NIEUWSBODE Zwak gestart De Schutters maakt het Zierikzee in matig duel opmerkelijk moeilijk Duiveland boekt eerste zege in emotioneel duel met Colijnsplaatse Boys: 5-3 Toon van Tiggelhoven na 2-1 verlies bij Meeuwen: ,,Mevo is veel te lief" DFS niet opgewassen tegen hardwerkend SKNWK met glansrol voorstopper Brasser Zierikzeese winst pas in blessuretijd veilig: 3-1 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 3 oktober 1983 Nr. 23398 5 ZIERIKZEE - Het heeft Zierikzee aardig wat moeite gekost om ook de vierde kompetitiewedstrijd in winst om te zetten en daardoor samen met Steenbergen on geslagen koploper te blijven. De Steenbergenaren reken den in eigen huis met 4-2 af met Clinge, de volgende op ponent voor de ploeg van trainer Jack Schipper. Op het zonovergoten en drukbezochte sportpark Bannink won Zierikzee met 3-1 van het lastige De Schutters, dat de ne derlaag voornamelijk te danken had aan de zeer zwakke eerste helft. „Ik denk, dat ik de fout voornamelijk bij mezelf moet zoeken", meende Schutters-oefenmeester Jaap Weststrate na de verloren wedstrijd. ,,Ik heb de ploeg te verdedigend laten beginnen en heb daardoor Zierikzee als het ware uitgenodigd om doelpunten te ma ken. Ten opzichte van mijn ploeg heb ik Zierikzee over schat. Fysiek waren we zeker niet de mindere, maar na de 2-0 ruststand begonnen we de tweede helft uit kanslo ze positie. Door een gepland snel doelpunt kwamen er weer mogelijkheden, maar aanvallend konden we geen al te sterke vuist maken, waardoor we de stand niet ge lijk konden trekken. De derde Zierikzeese treffer was een logisch gevolg van ons massaal opdringen". De beide aanvoerders van Zierikzee en Schutters, Kees Verhaart en Kees van Gameren met elkaar in duel. Verhaart zou in de blessuretijd een goede wedstrijd van zijn kant met een treffer bekronen.. „We speelden vandaag de minste' wedstrijd in deze kompetitie, maar ik ben niet ontevreden over wat de ploeg in z'n totaliteit liet zien. De in zet van de ploeg was er de volle ne gentig minuten en dat is denk ik het grote winstpunt ten opzichte van het vorig seizoen. We spelen nu met ka rakter, dat Bruse Boys in voorgaan de jaren zo tekende en als je daarbij dan ondanks wat minder spel toch nog beide punten in huis kunt hou den, dan moet je je een tevreden oe- fenmeester weten", konstateerde Jack Schipper. Wel moest Schipper erkennen, dat er vaak en op de meest knullige momenten balverlies werd geleden. ,,Dat kan natuurlijk wel eens gebeuren, maar echt gevaar le verden de missertjes eigenlijk nau welijks op. Daartoe was het aanval lende werk van de bezoekers toch wat te steriel. Op de overwinning valt weinig af te dingen", was de me ning van de Souburgse oefenmeester. Goed begin Zierikzee begon ronduit goed tegen het gepromoveerde Schutters uit het Brabantse kerkdorp Stampersgat, dat tot de gemeente Oud- en Nieuw- Gastel behoort. Al na zes minuten was Jan-Leen Boot dicht bij de ope ningstreffer, maar nadat hij was aan gespeeld door Kees Verkaart gleed laatste man Kees van Gameren hem nog net de bal van de voet bij zijn in zet. Vier minuten later had de centrale spitsspeler wel sukses. Han van de Sande draaide zich op het midden veld los van Paul van Duivenbode en verlengde vervolgens op Boot, die goed Kees van Gameren op het ver keerde been zette en vervolgens met links genadeloos uithaalde. Via de paal en de rug van doelman Adrie Wierickx karamboleerde de bal in de touwen: 1-0. Na de treffer kwamen de bezoekers aanmerkelijk beter in de wedstrijd, maar Dion Traats miste twee goede mogelijkheden, telkens na voorbereidend werk van de veel opkomende verdediger Kees van Ga meren. In de 36e minuut kwam Zierikzee plotseling toch nog op 2-0 na een peri ode, waarin het veel eerder naar 1-1 had uitgezien. Uit een hoekschop prikte Rini Stoutjesdijk de bal in de voeten van Martin Quist, die zich op 25 meter van het doel had opgesteld. Quist haalde in een keer genadeloos uit en even later lag de bal achter doelman Wierickx. ,,Op deze aktie hebben we tijdens de trainingen tot vervelens toe geoefend en het is na tuurlijk schitterend als je zoiets tij dens een wedstrijd met sukses kunt toepassen", glunderde Schipper. In de slotsekonden moest Han van de Sande nog een inzet van Wim van Duivenbode van de doellijn koppen, waardoor de 2-0 mee in de kleedka mers genomen kon worden. „Natuur lijk kon je er op rekenen, dat Schut ters in de tweede helft met een ander konsept uit de startblokken zou ko men en ik had er dan ook op gedrukt dat ten koste van alles moest worden voorkomen, dat er een snelle tegen treffer zou komen. Als er niet meer in zou zitten dan 2-0, dan moest niet koste wat kost op 3-0 gejaagd gaan worden" legde Schipper uit. Van deze planning kwam niet veel terecht, want al in de derde minuut had Schutters suskes na een periode, waarin de Zierikzeese verdediging wat al te lakoniek trachtte de Bra banders in toom te houden. Tommy Traats zette vanaf de flank in en de jarige doelman Ronald Lievense ging onder de bal door, waardoor Wim van Duivenbode van dichtbij kon in koppen. „We hebben het daarna nauwelijks moeilijk gehad, maar het bleef span nend, omdat ook Zierikzee er niet in slaagde om verder afstand te nemen,, alhoewel de mogelijkheden daartoe via Rini Stoutjesdijk, Jan-Leen Boot en Kees Verkaart wel degelijk aan wezig waren. Pas toen Schutters nog massaler naar voren trok konden we de klus met sukses afwerken". Kees Verkaart was degene, die een prima wedstrijd van zijn kant in blessure tijd na een gave solo afrondde: 3-1. Naast Verkaart speelde ook Wim Overweel een goede partij. „Hij is een onmisbare regisseur, die welis waar vaak wordt verguisd, maar die wel degelijk de lijnen uitzet in deze ploeg", stelde Schipper vast. Zierik zee wachten nu twee uitwedstrijden: zondag aanstaande voor de KNVB- beker tegen Vlissingen en een week later voor de kompetitie tegen Clin- gre. ZOUTELANDE - Het gaat beroerd slecht met Mevo in de vierde klas van het zaterdagvoetbal. Na twee gelijke spelen in de openingswedstrijden, waarbij telkens onnodig een punt werd weggegeven volgde zaterdag in Zoutelande het tweede verlies in suksessie en gleed de ploeg van trainer Toon van Tiggelho- ven af naar de onderste regionen van de ranglijst. Het is in schrille tegenstel ling tot het vorig seizoen, toen Mevo in de eerste kompetitiehelft voortdurend meedraaide in de kop van de klassering. In de tweede helft stokte de produk- tie evenwel en kon men nog nauwelijks punten toevoegen aan het totaal, waardoor de Zierikzeese formatie alsnog slechts een middenmoter werd. De seizoenstart van nu lijkt een regelrechte verlenging van die tweede kompeti tiehelft. Het 2-1 verlies bij Meeuwen kwam hard aan. lusies. Wel kon Martin Quist na 25 minuten vanaf elf meter nog voor 2-1 De eerste dertig minuten van het duel tussen Meeuwen en Mevo gaf een prima wedstrijd te zien van weerskanten. Na dat half uur kwam Meeuwen plotseling op voorsprong door Kees Davidse en even later stopte Jan-Leen van Liere een straf schop wegens hands van dezelfde speler. „We hadden in die periode mogelijkheden om treffers te laten aantekenen, maar de aanval zit mo menteel zo vast als een huis. Boven dien zijn we veel te lief. Ik wil niet zeggen, dat we maar wat aan moeten rammen, maar enige mannelijke op positie zou toch wel op zijn plaats zijn. We proberen het allemaal met mooi voetbal te doen, maar het is al zo vaak gebleken, dat je daar op dit niveau niets mee oplost. Van tijd tot tijd moet de beuk er in", meende Van Tiggelhoven. Na de openingstreffer ging Mevo nog wel door, maar toen balverlies van Reimo Faber in de vijftiende mi nuut van de tweede helft Sjaak Lankhaar de gelegenheid bood om zijn ploeg op 2-0 te schieten, toen was het ver gebeurd met de Zierikzeese il- WIK boekt eerste winst KERKVVERVE Na een gelijkspel en twee nederlagen is het WIK in de thuiswedstrijd tegen Kats gelukt haar eerste overwinning in dit sei zoen te boeken. Een verdiende over winning voor de ploeg van Adrie Noordijke die overwegend het beste van het spel had en zich zelfsrnog de weelde kon veroorloven een^aintal goede mogelijkheden onbenut te la ten. Hopelijk betekent de eerste winst een goede stimulans om op de nu in geslagen weg voort te gaan en het moreel van de ploeg wat op te vijze len. Uit een voorzet van Joost Man- nie kon de in de ploeg debuterende Arjan van der Ven met een boogschot WIK voorsprong geven (1-0). Na een kwartier spelen in de 2e helft werd Joost Mannie bij een poging om door te breken in het strafschopgebied on deruitgehaald. De hiervoor toege kende strafschop werd door doelman Peter Noordijke in een doelpunt om gezet (2-0) waarna de thuisklub hier na in feite een gewonnen wedstrijd speelde. zorgen door het benutten van een strafschop, maar de overtuiging ont brak toch om door te stomen naar een gelijke skore. In de laatste fase gooi de Van Tiggelhoven nog alles op de aanval door laatste man Dirk van der Sleen naar de frontlinie te dirige ren, maar ook dat mocht niet baten. Meeuwen hield zijn doelgebied via veel weg-is-weg-werk schoon en ver der dan een poeier op de lat van Mar tin Quist kwamen de oranje mannen niet meer. „We zullen moeten leren om de konsentratie op te brengen voor een hele wedstrijd. Ik heb nog geen wedstrijd gedurende negentig minuten goed voetbal gezien", on derkende Van Tiggelhoven. OOSTERLAND - Gevoed door een aantal kleine voorvalletjes in voorgaan de ontmoetingen tussen Duiveland en Colijnsplaatse Boys, is er tussen beide ploegen een soort gewapende vrede ontstaan, die bij iedere volgende ontmoe ting tussen beide kemphanen toch weer een aantal keren geschonden moet worden. Zaterdag was dat op het knusse Oostersportpark in Oosterland an dermaal het geval. De ontmoeting begon al uiterst nerveus met vooral Duive land in dat opzicht - door de zeer matige seizoenstart - voorop. De ploeg van trainer Piet Roks moest en zou eindelijk maar eens met beide punten uit een duel moeten komen. Het beoogde sukses kwam er tenslotte via een 5-3 zege op Johan Bruins en zijn mannen, maar voordat het zover was hadden zich heel wat uitslaande binnenbrandjes aangediend, die overigens steeds weer afdoen de konden worden geblust door de meer dan voortreffelijke leidende Westka- pelse arbiter Cijsouw. Drie keer trok Cijsouw zijn aantekenboek en verdwe nen in volgorde van opkomst René le Comte, doelman Peter Doerleyn en Dolf Roks daarin. Voor Roks betekent het zijn derde boeking, zodat hem vrijwel zeker een vervroegde winterstop wacht. Al in de eerste minuut ontsnapte Duiveland, toen Bert van de Bos een hoekschop van Marco de Looff ver keerd raakte, waarna Eddy ten- Klooster zich moest strekken om 0-1 te voorkomen. Ook het volgende noe menswaardige wapenfeit was voor de bezoekers, to^n dee aalvlugge Wim Siereveld op de lat boven Ten- Klooster kogelde, maar daarna was het toch meer en meer Duiveland dat het initiatief naar zich toetrok, zij het dat het beoogde sukses nog gerui me tijd op zich liet wachten, omdat de Oosterlandse voorwaartsen zich te veel op de solistische toer gooiden. Fraaie akties van Cees Zwager, Hans Rotte en Dolf Roks stierven in schoonheid nog voordat de Co lijnsplaatse defensie ernstig be dreigd kon worden. Veel onrust Gevaar kwam er veelal pas echt, wanneer Hans Rotte en Ico van de Berg zich met de aanval kwamen be moeien. In de 20e minuut mocht Rotte een hoekschop nemen, maar Dolf Roks zag zijn kopstoot op de, lat boven Pe ter Doerleyn uiteenspatten, waarna Frank de Looff de terugspringende bal in moed der wanhoop over zijn ei gen doel kogelde. Drie minuten later moest Johan Bruins zijn gebleseerd geraakte voorstopper Wim Hooger- heide wissen voor Kees Tazelaar, een levensgevaarlijke speler, die verras send niet in de basis was geplaatst, maar die zich later terdege zou mani festeren. Door de wisseling in de Co lijnsplaatse ploeg ontstond er plotse ling bijzonder veel onrust in de fro- matie, die indirekt tot de ope ningstreffer van Duiveland leidde. Doelman Doerleyn kon door de ontstane chaos in zijn ploeg de bal niet kwijt, waarna hij in moed der wanhoop het leer naar de linker ver dediger Gert Groenleer wierp. Deze bespeurde deze aktie van zijn keeper evenwel niet, waardoor Bert Goud zwaard de gelegenheid kreeg om de bal te onderscheppen en simpel 1-0 aan te tekenen. Acht minuten later leek de strijd al vroegtijdig beslist, toen Ico van de berge doelman Doer leyn voor de tweede keer het nakij ken gaf. nadat een inzet van Adrie Bal in de witte muur was blijven smoren. Colijnsplaatse Boys trok hierna wel iets meer ten aanval, maar de 2-0 leek probleemloos staan de gehouden te kunnen worden door. de thuisploeg, totdat twee minuten voor het rustsignaal Leen verburg plotseling alleen op Eddy ten Klooster af mocht op een dieptepf ass van Kees Tazelaar. Juist op het mo ment dat Verburg wilde inzetten, haalde de toegenslede René le Comte hem in de zestien meterzone onderuit en mocht Wim de Fouw vanaf elf me ter 2-1 op de borden brengen. Spanning terug Lang mocht Colijnsplaatse Boys niet teren op deze opsteker, want al in de vierde minuut van de tweede helft was de marge van twee doel punten er al weer, toen Cees Zwager en Ico van de Berge eendrachtig Dolf Roks lanceerden en deze tussen laatste man Frank de Looff en doel man Peter Doerleyn geen fout maak te: 3-1. .Dergelijke verdedigingsfouten gaan ons de wedstrijd kosten", merkte Johan Bruins mistroostig op. „Bovendien sprongen we veel te non- chalent met de skoringsmogelijkhe- den om, waardoor de uitslag een fiks vertekend beeld geeft van de juiste krachtsverhoudingen". Na een kwar tier in de tweede helft moest Cees Stouten zich laten vervangen door Peter de Vlieger en in de 24e minuut was de spanning plotseling weer te rug, toen er een levensgroot gat viel in de Oosterlandse defensie en Wim Siereveld alleen op Eddy ten Klooster af mocht stevenen. Met een venijnige schuiver was de 3-2 een feit. „Het was onbegrijpelijk, dat de ploeg met een 3-1 voorsprong zo mas saal op de aanval bleef spelen", meende Piet Roks na afloop. „Als er defensief wat attenter was gespeeld, dan was de ploeg geen moment meer in gevaar gekomen. Bij 3-2 kreeg Co lijnsplaatse Boys diverse mogelijk heden om ons alsnog van het veld te spelen, maar gelukkig skoorde Hans Rotte vrij snel het vierde doelpunt en kwam de rust weer wat terug. Als ik de hele wedstrijd op een rijtje zet, dan hebben we minder gespeeld dan de vorige week tegen DFS, maar nu hadden we het voordeel, dat er ge- skoord werd, al hadden we wel de no dige assistentie van de bezoekende verdedigers nodig. De punten zijn binnen en daar ben ik blij om, maar om nou te zeggen, dat het allemaal zo lekker ging, nee. Daar moet nog wel wat in veranderen". In de 36e minuut skoorde Hans Rotte als gesteld 4-2, veruit het mooiste doelpunt uit het emotionele duel. Toch was de Colijnsplaatse koek nog lang niet op. Nadat Johan Bruins zijn laatste man Frank de Looff naar de frontlinie had gedirigeerd om zo doende meer pressie te krijgen voor de veste van Eddy ten Klooster, leek de oefenmeester sukses te oogsten, toen Wim de Fouw uit een hoekschop van Wim Siereveld kon inkoppen, maar amper een minnur later was het toch weer Duiveland dat toesloeg. Door de verzwakte defensie van de bezoekers konden Adrie Bal en Cees Zwager via een prima een-twee een bres slaan in de achterste linies, waarna Zwager de defintieve eindstand (5-3) op de borden bracht. „We hebben de punten hier weggege ven", konstateerde Bruins nog. „Je weet vooraf, dat de ontmoeting tus sen Colijnsplaatse Boys en Duive land pittig zijn, maar het is gelukkig allemaal binnen de perken gebleven". Hoofdrolspelers in de wat minder fraaie perioden waren de beide kee pers. Peter Doerleyn verdween in het boekje van arbiter Cijsouw, nadat hij Bert Goudzwaard een fikse elle boogstoot had toegediend en Eddy ten Klooster mocht niet mopperen, dat hem niet minstens hetzelfde overkwam na een onbesuisde aktie tegen Leen Verburg. Vooraf moest hij zelf echter ook het nodige inkas- seren, hetgeen de fluittist mogelijk bewoog om Ten Kloosters aktie door de vingers te zien. NIEUWERKERK - Na een minder goede start is het SKNWK in de thuiswedstrijd tegen DFS gelukt haar eerste overwinning (3-1) te laten noteren. Een verdiende overwinning daar de Nieuwerkerkers, vooral in de eerste helft, het beste van het spel hadden. Grote uitblinker in de gelederen van de thuisklub was zondermeer Jan Brasser die op het mid denveld en in de Nieuwerkerkse verdediging een dominerende rol speelde. In de gelederen van SKNWK werd er ook beter gekombineerd dan bij DFS, mede doordat de spelers veel meer in beweging waren dan dat dit bij de bezoekers het geval was. Vooral in aanvallend opzicht bleef de ploeg van coach Kees Rijnberg deze middag ver onder de maat. Het nog steeds ontbreken van Rinus Roon in de aanvalslinie doet zich bij het team uit de Westhoek wel sterk gevoelen. Het opstellen van Leo Rijnberg, die zich in het vorige seizoen waar maakte als vrije verdedi ger, bleek ook allerminst een sukses te zijn daar ook hij niet voor het nodige gevaar wist te zorgen. zelfs opvoeren tot 2-0 toen Arie Kristelijn na een voortreffelijke aktie zich langs een aantal tegen standers wist te werken om ver volgens Simon Blom met een on houdbare schuiver het nakijken te geven. Al direkt na het beginsignaal wist SKNWK zich een veldmeer- derheid te verschaffen zonder in eerste instantie nog veel gevaar voor de DFS veste te kunnen scheppen. De eerste goede moge lijkheid kregen zij in de 20e mi nuut, toen Arie Kristelijn de bal door kopte naar de vrij voor doel staande Jan Tierie die echter zijn vizier te hoog had gesteld om doelman Simon Blom te kunnen verrassen. De aanvallen van SKNWK bleven ook hierna iets meer inhoud hebben en in de 28e minuut moest de verdediging van DFS zich gewonnen geven, toen de bal na twee keer te zijn inge schoten voor de voeten van Hans- Jan Goedegebuure kwam die raak schoot (1-0). Jan Brasser DFS probeerde hierna wel om de bakens te verzetten maar reeds in de beginfase werden, mede door vooral het voortreffelijk op treden van Jan Brasser, pogingen in de kiem gesmoord. Arie Folmer spelend als laatste man had het dan ook drukker met het verwerken van terugspeelbal len dan met het onderbreken van aanvallen, terwijl doelman Wim Matthijsse in de eerste helft niet een moeilijk schot kreeg te ver werken. In de 35e minuut konden de Nieu werkerkers de voorsprong Direkt na de hervatting zag het er naar uit dat SKNWK de wedstrijd definitief in haar voor deel zou gaan beslissen. Bij een door Jan Tierie genomen hoek schop kopte Jan Brasser de bal in welke echter met een fraaie red ding door Simon Blom onschade lijk werd gemaakt. Plotseling veranderde de situa tie toen in de 8e minuut Johnny Quaak zich met een voortreffelij ke aktie langs drie verdedigers wist te werken om vervolgens met een onhoudbaar schot doel man Matthijsse kansloos te passe ren (2-1). Wie nu gedacht mocht hebben dat dit het sein voor DFS was om de beuk erin te gooien kwam bedrogen uit. Al spoedig bleek dat het de ploeg aan kracht en macht ontbrak om de kansen alsnog te doen keren. Hoewel de snit er bij SKNWK ook een beetje uit was konden zij toch zonder al te veel problemen de DFS aanval in bedwang houden. In Blessure tijd werd het zelfs nog 3-1 toen Bram Roks diep in de verdediging van DFS kon doordringen en met een onhoudbaar schot doelman Blom kansloos maakte. UV? Jan Brasser in duel met Simon Hart van DFS. Brasser vertolkt sinds zijn overplaatsing naar de voorstopperpositie een hoofdrol in de Nieu werkerkse ploeg, die de derby tegen DFS met 3-1 won. P k

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 5