Vrouwelijke uitbreiding voor CDA-fraktie raad Zierikzee Adviessnelheid op Scheepstimmerdijk Hendrik Tromper, 25 jaar bij vrijwillige brandweer DE ZIERIKZEESCHE COURANT Prijzen landbouwgrond gestegen Opbrengst braderie Opening expositie 100 jaar dorpsmuziek in Burgh-Haamstede Demonstratie voor schippers en bedrijven IKZEESCHE NIEUWSBODE Minder inkomen boeren Het Landbouwschap vreest dat de inko mens van de Nederlandse boeren, als ge volg van de EG-maatregelen, met een kwart zullen verminderen. (Pag. 2). Feest rond muziektent Ouwerkerk vierde zaterdag een groots feest ter gelegenheid van de restauratie van de Oosterland zullen in september met hun ac- muziektent en de herinrichting van de Ring. cordeons optreden in Oostenrijk. (Pag. 4). (Pag. 3). Oosterland in Oostenrijk Vertrek als coach De broers Hans en Kees van der Maas uit Maandagavond nam Cees in 't Veld af scheid als coach van Schouwen-Duive- lands zaalvoetbalkampioen Country Club. Adrie Noordijke volgt hem op. (Pag. 5). DINSDAG 30 AUGUSTUS 1983 140ste jaargang Nr. 23370 WAARIN OPGENOMEN (179? - 1889) Het is veel gemakkelijker het goede te doen dan het goed te doen. Montesquieu Visstropers betrapt OUWERKERK - Omdat de Zierikzeeënaren W. K. S. en W. K. B. de laatste tijd geregeld vis misten uit hun fuiken te Ouwerkerk, besloten ze de boel daar af en toe eens in de gaten te houden. Maandagavond om half ne gen hadden zij sukses. Hun vis- bootje was verdwenen en lag, met twee mannen erin, bij de fuiken. Toen de visstropers in de ga ten kregen, dat zij waren be trapt, sprongen zij in allerijl overboord en zwommen er haastig vandoor. Eén van hen werd echter herkend: het was B. J. W. uit Kerkwerve, hij bleek in gezelschap te zijn ge weest van M. de Z. uit Zierik zee. Beiden werden door de po litie ingesloten voor verhoor en na hun bekentenis weer vrijgelaten. Brandweerkommandant J. Kouwenberg spelt het zilveren brandweerkruis op bij jubilaris Hendrik Tromper. Burge meester Th. H. de Meester (enigszins onthand doordat hij geplaagd wordt door fijt aan één van zijn vingers) kijkt goed keurend toe. Burgemeester Th. H. de Meester: Aan mannen zoals u is de Zierikzeese gemeenschap veel dank verschuldigd ZIERIKZEE - „Aan mannen zoals u is de gemeenschap van Zierikzee heel wat dank verschuldigd. Ik breng dan ook met trots de felicitaties over van het gemeentebestuur van Zierikzee." Deze woorden sprak Th. H. de Meester van Zierikzee vrijdagavond tot de Zierikzeese brandweerman H. C. Tromper (Hendrik voor de ingewijden) naar aan leiding van het feit dat Tromper 25 jaar in dienst was van de vrijwillige brandweer van Zierikzee. Het heuglijke feit werd vrijdagavond, in aanwezigheid van het voltallige brandweerkorps (en echtgenote's) ge vierd in de brandweerkazerne aan de Regenboogstraat. Burgemeenster De Meester memoreerde in zijn toespraak een aantal voorvallen uit de diensttijd van de heer Tromper, die bij de aanwezigen voor de nodige hila riteit zorgden. De burgmeester haalde het feit aan dat de heer Tromper een grote technische kennis bezit: ,,Het korps heeft van die kennis al de nodige profijt getrokken. Het is erg belangrijk dat je zo iemand in je midden hebt." De heer Tromper heeft, behalve de funktie van brand weerman, ook gedurende een reeks van jaren de zorg voor de financiële gang van zaken binnen het korps. ,,Als pen ningmeester heeft u ook uw sporen verdiend. Ik heb ge hoord dat u een beetje een beleid voert met bezuinigings overwegingen, maar dat gebeurt kennelijk met goedkeu ring van de meerderheid van de leden van het korps." Al dus de burgemeester, die zijn toespraak besloot met ,,U bent een uitstekend brandweerman. U kunt met tevre denheid en veel plezier terugzien op de afgelopen 25 jaar." Brandweerkommandant J. Kouwenberg speldde na de toespraak van de burgemeester het zilveren brandweer- kruis op de revers van de jubilaris en reikte de daarbij be horende oorkonde uit. Namens het gemeentebestuur overhandigde de heer De Meester een bronzen beeldje, dat een spuitvoerende brandweerman voorstelt. De kollega-brandweerlui boden een boekwerk aan, dat han delt over de brandweer. Deelcertifikaten Tijdens de bijeenkomst in de brandweerkazerne wer den vrijdagavond ook een aantal deelcertifikaten uitge reikt. Voor de deelcertifikaten persluchtmaker dragen" (B) en hulpverlener" (C) slaagden de heren D. Quant, J. Koster, D. Ooms, G. J. ter Riet en M. Schouls. Het deelcertifikaat persluchtmasker dragen" werd uitgereikt aan de heer J. R. Ravia, terwijl een zestal leden van het korps het deelcertifikaat „hulpverlener" ontvin gen, te weten G. Collignon, A. J. Heijboer, J. Roggeband, A. Deurloo, M. J. Bin en J. W. M. van Dijke. DEN HAAG - De koopprijzen van landbouwgrond zijn in het eerste kwartaal van dit jaar in vergelijking met de zelfde periode vorig jaar gestegen. De prijs voor een hectare onverpacht bouwland bedroeg 26.600 gulden (plus zes procent), terwijl on verpacht grasland 30.300 gulden deed (plus 15 procent). Verpacht bouwland en grasland stegen met respektievelijk 13 en 20 procent tot respektievelijk 21.100 en 20.400 gulden per hektare. In geheel 1982 vertoonden de prijzen van land bouwgronden een vrij stabiel beeld, aldus maandag het ministerie van landbouw en visserij. BRUINISSE - Een drukte van be lang was het zaterdagochtend op de braderie door de Bruse kabouters ge organiseerd. Er ging veel „kwart jesspul" in andere handen over. Ook werd er druk meegedaan met de spel letjes, zoals de naam raden van pop pen, knikkers raden en taart-verlo- ten. Voor de inwendige mens waren koek, mosselen, oliebollen en koffie. Al deze kleine dingen (en enkele grotere) brachten netto aan de haak het mooie bedrag van f 1223,35 op, een somma waar Oehoe, de leidster en de kabouters reuze trots op waren. Voor de braderie begon had een onbe kende twee grote dozen met leuke verkoopspulletjes neergezet, een sympathiek gebaar, waarvoor dank. ZIERIKZEE - Met de gedachte in het achterhoofd Helpt het niet, het geeft wel moed!", plaatste de dienst gemeentewerken vorige week een verkeers bord, waarmee de automolilisten geadviseerd wordt de snelheid te matigen tot 30 km/u. aan de Scheepstimmerdijk. Het is geen dwingende maatregel (geen ge- of verbodsbord dus) die bij overtredingen geen proces-verbaal zal opleveren. Direkteur gemeentewerken, de heer D. D. J. van der Poel voegde hieraan toe, dat bij belangrijke toegangswegen tot de binnenstad dergelijke borden worden geplaatst of al geplaatst zijn: in het Jannewekken en Weststraat, de al genoemde Scheepstimmerdijk en in de Hoofdpoortstraat staan de borden al geruime tijd. Het besluit tot plaatsing werd genomen naar - aanleiding van besprekingen in de kominissie-verkeer en in overleg met de gemeente en politie. HAAMSTEDE - Zaterdagmiddag zal de voorzitter van de Koninklijke Muziekvereniging „Witte van Haemstede", de heer H. J. van Zuij- len in het kader van het 100-jarig bestaan van deze vereniging, een ex positie openen in het kultureel cen trum „De Bewaerschole". De ope ning geschiedt om 14.00 uur. De tentoonstelling loopt parallel met het muziekprojekt „100 jaar dorpsmuziek" dat op de scholen van Burgh-Haamstede wordt gehouden. De expositie is te zien in de periode van 3 tot en met 9 september. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. Wï P£ BU.7* OOSTERHOUT - Een meerderheid van het personeel van Jamin B.V. in Oosterhout is dinsdagmorgen pas aan de slag gegaan nadat president- kommissaris Van Driel aan de eis van personeel, ondernemingsraad en bonden had voldaan om een toelich ting te geven op de problemen waarin het bedrijf de laatste jaren verzeild is geraakt. BRUINISSE De importeur Perspect Moleculair Engineering B.V. en de Consulent de heer G. J. La Grant van het Engelse bedrijf Belzo- na Moleculair hebben vrijdagmiddag op het havenplato een demonstratie gegeven om in een bredere kring be langstelling te kweken voor hun pro- duktie, een erosie- en corrosie- bestrijdingsmiddel. Voor schippers en belangstellen den uit het bedrijfsleven van Brui- nisse gaf de heer La Grant, af komstig uit Nieuwerkerk. uitleg over dit produkt dat berust op mole culaire werking. Versleten pompen, flenzen, assen of roeren, het kan met dit produkt weer worden opgebouwd en van een beschermende laag wor den voorzien. Het is een soort metaal-pasta wat kneebaar opge bracht wordt en daarna hard en slijt vast wordt. Het Engelse bedrijf is reeds 30 jaar als fabrikant en onderzoeker met de ze materie aan de slag. „Het kan voor snelle en ekonomische reparaties worden gebruikt", aldus de heer La Grant. „In veel gevallen zal de repa ratie beter zijn dan de konventionele middelen". Hij noemde de opkomst van de geïnteresseerde ondernemers goed. Mevrouw M. A. Bij de Vaate Het is erg verdrietig dat ik op deze manier in de raad moet komen" ZIERIKZEE - Voor het eerst sinds het samenwerkings verband van de drie grote christelijke partijen binnen het CDA zal één van de zetels in de Zierikzeese gemeen teraad worden bezet door een vrouwelijk raadslid. Het CDA-bestuur heeft namelijk mevrouw M. A. Bij de Vaate-Rozendaal verzocht om de open plaats in de CDA- fraktie, die twee weken geleden ontstond door het plot selinge overlijden van de heer L. S. P. van Velthoven, in te willen nemen. Mevrouw Bij de Vaate heeft daarin toe gestemd en na een onderzoek van haar geloofsbrieven in de september-raad zal de beëdiging kunnen plaatsheb ben in de oktober-vergadering. geweest. Maar het is beslist niet zo dat ik altijd al persé in de aktuele po litiek bezig wilde zijn. Dat is, mede De benoeming van mevrouw Bij de Vaate tot CDA-raadslid is overigens geen vanzelfsprekende zaak. Bij het hanteren van de verkiezingslijst kan worden gekonstateerd dat drs. J. Li- vain op een hogere plaats stond geno teerd. De heer Livain gaf echter te kennen dat hij om privé-redenen niet in aanmerking wenste te komen voor een lidmaatschap van de gemeente raad, waardoor volgens het fusie- protocol mevrouw Bij de Vaate de eerstvolgende is, die voor de raadsze- tel in aanmerking komt. Dit protocol bepaalt dat de volgorde van de drie- partijen bij de verdeling van behaal de zetels is: 1. A.R., 2. C.H.U. en 3. K.V.P. In een gesprek met mevrouw Bij de Vaate blijkt al spoedig, dat zij vol vertrouwen haar toekomst in de raad tegemoet ziet. „Ik ben van huis uit altijd al sterk politiek georiënteerd Mevrouw M. A. Bij de Vaate zal, waarschijnlijk in oktober, als ge meenteraadslid van de CDA-fraktie worden beëdigd. door persoonlijke omstandigheden, pas gaan leven bij de laatste gemeen teraadsverkiezingen." Niet ten koste van mijn gezin Ongevraagd geeft zij vervolgens een toelichting op de inhoud van die persoonlijke omstandigheden: „Ik ben mij er terdege van bewust dat ik het raadlidmaatschap ga vervullen naast mijn taak als moeder en als huisvrouw. Dat betekent dat niets, wat ik daarnaast doe, ten koste mag gaan van mijn gezin. Het gezin beschouw ik als de hoeksteen van de samenleving. Ze ker als vrouw ligt daar je eerste taak. Heb je daarnaast de mogelijkheid om andere dingen te doen, zonder van je gezin al te grote opofferingen te vra gen, dan moet je dat, ook als vrouw, zeker niet laten. En die periode is nu voor mij aangebroken". Hoofdleidster Om dezelfde redenen heeft me- Vervolg pag. 2 Verwachting tot woensdagavond: Perioden met zon Perioden met zon en droog; mini mumtemperatuur ongeveer 14 gra den; middagtemperatuur rond 24 graden; eerst weinig wind, later ma tige zuidwestenwind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 3 sept.: Donderdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 50%. Min.temp.: 14 gr. Middagtemp.: 20 gr. Windkracht: west 5 Vrijdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 50%. Min.temp.: 11 gr. Middagtemp.: 18 gr. Windkracht: west 6 Zaterdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 50%. Min.temp.: 11 gr. Middagtemp.: 18 gr. Windkracht: n.west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 31 aug. Zon op 6.49, onder 20.31 Maan op 23.49, onder 15.26 1 sept. Zon op 6.51, onder 20.29 Maan op onder 16.41 Laatste Kwartier: 31 aug. (13.22) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 31 aug. 8.43 20.56 2.22 14.45 1 sept. 9.37 21,59 3.19 15.44 Doodtij: 2 sept. Temperatuur zeewater Schouwse kust: 18.8° C. HET WEEROVERZICHT DE BILT - Ook woensdag mag op perioden met zon gerekend worden. Een gebied van hoge luchtdruk heeft zich van de Noordzee naar oost- Europa verplaatst en zorgt in ons and voor weinig wind. In de aanwezige lucht komen wel wolken tot ontwikkeling maar zul len ook flinke perioden met zon zijn, waarbij de temperatuur in de mid dag tot circa 24 graden kan oplopen. In de loop van de middag echter kan er aan de kust een zuidwesten wind staan, die daar voor enige ver laging van de temperatuur kan zor gen. Oceaanfronten zullen de komen de dagen tot in het vaste land van west-Europa kunnen doordringen en mogelijk voor regen zorgen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1