Keurige individuele prestatie voor Carianne Berrevoets in duel met Zwitserland en Israël NIEUWSBODE Badmintonteam Zierikzee verliest ook tweede duel in derde klas: 3-5 Kennismakingstoernooi in Sportcentrum Krayestein voor thuisspelende ploeg Vierde plaats in individuele eindklassering- Annemieke Goedhart en Jan Konijnenburg krijgen Klaver-aanmoedigingsprijs t ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Di„sll;l(! 27 september 1983 Nr. 23395 7 GRAFTAL - De Nederlandse turnsters hebben ook de tweede uit de serie van drie voorbereidingswedstrijden op de wereldkampioenschappen, die van 23 tot en met 30 oktober in Boedapest worden gehouden, verloren. Het verschil met Zwitserland in Graftal was echter aanmer kelijk kleiner dan enkele weken geleden in Deva tegen Roemenië, toen de Nederlandse meisjes ruim twintig punten moesten toegeven. De Zwitserse dames wonnen nu met een verschil van bijna zes punten: 365,95 tegen 360,225 punten. De Zierikzeese Carianne Berrevoets ein digde in het individueel eindklassement op een zeer ver dienstelijke vierde plaats achter de Zwitserse meisjes Romi Kessler en Suzi Lantanzio en de Nederlandse kam pioene Thérèse Wilmink. Tijdens de interland tegen Zwitserland kwam Carianne Berrevoets uitste kend voor de dag met een vierde plaats in de individuele eindklassering. Op de zes van de acht onderdelen skoorde zij boven de negen punten, de norm voor internationale erkenning. IIIHIIIIINIIIIIHHIIHIIIIIII ZIERIKZEE - In onze derde Nieuwsbode-Toto leek het er geruime tijd op, alsof de beide koplopers uit de eerste twee afleveringen, Arie Folmer en Jack Schipper, zouden worden overtroefd, maar de zondagse wedstrijden van Drei- schor en Zonnemaire, die beide voor de Schouwen-Duivelandse ploegen verlo ren gingen, gooiden voor Klaas Verspoor en Kees Rijnberg roet in het eten. Beide bleven nu op acht goede voorspellingen steken, waarbij Klaas Verspoor als enige de .joker" DFS-Duiveland goed voorspelde. Duivelandtrainer Piet Roks bracht tot zes goede aankruisingen. Voor Zwitserland, dat twee jaar ge leden bij de wereldkampioenschapen in Moskou als vijftiende één plaats voor Nederland eindigde, was het een revanche voor de nederlaag, die Zierikzee trad dit keer in zijn sterkste samenstelling aan met Har ry Koster als eerste heer. Hij opende de wedstrijd met zijn enkelspel. Het werd een zeer spannende driesetter, die hij uiteindelijk won. De eerste set verloor Koster met 7-15, waarbij het duidelijk was, dat hij nog moest wen nen aan het hoge tempo van deze lan delijke klasse. Zierikzee promoveer de aan het eind van de vorige kompe titie van de eerste klas in de Zeeuwse afdeling naar de derde klas landelijk en sloeg daarbij de vierde klas zelfs over, zodat het klasseverschil in een keer bijzonder groot is. Koster her stelde zich in de tweede set prima door zijn tegenstander onder druk te houden. Hij won met 15-5 om vervol gens ook de derde en beslissende set naar zich toe te trekken: 15-10. Bouvigneloop voor Puttemans BREDA - De Bouvigneloop, een loop over tien Engelse Mijlen in de omgeving van Breda heeft een over winning gebracht voor de Belgische loper Emiel Puttemans. Hij noteerde een tijd van 49.11 minuten. Puttemans werd op de tweede plaats gevolgd door zijn landgenoot Cor Saclmans in 49.29 min. en natio naal marathonkampioen Cor Vriend in 50.31 min. Delta Sport-atleet Adrie Gerards kwam als 85e over de meet in 61.52 min. en Krijn de Oude (veteraan II) noteerde een persoon lijk rekord in 62.25 min. het bijna een jaar geleden leed tegen Nederland in Culemborg. In de Zwit serse ploeg ontbrak toen evenwel Ro mi Kessler, de beste turnster van West-Europa. Zij was er dit keer wel Gelijke stand De tweede heren enkelpartij van Michel Delfgauw ging kansloos ver loren (3-15, 1-15), waarin Zierikzee toch weer op voorsprong kwam, om dat Corry Keizer haar enkelspel bin nenhaalde. De eerste set leverde winst op met 11-4, waarna de tweede na verlenging moest worden ingeleverd (11-12). In de derde set liet Corry Keizer echter niets aan het toeval meer over en won met 11-3. Petra Koster had in haar partij wat moeite om op gang te komen. De eerste set ging daarom vrij snel verloren (4-11), waarna het in de tweede set wat beter draaide. Het verlies kon zij echter ook toen niet meer ontlopen (8-11), waardoor beide partijen weer op gelijke hoogte stonden (2-2). Het herendubbelspel ging voor Zie rikzee verloren. Harry Koster en Da ve Clarke kwamen duidelijk tempo te kort en zij verloren en twee sets vrij kansloos. 7-15, 8-15. Het eerste gemengd dubbelspel van Petra Koster en Dave Clarke werd evenwel weer gewonnen. Zij hadden daartoe drie sets nodig: 10-15, 15-6, 15-11. De laatste twee partijen moesten daar door beslissen of Zierikzee een of eventueel zelfs twee punten zou kun nen vergaren. Het werd er uiteinde lijk niet een. Corry Keizer en Michel Delfgauw verloren het tweede ge mengd dubbelspel met 10-15, 12-15 en ook het dames dubbelspel met Corry Keizer en Petra Koster moest aan de ploeg uit Prinsenbeek worden mee gegeven: 13-15, 15-8, 8-15, zodat Zie rikzee met lege handen bleef. bij en de negentienjarige Zwitserse werd nu eerste in het individuele klassement met een totaal van 75,35 punten, hoewel zij bij de balkoefe- ning twee keer een ..afstapper" had en genoegen moest nemen met 8,60 punten. Bijna foutloos Haar grootste konkurrente was Thérèse Wilmink. De Nederlandse kampioene, die met 74,25 punten tweede werd, moest in de keuze oefening ook twee keer van de balk, wat haar op een punt aftrek kwam te staan (8,60 punten). De turnster uit Kampen behaalde hiermee de enige waardering onder de negen. Op alle andere zeven on derdelen kwam zij er bovenuit. Bij negen begint de internationale klas se overigens pas te tellen. Ten opzich te van de ontmoeting met Roemenië bleek Nederland een behoorlijke vooruitgang te hebben gemaakt. In de verplichte oefenstof werd bijna foutloos geturnd en het verschil met de iets homogenere Zwitserse ploeg bedroeg na de eerste dag dan ook slechts iets meer dan twee punten. De Nederlandse ploeg bleek zon dag de keuzestof konditioneel aan merkelijk beter aan te kunnen dan drie weken geleden tegen Roemenië. De balkoefening bleek op de tweede dag opnieuw het grote struikelblok voor Nederland. Alleen Carianne Berrevoets skoorde met 9,10 punten boven de negen punten. Toch bleek Hans van Zetten, de Nederlandse co ach, niet ontevreden. Natuurlijk blijft de balk een zwak onderdeel, maar de meisjes hebben in elk geval op de balk geturnd en niet alleen po gingen gedaan er niet af te vallen". In de vrije oefening van de keuzestof probeerde Carola Eenkhoorn voor de eerste keer in een internationale wedstrijd in haar tweede akroba- tiekseire een dubbelsprong. Die luk te overigens niet, omdat zij op han den en voeten landde. Negen punten Carianne Berrevoets skoorde op zes van de acht onderdelen boven de negen punten. Tijdens de verplichte oefenstof skoorde zij 9,25 punten voor haar brugoefening, terwijl de vrije oefening haar 9,35 punten ople verde. Op de sprong stelde zij met 8,65 punten enigszins teleur, maar goed was de 8,95 punten op de balk. Tijdens de keuzestof-oefeningen van zondag skoorde zij vier keer bo ven de negen punten: 9.00 punten voor sprong en brug, 9,10 punten voor balk en 9,25 punten voor de vrije oefening. In de eindklassering eindigden Thérèse Wilmink en Cari anne Berrevoets respektievelijk als tweede en vierde. Carola Eenkhoorn pakte de achtste plaats en Maja Huy- ting eindigde als negende. Miriam Ei- genhuysen was goed voor de elfde plaats en Priska van Dijk werd der tiende. Op 8 en 9 oktober turnen de Nederlandse dames in Oslo de laatste voorbereidingswedstrijd tegen Noor wegen. In deze wedstrijd wordt Alja Nieman aan een test onderworpen. AV Delta Sport organiseerde klub- kampioenschappen ZIERIKZEE - Atletiekvereniging Delta Sport uit Zierikzee hield afge lopen zaterdag zijn klubkampioen- schappen op Sportpark Bannink. In zeventien verschillende kategorieën kwamen evenzoveel kampioenen uit de bus. De titelstrijden werden afge werkt via meerkampen. Bij de dames ging de klubtitel naar Joke van de Kasteele, terwijl bij de heren Cor de Jonge met de winst ging strijken. Jan Kloet werd kampioen bij de heren veteranen. Bij de junio ren meisjes werd Margreet den Boer eerste in de B-leeftijdsgroep, werd Nini Schot kampioene bij de C- meisjes en was de titel bij de D- meisjes voor Isabelle Hamel. Bij de jongens junioren pakte Jan BURGH-HAAMSTEDE - In Sport centrum Krayestein in Burgh-Haam- stede werd maandagavond het eerste kennismakings zaalvoetbaltoernooi afgewerkt met vijf ploegen. In de ko mende weken zullen nog een aantal andere bestaande en nieuwe zaal voetbalverenigingen worden uitge nodigd om kennis te maken met de nieuwe fraaie hal, vooral medio okto ber de zaalvoetbalkompetitie in het centrum van start gaat In een aan trekkelijk toernooi ging de eindzege naar het verrassend sterke team, dat door Krayestein zelf op de been is gebracht De ploeg bestaat uit een mixture van DFS- en Zierikzee-spe- lers en werd ongeslagen winnaar. Naast Krayestein namen DFS uit Burgh-Haam stede en de Zierikzeese verenigingen Brogum, L O en Stella Boys deeL In de openingsronde ver loor L O met 0-3 van Brogum en klopte Krayestein in een Haamsteeds onderonsje DFS met 6-1. Stella Boys Konijnenburg de titel bij de oudste groep, was Paul de Bruijn het sukses- volst bij de B-jongens, ging Mark van de Riet met de eer strijken in de C- kategorie en eiste Raymond van Maurik de zege op bij de D-jongens. Pupillen-kampioenen werden: Marjolien Hanse bij de meisjes mini- pupillen, Patricia Kort bij de meisjes B-pupillen en Ascha Kikstra bij de A-pupillen. Michael de Vos werd kampioen bij de jongens mini- pupillen, Oby Kikstra bij de jongens B-pupillen en Ralph Koper en Serge Schot bij respektievelijk de eerste en tweede jaars A-pupillen. Zierikzee III- Walcheren III ZIERIKZEE - In de thuiswedstrijd tegen Walcheren III heeft Zierikzee III haar tweede overwinning in dit seizoen kunnen boeken. Over het ge heel genomen was het krachtsver schil niet groot. Zierikzee wist echter net iets beter te profiteren van de geboden kansen dan de bezoekers, terwijl Zierikzee nog het geluk had dat Ronald Seeder een voortreffelijke partij stond te keepen. Door Bert Does en Antoine van Velthoven kon Zierikzee in de eerste helft een 2-0 voorsprong ne men. Na de rust werd het nog even spannend toen de Vlissingers uit een strafschop wisten tegen te skoren (2- 1). Tien minuten voor tijd besliste Bert Does de wedstrijd definitief in het voordeel van de thuisklub (3-1). Renesse III- Zierikzee V RENESSE - Renesse III bleef zon dagmiddag met 3-2 de baas over het bezoekende Zierikzee V. Het merk waardige in deze wedstrijd was wel, dat alle vijf de doelpunten door Renesse spelers werden geskoord. Zierikzee kon voorsprong nemen na dat Rinus Kooman zijn eigen doel man het nakijken had gegeven (0-1). Ben Liplijn bracht de stand hierna weer in evenwicht (1-1) waarna Har ry Kostense de Renesseparen voor sprong gaf (2-1). Beide partijen kwa men weer naast elkaar doordat Joop Visser de pech had de bal in eigen doel te deponeren (2-2). Na de rust zorgde Kees Veerhoek er voor dat de volle winst toch bij de thuisklub te recht kwam (3-2). Dreischor III- Lewed. Boys III DREISCHOR - Dreischor III en Le- wedorpse Boys III hielden zich zon dagmiddag volkomen in evenwicht (3-3) een eindstand waarmee biede partijen vrede konden hebben. De beginfase was voor de bezoekers waarbij zij erin slaagden een 2-0 voorsprong te nemen. Dreischor kon hierna via Jaap Fon- teine wat terug doen (1-2) met wélke stand de le helft werd afgesloten.'Na de rust leek de koek'vböf&e Boys ge bakken toen zij de stand op 1-3 wisten te bepalen. De thuisklub bleef echter niet bij de pakken neer zitten en bleek nog allerminst van plan te zijn zich reeds bij voorbaat met een nederlaag genoegen te nemen. De beuk ging erin en met twee treffers zorgde de deze middag produktief spelende Jaap Fonteine er voor dat de puntjes broederlijk werden ge deeld (3-3). F-pupillendag zeer geslaagd BRüJNISSE - Op de velden van voetbalvereniging Bruse Boys werd zaterdag een F-pupillendag gehou den, waaraan werd deelgenomen door teams van zes eilandelijke vereni gingen. Verdeeld over twee velden speelden de ploegjes wedstrijdjes van een kwartier, waarbij het resul taat ondergeschikt was aan het spel- plezier, dat de minivoetballertjes hadden. De uitslagen waren als volgt: Bruse Boys-Renesse 1-4; Zierikzee-DFS 5-0; Renesse-Brouwershaven 2-2; DFS- Dreischor 1-4; Bruse Boys-DFS 0-9; Dreischor-Renesse 3-1; Renesse-DFS 4-0; Zierikzee-Bruse Boys 5-0; Brou- wershaven-Dreischor 0-3; Dreischor- Bruse Boys 11-0; Zierikzee-Brouwers- haven 3-3; Renesse-Zierikzee 0-5; Brou wershaven-Bruse Boys 5-0; DFS- Brouwershaven 0-0; Dreischor-Zierik zee 1-1. Aan het eind van het toernooi kregen alle spelertjes een herinneringsvaantje van de KNVB, afdeling Zeeland, ter wijl de jeugdkommissie van Bruse Boys trakteerde op limonade. begon eveneens winnend door Bro gum met 2-1 de baas te blijven. Ver rassend was de 1-2 zege van L O op DFS en Krayestein legde de basis voor de uiteindelijke toernooizege door met 4-0 te winnen van Stella Boys. In de derde ronde won Brogum met 2-0 van DFS en bleef Krayestein ver volgens ongeslagen door met 1-3 te winnen van L O. Ook Stella Boys won de derde wedstrijd ten koste van DFS (2-0). De Haamsteedse formatie bleef hierdoor puntloos. Krayestein versloeg vervolgens in een spannend duel Brogum met 2-1 en in de slot wedstrijd van het toernooi haalde Stel la Boys flink uit tegen L 0:7-1. In de eindklassering verzamelde Krayestein de maximale acht punten, twee meer dan Stella Boys, dat tweede werd en vier meer dan Brogum, dat met vier punten als derde uit de strijd kwam. L O met twee punten en DFS puntloos sloten de rij. De wedstrijden werden geleid door Kees Verkerk en Bertus Bleyi De beide trainers uit de derde ron de, Piet Roks en Kees Rijnberg voor spelden verlies voor Bruse Boys en zagen dat erg goed. Klaas Verspoor was te optimistisch, al had er voor de Bruënaren meer in gezeten dan de 0- 1 nederlaag, die uiteindelijk op het wedstrijdformulier kwam. Veere won ook met 1-0 bij Mevo. In dit ge val was alleen Kees Rijnberg goed. Drie foute voorspellingen leverde Hoedekenskerke-SKNWK op. In na volging van Duiveland een week eer der verloor ook de ploeg van Kees van de Linde met 1-0 van het zwakke Hoedekenskerke. DFS-Duiveland, de „joker" van de week, leverde een 2-1 zege op voor de Haamsteedse ploeg. In dit geval was dus alleen Klaas Verspoor goed. Piet Roks was te optimistisch en Kees Rijnberg te pessimistisch. ZSC-WIk en Brouwershaven-Bruse Boys III leverde respektievelijke thuisoverwinningen op met 5-2 en 2-0 en dat was goed voor zes goede aan- Mies Klaver geniet vooral be kendheid, omdat, zij wereldre- kordhoudster is met het lopen van Vierdaagsen van Nijmegen, ter wijl daarnaast ook nog diverse andere grote wandeltochten op haar naam schreef. In Nijmegen startte en finishte zij inmiddels 48 keer, zodat de kans zeer groot is, dat de in Burgh-Haamstede woonachtige 75-jarige loopster in 1985 haar vijftigste vierdaagse zal „verorberen". Toch maakte zij ook naam als atlete. Eenmaal reikte zij naar een zilveren me daille op het hoogspringen tijdens de Nederlandse kampioenschap pen, maar na het opnemen van de wandelsport raakte de atletiek enigszins bij haar in de vergetel heid. Startschot Nooit echter verdween de atle tiek helemaal uit beeld, omdat haar inmiddels overleden echtge noot bestuurlijk flink betrokken was bij de „moeder der sporten". De heer Klaver was in zijn tijd een persoonlijke vriend van de be kende ir. A. Paulen, momentcel nog een topman in de atletiek op bestuurlijk gebied. Bij de afgelo pen zomer in Burgh-Haamstede gehouden trimlopen nodigde or ganisator Gerard van Breugel de wandelaarster Mies Klaver uit om het startschot te komen lossen „en toen ging er weer wat leven voor de atletiek". Na een bezoek je van Delta Sport-voorzitter Wim Schot aan het privé-adres van Mies Klaver werd het idee gebo ren twee aanmoedigingsprijzen beschikbaar te stellen voor de op merkelijkste junior in beide sek sen. Een driekoppige kommissie van Delta Sportmensen boog zich over de prestaties van alle jeugdleden. kruisingen. In een ware voetbalhap pening won Zierikzee met 3-4 bij Goes en ook hier drie goede voorspel lingen. Dreischor kon het net niet redden in de thuiswedstrijd tegen Cortgene. Drie doelpunten van Henk Ole velden de ploeg van kees van Dijk. Drie keer gingen onze gokkers in de fout. De zondagse derby tussen Ouwer- kerk en Renesse leverde een 3-1 zege op voor de ploeg van Peter Goedge- buure. Allen Piet Roks zat er hier naast. Zonnemaire verloor in Brou wershaven met 0-3 van Hansweertse Boys II, een uitslag die niemand goed aankruiste. Dat de dames van WKNWK het niet zouden redden bij GDVV voorzag het drietal weer wel goed en alleen Klaas Verspoor ging in de fout bij WIK-Veere. In de laatste minuut pakte Veere alsnog de volle winst. Bij de dames ontmoeting Dreischor-SVD een ver vangende drie, omdat SVD niet op kwam door te weinig speelsters. Ook hier drie foute aankruisingen. maar ook alle bijkomende aspek- ten telden in de beoordeling mee, zoals trainingsopkomst, sportivi teit en dergelijke. Bij de meisjes viel de eer terecht te beurt aan Annemieke Goedhart voor haar opmerkelijke progres sie met kogel en diskus. Zij werd bovendien distrikts en Zeeuws kampioene met de kogel, tweede met de diskus en derde op het ver springen. „Zij stelt zich boven dien voortreffelijk in dienst van de ploeg door te starten op loop nummers, die zij liever niet doet. Daarnaast is zij aktief als trainster voor de A- en B-pupillen en blinkt zij op de wedstrijden uit door haar sportiviteit", vermeld de het rapport van de keuzekom missie. De winnares was overi gens niet aanwezig, omdat zij met haar volleybalploeg Kwiek een belangrijke bekerwedstrijd moest spelen. Moeder Esther Goedhart nam de bokaal voor haar in ontvangst. Moeilijk Bij de jongens was de keuze erg moeilijk, omdat er diverse kandi daten waren. Uiteindelijk viel de keus op Jan Konijnenburg. Hij bracht in het afgelopen sei zoen de middenafstandloopnum- mers naar een aanmerkelijk ho ger niveau en bracht bovendien het polstokhoogspringcn weer in de kijker met een hoogste sprong over 2.90 meter. Konijnenburg verbctcredc in het seizoen de re- kords op de 3000 meter, de 1500 meter, de 800 meter en de 1000 me ter en 1500 meter indoor. Hij toon de zich bovendien een lichten voorbeeld waar het om de sporti viteit gaat. Uit handen van Mies Klaver ontving hij de Klaver- bokaal, overigens een wisselprijs, die per jaar van eigenaar zal ver anderen. ZIERIKZEE - Het naar de landelijke derde klas gepromoveerde eerste team van Badmintonklub Zierikzee heeft ook de tweede wedstrijd verloren. Zwa luwen uit Prinsenbeek won de wedstrijd in sporthal Onderdak met 3-5, door dat de Brabanders zich in het afsluitende dames dubbelspel net een fraktie sterker toonden dan hun Schouwen-Duivelandse opponenten en er net geen puntendeling uit de bus kwam. Na de 0-8 nederlaag in de openingswedstrijd is de Zierikzeese ploeg nog puntloos. ZIERIKZEE - Aan het eind van de klubkampioen- schappen van atletiekvereniging Delta Sport, zater dag op sportpark Bannink, reikte wandelaarster Mies Klaver twee naar haar genoemde aanmoedi gingsprijzen uit aan de opmerkelijkste junioren- atleten van de Zierikzeese vereniging. Bij de meis jes was de onderscheiding - de Mies Klaver-bokaal - Voor Annemieke Goedhart, terwijl bij de jongens Jan Konijnenburg met de Klaver-bokaal ging strij ken. Mies Klaver overhandigt de Klaver-bokaal aan Jan Konijnenburg voor zijn prestaties in het voorbije seizoen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 7