Veel vitaliteit bijeen in Zeeuws Senioren Orkest Adjunkt-direktrice Prinses Julianaschool nam afscheid Rust Roest wint derde prijs in de Efteling Vogeltentoonstelling in Dorpshuis Oosterhof Tonnenmagazijn vol enthousiaste toehoorders VUT voor mevrouw Van de Stadt Ledenvergadering Staatkundig Gereformeerde Studievereniging Beatballet in Brouwershaven Poppentheater ,Muzikantater in het Schuitje te Brouwershaven Loketpersoneel grote postkantoren voeren maandag stiptheidsakties ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Eerste lustrum „Kolibrie" ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 6' oktober 1983 Nr. 23490 3 BROUWERSHAVEN - In de tot in de uithoeken ge vulde zaal van het Tonnenmagazijn, vond woensdag middag een primeur-optreden voor de hele regio Sehou- wen-Duiveland plaats van het Senioren Orkest Zeeland onder leiding van de heer Daan Burger. Het publiek werd voornamelijk gevormd door de leden van de ongeveer twintig bejaardensociëteiten van het eiland. De toehoorders waardeerden het optreden uiter mate; er werd „meegetikt, geneuried en soms meegezon gen bij muziek die af en toe „de pan uit swingde" en die zeker niet onder doet voor de klanken van een .jonger" orkest. Leden van twintig regionale bejaardensozen genoten in Brouwershaven van een optreden van muzikale leeftijdgeno ten, verenigd in het Senioren Orkest Zeeland. Na het openingswoord van mevrouw Slabbekoorn-Rijn, was er eerst een op treden van het plattelands vrouwenkoor uit Noordgouwe onder leiding van de heer M. van 't Veer. Het bracht lie deren als de Zangersmars, Twee Voer^ lui, een lied van Zeeland dat in het Zeeuws dialekt gezongen werd, de Wind, Gelukkig is het land en Wilt heden nu treden. Liederen die blijkens de reakties bij het publiek alom ge waardeerd zijn. Bovendien was de ma nier waarop ze gezongen werden, on danks de warmte in de zaal, zeer mooi en professioneel. De begeleiding op het orgel was van mevrouw J. van 't Veer-van Dyke. Fantastisch optreden Het Senioren Orkest bracht, na de inleiding van voorzitter H. P. Everwijn een fantastisch optreden, dat „traditie getrouw" begon met het Zeeuws Volks lied. Daarna werden achtereenvolgens een mars (Promenade), Acht Klank studies, de Schone Serenade, Remem ber the old Times (een medley), en Leve de Vrijheid (een mars in D C) gespeeld, die het publiek tot enthou siasme brachten Na nogmaals een op treden van het plattelands vrouwenkoor uit Noordgouwe, was er een pauze, waarin de trekking van de loterij plaatsvond. Ontstaan van het orkest Initiatiefnemer tot het oprichten van het orkest is de heer E. Aaiders, die op de televisie een orkest van ouderen zag spelen. Omdat Zeeland een dei> gelijk orkest niet bezat, nam hij kon- takt op met de heer C. Schout, voor zitter van de Zeeuwse bond K.N.M.F. Na enige besprekingen kreeg hij „het groene licht". De heer Aaiders is nu sekretaris van het Senioren Orkest Zeeland, terwijl het orkest, nu driejaar oud, gemiddeld één maal per maand optreedt, voornamelijk in bejaarden huizen en voor de Stichting Welzijn Ouderea Op 15 oktober neemt het bovendien deel aan het Seniorenfesti val te Utrecht Veelzijdige musici De 45 leden, tegenwoordig in ver band met de VTJT in de leeftijd vanaf 60 jaar, zijn meestal ook lid van een plaatselijke fanfare of brassband. Er zijn zeer veelzijdige types bij, zoals bijvoorbeeld de heer C. I. Melieste, 75 jaar oud die zo'n zes instrumenten bespeelt en daarnaast ook nog kompo- neert Overigens is hij ook een trouw bezoeker van de jaarlijkse play-inn te Brouwershaven. De heer Daan Burger is amateur dirigent vanaf 1940 bij muziekgezel schappen in Serooskerke, Kapelle en Goes. Nadat dit hem te druk werd, verwisselde hij deze drie korpsen voor het dirigentschap van het Senioren Orkest Zeeland. Na de pauze werd met verve The Fairest of the Fair, een mars gespeeld en verder Drie Oud Hollandse Tafe relen, the Happy Times Suite, acht Klanksuites en de Stand by mars. De Stichting Welzijn Ouderen eri de gezamenlijke bejaarden sociëtei ten, initiatiefnemers van dit evene ment, kunnen blijkens de reakties spreken van een geslaagde middag die voor herhaling vatbaar is. Het was, zoals de heer O. Slabbekoorn in zijn slotwoord zei: „Een plezier om kennis te nemen van zoveel vitaliteit bij elkaar". ZIERIKZEE - Het debutantenfestijn, dat het afgelopen weekend in de Efte- ling te Kaatsheuvel is gehouden, heeft voor het Zierikzeese muziek- en show korps Rust Roest een aardig sukses opgeleverd. Na een uitgebreide voorselektie gedurende het afgelopen seizoen, werden uiteindelijk 6 korpsen uitgenodigd voor deze finale. Rust Roest behoorde daarbij en behaalde uiteindelijk een derde plaats. ZIERIKZEE - Omringd door kollega's, oud-kollega's, vrienden, vertegenwoordigers van het gemeentebestuur en de ZLM nam mevrouw E. van de Stadt woensdagmid dag tijdens een receptie in restaurant Mondragon offi cieel afscheid van het onderwijs. Als adjunkt-direktrice van de school voor LHNO en MHNO Prinses Juliana in Zierikzee, maakte zij gebruik van de mogelijkheid ver vroegd uit te treden. Al sinds 1 augustus is zij niet meer aan de school verbonden, maar pas gisteren werd van haar in informele sfeer afscheid genomen. „De mogelijk heid om met de VUT te gaan heb ik meteen aarigegrepen. Minister Deetman stuurt ons de laatste tijd heel verve lende briefjes, maar dit bericht was eindelijk eens een keer een goed bericht," aldus mevrouw Van de Stadt in haar dankwoord. Op dit concours, dat door de Efte- ling dit jaar voor het eerst werd geor ganiseerd, had de band te kampen met een onderbezetting bij de bla zerssectie en het slagwerk, doordat verschillende leden die dag niet mee konden. Dat het korps desondanks nog een derde plaats behaalde was te danken aan de grote inzet van de le den en aan de showeffekten. Deze werden voor een groot gedeelte ver zorgd door de Majorettes en de Color- guard (vlaggengroep) die in de show nauw samenwerken. Indruk Het korps heeft die dag een grote indruk gemaakt; dat blijkt uit het OOSTERLAND - De Staatkundig Gereformeerde Studievereniging „Schouwen-Duiveland" houdt op vrijdag 14 oktober de algemene le denvergadering in de vergaderzaal van de gereformeerde Gemeente aan de Sint Joostdijk no. 12 te Oosterland. Na behandeling van notulen, mede delingen en ingekomen stukken is het onderwerp van de vergadering „De crisis van het gezag" door de heer J. de Rooij uit Krabbendijke. Na de pauze is er gelegenheid tot diskussie over dit onderwerp. Een ieder is welkom op deze avond. Wegens het niet meer beschikbaar zijn van de vergaderzaal van de Gere formeerde Gemeente in Nederland te Nieuwerkerk op de vrijdagavond, heeft het bestuur besloten om voortaan sa men te komen in de vergaderzaal van de Gereformeerde Gemeente te Oos terland Aanvang: 19.45 uur. De tentoonstelling wordt gehouden op donderdag 13 oktober van 20.00 tot 22.00 uur, op vrijdag 14 oktober van 10.00 tot 23.00 uur en op zaterdag 15 oktober van 10.00 tot 19.30 uur. De vereniging heeft inschrijvingen genoteerd van totaal 936 vogels, af komstig van liefhebbers uit de pro vincie Zeeland, Goeree-Overflakkee, Rotterdam en West-Brabant. Deze vogels worden op woensdag 12 okto ber onderworpen aan de keuring, uit gevoerd door 12 keurmeesters. In hoofdzaak zijn vier verschillende ka- tegorieën te bezichtigen, te weten ka naries, parkieten, tropische vogels en duiven en kwartels. In deze kate- feit dat zij dezelfde dag werd uitge nodigd om volgend jaar mee te doen aan het Benelux-concours dat in Bel gië wordt gehouden. De voorberei dingen en repetities voor de geheel nieuwe show, die Rust Roest volgend jaar gaat brengen, zijn enkele weken geleden al begonnen, terwijl er ook hard gewerkt wordt voor de concert avond, die op 11 november a.s. in Zie rikzee gehouden wordt. BROUWERSHAVEN - Vanaf maandagavond 10 oktober worden er in het Tonnenmagazijn te Brouwers haven beatballetlessen gegeven door mevrouw Hedy Bommeljé. Mevrouw Bommeljé, die een bekwame dansle rares is, heeft op het eiland al vele beatballetlessen gegeven, o.a. in Re- nesse, Nieuwerkerk, Ellemeet en Bruinisse. Om de belangstelling te peilen begint ze in Brouwershaven met drie lessen die plaats zullen vin den op maandag 1, 17 en 24 oktober van 7 tot 8 uur en van 8 tot 9 uur 's avonds. „Beatballet kan gedaan worden vanaf de leeftijd van ongeveer 8 jaar", aldus mevrouw Bommeljé. „Het ligt er een beetje aan wat voor types het zijn, of ze er al aan toe zijn. Om te weten te komen wat beatbal let nu precies is kun je het beste ko men kijken, of nog beter een keertje meedoen, zodat je zelf voelt en onder vindt hoe je lichaam er op reageert. Het is anders dan aerobic dansen, klassiek of modern ballet. Als een ro de draad er doorheen lopen de oefe ningen op ritmische muziek zoals die in de loop der jaren ontstaan zijn". Belangstellenden die willen kijken of meedoen worden maandagavond om 7 of 8 uur verwacht in het Tonnen magazijn. Degenen die inlichtingen willen kunnen terecht op tel.no. 01114-2332. gorieën wordt weer een onderverde ling gemaakt. Rad van avontuur Vanaf de opening op donderdag avond om 20.00 uur draait het rad van avontuur, dat zal stoppen op za terdagavond om 19.30 uur wanneer de vogels weer zullen worden opge haald. Zaterdag om ongeveer 18.00 uur zal de trekking plaatsvinden van de ver loting, die de vereniging heeft geor ganiseerd ter bestrijding van de kosten van de tentoonstelling. De toegang tot de tentoonstelling in het dorpshuis „Oosterhof" aan de Sint Joostdijk is gratis. Voordat het echter zo ver was, pre senteerde zich eerst nog een aantal sprekers, dat - tegen de wens van de afscheidnemende in - haar lovende woorden toesprak. Namens het ZLM- bestuur sprak mr. J. Oggel die zich goed kon voorstellen dat mevrouw Van de Stadt een punt zet achter haar carrière binnen het onderwijs, zeker in deze tijd waarin het onderwijs wordt overspoeld met nieuwe pro blemen. „U heeft ons gevraagd niet tegen u te spreken, maar met u. Dat betekent dat er geen ruimte zou zijn voor toespraken en dat gaat ons iets te ver. Dit keer mag u zich niet de or ganisatie bemoeien, laat het feest maar over u komen." De heer Oggel haalde een serie ge beurtenissen aan uit haar loopbaan bij de ZLM-scholen: de oude school in Haamstede, de verhuizing naar de nieuwe Schutse, de fusie met LHNO- Zierikzee en ten slotte het afscheid. Namens het bestuur overhandigde hij haar diverse kado's en dankte haar voor de samenwerking en de in zet. Druk Namens de ZLM-kring overhandig de de heer L. J. van Gastel een af- scheidskado. „Onze kontakten wa ren niet veelvuldig, maar de keren dat de Kring bij onderwijszaken be trokken raakte, ervaarde ik de sa menwerking als zeer plezierig. U had het altijd druk, een bezige bij, mis schien zegt u straks wel, had ik maar iets te doen", aldus de heer Van Gastel, waarop mevrouw Van de Stadt meteen antwoordde dat de Kring zich daar absoluut geen zorgen over behoeft te maken. „Ik heb nog zoveel te doen". Namens het personeel van de Prin ses Juliana sprak direkteur de heer H. van Dam. „Je sluit een periode van je leven af, een carrière binnen de school. Een onderwijs-freak zou ik je zeker niet kunnen noemen, je be langstelling voor zaken die zich bui ten de school afspeelden was bijzon der groot. Vut en Fut gaan in jouw geval goed samen. Fut staat voor pit, pittigheid en energie, daar beschik je nog steeds voldoende over. Je verlaat het onder wijs in een periode die niet gemakke lijk is. Het toekomstperspektief wordt opgehangen aan het financieel haalbare". Namens het personeel kreeg mevrouw Van de Stadt van hem bloemen en kado's aangeboden. Dia's Ten slotte kregen het woord me vrouw J. Provoost, namens kollega direktieleden van de ZLM scholen in Zeeland en Brabant, mevrouw A. van der Leeden, consulente van het huishoudonderwijs ZLM, de heer M. Nieuwdorp namens de vereniging van direkties in het beroepsonder wijs en mevrouw J. C. J. van de Hoek namens de beheerskommissie Pr. Ju lianaschool. Mevrouw Van de Stadt sloot het formele gedeelte van de bijeenkomst af met het vertonen van dia's die een goed beeld gaven van haar loopbaan bij de ZLM-scholen. „Ik dank jullie allemaal voor de fijne kado's die ik heb gekregen. Van een echt afscheid is wat mij betreft geen sprake. Ik loop nog wel eens binnen". ROTTERDAM - Twee artsen van de dr. Daniel Den Hoedkliniek in Rot terdam hebben een veelbelovende methode ontwikkeld ter bestrijding van akute leukemie. BROUWERSHAVEN - Het belooft dit jaar een bijzondere ouderavond te worden in kleuterschool „Het Schuitje" te Brouwershaven. De on derwijzeressen en de ouderkommis sie hebben de heer B. Breeman be reid gevonden om met zijn muzikale poppentheater die avond op te treden en zo de ouders iets meer te vertellen over het muziekonderwijs aan kinde ren. De heer Breeman is leraar muzika le vorming aan de pedagogische aka- demie te Middelburg en geeft als zo danig les aan toekomstige onderwijs krachten. Hij werkt met allerlei soorten poppen, die gemaakt zijn van huishoudelijke artikelen zoals af- wasborstels. klompen en wasknij pers. Op deze manier weet de heer Breemand, door middel van een pop- pekastspel, op een, zowel voor kinde ren als volwassenen zeer boeiende wijze, iets te vertellen over kinderen en muziek. De ouders van de kleuters zijn hartelijk welkom op maandag 10 oktober om kwart voor acht in kleu terschool „Het Schuitje" te Brou wershaven. DEN HAAG - Ruim 600 militairen met grootverlof van de Koninklijke Landmacht werden woensdagavond weer onder de wapenen geroepen voor een drie dagen durende jaarlijk se mobilisatie-opkomstoefening met de kodenaam „Donderslag". Geen akties in Zierikzee DEN HAAG - Het loketpersoneel op de grotere postkantoren gaat vrij wel zeker maandag stiptheidsakties voeren uit protest tegen de rege ringsplannen de ambtenarensalaris sen volgend jaar met 3,5 procent te korten. Dat hebben woordvoerders van de ambtenarencentrales ACOP en CCOOP woensdag meegedeeld. De initiatieven van het PTT- personeel lopen vooruit op de lande lijk georganiseerde stiptheidsakties, die de centrale gezamenlijk gaan or ganiseren bij tal van overheids diensten. Besluiten daarover vallen zeer waarschijnlijk vrijdag 14 okto ber. De akties aan de loketten kunnen voor behoorlijke rijen gaan zorgen. Het personeel kan bijvoorbeeld van elke girobetaalkaart die wordt geïnd nagaan of het nummer niet voorkomt op de lijst van gestolen girokaarten of giropassen. Een andere aktiemid- del is het volgens de regels inboeken van elke verkochte postzegel. De bonden zullen nog deze week een oproep aan de leden doen maan dag akties te gaan voeren, waarmee de centrales de initiatieven steunen. De aktiebereidheid is vooral op de grote postkantoren groot, zo is de centrales gebleken. Een woordvoerder van het post kantoor in Zierikzee deelde desge vraagd mee, dat ten aanzien van het kantoor in Zierikzee geen stiptheids akties worden verwacht. Uitgever B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoon Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur); 01110- 6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110- 3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbeta ling) f37,00; per jaar f 141,00; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn in clusief 4% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 48 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 5,92. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclu sief 4% B.T.W. OOSTERLAND - De G.D.V.V. „De Kolibrie" organi seert voor de vierde maal een vogeltentoonstelling in het dorpshuis „Oosterhof". Deze vereniging viert tevens het eerste lustrum en is er andermaal in geslaagd een lande lijke tentoonstelling op te zetten. Namens het gemeentebestuur, bracht burgemeester Th. H. de Meester een bliksembezoek aan de afscheidsreceptie van mevrouw Van de Stadt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 3