Grote belangstelling voor receptie van 100-jarige Witte van Haemstede Hoeveel kans heb je ook alweer in de Staatsloterij? Emulsion Holland huldigde zilveren jubilaris K. Seijbel Dubbele serenade voor jarige „moeder" DE ZIERIKZEESCHE COURANT Mevrouw H. G. J. de Regt-de Rijke Een hecht team ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Grevelingenmeer Ars Musica De gemeenteraad van Duiveland stelt: De Ars Musica-koncertserie gaat de komen- Eerst zekerheid omtrent de zoetwatervoor- de winter haar tweede seizoen in op Schou- ziening op Schouwen-Duiveland en dan pas wen-Duiveland. Het sukses was vorig sei- kiezen voor zoet of zout. (Pag. 3). zoen groot. (Pag. 4). Minste duel Jeugdtennis Zierikzee won op sportpark Bannink in Zie- op de banen van tennisvereniging Duive- rikzee ook het vierde kompetitieduel, on- land werden de Schouwen-Duivelandse danks het feit, dat de ploeg aanmerkelijk jeugdtenniskampioenschappen afgerond minder draaide. (Pag. 5). met de finales. (Pag. 7). MAANDAG 3 OKTOBER 1983 140ste jaargang Nr. 23398 b,*LÏo?<7 WAARIN OPGENOMEN J (1797 - 1889) In alles is muziek, als men slechts oren heeft. Byron ZIERIKZEE - Als je moeder bent van twee mu ziekkorpsen en je viert je zeventigste verjaardag, dan krijg je veel kinderen op bezoek. Dat overkwam zaterdagavond dan ook mevrouw H. G. J. de Regt- De Rijke. Al sinds jaren draagt zij de eretitels „moe der van Kunst en Eer" en „moeder van Nut en Uit spanning". De muzikanten van zowel het Zierikzeese als het Zonnemairse mu ziekkorps dragen haar allen een zeer warm hart toe, daar zij reeds meer dan een halve eeuw de begeleiding verzorgt tijdens de solistenconcour sen en bij de repetities daaraan voorafgaand. „Ja het zijn eigenlijk echt m'n kinderen geworden in de loop der jaren. Bij N. en U. in Zonnemaire ben ik als veertien jarig meisje begonnen met begeleiden", vertelt me vrouw- De- Regt. Geweldige verrassing Zaterdag vierde zij haar zeventigste verjaardag en - evenals vijf jaar geleden - zorgden „Kunst en Eer" en „Nut en Uitspanning" voor een dubbele serenade, dit keer op de stoep van haar woning aan het Kraan plein. Het betekende voor de jarige een geweldige verrassing en ze gaf eerlijk toe: „Zoiets doet je wel iets hoor". Natuurlijk werd zij hartelijk gefeliciteerd en gekust door de beide muziekvoorzitters H. Asma en C. Duinhouwer. Laatstgenoemde bood haar bovendien een fraai aardenwerk bord aan met daarop de datum 2 oktober 1983 en de wapens van Zonnemaire en van „Nut en Uitspan ning". Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. ZIERIKZEE - Emulsion Holland huldigde vrijdagmid dag in de bovenzaal van „Mondragon" zilveren bedrijfs- jubilaris de heer K. Seijbel, trouwe kracht op de fabrikage-afdeling. Emulsion Holland-direkteur de heer K. E. Rasmussen konstateerde dat in het kleine team van werknemers niet zo vaak jubilea gevierd kunnen worden, maar dat de meesten wel hun best doen een der gelijke mijlpaal te bereiken. Spreker ging uitgebreid in op de loopbaan van de zilveren jubilaris en memoreerde de situatie in Zierikzee rond 1958 toen de heer Seijbel bij Emulsion Holland in dienst trad. Zo schetste de heer Rasmussen de wijze waarop Schouwen-Duiveland zich na een woelige periode (oorlogs jaren, de ramp) aan het herstellen was. Hoogzittend op een dragline was de heer Seijbel in die tijd, net als velen, druk bezig geweest met het herstellen van de wonden van de ramptijd. De wereld in De direkteur memoreerde verder ook Seijbels betrekking bij De Schel de in Vlissingen, waar hij leerling^ lasser was. Vermoedelijk kreeg hij daar - bij het zien van de vele grote schepen - de drang wat meer van de wereld te gaan zien en enige tijd later maakte hij dan ook grote reizen naar Italië en Brazilië. Een echt zeeman is hij echter niet geworden. „Hij heeft graag land in zich en.tenminste dage lijks vaste grond onder de voeten en dan het liefst de .grond van Zierikzee'7~aJBus de Tiëer" Rasmus sen. Nadat de heer Seibel had gekozen voor een vaste betrekking, bleek ech ter toch de trek naar het water en dat uitte zich in zijn hobby's: vissen en erop uit trekken met de motorboot. De heer Rasmussen omschreef de jubilaris als een goede en gewaar deerde kollega, die de dagelijks sleur tracht te doorbreken met een grapje en een geintje. Hij sprak dank woorden tot de heer Seijbel voor diens loyale medewerking binnen Burgemeester J. L. Niemantsverdriet: „U bent een fijn dorpsmuziekkorps De heer 'K. Seijbel: Trouwe kracht op de fabrikage-afdeling van Emulsion Holland\ het bedrijf gedurende al die vijfen twintig jaren. De direkteur on derstreepte zijn woorden met het aanbieden van een bedrag onder cou- 'vert. Later richtte de heer Rasmussen nog apart het woord tot mevrouw P. Seijbel-Verton, echtgenote van de ju bilarissen. De direkteur konstateer de dat het geduld, begrip en aanpas singsvermogen vergt om te leven met iemand, die in ploegendienst werkt. Hij dankte mevrouw Seijbel, dat zij dat altijd heeft weten op te brengen en bood haar een boeket bloemen aan. De medewerkers van Emulsion Holland hebben de mogelijkheid lid te zijn van de gekombineerde perso neelsvereniging van Zeelandia Emulsion Holland. In dit verband richtte ook de voorzitter van die personeelsvereniging de heer J. H. Blom het woord tot de jubilaris. Deze wee op het punktuele en serieuze op treden van de heer Seijbel, waar hij zowel bij zijn kollega's als ook in hui selijke kring respekt mee afdwingt. Spreker konstateerde, dat de verbon denheid tussen Zeelandia en het ge zin Seijbel zeer hecht is, nu ook twee zonen van de jubilaris inmiddels in dit bedrijf werkzaam zijn. De heer Blom dankte het echtpaar voor het feit, dat zij zeer trouw de ge zamenlijke ontspanningsavonden be zoeken. Als waardering voor de kol- legialiteit en vriendschap bood de heer Blom de jubilaris ien fraaie klokradio aan. Direktielid van Zeelandia de heer P. Schotte ging nader in op de hechte verwevenheid tussen Emulsion Hol land en Zeelandia, die formeel twee zelfstandige bedrijven zijn, maar die veel onderlinge kontakten onderhou den. Bij Zeelandia, de grootste afne mer van Emulsion Holland kon vol gens de heer Schotte worden ge- konstateerd, dat het kleine team werknemers bij Emulsion zich zeer betrokken voelt bij de hele gang van zaken binnen het bedrijf. Hij prees de jubilaris voor diens bemoeienis, dat de Zeelandia-orders altijd op tijd worden afgeleverd. De heer Rasmussen sprak ook zijn gelukwensen uit namens de Deense moedermaatschappij Credin Jules Sninde. Hij liet deze felicitatie ge paard gaan met de aanbieding van een barometer thermometer. Dankwoord De jubilaris zelf tekende tenslotte voor een met. zeer veel hijmor gelar deerd dankwoord. Hij liet weten al tijd met plezier bij Emulsion Hol land te hebben gewerkt binnen een klein team, dat goed in elkaar zit. Hij prees zijn buurman, de heer A. Berre- voets, voor de vlotte kontakten die hij via hem met Zeelandia kon onder houden. De heer Seijbel ging ook in op het werken in ploegendienst en op het feit, dat de zo met Emulsion Holland verweven bedrijfsgeur de laatste tijd aanzienlijk is verminderd door het ingebruik nemen van een nieuwe af zuiginstallatie. Voorheen kwam het weieens voor dat hij zelfs voor de deur van zijn woning zijn werkkle ding uittrok om niet te veel overlast te bezorgen. Nu de stankoverlast aanzienlijk minder is geworden, be hoort dat echter tot het verleden. WA> mr pa Btir Verwachting tot dinsdagavond: Veel bewolking Veel bewolking en af en toe regen; minimumtemperatuur ongeveer 13 graden, middagtemperatuur rond 19 graden; matige zuidwestenwind, die aan de kust later krachtig wordt. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 7 okt. Woensdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 50%. Minimumtemp.: 12 gr. Middagtemp.: 17 gr. Windkracht: west 4 Donderdag: Zwaar bewolkt Kans op neerslag: 20%. Minimumtemp.: 10 gr. Middagtemp.: 17 gr. Windkracht: zuidwest 4 Vrijdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 40%. Minimumtemp.: 10 gr. Middagtemp.: 16 gr. Windkracht: zuidwest 5 ZON- EN MAANSTANDEN 4 okt. Zon op 6.44, onder 18.13 Maan op 3.26, onder 17.58 Nieuwe Maan: 6 okt. (12.16) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 4 okt. 1.12 13.15 6.52 19.29 Springtij: 8 oktober HET WEEROVERZICHT DE BILT - Er staat een brede zuid westelijke luchtstroming, die zachte oceaanlucht naar de landen rond de Noordzee voert. Die lucht is ook vochtig, zodat er morgen evenals vandaag veel bewolking zal zijn waaruit af en toe regen valt. In het zuiden van het land kan misschien de 20 graden nog gehaald worden, bij de Wadden zal het ongeveer 18 graden zijn. De luchtdruksystemen die het weerbeeld beheersen zijn een hoge- drukgebied boven zuid-Europa en een depressie zuid van IJsland. Daar komt de eerste dagen weinig veran dering in. Later in de week verzwakt het hogedrukgebied waarna wat koudere oceaanlucht tot onze omge ving kan doordringen. Advertentie BURGH-HAAMSTEDE - De receptie, ter ere van het 100-jarig bestaan van de Koninklijke Muziekvereniging Witte van Haemstede, zaterdag in restaurant Burghste- de, is uitgegroeid tot een ware happening. Van heinde en ver waren muziekliefhebbers gekomen om het bestuur te feliciteren en vooral uit Burgh en Haamstede was er wel een afgevaardigde van elke vereniging aanwezig, zo dat er stoelen tekort waren om iedereen een plaatsje te bezorgen. Ook was een deel van het gemeentebestuur: met burgemeester J. L. Niemantsverdriet-Leenheer, de beide wethouders, sekretaris De Jonge en enkele raadsleden aanwezig. Voorzitter C. J. Schout van de afdeling Zeeland van de Koninklijke Neder landse Federatie van Muziekverenigingen, de zogeheten Zeeuwse Bond KNF, len, de ndigt c KNF-1 medaille voor het 100-jarig bestaan. Mevrouw Geleijnse-Meerman sprak een welkomstwoord en gaf het woord aan de eerste spreker, de heer C. J. Schout, voorzitter van de afde ling Zeeland van de Koninklijke Ne derlandse Fanfare Bond. De heer Schout sprak zijn gelukwensen uit en meende dat een muziekkorps niet meer weg te denken is uit een dorp. Hij herinnerde aan de goede naam die Witte van Haemstede had bij het Fruitcorso in Goes. „Een dienstbaar en kultureel hoogstaand korps, dat het heel goed gaat en bijna geen pro blemen kent". Zo schetste spreker Witte van Haemstede en hij overhan digde voorzitter H. J. v. Zuylen de speciale medaille van het K.N.F. voor 100-jarige verenigingen. Vervolgens huldigde hij 3 leden die nu al 60 jaar lang hun toontje meebla- zen, t.w. A. M. van der Weel, M. A. van der Weel en A. B. Groenleer. Het drietal kreeg een legpenning aange boden van het K.N.F. Het is voor de eerste maal in Zeeland dat deze wordt uitgereikt en vrij uniek in heel Nederland. Bij de penning hoort na tuurlijk het certificaat. De heer Van Zuylen dankte de heer Schout en meende dat de gemeente Westerschouwen, die de muziek in al les bijstaat, mede verantwoordelijk is voor de goede gang van zaken in het korps. Dorpsmuziekkorps Burgemeester J. L. Niemantsver driet-Leenheer feliciteerde het korps namens de gemeente en was dank baar voor alle muzikale medewer king bij festiviteiten in het dorp. „Witte van Haemstede" voorziet in een grote behoefte en hun muziek SS KIJK VERDER wordt op prijs gesteld door jong en oud", zei de burgemeester en zij som de een groot aantal hoogtepunten op uit dit jaar; zij wees daarbij speciaal op het muzikale schoolgebeuren, wat tot gevolg zal hebben dat de vergrij zing niet verder doorgaat, omdat Veel jeugd zich opgaf als lid. „U bent een fijn dorpsmuziek korps; u zult dat blijven en daar heb ben wij het volste vertrouwen in. On- Advertentie CAFÈRESTAURANTPAVIUOEN F Üuwerkerk (Zld.) Tel. 01114-1575 Voor: BARBECUE FONDUE PARTIJEN LEKKER ETEN danks de percaire toestand der geld middelen overhandig ik u een enve loppe met inhoud". Aldus de burge meester. Inmiddels daverden muzikale mar sen buiten over Burghstede. Het fan farekorps Luctor et Emergo was hiervoor verantwoordelijk; het korps bracht een fijne serenade on der leiding van dirigent J. H. Blom en met medewerking van de drum band onder leiding van tamboer- maitre A. J. Padmos. Dure klant Met een drievoudige pet op sprak de heer H. P. Everwijn zijn geluk wensen uit. Eerst als dirigent van het koor van de Nederlandse vereniging van Huisvrouwen, afd. Westerschou wen, dan namens het Anjerfonds Zeeland, waarbij hij opmerkte dat Witte van Haemstede een dure klant is voor het fonds tenslotte als voor zitter van het Senioren Orkest Zee land. Namens de VVV Burgh- Haamstede bracht vice-voorzitler J C. de Feiter gelukwensen over. Hij wees op de nauwe samenwerking en bood een bedrag oneer couvert aan. En tot slot sprak mevrouw Geleijnse- Meerman namens het zangkoor Nu met Hope uit Burgh, waarna voorzit ter Van Zuylen een algemeen dank woord sprak. Na de receptie genoten de muzikanten met hun familie van een koud buffet en een gezellig sa menzijn. Advertentie NOOROSTRAAT 33 35 - 4378 AK HAAMSTEDE - TEL 01115 1331 MARSEILLE - Bij een bomaanslag op de internationale handelsbeurs in Marseille is een man gedood en zijn 26 mensen gewond geraakt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1