2 bracht. Pas na een half uur spelen gelukte het Marco van Oeveren, na vele ver- geefste pogingen, om de doelman van Cadzand het nakijken te geven (1-2). Vijf minuten later was het Bram Coomans die de gelijkmaker in het net knalde (2-2). In de resterende 10 minuten kreeg de thuisklub zelfs nog enige goede mogelijkheden om de overwinning nog uit het vuur te sle pen, welke echter onbenut bleven. Akrobatisch hoogstandje van ZSC-spits Olivier Verwest, die overigens tegen Cadzand niet tot skoren kwam. ZSC moest in de slotfase een 0-2 achterstand wegwerken. OUWERKERK - In een van beide kanten slecht duel heeft Ouwerkerk toch weer twee punten toegevoegd aan zijn totaal in de tweede klas van het zon dagvoetbal. Na een 0-0 ruststand klopte de ploeg van trainer Peter Goedege- bure het bezoekende Lewedorpse Boys II met 3-0 door twee doelpunten van René Waardenburg en een late treffer van Peter Bezemer. Ouwerkerk nam het er zondagmid dag in de voortdurend neergutsende regen erg gemakkelijk van nadat men een week eerder een uitstekende wedstrijd had neergelegd bij Hein- kenszand. „De ploeg had een soort baaidag en er was dan ook nauwe lijks iets te bespeuren van iets wat op inzet zou moeten lijken", stelde Peter Goedegebure vast. „Dat was enigszins tegen mijn waarschuwin gen in, want ik wist maar al te goed met welke instelling een ploeg als Lewedorpse Boys II naar een hoger geplaatste ploeg toekomt: hard spe len en zo goed als niet voetballen. Dergelijke ploegen komen voor een zo goed mogelijk resultaat, waarbij meestal een 0-0 voorop staat. Lange tijd leken zij ook in hun opzet te gaan slagen, maar dat* had Ouwerkerk voor een belangrijk deel aan zichzelf te wijten". Na drie minuten kwamen de bezoe kers zowaar bijna op voorsprong, toen Piet Vreeke in de fout ging en een Lewedorpse aanvaller zomaar vrij op Michel Begemann af mocht gaan. De Ouwerkerkse doelman rea geerde evenwel attent een voor kwam een dreigende achterstand. Veel mogelijkheden kreëerde Ou werkerk zich nauwelijks in de eerste 45 minuten. René Waardenburg schoot een keer net voorlangs en Jak- kie Bezemer kreeg een piepklein kansje, maar daarmee is ook alles ge zegd van de eerste periode. „In de rust hebben we met z'n allen de punt jes op de i gezet, maar erg veel hielp het aanvankelijk niet", konstateerde Goedegebure. Vlak voor rust moest de geblesseerd geraakte Arnold Ver- cauteren zich laten vervangen door het jeugdige talent André Hage en dat leek in de tweede helft een toe vallige goede wissel. Lewedorpse Boys werd eer en meer in de eigen verdediging vastgezet en een Ouwerkerkse treffer kon haast niet uitblijven. In de 20e minuut was het eindelijk zover. Uit een hoek schop van William Remeeus torende René Waardenburg boven zijn tegen standers uit en even later lag de bal in de touwen. De ban was gebroken en Ouwerkerk kon het duel rustig uitspelen. Met nog tien minuten te gaan skoorde Waardenburg opnieuw uit een vrije trap van Remeeus en in de slotminuut rondde Peter Bezemer een aktie van de grillige middenvel der af tot 3-0. „Het was een uiterst matig duel, maar de punten zijn bin nen en dat is met het oog op eventue le degradatie een positief feit. Je moet daar wel op letten als er aan het eind van het seizoen drie ploegen een stapje terug moeten doen", legde Goedegebure nog uit. Voor de wedstrijd tegen Vlissingen IV werd de hoofdmacht van Dreischor in het nieuw gestoken door Folmer Service. Gedurende een helft leek de ploeg uan Kees van Dijk deze geste met een overwinning te zullen belonen, maar in de tweede helft werd de winst alsnog uit handen gegeven. BURGH-HAAMSTEDE - Een opnieuw fiks gehavende DFS heeft zaterdag middag op het eigen sportpark Van Zuijen in Burgh-Haamstede een verdien stelijk 0-0 gelijkspel geboekt tegen het hooggeplaatste KruiningeiL „Over de hele negentig minuten gen omen was dit resultaat voor ons dikverdiend", meende DFS-oefenmeester Kees Rijnberg. „De ploeg heeft hard gewerkt en verdedigend werden er nauwelijks kansen weggegeven. Als je alles op een rijtje zet hadden we zelfs in de slotfase nog de volle winst moeten pakken, maar je hoort mij niet mopperen. Ik ben tevreden. Als je van week tot week zo moet schipperen dan mag je gerust zeggen, dat we het in deze kompetitie tot nu redelijk goed doen. We blijven weg van de onderste plaatsen en dat is toch op z'n minst verrassend". DFS moest het tegen Kruiningen stellen zonder doelman Simon Blom, die dit keer de atletiek liet prefeleren boven de voetballerij, waardoor de nog nauwelijks herstelde Jack van Rees plaats moest nemen tussen do palen, een opgave, die hij voortreffelijk zou klaren al werd het kort voor rust even spannend, toen hij bij een aktie enige tijd opnieuw gebleseerd raakte en hij dreigde vervangen te moeten worden. Op karakter speelde hij de wedstrijd evenwel uitstekend uit en behoedde hij DFS voor een nederlaag bij enkele uitstekende akties. Afwezig waren verder ook de zieke Rudy Mooij, Jacob den Engelsman wegens vakantie en Simon Hart, die tijdens de warming-up werd weggeroepen voor werkzaam heden bij zijn werkgever. Hierdoor werd vooral de aanvalslinie stevig ver zwakt, al deden de jeugdige spelers Clement Rijnberg en Peter Roos hun werk zeker niet onverdienstelijk. Verkeerde kant Terug in de ploeg, na een maanden lange afwezigheid, kwam Leo Bom. Het laatste half uur mocht de 20-jarige speler zijn rentree maken als centrum spits. In blessuretijd kreeg hij zowaar nog een ideale mogelijkheid om DFS alsnog de voile winst te schenken, maar nadat doelman Huib Krom- been door goed stoorwerk van Johnny Quaak de bal had moeten lossen, Krikte Bom de bal net langs de ver eerde kant van de paal en bleef het alsnog 0-0. „Dat was natuurlijk een schitterende comc-back geweest", meende Leo Bom. „Die bal had er in gemoeten, maar je moet zo snel reageren, dat de zuiverheid dan enigs zins gekoppeld is aan een portie ge luk". Bom kon desalniettemin terug zien op een verdienstelijke come-back en voor trainer Kees Rijnberg bete kent zyn terugkeer in ieder geval weer een portie meer lucht in een sei zoen, waarin de blessures niet van de lucht zijn voor de DFS-formatie. Het eerste wapenfeit van de wed strijd kwam voor rekening van Marcel van Grunsven, die uit een vrije trap van Peter Goedegebuure op de deklat boven doelman Krombeen kopte. De eerste gevaarlijke aktie van de Krui- ningers ontstond na zestien minuten, maar bij de doelpoging van René Ver- sluijs redden Jack van Rees knap. Het was de inleiding van een periode waar in Kruinigen het gebeuren dikteerde zonder daarbij tot echt gevaarlijke ak ties te komen, omdat de DFS-defensie onder leiding van Peter Goedegebuure de zaken goed gesloten hield en er bo vendien erg weinig uitging van met name Eric de Keijzer, de centrumspits van de bezoekers. Sporadisch Slechts sporadisch kon de grillige spits, die blijkbaar zijn beste wedstrij den steeds bewaard voor de Zeeuws afdelingsploeg, zich manifesteren. De beste kans kreeg hij na ruim een half uur In de eerste helft, toen hij door voorstoppcr Sjoerd van Herk diep werd gestuurd, maar hij oog in oog met Jack van Rees zijn meerdere moest erkennen in de DFS-doelman. Drie minuten later andermaal een goede Kruiningen-kans, maar nu voorkwam Daan Blom, dat Gonno Burgel kon doorstoten na voorberei dend werd van andermaal Van Herk. Vlak voor rust kon DFS nog iets aan vallends terugdoen, maar nadat Cle ment Rijnberg de Kruiningse doel man omspeeld had was zijn pass op Peter Roos niet helemaal zuiver, waardoor deze het leer niet voldoen de kon kontrolercn om doeltreffend af te ronden. In de tweede helft beperkten beide ploegen zich tot middenveldspel, waar uit nauwelijks reële mogelijkheden voor de beide keepers ontstonden. Kruiningen ging naar gelang de wed strijd vorderde steeds chaotischer aan vallen en de frontlinie kwam er nog nauwelijks aan te pas. Bij de enkele keren, dat dan wel Eric de Keijzer, dan wel Gonno Burgel of Adriaan Nieu- wenhuizen voor enig gevaar zorgden, stond altijd nog Jack van Rees uit stekend op zijn plaats. De beste kans van de wedstrijd was een klein kwar- tier voor tijd voor Clement Rijnberg. Door een misser van André Dek mocht hij zomaar alleen op doelman Krom been afgaan, maar in een overvloed van bewegingen verslikte Rijnberg zich in zijn eigen akties en kon Krom been zich in tweede instantie nog win naar noemen. Toen iedereen al vrede had genomen met de 0-0 skore ont stond in blessuretijd van de door Jaap de Bruyne prima geleide wedstrijd nog de scoringskans voor Leo Bom, maar blijkbaar mocht er in dit duel niet geskoord worden. DFS mocht in ieder geval diktevreden zijn voor het ruim schoots verdiende gelijke speL

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 5