Uitstel van betaling verleend aan ASD Hoogste punt bereikt bij bouw van nieuwe verzorgingstehuis Als in een Oosters Sprookje...... DE ZIERIKZEESCHE COURANT Jlietnisse Geslaagde proefvaart Jacob Neeltje" 8itr Bruiloft in Sir yon oeveren reizen I-IWC- I - I i 4 I Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Muziekvergunning De Steeg Bar-diskotheeK De Steeg in Zierikzee heeft, althans voorlopig en op bepaalde voorwaar den, de muziekvergunning teruggekregen. (Pag. 2). Woningverbetering Dominee gearresteerd 300 keer SKNWK Woningbouwvereniging Beter Wonen gaat Dominee W. F. Teekens uit Bruinisse werd Jan Tierie speelde inmiddels al driehonderd een tiental duplex-woningen in de Regen boogstraat te Zierikzee ingrijpend renove ren. (Pag. 3). tijdens een rondreis door de DDR gear- keer in het eerste team van de Nieuwerkerk- resteerd op verdenking van bedrijfsspiona- ge. (Pag. 4). se voetbalformatie van SKNWK. Een per soonlijke mijlpaal. (Pag. 5). VRIJDAG 7 OKTOBER 1983 140ste jaargang Nr. 23401 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Ook in de bitterste nood uwe krachten niet met klagen verspillen. Lavater Aannemingsbedrijf uit Zierikzee verkeert in financiële moeilijkheden ZIERIKZEE - Erg donkere dagen zijn aangebroken voor het aannemingsbedrijf „Schouwen-Duiveland" b.v. te Zierikzee. Bij de arrondissementsrechtbank te Middelburg is door dit bedrijf uitstel van betaling aan gevraagd, en op 3 oktober verleend, wegens financiële moeilijkheden waarin het bedrijf verkeerd. Tot bewindvoerder is benoemd mr. J. A. M. Dietvorst van het advocatenkantoor Vreijling en Partners te Goes. De surséance van betaling is verleend tot 5 januari 1984. Over een eventuele verlenging van het uitstel zal op die datum overleg worden gepleegd door de schuld eisers. Eén van de stafleden van A.S.D. (zijn naam ziet hij liever niet in de krant vermeld omdat in de huidige situatie van het bedrijf namen niet belangrijk zijn, maar alleen de geza menlijke wil van het personeel om het bedrijf er weer bovenop te bren gen - red.) vertelt desgevraagd dat het uitstel van betaling tot op heden geen gevolg zal hebben voor het per soneelsbestand", dat uit 45 mensen bestaat. ,,Het personeel is volledig bereid om zich te blijven inzetten voor het bedrijf. Het zijn weliswaar moeilijke tijden, maar we hebben met het personeel meerdere bijeen komsten gehad waarin openlijk en eerlijk is gesproken over de situatie waarin het bedrijf zich bevindt. Het besluit om uitstel van betaling aan te vragen is dus voor niemand van het personeel een donderslag bij heldere hemel geweest." Volgens de woordvoerder van ASD is maandagmiddag, in overleg met de bouw- en houtbond CNV, het voltal lige personeel ingelicht over de nu ontstane situatie. Hij vertelt dat er goed gebruik gemaakt zal worden van de toegestane tijd om orde op za ken te stellen bij ASD en om, samen met de benoemde bewindvoerder mr. Dietvorst te bezien welke toekomst- Advertentie Restaurant Renesse voor "reservering: te). 01116-1215 maandag gesloten aajviaaaaaaaaaaaaaaaaa# mogelijkheden er voor het bedrijf zijn. ,,We zien de toekomst echter niet donker in. We hebben nog moge lijkheden om deze situatie het hoofd te bieden." Aldus de woordvoerder. Moeilijk De aangestelde bewindvoerder, mr. J. A. M. Dietvorst te Goes, is wat minder optimistisch gestemd. ,,Het is nu nog heel erg moeilijk om aan te geven welke toekomstmogelijkhe den er zijn. Ik sta als buitenstaander wat somberder tegenover de mogelij ke oplossingen. We zullen echter onze uiterste best doen om de zaak te red den, maar het wordt wel een moeilij ke zaak." 'Mi. Dietvorst noemt als één van de belangrijkste voorwaarden voor het bedrijf om uit het ontstane dal te ko men, een grote mate van bereidheid van de banken om kredieten te wil len verstrekken. ,,Maar zoals het er nu uitziet zal dat een heel probleem worden. Het bedrijf draait op dit mo ment met verlieis. Daar moeten we eerst overheen zien te komen en ver volgens moeten alle krediteuren worden afgelost. Los daarvan staat de maandelijkse last van-.de perso neelskosten. Met 45 man personeel is dat niet gering." Een enorm pluspuntnoemt de cura tor de enorme positieve instelling van het betrokken personeel. Daar mee ben je a-1 een heel eind. Want als men het niet meer riet zitten om de moed op te kunnen brengen om door te vechten, dan kun je het verder he- 'lemaal wel "vergeten. Het is boven dien veel te vroeg om te zeggen dat er gein enkele lichtpunt meer bestaat. Het zal alleen een kwestie van veel en langdurig overleg worden om uit de gerezen problemen te kunnen ko- De belangrijkste reden voor de nu ontstane problemen is, volgens de ASD-woordvoerder, de grote ekono- mische teruggang in de bouwwereld en de daardoor teruglopende omzet. ,,Ons bedrijf is ingesteld op een gro tere omzet. Bovendien wordt het weinig werk, dat wordt aanbesteed, aangenomen tegen uitermate scherpe prijzen waardoor de winstmarge erg klein is." Gematigd optimist De heer L. J. Reigersberg van de Bouw- en houtbond CNV geeft desge vraagd te kennen „gematigd opti mistisch" te zijn. ,,Er zijn nog wel mogelijkheden voor het bedrijf, maar dan moeten de betrokken par tijen het samen wel kunnen vinden. En dat is op dit moment nog een erg onzekere faktor. Tenaanzien van de inschakeling van de vakbond bij de nu ontstane problemen werd de bouw- en hout bond vroegtijdig ingelicht dat desur- céance van betaling zou worden aan gevraagd. Op advies van de bond heeft de direktie van het bedrijf op het allerlaatste moment nog gesprek ken gevoerd met instanties als het ETI, provincie en gemeente, teneinde een oplossing te vinden, aldus Rei gersberg. ,,Het zou echter verstandi ger geweest zijn als dat overleg in een wat vroeger, stadium zou zijn ge voerd. Nu sta je, ook als vakbond, een beetje voor het blok." Ten aanzien van .de.uitbetaling van de lonen hoeven de werknemers zich niet ongerust te maken, want, zo stelt Reigersberg, ,,de bedrijfsvere niging staat garant voor de uitbeta ling van achterstallig loon." BRUINISSE - Op de Oosterschelde vond donderdagmiddag de geslaagde technische proefvaart plaats van de Noordzeekotter GO 50, de „Jacob Neeltje". De proefvaart vanuit de Bru- se haven was een test voor de bij machinefabriek Maaskant Bruinisse nieuw ingebouwde Stork-Werkspoor scheepsdieseL Deze 964 Kw(1300 pk) sterke krachtbron is van het type 8 FHD 240. In de kotter van de gebr. Klein uit Ouddorp bouwde Maaskant tevens op proef een brandstofver- bruiksmeter. Dit nummer bestaat uit 14 pagina's. WA> ffiy- PÊ Een beetje onwennig zitten Maya en Jaap-Jan op de rug van de kameel. Links op de foto het hoofd van de school Gerard Oele die zich in stijl had aange kleed. v SIRJANSLAND - Een bruiloft met kleurig versierde bogen en confetti was wat de Sirjanslanders betreft voor kleuterleidster Maya van der Linde niet goed genoeg. Voor het eerst in tientallen jaren trouwde een kleuter leidster van de plaatselijke basisschool in het dorp en dat mocht absoluut niet onopgemerkt voorbij gaan. Maya en de bruidegom Jaap-Jan Vink stonden dan ook zeer verbaasd te kijken, toen op het schoolplein de 15 jaar oude kameel Gerda" klaar stond, waarop het kers verse echtpaar als in een Oosters sprookje een rondgang door het dorp maakte. De kameel liet het feestgebeuren in eerste instantie niet gelaten over zich heenkomen. Het dier was onrustig en bleek bijzonder geïnteresseerd te zijn in de bruid. Pas later bleek dat Ger da het op het bruidsboeket van Maya had gemunt, dat de kameel wel sma- Vervolg pag. 4 Verwachting tot zaterdagavond: Kouder Half tot zwaar bewolkt en enkele buien; minimumtemperatuur onge veer 8, middagtemperatuur om streeks 15 graden; vrij krachtige westenwind, kracht 5. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 11 okt.: Zondag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 70%. Min.temp.: 8 gr. Middagtemp.: 14 gr. Windkracht: n.west 5 Maandag: Veel bewolking Kans op neerslag: 80%. Min.temp.: 8 gr. Middagtemp.: 15 gr. Windkracht: zuidwest 6 Dinsdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 80%. Min.temp.: 8 gr. Middagtemp.: 14 gr. Windkracht: west 6 ZON- EN MAANSTANDEN 8 okt. Zon op 6.52, onder 18.03 Maan op 9.09, onder 19.13 9 okt. Zon op 6.53, onder 18.01 Maan op 10.31, onder 19.36 10 okt. Zon op 6.55, onder 17.59 Maan op 11.49, onder 20.04 Eerste Kwartier: 13 okt. (20.42) EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 4.27 16.15 9.52 22.09 4.43 17.02 5.06 17.41 10.36 11.15 22.50 23.28 De kinderen en het hoofd van de school Gerard Oele maakten het beeld kompleet door in Arabische kostuums op de bruiloft te verschij nen. Volgens Oele was het in tijden niet zo druk geweest in de straten van Sirjansland. „Het dorp liep uit HOOG Zierikzee 8 okt. 9 okt. 10 okt. Springtij: HET WEERO VERZICHT DE BILT - Aan de achterzijde van een regengebied dat naar Duitsland wegtrekt stroomt wat koudere lucht binnen. Zaterdagmiddag wordt het ongeveer 15 graden. De aangevoerde lucht is ook onstabiel; er kunnen en kele buien vallen, maar daarnaast zijn er nu en dan ook opklaringen. De wind is westelijk en in het algemeen vrij krachtig. De koudere lucht wordt aange voerd door een depressie die vrijdag ochtend bij IJsland lag en die van daar naar het oosten trekt. Ook van zondag tot en met woens dag blijft het weer onder invloed staan van lagedrukgebieden. De neerslagkansen blijven vrij groot de neerslag zal voornamelijk vallen in de vorm van buien. De middagtem peratuur wordt na zaterdag rond 14 graden. Aan de Hoge Molenstraat in Zierikzee stoelen of banken dat het bestuur blij mocht zijn met de nieuwbouw. „Als we iets later hadden besloten tot deze nieuwbouw, dan hadden we het wel kunnen vergeten. Minister Brinl - man doktert immers allerlei planr. n uit om de bouw van bejaarden!- ii- zen te beperken in het kader van de bezuinigingen. We zijn wat dat be treft met de hakken over de sloot ge komen en hebben nog net op tijd ge profiteerd". De heer A. Vermant, voorzitter van de Hervormde Stichting Bejaardenhuis vestiging en -verzorging Zierikzee, hees de vlag op de hoogste top van de nieuwbouw. ZIERIKZEE - Donderdagmiddag 6 oktober werd in Huize Irene in de Hoge Molenstraat in Zierikzee stil gestaan bij het feit dat die dag het hoogste punt was be reikt bij de bouw van het nieuwe verzorgingstehuis. Even tevoor had de heer A. Vermaat, voorzitter van de Hervormde Stichting Bejaardenhuisvesting en - verzorging Zierikzee met een officieel tintje de vlag op het hoogste punt gehesen. De bouwaktiviteiten aan de Hoge Molenstraat moeten in februari/ maart van het volgend jaar resulte ren in een gloednieuw verzorgingste huis voor 58 bejaarden: het tehuis gaat 50 éénpersoonskamers tellen en 4 tweepersoons. De eerste paai werd „geslagen" op woensdag 23 maart j.l. In de ziekenkamer komen 4 bedden, er komen 2 logeerkamers met elk een bed en 3 kamers voor intern perso neel. In totaal derhalve 67 bedden. Van de 40 bejaardenwoningen, die in een tweede fase zullen worden ge bouwd, tellen er 38 twee kamers en zijn er 2 vier-kamcrwoningen. De op drachtgevers tot de bouw ten behoe ve van de Zierikzeese stichting is de Stichting Nederlandse Centrale voor Huisvesting van Bejaarden te Amsterdam. Na afloop van het officieel hijsen van de vlag op het hoogste punt reik te de heer Vermaat een aantal enve loppen „met inhoud" uit, in figuur lijke zin bedoeld als „pannenbier" voor de bouwlieden. Voortvarend Vervolgens was er een bijeenkomst in Huize Irene, waar de heer Vermaat een korte toespraak hield ter gele genheid van de bereikte mijlpaal in de nieuwbouw. „Ik hoop dat er een goed verzorgingstehuis mag ontstaan waarin de bejaarden van Zierikzee een goed onderkomen mogen vinden", zo begon de heer Vermaat zijn toespraak. Hij prees de voortva rendheid, waarmee tot nu toe was ge werkt en sprak, met een zinspeling naar het gedicht „De ballade van de Boer" van W. Bruning, de hoop uit evenzo mocht gelden: „En de bou wer, hij bouwde voort". De heer Vermaat deelde mee dat al les er op wees dat de oplevering, zo als gepland, zou kunnen plaatsvin den in februari/maart van het vol gend jaar. „Dat betreft dan de eerste fase van de bouw, het verzorgingste huis. Vervolgens zullen de oude ge bouwen worden afgebroken om plaats te maken voor de nieuwe be jaardenwoningen". Met de hakken over de sloot De heer Vermaat stak niet onder Naam Een passende naam voor het nieu we verzorgingstehuis is er overigens nog niet gevonden. Het bestuur van de stichting staat open voor sug gesties van buitenaf. Eventuele voor stellen voor de nieuwe naam kunnen worden gezonden aan het bestuur van de Hervormde Stichting Bejaar denhuisvesting en -verzorging Zie rikzee, p/a: A. Boogcrt, Tee- linckstraat 26 in Zierikzee. Advertentie Geef eens een REISB0N kado....! Verkrijgbaar in elke prijs voor elke reis... Bij: REISBURO APPELMARKT 21 ZIERIKZEE TEL 011105036

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1