voor schepen van de Oosterscheldewerken Volop belangstelling 4 wc Huisartsen niet juichend over oprichting D.G.D. Zeeland „Juweeltjes" in centrum De Bewaerschole Haamstede Kinderboeken hEtGEsdiEnkEnhuis DE ZIERIKZEESCHE COURANT Gemeenteraad Zierikzee: maandag 17 oktober Expositie Henk Doornekamp A. Boogaard: Scheepsmakelaar ing. A. Boogaard. WA> Wjh PE 8it.r ZIERIK SCHE NIEUWSBODE Tekort bij peuterspeelzaal Door een teruglopend aantal kinderen, dat er gebruik van maakt, is de oorzaak van een financieel tekort bij de peuterspeelzaal Brouwershaven. (Pag. 2). Struktuurschets Westerschouwen Met algemene stemmen heeft de gemeen teraad van Westerschouwen de struktuur schets vastgesteld tijdens de vrijdag ge houden raadsvergadering. (Pag. 3). Fysieke kracht Vlissingen klopte Zierikzee in eigen stadion met 2-0 voornamelijk door een surplus aan fysieke kracht ten opzichte van de lichte frontlinie van Zierikzee. (Pag. 5). Laatste minuut De HSD-herenploeg kwam met een triom fantelijke 2-3 zege terug uit Goes. In de laatste minuut skoorde Sven Bakx de win nende treffer. (Pag. 7). MAANDAU 10 OKTOBER 1983 140ste jaargang Nr. 23402 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Wat iedereen voor uitgemaakte zaak houdt, verdient het allermeest onderzocht te worden. Lichtenberg ZIERIKZEE - De Huisartsenvereniging „Schouwen- Duiveland" heeft zich geen juichend voorstander getoond van de totstandkoming van een Distrikts-Gezondheids- Dienst (DGD) Zeeland. De vereniging heeft zich over deze zaak met een brief tot de gemeenteraden op Schouwen- Duiveland gewend. De brief bevat onder meer de op merking, dat de opgestelde kostenbe- groting ten aanzien van een DGD Zeeland veel te optimistisch is. Ver- der wordt door de regionale huisart sen gesteld, dat niet voldoende on derzoek is gedaan naar de mogelijk heid van oprichting van een DGD Schouwen-Duiveland. Volgens de Huisartsenvereniging kan een derge lijke regionale dienst veel goedkoper en minsten even goed werken. Voor zaken die in provinciaal ver- band regeling behoeven zou volgens de vereniging dan een DGD Zeeland worden opgericht Het kollege van b. en w. van Zierikzee deelt dit mede in een voorstel aan de gemeenteraad, dat tijdens de openbare raadsvergadering op maandag 17 oktober aan de orde komt Het kollege laat weten, dat zij het kommentaar van de Huisartsen vereniging heeft voorgelegd aan de bestuurlijke werkgroep. Weerlegd In haai' brief van 16 september 1983 gaat de werkgroep op de kritiek van de artsenvereniging uitvoerig in. Naar de mening van b. en w. worden in deze brief de opmerkingen over de finan ciële kant voldoende weerlegd. Ook wordt volgens het kollege van Zierik zee in deze brief de oprichting van een DGD Schouwen-Duiveland terecht af gewezen, onder meer op grond van de overweging dat het rijk voor de sub sidiëring van een DGD een minimum inwonertal van 200.000 hanteert B. en w. stellen de raad dan ook voor te besluiten tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling DGD Zeeland en over te gaan tot be noeming van een lid en een plaatsver vangend lid in het algemeen bestuur van de maatschappelijke regeling. De raadsagenda van 17 oktober be vat verder een voorstel tot het ophef fen van de gemeenschappelijke rege ling „Metingen luchtverontreiniging in Zeeland". Het ministerie van Volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer heeft per 1 oktober de bijdrage in de kosten van fluormetin- gen beëindigd. Dit zou tot gevolg heb ben, dat de bijdrage per inwoner ver hoogd zou moeten wordeen van f 0,30 naar f 0,49. Zierikzee en vele gemeen- Advertentie ten met haar hebben laten weten dit onaanvaardbaar te achten. Een en an der resulteerde in een rondschrijven waarin g.s. en de diverse kolleges van b. en w. worden geadviseerd voorstel len te doen tot opheffing van de rege ling in de huidige vorm. Geen vrijwillge bijdrage Omdat het bestuur echter toch over tuigd is van de noodzaak van voortzet ting van een zogenaamd minimum- meetprogramma wordt de kolleges in overweging gegeven een vrijwillige bij drage te leveren van f 0,15 per in woner. Het kollege van b. en w. van Zierikzee zegt zich echter op het stand punt te hebben gesteld, dat nu het bestuur van de gemeenschappelijke regeling zelf van oordeel is dat het gewenst is de regeling in haar huidige vorm op te heffen, onder die omstan digheden onvoldoende aanleiding te vinden is op vrijwillige basis opnieuw verplichtingen voor het verrichten van metingen aan te gaan. Bovendien acht het kollege een di- rekt belang van Zierikzee bij het kon- tinueren van de metingen niet aan wezig, althans niet in die mate dat dit een vrijwillige bijdrage zou recht vaardigen. B. en w. stellen de raad dan ook voor te besluiten tot ophef fing van deze gemeenschappelijke regeling. De raad wordt verder gevraagd me dewerking te verlenen voor herstel van de stormschade aan de J. W. van den Doelschoöl in Poortambacht De schade ontstond tijdens de zware storm op 12 mei dit jaar. De voor zieningen, waarvoor thans de mede werking wordt gevraagd zijn, in ver band met het spoedeisende karakter, reeds uitgevoerd Tarief verhogingen De agenda vermeldt verder een aan tal voorstellen tot verhoging van enke le tarieven. Zo wordt de raad voor- gesteld te besluiten tot verhoging van de tarieven ligplaatsen jachthaven Zie rikzee met 10%. Het kollege doet dit voorstel in verband met het in het ver leden ingenomen standpunt, dat de te korten op de jachthavenexpolitatie tot een meer akseptabel niveau moeten worden teruggebracht Brieven van zowel de Watersportvereniging Zie rikzee als van de Koninklijke Roei- en Zeilvereniging „De Maas" hebben b. en w. er niet toe kunnen bewegen dit voorstel tot 10% stijging te wijzigen. De kommissie financiën heeft inmid dels een positief advies uitgebracht ten aanzien van dit voorstel. Ook ten aanzien van de beroeps vaart wordt de raad voorgesteld de tarieven met 10% te verhogen, dit eveneens overeenkomstig het advies van de kommissie financiën. B. en w. zijn van mening, dat geiet op de plaats die deze schepen aan de kade innemen en de uitgaven die de ge meente ten behoeve van de haven zich getroost, een verhoging met 10% redelijk is te achten. Ook wordt de raad voorgesteld ak koord te gaan met verhoging van de tarieven voor de hondenbelasting met 3%, evenals met een verhoging van 3% van de begrafenisrechten, de markt- gelden, precariorechten, staangelden woonwagens en legestarieven. Vrijdagmiddag werd de expositie in De Bewaerschole officieel geopend door de heer F. Jansen van de natuur- en vo gelwacht Schouwen-Duiveland. Naast hem voor de deur) het echtpaar Doornekamp. HAAMSTEDE - In het kultureelcentrum „De Bewaer schole" in Haamstede zijn tot en met 21 oktober tekenin gen en aquarellen te zien van Henk Doornekamp uit Utrecht. Hij is zeker geen onbekende in de regio, omdat hij al sinds jaren de Sterna, het tijdschrift van de natuur- en vogelwacht Schouwen-Duiveland, opschitterende wijze illustreert. „Henkt heeft de Sterna een eigen ge zicht gegeven. Hij is absoluut het visitekaartje van de natuur- en vogelwacht", aldus voorzitter F. Jansen van deze vereniging, die de expositie vrijdagmiddag officieel opende. De heer Jansen betitelde de teke- ningen van Doornekamp als ware ju weeltjes. „Hoe langer je er naar kijkt, hoe meer je ziet. Het verheugt me dat deze tekeningen en aquarel len via deze tentoonstelling nog meer in de belangstelling komen te staan. FA W J. GOUDZWAARD ZN HOOGERHUIS B.V. NOOROSTRAAT 33-35 HOOGEZOOM 194-200 4328 AK HAAMSTEDE 4325 BJ RENESSE TEL 01115-1331 TEL. 01116-1343 DEN HAAG - De Franse president Mitterrand zal op 6 en 7 februari vol gend jaar met zijn echtgenote een staatsbezoek afleggen aan Nederland. Dit heeft premier Lubbers vrijdag avond na afloop van het wekelijks ka binetsberaad meegedeeld. SCHIEDAM - Er bestaat in zowel binnen- als buiten land belangstelling voor de speciale ten behoeve van de stormvloedkering in de Oosterschelde vervaardigde vaartuigen die de komende jaren voor de verkoop be schikbaar komen. De belangstelling geldt die vaartuigen die kunnen worden gebruikt bij bergingswerkzaamhe den. Tot op heden zijn er echter geen konkrete ver koopresultaten geboekt. Dit zei scheepsmakelaar ing. A. Boogaard desge vraagd. Zijn bedrijf Hendrik Boogerd B.V. in Sliedrecht verwierf in 1982 exklusief de verkooprechten van de Oosterscheldevloot, eigendom van Rijkswaterstaat, met een totale nieuwebouwwaarde van 500 miljoen gulden. De scheepsmakelaar meldde verder dat Finland be langstelling heeft voor de speciaal gekonstrueerde brug die het werkeiland Neeltje Jans in de Oosterschelde ver bindt met het vaste land. Voorde brug, die Neeltje Jans verbindt met het vaste land van Schouwen-Duiveland, bestaat belangstelling m Finland. Boogaard was een van de sprekers op een door de afdeling Zuid-Holland van het Nederlands instituut voor marketing georganiseerd mini symposium „Hoe verkoopt Neder land B.V. Deltawerken Spin-off" in Schiedam. Boogaard koestert geen hoge ver wachting over het uiteindelijke ver koopresultaat. Vooral voor wat be treft de gekompliceerde vaartuigen als de pijlerheffer Ostrea en de mat- tenlegger Cardiuin is hergebruik el ders vrijwel uitgesloten. Bovendien, en dat geldt eveneens de andere vaar tuigen, zijn de konjunkturele ont wikkelingen niet bepaald gunstig, aldus Boogaard. Negatieve invloed konjunktuur Konjunkturele ontwikkelingen spelen hun negatieve rol ook bij de export van kennis, diensten en overi ge materiaal die in het kader van het Deltaprojekt, dat met de afsluiting van de Oosterschelde door de storm vloedkering zijn voltooiing nadert, is opgedaan en zijn ontwikkeld, aldus A. Warner van de Hollandsche Be- tongroep. Dit bedrijf vormt samen met vijf andere aannemingsbedrij ven de kombinatie Dosbouw. Het presenteren van het Deltapro jekt in zijn geheel, en met name de stormvloedkering, aan een mogelijk geïnteresseerde markt is uitgesloten, terwijl de verkoop van onderdelen stuit op financiële en politieke pro blemen, aldus Warner. Warner, die de publiciteit verzorgt voor Dosbouw, wees de wel gehoorde opvatting als zouden de in de kombi natie verenigde bedrijven te weinig doen voor de export van Deltakennis van de hand. Vijfenzeventig procent van de „geëxporteerde bouw" - vorig jaar goed voor een omzet van acht Vervolg pag. 2 Hoe groot de K is van deze kunst, moet de bezoeker zelf uitmaken. Voor mij staat echter voorop dat ik in de kunstwerkjes van Doornekamp de natuur kan herkennen zoals ik die ervaar. Dat gaat waarschijnlijk ook op voor degenen die deze expositie zullen bezoeken" aldus de heer Jan sen die vervolgens de expositie voor geopend verklaarde. Toerist De heer Doornekamp behoorde tot één van de eerste toeristen op Schou wen-Duiveland. Nog steeds bezoekt hij geregeld zijn zomerwoning in Re- nesse „Ik ken Schouwen-Duiveland al sinds 1947 en ik heb het eiland langzaam zien verknallen. Vooral Renesse is erg veranderd". De komst van de „horekarekreanten" (en dat zijn echt andere mensen dan toe risten) ervaart hij als hinderlijk. „Ze jagen de anderen weg". Het echtpaar Doornekamp reist veel, maar ieder jaar wordt toch Re- nesse weer aangedaan. „De dieren die in mijn tekeningen voorkomen, vind ik onder meer in de tuin van on ze zomerwoning. Het is gelukkig nog een rustig plekje". Jong Henk Doornekamp was grafisch vormgever van beroep. Verder was hij 15 jaar direkteur van een grafisch bedrijf in Utrecht. Op zestig-jarige leeftijd heeft hij daar een punt achter gezet. „Dat is alweer enkele jaren ge leden" zegt Doornekamp. Zijn uiter lijk verraadt zijn leeftijd echter niet. „Het is mijn liefde voor de natuur die me jong houdt" zegt Henk Door nekamp ten slotte. De expositie duurt tot en met 21 ok- tober en is dagelijks (behalve op zon dag) geopend van 14.00-17.00 uur. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. 2G stejaargeng O dec. 1902 0 nummer 4 Henk Doornekamp gaf hel tijd schrift Sterna een eigen gezicht. Verwachting tot dinsdagavond: Buien Wisselend bewolkt en buien; mini mumtemperatuur omstreeks 8 en middagtemperatuur ongeveer 13 gra den; vrij krachtige en aan de kust en op het IJsselmeer in de middag af en toe stormachtige westelijke wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 14 okt. Woensdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 70%. Minimumtemp.: 7 gr. Middagtemp.: 15 gr. Windkracht: zuidwest Donderdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 80% Minimumtemp.: 10 gr. Middagtemp.: 15 gr. Windkracht: zuidwest 5 Vrijdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 80%. Minimumtemp.: 9 gr. Middagtemp.: 13 gr. Windkracht: west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 11 okt. Zon op 6.56, onder 17.56 Maan op 13.01, onder 20.40 Eerste Kwartier: 13 okt. (20.42) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 11 okt. 5.43 18.13 11.50 Doodtij: 16 oktober HET WEEROVERZICHT DE BILT - Morgen stroomt er lucht over ons land waarin zich boven zee gemakkelijk buien kunnen vormen. Omdat de lucht in de hogere niveaux geleidelijk aan kouder wordt, is het niet uitgesloten dat enkele van de buien vergezeld gaan van hagel en onweer. Door de koude bovenlucht zal het aan de grond ook niet warm worden. Ondanks het feit dat tussen de buien door er af en toe wat zon is, wordt het in de middag maar ongeveer 13 gra den. In de nacht daalt de tempera tuur tot rond de 8 graden. De wind is westelijk, in het binnen land vrij krachtig en aan dc kust en op het IJsselmeer hard en in de mid dag af en toe stormachtig. Dit onbestendige herfstweer wordt veroorzaakt door een depressie die van het zeegebied ten noorden van Schotland naar midden-Scandinavië trekt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1